Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,149 εγγεγραμμένα μέλη και 3,090,660 μηνύματα σε 96,016 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 747 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Φοβάμαι τα αεροπλάνα!

cosmopolitan

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη cosmopolitan
H cosmopolitan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 391 μηνύματα.

H cosmopolitan έγραψε στις 02:54, 24-01-12:

Τι μπορώ να κάνω για να ξεπεράσω τη φοβία μου? Καμιά ιδέα?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Revekka

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Revekka
H Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δημοσιογράφος . Έχει γράψει 13,237 μηνύματα.

H Revekka έγραψε στις 09:10, 24-01-12:

Φοβάσαι τα αεροπλάνα ή την κλειστοφοβία μέσα στα αεροπλάνα....;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Mercury
Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,504 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε στις 11:09, 24-01-12:

Μπορεις να σκεφτεις,οτι τα αεροπλανα,στατιστικα παντα ειναι το πιο ασφαλες μεσω μεταφορας.
Να προτιμας μεγαλες εταιριες,που ειναι σπανιο να πεσουν...

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,651 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 11:21, 24-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από cosmopolitan
Ένα υπερατλαντικό ταξίδι όταν γυρίσεις πίσω θα έχεις ξεπεράσει κατά πολύ τον φόβο σου.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Johnnaousa

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Johnnaousa
Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 14,191 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 11:27, 24-01-12:

Και εγώ την πρώτη φορά που μπήκα ένιωθα φόβο..δεν νομίζω πως υπάρχει κάποιο μυστικό..απλά την ώρα που ανεβαίνεις τα σκαλιά σκέφτεσαι πως ήρθε η ώρα να δεις πως πραγματικά δεν είναι τίποτα..

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Alejandro Papas (Alive in Illusion)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alejandro Papas
Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ηθοποιός . Έχει γράψει 2,817 μηνύματα.

O Alejandro Papas Roses in a glass dead and wilted... έγραψε στις 12:21, 24-01-12:

φοβασαι το οτι βρισκεσαι ψηλα ή την αισθηση κλεισουρας??

ο φοβος ειναι καθαρα μεσα στο μυαλλο σου.

κανε κανα μικρο ταξιδακι με αεροπλανο και θα δεις οτι δεν ειναι κατι

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fretoe

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη fretoe
Ο fretoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 325 μηνύματα.

O fretoe έγραψε στις 14:33, 24-01-12:

Δεν είναι τιπότα, και εγώ είχα αρχικά φοβία για το αεροπλάνο, αλλά αποδείχτηκε ότι ήταν μονάχα στο μυαλό. Ούτως ή άλλως στο αεροπλάνο έχεις πολλά πραγμάτα να κάνεις ώστε να ξεχαστείς και να μην το σκέφτεσαι, όπως να δεις ταινία να ακούσεις μουσική κτλ.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 14:55, 24-01-12:

Δεν είσαι μόνος, κι εγώ τρέμω το ενδεχόμενο να γίνει μια ξαφνική και να πέσει (οι ταινίες που βλέπω φταίνε..)

Αυτός ο φόβος όμως φτάνει τα όρια του παραλογισμού. really, μόλις μπεις όλα είναι smooth sailing μετά

Παράθεση

cosmopolitan

Δραστήριο Μέλος

H cosmopolitan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 391 μηνύματα.

H cosmopolitan έγραψε στις 21:40, 24-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από Alejandro Papas
φοβασαι το οτι βρισκεσαι ψηλα ή την αισθηση κλεισουρας??

ο φοβος ειναι καθαρα μεσα στο μυαλλο σου.

κανε κανα μικρο ταξιδακι με αεροπλανο και θα δεις οτι δεν ειναι κατι
Το οτι βρίσκομαι τόσο ψηλά, όχι κλειστοφοβία. Έχω ταξιδέψει πάνω από 5 φορες και εντος Ελλάδας και εντός Ευρώπης, αλλά κάθε φορά είναι μαρτύριο. Κάθομαι σφιγμένος στο κάθισμα μου, σε κάθε τράνταγμα παραλύω. Αλλά στην προσγείωση δεν υπάρχει καλύτερο πράγμα! είναι το αγαπημένο μου κομμάτι!

Αρχική Δημοσίευση από fockos
Ένα υπερατλαντικό ταξίδι όταν γυρίσεις πίσω θα έχεις ξεπεράσει κατά πολύ τον φόβο σου.
Προτιμώ να κάνω μπαντζι τζάμπινγκ

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Revekka : 24-01-12 στις 22:08. Αιτία: merge
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,651 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 21:41, 24-01-12:

Προτιμώ να κάνω μπαντζι τζάμπινγκ
ωραίος κάνε. Αν το καταφέρεις το αεροπλάνο θα σου φαίνεται παιχνιδάκι

Παράθεση

Miss Brightside (Ahri)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Miss Brightside
H Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Επενδυτής . Έχει γράψει 1,288 μηνύματα.

H Miss Brightside έγραψε στις 21:41, 24-01-12:

Σε νιώθω

Παράθεση

papas

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη papas
Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 1,770 μηνύματα.

O papas Κρουαζιέρα να σε πάω... :D έγραψε στις 22:10, 24-01-12:

Κι εγώ σε νιώθω...

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 22:28, 24-01-12:

εεεεε, get a room you two

Παράθεση

cosmopolitan

Δραστήριο Μέλος

H cosmopolitan έγραψε στις 22:58, 24-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από fockos
ωραίος κάνε. Αν το καταφέρεις το αεροπλάνο θα σου φαίνεται παιχνιδάκι
ε καλά υπερέβαλα λίγο, δεν θα το κάνω ούτε αυτό νομίζω. Καμιά ενδιάμεση λύση υπάρχει;

Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε στις 23:05, 24-01-12:

ε καλά θπερέβαλα λίγο, δεν θα το κάνω ούτε αυτό νομίζω. Καμιά ενδιάμεση λύση υπάρχει;

Παράθεση

cosmopolitan

Δραστήριο Μέλος

H cosmopolitan έγραψε στις 23:38, 24-01-12:

ουαου! μακάρι να υπήρχε κάτι τέτοιο κάπου στην Ελλάδα.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Εχέμυθη : 28-02-12 στις 14:10. Αιτία: Προσθηκη spoiler στην παραθεση:)
Παράθεση

steve391242 (Στέφανος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη steve391242
Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 123 μηνύματα.

O steve391242 Dare to walk the alleys of her mind? έγραψε στις 14:12, 25-01-12:

Δεν σου αρεσει η αισθηση της ελευθεριας οταν πετας αναμεσα στα συννεφα; Να κοιτας απο το παραθυρακι, να βλεπεις τον ουρανο και να σκεφτεσαι, να κανεις ονειρα και τετοια φαση γενικοτερα; Εγω απο μικρος ετσι εβλεπα την πτηση με αεροπλανο και μου αρεσει απιστευτα να κανω αεροπορικα ταξιδια. Εξαλλου ειναι αρκετα μικρη η πιθανοτητα να γινει κατι κακο, οποτε δεν χρειαζεται να κανεις αρνητικες σκεψεις. Οι θετικες πιο ευκολα πρεπει να σου βγαινουν.

Παράθεση

kathy_th

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη kathy_th
H kathy_th αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 23 μηνύματα.

H kathy_th έγραψε στις 13:19, 28-02-12:

εγω πεταω αυριο και τις τελευταιες μερες με εχει πιασει κατι αντι να χαιρομαι που παω ταξιδι!!

Παράθεση

Γιώργος Mt (Heihachi Mishima)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος Mt
Ο Heihachi Mishima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 168 μηνύματα.

O Γιώργος Mt MI6 έγραψε στις 23:30, 08-03-12:

Κι εγώ τα φοβάμαι.Ειδικά όταν κάθονται δίπλα μου γιαγιάδες που κάθε τρεις και λίγο λένε το Πάτερ ημών,κάνουν χαχαλιές το σταυρό τους και με ρωτούν γιατί δε φοβάμαι. -.-

Παράθεση

Dmitsos (Δημήτρης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Dmitsos
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 906 μηνύματα.

O Dmitsos έγραψε στις 23:39, 09-03-12:

Παιδιά το αεροπλάνο είναι το πιο γαμάτο μέσο μεταφοράς...κάθεσαι, αράζεις στα απίστευτα αναπαυτικά καθίσματα, πετάς ανάμεσα στα σύννεφα και φτάνεις όπου θες άμεσα.
Ένα αεροπλάνο μπορεί να πέσει μόνο κατά την προσγείωση και την απογείωση...πάνω από τα σύννεφα έχει μηδενικό βάρος!!! (βλέπε g).
Εμένα με τρελαίνει η απογείωση....βζιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι και ξαφνικά νιώθεις ότι δεν πατάς κάτω!!
Kαι τα κενά αέρος...όχι οι σπαστικές αναταράξεις που δε σ' αφήνουν να απολαύσεις τον καφέ αλλά τα κενά αέρος, που νιώθεις ότι χάνεις το έδαφος κάτω από τα πόδια σου (καλά, αυτό το' χεις χάσει προ πολλού αλλά λέμε τώρα).
Και όταν στρίβει!!! Και όταν κατεβαίνει!!!
Είναι γαμάτο!! Εγώ αυτά σκέφτομαι κάθε φορά που ανεβαίνω σ' αεροπλάνο!!
Και έχω ταξιδέψει και μ' ένα με έλικες!! Εκεί και αν είχε φάση!! Μούγκριζε το θηρίο αλλά σηκώθηκε τελικά!

Ό,τι πιο ωραίο είναι ένα ταξίδι με αεροπλάνο!!! Και στατιστικά είναι πιο πιθανό να σε χτυπήσει κεραυνός στο ίδιο σημείο 2 φορές πάρα να παίξεις στο "Πανικός στον αέρα". Αφήστε που θα' ναι και ωραίος ο θάνατος, ανάμεσα στα σύννεφα (πεθαίνεις καθώς πέφτει λόγω της απότομης αλλαγής στην πίεση) και όχι σε αρρωστιάρικα κρεβάτια με οξυγόνα και ορούς και μαλακίες.
Ελευθερία ρε φίλε.
Πολύ γουστάρω τ' αεροπλάνα.
Σας το πα;

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

carpe_nochtem

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη carpe_nochtem
Ο carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 676 μηνύματα.

O carpe_nochtem fight the nothingness έγραψε στις 00:22, 10-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από Dmitsos
Ένα αεροπλάνο μπορεί να πέσει μόνο κατά την προσγείωση και την απογείωση...πάνω από τα σύννεφα έχει μηδενικό βάρος!!! (βλέπε g).
Ξεχνάς την περίπτωση,που ενώ είναι πάνω από τα σύννεφα να του χαλάσει ο κινητήρας ή να τελειώσει το καύσιμο.
Α,ή να συγκρουστεί με άλλο αεροπλάνο.

Παράθεση

philimonas

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη philimonas
Ο philimonas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 42 μηνύματα.

O philimonas έγραψε στις 02:23, 11-03-12:

πάνω από τα σύννεφα έχει μηδενικό βάρος!!! (βλέπε g).
πάρ'το αλλιώς

Πολύ γουστάρω τ' αεροπλάνα.
++

Παράθεση

Ρόζα Νέρα Flamingo

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ρόζα Νέρα Flamingo
H Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 709 μηνύματα.

H Ρόζα Νέρα Flamingo Κάθε σταυροδρόμι κρύβει μια ιντιφάντα έγραψε στις 02:40, 11-03-12:

το χει και μια φιλη μου αυτο ρομπα γινομαστε καθε φορα που μπαινουμε μαζι σε αεροπλανο . απλα μην το σκεφτεσαι

Παράθεση

georgia.94

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη georgia.94
H georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 520 μηνύματα.

H georgia.94 έγραψε στις 15:22, 22-06-12:

Συντομα θα ταξιδεψω με αεροπλανο......και.......ΦΟΒΑΜΑΙ!αν πεσειιιι????
εχετε ταξιδεψει ποτε με αυτο το μεσοοο????πως ηταααν?

Παράθεση

teol20

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη teol20
Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 9,487 μηνύματα.

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε στις 15:24, 22-06-12:

Εχω παει εκδρομη στη Πραγα πριν κανα 3 μηνες.Δεν ειναι κατι τρομερο.Απλα λιγο στην απογειωση και στην προσγειωση εχει λιγο φαση.Κατα τα αλλα ειναι σαν να ταξιδευεις με λεοφωρειο.

Παράθεση

georgia.94

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη georgia.94
H georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 520 μηνύματα.

H georgia.94 έγραψε στις 15:27, 22-06-12:

αχ παναγια μου!!!ετσι μ ερχεται να παρω κανα λεξοτανιλ πριν την απογειωσηηηη!!!=\\\ βουλωνουν κ τ αυτια εχω ακουσειιι!

Παράθεση

teol20

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη teol20
Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 9,487 μηνύματα.

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε στις 15:30, 22-06-12:

Εγω οταν πηγα εκδρομη ειχα 39 πυρετο και δεν καταλαβαινα και πολλα πολλα.
Καλο ειναι να μας τσιχλα και γενικα να μην κοιτας κατω.Ενημερωνεις και καλου κακου τις αεροσυνοδους και ολα ειναι τζετ.ΔΕΝ χρειαζεται να φοβασαι για τιποτα.Καθημερινα γινονται χιλιαδες πτησεις και τα ατυχηματα ειναι ΕΛΑΧΙΣΤΑ.Το αεροπλανο ειναι το ασφαλεστερο μεταφορικο μεσο

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους