Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,031 μέλη και 2,416,309 μηνύματα σε 75,348 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 568 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

e-steki: The new era (part 1: forum)

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 599 μηνύματα.

O Αρκτούρος έγραψε: στις 14:15, 02-12-07:

Μα, γιατί εξαφανίστηκε η "τοποθεσία" από τα profiles ;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 3,067 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε: στις 14:18, 02-12-07:

ελα ντε?

επισης, οποιο μηνυμα και να διαβασω, μου λεει απο κατω οτι αυτο το μηνυμα το διαβαζω για πρωτη φορα. παντα.

τελος, βοηθειστε με να αλλαξω ολα αυτα τα χρωματα καπως παιδια... δε βρισκω απο που μπορω να το κανω...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

O Αρκτούρος έγραψε: στις 14:20, 02-12-07:

Κι εγώ θέλω να αλλάξω τα χρώματα Gio..
Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 3,067 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε: στις 14:32, 02-12-07:

επισης παιδια, τα γραμματα ειναι οντως πολυ μικρα.
ΑΥΤΟΜΑΤΑ παω σε ενα τοπικ και αντι για αυτα που εχουν δοθει ως απαντησεις, διαβαζω τις... υπογραφες! επειδη εκει τα γραμματα ειναι συνηθως πιο μεγαλα..
τι γραμματοσειρα ειναι αυτη? και τι μεγεθος? μηπως να το καναμε λιγο μεγαλυτερο?

επισης, που ειναι αυτο που υπηρχε το παλιο στεκι, οπου απο το προφιλ ενος μελους μπορουσαμε να δουμε ολα τα μυνηματα του και αυτα που εχει απαντησει και αυτα που εχει ξεκινησει (τοπικ) ?
Παράθεση

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

O Αρκτούρος έγραψε: στις 14:34, 02-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από Giovanna
επισης παιδια, τα γραμματα ειναι οντως πολυ μικρα.
ΑΥΤΟΜΑΤΑ παω σε ενα τοπικ και αντι για αυτα που εχουν δοθει ως απαντησεις, διαβαζω τις... υπογραφες! επειδη εκει τα γραμματα ειναι συνηθως πιο μεγαλα..
τι γραμματοσειρα ειναι αυτη? και τι μεγεθος? μηπως να το καναμε λιγο μεγαλυτερο?
Βρε Gio αν κάνουμε και τα γράμματα μεγαλύτερα θα είναι άσχημο νομίζω. Γιατί ήδη όλα τα γραφικά αναλύονται σε μεγάλη κλίμακα. Ίσως τα γράμματα πρέπει να γίνουν blod ή πιο σκουρόχρωμα.
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,956 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 14:42, 02-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από underwater
Και 1 bug: εξαφανίστηκε η εικόνα της υπογραφής μου! Ενώ οι άλλοι έχουν τις εικόνες που είχαν βάλει.
Στο 'φτιαξα.

Απλά πρέπει να αλλαχτεί το e-steki.com/forum/.... σε e.steki.gr/..... για όσους έχουν κάνει align.

Τα χρώματα από την Επεξεργασία Επιλογών!
Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna έγραψε: στις 14:43, 02-12-07:

σωστα... μαλλον τα γραφικα πρεπει να μειωθουν τοτε λιγο...
μισελ τσεκαρε το κι εσυ και πες μας...
επισης νομιζω οτι και στο παλιο στεκι τα γραμματα καπως ετσι μικρα ηταν..
απλα για να διαβασεις 5 απαντησεις, δε χρειαζοταν να κανεις scroll down τρεις φορες, τα ειχες σε μια οθονη. μαλλον τα γραφικα ειναι μεγαλα και κανουν αντιθεση με τα γραμματα, ναι..

τι ειναι align?
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 02-12-07 στις 14:47. Αιτία: Ένωση μηνυμάτων.
Παράθεση

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

O Αρκτούρος έγραψε: στις 14:45, 02-12-07:

απλα για να διαβασεις 5 απαντησεις, δε χρειαζοταν να κανεις scroll down τρεις φορες, τα ειχες σε μια οθονη. μαλλον τα γραφικα ειναι μεγαλα και κανουν αντιθεση με τα γραμματα, ναι..
Το ανέφερα τα ξημερώματα στη Μισέλ για τα γραφικά. Είπε πως θα μαζέψει και άλλες απόψεις και θα πράξει ανάλογα.
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,956 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 14:46, 02-12-07:

Μπορείς από τον πίνακα ελέγχου σου να απενεργοποιήσεις avatars/υπογραφές αν έχεις πολύ scrool down.

Align είναι όταν στοιχίζεις την εικόνα δεξιά / αριστερά του κειμένου.

Αν έχετε prob με υπογραφή στείλτε μου να σας το φτιάξω.
Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna έγραψε: στις 14:50, 02-12-07:

τις οποιες τις γραφουμε που? εδω ειναι το σωστο θρεντ?

δε θελω να απενεργοποιησω αβαταρς και υπογραφες καλο μου, αυτο ειναι βασικο για μενα, ετσι ξεψωρισω τους χρηστες, μου ειναι το πλεον απαραιτητο εδωμεσα...

επισης, ισως καποιοι που ανοιγουν σε firefox πολλα tabs με πολλα θεματα και απαντουν το ενα μετα το αλλο, να μπερδευτουν λιγο, καθοτι δεν υπαρχει πια στην αρχη του θρεντ (βασικα και πιο κατω θα επρεπε να υπαρχει, αφου χρειααζεται πολυ scroll down) Ο ΤΙΤΛΟΣ ΤΟΥ ΘΡΕΝΤ..
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 02-12-07 στις 15:00. Αιτία: Ένωση δημοσιεύσεων.
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 14:59, 02-12-07:

τις οποιες τις γραφουμε που? εδω ειναι το σωστο θρεντ?
Στείλε pm σε μένα ή κάποιον άλλον αν έχεις prob με υπογραφή.

δε θελω να απενεργοποιησω αβαταρς και υπογραφες καλο μου, αυτο ειναι βασικο για μενα, ετσι ξεψωρισω τους χρηστες, μου ειναι το πλεον απαραιτητο εδωμεσα...

επισης, ισως καποιοι που ανοιγουν σε firefox πολλα tabs με πολλα θεματα και απαντουν το ενα μετα το αλλο, να μπερδευτουν λιγο, καθοτι δεν υπαρχει πια στην αρχη του θρεντ (βασικα και πιο κατω θα επρεπε να υπαρχει, αφου χρειααζεται πολυ scroll down) Ο ΤΙΤΛΟΣ ΤΟΥ ΘΡΕΝΤ..
Ο τίτλος του thread υπάρχει πάντα στην αρχή.

Κι επίσης για δες εδώ....
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 09-08-12 στις 14:09.
Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna έγραψε: στις 15:06, 02-12-07:

αχ δικιο εχεις, φαινεται πανω στη σελιδα του browsre κ στο tab.
νομιζω θα ταν καλο να φαινεται και στο στεκι anyway.

βρε τι κολλησες?? δεν εχω προβλημα με υπογραφη!! αλλα μαλλον εγινε μπερδεψοκατασταση, αναφερομουν στον αρκτουρο που ελεγε για αλλαγες, οτι θα τις μαζεψει η μισελ.. και ρωταω, αν τις γραφουμε εδω η αλλου..
Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,620 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε: στις 15:20, 02-12-07:

Το νέο look του e-steki φαίνεται τέλεια σε αναλύσεις μεγαλύτερες από 1024x768. Δεν γεμίζει όλη την οθόνη και φαίνεται πιο μαζεμένο και τα χρώματα δεν σου χτυπάνε τόσο. Όμως σε μεγαλύτερες αναλύσεις, πρέπει να έχεις αετίσιο μάτι για να διαβάζεις τα γράμματα των posts αφού είναι σαν την τελευταία γραμμή στον πίνακα του οφθαλμίατρου που ποτέ δεν σου ζητάει να διαβάσεις.

Ακολουθεί πείραμα γραμματοσειρών, μεγεθών και χρωμάτων.

1. arial γραμματοσειρά. Βελτιώνεται κατά ένα κλικ το μέγεθος χωρίς όμως να έχω πειράξει το μέγεθος.

2. Tahoma γραμματοσειρά. Φαίνονται ακόμα μεγαλύτερα χωρίς πάλι να έχω πειράξει το μέγεθος.

3. default γραμματοσειρά ίδιο μέγεθος με ενεργοποιημένο το bold. Δεν το συστήνω γιατί ουσιαστικά δεν θα έχουμε δικό μας bold μετά.

4. default γραμματοσειρά με το κλασσικό μέγεθος στο 2. Πολύ φυσιολογικό, νομίζω ότι το προτιμώ.

5. Default γραμματοσειρά με αντιστοίχηση χρωμάτων (συγκεκριμένα για το πράσινο το πορτοκαλί). Ομολογουμένως σε μεγάλα posts ίσως σου βγάζει μάτι.

6. το ίδιο με bold. Πάλι θα κουράζει περισσότερο από το προηγούμενο μάλλον, αν και φαίνεται καλύτερα αποκλείεται λόγω 3.

Απ' ότι κατάλαβα το default μέγεθος είναι 1,5. Ίσως είναι θέμα συνήθειας το μέγεθος, αλλά σε μεγαλύτερες αναλύσεις είναι ακόμα δυσκολότερο να διαβαστούν.

Επίσης, να πω ότι μ' αρέσει το κειμενάκι που περιβάλει το avatar, το ότι μέσα σε παρένθεση είναι το πραγματικό όνομα δίπλα στο nickname, η παραγραφούλα που περιγράφει την κατάσταση του χρήστη είναι μαζεμένη και ωραία δομημένη (αρκεί ο χρήστης να έχει βάλει λογικό περιεχόμενο) και τέλος το ότι πλέον το κάρμα δεν είναι ένας αριθμός αλλά κατάσταση. Έτσι βελτιώσατε την ενόχληση που θα είχε κάποιος με χαμηλό (αλλά θετικό) κάρμα.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fandago : 02-12-07 στις 15:26.
Παράθεση

Molka

Δραστήριο Μέλος

H Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 386 μηνύματα.

H Molka έγραψε: στις 15:51, 02-12-07:

Κι εγώ το 4 θα προτιμούσα αν αποφασιζόταν τελικά να αλλάξει το μέγεθος της γραμματοσειράς.

Όσο για το 5, ίσως να μην χτυπάει τόσο άσχημα αν το πλαίσιο που έχεις επιλέξει είναι περτικαλί
Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,620 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε: στις 15:59, 02-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από Molka
Όσο για το 5, ίσως να μην χτυπάει τόσο άσχημα αν το πλαίσιο που έχεις επιλέξει είναι περτικαλί
Πιο πολύ ήθελα να δείξω τον συνδυασμό χρωμάτων (πράσινο-πορτοκαλί, μοβ-πράσινο, πορτοκαλί-μπλε, μπλε-πράσινο)
Παράθεση

Molka

Δραστήριο Μέλος

H Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 386 μηνύματα.

H Molka έγραψε: στις 16:08, 02-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από fandago
Πιο πολύ ήθελα να δείξω τον συνδυασμό χρωμάτων (πράσινο-πορτοκαλί, μοβ-πράσινο, πορτοκαλί-μπλε, μπλε-πράσινο)
Α, πάω πάσο τότε!
Παράθεση

Palladin

Περιβόητο Μέλος

H Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε: στις 16:16, 02-12-07:

Συγχαρητήρια κι από μένα! Πολύ εντυπωσιακή αλλαγή, που θα μου πάρει λίγες μέρες για να συνηθίσω!
Κι εμένα τα γράμματα μου
φαίνονται μικρά. Θα τα
προτιμούσα λίγο μεγαλύτερα, δηλαδή σαν αυτά που γράφω τώρα.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Palladin : 02-12-07 στις 16:23.
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,557 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 16:19, 02-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από Palladin
Συγχαρητήρια κι από μένα! Πολύ εντυπωσιακή αλλαγή, που θα μου πάρει λίγες μέρες για να συνηθίσω!
Κι εμένα τα γράμματα μου
φαίνονται μικρά. Θα τα
προτιμούσα λίγο μεγαλύτερα, δηλαδή σαν αυτά που γράφω τώρα
Αυτα παλι μου φαινονται πολυ μεγαλα....
Παράθεση

Palladin

Περιβόητο Μέλος

H Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε: στις 16:25, 02-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Αυτα παλι μου φαινονται πολυ μεγαλα....
χμμμ κάτι ενδιάμεσο τότε
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,604 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 16:29, 02-12-07:

Ναι, τα γράμματα είναι λίο μικρά... ή αν ήταν πιο Tahoma< πιο στρογγυλά, ίσως ήταν λίγο πιο ευανάγνωστα...
Βέβαια κάποια πράγματα είναι θέμα συνήθειας!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • The Hangover Part ll (2011) - Από alis
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Movie Mini Reviews.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 04-08-13 στις 10:15.
    • The Hobbit -Part 1 (2012) - Από evouli
      Το θέμα έχει λάβει 99 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Movie Mini Reviews.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 12-01-13 στις 13:54.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα