Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,707 μέλη και 2,404,048 μηνύματα σε 74,711 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 193 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ας συζητήσουμε για τον firefox

Η γνώμη σας για τον firefox 4 συγκριτικά με τον ανταγωνισμό;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 14)
Θετική
13
92,86%
Αρνητική
1
7,14%

panraf

Νεοφερμένος

Ο panraf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 40 μηνύματα.

O panraf έγραψε: στις 01:45, 30-11-05:

Ωραίο περιβάλλον και γρήγορο αλλά ακόμα δεν έχουν λυθεί προβλήματα συμβατότητας και αυτό θα αποτελέσει τροχοπέδη για την περαιτέρω εξάπλωσή του.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,468 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 01:49, 30-11-05:

Τι είδους προβλήματα συμβατότητας?
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Covenant

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 475 μηνύματα.

O Covenant έγραψε: στις 05:04, 30-11-05:

Εννοει για τις σελιδες που ειναι γραμμενες μονο για ΙΕ και ετσι δεν τρεχουν σωστα στον firefox ακομα.
Oντως ειναι λιγο κολλημενες μερικες εταιριες...πχ η alpha bank δινει web-banking αλλα μονο μεσω ΙΕ μπορεις να μπεις...και υποτιθεται οτι εχει τα περισσοτερα κενα ασφαλειας...
Θα αλλαξει καποια στιγμη κ αυτο.Επισης προβληματα υπαρχουν πολλα σε σελιδες με flash content.

Και πολυ ειναι η χαρη του ΙΕ να τον ανοιγουμε,οταν μερικες σελιδες τον χρειαζονται
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,003 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 07:45, 30-11-05:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Τι είδους προβλήματα συμβατότητας?
Μαλλον εννοει οτι δεν παιζουν καλα τα menu flashακια
Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών , επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 1,243 μηνύματα.

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε: στις 10:28, 30-11-05:

Αρχική Δημοσίευση από panraf
Ωραίο περιβάλλον και γρήγορο αλλά ακόμα δεν έχουν λυθεί προβλήματα συμβατότητας και αυτό θα αποτελέσει τροχοπέδη για την περαιτέρω εξάπλωσή του.
Οκ για να αναφερθούμε και στα προβλήματα συμβατότητας...
Η πολιτική του mozilla foundation ειναι οτι υπάρχει στάνταρ (του w3c) για το τι ειναι web σελίδα και τι περιέχει και πώς πρέπει να γινεται render. Προσπαθούνε να ακολουθήσουν όσο μπορούν το standar. Τωρα συμβατός τελείως με τον IE δεν μπορούν και δεν θέλουν να τον κάνουν γιατι...
1) Ο ΙΕ δεν ακολουθει τελείως το standar σε πολλά σημεία (κανενας δεν το κανει αλλα αυτοι το έχουν παρακανει σε 1-2 χτυπητά σημεία)
2) Ο ΙΕ περιέχει τεχνολογία που ειναι καλυμμένη απο πατέντες (μου έρχεται στο μυαλό το activeX και VBscript για client side scripting) και απλουστατα δεν μπορούν να την ενσωματώσουν. Δεν θέλουν κι όλας για να διατηρήσουν ανοιχτή και ελέυθερη την πληροφοριακή υποδομή, να μή βοηθήσουν δηλαδή να γινει η στανταρ τεχνολογία που επιτρέπει την επικοινωνία στο internet κτήμα (πατέντα) κάποιου.

(Michelle θα φερω υποθετικό παράδειγμα με εσενα τώρα)
Ποιόοος θα έφταιγε αν το e-steki δεν δουλευε καλα σε FF; Η Michelle που δε φροντισε να το κανει να δουλεύει και έβαλε σατανικό VBscript μέσα εν γνώση της οτι θα κανει το site προσβάσιμο μονο σε όσουν έχουν πληρώσει (λέμε τωρα) τη Micro$oft. Και το ξέρω οτι ειναι παραπάνω δουλειά να κανεις κάτι συμβατο με ολα (γιατι υπάρχουν και opera και conquerror και safari που πρεπει να τσεκάρει) αλλά γι αυτο ακριβώς πρέπει να βοηθήσουμε να ισχυροποιηθεί το standar!

Επιχείρημα: "Μα οι περισσότεροι έχουν internet explorer, δεν πρέπει να κανουμε τα sites έτσι ωστε να τα βλέπουν οι περισσότεροι;"
Ναι, αλλά περισσότεροι χρήστες έχουν πρόσβαση στο ff απο όσοι έχουν στον IE, δεδομένου οτι όσοι δεν έχουν δυνατότητα πρόσβασης όσοι δεν εχουν windows.
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,468 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 11:01, 30-11-05:

Σωστότατος ο γκαντέμης!!
Άλλωστε το που φαίνεται καλύτερα ένα σαιτ εξαρτάται απο τι κοίταζε ο σχεδιαστής κάνοντας το. Έχω ακούσει πολλές φορές να λένε μερικοί "Μα ο ff δείχνει χάλια τα sites!". Μήηηηπως γιατί ο designer (ο θεος να τον κάνει) τα είχε τεστάρει ΜΟΝΟ σε ΙΕ?
Προσωπικά όποτε σχεδιάζω ένα σαιτ το κοιτάω σε ff κατα την διάρκεια και στο τέλος αρχίζει η επώδυνη διαδικασία να το κάνω να φαίνεται ίδιο και σε ΙΕ Και σχεδόν ποτέ δεν φαίνεται ίδιο με τη μία
Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,003 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 15:37, 30-11-05:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Οταν παω να ανοιξω τις ρυθμισεις ή να παω να κατεβασω κατι κολλαει... δοκιμασα να απεγκαταστησω να σβησω τον φακελο και να το ξανα εγκαταστησω... δυστυχως δεν άλλαξε κατι
ουτε με την final δεν αλλαξε... αυτο ήταν δεν θα εχω firefox
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 23:55, 30-11-05:

Το εφτιαξα... θεμα profile ηταν...
Παράθεση

emufear

Περιβόητο Μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,209 μηνύματα.

O emufear έγραψε: στις 00:56, 01-12-05:

Δείτε το spreadfirefox.com
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 01:07, 01-12-05:

μα down δεν ειναι για τον λογο οτι δοκιμαζουν τον 1.5; (!)
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 19:10, 01-12-05:

το παρακατω extension πιστευω οτι ειναι ολα τα λεφτα
https://addons.mozilla.org/extension...cation=firefox
Παράθεση

emufear

Περιβόητο Μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,209 μηνύματα.

O emufear έγραψε: στις 00:13, 03-12-05:

Η καμπάνια ξεκίνησε!!! http://www.spreadfirefox.com/
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε: στις 00:54, 03-12-05:

Eγώ σας πάω κόντρα! Κάτω το φάιαρφοξ!

Μου σπάει τα νεύρα!

Ζήτω το ηλίθιο νετσκέηπ! Επιστροφή στα 90'ς!
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 19:17, 03-12-05:

μα το netscape στην ουσια ειναι firefox
Παράθεση

emufear

Περιβόητο Μέλος

O emufear έγραψε: στις 02:13, 08-12-05:

Δεν αντέχω άλλο το γα**μένο bug με τα php αρχεία του firefox!!! Το κάνει συνέχεια!!! Τώρα είμαι με opera... Υπάρχει κάποιο site που να λέει για το bug αυτό;
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε: στις 03:37, 08-12-05:

Eπιτέλους έρχεστε στα λόγια μου... Ξου firefox!

Έχω μείνει ικανοποιημένος από τα παρακμιακά safari & camino... Έεεετσι!
Παράθεση

nikita13

Πολύ δραστήριο μέλος

H nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 524 μηνύματα.

H nikita13 έγραψε: στις 05:10, 08-12-05:

Μα γιατί ξου το Firefox??
Eγώ γιατί είμαι πολύ ικανοποιημένη??
Παράθεση

emufear

Περιβόητο Μέλος

O emufear έγραψε: στις 16:06, 09-12-05:

Εγώ τον έχω κόψει σχεδόν.. ΕΛΕΟΣ με το bug!!!
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,557 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 16:11, 09-12-05:

Εμενα γιατι δεν εχει προβλημα με bugs;
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 17:13, 09-12-05:

ουτε και σε εμένα δεν μου το κάνει πλέων
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • O Firefox φορτώνει πολύ την CPU - Από Speedy
      Το θέμα έχει λάβει 8 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Software.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 11-11-10 στις 21:24.
    • Οpera ή Firefox; - Από gademis
      Το θέμα έχει λάβει 17 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Internet και τοπικά δίκτυα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 11-11-10 στις 17:33.
    • Windows 7 και Firefox - Από iJohnnyCash
      Το θέμα έχει λάβει 0 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Microsoft.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 04-02-10 στις 03:45.
    • πρόβλημα με fla ή swf κ firefox / IE - Από MonaXoS
      Το θέμα έχει λάβει 1 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Software.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-04-06 στις 10:18.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους