Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,689 μέλη και 2,403,607 μηνύματα σε 74,694 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 215 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Με τι κάνετε πλέον τις μετακινήσεις σας στην πόλη;

Με τί κάνετε πλέον τις μετακινήσεις σας στην πόλη;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 41)
Μέσα Μαζικής Μεταφοράς
17
41,46%
Αυτοκίνητο
1
2,44%
Με τα πόδια
18
43,90%
Ποδηλατο
3
7,32%
Μηχανακι/Μηχανη
2
4,88%

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,950 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε: στις 15:01, 19-05-17:

9 ευρώ για 10 χιλιόμετρα είναι σχετικά καλή τιμή. Θα μπορούσε να είναι πιο φτηνά φυσικά. Ένα ταξί πόσο θα έπαιρνε για αυτή τη διαδρομή;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,956 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε: στις 15:04, 19-05-17:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny15
9 ευρώ για 10 χιλιόμετρα είναι σχετικά καλή τιμή. Θα μπορούσε να είναι πιο φτηνά φυσικά. Ένα ταξί πόσο θα έπαιρνε για αυτή τη διαδρομή;
Ε θα επαιρνε +30% περιπου
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,956 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε: στις 15:08, 19-05-17:

Αρχική Δημοσίευση από juste un instant
Δεν νομιζω οτι μπορεί να εγγυηθεί κανεις οτι θα παραμείνει φθηνό. Για μια γιαγιά ή παππου που αναγκαστικά παίρνει ταξί... και τα μισά να πληρώνει είναι λύτρωση. ΑΣΕ που δεν θα τους εξυπηρετεί ουτε το μέτρο. Αλλωστε δεν είναι τα μόνα ατομα που έχουν κινητικά προβλήματα...
Η γιαγια που δεν θα μπορει να παρει το μετρο, δεν θα παρει ουτε uber. Θα παρει κλασικο κιτρινιαρη.

Δεν λεω οτι δεν ειναι καλο να παει το uber στη Θεσσαλονικη, καθε αλλο. Απλα 1. δεν θα λυσει το μεγαλο προβλημα 2. δεν εχει τοσο γερη παρουσια στην Ελλαδα για να επεκταθει και σε δευτερη πολη οταν ηδη δεν καλυπτει ολοκληρη την πρωτη. Πιο πιθανη επεκταση θα ειναι στη Ροδο γιατι εχει ξενους που το ξερουν ηδη και ο ενας απο αυτους που συμμετεχει στην uber Ελλαδας ειναι Ροδιτης και νομιζω εχει την Toyota στα δωδεκανησα για αυτο και τα αυτοκινητακια της Uber ειναι Yaris με ροδιτικες πινακιδες...
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

hack3r

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο hack3r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,551 μηνύματα.

O hack3r έγραψε: στις 15:35, 19-05-17:

Εγώ τις μετακινήσεις μου τις κάνω συνήθως μέσω ftp...
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

juste un instant (Βασίλης)

Επιφανές Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 3,351 μηνύματα.

O juste un instant Examens, histoire, économie FINI - 1 heu έγραψε: στις 08:07, 20-05-17:

Αρχική Δημοσίευση από hack3r
Εγώ τις μετακινήσεις μου τις κάνω συνήθως μέσω ftp...
Διακτινιζεσαι μαζι με τα δεδομενα;
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε: στις 20:57, 20-05-17:

Μιας και δεν οδηγώ, κινούμαι με μετρό τραμ, λεωφορείο, αλλά περπατάω και πολύ. Σκέφτομαι βέβαια να ναυλώσω μια γαϊδούρα για τις μετακινήσεις μου. Οικολογικότατο μέσο! Πώς σας φαίνεται;
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

xristaras9

Διακεκριμένο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,644 μηνύματα.

O xristaras9 έγραψε: στις 21:04, 20-05-17:

Αρχική Δημοσίευση από BLUE SEA
Μιας και δεν οδηγώ, κινούμαι με μετρό τραμ, λεωφορείο, αλλά περπατάω και πολύ. Σκέφτομαι βέβαια να ναυλώσω μια γαϊδούρα για τις μετακινήσεις μου. Οικολογικότατο μέσο! Πώς σας φαίνεται;
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε: στις 10:17, 21-05-17:

Για γίνε λίγο πιο σαφής
Παράθεση

hack3r

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο hack3r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,551 μηνύματα.

O hack3r έγραψε: στις 11:06, 21-05-17:

Αρχική Δημοσίευση από BLUE SEA
Και απ'ότι έχω καταλάβει πρέπει να έχεις αρκετές φίλες που έχουν τα προσόντα γι'αυτό το ρόλο.
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε: στις 12:01, 21-05-17:

Αρχική Δημοσίευση από hack3r
Και απ'ότι έχω καταλάβει πρέπει να έχεις αρκετές φίλες που έχουν τα προσόντα γι'αυτό το ρόλο.
Βρε αγόρια, γιατί μιλάτε όλο με γρίφους σήμερα;
Παράθεση

xristaras9

Διακεκριμένο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,644 μηνύματα.

O xristaras9 έγραψε: στις 13:19, 21-05-17:

Προσπαθούμε να αποκρυπτογραφήσουμε τι είναι η ναύλωση γαιδούρας
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,420 μηνύματα.

O fockos έγραψε: στις 08:22, 22-05-17:

Για τις μεγάλες πόλεις το καλύτερο και πιο οικονομικό μέσο είναι το μηχανάκι. Για τις μικρές είναι το ποδήλατο. Το καλύτερο μέσο όμως και πιο οικονομικό για όλες τις συνθήκες χωρίς υποχωρήσεις είναι το αυτοκινητο.
Παράθεση

Katerina_kl

Νεοφερμένος

H Katerina_kl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.

H Katerina_kl έγραψε: στις 14:38, 22-05-17:

Γιατί στην Αθήνα είναι καλύτερα τα πράγματα βρε παιδιά; Εγώ χρησιμοποιώ τα μέσα μεταφοράς και ειλικρινά έχω απελπιστεί από την αργοπορία, την απλησιά μερικών ανθρώπων και την άπειρη κίνηση ειδικά τα πρωινά. Θα μου πεις, κουκλίτσα μου εσύ μένεις και στην άκρη του θεού και πρέπει να αλλάξεις 4 συγκοινωνίες για να πας στην σχολή ή την δουλειά συγκριτικά με τους τυχερούς που μένουν κοντά στο κέντρο ή σε μετρό/τρένο. Αλλά τι να κάνουμε, αυτά έχει η ζωή.
Παράθεση

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 494 μηνύματα.

O panagiotis econ έγραψε: στις 15:25, 22-05-17:

Αρχική Δημοσίευση από Katerina_kl
Γιατί στην Αθήνα είναι καλύτερα τα πράγματα βρε παιδιά; Εγώ χρησιμοποιώ τα μέσα μεταφοράς και ειλικρινά έχω απελπιστεί από την αργοπορία, την απλησιά μερικών ανθρώπων και την άπειρη κίνηση ειδικά τα πρωινά. Θα μου πεις, κουκλίτσα μου εσύ μένεις και στην άκρη του θεού και πρέπει να αλλάξεις 4 συγκοινωνίες για να πας στην σχολή ή την δουλειά συγκριτικά με τους τυχερούς που μένουν κοντά στο κέντρο ή σε μετρό/τρένο. Αλλά τι να κάνουμε, αυτά έχει η ζωή.
Κουραστηκα και μονο που το διαβασα

@Fockos ρε φιλε οντως θεωρεις το αυτοκινητο πιο οικονομικο?
Παράθεση

Katerina_kl

Νεοφερμένος

H Katerina_kl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.

H Katerina_kl έγραψε: στις 15:46, 22-05-17:

Αρχική Δημοσίευση από panagiotis econ
Που να δεις εγώ πόσο κουράζομαι που το κάνω κάθε μέρα αυτό
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,420 μηνύματα.

O fockos έγραψε: στις 17:35, 22-05-17:

Αρχική Δημοσίευση από panagiotis econ

@Fockos ρε φιλε οντως θεωρεις το αυτοκινητο πιο οικονομικο?
Τα μμμ είναι πιο φτηνά μόνο στην περίπτωση που χρησιμοποιείς μειωμένα εισητήρια και σετην Αθήνα και στην Θεσσαλονίκη. Στην επαρχεία το λεωφορείο δε συμφέρει.

Αν το αυτοκίνητο το χρησιμοποιούν παραπάνω από δύο άτομα τότε συμφέρει θαρρώ και στις μεγαλοουπόλεις.
Παράθεση

Ιππολύτη

Διάσημο Μέλος

H Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 793 μηνύματα.

H Ιππολύτη έγραψε: στις 21:53, 22-05-17:

Αρχική Δημοσίευση από fockos
Για τις μεγάλες πόλεις το καλύτερο και πιο οικονομικό μέσο είναι το μηχανάκι. Για τις μικρές είναι το ποδήλατο. Το καλύτερο μέσο όμως και πιο οικονομικό για όλες τις συνθήκες χωρίς υποχωρήσεις είναι το αυτοκινητο.
Δεν ξέρω πού μένεις αλλά όταν μείνεις σε μικρή πόλη της Βόρειας Ελλάδας θα καταλάβεις ότι το ποδήλατο είναι πολύ, πολύ, ΠΟΛΥ κακή επιλογή
Παράθεση

Αγγελος Κοκ (Άγγελος)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.

O Αγγελος Κοκ Η ζωη ειναι υπεροχη...! έγραψε: στις 23:30, 22-05-17:

Αρχική Δημοσίευση από Katerina_kl
Σε νοιωθω ειδικα κατι λεωφορεια η τρολλευ οπως το 224 και το 15 πραγματικα ειναι για χριστοπαναγιες.Θυμαμαι οταν γυρνουσα απτο σχολειο (2:15) εντελως τυχαια εκεινη την βαρδια ο οδηγος εκανε σταση για καφε,οποτε επρεπε να περιμενω το επομενο δρομολογιο
Παράθεση

Anonyme

Πολύ δραστήριο μέλος

H Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 554 μηνύματα.

H Anonyme έγραψε: στις 23:48, 22-05-17:

Εντοπίστηκε Κυψελιώτης!
Παράθεση

Αγγελος Κοκ (Άγγελος)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.

O Αγγελος Κοκ Η ζωη ειναι υπεροχη...! έγραψε: στις 23:52, 22-05-17:

Αρχική Δημοσίευση από Anonyme
Εντοπίστηκε Κυψελιώτης!
Χαχα κανει μπαμ ετσι;
Αλλαξα σχολειο δεν γινοτανε αυτο καθε μερα
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους