Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,358 εγγεγραμμένα μέλη και 3,094,220 μηνύματα σε 96,248 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 807 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Ανατροφή παιδιών και αισθηματικά

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,874 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 03:36, 15-02-07:

Έστω οτι μεγαλώνετε το παιδί σας.
  1. Απο ποιά ηλικία θα του επιτρέπατε να φέρει το φίλο/η του στο σπίτι;
  2. Απο ποιά ηλικία θα του επιτρέπατε να πάει εκείνο στο σπίτι τους/της φίλου/ης του;
  3. Απο ποιά ηλικία θα τους επιτρέπατε να κοιμηθούν στο ίδιο κρεβάτι; Στο σπίτι σας (αλλά όχι στο ίδιο κρεβάτι);
  4. Απο ποιά ηλικία θα το αφήνατε να κοιμηθεί στο σπίτι του φίλου/ης του;
  5. Τα παραπάνω θα είχαν διαφορετική απάντηση αν επρόκειτο για κορίτσι και διαφορετική αν επρόκειτο για αγόρι;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 08:48, 15-02-07:

από τα 35 φυσικά. Να έχει ωριμάσει.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

evouli

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη evouli
H evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 761 μηνύματα.

H evouli έγραψε στις 09:05, 15-02-07:

δεν ξερω να σου πω την αληθεια.. ο,τι και να πω τωρα νομιζω οτι θα ειναι τελειως υποκειμενικο.. νομιζω οτι θα εξαρτηθει απο το χαρακτηρα που θα δω οτι εχει διαμορφωσει το παιδι μου..

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 09:09, 15-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
  2. Απο ποιά ηλικία θα του επιτρέπατε να πάει εκείνο στο σπίτι τους/της φίλου/ης του;
  3. Απο ποιά ηλικία θα τους επιτρέπατε να κοιμηθούν στο ίδιο κρεβάτι; Στο σπίτι σας (αλλά όχι στο ίδιο κρεβάτι);
  5. Τα παραπάνω θα είχαν διαφορετική απάντηση αν επρόκειτο για κορίτσι και διαφορετική αν επρόκειτο για αγόρι;
1) πιστέυω απο τα 14-15
2)15;
3)πιστέυω ανάλογα την κατάσταση άλλα όχι 15 πιστέυω παραπάνω, στο σπίτι μου δεν έχω πρόβλημα.
4)κατα τα 16-17 αλλα με σίρμα στους άλλους γονείς
5) ΟΧΙ

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 15:35, 15-02-07:

1. Μωρέ κι από τα 12-13, αλλά εντάξει, θα προσπαθούσα έμμεσα να ελέγξω την φάση σεξ, πιθανώς κάνοντας αισθητή την παρουσία μου.
2. Λίγο μεγαλύτερο μάλλον, και με συννενόηση με γονείς.
3. Αν το παιδί το φιλοξενούσαμε για διακοπές ας πούμε, και πάλι 12-13, αλλά σε χωριστό κρεβάτι. Αλλιώς στα 16 για ίδιο κρεβάτι.
4. Γύρω στα 16.
5. Όχι, αν και θα ήμουν πιο επιφυλακτική και τυπική σε θέματα επικοινωνίας με γονείς αν είχα γιο για ευνόητους λόγους.

Βέβαια όλα εξαρτώνται και από το στυλ και την ωριμότητα του παιδιού μου. Οι ηλικίες που ανέφερα είναι ενδεικτικές. Και σε καμία περίπτωση δεν θα τα επέτρεπα αυτά αν κάθε μήνα είχε άλλο γκόμενο/α.

Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη io-io
H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,548 μηνύματα.

H io-io έγραψε στις 15:38, 15-02-07:

1. Απο την ηλικια που εχει φιλο/φιλη! Δεν θα μου αρεσε να εχει καποια σχεση και να ντρεπεται να μου τη γνωρισει η να τη φερει σπιτι...
2.Παρομοιως, αρκει να εμπιστευομουν τον φιλο/φιλη.
3. Αυτο να σου πω με εχει προβληματισει πολυ..Σε διαφορετικα κρεβατια δεν θα ειχα προβλημα, σε οποιαδηποτε ηλικια, αλλα στο ιδιο...χμμ.. Ισως, μια φορα στο τοσο, αν υπαρχει καποιος λογος (π.χ.εχουν βγει και ειναι πιο κοντα το δικο μας σπιτι) απο τα 16 και μετα.. Αλλα και παλι δεν το θεωρω απαραιτητο να γινεται κατι τετοιο οσο εισαι ακομα στο πατρικο σου.
4.Εξαρταται απο το τι πιστευουν οι γονεις του/της φιλου/φιλης, σε συνδυασμο με το 3.
5. Οχι, αλλα θα ανησυχουσα λιγοτερο σε καποιες περιπτωσεις (π.χ. 2) αν ηταν αγορι νομιζω.. Στερεοτυπα. Αλλα θα ειχα φροντισει να μεγαλωσω τα παιδια μου με τετοιο τροπο ωστε να τα εμπιστευομαι σε ο,τι κανουν, ανεξαρτητως φυλου. Γιαυτο και δεν θα ειχα διαφορετικη συμπεριφορα.

EDIT Συμφωνω με underwater, προφανως μιλαω για καποια σχεση και οχι "σχεση" του ενος μηνα.

Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη crazyhelen
H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,257 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 15:44, 15-02-07:

Νομίζω ότι θα συμφωνήσω με το ευούλι, ότι αυτά θα εξαρτηθούν και από το ίδιο το παιδί, την ωριμότητα του, την ορθότητα της σκέψης του και την αναμεταξύ μας σχέση. Το μόνο σίγουρο είναι πως τις ίδιες αγωνίες θα έχω είτε αποκτήσω κόρη είτε γιο.

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,918 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 16:01, 15-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen
..... ότι αυτά θα εξαρτηθούν και από το ίδιο το παιδί, την ωριμότητα του, την ορθότητα της σκέψης του και την αναμεταξύ μας σχέση. Το μόνο σίγουρο είναι πως τις ίδιες αγωνίες θα έχω είτε αποκτήσω κόρη είτε γιο.
με καλυπτει απολυτα αυτη η απαντηση...

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 16:08, 15-02-07:

Πιστεω πως αυτα ερχονται απο μονα τους, δεν ειναι κατι που μπορει καπιος να πει πριν κανει κανει παιδια οτι στης ταδε ηλικιες θα τον αφηνει να κανει το ταδε πραγμα.

Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,548 μηνύματα.

H io-io έγραψε στις 16:10, 15-02-07:

Ε καλα, δεν ειπαμε να εχεις κανονισει απο πριν τι ακριβως θα κανεις και ποτε θα το κανεις, αλλα μια γενικη ιδεα, γραμμη πλευσης, θα την εχεις! Δηλαδη αν το παιδι σου ειναι σουπερ ντουπερ ωριμο θα το αφηνεις να κοιμαται στον φιλο του απο τα 12?

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,918 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 16:13, 15-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από dooo
από τα 35 φυσικά. Να έχει ωριμάσει.
ναι οκ!!!

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 16:14, 15-02-07:

Δεν ενοουσα αυτο. Απλα αυτα ερχονται απο μονα τους... Γιατι για να φερει κιολας ενα παιδι τον/την φιλο/φιλη του σπιτι παει να πει οτι αιστανετε αρκετα ανετα, και για να τον/την φερει να κοιμιθει στο σπιτι του παει να πει οτι αιστανετε ακομα πιο ανετα με τους γονεις του, κατι το οπιο αποκτιετε με τον καιρο, και οταν αιστανετε αρκετα ανετα το παιδι μαλλον ειναι ωρα να το αφισουν και οι γονεις (ε αμα τωρα το παιδι αιστανετε ετοιμο να κοιμιθουν στο ιδιο κρεβατι στα 12 τοτε κατι δεν παει καλα....)

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 16:16, 15-02-07:

σους! μη το κάνω 40

Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

H io-io έγραψε στις 16:19, 15-02-07:

Ναι βρε Κρονε, συμφωνω μαζι σου, αυτα ερχονται με τον καιρο. Βλεπουμε και κανουμε. Απλα νομιζω οτι αυτο που και η Μισελ ηθελε ειναι μια γενικη αποψη πανω στο θεμα. Το οτι θα προσαρμοστει στον χαρακτηρα καθε παιδιου, ειναι δεδομενο!

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,728 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 16:42, 15-02-07:

για τα 1,2,3,4

από τη στιγμή που θα καταλάβω ότι έχει την συναισθηματική ωριμότητα να τα κάνει.

για το 5
οχι

γενικα....
Προτιμω να το έχω μέσα στο σπιτι μου να βγαζει τα μάτια του παρά σε ξενοδοχεία αμφιβόλου καθαριότητας ποιότητας εμπιστοσύνης κλπ
Παρα στο πίσω κάθισμα αυτοκινήτου, παρά στις ερημιές και στα σκοτάδια με όλους τους ανώμαλους.
Θα πηγαινω εξω εγω απο το σπιτι με τον μπαμπα και θα πηγαινω θέατρο...

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,874 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 22:38, 15-02-07:

Μπράβο σε όλους! Αν όντως τα πράξετε τα παραπάνω πιστευω οτι θα γίνετε πολύ καλοί γονεις imho!

Εγώ πήγα τώρα να γράψω απάντηση, αλλά είδα οτι έγραφα τα ίδια με την κουε, οπότε θα πω απλά: Συμφωνώ 100% με ΚΕ.

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 23:06, 15-02-07:

Απο την στιγμη που δω οτι εχει την αναλογη ωριμοτητα.(Γενικη απαντηση στα πρωτα ερωτηματα.Θα αναλυσω λιγο το δευτερο ερωτημα πιο κατω)
Π.χ. αν ερθει στα 15 και μου πει απο εδω η κοπελα μου ή το αγορι μου,ουτε θα θυμωσω ουτε θα τιποτα.Ετσι κι αλλιως,λιγο εξυπνος αν ειναι ο γονιος, το παιδι το ελεγχει (με την καλη εννοια) πολυ καλυτερα και πιο ευκολα,αν εχει κερδισει την εμπιστοσυνη του.(οχι στα ερωτικα μονο!Γενικοτερα!).Και οχι με το να κανω το παιδι μου να κρυβεται απο εμενα και να με φοβαται.
Ετσι κι αλλιως τα παιδια εχουν τον φοβο,μην χασουν την αγαπη των γονιων (απο τοτε που γεννιουνται) δεν σκοπευω να τα τρομοκρατω κιολας.

Στο δευτερο που ρωτας τωρα...Σε αυτο δεν μπορω να σου πω με ακριβεια,γιατι δεν ξερω τι επιπτωσεις θα μπορουσε να ειχε η παρουσια του στο σπιτι του αλλου.Ουτε να δημιουργησει προβληματα η οποια παρουσια/εμφανιση του εκει στην φιλη του θελω, αλλα ουτε και να τον δουν γαμπρο-νυφη.
Το λεω αυτο γιατι το γεγονος οτι εγω μπορει να ειμαι "ετσι" και να μην εχω προβλημα με το αν ο 15-16-17 χρονος γιος μου/κορη δεν εχω προβλημα να μου φερουν και να μου γνωρισουν τον φιλο τους,μπορει καλλιστα στο μυαλο του παιδιου μου να του κλειδωθει η ιδεα, κι οτι κανενας αλλος γονιος δεν θα ειχε προβλημα.
Και οπως και η κουε 1000 φορες να εχω εναν χωρο και να τους τον "παραχωρω" ή μαλλον να τον εχει το παιδι μου, για τις ερωτικες του στιγμες, παρα ολα τα παραπανω...Ειναι πολυ επικινδυνα και παιζουν χοντρες μαμακιες και το ξερω απο πρωτο χερι.

Τωρα για το αν θα ηταν αγορι η κοριτσι ε;Για εμενα οχι...Αυτο που με ενδιαφερει ειναι να εχουν σωστη επικοινωνια με εμενα,να τους εχω μαθει και να εχουν μαθει τα σημαντικα ζητηματα πανω στον ερωτα και να ειναι προσεκτικα!
Με λιγα λογια η επικοινωνια αναμεσα σε εναν γονιο και το παιδι του ειναι το Α και το Ω.

Αυτα!Παω να φαω!Καλη μου ορεξη!

Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη roumana
H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,880 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε στις 23:10, 15-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
Μου ακούγεται σωστά. Στην πράξη όμως…θα έρθει το παιδί και θα σου πει «μαμά πηγαίνετε κανένα θέατρο γιατί έχω πρόγραμμα σήμερα?» αυτό δεν πάει με πρόγραμμα. (Ξεχνάτε πώς ήμασταν εμείς στα 18-20? Όπου ναʼναι…)
Και άντε... μια, δυο, τρεις προγραμματισμένες... στο τέλος θα πας εσύ στα ξενοδοχεία και στις ερημιές...

Γενικά πιστεύω ότι είναι κάτι που ρυθμίζεται στην πορεία, ανάλογα με το χαρακτήρα κάθε παιδιού. Πάντως όχι στο σπίτι μου μέσα. Δεν μπορείς, ρε παιδί μου, να είσαι οκ όταν ξέρεις ότι το παιδί σου δίπλα κάνει ότι κάνει…δεν μπορώ καν να σκεφτώ ότι το παιδί μου εχει σεξουαλική ζωή.… Πριν πέσετε να με φάτε, σας λέω ότι θεωρώ εντελώς φυσιολογικό να εχει, αν έρθει η βιολογική ώρα. (μου φαίνεται με περιμένουν δύσκολες μέρες…εδώ χάνω τα λόγια μου και δεν ξέρω πώς να πω τι σκέφτομαι…)

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη roumana : 15-02-07 στις 23:16.
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 23:12, 15-02-07:

Παρεμπιπτόντως, γιατί το να κοιμηθούν μαζί το βλέπετε μόνο ως ευκαιρία για σεξ; Είναι κάτι πολύ όμορφο, και δεν νομίζω οτι ένα ζευγάρι κοιμάται μαζί μόνο γι'αυτό.

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 23:16, 15-02-07:

Παρεμπιπτόντως, γιατί το να κοιμηθούν μαζί το βλέπετε μόνο ως ευκαιρία για σεξ; Είναι κάτι πολύ όμορφο, και δεν νομίζω οτι ένα ζευγάρι κοιμάται μαζί μόνο γι'αυτό.
Εεεεετσι ακριβως!Εγω πρωτα το βλεπω ετσι!
Ειναι οτι πιο ομορφο ενα ερωτευμενο ζευγαρι να κοιμαται αγκαλια!Οτι πιο ομορφο,γλυκο και τρυφερο!

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 00:20, 16-02-07:

1. Δεν θεωρω απαραιτητο να φερνει το/τη φιλο/η του σπιτι. Οχι με ιδιαιτερη σημασια απ'οτι αν εφερνε οποιαδηποτε παρεα του σπιτι τουλαχιστον.
2. Το ιδιο με το απο πανω.
3. Ειναι κατι που ως γνωστον δεν το ξερουν ποτε οι γονεις. Δεν τιθεται το θεμα ποτε θα το αφησω να κοιμηθει στο ιδιο κρεβατι, τιθεται θεμα ποτε θα μου επιτρεψει να μαθω οτι κοιμηθηκε στο ιδιο κρεβατι. Παρ'ολ'αυτα, δεν προκειται να γινω σιγουρα η κουλ μαμα που χαζευει γκομενες/γκομενους να μπαινοβγαινουν. (Ουτε φυσικα η γραφικη μαμα που δεν αφηνει το παιδι να φερει ανθρωπο σπιτι, απλα καποια πραγματα νομιζω οτι ειναι θεμα σεβασμου)
4. Απο οταν ο φιλος/φιλη του ειναι ανεξαρτητος/η απο τους δικους του γονεις.
5. Οχι.

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 18:22, 16-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από roumana
Μου ακούγεται σωστά. Στην πράξη όμως…θα έρθει το παιδί και θα σου πει «μαμά πηγαίνετε κανένα θέατρο γιατί έχω πρόγραμμα σήμερα?» αυτό δεν πάει με πρόγραμμα. (Ξεχνάτε πώς ήμασταν εμείς στα 18-20? Όπου ναʼναι…)
Και άντε... μια, δυο, τρεις προγραμματισμένες... στο τέλος θα πας εσύ στα ξενοδοχεία και στις ερημιές...
Συμφωνώ... είμαι όμως πεπισμένη (Επειδή το έζησα ) ότι αν το καμάρι μου ΞΕΡΕΙ ότι η μαμά και ο μπαμπας δυο σαββατοκύριακα το μήνα πάνε στο εξοχικό.. Μια παρασκευή πάνε θέατρο.. δε θα χρειαστεί...
Θα προτιμήσει και το ίδιο το βολικό, οικονομικό, καθαρό, γνώριμο κρεβάτι του δωματίου του παρά ένα βρωμοξενοδοχείο ή κανα απόμερο σκοτεινο μέρος.

Οχι οτι δεν θα τα κάνει ΚΑΙ αυτα... αλοιμονο... φυσικα και θα τα κάνει! Ολοι τα κάναμε... απλά θα προτιμουσα να μην ειναι η πλειοψηφία εκεί αλλά στο σπιτι

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 18:26, 16-02-07:

Συμφωνώ... είμαι όμως πεπισμένη (Επειδή το έζησα ) ότι αν το καμάρι μου ΞΕΡΕΙ ότι η μαμά και ο μπαμπας δυο σαββατοκύριακα το μήνα πάνε στο εξοχικό.. Μια παρασκευή πάνε θέατρο.. δε θα χρειαστεί...
Σωστο και αυτο... Εγω πχ ξεροντας οτι καθε παρασκευη και σαββατο ο πατερας μου βγαινει, αμα θελω να κανω κατι θα το εκμεταλευτω... Και επειδη εχω αρκετα "ανοιχτο" πατερα αμα παω να κανω κατι θα του δωσω να καταλαβει οτι πρεπει να αργισει λιγο παραπανω

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 18:41, 16-02-07:

Θα προτιμήσει και το ίδιο το βολικό, οικονομικό, καθαρό, γνώριμο κρεβάτι του δωματίου του παρά ένα βρωμοξενοδοχείο ή κανα απόμερο σκοτεινο μέρος.

Οχι οτι δεν θα τα κάνει ΚΑΙ αυτα... αλοιμονο... φυσικα και θα τα κάνει! Ολοι τα κάναμε... απλά θα προτιμουσα να μην ειναι η πλειοψηφία εκεί αλλά στο σπιτι

Μαζί σου άν οι γονείς μου είχαν το παραμικρό κουκούτσι στο κεφάλι τους θα ήξεραν ότι το παιδί τους έκανε κοπάνες για 10 λεπτά και έτρεχε να χαμ*****τει με έναν 25 χρονο, αλλα πολύ γονείς δεν καταλαβένουν ότι τα παιδιά απλά εμπιστοσίνη και κατανόηση θέλουν, αλιώς και εκείνα χάνουν την χαρά των νεανικών χρόνον και αποκτούν άγχος και οι γονεις τα κάνουν χειρότερα θα μπορούσαν να είναι δίπλα στα παιδιά και να ξέρουν την κάθε κίνηση έτσι αποφέυγοντε οι κακές παρέες και κακοτοπιές.

Παράθεση

viki_thess (ΒΑΣΩ)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη viki_thess
H ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 864 μηνύματα.

H viki_thess έγραψε στις 09:20, 26-04-07:

για τα 1,2,3,4

από τη στιγμή που θα καταλάβω ότι έχει την συναισθηματική ωριμότητα να τα κάνει.

για το 5
οχι

γενικα....
Προτιμω να το έχω μέσα στο σπιτι μου να βγαζει τα μάτια του παρά σε ξενοδοχεία αμφιβόλου καθαριότητας ποιότητας εμπιστοσύνης κλπ
Παρα στο πίσω κάθισμα αυτοκινήτου, παρά στις ερημιές και στα σκοτάδια με όλους τους ανώμαλους.
κι εγω συμφωνω απολυτα με την κουε...

Παράθεση

torry (Χριστίνα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη torry
H Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών . Έχει γράψει 362 μηνύματα.

H torry έγραψε στις 19:03, 08-05-07:

1.Από την ηλικία που θα αποκτήσει "φίλη" (θα ηθελα να ξερω με ποια ειναι και τι ρόλο βαραει χωρις να επεμβαίνω όμως)
2.Οταν θα το δεχτούν οι γωνείς της φίλης του (χωρίς όμως αυτό να σημαίνει οτι επισημοποιεί κάτι, γιατι πολοι γωνείς το να παει ο ενας στο σπιτι του αλλου θεωρειται επισημοποιηση πράγμα πολύ λάθος ειδικά όταν μιλάμε για εφήβους)
3.Μέχρι να καταλάβω οτι οι γωνείς της κοπέλας το επιτρέπουν θα είμαι τυπική και δεν θα επιτρέπω να κοιμηθούν μαζί στο ιδιο δωμάτειο. Μετά απλώς δεν θα το απαγορεύω, όμως δεν θα του λέω και "καλό βόλι" ε? Νταξ δεν λέω οτι απαραίτητα σημαίνει οτι θα κάνουν σεξ αν κοιμηθούν αγκαλιά αλλά μην κοροιδευόμαστε σε κάποιες ηλικίες οι ορμόνες παίζουν και οκ κι εγω στην θέση τους θα την αρπαζα την ευκαιρία
4.Οταν θα το επετρεπαν οι γωνεις της κοπέλας
5.Οχι και κορίτσι να ήταν δεν θα την έκλεινα σε κλουβί για να μην μου την π""ξουνε! Θα είχα εμπιστοσύνη στο παιδί μου και θα το αφηνα να αποφασήσει εκείνο πότε θα κάνει κάποια βήματα για να γίνει άντρας-γυναίκα αντίστοιχα, όπως έκανα κι εγώ άλλωστε!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη torry : 08-05-07 στις 19:16.
Παράθεση

Sunrise

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Sunrise
H Sunrise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 279 μηνύματα.

H Sunrise έγραψε στις 13:14, 09-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από underwater

Βέβαια όλα εξαρτώνται και από το στυλ και την ωριμότητα του παιδιού μου. Οι ηλικίες που ανέφερα είναι ενδεικτικές. Και σε καμία περίπτωση δεν θα τα επέτρεπα αυτά αν κάθε μήνα είχε άλλο γκόμενο/α.
Καλά τα λόγια, αλλά κάτι τέτοιο στην πράξη πώς θα μπορούσε να εφαρμοστεί μέσα σε λογικά πλαίσια....?Χωρίς καυγάδες και οδυρμούς και ένας θεός ξέρει τι άλλο...

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 13:22, 09-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από violetta
Καλά τα λόγια, αλλά κάτι τέτοιο στην πράξη πώς θα μπορούσε να εφαρμοστεί μέσα σε λογικά πλαίσια....?Χωρίς καυγάδες και οδυρμούς και ένας θεός ξέρει τι άλλο...
αυτό δεν παίζει... είναι ουτοπικό απ τη στιγμή που κάνεις παιδιά, το ξέρεις κι αυτό

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους