Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,358 εγγεγραμμένα μέλη και 3,094,224 μηνύματα σε 96,248 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 404 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Η μεγαλύτερη απογοήτευση από φίλους...

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,352 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 23:10, 16-09-06:

Για πείτε... Ποια είναι η μεγαλύτερη απογοήτευση που είχατε λόγω κάποιου φίλου;
Πότε σας πρόδωσαν, ποιος σας παράτησε...;

Και τι έγινε τελικά;;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 23:15, 16-09-06:

Και, για να πω εγώ...

Πέρσι τέτοιες μέρες... Ήμουν σε μία ομολογουμένως δύσκολη φάση. Οκ, δεν ήταν καμία τραγωδία, αυτά να είναι όλα.

Απλά είχα χωρίσει... και τον έβλεπα ακόμα κάθε μέρα.. γιατί ήμαστε μαζί στο γυμναστήριο... κάπου είχε μπλεχτεί και η μοιραία αρρώστια κοντινού μας ανθρώπου...
Παράλληλα έτρεχα για τη διπλωματική μου, δεν ήξερα αν με παίρνει να δώσω, ο καθηγητής με είχε τρελάνει, ταξίδευα σαν την τρελή για στοιχεία κλπ, είχα περάσει μεν για το μεταπτυχιακό, αλλά αν δεν προλάβαινα τη διπλωματική... άστα.. και ήθελα απεγνωσμένα να φύγω.

Κάπου εκεί το έριξα στο φαϊ και πήρα δέκα κιλά σε πολύ μικρό χρονικό διάστημα..

Κι ενώ το αδιέξοδό μου συνεχιζόταν, δεν ήταν κανείς εκεί. Όχι όταν παρακαλούσα να μάθω αν θα πάμε μαζί διακοπές... Ούτε να με πάρουν από το χέρι να μου πουν, καλά είσαι;;

Οπότε έβαλα ένα μεγάλο Χ και τελικά κατάφερα να φύγω...

Αλλά ενώ εγώ είμαι ακόμα απογοητευμένη, αυτοί θεωρούν ότι όλα καλά όλα ανθηρά.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,078 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 23:42, 16-09-06:

Γιδι, ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ θεμα.
κατι τετοιο ειχα κι εγω στο νου μου, εσυ το εθεσες ομως καλυτερα..
(more info εδω http://www.e-steki.com/forum/showthread.php?t=3180&page=7)

λοιπον..το πιο τρανταχτο που μου ρχεται εγινε περιπου πριν 7 μηνες.

μετά από δυο χρονια σχεδόν αδερφικής φιλιας μια συμφοιτήτρια, ας μη πω όνομα, έπαιξε πολύ άσχημο σκηνικό...
πριν το πω όμως, θα πω τα εξής.

1.είχε κοπεί 3 φορες στο μάθημα τον αγγλικών (δεν ήξερε τίποτα) και το πέρασε επειδή σχεδον έγραψα εγω στη θέση της, με όλους τους γνωστούς κινδυνους. ουδέποτε το αναγνώρισε...

2.τις γνωρίσαμε τον καλύτερο φίλο του τότε φίλου μου, και πέρα από το ότι του έπαιξε άσχημο παιχνίδι, άρχισε να με κακολογεί και σε αυτόν και να του λέει τα ΠΟΛΎ προσωπικά μου, που αφορούσαν το παρελθόν.
και τα οποια, έκαναν κύκλο μεταξύ αντρών.. :/

3.οταν πλεον χωρισα εγω με το παιδι, για δικους μου λογους, εβαλε λογια στο αγορι της και κοινο φιλο μας για μενα (τι πρωτοτυπο) και μαλιστα μιλησαν και απο κοντα με σκοπο να του δειξει/δωσει και λεπτομερειες για τις ψευτιες της.. και παλι ολα κυκλο εκαναν...

ΤΗ ΣΙΧΑΘΗΚΑ. ΤΗ ΜΙΣΩ.
Δυστυχως, ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΑΝΩΤΕΡΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ, ωστε να τη διαολοστειλω και να τη διαγραψω.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 00:16, 17-09-06:

Εγω ποτε δε δεχτικα καπιο πληγμα απο φιλους γιατι ποτε δεν δεθικα με κανεναν, το ηξερα οτι καπια στιγμη δεν θα μπορουμε να ειμαστε φιλοι πια. Λιγο λογο ηλικιας και του οτι αλλαζουμε συνεχως, λιγο οτι ειμαι ιδιοτροπος (και το ξερω) και δεν μπορω να "κολισω" με καπιον γιατι πολυ απλα δεν θα ταιριαξω με κανεναν και επισης ειμαι σχετικα αντικοινονικος, προτιμω να κανω παρεα με τον εαυτο μου, την κιθαρα μου και το pc μου παρα με τους φιλους μου.
Ομως παρολαυτα με πειραξε πολυ η αλλαγη ενος "φιλου" μου τους τελευτεους μηνες. Δεν ητανε ποτε ιδιετερα καλος μαθητης η σοβαρο παιδι. Παντα ηθελε να το παιξει αλλα τους τελευτεους μηνες (και ιδικα τους τρεις του καλοκαιριου) εχει αλλαξει τελιως ο χαρακτιρας του προς το χειροτερο. Πλεων ειπα καθαρα στο αλλο παιδι που ειναι στην παρεα μας οτι δεν τον αντεχω αλλο και οτι θα ξεκοψω. Δεν εχω προβλημα με το αλλο παιδι, ποτε δεν ταιριαξαμε αλλα παντα τον συμπαθουσα και ειναι καλο παιδακι και πολυ οριμος, αλλα δεν μπορω να κανω παρεα με τον αλλων, οπωτε του ειπα οτι με τον αλλαγμενο παιζουν αυτα και αυτα ενω με αυτον θα ηθελα να κανουμε παρεα απλα λιγο πιο αρεωμενα απλα και μονων γιατι θελω να κανω παρεα με τον ευατο μου που και που. Φανικε κατανοηιτικος και συμφωνισε μαζι μου για τον αλλων. Πιστευω οτι ξεμπερδεψα μαζι του και εφυγε ενα βαρος απο πανω μου, αλλα τωρα εχω προβλημα με εναν αλλων που θελει να γινουμε κολλιταρια ενω εγω τον γουσταρς μονο για παρεα που και που...

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 00:34, 17-09-06:

Εχω φτασει στο μεγιστο σημειο αναισθησιας για τα σκηνικα με φιλους κτλ.
Εχουν συμβει πολλα, αλλα δε μου κανουν καμια αισθηση ουτε για να τα αναφερω. Δυστυχως η πραξη δειχνει οτι δεν πρεπει να εμπιστευεσαι και να στηριζεσαι απολυτα σε κανεναν.. μεχρι να το παρεις αποφαση τι κανεις ειναι το προβλημα :X

Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 01:20, 17-09-06:

Με μια από τις ξαδέρφες μου, η οποία είναι ένα χρόνο μεγαλύτερή μου, πάντα συνεννοούμασταν άψογα. Κάναμε καλή παρέα από μικρές αλλά το "κολλητιλίκι" ξεκίνησε όταν ήμουν γύρω στα 15. Θυμάμαι ερχόταν κι έμενε σπίτι μας, είχαμε πάει 2-3 καλοκαίρια διακοπές (με έξοδα δικά μας γιατί δεν είχε οικονομική άνεση), όταν πέρασε στην επαρχία πήγε η μητέρα μου μαζί της για να γραφτεί και γενικά μπορώ να πω οτι είχαμε μια γερή φιλία (ή μάλλον έτσι νόμιζα). Το πρόβλημα ήταν οτι με ψιλοέγραφε καμιά φορά (της έλεγα πχ να βγούμε και μου έλεγε πολλές φορές οτι δε μπορεί κι εγώ νόμιζα οτι πράγματι δεν μπορούσε γιατί γενικά τσακωνόταν πού και πού με τους γονείς της). Το μεγάλο πλήγμα το δέχτηκα όταν τελείωσα το λύκειο. Είχε παρεξηγηθεί μαζί μου χωρίς όμως να μου πει κάτι και εγώ πίστευα οτι δεν είχε όρεξη ή τελοσπάντων οτι κάτι άλλο της έφταιγε. Αφού λοιπόν μου έστειλε ένα ξερό μήνυμα "συγχαρητήρια" όταν βγήκαν τα αποτελέσματα και πέρασα στη σχολή μου, της απάντησα και ανταλλάξαμε κάποια sms γανικά για το τι κάνουμε στη ζωή μας και πώς περνάμε (εγώ ήμουν διακοπές κι εκείνη στην Αθήνα). Αφού λοιπόν είπαμε "καληνύχτα" και ετοιμαζόμουν να πέσω για ύπνο, λαμβάνω το εξής μήνυμα: "Άρχισε να μου μιλάει χωρίς να συμβαίνειι τίποτα και κατάφερε έτσι ώστε να της μιλήσω. Σπάστηκα" το οποίο ή το έστειλε κατά λάθος σε εμένα ή το έκανε επίτηδες. Το πιθανότερο ήταν οτι το έστειλε κατά λάθος (παρεμπιπτόντως επειδή δεν είχαμε και πολλές κοινές φίλες, ξέγραψα και αυτήν στην οποία το έστελνε- δεν έχασα και τίποτα τελικά). Της απάντησα κι εγώ οτι αν δεν θέλει να ξαναμιλήσουμε να μου το πει να το ξέρω και από τότε και για 2,5 χρόνια δεν ξαναμιλήσαμε (ούτε γειά όμως). Άλλαξα και αριθμό και έκοψα κάθε επαφή μαζί της. Η αλήθεια είναι οτι με πόνεσε πάρα πολύ αυτό το πράγμα γιατί την αισθανόμουν πολύ δικό μου άνθρωπο και τελικά αποδείχτηκε οτι για εκείνην δεν ήμουν τίποτα. Η ιστορία όμως έχει και συνέχεια! Μετά από 2,5 χρόνια λοιπόν πέθανε η μητέρα της (θεία μου) και από τότε ξεκινήσαμε ξανά να επικοινωνούμε, καμία σχέση όμως με πριν. Τώρα απλά βγαίνουμε αραιά και πού και λέμε κάποια νέα μας. Πραγματικά ήταν η μεγαλύτερη προδωσία που έχω νιώσει από φίλο. Τώρα απλά έχω δεχτεί τα πράγματα όπως είναι. Εκείνη είναι αυτή που είναι κι εγώ αυτή που είμαι. Έχω βρει άλλους φίλους που με αγαπούν και με στηρίζουν και είμαι καλά. Για να είμαι ειλικρινής είχε κι ένα καλό αυτή η ιστορία. Οτι ξεκόλλησα από αυτήν και ανοίχτηκα και γνώρισα κι άλλους ανθρώπους.
Κάθε εμπόδιο για καλό λοιπόν

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη adespoto : 17-09-06 στις 01:33.
Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 10:04, 18-09-06:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Ποια είναι η μεγαλύτερη απογοήτευση που είχατε λόγω κάποιου φίλου;
Μαλωνα συνεχεια με τον πατερα μου εξαιτιας του, εδινα παντα τα παντα, οποτε ηθελε ημουν εκει, και μετα απο 6 χρονια εφυγε.. απλα. Και χρειαστηκε να περασει ενας χρονος για να καταλαβω οτι δεν εφυγε.. απλα δεν ηταν ποτε εδω!
Του εχω κρατησει κακια, εχω μετανιωσει οχι για οσα εδωσα αλλα γιατι δεν "εβλεπα", κι οταν καποιες φορες παιρνει τηλ ειμαι πολυ ψυχρη απεναντι του οχι τοσο επειδη το θελω.. αλλα επειδη μου βγαινει απο μονο του!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

torry (Χριστίνα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη torry
H Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών . Έχει γράψει 362 μηνύματα.

H torry έγραψε στις 20:11, 19-09-06:

Πρέπει να έχουν περάσει περίπου 6 χρόνια ίσως και 7. Ηταν από την κωλητή μου την αδερφή μου όπως έλεγα πάντα! Πηγαίναμε ακόμα λύκειο 2α αν δεν κάνω λάθος. Τότε είχα πολλά προβλήματα με γωνείς κτλ και αποφάσησα αφου κανείς τους δεν καταλάβαινε τι ήθελα, να σταματήσω το σχωλείο και να συνεχίσω να δουλεύω σε πιο έντονους ρυθμούς. Με την Στ**** ήμουν μαζί από τον παιδικό σταθμό.Σχεδόν δλδ από μωρά. Ηταν το μόνο άτομο που εμπιστευόμουν και πίστευα πως θα είναι δίπλα μου(όπως κι εγώ) μέχρι μια απο τις δυο να δει τα ραδίκια ανάποδα! Λάθος! Εκείνη την εποχή γνώρησα κάποιο παιδί και κάναμε σχέση. Εγώ ήμουν είδη αρκετά ξεβγαλμένη σε αντίθεση με εκείνη κι έτσι της γνωρησα τον κωλητό του ωστε να μπορούμε να βγαίνουμε και παρέα για να της κάνω και πλάτες! Ετσι έγινε, στην αρχή τουλάχιστον! Μετά από λίγο καιρό τους ενοχλούσε η παρουσία μας (αν και δεν γινόμασταν ποτέ τσιμπούρι απλά συναντιώμασταν τα ζευγάρια κανωνίζαμε τι ώρα θα συναντηθούμε για την επιστροφή και χωριζόμασταν πάλι) γιατί υποτήθεται πως εκείνη έβγαινε με εμένα όχι με γκόμενους κτλ. Κάποια στιγμή κατάντησαμε να μιλάμε με τον δικό της μέσω του δικού μου και όχι με εκείνη για να κανωνήσουμε το ραντεβού της. Στην αρχλη σκέφτηκα πως μάλλον όταν μιλάει με εκείνον στο τηλέφωνο λέει στους δικούς της πως μιλάει μαζί μου και γι αυτό δεν με παίρνει τηλ(πόσες φορές να μιλάμε σε 1 μέρα?) Μετά κανώνιζε απλά να λέω πως θα βγούμε μαζί αλλά ούτε που την έβλεπα καθόλου!Μετά από 1,5 μήνα αυτό το τροπάρι κι ενώ είχα φάει το γράψιμο αρχισα να ψάχνω το γιατί? Γιατί ξαφνικά η φίλη η αδερφή μου με αποφεύγει? Εκανα κάτι και δεν το ξέρω? Τα έβαζα με'μένα! Τελικά μετά από πολλές προσπάθειες να την βρώ (γιατί δεν ήθελα να την ενοχλώ σπιτι μην με ρωτήσει κανείς τίποτα και την κάψω) αποφάσισα να την στήσω έξω απο το σπίτι της και να περιμένω να την δω καινα την ρωτήσω! Τελικά αναγκάστηκα να της πετάξω ενα ραβασάκι στο μπαλκόνι της μπας και συνενοηθούμε!Για κακή της τύχη έπεσε στα χέρια της αδερφής της και ύστερα της μάνας της, οπου κάνοντας τις αδιάφορες με πήραν τηλ και μου ζήτησαν να πάω απο εκεί για φαγητό (καθόλου σπάνιο)! Τοτε την στρίμοξα και την ρώτησα τι έχει συμβεί. Μου είπε πως δήθεν την πείραζε που εγώ δουλεύω και δεν πάω σχολείο και πως εγώ είμαι πιο "ξεβγαλμένη" και διάφορα άλλα τέτοια κουλά. Με τα πολλά κατάλαβα πως κάποιος της είχε βάλει λόγια και της ζήτησα να μου πει ποιος της είπε και τι για να ξεκαθαρήσουμε τα πράγματα.Της ζήτησα αν πράγματι φταίω σε κάτι να μου το πεί και μετά θα κάτσω και να τις φάω δεν με νοιάζει, αλλά δεν δέχομαι να με διαγράφει χωρίς έστω να πει τον λόγο! Αποτέλεσμα κανένα.Σιγή ιχθύως, βρέ τί να κλάιω τί να πέφτω στα πόδια της και να την παρακαλάω τίποτα! Εκεί έχασα τον κόσμο κάτω απο τα πόδια μου! :mad17: Σαν να έχανα τον μόνο δικό μου άνθρωπο το μόνο μου στήριγμα! Θεε μου, δεν το πιστευώ πως ακόμα και τώρα που τα γράφω το δάκρυ πέφτει βροχή! Τότε μου πήρε πάνω από 3 χρόνια να συνέλθω!Κλάμα? Οι καταράκτες του νιαγάρα θα είχαν στερέψει!Μέχρι τάσεις αυτοκτωνίας!Κατάθλιψη κανονική!
Τελικά ανακάλυψα μετά από 1-2 χρόνια που κατάφερα να στριμώξω τον δικό της, οτι εκείνος της είχε βάλει λόγια!Δήθεν πως εγώ ήμουν πολύ ξεκ*λάκι και θα της έβγαινε κι εκείνης το όνομα και τι δουλειά έχει αυτή μαζί μου κτλ. Μέχρι οτι του την έπεσα είπε ο φαντασιόπληκτος (για μια φορά που έκλεγα στον ώμο του γιατί είχα τσακωθεί με τον φίλο του! ΕΛΕΟΣ!!!). Δεν λέω πάνω στην καψούρα τρώς εύκολα τέτοιες μ@λ@κιες! Αλλά όταν έχεις μεγαλώσει με ένα άτομο και το ξέρεις απο την καλή και την ανάποδη όταν μάθεις κάτι, το λιγότερο που κάνεις είναι να του το πεις κατάμουτρα και να ξεκαθαρήσεις τα πράγματα έστω να τον βρίσεις λίγο κάτι! Αλλά μάλλον πολλά ζητάω....
Μετά από τόσα χρόνια αν και πληγώθηκα πάρα πολύ εύχομαι να'ναι καλά όπου κι αν είναι.Και αν και δεν μπορώ να την δω όπως παλιά ακόμα ρωτάω και μαθαίνω νέα της!Το κακό είναι πως έμαθα οτι είναι δυστυχισμένη μαζί του και δεν τολμάει να τον χωρήσει(μην χάσει το κελεπούρι!) και αυτός την δουλεύει ψιλό γαζί! Ομως αν και έχω πολλά ράμματα για την γούνα του δεν μπορώ να πω κουβέντα γιατί θα πει πως ακόμα είμαι "τσιμπημένη" μαζί του και ζηλεύω!(ΕΛΕΟΣ!!!το έχει ξανακάνει) Και που να ξερε η κακομοίρα πως αυτό το τομάρι όταν χώρησα με τον φίλο του μου την έπεσε στεγνα! Μάλιστα είπε το κάθαρμα πως αν ποτέ απατούσε την Στ***** θα ήταν μαζί μου κι έτσι δεν θα πιανότανε το κέρατο!

Απο τότε δεν ξανα εμπιστεύτηκα γυναίκα!!!

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 15:36, 20-09-06:

Έχω φάει πολλές καρπαζιές από φίλες που από ένα σημείο δεν μου κάνει τίποτα αίσθηση. Προσπαθώ να μην επενδύω πολύ στους άλλους, αν και δεν τα καταφέρνω πάντα. Έχω άτομα που αγαπώ πολύ και μοιράζομαι πράγματα αλλά εμπιστοσύνη απόλυτη δεν έχω.
Πρόσφατα έφαγα τρελή απογοήτευση από μια φίλη που είναι από τα άτομα που λένε μεγάλα λόγια, για την ιερότητα της φιλίας και άλλες πα*****. Κάθε φορά που βρίσκει σχέση τα ξεχνάει όλα αυτά και ύστερα από λίγο που η σχέση διαλύεται γυρνάει σε εμάς και ζητάει και τα ρέστα!
Κι εγώ και οι άλλες φίλες της το δεχόμαστε, αλλά σε αυτή την φάση που έχει να επικοινωνήσει 2 μήνες επειδή ζει τον έρωτά της γνωρίζοντας ότι οι φίλες της δεν περνάνε και τόσο καλά είναι too much!Αυτές τις χαζομάρες τις δέχομαι για έναν έφηβο αλλά μετά τα 20 δεν έχεις δικαιολογία! Η παραπάνω φάση δεν είναι ασυνήθιστη και αυτό με κάνει να νομίζω ότι πολλοί άνθρωποι θεωρούν φίλους τις παρέες που έχουν σε περιόδους μπακουριάς.

Παράθεση

vanilia

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη vanilia
H vanilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 33 μηνύματα.

H vanilia έγραψε στις 22:47, 25-10-06:

Χμμμ πολλες ......
Θα αναφερω μονο μια.....
Ηταν η πιο στενη μου φιλη μεχρι την ημερα που μου ζητησε να προσποιηθουμε οτι η φιλια μας τελειωνει εδω μονο και μονο επειδη το απαιτησε ενας τυπος που ειχε ερωτευτει.
Αυτος παθολογικα ζηλιαρης της επεβαλε απλα ν'απομακρυνθει απ'ολους τους μεχρι τοτε φιλους της.
Δεν πιστευα στ'αυτια μου οταν ειπε ...."σε παρακαλω οταν ειναι αυτος μπροστα να μην λεμε ουτε γεια" και ακομα περισσοτερη φρικη οταν συνεχισε να μου μιλαει σαν να μην τρεχει τιποτα οταν δεν ηταν αυτος παρων.
Αααα ξεχασα να πω οτι οταν μου το ζητησε αυτος ηταν μπροστα....για να ειναι σιγουρος οτι θα γινουν ολα οπως τα ηθελε....
Η απαντηση μου????
ΝΑΙ Οk ΝΟ PROBLEM ...ετσι ακριβως
Γιατι????
Για να μην της χαλασω το ονειρο
Αν ντρεπομαι???
Πολυ....με αντιπαθω αφανταστα

Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kakerlak
H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 22:52, 25-10-06:

Χμμμ πολλες ......
Θα αναφερω μονο μια.....
Ηταν η πιο στενη μου φιλη μεχρι την ημερα που μου ζητησε να προσποιηθουμε οτι η φιλια μας τελειωνει εδω μονο και μονο επειδη το απαιτησε ενας τυπος που ειχε ερωτευτει.
Αυτος παθολογικα ζηλιαρης της επεβαλε απλα ν'απομακρυνθει απ'ολους τους μεχρι τοτε φιλους της.
Δεν πιστευα στ'αυτια μου οταν ειπε ...."σε παρακαλω οταν ειναι αυτος μπροστα να μην λεμε ουτε γεια" και ακομα περισσοτερη φρικη οταν συνεχισε να μου μιλαει σαν να μην τρεχει τιποτα οταν δεν ηταν αυτος παρων.
Αααα ξεχασα να πω οτι οταν μου το ζητησε αυτος ηταν μπροστα....για να ειναι σιγουρος οτι θα γινουν ολα οπως τα ηθελε....
Η απαντηση μου????
ΝΑΙ Οk ΝΟ PROBLEM ...ετσι ακριβως
Γιατι????
Για να μην της χαλασω το ονειρο
Αν ντρεπομαι???
Πολυ....με αντιπαθω αφανταστα
παρομοια ιστορια αλλα εμενα με ξεκοψε τελειος
γιατι με ζηλευε ο δικος της τωρα εχουν αραβωνιαστει ειμασταν φιλεσ απο το δημοτικο ειχαμε περασει πολλα ακομα με ποναει γιατι μενει απο πανω μου κ δεν λεμε ουτε καλημερα

Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη zanin
H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 1,201 μηνύματα.

H zanin έγραψε στις 11:39, 26-10-06:

Αρχική Δημοσίευση από Giovanna
Γιδι, ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ θεμα.
κατι τετοιο ειχα κι εγω στο νου μου, εσυ το εθεσες ομως καλυτερα..
(more info εδω http://www.e-steki.com/forum/showthread.php?t=3180&page=7)

λοιπον..το πιο τρανταχτο που μου ρχεται εγινε περιπου πριν 7 μηνες.

μετά από δυο χρονια σχεδόν αδερφικής φιλιας μια συμφοιτήτρια, ας μη πω όνομα, έπαιξε πολύ άσχημο σκηνικό...
πριν το πω όμως, θα πω τα εξής.

1.είχε κοπεί 3 φορες στο μάθημα τον αγγλικών (δεν ήξερε τίποτα) και το πέρασε επειδή σχεδον έγραψα εγω στη θέση της, με όλους τους γνωστούς κινδυνους. ουδέποτε το αναγνώρισε...

2.τις γνωρίσαμε τον καλύτερο φίλο του τότε φίλου μου, και πέρα από το ότι του έπαιξε άσχημο παιχνίδι, άρχισε να με κακολογεί και σε αυτόν και να του λέει τα ΠΟΛΎ προσωπικά μου, που αφορούσαν το παρελθόν.
και τα οποια, έκαναν κύκλο μεταξύ αντρών.. :/

3.οταν πλεον χωρισα εγω με το παιδι, για δικους μου λογους, εβαλε λογια στο αγορι της και κοινο φιλο μας για μενα (τι πρωτοτυπο) και μαλιστα μιλησαν και απο κοντα με σκοπο να του δειξει/δωσει και λεπτομερειες για τις ψευτιες της.. και παλι ολα κυκλο εκαναν...

ΤΗ ΣΙΧΑΘΗΚΑ. ΤΗ ΜΙΣΩ.
Δυστυχως, ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΑΝΩΤΕΡΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ, ωστε να τη διαολοστειλω και να τη διαγραψω.
την σκρφα... φιδι ηταν οχι φιλη

Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 1,201 μηνύματα.

H zanin έγραψε στις 11:46, 26-10-06:

Αρχική Δημοσίευση από katerina
Εχω φτασει στο μεγιστο σημειο αναισθησιας για τα σκηνικα με φιλους κτλ.
Εχουν συμβει πολλα, αλλα δε μου κανουν καμια αισθηση ουτε για να τα αναφερω. Δυστυχως η πραξη δειχνει οτι δεν πρεπει να εμπιστευεσαι και να στηριζεσαι απολυτα σε κανεναν.. μεχρι να το παρεις αποφαση τι κανεις ειναι το προβλημα :X
συμφωνω απολυτα μαζι σου!μετα απο ενα περιστατικο δεν δενομαι πια τοσο στενα με αλλα ατομα κυριως του ιδιου φιλου(κοριτσια)

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 16:03, 30-12-06:

Πού το ξέθαψα... απλά είναι εδώ (στην πόλη εννοώ) και ο "Φίδος" μου...
Αει και!

Μιλάμε, θέλω να του σπάσω τα μούτρα!!!!!
Και όσων του δίνουν σημασία!!! Τι να πρωτοαναφέρω... Το πώς με κυνηγούσε όσο ήμουν στα ξένα, να βρεθούμε κλπ; Και πώς αφού με "εξασφάλισε", μου έδειξε τι χρώμα έχουν οι σόλες του;
Που με παίρνει απογεύματα να βεβαιωθεί ότι είμαι ελεύθερη και μόλις βρει κάτι καλύτερο να κάνει, εξαφανίζεται και με γράφει;
Και πάω μετά εγώ σα βλάκας, κανονίζω κάτι για όλους μαζί, σε κέντρο...
κι αυτός ερήμην μου (που εγώ είχα το λόγο για το πόσοι θα είμαστε, πόσο μεγάλο τραπέζι θέλουμε, κοινώς πήρα ένα μικρότερο τραπέζι για να είμαστε σε καλύτερο σημείο) και πήγα από νωρίς νωρίς... κι ο καλός σου καλεί ερήμην μου φίλη του, κι αργούν και μιάμιση ώρα... κι ούτε που μιλάμε...

Ξάρω, δεν είναι μεγάλη απογοήτευση, αλλά είναι γιορτές, είναι όλοι εδώ...
Έτσι κι αλλιώς δε θα έβγαινα, αλλά αν το έκανα... δε θα ήταν με τον ίδιο μου τον κολλητό, γιατί πάει με τον "φίδο". Και ποιος ξέρει ποιον άλλον εξαρτάται ποιους μάζεψε, ο μαφιόζος.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γίδι : 30-12-06 στις 17:45.
Παράθεση

travel_lover

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη travel_lover
H travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 528 μηνύματα.

H travel_lover έγραψε στις 16:56, 02-01-07:

υποτίθεται κολλητή μου από το δημοτικό. στο γυμνάσιο φεύγω για κύπρο όπου γνωρίζω τους φίλους που μέχρι τώρα αποκαλλώ αδέλφια. συνέχεια τηλέφωνα και γράμματα μαζί στις διακοπές κ.ο.κ μέχρι που της γνωρίζουμε έναν γνωστό μας (μέχρι τα 16 δεν είχε ποτέ σχέση κ μας ξεγράφει από την ζωή της γιατι δεν μπορεί χωρίς αυτόν. έχει να με πάρει 4 χρόνια τηλέφωνο, αραιώσαμε τόσο που πλέον δεν μενδιέφερε. τώρα ούτε στον αρραβώνα δεν με κάλεσε...
τι να πεις... πάντα όμως πιστεύω στην φιλία. δεν είναι όλοι ίδιοι...

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,422 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 17:44, 02-01-07:

Αν και το έγραψα και αλλού... Θα το ξαναπώ κι εδώ... Απογοητεύσεις - άλλοτε μικρές και άλλοτε μεγάλες- έχουμε φάει από φίλους... Είναι όλα μέσα στην ζωή...Και όλοι επιβιώσαμε και πάνω απ' όλα μάθαμε... Η ζωή συνεχίζεται... Και κάτι άλλο που έμαθα... Φίλοι κάνεις σε όλη την διάρκεια της ζωής σου και πολλές φορές από εκεί που δεν το περιμένεις γνωρίζεις πραγματικά άξια άτομα που σε νοιάζονται

Βέβαια παρηγοριά στον άρρωστο είναι αυτά που λέω αλλά νομίζω ότι έτσι συμβαίνει...Αισιοδοξία και λίγη αναισθησία και όλα θα πάνε μια χαρά νι;

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 17:50, 02-01-07:

ναι σαφώς. Απλά είναι λίιιγο πιο δύσκολο να μην το σκέφτεσαι, όταν τον βλέπεις, είστε στην ίδια παρέα, δε σου μιλάει, χωρίς λόγο κι αφορμή... βλέπει πιο πολύ τους άλλους, τους κοινούς σας φίλους, κυνηγάει πιο πολύ άτομα που έθαβε παλιά, πιο πολύ τον είδε η αδερφή μου... και εμένα... πρρρρρρρρρρρ!

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,422 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 18:01, 02-01-07:

To ξέρω βρε... Ξεσπάστε γι' αυτους... λογικό και αναγκαίο είναι
Και όντως ο δικός σου αλλά και της τράβελ πολύ γαΐδούρια βγήκαν
Απλά στο τέλος κάτι μαθαίνεις...
Με έχει πιάσει η αισιοδοξία μου σημερα...απορρώ με εμένα

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 18:03, 02-01-07:

Έεεετσιιι!!!

Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη roumana
H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,880 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε στις 21:15, 02-01-07:

ετσι.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη roumana : 02-01-07 στις 22:41.
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,728 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 21:27, 02-01-07:

δεν ξέρω τι λέτε αλλά πλέον νιώθω ότι δεν ειναι φίλος μου ο "φίλος" μου....
και καλα... οκ... στην κηδεια της μαμας μου δεν μπορουσε να έρθει... ακομα όμως περιμενω να κανονισουμε να πάμε για καφε να τα πουμε....
εχω να τον δω απ τον γάμο μου που όπως ειπα και στην κουβεντουλα... δεν ειχε ερθει στο γλεντι γιατι μου ειχε μουτρακια....

δεν μου κάνει πλέον για φίλος το παλικαρι...
κάποτε ήταν καλός....
πολύ καλός
αποφαση για το 2007 λοιπόν...
καλή του ώρα όπου κι αν ειναι.... η φιλια μας όσο κρατησε ήταν καλή...

Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 21:51, 02-01-07:

Γκρρρρρ, η "καλύτερή μου φίλη" από την 5η δημοτικού, έχει σχέση εδώ και πολύ καιρό με έναν (ας μην τον χαρακτηρισω) ο οποίος με θάβει. Βέβαια αυτή συμφωνεί και γενικά με έχει γράψει. Με κορυφή εχθές που μου έστειλε ένα ξερό μήνυμα "Καλή χρονιά, χρόνια πολλά". Απάντησα με ένα απλό "καλή χρονιά" και δεν ασχολήθηκα άλλο. Πώς μπορούν να σε γράφουν κάποιοι άνθρωποι που έχετε μεγαλώσει μαζί; Δεν ασχολούμαι πλέον.

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,078 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 22:36, 02-01-07:

Η πιο πρόσφατη χλαπάτσα ήταν από μια ΠΟΛΎ καλή μου φίλη.. αδερφική φίλη..
που εκεί που τη χρειαζόμουν, με έστειλε..
την έχω συγχωρήσει, αλλα κάτι μου έχει μείνει μέσα μου.. μάλλον θα το ξεπεράσω, γιατί είναι καλο άτομο..αλλα ακόμα με βασανίζει, μιας και όλο το σκηνικό έγινε αρκετά πρόσφατα..

επισης, ατομα που κατα καιρους μιλαμε και προσπαθω να ανοιχτω,με αποπαιρνουν.. δεν εχει γινει ουτε μια ουτε δυο φορες, γινεται σχεδον παντα.. αυτο εχει ως αποτελεσμα να παρατηρω οτι κλεινομαι στον εαυτο μου.. δε μιλαω.. και που και που τραβαω ασχημες καταθλιψεις..

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Giovanna : 02-01-07 στις 22:56.
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 01:39, 03-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από Giovanna
Η πιο πρόσφατη χλαπάτσα ήταν από μια ΠΟΛΎ καλή μου φίλη.. αδερφική φίλη..
που εκεί που τη χρειαζόμουν, με έστειλε..
την έχω συγχωρήσει, αλλα κάτι μου έχει μείνει μέσα μου.. μάλλον θα το ξεπεράσω, γιατί είναι καλο άτομο..αλλα ακόμα με βασανίζει, μιας και όλο το σκηνικό έγινε αρκετά πρόσφατα..

επισης, ατομα που κατα καιρους μιλαμε και προσπαθω να ανοιχτω,με αποπαιρνουν.. δεν εχει γινει ουτε μια ουτε δυο φορες, γινεται σχεδον παντα.. αυτο εχει ως αποτελεσμα να παρατηρω οτι κλεινομαι στον εαυτο μου.. δε μιλαω.. και που και που τραβαω ασχημες καταθλιψεις..
Έχεις πει ποτέ ότι θέλεις να μιλήσεις, να ανοιχτείς;

Παράθεση

travel_lover

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη travel_lover
H travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 528 μηνύματα.

H travel_lover έγραψε στις 10:40, 03-01-07:

το να ανοιχτείς πρέπει να στο εμπνέει κ ο άλλος. αν είναι να ρωτάς κιόλας για να πεις μια κουβέντα παραπάνω, κλάφτα χαραλαμπε!
όπως λέει κ το υπεραισιόδοξο βικάκι, φίλοι θαρθούν κ θα φύγουν. μην το ζορίζουμε. όσο κ να στεναχωριόμαστε αυτοί που αξίζουν μόνο θα μείνουν.

Παράθεση

Paty

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Paty
H Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 192 μηνύματα.

H Paty έγραψε στις 14:28, 03-01-07:

Τελευταια φορα που την επαθα απο φιλη ηταν στη Γ Λυκειου.Ημασταν μαζι απο το γυμνασιο αλλα κολλητες απο τη Γ Γυμνασιου.Τα παντα ηταν τελεια μεχρι που την πρωτοχρονια στην γ λυκειου πηγαμε σε club.Σαν να την τσιμπησε καμια μυγα και απο ενα σημειο και μετα ηταν πολυ πεσμενη ψυχολογικα.Οταν ειχε ερθει η ωρα να φυγουμε και περιμεναμε εξω για ταξι την ειχα κανει χρυση να μου πει τι εχει,αν εκανα κατι εγω που την πειραξε και τετοια.Δεν ηξερα τι να υποθεσω...Απο εκεινη τη στιγμη στο club μεχρι και σημερα δεν εχω μαθει τι συνεβη και τι της εκανα και σταματησε να μου μιλαει.Ακομα και οταν αρχισε το σχολειο μετα τις διακοπες ηταν ψυχρη και απομακρη.αρχισε να κανει παρεα με τα κοριτσια της ταξης που "θαβαμε" ως κολλητες...Εκεινη τη περιοδο εγω εκανα τα στραβα ματια και εκανα σαν να μη συμβαινει τιποτα.Το μαρτιο που ειχε γενεθλια με καλεσε στο μαγαζι που ειχε καλεσει και αλλα παιδια και τοτε τα ξαναβρηκαμε.Μου ειπε να ξεχασουμε οτι εγινε.Μη τα πολυλογω(περισσοτερο) στην 5ημερη περασα χαλια γιατι με ειχε στο φτυσιμο και δε με υπολογιζε καθολου.Την περιοδο των πανελληνιων δε μιλουσαμε καθολου.Ουτε καλημερα δε λεγαμε.Οταν της ζητησα το λογο,να μου εξηγησει γιατι μου φερετε ετσι,τι της εκανα κλπ η απαντηση της ηταν "Δε θα μαθεις ποτε" (σαν το ασμα ενα πραγμα!).Εκτοτε δεν εχουμε ξαναμιλησει και οταν ετυχε να τη συναντησω στο δρομο ενω με ειδε εκανε οτι δε με ξερει.Ολοι οσοι δε ξερουν λενε οτι επαιζε γκομενοδουλεια αλλα κατι τετοιο δεν ηταν σιγουρα......

Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

H zanin έγραψε στις 15:33, 03-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από Paty
Τελευταια φορα που την επαθα απο φιλη ηταν στη Γ Λυκειου.Ημασταν μαζι απο το γυμνασιο αλλα κολλητες απο τη Γ Γυμνασιου.Τα παντα ηταν τελεια μεχρι που την πρωτοχρονια στην γ λυκειου πηγαμε σε club.Σαν να την τσιμπησε καμια μυγα και απο ενα σημειο και μετα ηταν πολυ πεσμενη ψυχολογικα.Οταν ειχε ερθει η ωρα να φυγουμε και περιμεναμε εξω για ταξι την ειχα κανει χρυση να μου πει τι εχει,αν εκανα κατι εγω που την πειραξε και τετοια.Δεν ηξερα τι να υποθεσω...Απο εκεινη τη στιγμη στο club μεχρι και σημερα δεν εχω μαθει τι συνεβη και τι της εκανα και σταματησε να μου μιλαει.Ακομα και οταν αρχισε το σχολειο μετα τις διακοπες ηταν ψυχρη και απομακρη.αρχισε να κανει παρεα με τα κοριτσια της ταξης που "θαβαμε" ως κολλητες...Εκεινη τη περιοδο εγω εκανα τα στραβα ματια και εκανα σαν να μη συμβαινει τιποτα.Το μαρτιο που ειχε γενεθλια με καλεσε στο μαγαζι που ειχε καλεσει και αλλα παιδια και τοτε τα ξαναβρηκαμε.Μου ειπε να ξεχασουμε οτι εγινε.Μη τα πολυλογω(περισσοτερο) στην 5ημερη περασα χαλια γιατι με ειχε στο φτυσιμο και δε με υπολογιζε καθολου.Την περιοδο των πανελληνιων δε μιλουσαμε καθολου.Ουτε καλημερα δε λεγαμε.Οταν της ζητησα το λογο,να μου εξηγησει γιατι μου φερετε ετσι,τι της εκανα κλπ η απαντηση της ηταν "Δε θα μαθεις ποτε" (σαν το ασμα ενα πραγμα!).Εκτοτε δεν εχουμε ξαναμιλησει και οταν ετυχε να τη συναντησω στο δρομο ενω με ειδε εκανε οτι δε με ξερει.Ολοι οσοι δε ξερουν λενε οτι επαιζε γκομενοδουλεια αλλα κατι τετοιο δεν ηταν σιγουρα......
α την π@@ρνη

Παράθεση

aspire

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη aspire
Ο aspire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 48 ετών . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O aspire έγραψε στις 17:12, 24-01-07:

φιλια 2 ετων καθε μερα μαζι εγω η γυναικαμου και αυτος τακτικα εξω οτι ηθελε αυτοκινητο λεφτα να φαει κτλ.δεν τα λογαριαζεις αυτα οταν ο αλλος ειναι φιλος.μου την πεφτει λοιπον εμενα μια μικρη και επειδη θεωρω οτι ειναι φιλος του το αναφερω και αποφασιζουμε απο κοινου να παω νατην βρω να εξηγηθω μαζι της και τελος.παω λοιπον ολα ωραια και καλα σε 15 λεπτα επιστρεφω και τελος.ετσι νομιζα.μετα απο 15-20 ημερες επειδη η νεαρη λεει φευγω οριστικα απο την πολη σου εχω παρει κατι ελα να στο δωσω.λεω εγω οχι ελα στο καφε που ειμαι δωστω και γεια.λεει λοιπον ο φιλος μου οχι ρε τραβα παρτο 5 λεπτα και ελα μη σε δουνε και στο μαγαζι μαζι της.το καταπινω αμασητο εγω πηγαινω και γυρνοντας τον βλεπω να με περιμενει μαζι με την γυναικαμου την οποια την ειχε παρει τηλεφωνο να ερθει μολις εφυγα εγω.το τι εγινε δεν λεγετε,και το τι του εκανα δεν γραφετε αυτο ειναι που λενε φιλοι φιλοι ....................

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 17:18, 24-01-07:

Έχω φίλους που είναι σαν αδέρφια...
αλλά μία αδερφή, που θα μπορούσε να είναι πιο φίλη.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

aspire

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη aspire
Ο aspire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 48 ετών . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O aspire έγραψε στις 18:06, 24-01-07:

Αρχική Δημοσίευση από Paty
Εχεις σκεφθει ποτε οτι ισως δεν υπηρχε λογος κανενας αλλα ηταν της στιγμης και μετα παγιοθηκε?το εχω παθει και γ αυτο στο λεω δεν ξαναμιλησα με φιλο εδω και 17 χρονια ετσι χωρις λογο.

Παράθεση

X-girl (Sofi)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη X-girl
H Sofi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια . Έχει γράψει 173 μηνύματα.

H X-girl έγραψε στις 18:14, 24-01-07:

Και εγω τι πρεπει να πω δηλαδη που δεν εχω ουτε μια φιλη! Ειχα μια που τα πηγαιναμε πολυ καλα μεταξυ μας, με αγαπουσε (ετσι μου ελεγε τουλαχιστον), αλλα ειχε πολυ δυσκολα χαρακτηρα, στα 22 της χρονια το επαιζε πανεξυπνη και ωριμη. Λοιπον, οταν ειχε αναγκη λεφτα εγω παντα της τα εδινα και ποτε δεν τα επαιρνα πισω.. Την φιλοξενουσα οποτε εψαχνε για καινουριο σπιτι. Ακομα και οταν βγαιναμε εξω εγω ημουν αυτη που πληρωνε τους λογαριασμους τις περισσοτερες φορες.. Και τι καταλαβα μετα απο ολα αυτα, οταν εκεινη μια μερα με κατηγορησε σε κατι που δεν εφταιγα και μου φερθηκε απαραδεκτα μπροστα στο κοσμο? Συγνωμη κιολας, αλλα αυτο δεν θα της συγχωρεσω ποτε! Της εστειλα απλα ενα μηνυμα με τις καλυτερες ευχες μου.. Προτιμω να ειμαι μονη, παρα με καποιους που δεν με εκτιμανε..

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 17:59, 09-02-07:

Απογοήτευση ειναι λίγο σε αυτο που ένοιωσα την ημέρα της γιορτής μου και ακόμα με πονάει.
Δεν είμαι ο τύπος που είμαι όλη την μέρα με φίλους, όμως ότι και να γίνει θα μαθαίνω τι γίνετε στη ζωή τους και θα σιμβουλέυω, είχα 2 κοπέλες που πραγματικά αγαπούσα η μία ήταν άρρωστη με ζακχαρο και ζούσε με ένα μόνιμο μηχάνιμα απευθίας με το σικώτι. Ξαυνικά μαθαίνω οτι κάποιος φίλος της την χτύπησε άσκημα, το έμαθα μετα και η άλλη μου φίλη μου το έκριψε γιατι ήξεραν οτι θα τον σκότωνα. Απο τότε έψαχνα το ποιος είναι αυτός που τα έχει, τα έυτιαξε λοιπόν με καποιον αλκοολικό, με σκονισμένο ποινικό μητρώο (ναρκωτικά) και υπάρχει περίπτωση να είναι και αμφί την ημέρα της γιορτής μου περίμενα να τον γνωρίσω, πρόσβαλε την οικογένια μου εμένα μέχρι και την μάνα μου πήγε να μεθήσει για να γελάσουμε είπε, έγιναν πολλα και αργότερα μαθένω το ιστορικό του, προσπάθησα να της το φέρω με το μαλακό αλλα δεν μπόρεσα, κάποια στιγμή κατάλαβε οτι κάτι συμβένει με παρακάλεσε να της πώ υποσχέθηκε οτι δέν θα έλεγε τίποτα, της ειπα τι έγινε και το είπε σε εκείνον με αποτέλεσμα να ουρλιάζει οτι λίγοι το ξέρουν και έπιασε τον φίλο μου που το ήξερε και τον απιλούσε. δεν ξαναμήλισα ποτέ απο τότε με καμία, τραβίχτηκαν λέει γιατί ήθελα να τους χαλάσω την ευτιχία.
Λυπάμε για εκείνες και έυχομαι να περνάνε καλά!!!! αυτάααααααα

Παράθεση

Skoulikadera---

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Skoulikadera---
H Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 430 μηνύματα.

H Skoulikadera--- έγραψε στις 11:46, 10-02-07:

Είμασταν αυτοκόλητες στα καλά και στα άσχημα 4 χρόνια σε μια επαρχιακή πόλη που σπουδάζαμε, της γνώρισα τον συζυγό της.......και χωρίς ποτέ να γίνει τίποτα εκείνη δεν με κάλεσε ούτε στον γάμο της! έχω να την δώ και να της μιλήσω δέκα χρόνια τώρα, δεν με ενοχλεί αυτό, απλά αναρωτίεμαι εκείνη τι πιστεύει για όλα αυτά? Περαστικά!

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 16:24, 11-10-07:

Είναι απογοήτευση οι φίλοι, που δεν επιδιώκουν την επαφή, όταν είσαι/είναι μακριά.
Είναι απογοήτευση οι φίλοι, που όταν είσαι χάλια, δεν μπαίνουν στο μυαλό σου, να καταλάβουν καλύτερα από σένα τι έχεις.
Εϊναι απογοήτευση οι φίλοι, που δεν κάνουν αυτό το κάτι παραπάνω, την υπέρβαση...

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Αρκτούρος
Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 466 μηνύματα.

O Αρκτούρος έγραψε στις 16:29, 11-10-07:

+1 Γίδι

Παράθεση

Bill

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Bill
Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,376 μηνύματα.

O Bill έγραψε στις 20:17, 11-10-07:

Είναι απογοήτευση οι φίλοι, που δεν επιδιώκουν την επαφή, όταν είσαι/είναι μακριά.
Είναι απογοήτευση οι φίλοι, που όταν είσαι χάλια, δεν μπαίνουν στο μυαλό σου, να καταλάβουν καλύτερα από σένα τι έχεις.
Εϊναι απογοήτευση οι φίλοι, που δεν κάνουν αυτό το κάτι παραπάνω, την υπέρβαση...
+1

Απλά μερικές φορές σκεφτομαι τί κανω εγω γι αυτους;Επιδιώκω την επαφη;Μήπως φταιω κι εγώ καμιά φορά;

Παράθεση

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Youki
H Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 454 μηνύματα.

H Youki έγραψε στις 20:56, 11-10-07:

Η μεγαλύτερη απογοήτευση...να ξυνίζουν τη μούρη τους με τη μεγαλύτερη χαρά σου...

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,375 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 22:15, 11-10-07:

Δεν ειναι να μην κανουν λαθη.
Δεν ειναι να μην φερθουν εγωιστικα.
Δεν ειναι να υποκυπτουν σε ενα παθος ή μια κακη συνηθεια.
Δεν ειναι να μην σε παιρνουν τηλεφωνο συχνα.

Ειναι να μην σου σταθουν στα δυσκολα και να σε κανουν να νομιζεις οτι εχεις φιλους.

Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 22:17, 11-10-07:

Να σε ζηλεύουν με την άσχημη έννοια, να μην σε ακούνε όταν έχεις ένα πρόβλημα, να μην σε καταλαβαίνουν και να περιμένουν από εσένα όλα αυτα.

Παράθεση

shaman

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη shaman
Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 388 μηνύματα.

O shaman έγραψε στις 01:41, 12-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από underwater
Έχω φάει πολλές καρπαζιές από φίλες που από ένα σημείο δεν μου κάνει τίποτα αίσθηση. Προσπαθώ να μην επενδύω πολύ στους άλλους, αν και δεν τα καταφέρνω πάντα. Έχω άτομα που αγαπώ πολύ και μοιράζομαι πράγματα αλλά εμπιστοσύνη απόλυτη δεν έχω.
Πρόσφατα έφαγα τρελή απογοήτευση από μια φίλη που είναι από τα άτομα που λένε μεγάλα λόγια, για την ιερότητα της φιλίας και άλλες πα*****. Κάθε φορά που βρίσκει σχέση τα ξεχνάει όλα αυτά και ύστερα από λίγο που η σχέση διαλύεται γυρνάει σε εμάς και ζητάει και τα ρέστα!
Κι εγώ και οι άλλες φίλες της το δεχόμαστε, αλλά σε αυτή την φάση που έχει να επικοινωνήσει 2 μήνες επειδή ζει τον έρωτά της γνωρίζοντας ότι οι φίλες της δεν περνάνε και τόσο καλά είναι too much!Αυτές τις χαζομάρες τις δέχομαι για έναν έφηβο αλλά μετά τα 20 δεν έχεις δικαιολογία! Η παραπάνω φάση δεν είναι ασυνήθιστη και αυτό με κάνει να νομίζω ότι πολλοί άνθρωποι θεωρούν φίλους τις παρέες που έχουν σε περιόδους μπακουριάς.
Ακριβώς τα ίδια κ με τον κολλητό μου... Η μάλον τον ΠΡΩΗΝ κολλητό μου.
Και αυτό που μου την σπάει είναι ότι όλοι τον θεωρούν το καλύτερο παιδί κ έτσι.
Για γνωρίστε τον λίγο καλύτερα μάγκες

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,298 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 08:02, 12-10-07:

Για εμένα αυτά είναι υπερβολικά. Μπορεί ο άλλος να έχει κάθε καλή πρόθεση κι απλά να μην το έχει/μπορεί. Ή ο τρόπος που σου δείχνει την συμπαράστασή του να μην είναι ο τρόπος που ΕΣΕΝΑ ειδικά θα σ' έκανε να νιώθεις καλύτερα κι έτσι μένεις να νιώθεις κενή και μόνη. Η ουσία είναι να δείχνει πως προσπαθεί να καταλάβει και να τον νιώθεις εκεί - άλλωστε υπάρχουν μερικές φορές που ό,τι και να πει ή να κάνει κάποιος, απλά δεν αρκεί..
Αρχική Δημοσίευση από Lorien

Ειναι να μην σου σταθουν στα δυσκολα και να σε κανουν να νομιζεις οτι εχεις φιλους.
+1

Παράθεση

evouli

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη evouli
H evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 761 μηνύματα.

H evouli έγραψε στις 08:27, 12-10-07:

εχω εχω εχω!!!
προσφατη κι ολας..
οχι οτι ειναι και τρελη απογοητευση αφου ξερω περι τινος ανθρωπου προκειται, αλλα να.. μια και ειδα το θεμα..
χθες το βραδυ, συναντησα τυχαια μια παλια μου συμμαθητρια με την οποια για ενα αρκετα μεγαλο χρονικο διαστημα -1 χρονος και κατι- καναμε κολλητη παρεα.. μιλαμε καθε μερα μαζι..
και την βλεπω τυχαια χθες εξω (ηξερε οτι ειχα χτυπησει στο κεφαλι αλλα δεν με ειχε δει) και τι μου λεει;
"ααα... πώς έγινες έτσι; παραμορφώθηκες!!!"

την ευχαριστησα για τα καλα της λογια και συνεχισα το δρομο μου..

Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Phoebe
H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,213 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε στις 09:48, 12-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από evouli
εχω εχω εχω!!!
προσφατη κι ολας..
οχι οτι ειναι και τρελη απογοητευση αφου ξερω περι τινος ανθρωπου προκειται, αλλα να.. μια και ειδα το θεμα..
χθες το βραδυ, συναντησα τυχαια μια παλια μου συμμαθητρια με την οποια για ενα αρκετα μεγαλο χρονικο διαστημα -1 χρονος και κατι- καναμε κολλητη παρεα.. μιλαμε καθε μερα μαζι..
και την βλεπω τυχαια χθες εξω (ηξερε οτι ειχα χτυπησει στο κεφαλι αλλα δεν με ειχε δει) και τι μου λεει;
"ααα... πώς έγινες έτσι; παραμορφώθηκες!!!"

την ευχαριστησα για τα καλα της λογια και συνεχισα το δρομο μου..
Καλά δεν μιλάς σοβαρά;;;;;;;!!!!!!!!
Αυτό δεν είναι απλά κακιά είναι... δηλητήριο!
Πάλι καλά που δεν είστε ακόμα φίλες!

Παράθεση

evouli

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη evouli
H evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 761 μηνύματα.

H evouli έγραψε στις 10:00, 12-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από Phoebe
Καλά δεν μιλάς σοβαρά;;;;;;;!!!!!!!!
Αυτό δεν είναι απλά κακιά είναι... δηλητήριο!
Πάλι καλά που δεν είστε ακόμα φίλες!
και πού να σου πω το αλλο:
η φιλη μου που καναμε βολτα μαζι, πριν λιγο καιρο παντρευτηκε.. και επειδη εγινε θεμα για το αν θα παντρευτω εγω και ποτε και ειπα "εγω οχι, να, η "ταδε" παντρευτηκε" και γυρναει και κανει μονο ενα "α".. ουτε ενα τυπικο "να ζησετε" ρε π... μου.. ειναι δυνατον;;;;;

Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Phoebe
H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,213 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε στις 10:34, 12-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από evouli
και πού να σου πω το αλλο:
η φιλη μου που καναμε βολτα μαζι, πριν λιγο καιρο παντρευτηκε.. και επειδη εγινε θεμα για το αν θα παντρευτω εγω και ποτε και ειπα "εγω οχι, να, η "ταδε" παντρευτηκε" και γυρναει και κανει μονο ενα "α".. ουτε ενα τυπικο "να ζησετε" ρε π... μου.. ειναι δυνατον;;;;;
Τι να πω ρε παιδί μου... Μα τετοια κακία;;;
Δεν μιλάω μόνο για την δική σου περίπτωση αλλά και για ότι διαβασα εδω!
Μιζερα και κομπλεξικά άτομα που βγαζουν τα κομπλεξ τους στους φιλους τους!

Εμένα ευτυχως δεν μου έχει συμβει κάτι παρόμοιο με άτομο που το θεωρώ πολύ καλό φίλο! Έχει συμβει αλλα δεν έδωσα πολύ σημασία γιατι δεν αφορουσε πολύ κοντινό μου ατομο!!Οπότε δεν με ένιαξε ούτε στεναχωρήθηκα καθόλου!

Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kakerlak
H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 10:37, 14-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από Lorien

Συμφώνω απόλυτα, ειδικά όταν εσύ τους τα εχεις δώσει όλα

Παράθεση

viki_thess (ΒΑΣΩ)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη viki_thess
H ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 864 μηνύματα.

H viki_thess έγραψε στις 11:06, 14-10-07:

ναι...ειχα κι εγω μια τετοια απο ενα ατομο που δεν το περιμενα ΠΟΤΕ....
γιατι απλα μεγαλωσαμε μαζι...πανω σε μια πορτα ημασταν
τα σπιτια μας(το πατρικο μου) διπλα διπλα απο μικρα μαζι... στο σχολειο μαζι... αυτοκολητες μιλαμε....και τελικα αποδειχτηκε οτι χειροτερο για φιλη.
ηταν μια περιοδος που ψαχναμε σπιτι με τον αντρα μου (τοτε ειχαμε αρραβωνιαστει και θα μεναμε μαζι) και αυτη προθυμοποιηθηκε και καλα να μας βοηθησει. ειχε μια γνωστη που ειχε ενα κτιριο του 1821 κατασκευη(δεν φαινονταν βεβαια καθοτι ανακαινισμενο) και να τονισω οτι εκει εμενε για ενα μεγαλο διαστημα ο αντρας της πριν τον παντρευτει οποτε ηξερε πολυ καλα τα ελατωμματα του σπιτιου και τα προβληματα του. το σπιτι παιδια το χειμωνα που εβρεχε εμπαζε νερα απ τον τοιχο και ειχε γεμισει μουχλα παντου.....
ειχα φρικαρει... και αυτη πριν το νοικιασω μου το παινευε και καλα οτι ηταν πολυ ωραιο σπιτι με μονωσεις κλπ εμεις το νοικιασαμε ανοιξη οποτε τα προβληματα φανηκαν απ το χειμωνα που εβρεχε.φυσικα ξενοικιασαμε μεσα στο χειμωνα γιατι ειχε παραγινει το κακο και ηρθαμε μετα στο σπιτι που μενουμε καινουρια κατασκευη πρωτοι μεσα... ξανα το ιδιο λαθος ποτε...
οι ανθρωποι που κανουν πουστιες για μενα δεν ειναι ανθρωποι....ειδικα απο αυτην δεν περιμενα κατι τετοιο.απο τοτε δεν επιδιωκω να την δω ουτε να μαθαινω τι κανει... ευτυχως δεν μενουμε κοντα πλεον.
αν ειναι να χεις τετοιους φιλους τι να τους κανεις τους εχθρους;

Παράθεση

fatsoula (Χαρούλα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη fatsoula
H Χαρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 62 μηνύματα.

H fatsoula έγραψε στις 23:31, 14-10-07:

Βλέπω πως δεν είμαι η μόνη η οποία έχει απογοητευθεί απο τις φιλίες(δεν λέω πως με χαροποιεί αυτό το πράγμα...)
Έχω απογοητευτεί αρκετές φορές που πίστεψα σε άτομα και οπού πίστεψα πως δεν θα μου την φέρουν!αλλά μόνο μία κοπέλα με στιγμάτισε τόσο πολύ..οπου δεν θα έλεγα πως μου την έφερε..απλά δεν με πίστεψε!
Γνωριστήκαμε στο λύκειο και καθόμασταν και μαζί...!!Φαντάζεστε τι μάθημα κάναμε...!!
Τις κοπάνες μαζί...στα προβλήματα είτε δικά της είτε δικά μου να συμπαρασταθεί η μία στην άλλη και τα σχετικά!3 χρόνια όλη μέρα μαζί...!!!
Κάποια μέρα που είχαμε πάει για καφέ έτυχε να γνωρίσουμε έναν τύπο...!
Του άρεσε,της άρεσε και φαινόταν και καλό παιδί!
Φυσικά δεν βγαίναμε και πολύ τότε (φυσικό αφού είχε σχέση)
Μια χαρά πήγαιναν όλα,ώσπου έμαθα πως ο κύριος της τα φοράει κανονικά...!Και μακάρι να ήμουν η μόνη που της τα έλεγα...!
Τον είχαν δεί και άτομα δικά μου έμπιστα....της τα έλεγα αλλά δεν με πίστεψε!
Έκανε μία συζήτηση με τον δικό της και γύρισε και είπε πως εγώ ζηλεύω και γι αυτό τα λέω...!Τον πίστεψε....
Σταμάτησε να μου μιλάει...σταμάτησε τα τηλέφωνα...!Εγώ της έλεγα να βγούμε...αλλα τίποτα.Πραγματικά ήταν σαν να μην μιλούσα με την αδερφή μου.....σαν να έχασα ένα δικό μου άτομο!!
Της είχε πεί να ξεκόψει απο μένα!!!!Είχαμε να μιλήσουμε 2 χρόνια...ωσπου έμαθα πως πάνε σοβαρά με το παιδί απο κοινούς γνωστούς.(κοιμόταν ακόμα στον ύπνο του δικαίου..)
Την πήρα τηλέφωνο να δώ τι κάνει...μετά απο λίγο καιρό και μου είπε πως τελικά χώρισε για τον λόγο πως της είπε ο πατέρας της πως τον είδε τον κύριο με άλλη....!!!
Προσπάθησα να την πλησιάσω όσο μπορούσα έτσι ωστε να ξανα έρθουμε πιο κοντά αλλά τίποτα...!!
Πολλές φορές έκατσα και αναρωτήθηκα αν έκανα κάτι λάθος....!!!!
Κι όμως δεν βρήκα κάτι.................

Παράθεση

briki

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη briki
H briki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 200 μηνύματα.

H briki έγραψε στις 15:56, 23-10-07:

ε, τι άλλο, η αδιαφορία και η γαιδουριά... !

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 11:56, 29-10-07:

Πριν πολλά χρόνια [όταν ήμουν 15 περιπου] σε μια εξαιρετικά δύσκολη φάση της ζωής μου που όλοι είχαν στραφεί εναντίον μου γιατί απλά... δεν ήθελαν να δεχτούν ότι δοκίμαζα να κάνω κάτι διαφορετικό από ότι συνήθως κάνει κανείς στα 15 του, όχι απλά είχα μείνει μόνη αλλά όταν κάποια άτομα στο σχολείο ακύρωσαν όλες μου τις προσπάθειες (που μόλις είχαν αρχίσει να αποδίδουν) σπέρνοντας φήμες ότι "έκλεψα"[ cheated], χρησιμοποίησα "δόλια" μέσα κτλ κτλ κτλ, όταν όλη η χαρά μου γιατί φαινόταν επιτέλους ο κόπος μου να αποδίδει είχε γυρίσει μπούμερανγκ και μια ολόκληρη σχολική τάξη με κατηγορούσε δεν είχε βρεθεί ούτε ένας να με στηρίξει... Οι τότε φίλοι μου είτε συνηγόρησαν με τους "Trendy" στις κατηγορίες εναντιον μου, είτε προτίμησαν να διαφυλάξουν τον εαυτό τους και απλά να σιωπήσουν (να συμφωνήσουν σιωπηλά ίσως...)...

Έκτοτε δεν μου κάνει πλέον καμία εντύπωση ότι και να μου έχει συμβεί από άλλες φίλες/ φίλους...

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους