e-steki: The new era (part 1: forum)

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Στα πμ δεν υπάρχει επιλογή "απάντηση", μόνο προώθηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
κι εγω το ειδα αυτο παλαντινακι!!!!

βαλτε απαντηση ρε παιδια!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Το παραπάνω μήνυμα το διαβάζετε για πρώτη φορά.


αυτο εμφανιζεται μετ απο ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ μηνυμα, ακομα και αν το εχω διαβασει 3248726432 φορες.
τεειως αχρηστο.. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Το παραπάνω μήνυμα το διαβάζετε για πρώτη φορά.


αυτο εμφανιζεται μετ απο ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ μηνυμα, ακομα και αν το εχω διαβασει 3248726432 φορες.
τεειως αχρηστο.. :(

Εμενα παντος λειτουργει κανονικα... μου το δειχνει μονο σε μνμ που δεν εχω διαβασει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Το παραπάνω μήνυμα το διαβάζετε για πρώτη φορά.


αυτο εμφανιζεται μετ απο ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ μηνυμα, ακομα και αν το εχω διαβασει 3248726432 φορες.
τεειως αχρηστο.. :(

Εμένα μου βγαίνει μόνο μια φορά, όταν όντως διαβάζω για πρώτη φορά ένα μήνυμα. Π.χ, σε αυτό το θέμα είχα 3 αδιάβαστα μηνύματα, όταν τα διάβασα είχαν αυτή την ένδειξη από κάτω, κάνοντας όμως refresh για να ελέγξω αυτό που είπες η ένδειξη αυτή εξαφανίστηκε. Και δεν το βρίσκω άχρηστο κιόλας, μιας και προς το παρόν δεν έχω εντοπίσει ένα κουμπάκι που να δείχνει αν έχεις διαβάσει ή όχι αυτό το ποστ, όπως είχε η παλιά έκδοση του στεκιού.

Και παρεμπιπτόντως, όταν μπαίνουμε στην αρχική σελίδα ενός θέματος που παρακολουθούμε, δεν βρίσκω κάποιο λινκ που να σε πηγαίνει στο πρώτο αδιάβαστο. Σωστά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
εμενα ολα πρωτη φορα λεει τα διαβαζω ρε παιδια, τι να σας πω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
εμενα ολα πρωτη φορα λεει τα διαβαζω ρε παιδια, τι να σας πω :P

Εσει να πας στο δαφνη να σε ελενξουν... :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
αχαχαχα!!!! στο δαφνη, ναι! να παρω και κατι ειδη μανικιουρ, ε? ΛΟΛΛΛΛ!!!!

ΔΑΦΝΙ ΡΕ, ΔΑΦΝΙ!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
οι μεγαλες αλλαγες θελουν συνηθεια, αλλα εχω να πω ενα μεγαλο μπραβο στην Λια και στον Πανο για την εξαιρετικη δουλεια που εχουν κανει με το στεκι. και οπως ειπε και η ΚΟΥΕ πιο πανω, ειναι μονο η αρχη αυτο που βλεπυμε τωρα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
αυτο εννοειται... ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ...!!!
για τη δουλεια και μονο!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μα, γιατί εξαφανίστηκε η "τοποθεσία" από τα profiles ;
Έγινε "τόπος διαμονής" διότι παρατηρηθηκε οτι στην τοποθεσία που ήταν τελείως ελεύθερο πολλοί έγραφαν ο,τι τους κατέβει. Πλέον μπορείτε να επιλέγετε μια πόλη (υπάρχει λίστα με όλες τις πόλεις της Ελλάδος) ή αν ο τόπος που μένετε δεν υπάρχει στη λίστα (πχ είναι χωριό ή εκτός ελλάδος) να γράφετε το δικό σας στο πλαίσιο απο κάτω (θα καταλάβετε τι εννοώ όταν πάτε στην επεξεργασία προφιλ σας). Για ...ελεύθερη έκφραση υπάρχει το "Λίγα λόγια για μένα" που χωράει και περισσότερο κείμενο, δεν χρειάζεται να γράφουμε ο,τι μας κατέβει σε πεδία που επιτελούν έναν συγκεκριμένο ρόλο. Αν κάποιος δεν θέλει να φαίνεται ο τόπος διαμονής του, μπορεί πάντα να μην το συμπληρώσει. :)

επισης, οποιο μηνυμα και να διαβασω, μου λεει απο κατω οτι αυτο το μηνυμα το διαβαζω για πρωτη φορα. παντα.
Μήπως όντως είναι αδιάβαστο το μήνυμα; Είναι το ίδιο ουσιαστικά με το εικονίδιο που υπήρχε παλιά πάνω αριστερά στα μηνύματα.

επισης, που ειναι αυτο που υπηρχε το παλιο στεκι, οπου απο το προφιλ ενος μελους μπορουσαμε να δουμε ολα τα μυνηματα του και αυτα που εχει απαντησει και αυτα που εχει ξεκινησει (τοπικ) ?

Στα στατιστικά του μέλους, στην αριστερή στήλη του προφιλ του. :)



απλα για να διαβασεις 5 απαντησεις, δε χρειαζοταν να κανεις scroll down τρεις φορες, τα ειχες σε μια οθονη. μαλλον τα γραφικα ειναι μεγαλα και κανουν αντιθεση με τα γραμματα, ναι..

Στο παλιό στέκι χρειαζόταν περισσότερο scroll down, μιας και το κάθε ποστ καταλάμβανε περισσότερες γραμμές, μιας και μπορούσε να εκτείνεται σε μικρότερο πλάτος, είχε τον τίτλο του απο πάνω, καθώς και την ημερομηνία (που πλέον είναι στο πλάι) και επίσης τα γράμματα ήταν ένα μέγεθος μεγαλύτερα. Δεν καταλαβαίνω απο που βγαίνει αυτό που λες για το νέο στέκι. Μήπως απλά τα ποστ στο παρόν θέμα είναι πιο μεγάλα απο αυτά που διαβάζεις συνήθως και έτυχε να σου φαίνεται έτσι; :)

δε θελω να απενεργοποιησω αβαταρς και υπογραφες καλο μου, αυτο ειναι βασικο για μενα, ετσι ξεψωρισω τους χρηστες, μου ειναι το πλεον απαραιτητο εδωμεσα...
Πλέον απαραίτητο γιατί; Ίσα ίσα που τώρα οι χρήστες έχουν και ένα παραπάνω χαρακτηριστικό που τους ξεχωρίζει: το χρώμα των μηνυμάτων τους.

επισης, ισως καποιοι που ανοιγουν σε firefox πολλα tabs με πολλα θεματα και απαντουν το ενα μετα το αλλο, να μπερδευτουν λιγο, καθοτι δεν υπαρχει πια στην αρχη του θρεντ (βασικα και πιο κατω θα επρεπε να υπαρχει, αφου χρειααζεται πολυ scroll down) Ο ΤΙΤΛΟΣ ΤΟΥ ΘΡΕΝΤ..
Ουδέποτε υπήρχε ο τίτλος του thread κάπου αλλού. Ο τίτλος του ποστ υπήρχε πάνω απο κάθε ποστ, ο οποίος δεν ήταν απαραίτητα ίδιος με τον τίτλο του thread. Επειδή οι τίτλοι των posts σπανιώς χρησιμοποιούνταν και σπανιώς προσέχονταν απο τα μέλη, αποφασίσαμε να καταργηθούν για οικονομία χώρου και scroll down.

επισης παιδια, τα γραμματα ειναι οντως πολυ μικρα.
ΑΥΤΟΜΑΤΑ παω σε ενα τοπικ και αντι για αυτα που εχουν δοθει ως απαντησεις, διαβαζω τις... υπογραφες! επειδη εκει τα γραμματα ειναι συνηθως πιο μεγαλα..
τι γραμματοσειρα ειναι αυτη? και τι μεγεθος? μηπως να το καναμε λιγο μεγαλυτερο?

Το νέο look του e-steki φαίνεται τέλεια σε αναλύσεις μεγαλύτερες από 1024x768. Δεν γεμίζει όλη την οθόνη και φαίνεται πιο μαζεμένο και τα χρώματα δεν σου χτυπάνε τόσο. Όμως σε μεγαλύτερες αναλύσεις, πρέπει να έχεις αετίσιο μάτι για να διαβάζεις τα γράμματα των posts αφού είναι σαν την τελευταία γραμμή στον πίνακα του οφθαλμίατρου που ποτέ δεν σου ζητάει να διαβάσεις.:D

Πως θα σας φαινόταν η ιδέα να υπάρχει επιλογή για το default μέγεθος των γραμμάτων; Δεν είναι δύσκολο να υλοποιηθεί. :)

Στα πμ δεν υπάρχει επιλογή "απάντηση", μόνο προώθηση
Υπάρχει και απάντηση, απλά ονομάζεται παράθεση, μιας και ουσιαστικά παράθεση είναι. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Πως θα σας φαινόταν η ιδέα να υπάρχει επιλογή για το default μέγεθος των γραμμάτων; Δεν είναι δύσκολο να υλοποιηθεί. :)

Καλό!!!
Και τα fonts;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Μήπως όντως είναι αδιάβαστο το μήνυμα; Είναι το ίδιο ουσιαστικά με το εικονίδιο που υπήρχε παλιά πάνω αριστερά στα μηνύματα.
Δε θυμαμαι τι υπηρχε... δεν ξερω δλδ τι μου λες...
αλλα νομιζω, οτι σε αλλες σελιδες φαινεται και σε αλλες οχι...περιεργο!


Στα στατιστικά του μέλους, στην αριστερή στήλη του προφιλ του. :)
ναι!! μου το πε κι αλλος, οκ!


Στο παλιό στέκι χρειαζόταν περισσότερο scroll down, μιας και το κάθε ποστ καταλάμβανε περισσότερες γραμμές, μιας και μπορούσε να εκτείνεται σε μικρότερο πλάτος και επίσης είχε και τον τίτλο απο πάνω, καθώς και την ημερομηνία (που πλέον είναι στο πλάι). Δεν καταλαβαίνω απο που βγαίνει αυτό που λες για το νέο στέκι. Μήπως απλά τα ποστ στο παρόν θέμα είναι πιο μεγάλα απο αυτά που διαβάζεις συνήθως και έτυχε να σου φαίνεται έτσι; :)

καλα,επιμενω πως οχι... για μια σελιδα (θεμα σκεψεις, το τελευταιο η προτελευταιο μου ποστ) χρειαστηκα 27 (ΤΑ ΜΕΤΡΗΣΑ!) σκρολ για να φτασω απο την αρχη μεχρι το τελος!
σιγουρα αφαιρεθηκαν πραγματα, οκ (αν και αυτο με τον τιτλο το βρισκω μαλλον αρνητικο οτι αφαιρεθηκε) αλλα το σκρολ ειναι μεγαλο και μαλλον ασχημο...δε ξερω γιατι, εσυ εισαι ο προφεσιοναλ, βρες το;):clapup:



Πλέον απαραίτητο γιατί; Ίσα ίσα που τώρα οι χρήστες έχουν και ένα παραπάνω χαρακτηριστικό που τους ξεχωρίζει: το χρώμα των μηνυμάτων τους.
δε την μπορω την πολυχρωμια... το βαλα ολα μωβ, οποτε αυτο που λες δεν ισχυει για εμενα..το αβαταρ και η υπογραφη ειναι το μονο που μπορει καποιος να ξεχωρισει! ασε που, ακομα και να μη τα χα βαλει εγω ολα μωβ, μπορει ας πουμε πορτοκαλι να μην ειχε επιλεξει ενα μελος, αλλα 100! αντε να ξεχωρισεις.

Ουδέποτε υπήρχε ο τίτλος του thread κάπου αλλού. Ο τίτλος του ποστ υπήρχε πάνω απο κάθε ποστ, ο οποίος δεν ήταν απαραίτητα ίδιος με τον τίτλο του thread.
καταλαβαινα ομως που γραφω... μπορει να ταν θεμα συνηθειας, οποτε να το συνηθισω και τωρα... παντως θεωρω αχρηστο το νουμερο των ποστ (που ειναι και τεραστιο) σε καθε θρεντ, και θα προτιμουσα να φαινεται παλι τιτλος, εκτος απο την πανω αριστερη θεση της οθονης μου, στον firefox.
την οικονομια χωρου πρεπει να τη δουλεψεται κι αλλο νομιζω...


Πως θα σας φαινόταν η ιδέα να υπάρχει επιλογή για το default μέγεθος των γραμμάτων; Δεν είναι δύσκολο να υλοποιηθεί. :)
μαλλον καλυτερο...

Υπάρχει και απάντηση, απλά ονομάζεται παράθεση, μιας και ουσιαστικά παράθεση είναι. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Καλό!!!
Και τα fonts;;
Τα fonts θα είναι τα ίδια. Υπάρχουν ήδη 2 γραμματοσειρές στο e-steki, δεν θα το κάνουμε τσίρκο. Αν σε ένα σημείο κάποιος θέλει να τονίσει κάτι με διαφορετική γραμματοσειρά, υπάρχει πάντα η επιλογή στον editor. :)
Επίσης, αυτή η επιλογή (αν μπει), δεν θα επηρεάζει τον τρόπο που θα βλέπουν οι άλλοι χρήστες τα μηνύματα σας, αλλά τον τρόπο που θα βλέπετε εσείς τα μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μισό, εσύ εννοείς επιλογή μεγέθους για τι πράγμα; Γιατί εγώ κατάλαβα ότι ο καθένας μπορεί να διαλέγει σε τι μέγεθος θα βλέπει ο ίδιος τη γραμματοσειρά του φόρουμ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Δε θυμαμαι τι υπηρχε... δεν ξερω δλδ τι μου λες...
αλλα νομιζω, οτι σε αλλες σελιδες φαινεται και σε αλλες οχι...περιεργο!
Φαίνεται σε όποια μηνύματα είναι αδιάβαστα. :)

καλα,επιμενω πως οχι... για μια σελιδα (θεμα σκεψεις, το τελευταιο η προτελευταιο μου ποστ) χρειαστηκα 27 (ΤΑ ΜΕΤΡΗΣΑ!) σκρολ για να φτασω απο την αρχη μεχρι το τελος!
σιγουρα αφαιρεθηκαν πραγματα, οκ (αν και αυτο με τον τιτλο το βρισκω μαλλον αρνητικο οτι αφαιρεθηκε) αλλα το σκρολ ειναι μεγαλο και μαλλον ασχημο...δε ξερω γιατι, εσυ εισαι ο προφεσιοναλ, βρες το;):clapup:
Προφανώς αυτό συμβαίνει γιατί αυξήθηκε ο αριθμός των μηνυμάτων που εμφανίζονται σε κάθε σελίδα αν δεν έχεις επιλέξει εσύ νούμερο, απο 10 σε 20. Μπορείς πάντα να βάλεις 10 ή ακόμα και 5 απο το προφιλ σου. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μισό, εσύ εννοείς επιλογή μεγέθους για τι πράγμα; Γιατί εγώ κατάλαβα ότι ο καθένας μπορεί να διαλέγει σε τι μέγεθος θα βλέπει ο ίδιος τη γραμματοσειρά του φόρουμ.
Αυτό που κατάλαβες, αλλά όχι για όλο το forum, αλλά μόνο για τα posts. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Α, άρα αν μπει η επιλογή και για τη γραμματοσειρά, θα αφορά μόνο τη γραμματοσειρά των ποστς...;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
wow!! good job παιδιά.

Επειδή είμαι λίγο σκράπας θα μου πάρει λίγο καιρό να συνηθίσω και να ανακαλύψω όλες τις νέες ςπιλογές.:redface::P

μια ερώτηση. από πού βλέπουμε ποιοι χρήστες είναι συνδεδεμένοι εκτός από την επιλογή ''συνδεδεμένοι χρήστες? ''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Στην αρχική σελίδα, κάνεις κλικ στην κίτρινη καρτέλα "Χρήστες". :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top