Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,089 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,980 μηνύματα σε 74,643 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Πως οι παραλήπτες των μειλ να μένουν κρυφοί ο ένας από τον άλλο;

Ciela

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ciela
H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,449 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 22:01, 11-04-12:

Θελώ να στείλω ένα μειλ σε καποια άτομα αλλα δε θελω να δουν σε ποιους αλλους το εστειλα παράλληλα με αυτους. πως να το κανω?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 22:05, 11-04-12:

Χρησιμοποίησε το BCC

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 22:05, 11-04-12:

Βάζεις όλα τα mail στο πεδίο BCC (Blind Carbon Copy) και είσαι τζετ.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,449 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 22:10, 11-04-12:

το mail μου ομως εχει μονο πεδιο Cc και οχι BCC

εδιτ:
ακυρο! το βρηκα και στο δικο μου!
ευχαριστω πολυ παιδια!

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 22:12, 11-04-12:

Τι email provider χρησιμοποιείς;

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 22:12, 11-04-12:

Σε ποιον client είσαι; Όλα έχουν απλά πρέπει να βρεις πού είναι. Μπορεί να είναι σε drop-down menu.

(EDIT) Lol Πάνο, πες τα εσύ!

Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

H Ciela έγραψε στις 22:22, 11-04-12:

yahoo έχω. αλλα το βρηκα τωρα! επρεπε να πατησω κατι για να βγει. αυτό το drop down τεσπα

Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Mercury
Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,749 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε στις 22:27, 11-04-12:

Να βάλεις Τhunderbird,να βρείς την υγειά σου.
Δεν θα ξανανοίξεις σελίδα για να ξανατσεκάρεις τα mail σου μετά.

Παράθεση

Heptamer (von Sentonof!)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Heptamer
Ο von Sentonof! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 529 μηνύματα.

O Heptamer von Sentonof έγραψε στις 23:19, 11-04-12:

Να βαλεις em client να βρεις την υγεια σου!
Μετα το Outlook,δεν υπαρχει καλυτερο.
Για μεχρι δυο accounts ειναι δωρεαν.

Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

H Ciela έγραψε στις 00:19, 12-04-12:

εχω την εντυπωση ομως πως δυστυχως δε μπορουν ουτε το em ουτε το thunderbird να κανουν import απο το yahoo.
για την ακρίβεια το δοκιμασα αλλα στο em δεν υπαρχει καν τετοια επιλογη για το yahoo (δε μπορω να τη βρω τουλαχιστον)
ενω στο hunderbird δε μου δεχεται τον κωδικό μου με τιποτα. ενω ειμαι σιγουρη πως τον βαζω σωστα

Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη g1wrg0s
Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 9,584 μηνύματα.

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε στις 08:00, 12-04-12:

mercury μπορεις να μου πεις στις ρυθμισειςκαι πιο συγκεκριμενα στο outgoing server (SMTP) τι πρεπει να βαλω και απο τι εξαρταται;
Δεν μπορω να στειλω

Παράθεση

Heptamer (von Sentonof!)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Heptamer
Ο von Sentonof! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 529 μηνύματα.

O Heptamer von Sentonof έγραψε στις 01:26, 10-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από Ciela
εχω την εντυπωση ομως πως δυστυχως δε μπορουν ουτε το em ουτε το thunderbird να κανουν import απο το yahoo.
για την ακρίβεια το δοκιμασα αλλα στο em δεν υπαρχει καν τετοια επιλογη για το yahoo (δε μπορω να τη βρω τουλαχιστον)
ενω στο hunderbird δε μου δεχεται τον κωδικό μου με τιποτα. ενω ειμαι σιγουρη πως τον βαζω σωστα

Mια εναλλακτικη ειναι να εγκαταστησεις το δωρεαν Zimbra Desktop (www.zimbra.com)

Συνδεεται και συγχρονιζει με τα παντα.

Το χρησιμοποιησα αρκετο καιρο,αλλα το εκανα στην ακρη,καθως καταναλωνει πολλη μνημη,αφου πρεπει συνεχως να τρεχει ενα πολυ πειναλεο service.

Το em client που χρησιμοποιω,ειναι σταθερο και δε με εχει προδωσει ποτε.

Για email clients,προσωπικα συστηνω Zimbra Desktop ή em client.

Αρχική Δημοσίευση από g1wrg0s
mercury μπορεις να μου πεις στις ρυθμισειςκαι πιο συγκεκριμενα στο outgoing server (SMTP) τι πρεπει να βαλω και απο τι εξαρταται;
Δεν μπορω να στειλω
Ο outgoing smtp server εξαρταται απο τον παροχεα mail σου.

Mε ενα απλο γκουγκλαρισμα βρισκεις τις ρυθμισεις.

Για gmail οι ρυθμισεις ειναι:

http://support.google.com/mail/bin/a...n&answer=78799

Για Hotmail:

http://www.emailaddressmanager.com/t...-settings.html

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Vkey : 10-06-12 στις 20:53. Αιτία: merge...για να απαντήσουμε σε πολλά μηνύματα μαζί χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση
Παράθεση

Ceres Victoria

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,717 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 18:28, 10-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από Ciela
το yahoo μια χαρα μου λειτουργει στο thunderbird. Πρεπει να πας ομως πρωτα στις ρυθμισεις στο yahoo σου και να ενεργοποιησεις το POP, αλλιως δεν θα μπορεις να το χρησιμοποιεις στο thunderbird.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους