Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,816 μέλη και 2,410,231 μηνύματα σε 74,996 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 471 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Emo

Lorien

Επιφανές Μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε: στις 19:22, 18-12-07:

Φρεσκο τοπίκι, για την Palladin !

Eιναι ειδος μουσικής που ξεκινησε τη δεκαετια του 80 και στενα +υφασμενη με το punk. Κατα καιρους υπεστει αλλαγες και βρισκομαστε στην τωρινη μορφη που πανω κατω ειναι απο το 2000 ως σημερα και εχει επεκταθει και σε στυλ ντυσιματος και τροπο εκφρασης. Για να μην πολυλογουμε, σημερα υποδηλωνει εκφραση εντονου συναισθηματος και παραλληλα συνοδευεται απο καποιο στυλ ντυσιματος (κολητα τζινς πχ) και χτενισματος (χωρις να ειναι και 100% αναγακαια), εσωστρεφεια, μανια με οτι σχετιζεται με love etc. Ενα φλωρέ gothic δλδ

Επισης να πουμε οτι το στυλ αυτο δεν λαμβανεται και πολυ σοβαρα υποψιν απο την πλειοψηφια καθως δειχνει καπως υπερβολικό (not to mention funny and/or ridiculous).

Σημερα καλως ή κακως emo θεωρουνται συγκροτηματα οπως My Chemical Romance, AFI.

Pretty much typical emo image (try not to laugh ) :

Kαι τωρα η ερωτηση : Ποια η γνωμη σας για τα ατομα αυτα, το στυλ αυτο, τη μουσικη αυτη ;

.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Lorien : 18-12-07 στις 19:29.
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,795 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε: στις 19:26, 18-12-07:

Η μουσική δεν μου πολυαρέσει, το στυλ δεν μου κάνει ούτε κρύο ούτε ζέστη, όμως δεν πιστεύω οτι μπορούμε να χαρακτηρίσουμε τα άτομα από το στυλ, το ντύσιμο και τη μουσική που ακούνε.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,557 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 19:34, 18-12-07:

Κοιτα... Αυτοι ολοι που κυκλοφορουν εκει εξω, δηλωνουν emo και χαιρονται, ειναι τερμα σαπιοι, και μακαρι να κανανε το (διθεν) ονειρο της ζωης τους (δλδ να αυτοκτονισουν) πραγματικοτιτα.... Μεχρι στιγμης ομως μονο το πραγματικο ονειρο της ζωης τους (δλδ να κανουν τους αλλους να τους προσεξουν) κανουν πραγματικοτιτα....
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Palladin

Περιβόητο Μέλος

H Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε: στις 19:36, 18-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από Lorien
Φρεσκο τοπίκι, για την Palladin !
Ευχαριστώ
Χμμ δηλαδή πίσω από την φράντζα κρύβεται και "στάση ζωής", ε;
Πάντως το δυσάρεστο είναι ότι όταν μαζικοποιείται και γίνεται μόδα τόσο πολύ ένα στυλ ή μια άποψη, απομακρύνεται από τον αρχικό στόχο του που (υποθέτω ότι) είναι να αντιδράσει και να διαφοροποιηθεί από το συνηθισμένο
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,795 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε: στις 19:39, 18-12-07:

Σε αυτήν την ηλικία όλοι ψάχνουν κάτι για να διαφοροποιηθούν. Μόδα είναι θα περάσει και μετά θα έρθει κάτι καινούργιο.
Ας μην είμαστε υπερβολικοί...
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε: στις 19:41, 18-12-07:

Nαι αρχικα ειχε αλλη εννοια, μια και οπως ειπα, βγηκε απο το hardcore (emocore) punk. Αλλά με τον καιρο...
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 19-12-07 στις 02:20. Αιτία: Αφαίρεση εικόνας
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,212 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε: στις 20:00, 18-12-07:

Καλά τρομερό σαπούνι !

Όσον αφορά τους emo: Εμένα προσωπικά δεν με ενοχλεί ούτε ο τρόπος ντυσίματος τους, ούτε οι απόψεις τους! Ο καθένας έχει το δικαίωμα να ντύνεται, να εκφράζεται και να πιστεύει οτι θέλει! Όσον αφορά την μουσική δεν έχω δώσει ιδιαίτερη σημασία αλλά, όπως όλα τα είδη, είναι σεβαστό!

Αυτό που με εκνευρίζει, και δεν περιορίζεται μόνο στο φαινόμενο ''emo'', είναι οτι οι περισσότεροι ακολουθούν αυτό το μουσικό ρεύμα καθαρά επειδή είναι στην μόδα! Στην πραγματικότητα μπορεί να μην συμφωνούν καθόλου με αυτή τη νοοτροπία αλλά να το κάνουν για να νιώθουν οτι ανήκουν κάπου!

Αχ άτιμα ποζέρια!!!
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

songless_bird

Δραστήριο Μέλος

Ο songless_bird αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μουσικός . Έχει γράψει 284 μηνύματα.

O songless_bird έγραψε: στις 20:03, 18-12-07:

Μοδα ειναι ,θα πεθανει... Το κακο ειναι οτι παιρνει η μπαλα στα καναλια και τους gothαδες, που ειναι "true" Πραγματικα ακομη δεν εχω ακουσει για emo στην Tv, ισως γιατι δεν βλεπω και πολυ. Σε τι ηλικιες εμφανιζεται το "κρουσμα"
Παράθεση

shaman

Δραστήριο Μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 388 μηνύματα.

O shaman έγραψε: στις 20:07, 18-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από songless_bird
Μοδα ειναι ,θα πεθανει... Το κακο ειναι οτι παιρνει η μπαλα στα καναλια και τους gothαδες, που ειναι "true" Πραγματικα ακομη δεν εχω ακουσει για emo στην Tv, ισως γιατι δεν βλεπω και πολυ. Σε τι ηλικιες εμφανιζεται το "κρουσμα"
Νομίζω σήμερα έχει μια εκπομπή-αφιέρωμα ο Alpha.
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,557 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 20:13, 18-12-07:

Σε τι ηλικιες εμφανιζεται το "κρουσμα"
Απο οτι βλεπω γυρο μου το κυριο ρευμα emo ειναι 13-16 ετων, αλλα εχουμε και λιγες εξερεσεις ατομων που στανουν τα 20 (ειναι ομως και πιο hardcore και πιο μαγκες... Yeeeeaaaaah!)
Παράθεση

tofugirl

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H tofugirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών . Έχει γράψει 145 μηνύματα.

H tofugirl έγραψε: στις 20:16, 18-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από deadhead_pirate
Η μουσική δεν μου πολυαρέσει, το στυλ δεν μου κάνει ούτε κρύο ούτε ζέστη, όμως δεν πιστεύω οτι μπορούμε να χαρακτηρίσουμε τα άτομα από το στυλ, το ντύσιμο και τη μουσική που ακούνε.
Θα συμφωνήσω 100%.
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε: στις 20:18, 18-12-07:

+1

Αρχική Δημοσίευση από Phoebe
Καλά τρομερό σαπούνι !

Όσον αφορά τους emo: Εμένα προσωπικά δεν με ενοχλεί ούτε ο τρόπος ντυσίματος τους, ούτε οι απόψεις τους! Ο καθένας έχει το δικαίωμα να ντύνεται, να εκφράζεται και να πιστεύει οτι θέλει! Όσον αφορά την μουσική δεν έχω δώσει ιδιαίτερη σημασία αλλά, όπως όλα τα είδη, είναι σεβαστό!

Αυτό που με εκνευρίζει, και δεν περιορίζεται μόνο στο φαινόμενο ''emo'', είναι οτι οι περισσότεροι ακολουθούν αυτό το μουσικό ρεύμα καθαρά επειδή είναι στην μόδα! Στην πραγματικότητα μπορεί να μην συμφωνούν καθόλου με αυτή τη νοοτροπία αλλά να το κάνουν για να νιώθουν οτι ανήκουν κάπου!

Αχ άτιμα ποζέρια!!!
+1
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

O deadhead_pirate έγραψε: στις 20:19, 18-12-07:

Και τι περιμένεις δηλαδή να ακούσεις στην τιβί;
Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 3,069 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε: στις 20:36, 18-12-07:

δε τα παω καθολου αυτα τα παιδια... μου φερνουν αναγουλα και μονο που στηνονται και φτιαχνονται ετσι..!

τι λετε περι αυτοκτονιων??
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 20:39, 18-12-07:

στην δική μου εποχή είχαμε τους μοϊκανούς, τους σκινάδες, τους ντισκόβιους, τους ροκάδες κλπ...
Οκ, οι εποχές αλλάζουν και πλέον λέγονται emo trendy κάγκουρες κλπ

Νομίζω ότι δεν πρέπει να λαμβάνεται ιδιαίτερα σοβαρά αυτή η τάση της μόδας (εκτός αν είσαι γονιός ενός τέτοιου παιδιού που ίσως να προσπαθεί κάτι να σου πει με τη συμπεριφορά του).. θα περάσει ΚΑΙ αυτό!
Παράθεση

Stalitsa (Μιμιλού!!!)

Δραστήριο Μέλος

H Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 336 μηνύματα.

H Stalitsa έγραψε: στις 20:40, 18-12-07:

Δηλαδή κ εγώ ανήκω στους Emo???? Πείτε μου επειδή μπερδεύτηκα!!!!!
Από τα 15 μου ντύνομαι με μαύρα ρούχα κατα κύριο λόγο! Μου αρέσει πολύ το μαύρο στα ρούχα! Βάφομαι με γκοθικ μακιγιαζ που λένε, μου αρέσουν πολύ τα τραγούδια και ειδικά αυτά που μιλάνε για αγάπη κ όχι μόνο κ πιο πολύ ακούω ροκ, ποπ, έντεχνο κ μεταλ!!! Τί έγινε βρε παδιά???? Είμαι κάτι που δεν ξέρω???? Tί είναι οι Emo???
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 20:42, 18-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από Stalitsa
Δηλαδή κ εγώ ανήκω στους Emo???? Πείτε μου επειδή μπερδεύτηκα!!!!!
Από τα 15 μου ντύνομαι με μαύρα ρούχα κατα κύριο λόγο! Μου αρέσει πολύ το μαύρο στα ρούχα! Βάφομαι με γκοθικ μακιγιαζ που λένε, μου αρέσουν πολύ τα τραγούδια και ειδικά αυτά που μιλάνε για αγάπη κ όχι μόνο κ πιο πολύ ακούω ροκ, ποπ, έντεχνο κ μεταλ!!! Τί έγινε βρε παδιά???? Είμαι κάτι που δεν ξέρω???? Tί είναι οι Emo???

όχι δεν είσαι... σου λείπει το κούρεμα και η τάση του να κάνεις κακό στον εαυτό σου
Παράθεση

soydelsur

Δραστήριο Μέλος

H soydelsur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 204 μηνύματα.

H soydelsur έγραψε: στις 21:01, 18-12-07:

Μου αρέσουν!!!! Εφηβεία περνάνε.So what!
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,043 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 21:01, 18-12-07:

Μην ανησυχείς σταλίτσα μου! Κι εγώ κάπως έτσι είμαι αν και όχι τόσο έντονα πια...
Η μάνα μου όταν έπλενε τα ρούχα μου, έλεγε: "Αμάν πια με τη γκαρνταρόμπα της χήρας"

Όπως είπα και κάπου αλλού, ανήκω μάλλον στη φυλή των Emu:

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε: στις 21:06, 18-12-07:

Όλοι οι φίλοι της 17χρονης ξαδέρφης μου ντύνονται emo, έχουν το μαλλί emo κι ακολουθούν όλο το στυλ, αλλά βγαίνουν στα mainstream clubs και χορεύουν με dance και ποπ-σκυλάδικα. Πιο trendy δεν γίνεται δηλαδή.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους