Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,619 εγγεγραμμένα μέλη και 2,843,194 μηνύματα σε 81,554 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 757 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Τέλεια ονόματα για τέλειους σκύλους

renia_1995 (Uranya)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη renia_1995
H Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 723 μηνύματα.

H renia_1995 Booorn booorn boorn boorn to be alive έγραψε στις 17:18, 04-12-11:

Σκοπευω να παρω ενα μαυρο κουταβι doberman (αρσενικο) και δεν μπορω να βρω ουτε ενα ονομα να του ταιριαζει. Ιδεες;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,848 μηνύματα.

H mindcircus Open mind, open heart έγραψε στις 20:11, 17-04-12:

Πώς τα φωνάζετε τα σκυλάκια σας ή τους σκυλάρους σας?
Με ποιά κριτήρια τα βαφτίσατε;
Ποιά ονόματα σας έχουν κάνει εντύπωση και γιατί;
Εδώ οι ωραίες ιδέες για τα ονόματα των μικρών μας φίλων!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

@ngel

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη @ngel
H @ngel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 16 μηνύματα.

H @ngel έγραψε στις 20:16, 17-04-12:

Plouto

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mercury (Φρεντο)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Mercury
Ο Φρεντο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,423 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε στις 20:16, 17-04-12:

Εγώ δεν έχω αλλά όταν αποκτήσω τον Μολοσσό μου,θα τον ονομάσω "Ωρίωνα".Απο τον ομώνυμο αστερισμό.

It's copyrighted so dont steal it

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,796 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 20:30, 17-04-12:

To doberman το ονόμασα Hannibal γιατί δάγκωνε όλη την ώρα και μας είχε σακατέψει ή καταστρέψει τα πάντα.
Το κουνελάκι το ονόμασε ο boyfriend "Jessica", από τη Jessica Rabbit.
Το μαλινουά ψάχναμε να βρούμε όνομα και στο μεσοδιάστημα ο boyfriend του έλεγε συνέχεια "ρε κερατά, πάλι ζημιά έκανες?" οπότε το ονόμασα Κερατά.
Το γερμανικό ποιμενικό ήταν από Βουλγαρία με διαβατήριο και είχε Βουλγάρικο ονοματεπώνυμο. Στην αρχή της λέγαμε για πλάκα "βρε, Ιρίνα Κούνοβα σε λένε? Τι ονομα είναι αυτό? Ψιτ, Κούνοβα?". Ε και έμεινε Κούνοβα.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

MissKit (Bastet 1/3 ΜΕΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη MissKit
H Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος . Έχει γράψει 9,375 μηνύματα.

H MissKit έγραψε στις 20:33, 17-04-12:

Darko!! Δεν είναι καθόλου dark, είναι ολόλευκος, αλλά η αδερφή μου είναι φαν του Kovasevic.

Δε θα σχολιάσω το ρατσισμό που υφίστανται τα άλλα ζωντανά που αποκλείονται από το θέμα.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,848 μηνύματα.

H mindcircus Open mind, open heart έγραψε στις 20:45, 17-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από MissKit
Δε θα σχολιάσω το ρατσισμό που υφίστανται τα άλλα ζωντανά που αποκλείονται από το θέμα.
Χεχε. Σορυ μωρε, δεν το εκανα επι τουτου. Ειχα στο μυαλο μου σκυλακι, γι'αυτο. Ο,τι θελετε πείτε! Περίσσοτερο όμως στην παρούσα φάση ενδιαφέρομαι για ονόματα σκυλακίων! Ολα τα ζωάκια ευπρόσδεκτα φυσικά!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,686 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 21:01, 17-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από MissKit
Ο Άρμιν και ο Μαρκ βγάζουν νύχια αγαπητό Κιτόμελο! Πρέπει οι γατογονείς να επαναφέρουμε την τάξη ενάντια στο καθεστώς των σκυλάδων!

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

MissKit (Bastet 1/3 ΜΕΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη MissKit
H Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος . Έχει γράψει 9,375 μηνύματα.

H MissKit έγραψε στις 21:04, 17-04-12:

Δείξε ανωτερότητα, Val. Είναι γνωστό πως μας διέπει ούτως ή άλλως η ευγένεια και ο σεβασμός της ετερότητας.

Πλάκα κάνω, καλή μου mind, φαντάζομαι το κατάλαβες ούτως ή άλλως. Ψάχνετε όνομα για σκυλάκι ή απλώς κάνεις έρευνα;

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,296 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 00:22, 18-04-12:

Το όνομα του σκύλου λένε πως καλό είναι να έχει ρ γιατί το ακούνε πιο πολύ. Εμείς πάντως δύο σκυλιά που είχαμε, το ένα το λέγαμε Ερμή (δεν έχω ιδέα γιατί) και το άλλο Μάρκα (από το είσαι μια μάρκα εσύ και το μάρκα με έκαψες ). Ο σκύλος της πολυκατοικίας λεγόταν Φρήμας, από τον μαθηματικό του ιδιοκτήτη του (άσχετο).

Κι επειδή είμαι περήφανη σκυλοαδέρφη, ιδού η Μάρκα:

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kaleidoscope

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kaleidoscope
H kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,891 μηνύματα.

H kaleidoscope Your attitude determines your altitude έγραψε στις 14:25, 18-04-12:

Frodo ο άντρακας (από το LOTR) και Kira η κόρη του (Kira στα ιαπωνικά σημαίνει φως κι επίσης Kira είναι κι ο κεντρικός χαρακτήρας του Death Note). Και βέβαια είχαμε την Φλώρα (την μαμά) αλλά πέθανε

Γενικά έχω την εντύπωση ότι τα ονόματα για σκυλιά πρέπει να είναι κοφτά, κατά προτίμηση δισύλλαβα και να έχουν "ρ" μέσα. Με βάση αυτούς τους κανόνες διαλέγαμε ονόματα.

Γαμάτο όνομα για σκύλο: Ρανταπλάν

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,814 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 14:46, 18-04-12:

Όταν ήμουν μικρή είχα ένα κανισάκι, τη Shiba. Πήρε το όνομά της από το B. Galactica που έδειχνε τότε η τηλεόραση. Κάποια σχέση είχε η κυρία αυτή με τον πρωταγωνιστή Apollo, με τον οποίο ήμουν αλλά δεν θυμάμαι πλέον: Ή αδερφή του ήταν ή ερωμένη του.
Άμα περάσει από εδώ ο Βάλντερ, θα μας πει.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Scandal
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 2,777 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 14:56, 18-04-12:

Εγώ έχω τη Λούση και τον Ντίνο (τον οποίο επειδή είναι σαν φλοκάτη τον φωνάζω και Μπούμπη)

Παράθεση

IL PENSIERO

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη IL PENSIERO
H IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 478 μηνύματα.

H IL PENSIERO έγραψε στις 14:57, 18-04-12:

Τι μου κάνετε τώρα! Είχα δυο σκύλους. Έναν θηλυκό και έναν αρσενικό. Το θηλυκό σε μικρή ηλικία. Ήταν γιούρα γκέκα - λαγόσκυλο - και το ονόμασα Στρουμφίτα....(τι ήξερα, μικρό παιδάκι ήμουν ). Το άλλο ήταν σε μεγάλη ηλικία. Ήταν ένα ροτβάιλερ και το ονομάσαμε Καλιγούλα. Επειδή ήταν πολύ ιδιαίτερος και νευρικός και δάγκωνε ακόμη και τους ιδιοκτήτες του, (η συμπεριφορά του ήταν.... κάπως ανάρμοστη). Πέθανε ξαφνικά και από τότε αποφάσισα πως δεν θα ξαναπάρω, διότι δεν άντεχα να φεύγουν έτσι...

Παράθεση

Imadlak (Άννα)

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη Imadlak
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Ουγγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,399 μηνύματα.

H Imadlak όλα ήτανε δικά σου από πάντα... έγραψε στις 16:15, 18-04-12:

Δεν εχω σκυλο,αλλα αν ειχα το ονομα που θα του εδινα ειναι ''Ferrero''!!!

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,073 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 16:18, 18-04-12:

Βρασίδας

Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη wolfe4ever
H wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,791 μηνύματα.

H wolfe4ever έγραψε στις 16:46, 18-04-12:

Eγώ γάτες έχω οπότε για γάτες θα μιλήσω.

Λάμπρος. Είχε γεννηθεί Μ. Παρασκευή πριν 3 χρόνια. Χθες είχε γενέθλια.
Ρούλος. Ήταν 3 αδέρφια και ήταν ο μικρότερος. * Ε μικρούλης-ρούλης-ρούλος.
Μπελούτσι. Παρμένο από τον τότε παίχτη του Ολυμπιακού.
Πόνυ. Ε πόνυ μου θύμιζε.
Σκίπη. Ένα παλιό έργο με ένα καγκουρό που το λέγαν έτσι; Ε αυτή η γάτα μωρό ήταν πολύ τρελόπηδηχτό.
Σούζη. Αυτό ήταν έμπνευση της μαμάς. Είναι και η μεγαλύτερη. Την έχουμε 8 χρόνια!

*Τα άλλα δυο επίσης αρσενικά ο Λιόνταρος (ήταν πολύ τριχωτός!) και ο Εmo (η ουρα του ήταν σαν ξασμένη, όπως τα μαλλιά των emo)
Επίσης τον πρώτο μας γάτο τον φωνάζαμε ''βρε συ!'' και του μεινε το όνομα. Mια άλλη θηλυκιά τη λέγαμε Σούμο, επειδή περπατούσε περίεργα.
Άλλα γατιά τα λέγαμε Έντι, Μάρκος, Ορφέας, Νταίζη, χωρίς ιδιαίτερο λόγο. Απλώς εμπνεύσεις.
Αλλά αυτά δε ζουν πια. =/

Παράθεση

Johnny15

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Johnny15
Ο Johnny15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 4,083 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 18:13, 18-04-12:

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 5,433 μηνύματα.

H prinCess. bO.om. έγραψε στις 19:17, 18-04-12:

Εγώ αν τελικά πάρω σκιουράκι, θα το ονομάσω Ρομέο.
Ε, ας αλλάξει ο τίτλος δε φταίω. :/

Παράθεση

νυχτολούλουδο

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη νυχτολούλουδο
Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 425 μηνύματα.

O νυχτολούλουδο ευτυχως ανθρωποι υπαρχουν!!! έγραψε στις 20:27, 18-04-12:

Ερμης,αλλα δεν τον βαφτισα εγω,η βαφτισιμια μου

Παράθεση

yperoxi

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη yperoxi
H yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 499 μηνύματα.

H yperoxi Wake up, rise up έγραψε στις 03:40, 19-04-12:

Πάντως ένας γνωστός μου ονόμασε το σκυλάκι του Γραντζουνίλδη. Δεν ξέρω αν θα το μάθει ποτέ αυτό το όνομα, αν κ οι σκύλοι έχουν απίστευτη νοημοσύνη!

Παράθεση

provoker (Σταυρος Παπαζησης)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη provoker
Ο Σταυρος Παπαζησης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 24 μηνύματα.

O provoker έγραψε στις 04:23, 19-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από ^prinCess^
Φιλος πηρε σκιουρο και τον φωναζει ζωο.... Λεει πως ειναι χαζο να δωσεις ονομα σε σκιουρο!

Την σκυλα μας ( 17 κουταβια εκανε !!) Την λεγαμε Vily , βασιλικη δλδ

Παράθεση

elise.

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη elise.
H elise. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 123 μηνύματα.

H elise. έγραψε στις 04:25, 19-04-12:

Δεν έχω κατοικίδιο αλλά θα πάρω γάτο. Θέλω να τον ονομάσω Damiel, όπως τον πρωταγωνιστή από το Der Himmel ueber Berlin, που είναι μια απ' τις αγαπημένες μου ταινίες.

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,686 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 04:35, 19-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Όταν ήμουν μικρή είχα ένα κανισάκι, τη Shiba. Πήρε το όνομά της από το B. Galactica που έδειχνε τότε η τηλεόραση. Κάποια σχέση είχε η κυρία αυτή με τον πρωταγωνιστή Apollo, με τον οποίο ήμουν αλλά δεν θυμάμαι πλέον: Ή αδερφή του ήταν ή ερωμένη του.
Άμα περάσει από εδώ ο Βάλντερ, θα μας πει.
Sheba, κόρη του Commander Cain (Battlestar Pegasus), και πανέμορφη γυναίκα. Ήταν η δεύτερη σύζυγος του Apollo, γιου του Commander Adama (Battlestar Galactica), ο οποίος (κατα κόσμον Richard Hatch) έπαιξε ΚΑΙ στο νεο Galactica του 2003, τον Τομ Ζάρεκ, έναν πολιτικό κρατούμενο και μετέπειτα σκέτο πολιτικό.

Apollo (BSG 1978 ):

Tom Zarek (BSG 2003):

Sheba (BSG 1978 ):

ΥΓ: Οι υπόλοιποι να με συμπαθάτε αλλά οτιδήποτε Αποικιακό, εμπίπτει στη σφαίρα γνώσεών μου και στις αρμοδιότητές μου να το επεξηγήσω σαφώς.

Παράθεση

Χριστιάννα ^^ (Ίδιο με το ψεύτικο.)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Χριστιάννα ^^
H Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,029 μηνύματα.

H Χριστιάννα ^^ ..όταν βλέπω τον κοσμάκη πάντα θλίβομαι. έγραψε στις 11:54, 19-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από ^prinCess^
Είχε ένας φίλος μου σκιουράκι και τον έλεγε Προκόπη!

Πάντως να είσαι προετοιμασμένη, γιατί θέλουν τεράστια φροντίδα για να ζήσουν πολλά χρόνια, και φαντάζομαι αν πάθει κάτι θα στεναχωρηθείς.

Παράθεση

Deutsch... Lover (Fräulein Mariechen)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Deutsch... Lover
H Fräulein Mariechen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,095 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Απορροφημένη από τις σκέψεις, έγραψε στις 19:02, 28-05-12:

Αngelina, Rex, sweety...

Παράθεση

Backdrop

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Backdrop
H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 708 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε στις 09:36, 02-06-12:

IRIS ... απο τα πιο ωραια ονοματα που εχω ακουσει για σκυλια!!

Παράθεση

mayram999 (Μαρία)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mayram999
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 52 μηνύματα.

H mayram999 έγραψε στις 16:06, 02-06-12:

Εγώ ποτέ δεν είχα σκύλο αλλά αν είχα θα τον έβγαζα ή Άρη ή Hans .Hans επειδή δεν ξέρω μου αρέσει και Άρη(αν ήταν κυνηγόσκυλο, λυκόσκυλο κ.α)γιατί έτσι λένε τον θεό του πολέμου.

Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 2,948 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 16:33, 02-06-12:

Αν πάρω ποτέ Basser Hound, θα τον ονομάσω "Μπόζο". Νομίζω καταλαίνετε γιατί...

Aν όμως πάρω ποτέ τον αγαπημένο μου μπεζ bullmastiff (αφού έχω εξασφαλίσει έναν μισθό για το φαί του!), δεν ξέρω πως να τον ονομάσω...Θα τον αγαπώ τόσο πολύ που τα λόγια είναι περιττά.

Μεγάλος έρωτας αυτά τα δύο σκυλιά

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

K.MAMA

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη K.MAMA
H K.MAMA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H K.MAMA έγραψε στις 10:39, 03-07-12:

Αν έχετε δυο σκυλιά, π.χ ένα αρσενικό και ένα θηλυκό ωραία ονόματα θα ήταν ο Αμπρα και η Καταμπρα!!!
Επίσης για αρσενικά ..Σέντρικ, Λου"ι"τζι , Ντράκο, Πήγασος, Λιο, Νάστυ, Τζιάνο, Λούης........

Θηλυκά ... Ναόμι, Τέσα, Νάρα, ή Λάρα, Σπίθα, Ναγκινι, Πα'ι'περ, Λουμίνα....

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 03-07-12 στις 17:18. Αιτία: Κεφαλαία - προσαρμογή στον όρο χρήσης #8
Παράθεση

Rainbow Blues

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Rainbow Blues
H Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Έμπορος . Έχει γράψει 233 μηνύματα.

H Rainbow Blues ... έγραψε στις 11:19, 03-07-12:

Εμείς έχουμε την Luna... ένα ασπρόμαυρο cocker spaniel...

Το όνομα ήταν έμπνευση του αδερφού μου....

Α και στο χωριό έχουμε την Ηρα ένα ποιμενικό και τον Volpe(αλεπού) τον μούργο μας που μοιάζει μ αλεπού...

Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Θάλεια
H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 2,742 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε στις 11:25, 03-07-12:

Δεν έχω σκυλάκι, αλλά τα πιο πετυχημένα που έχω ακούσει είναι:
1. Μερεντάκι. Για ένα Μαλτεζάκι που έχει το χρώμα της μερέντας (κυριολεκτικά)
2. Παγωτό. Αυτό το άκουσα από μία κυρία που έκανε βόλτα το σκυλάκι της (δεν αναγώρισα ράτσα). Είχε το χρώμα της βανίλιας και της σοκολάτας σε κάποια σημεία.

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Fräulein Mariechen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,095 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Απορροφημένη από τις σκέψεις, έγραψε στις 11:33, 03-07-12:

την δικη μου σκυλιτσα την λενε Νομα! Δεν ξερω πως μου ηλθε! Αν παλι εχετε θηλυκο και αρσενικο το Ρωμαιος και Ιουλιετα νομιζω πως ειναι το καλυτερο!

Παράθεση

Rainbow Blues

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Rainbow Blues
H Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Έμπορος . Έχει γράψει 233 μηνύματα.

H Rainbow Blues ... έγραψε στις 13:18, 05-07-12:

Αρσενικό και θηλυκό: Ναπολεον και Ζοζεφίνα....

Παράθεση

ελενη_

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ελενη_
H ελενη_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 117 μηνύματα.

H ελενη_ έγραψε στις 15:27, 05-07-12:

Εμενα το δικο μου(διασταυρωμενο γκριφον με τεριε) το λεω Οσκαρ!!! Απλα μια μερα ψαχναμε ονομα και μου ηρθε(δεν ξερω πως) και τον βγαλαμε ετσι!

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Deutsch... Lover Απορροφημένη από τις σκέψεις, έγραψε στις 15:30, 05-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από ελενη_
Εμενα το δικο μου(διασταυρωμενο γκριφον με τεριε) το λεω Οσκαρ!!! Απλα μια μερα ψαχναμε ονομα και μου ηρθε(δεν ξερω πως) και τον βγαλαμε ετσι!
ωραιο ονομα!Εχει μια φιλη μου ενα σκυλακι που τον λενε οσκαρ!!! ααα! Η αδελφη μου στο σπιτι της στην Θεσ/νικη εχει ενα Χασκι και επειδη το πηρε κουταβι τον εβγαλε puppy

Παράθεση

grotesque_mask (in bianco e nero)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη grotesque_mask
H in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,014 μηνύματα.

H grotesque_mask έγραψε στις 16:14, 05-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από sweetymt
ωραιο ονομα!Εχει μια φιλη μου ενα σκυλακι που τον λενε οσκαρ!!! ααα! Η αδελφη μου στο σπιτι της στην Θεσ/νικη εχει ενα Χασκι και επειδη το πηρε κουταβι τον εβγαλε puppy
άμα μεγαλώσει όμως δεν θα 'ναι puppy πια! (captain obvious)

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,894 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 16:31, 05-07-12:

παλια τους σκυλους τους λεγανε ρομπέν,άρη..

Παράθεση

Iratus

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Iratus
Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Άεργος/η . Έχει γράψει 403 μηνύματα.

O Iratus έγραψε στις 16:33, 05-07-12:

Ιράτους.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ελενη_

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ελενη_
H ελενη_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 117 μηνύματα.

H ελενη_ έγραψε στις 16:59, 05-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από sweetymt
χαχα ωραιοο??? και το παπι ωραιο ειναι! Αλλα οταν μεγαλωσει? :Ρ Κι εγω Θεσσαλονικη..

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Deutsch... Lover Απορροφημένη από τις σκέψεις, έγραψε στις 13:04, 07-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από ελενη_
χαχα ωραιοο??? και το παπι ωραιο ειναι! Αλλα οταν μεγαλωσει? :Ρ Κι εγω Θεσσαλονικη..
δεν την πειραζει αυτη θελει να το λεει παπι!

Παράθεση

Joaquín (Йоаким)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Joaquín
Ο Йоаким αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,389 μηνύματα.

O Joaquín ---------------------------------------- έγραψε στις 13:40, 07-07-12:

ΑΖΟΡ!

Παράθεση

dr.tasos

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη dr.tasos
Ο dr.tasos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 1,250 μηνύματα.

O dr.tasos Fuck y'all If you doubt me. έγραψε στις 13:41, 07-07-12:

Μαλάκας , αλλα το πρόβλημα είναι οτι όταν θα τον φωνάζεις θα γυρνάει και μια στρατια ανθρώπων .

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,894 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 14:22, 07-07-12:

βασικα τα σκυλια δεν γυρνανε στο ονομα πιστευω
αλλα στη φωνη μας
συνηθως..
οποτε και λόλα να τον φωναξουμε με τη φωνη μας παλι θα γυρισει..

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dogie (Ειρήνη)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Dogie
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 977 μηνύματα.

H Dogie έγραψε στις 14:38, 07-07-12:

Δεν έχεις δίκιο...

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Deutsch... Lover Απορροφημένη από τις σκέψεις, έγραψε στις 15:21, 07-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από dr.tasos
Μαλάκας , αλλα το πρόβλημα είναι οτι όταν θα τον φωνάζεις θα γυρνάει και μια στρατια ανθρώπων .
μπορεις να μην βρισεις εστω και μια φορα;
Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
αλλα στη φωνη μας
συνηθως..
και το σκυλι θα ειναι χωρις ονομα;

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 15:22, 07-07-12:

καλα ,,εχει ονομα,,
αλλα μεχρινα το μαθει,,συνηθως γυρναει με τη φωνη..

Παράθεση

yperoxi

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη yperoxi
H yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 499 μηνύματα.

H yperoxi Wake up, rise up έγραψε στις 02:53, 08-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από dr.tasos
Χαχαχαχα!!!!! Πες το ψέμματα!

Παράθεση

Dogie (Ειρήνη)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Dogie
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 977 μηνύματα.

H Dogie έγραψε στις 13:55, 09-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
αλλα στη φωνη μας
συνηθως..
Τα σκυλιά γυρνάνε στο όνομα. Στην αρχή μόνο γυρνάνε στην φωνή.

Έτσι που το λες όμως παραμερίζεις αρκετά πράγματα. Για παράδειγμα, πως ένας σκύλος υπακούει στις εντολές που του δίνει το αφεντικό του;

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 14:11, 09-07-12:

καλα οκ
εχεις δικιο..

τοσα σκυλια και αστυνομικα ακι αλλα υπακουν εντολες και μαλιστα σε συγκεκριμενη γλωσσα
οποτε οκ..
για αρχη πιανουν τη φωνη..
αλλα μετα ξεχωριζουν και λεξεις..

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους