Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,702 μέλη και 2,403,905 μηνύματα σε 74,706 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 527 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Κομμουνιστικά / Επαναστατικά Τραγούδια

exc

Επιφανές Μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,805 μηνύματα.

O exc ☭★ CCCP έγραψε: στις 16:59, 26-06-12:

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,715 μηνύματα.

O D_G έγραψε: στις 17:21, 26-06-12:

Όταν ήμουν μικρός, άκουγα από συμμαθητές μου που ήταν στην ΚΝΕ αυτό το τραγούδι, και ομολογώ ότι μου άρεσε ιδιαίτερα:
http://www.youtube.com/watch?v=onD_a...eature=related
8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mr. Crowley

Επιφανές Μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,917 μηνύματα.

O Mr. Crowley ΣΟ μην το κόψεις,είναι επιβεβαιωμένο έγραψε: στις 18:31, 26-06-12:

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aliona

Δραστήριο Μέλος

H Aliona αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 325 μηνύματα.

H Aliona έγραψε: στις 18:41, 26-06-12:

Τι όμορφο θέμα!!

http://www.youtube.com/watch?v=Yt-GLi6MVJs&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=R7yGQGnfm9w&feature=related
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

parafernalia (Νίκος)

Επιφανές Μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,393 μηνύματα.

O parafernalia έγραψε: στις 18:49, 26-06-12:

Αν και έχω πολλά τραγούδια στο μυαλό μου, δεν θα μπορούσα να μην ξεκινήσω με αυτό...

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

exc

Επιφανές Μέλος

O exc ☭★ CCCP έγραψε: στις 19:07, 26-06-12:

Μπελογιάννης Νίκος: http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9D%...BD%CE%B7%CF%82

Και απόσπασμα από την δίκη (από ένα ένα έργο):
7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

challenger

Επιφανές Μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Ηλεκτρονικός . Έχει γράψει 5,560 μηνύματα.

O challenger έγραψε: στις 19:16, 26-06-12:

με ενα φιλο εχουμε φτιαξει ολοκληρη playlist!
6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

vassonoff

Δραστήριο Μέλος

H vassonoff αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 290 μηνύματα.

H vassonoff ...Θα γιάνουνε οι χαρακιές... έγραψε: στις 19:59, 26-06-12:

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

exc

Επιφανές Μέλος

O exc ☭★ CCCP έγραψε: στις 00:58, 27-06-12:

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Trolletarian

Περιβόητο Μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,130 μηνύματα.

O Trolletarian απάνθρωποι θεσμοί μας γίνανε συνήθεια έγραψε: στις 01:32, 27-06-12:

πάρε και αυτό από την παλιά ΠΠΣΠ:
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

H Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Ψαραδέλλη έγραψε: στις 01:40, 27-06-12:

Ενα πιο light αλλα πολυ πολυ πολυ αγαπημενο τραγουδι...

Παράθεση

thalalla

Δραστήριο Μέλος

H thalalla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 205 μηνύματα.

H thalalla έγραψε: στις 02:42, 27-06-12:

http://youtu.be/cFa0LpT2OHU
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών , επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 1,243 μηνύματα.

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε: στις 07:50, 27-06-12:

Damn τι θέμα ανοίξατε..
"Έτσι πρέπει να γίνει" http://www.youtube.com/watch?v=Kpy7X7KZ-JM
Παράθεση

vassonoff

Δραστήριο Μέλος

H vassonoff αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 290 μηνύματα.

H vassonoff ...Θα γιάνουνε οι χαρακιές... έγραψε: στις 10:07, 27-06-12:

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

exc

Επιφανές Μέλος

O exc ☭★ CCCP έγραψε: στις 10:57, 27-06-12:

Πάνος Τζαβέλλας: http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A0%...BB%CE%B1%CF%82

Παράθεση

parafernalia (Νίκος)

Επιφανές Μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,393 μηνύματα.

O parafernalia έγραψε: στις 11:27, 27-06-12:

No nos Moveran - Δεν θα μετακινηθούμε 8)

Ένα κομμάτι σύμβολο ενάντια στο φασισμό απ' την εποχή του Πινοσέτ και τώρα όλων των Αγανακτισμένων!

Άλλη μία εκδοχή απ' τους "Occupied Wall Street" :

Και μια πολύ γνωστή εκτέλεση από την Joan Baez. Στην εισαγωγή ακούγεται ένα απόσπασμα από το ποίημα "Τα Ύψη του Macchu Picchu" του Pablo Neruda (η μετάφραση, by me ).

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

rootbreaker

Τυχερό μέλος 2014

H rootbreaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 455 μηνύματα.

H rootbreaker Let's go get lost έγραψε: στις 11:41, 27-06-12:

Aν και καθυστερημενα,θα προσπαθησω να ποσταρω τραγουδια-υμνους με διδαγματα απο το χτες για το σημερα και το αυριο.
Συγνωμη αν εκ παραδομης ποσταρω κατι το οποιο κοσμει αυτο το εξαιρετικο θρεντ.

[/YOUTUBE]
http://www.youtube.com/watch?v=uLgJWpaP9f8[/YOUTUBE]

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη rootbreaker : 27-06-12 στις 12:23.
Παράθεση

challenger

Επιφανές Μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Ηλεκτρονικός . Έχει γράψει 5,560 μηνύματα.

O challenger έγραψε: στις 11:44, 27-06-12:

Παράθεση

exc

Επιφανές Μέλος

O exc ☭★ CCCP έγραψε: στις 13:41, 27-06-12:

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

H Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Ψαραδέλλη έγραψε: στις 15:15, 27-06-12:

Φυσικα αυτο...

Το παρακατω ειναι ενα ακομη αγαπημενο μου τραγουδι το οποιο ειναι ταυτισμενο στο μυαλο μου με μια δικη μου προσωπικη επανασταση οντας μαθητρια λυκειου.
Πολυ πολυ ωραιες αναμνησεις με πολυ πολυ καλους φιλους

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους