Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,820 μέλη και 2,410,363 μηνύματα σε 75,001 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 460 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ο χρόνος είναι...

Ο χρόνος είναι...

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 88)
Ο χρόνος είναι γρήγορος ίσκιος πουλιών
2
2,27%
Ο χρόνος είναι παιδί που παίζει , του παιδιού είναι η βασιλεία
3
3,41%
Ο χρόνος είναι ένα θλιμμένο καρναβάλι
1
1,14%
Ο θάνατος είναι φίλος μου, ο χρόνος είναι εχθρός μου
3
3,41%
Ο χρόνος είναι μεγάλος δάσκαλος, αλλά δυστυχώς σκοτώνει όλους τους μαθητές του
38
43,18%
Ο χρόνος είναι ο χειρότερος γιατρός, σε καίει, σε σκορπάει και σε παγώνει
10
11,36%
Ο χρόνος είναι μαγικός όταν δεν κρύβονται χαφιέδες στα ρολόγια
6
6,82%
Ο χρόνος είναι ένας βούρκος που εξαφανίζει όλα τα τιμαλφή
0
0%
Ο χρόνος είναι πάντα με το μέρος του
5
5,68%
Ο χρόνος είναι...(το δικό σας)
20
22,73%

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 484 μηνύματα.

O Ειλικρινής έγραψε: στις 13:18, 14-03-07:

Όλους μας απασχολεί κιόλους μας κατατρέχει...τι είναι όμως ο χρόνος για τον καθένα μας?
Πως θα μπορούσαμε να τον περιγράψουμε φιλοσοφικά η λογοτεχνικά?
Έβαλα κάποιες απαντήσεις που μπορεί να καλύπτουν κάποιους...οι άλλοι απλά γράψτε μας με μια φράση πως βλέπετε τον χρόνο?
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,257 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε: στις 13:27, 14-03-07:

Ο χρόνος είναι.............
.........άδικος. Όταν θες να σταματήσει περνάει σαν σφαίρα και όταν θες να περάσει γρήγορα σταματάει πεισματικά.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,795 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε: στις 13:30, 14-03-07:

Για μένα ο χρόνος είναι συνεργάτης, φίλος, συνοδοιπόρος.
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όλες οι εκδοχές της δημοσκόπισης, είναι απαισιόδοξες.
Αν συμφιλιωθείς με το χρόνο, όλα είναι υπέροχα.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 17:41, 14-03-07:

ο χρόνος είναι... η ζωή μου
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε: στις 17:51, 14-03-07:

Ο χρόνος για μένα ειναι ένα τεράστιο μηδενικό, δεν με αφορά καθόλου αφού θα περάσει πιός ο λόγος να τον τσεκάρω; Θα κάνω αυτό που θέλω άν μου περισέψει κάνω κάτι άλλο για να έχω περισσότερο για ξεκούραση, άν πάλι δεν φτάνει πέρνω απο την ξεκούρασή μου. Αφού ότι και να γίνει θα φύγει άρα γιατί να τον παιδέυω;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε: στις 18:22, 14-03-07:

Η αίσθηση που έχουμε περί χρόνου ανάλογα τις συνθήκες που ζούμε είναι το θέμα, ο ίδιος ο χρόνος είναι πολύ εντάξει απέναντί μας, εμείς δεν είμαστε εντάξει απέναντί του. Για μένα είναι το χειρότερο μαρτύριο να περιμένεις κάτι και να σου φαίνεται ότι μια μέρα είναι μια εβδομαδα. Αν κλείσεις κάποιον σ'ενα χώρο με ειδικές συνθήκες, μπορείς να τον τρελάνεις αν τον κάνεις να αλλάξει η αίσθηση που έχει περί χρόνου.
Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε: στις 21:18, 14-03-07:

ο χρόνος παίζει και να είναι...χρονοβόρος

Καλός είναι μωρέ...κυλάνε τα πράγματα...εξελίσσονται.
Παράθεση

pantazis

Νεοφερμένος

Ο pantazis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 55 ετών . Έχει γράψει 35 μηνύματα.

O pantazis έγραψε: στις 22:30, 14-03-07:

μεταβλητός .........
Παράθεση

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

H Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 454 μηνύματα.

H Youki έγραψε: στις 22:41, 14-03-07:

...ο χειρότερος γιατρός.
Το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα με το που είδα την ερώτηση...
Παράθεση

bisbirikos

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 47 ετών και επαγγέλεται Μουσικός . Έχει γράψει 680 μηνύματα.

O bisbirikos έγραψε: στις 00:39, 15-03-07:

...ανυπαρκτος.

Αν ντε και καλα πρεπει να ειναι κατι, προτιμω να ειναι ρυθμος.
Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε: στις 00:41, 15-03-07:

Μέγεθος.
Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε: στις 00:41, 15-03-07:

Ο χρόνος είναι χρήμα
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,010 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε: στις 00:47, 15-03-07:

αλητης, που ανθρωπους κι αγαπες σκορπαει.
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,967 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 00:57, 15-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από Corpse Bride
αλητης, που ανθρωπους κι αγαπες σκορπαει.
Ρισπέκτ.
Το άσμα λέει μία μεγάλη αλήθεια.

Εγώ ακόμα σκέφτομαι τι είναι για μένα.
Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε: στις 01:00, 15-03-07:

Ο χρονος για εμενα ειναι πολυ μεγαλος κ@ρι@λης!!!!
Και συγγνωμη που το λεω ετσι...πω...μιλαμε δεν την παω την παρτη του με τιποτα!
Ακομα και σαν γιατρος που ειναι ο καλυτερος και ειναι αληθεια αυτο, δεν χρησιμοποιειε ποτε ανσισθητικο.Τι περιμενεις μετα;
Και απο την στιγμη που ετσι κι αλλιως ο χρονος ειναι "μια αντιστροφη μετρηση" σιγα μην τον συμπαθησω κι ολας!
Τον αλητη.....
Συμφνω και με την κουκλα την crazyhelen γι'αυτο που ειπε πιο πισω αλλα και με την κοπελια απο πανω μου.AKA corpse bride.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη The Djinn : 17-03-07 στις 19:39.
Παράθεση

prime

Διάσημο Μέλος

H prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 837 μηνύματα.

H prime έγραψε: στις 19:32, 17-03-07:

πολύτιμος..

και πρέπει να είμαστε ευγνώμονες για όσο είχαμε και για όσο ακόμα θα έχουμε.-
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε: στις 19:55, 17-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από prime
πολύτιμος..

και πρέπει να είμαστε ευγνώμονες για όσο είχαμε και για όσο ακόμα θα έχουμε.-
Πλυ σωστη και ξερεις τι μου θυμισες;;;;;
Μια διαδημιση που εβλεπα συχνα πυκνα στην Ιταλια (δεν ξερω για Ελλαδα).
Λοιπον εδειχνε αποσπασματικα καθε λογης ανθρωπο κι ελεγαν:
Στα Αγγλικα παντα.
I wish i had...
Κι απανταγε μια χοντρουλα-"Ωραιο σωμα"
Ενας τρανς "Αληθινο στηθος"
Καποιος αλλος "Λεφτα"
"Δοξα"
"Γυναικες"
κτλ κτλ κτλ κτλ κτλ κτλ κτλ κτλ...οτι μπορειτε να φανταστειτε!
Και στο τελος εδειχνε εναν πολυ γερο ντυμενο στα λευκα,περιποιημενο,καθιστο σε ενα παγκακι με μια μαγκουρα κι απαντησε...
"I wish I had...time"......
Aπιστευτη διαφημιση...οποτε την εβλεπα "κοβωμουν"...
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prime

Διάσημο Μέλος

H prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 837 μηνύματα.

H prime έγραψε: στις 20:02, 17-03-07:

δεν την ξέρω Marie τη διαφήμιση αλλά respect..

το έχω φιλοσοφήσει το θέμα με τον χρόνο και πραγματικά το μόνο επίθετο που μου πηγαίνει στο μυαλό για να τον χαρακτηρίσει είναι το πολύτιμος.

δε θέλω να αναφέρω παραδείγματα που μπορεί να ακουστούν μελαγχολικά αλλά καταλαβαίνεις για ποιο λόγο είναι πολύτιμος.

Σημασία έχει τον χρόνο μας να τον αξιοποιήσουμε όσο καλυτερα μπορούμε και σε σχέση με τον εαυτό μας και σε σχέση με τους άλλους γιατί πραγματικά you never know.
Παράθεση

nicotine_kills

Νεοφερμένος

Ο nicotine_kills αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 44 μηνύματα.

O nicotine_kills έγραψε: στις 20:05, 17-03-07:

....Ειναι σχετικος!
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,967 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 20:05, 17-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από Mario
Πλυ σωστη και ξερεις τι μου θυμισες;;;;;
Μια διαδημιση που εβλεπα συχνα πυκνα στην Ιταλια (δεν ξερω για Ελλαδα).
Λοιπον εδειχνε αποσπασματικα καθε λογης ανθρωπο κι ελεγαν:
Στα Αγγλικα παντα.
I wish i had...
Κι απανταγε μια χοντρουλα-"Ωραιο σωμα"
Ενας τρανς "Αληθινο στηθος"
Καποιος αλλος "Λεφτα"
"Δοξα"
"Γυναικες"
κτλ κτλ κτλ κτλ κτλ κτλ κτλ κτλ...οτι μπορειτε να φανταστειτε!
Και στο τελος εδειχνε εναν πολυ γερο ντυμενο στα λευκα,περιποιημενο,καθιστο σε ενα παγκακι με μια μαγκουρα κι απαντησε...
"I wish I had...time"......
Aπιστευτη διαφημιση...οποτε την εβλεπα "κοβωμουν"...
Αρχική Δημοσίευση από prime
δεν την ξέρω Marie τη διαφήμιση αλλά respect..

το έχω φιλοσοφήσει το θέμα με τον χρόνο και πραγματικά το μόνο επίθετο που μου πηγαίνει στο μυαλό για να τον χαρακτηρίσει είναι το πολύτιμος.

δε θέλω να αναφέρω παραδείγματα που μπορεί να ακουστούν μελαγχολικά αλλά καταλαβαίνεις για ποιο λόγο είναι πολύτιμος.

Σημασία έχει τον χρόνο μας να τον αξιοποιήσουμε όσο καλυτερα μπορούμε και σε σχέση με τον εαυτό μας και σε σχέση με τους άλλους γιατί πραγματικά you never know.
Respect και στους δυο σας.

Πόσο δίκιο έχετε... Δεν την έχω δει τη διαφήμιση btw.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Barnabas Collins.

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Τι είναι "ελεύθερος χρόνος"; - Από Νωεύς
      Το θέμα έχει λάβει 43 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φιλοσοφία και Ιστορία.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 13-07-12 στις 10:11.
    • Περίσσιος χρόνος - Από Νωεύς
      Το θέμα έχει λάβει 9 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φιλοσοφία και Ιστορία.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 27-02-09 στις 10:54.
    • 1 χρόνος e-steki! - Από Subject to change
      Το θέμα έχει λάβει 41 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Σημαντικές ανακοινώσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 06-08-06 στις 23:03.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους