Η γυναίκα πρέπει να..

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Η γυναίκα πρέπει να είναι κυρία στο σαλόνι, καλή μαγείρισσα στην κουζίνα και π*****α στο κρεβάτι.


Το ρητό είναι γνωστό και πολλοί/ες θα πείτε ότι είναι φαλλοκρατικό, σεξιστικό και αντιφεμινιστικό.
(Λία για σένα δουλεύω :P).
Τέτοιου είδους ρητά ή με αφήνουν αδιάφορη ή με εκνευρίζουν γιατί δημιουργούν ηλίθια στερεότυπα αλλά εν προκειμένω ίσως και να υπάρχει κάποια ουσία στο βάθος.
Πιστεύω ότι έχει μια βάση και προσδίδει στη σύγχρονη γυναίκα τους ρόλους στους οποίους αν ανταπεξέλθει ως περιγράφεται μπορεί και να θεωρείται πετυχημένη σε διάφορους τομείς.
Τι εννοεί και πώς το βλέπει ο ποιητής -εγώ δλδ-..

α) κυρία στο σαλόνι : να μπορεί να στέκεται κοινωνικά και να ξέρει πώς να "πλασσάρει'' τον εαυτό της στην εργασία της.
Να έχει γενικά ένα καλό επαγγελματικό και κοινωνικό προφίλ.

β) καλή μαγείρισσα στην κουζίνα: κυριολεκτικά και μεταφορικά. Η γυναίκα για μένα είναι η ψυχή της οικογένειας και αυτή που κρατάει τη συνοχή της. Καλή σύντροφος και καλή μητέρα.

γ) π****α στο κρεβάτι: δεν έχω να πω τίποτα επ' αυτού. Συμφωνώ απόλυτα και το ανάλυσε πολύ καλύτερα πριν από μένα η Κουέ.


Συμφωνείτε, διαφωνείτε, κάτι άλλο? Εκφραστείτε ελεύθερα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Συμφωνώ εν μέρει. Βασικά διαφωνώ με το κομμάτι της μαγείρισσας, αν και μαγειρεύω καλά :P Κι αυτό γιατί θεωρώ πως πλέον αυτός ο ρόλος έχει κάπως ξεπεραστεί και η γυναίκα πλέον δεν μπορεί να είναι η νοικοκυρά που ήταν καπότε (κι αυτό είναι καλό κατ' εμέ) - συμφωνώ όμως πως περισσότερο από την γυναίκα εξαρτάται η συνοχή της οικογένειας, απλά ξέρω πολλές γυναίκες που δεν έχουν πρώτη προτεραιότητά τους το σπίτι κι όμως έχουν μια πολύ ευτυχισμένη οικογένεια :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Συμφωνώ κι εγώ. Και, στο θέμα του μαγειρέματος, ενώ όντως έχει ξεπεραστεί αυτός ο ρόλος, έχει για μένα άλλη υπόσταση το φαγάκι που θα κάνει η γυναικα-μαμά, κι άλλο του άντρα. Είναι πιο... μαμαδίστικο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Για εμενα ειναι αρκετα σωστο. Δλδ εγω σαν αντρας, θελω η γυναικα μου να ειναι "κυρια στο σαλονι", δλδ κυρια οπουδηποτε, ειτε αυτον ειναι στην δουλεια της, ειτε στην κοινωνια ειτε απεναντι μου κλπ. Να ειναι "καλη μαγειρισα στην κουζινα" δλδ φροντιζει εμενα και τα παιδια μας (αυτο δεν παει να πει οτι πρεπει εγω να τα ξυνω ολη μερα και να την φωναζω μεχρι και για να μου αλαξει καναλι στην tv... φανταζομαι καταλαβενε τι ενοω με το φροντιζει...) και το να ειναι πουτ@ν@ στο κρεβατι φανταζομαι ολοι το καταλαβενουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Eγω δεν τα θεωρω στερεοτυπα...πλην αυτου περι μαγειρεματος, οπου καποτε "επρεπε" να ισχυει μιας και η κοινωνικη θεση της γυναικας ηταν κατωτερη/περιορισμενη στο σπιτι και στο νοικοκυριο, οποτε θελοντας και μη επρεπε ή τελικα μαθενε να μαγειρευει.
Πλεον αυτο δεν ισχυει.Οι περισσοτερες κοπελες που ξερω δεν ξερουν να μαγειρευον και πραγματικα δεν το θεωρω τραγικο.
Ετσι κι αλλιως ξερω να μαγειρευω εγω, οποτε!:P

Στα αλλα δυο δεν πιστευω οτι ακουγεται κατι το παραλογο ή κατι που δεν ισχυει αναλογικα και για τον αντρα.
Ποια γυναικα δεν θα ηθελε εναν αντρα που να μπορει να σταθει με αξιοπρεπεια σε εναν οποιοδηποτε κοινωνικο κυκλο χωρις να ειναι εντελως καφρος?
Ασχετα με το τι δουλεια κανει και το οικονομικο status του.Για εμενα η αξιοπρεπης συμπεριφορα καποιου ειναι ανεξαρτητη αυτων.
Ε το ιδιο θελει και ενας αντρας απο μια γυναικα.Δεν βλεπω κατι το κακο.


Το να ειναι πορνη στο κραβατι, χρησιμοποιειται με την εννοια του να μπορει να διεγειρει εναν αντρα και να ξερει "τσαλιμια".Κατι που υποτιθεται οτι ισχυει για τις πορνες, μιας και με τοσες εμπειριες...
Αλλα και παλι αυτο ισχυει και για τους αντρες πλεον.Τι να το κανει μια γυναικα εαν ο αντρας ειναι μεσα-εξω τελος?

Αυτο που πρεπει να καταλαβουμε ειναι οτι οταν ενας αντρας χργησιμοποιει την παραπανω εκφραση ειναι λογικο να λεει τι θελει ενας αντρας απο μια γυναικα.
Σαν αντρας, λεει τι επιθυμει.

Καλλιστα οι γυναικες θα μπορουσαν να πουν θελω εναν αντρας "Κυριο στο σαλονι,μαγειρα στην κουζινα και πολυβολο στο κρεβατι."

Απλως η διαφορα ειναι οτι οι γυναικες δεν χρειαζονται πολλα μπλα μπλα και "παροιμιες".
Τα καταφερνουν διχως αυτα.
Εμεις ολο λογια ειμαστε.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,661 μηνύματα.
Εμένα πάντως μου τη δίνουν όλα αυτά τα διάφορα ρητά τύπου "πρέπει να είσαι","δεν πρέπει να είσαι", "πρέπει να γίνεις" ή "μη γίνεις" :P (εξαιρούνται αυτά που φέρουν και κάποια σύντομη αιτιολόγηση).
Τα βρίσκω εντελώς προπαγανδιστικά και όταν τα ακούω από κάποιον μου δίνει την εντύπωση ότι πουλάει πνεύμα.

Ο καθένας μπορεί να κάνει και να γίνει ό,τι θέλει, σύμφωνα με αυτό που θεωρεί σωστό και ταιριάζει στο περιβάλλον του. Ανάλογα με τις πράξεις του θα δείξει αν θα έχει ή όχι επιτυχία στους διάφορους τομείς της καθημερινότητας του. :)


-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ο καθένας μπορεί να κάνει και να γίνει ό,τι θέλει, σύμφωνα με αυτό που θεωρεί σωστό και ταιριάζει στο περιβάλλον του. Ανάλογα με τις πράξεις του θα δείξει αν θα έχει ή όχι επιτυχία στους διάφορους τομείς της καθημερινότητας του. :)


-petros

Σωστο αυτο, αλλα αν μια γυναικα επιλεξη να μην ειναι αξιοπρεπης, να μην φροντιζει καθολου την οικογενια της με κανεναν απολυτος τροπο, και στο κρεβατι να ειναι πουτ@ν@, αλλα ποτε με τον συζιγο της, συγνωμη αλλα εγω δεν θα την ηθελα για γυναικα μου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
θελετε τωρα να απαντησω σοβαρα σε αυτα τα ερωτηματα; :bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
Καλλιστα οι γυναικες θα μπορουσαν να πουν θελω εναν αντρας "Κυριο στο σαλονι,μαγειρα στην κουζινα και πολυβολο στο κρεβατι."

Απλως η διαφορα ειναι οτι οι γυναικες δεν χρειαζονται πολλα μπλα μπλα και "παροιμιες".
Τα καταφερνουν διχως αυτα.


Μπα, έχω ακούσει ένα αντίστοιχο για τις γυναίκες που λέει ότι θέλουν ένα Jaguar στο γκαράζ, μια αλεπού στη ντουλάπα, έναν τίγρη στο κρεβάτι κι ένα βόδι που να πληρώνει για όλα τα παραπάνω... :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Όσο σεξιστικό και να ακούγεται, όταν μου το είπε το αμόρε μου ότι με γουστάρει γιατί τα τηρώ, ένιωσα να με κολακεύει παρά να με υποτιμάει....:)

Ο λόγος όμως που θα σε επιλέξει ο σύντροφός σου δεν νομίζω ότι είναι καθαρά αυτά τα τρία "πρέπει" αλλά γιατί σε εσένα έχει βρει το πακέτο που ψάχνει και είναι ερωτευμένος πραγματικά μαζί σου....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Σόρρυ, αλλά οι μεγαλύτεροι σεφ στον κόσμο είναι άνδρες. :pfff: :D



Η άποψή μου...; Η δικιά μου γυναίκα πρέπει να... μ' αγαπάει. Αλλιώς δεν θα 'ναι γυναίκα μου. :)
Όλα τα άλλα τα βρίσκουμε.



Κι όσον αφορά στο κρεβάτι.. εκεί ειδικά δεν πρέπει να λέμε "πρέπει να". Όπως βγαίνει, ανάλογα με τη χημεία που υπάρχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ρε παιδια, αυτα τα τρια ειναι απλα ενδεικτικα.
Σαφως και ο αλλος σε σενα ειναι καλο να βρισκει το πακετο...και αυτα μεσα σε αυτο ειναι.
Ας μην κρυβομαστε....πισω απο το δαχτυλο μας....
Ποιος αντρας δεν τα θελει απο μια γυναικα...και ποια γυναικα δε τα επιζητει σε εναν αντρα αντιστοιχα?!


Μπα, έχω ακούσει ένα αντίστοιχο για τις γυναίκες που λέει ότι θέλουν ένα Jaguar στο γκαράζ, μια αλεπού στη ντουλάπα, έναν τίγρη στο κρεβάτι κι ένα βόδι που να πληρώνει για όλα τα παραπάνω... :hehe:

Δεν τα λεει ασχημα...:D
Αρκει να ειναι Saab αντι Jaguar!!!:whistle:;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Κι όσον αφορά στο κρεβάτι.. εκεί ειδικά δεν πρέπει να λέμε "πρέπει να". Όπως βγαίνει, ανάλογα με τη χημεία που υπάρχει.

Άμα μείνεις στο όπως βγαίνει.. κάηκες. Γιατί με άλλους βγαίνει φλόγα κεριού και μ' άλλους πυροτέχνημα! ;) Κι αν δίνεις αρκετή σημασία στο σεξ, και σου 'χει τύχει κι ένα πυροτέχνημα ή απλά είσαι της ..ενημέρωσης, αποκλείεται να συμβιβαστεις με ..φλόγα κεριού, ακόμα κι αν όλα τα υπόλοιπα φυσάνε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Άμα μείνεις στο όπως βγαίνει.. κάηκες. Γιατί με άλλους βγαίνει φλόγα κεριού και μ' άλλους πυροτέχνημα! ;) Κι αν δίνεις αρκετή σημασία στο σεξ, και σου 'χει τύχει κι ένα πυροτέχνημα ή απλά είσαι της ..ενημέρωσης, αποκλείεται να συμβιβαστεις με ..φλόγα κεριού, ακόμα κι αν όλα τα υπόλοιπα φυσάνε.
Το "πρέπει να" το είπα με την έννοια "να υποχρεώσω την άλλη να...".


Δεν είπα to stick with it αν δεν σ' αρέσει. :P :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Η άποψή μου...; Η δικιά μου γυναίκα πρέπει να... μ' αγαπάει. Αλλιώς δεν θα 'ναι γυναίκα μου. :)
Όλα τα άλλα τα βρίσκουμε.


δηλαδή αν γυναικά σου ταΐζει τα παιδιά σας μόνο σουβλάκια (έστω ότι είναι ευθύνη της γιατί εσύ δουλεύεις ως πιο αργά από ότι εκείνη), εκθέτει την οικογένεια σας όπου βρεθεί κι όπου σταθεί και κάνει και χαλαρό έως απαίσιο σεξ ΑΛΛΑ... σε λατρεύει, θα μείνεις μαζί της... αυτό μας λες?

χλωμό σε βρίσκω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
Το "πρέπει να" το είπα με την έννοια "να υποχρεώσω την άλλη να...".


Δεν είπα to stick with it αν δεν σ' αρέσει. :P :)
ρε Ζιορζ, δεν ειναι θεμα υποχρεωσης απο κανεναν απο τους δυο, εαν το δεις ετσι, ζητα που καηκες λεμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
δηλαδή αν γυναικά σου ταΐζει τα παιδιά σας μόνο σουβλάκια (έστω ότι είναι ευθύνη της γιατί εσύ δουλεύεις ως πιο αργά από ότι εκείνη), εκθέτει την οικογένεια σας όπου βρεθεί κι όπου σταθεί και κάνει και χαλαρό έως απαίσιο σεξ ΑΛΛΑ... σε λατρεύει, θα μείνεις μαζί της... αυτό μας λες?

χλωμό σε βρίσκω....
Οπως το καταλαβα εγω, υπονοειται οτι τετοια γυναικα χλωμο να την αγαπουσε ο ιδιος, in the first place. Αρα θα ειχε μια γυναικα που θα ηταν τουλαχιστον οκ στους σημαντικους τομεις. Ποσοι απο μας λατρευουν ατομα που τα κανουν ολα θαλασσα ; :hmm:


Ασχημο πραγμα το "πρεπει" παντως...


ΥΓ: souvlaki rulez :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Circadian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 325 μηνύματα.
Η γυναίκα πρέπει να είναι κυρία στο σαλόνι, καλή μαγείρισσα στην κουζίνα και π*****α στο κρεβάτι.


Το ρητό είναι γνωστό και πολλοί/ες θα πείτε ότι είναι φαλλοκρατικό, σεξιστικό και αντιφεμινιστικό.

Είναι λίγο, αλλά ξέρω κι ένα χειρότερο: "Η γυναίκα πρέπει να' χει τα μάτια μισάνοιχτα, τα πόδια ορθάνοιχτα και στο μυαλό μεσάνυχτα". Μη σχολιάσετε, δεν το ενστερνίζομαι σε καμία περίπτωση.


Τέτοιου είδους ρητά ή με αφήνουν αδιάφορη ή με εκνευρίζουν γιατί δημιουργούν ηλίθια στερεότυπα αλλά εν προκειμένω ίσως και να υπάρχει κάποια ουσία στο βάθος.

Το μόνο ουσιώδες που μπορώ να εντοπίσω στο ρήτο είναι το σκέλος περί σεξ. Για να γουστάρω μια γυναίκα πρέπει να σπάμε τα σανίδια στο κρεβάτι, αλλιώς δεν πα' να 'ναι καλή χρυσή και άγια... άμα στο κρεβάτι κάνει αγγαρεία, να την βράσω. Για μένα πάλι, όμως, ούτε το σεξ αρκεί. Αν εκτός κρεβατιού δεν μπορούμε να είμαστε και φιλαράκια, να αμπελοφιλοσοφούμε και να καλαμπουρίζουμε, τότε ξανά να την βράσω. Βαριέμαι και ξενερώνω τάχιστα με τις γυναίκες που δεν έχουν να επιδείξουν τίποτα παραπάνω εκτός από σωματικά προσόντα και σεξουαλικές επιδόσεις.

Το αν θα είναι κυρία στο σαλόνι με αφήνει αδιάφορο. Αυτά είναι για όσους θέλουν λούσα, μόστρα και βιτρίνες. Δε λέω να ρεύεται και μπροστά στον κόσμο.

Το μαγείρεμα καλό μεν, σαφώς μη απαραίτητο δε. Η αλήθεια πάντως είναι πως η μαγειρική κι η νοικοκυροσύνη εκφράζουν και κάποιες πτυχές της προσωπικότητας μας. Και στα δύο φύλα. Θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα αν μια κοπέλα μου έφτιαχνε ένα ενδιαφέρον και περιποιημένο γεύμα. Νομίζω αυτό ισχύει και αντιστρόφως.

Η γυναίκα για μένα είναι η ψυχή της οικογένειας και αυτή που κρατάει τη συνοχή της. Καλή σύντροφος και καλή μητέρα.

Άμα την κρατάει μόνη της συνοχή της οικογένειας θα της τσακιστούν τα ποδάρια. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Προβληματίστηκα τώρα. Είναι και περασμένη η ώρα :P Βασικά δεν μπορώ να πω οτι το βρίσκω φαλλοκρατικό. Απλά με χαλάει λιγάκι αυτό το "πρέπει".... Και γενικά αυτή η κατηγοριοποίηση. Δεν τα βρίσκω λανθασμένα αυτά. Είναι όμως κάτι που με ξενίζει και δεν μπορώ να εντοπίζω τι ακριβώς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefnef

Νεοφερμένος

Η Νεφέλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Η γυναίκα πρέπει να είναι κυρία στο σαλόνι, καλή μαγείρισσα στην κουζίνα και π*****α στο κρεβάτι.


Το ρητό είναι σεξιστικό γιατί αναφέρεται σε όσα η γυναίκα πρέπει να είναι και όλα αυτά μέσα στο σπίτι!!!

Αν έλεγε ο άνθρωπος πρέπει να είναι πολιτισμένος, να μαγειρεύει καλά και να κάνει καλό σεξ... τότε θα 'ταν οκ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top