Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,080 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,724 μηνύματα σε 74,628 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Οι τελευταίες μέρες του 2007!

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 02:19, 10-12-07:

Σκέφτηκα να ανοίξω αυτό το θέμα, ώστε όποιος θέλει να μας γράψει τι αποκόμισε από την χρονιά που φεύγει και τι ελπίζει να πετύχει την χρονιά που έρχεται.. Ποιες ήταν οι σημαντικότερες στιγμές του 2007 για εσάς; Πόσους από τους στόχους σας πραγματοποιήσατε; Τι θέλετε να σας φέρει το 2008;

(εγώ επιφυλάσσομαι να απαντήσω αύριο από την δουλειά.. έγιναν τόσα πολλά, είμαι πολύ κουρασμένη τώρα για να γράψω τόσα πολλά!)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 02:35, 10-12-07:

Μάλιστα ρίξτε μία ματιά στο περσινό θέμα να δείτε ποιες υποσχέσεις σας και στόχους έχετε τηρήσει.

Το θέμα θα κλειδωθεί με τη νέα χρονιά.

Υ.γ.: Κι εγώ θα απαντήσω λίγο αργότερα..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 02:44, 10-12-07:

Εγώ λέω να μη κλείσει πριν τις 5/1/07 πάντως, για να γράψουν όσοι περισσότεροι μπορέσουν!

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 02:49, 10-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από kajira
Εγώ λέω να μη κλείσει πριν τις 5/1/07 πάντως, για να γράψουν όσοι περισσότεροι μπορέσουν!
Νταξ.

Για αρχή πάντως θα πω ότι ήταν μία περίεργη χρονιά για μένα.... και θα μου μείνει.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 10:12, 10-12-07:

Χμμμ, τώρα που μπήκε ο νέος έτος:

να μάθω λίγη κιθάρα
να του μάθω ελληνικά
να επενδύσω στις φιλίες μου
να ξεκαθαρίσω τις προοπτικές μου και να αντιμετωπίσω τους φόβους μου
να δικτυωθώ με νέες επαφές επαγγελματικά
ταξίδια!!! ανατολική Ευρώπη, ε;
αυτά μου έρχονται τώρα...!!
Λοιπόν, κιθάρα δεν ξέρω ακόμα ούτε να κρατάω, αλλα δε με απασχολεί! Ελληνικά έχει μάθει πολύ καλύτερα, αν και μιλάμε ακόμα για... περιορισμένα θέματα...
Τώρα οι φιλιες είναι και θα είναι μάλλον πάντα ένα θέμα για μένα, αν και είμαι ευγνώμων, που ξέφυγα από τις "φίλες" που είχα πέρσι και έχω πια λίγες αλλα όντως φίλες, στη ζωή μου...
E, πήγα και Πράγα, μια Βαρσοβία θέλω ακόμα.

Αποκόμισα όμως πολλά... Δουλειά στο εξωτερικό, νέες γνωριμίες, καθημερινότητα... Είναι ένας χρόνος, για τον οποιο πάντα θα νιώθω περήφανη.
Πλέον κοιτάω πιο άφοβα το μέλλον, αν και πολύ θα ήθελα να μπορώ να νιώθω καλά εδώ, χωρίς να νιώθω μετέωρη.

viki_thess (ΒΑΣΩ)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη viki_thess
H ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 864 μηνύματα.

H viki_thess έγραψε στις 10:18, 10-12-07:

το 2008 θελω ΥΓΕΙΑ μονο τπτ παραπανω...ολα τα αλλα τα εχω.
και φυσικα απο δω και περα να ταξιδεψω πολυ.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 10:23, 10-12-07:

A για το 2008...
Θέλω να βρω το θέμα που θα με γεμίσει για τα επόμενα 5 χρονια.
Και να αυξήσω τα χαμογελα στην καθημερινότητα μου.
Κατά t' αλλα, υγεία για αυτούς που αγαπάω, και μένα...

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη deadhead_pirate
Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 10:28, 10-12-07:

Να είναι τόσο καλό, όσο το 2007

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 10:35, 10-12-07:

Βασικά το 2007 ήταν 1 χρονιά που μου έμαθε πολλά, αλλά ταυτόχρονα δύσκολη. Πολύ στενοχώρια, ματαιώσεις, υπερπροσπάθεια σε μερικά πράγματα, πολύ άγχος στην οικογένειά μου, αλλά σίγουρα κατάφερα μερικά πράγματα.

1. Κατάφερα και κάθισα 1 χρόνο στο εξωτερικό και έμαθα πολλά πράγματα.
2. Ανεξαρτητοποιήθηκα, ήταν η πρώτη φορά που έμεινα μακριά από το σπίτι.
3. Πήρα το master.
4. Βίωσα την πιο δυνατή ερωτική εμπειρία από όλες τις προηγούμενες.
5. Έκανα ωραία ταξιδάκια (Λονδίνο-ΗΠΑ, το δεύτερο για πρώτη φορά).
6. Ξεκίνησα να δουλεύω συστηματικά.
7. Συμμετείχα σε συνέδριο.

Παρόλα αυτά, μερικά έγιναν τόσο μετ'εμποδίων, που δεν τα χάρηκα καθόλου! Το master κυρίως.

Όσο για στόχους για τη νέα χρόνια, θα σκεφτώ και θα σας πω.

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hunter
Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,059 μηνύματα.

O Hunter έγραψε στις 10:36, 10-12-07:

περασε αλλη μια χρονια, περασαν πολλες μπορες, θα περασουν και αλλες, αλλα το πιο συμαντικο πραγμα που εκανα αυτον τον τελευταιο χρονο για μενα ειναι οτι γνωρισα μια γυναικα, δυναμικη, πανεμορφη, πανεξυπνη, και την αγαπησα παρα πολυ!

για το 2008 θα την αγαπησω ακομα περισσοτερο, και οχι μονο το 2008, για ολη μου την ζωη απο εδω και περα

MonaXoS (Δημήτρης Αγοραστός)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη MonaXoS
Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Ψυχολόγος . Έχει γράψει 1,527 μηνύματα.

O MonaXoS έγραψε στις 12:05, 10-12-07:

Το 2007 υποθέτω πως είναι μια χρονιά σταθμός για εμένα...
  • Πήρα το πρώτο μου πτυχίο
  • ξεκίνησα δυναμικά (κ με αρκετά προβλήματα) το master μου
  • δέχτηκα την πρώτη πρότασή μου για συμμετοχή σε συνέδριο (αλλά αρνήθηκα λόγω έλλειψης χρόνου και χρημάτων)
  • αλλά και έφυγα για πρώτη φορά για να μείνω σε μια χώρα που δεν μιλάνε τη γλώσσα μου (είναι εμπειρία όσο να 'ναι, το να μην έχεις έναν άνθρωπο να πεις πέντε λέξεις στα ελληνικά ).
Πέρα από αυτά, το 2007 ήταν καλή χρονιά και για τους αγαπημένους μου ανθρώπους, καθώς
  • η αδερφή μου πέρασε στη σχολή που ήθελε
  • η σύντροφός μου βρήκε μόνιμη δουλειά στα κεντρικά γραφεία της Ε.Ε., η οποία είναι μέσα στα ενδιαφέροντά της
  • κλείσαμε 3 χρόνια ευτυχισμένοι και συνεχίζουμε ακάθεκτοι!
  • άλλο ευχάριστο είναι πως ευτυχώς δεν χάσαμε κανέναν συγγενή φέτος (τα προηγούμενα 2 χρόνια χάσαμε τον παππού και την γιαγιά)
Άντε... και το 2008 να είναι 100 φορές καλύτερο από το 2007!

BadGuy (Νίκος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη BadGuy
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 133 μηνύματα.

O BadGuy έγραψε στις 12:16, 10-12-07:

Πάνω από όλα υγεία!!!Πέρα από αυτό θέλω να μου φέρει ότι μου στέρησε το 2008!!!
1)Ελεύθερο χρόνο
2)Χρόνο με συγγενείς και φίλους
3)Να κάνω κάτι καινούριο πέρα από τη σχολή
4)Να πάω ένα ταξίδι στο εξωτερικό
5)Να γίνει κάτι συγκλονιστικό στη ζωή μου!!!

Ζητάω πολλά????

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 12:27, 10-12-07:

Το 2007 ήταν καρποφορο, ξεπέρασα δυσκολίες χάρη σε άν φόρουμ δεν θυμάμε πώς λέγετε Στέκι; μήλησα για πράγματα που με πονούσαν, άλλαξα κάποια πράγματα απο μένα, έγινα πιό σκληρή σε πράγματα που με πονούσαν. Εμαθα λίγο καλύτερη ορθογραφία, Καλυτέρεψε η ζωή μου με την δουλειά μου, πέρασα υπέροχες στιγμές με τον άντρα μου, ΄πήραμε την φωτογραφική των ονείρων μου, που ήθελα απο παιδί, έβγαλα ένα φρονιμήτη το οπόιο σημαίνει ότι παρόλο που έπρεπε να φρονιμέψω δεν άντεξα και παρέμηνα άτακτη

Αλλαξαν οι σχέσεις μου με την αδερφή μου, στα τέλει έμαθα τις εγγυμοσύνες νύφης και αδερφής, η πεθερά μου θα μας δώσει στέγη και απόλύθηκε ο άντρας

Οτι και να έγινε μέσα στο έτος ένα είναι αυτό που με έκανε να ξυπνήσω, ότι ο χρόνος περνάει γρήγορα και πρέπει να ρουφάμε την κάθε σταγόνα της την κάθε μέρα

Αυτό που θέλω για το 2008 είναι να βρεί ο μικρός δουλειά, να μπούμε στο σπίτι και να μήνουμε υγειείς και ευτυχισμένοι όπως πάντα.

Α!!!! να γίνω και νονά

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 13:34, 10-12-07:

Δόξα το θεό το 2007 ήταν σαφώς πολύ ανώτερο απ το 2006
όπως λέει και η αγαπημένη μου κλέφτρα... ίσως ο θεός μου "χρωστούσε" λίγη ευτυχία και τελικά μου την έφερε

Επιτέλους κρατάω στα χέρια μου τον γιό μου που είναι ότι πολυτιμότερο θα μπορούσα να έχω στη ζωή μου.... κι αν το τίμημα ήταν να χάσω τόσους αγαπημένους στο 2006 ώστε να μπορώ να ζω αυτή την ευτυχία τώρα το 2007... ίσως να το ξαναπλήρωνα αν με ρωτούσαν

Τα κιλά δεν κατάφερα να τα χάσω... ίσα ίσα που πρόσθεσα μερικά ακόμα αλλα δε βαριέσαι! Πρέπει να υπάρχει και κάτι για στόχος του 2008

Σαφώς και το 2007 είναι σταθμός στη ζωή μου... έγινα μητέρα... έγινα δλδ ένας άλλος άνθρωπος!
Πλήρης... γεμάτη συναισθήματα που δεν γνώριζα ότι υπάρχουν... και είμαι σίγουρη ότι είμαι ακόμα στην αρχή!

Εύχομαι το 2008 να είναι το ίδιο καλό με το 2007 για όλους ... με υγεία, επικοδομητική σκέψη, έρωτα και να έχουμε πάντα τη δύναμη να αποδεχόμαστε όσα δε μπορούμε να αλλάξουμε και να αλλάζουμε όσα μπορούμε!

Για άλλη μια φορά, ευχαριστώ όλους τους φίλους μου απ το στέκι που ήταν δίπλα μου όλη τη χρονιά...

Σας αγαπώ πολύ ρε

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Phoebe
H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,213 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε στις 14:00, 10-12-07:

2007... ένας χρόνος χωρίς ιδιαίτερες εντάσεις! Ξεκαθάρισαν κάποια πράγματα, πήρα περισσότερες ευθύνες πάνω μου και πέτυχα αρκετούς από τους στόχους που είχα θέσει! Δέθηκα περισσότερο με τις φίλες μου και, θέλω να πιστεύω, και με την αδερφή μου! Έκλεισα και ένα χρόνο δουλειάς και αποταμίευσα κάποια χρήματα!

Στα αρνητικά είναι οτι δεν τα πήγα τόσο καλά στην σχολή, έγινε περισσότερο αισθητή η απουσία 2 αγαπημένων μου προσώπων και ίσως να έχασα ευκαιρίες που είτε δεν είδα είτε αγνόησα!!!

Για το 2008 εκτός από υγεία και ευτυχία για εμένα και τους γύρω μου θέλω να περάσω περισσότερα μαθήματα στην σχολή, να δώσω για το πτυχίο στα ιταλικά και να το πάρω, να ξεκινήσω κάποιο χόμπυ και ίσως να ξεκινήσω να μαθαίνω ισπανικά!

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 14:38, 10-12-07:

Το 2007 ήταν χρονιά τρελών αλλαγών για μένα. Όταν ξεκίνησε, συζούσα κι ετοιμαζόμουν για γάμο. Δύο μήνες αργότερα βρέθηκα να πρέπει να ξαναστήσω όλη μου την ζωή από την αρχή, να αλλάξω στόχους, σπίτι, φίλους, να προχωρήσω.. Έκανα τρεις μετακομίσεις από τον Σεπτέμβρη του 2006 έως τον Μάϊο του 2007 κι ελπίζω να μη χρειαστεί άλλη μία σύντομα. Ανακάλυψα πως τελικά αντέχω να είμαι μόνη μου, αν και με παρέα περνάω καλύτερα. Ανακάλυψα πως έχω φοβερή δύναμη, πως μπορώ να γυρίζω σε ένα άδειο σπίτι και να χαίρομαι κιόλας. Πως μπορώ να οδηγήσω, αφού αν και είχα χρόνια το δίπλωμα οδήγησης, φοβόμουν πολύ να το δοκιμάσω. Αποφάσισα να πάρω τελικά την άδεια δικηγορίας. Ανακάλυψα επίσης πως μπορώ εύκολα να κόψω το κάπνισμα, αλλά ακόμα πιο εύκολα μπορώ να το ξαναρχίσω, οπότε εδώ σημειώστε μηδέν

Νιώθω ακόμα εκείνο το κενό βέβαια, αλλά ελπίζω πως το 2008 θα μου φέρει την δουλειά που ονειρεύομαι και την σχέση που θα ήθελα, ώστε να είμαι απόλυτα ευτυχής. Αλλά από την άλλη, έχω τόσο όμορφες αναμνήσεις από την ζωή μου και τόσο πολλά υλικά αγαθά και κόσμο να μ' αγαπάει, που νιώθω πως θα ήταν μεγάλη αχαριστία να μην είμαι καλά και μόνο με αυτά. Και απλά να ελπίζω πως ακόμα περισσότερα από τα όνειρά μου θα γίνουν πραγματικότητα.. πως θα με πείσω επιτέλους να ξεκινήσω εκείνα τα γερμανικά και το γυμναστήριο. Και πως όλα θα πάνε όπως τα θέλω και για μένα και για όσους αγαπώ

Άσε που κάποια σ/κ του 2007 ήταν πραγματικά ΑΞΕΧΑΣΤΑ!

Α, επίσης γνώρισα την Κουέ μες στο 2007, ήταν μία από τις σημαντικότερες γνωριμίες που έκανα, αν και ομολογουμένως όλη η φάση στο στέκι είναι ένας από τους λόγους που πολλές φορές δεν με παίρνει από κάτω..

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 14:58, 10-12-07:

Χμμ... Το 2007..... Αρχικα τι ειχα πει... για να δουμε....

Τωρα για το 2007... Δεν υποσχομαι τπτ...Δεν εχει νοημα καθως μεσα στον επομενο μηνα θα αλλαξω στοχους και μυαλα και ουτος η αλλος δεν προκειτε να τα τιρισω... Ελπιζω διαφορα αλλα δεν μπορω να πω
Δικιο ειχα μωρε... Απο την αρχη τις χρονιας μεχρι τωρα... εχω αλλαξει πολυ.... Απο αυτα τα διαφορα παντος, δεν θυμαμε τι ενοουσα....

Αλλα αυτη η χρονια ητανε καλη δεν μπορω να πω, αν και στην αρχη ητανε καπως "groovy", απο το δευτερο μισο ομως εγινε απο της καλητερες, αν οχι η καλητερη στην ζωη μου!
*Αποκτισα πολυ καλες φιλιες, και ειμαι για προτη φορα στην ζωη μου σε θεση να μπορω να πω οτι εχω φιλους, με ολη την ενοια της λεξης (αν και κραταω τις επιφυλαξης μου)
*Το δευτερο μισο του χρονου το περασα πολυ ωραια, παρεα με καπια που αγαπω πολυ!
*Ειδα Live τους Metallica, και μαλιστα απο τα 3μετρα! (η και λιγοτερα!) Μπορει να μην ειναι το line-up που λατρεψα, αλλα ειδα απο κοντα τον James, ακουσα παλια κομματια και ειχα την ευκαιρια να εκτιμισω τον Robert.
*Επαιξα σε ενα συγκροτιμα, το οπιο απο μονο του βλεπωντας την μουσικη που παιζαμε δεν ητανε και η καλητερη μου, αλλα μου γνωρισε και με εφερε κοντα σε ατομα που μου εχουν καλητερεψει την ζωη κατα πολυ, εζησα πολλα μεσα απο αυτο, και εχει στιγματισει την ζωη μου
*Ειχα πολυ χαμενο χρονο, για τον οπιων ομως δεν μετανιωνω καθος αποκομισα πολλα απο αυτων
*Γενικα εζησα πολλα καινουργια πραγματα, και η ζωη μου εχει αλαξει αρκετα
*Ανεβικα "επιπεδο" σε αρκετα πραγματα

Στοχοι για το 2008; Να περναω καλα!.... Θα προσπαθισω να μαζευτω σε οτι πρεπει (βλ σχολειο, αλκοολ) και απο εκει και περα ο μονος στοχος ειναι να περασω καλα! Δεν ειμαι αλλωστε ανθρωπος του προγραματος...

Εδω ομως φτανουν τα λογια, γιατι ουτος η αλλος δεν ειμαι του πολυ μπλα-μπλα...

Συνεχιζω σταθερα! METAL!

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 16:48, 10-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από Vkey
Υπόσχομαι να περνάω και να είμαι καλά με ο,τι και να μου συμβαίνει!Που βασικά μου συμβαίνουν πάρααααααα πολλάααααααα!Απλά θα το διασκεδάζω πλέον
Mάλλον αυτό θα ξαναυποσχεθώ γιατί δεν το πέτυχα στο μέγιστο βαθμό... Αλλά τουλάχιστον έχω να λέω ότι και φέτος μου συνέβησαν πάρα πολλά... Το έχει η μοίρα μου...τι να πώ;
Μιας και επί δύο έτη είχα υποσχεθεί το ίδιο φέτος θα κάνω την ανατροπή
Το 2007 ήταν το πιο σκληρό αλλά και το πιο απλόχερο μάλλον έτος
Έμαθα να ζω μέσα στην μοναξιά (κάτι που πίστευα ότι δεν μπορούσα ποτέ να κάνω) κι όμως παρά κάποιες πολύ δύσκολες στιγμές πλέον κοιτάζω πίσω και είμαι υπερήφανη που βγήκα δυνατή και δεν φοβάμαι πλέον να το ξανά περάσω Έχασα έναν πολύ καλό μου φίλο από καρκίνο , παραλίγο να διαλύσω τις φιλίες μου χρόνων και πίστεψα άδικα σε ένα όνειρο....

Αλλά... έμαθα να με σέβονται, έμαθα να λέω ανοιχτά το τι νιώθω και τι πιστεύω και να απαιτώ από τους ανθρώπους που είναι δίπλα μου να σέβονται τα δικά μου θέλω...Και ναι...έμαθα να μην χαλιέμαι τόσο εύκολα, να μην στεναχωριέμαι και να μην βρίσκω παντού αιτίες και λόγους να γκρινιάζω και να μιζεριάζω, γιατί τα πραγματικά προβλήματα, τις πραγματικές στεναχώριες δεν τις έχω γνωρίσει τόσο πολύ ακόμα

Έσωσα τις φιλίες μου μετά από διάλογο και αμοιβαίο συμβιβασμό (κι αυτό οφείλεται στο ότι τόλμησα να μιλήσω ανοιχτά), έχω μία φίλη που την θεωρώ "αδερφή" μου... Και απέκτησα μία πολύ καλή φίλη εξαιτίας του στεκίου την περίοδο του Πάσχα Απογαλακτίστηκα πλήρως από την οικογένεια μου και έβαλα τα όρια μου επιτέλους, δέθηκα περισσότερο με τον αδερφούλη μου και ζήσαμε καταπληκτικές αδελφικές στιγμές! Κι έχασα 14 κιλά! (νι..άσχετο αλλά θέλω να καυχιέμαι γι' αυτο!!! )

Στα συναισθηματικά μου μετά από απογοητεύσεις, ενθουσιασμούς και φαύλους κύκλους που δεν τέλειωναν είμαι επιτέλους καλά...γιατί επιτέλους ανοίχτηκα απόλυτα σε κάποιον, μοιράστηκα τις φοβίες μου μαζί του για εμάς, δεν έπαιξα κανένα παιχνίδι εξουσίας και εξουσιαστή, ήμουν ο εαυτός μου χωρίς να καταπιέσω ούτε θυμούς, ούτε νεύρα, χωρίς να φοβηθώ να δείξω ότι πληγώνομαι με αυτή την συμπεριφορά αλλά και χωρίς να φοβηθώ να παραδεχτώ πόσο πολύ τον θέλω, πόσο ευτυχισμένη πλέον με κάνει...Και είναι σημαντικό γιατί είχα να πω σε κάποιον τι νιώθω κάμποσα χρονάκια (η πλήρης απελευθέρωση για εμένα !!!) και γιατί μετά από κάμποσα χρονάκια άκουσα το " σ΄αγαπώ" που μου είχε λείψει και είχα ξεχάσει πως είναι να στο λέω ο άνθρωπος με τον οποίον είσαι Α...και έμαθα ότι στα πιο απίθανα μέρη (βλέπε Τράπεζα) μπορείς να γνωρίσεις τον έρωτα

Κι επειδή σας έπρηξα για το 2008 δεν θέλω να βάλω κανένα στόχο, ούτε να υποσχεθώ κάτι στον εαυτό μου, θέλω απλά να το ζήσω- ο,τι και να σημαίνει αυτό
Και να ευχηθώ υγεία πάνω απ' όλα, αγάπη και πολλά πολλά όνειρα!Και αισιοδοξία (όλα πάνε καλά στο τέλος γιατί απλά δεν γίνεται να πάνε αλλιώς!!!)

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Phoebe
H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,213 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε στις 16:52, 10-12-07:

Και να ευχηθώ υγεία πάνω απ' όλα, αγάπη και πολλά πολλά όνειρα!Και αισιοδοξία (όλα πάνε καλά στο τέλος γιατί απλά δεν γίνεται να πάνε αλλιώς!!!)

+1

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 19:18, 10-12-07:

όλα άρχισαν την Πρωτοχρονιά του 2007, που κέρδισα το φλουρί!!
το δωράκι μου, μου το έφερε ο άγιος βασίλης πριν λίγες μέρες...ένα δρακουλάκι!!
τι χρονιά...μα τι χρονιά......

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 20:07, 10-12-07:

Αχ βρε Ντουζίνι, συγκινήθηκα..

Stalitsa (Μιμιλού!!!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Stalitsa
H Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 336 μηνύματα.

H Stalitsa έγραψε στις 02:47, 11-12-07:

Το 2007 δεν ήταν κ από τις καλύτερες χρονιές μου... Είχε πολλές πολλές δυσκολίες και δοκιμασίες που κάποιες τις ξεπέρασα κ κάποιες ακόμα προσπαθώ να τις ξεπεράσω!
Βέβαια, υπήρχαν κ τα θετικά στοιχεία! Μέσα από όλα αυτά που πέρασα έγινα λίγο καλύτερος άνθρωπος, δοκίμασα τις αντοχές μου κ είδα ότι αντέχω πράγματα κ καταστάσεις που νόμιζα ότι δεν θα μπορέσω να ανταπεξέλθω... Επίσης, είδα ποιοί άνθρωποι είναι πραγματικά δίπλα μου κ αξίζουν για μένα... Κάθε εμπόδιο για καλό, έτσι δεν λένε????
Εύχομαι το 2008 να είναι πιο ήρεμο, γεμάτο υγεία κ όμορφες στιγμές όλο ευτυχία για μένα αλλά κ για όλους!!

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 18:47, 13-12-07:

ειχα πει...

"ΘΑ ΕΧΩ ΑΛΛΑΞΕΙ!!!!!!!
PS. αυτο δεν επρεπε να ειχε κλειδωθει?
α, κα..λη χρονια!"

...και ειλικρινα δε θυμαμαι τι εννοουσα

το 2007 ηταν ενα καλουτσικο ετος για εμενα.
1. ερωτευτηκα παραφορα
2. δουλεψα πολυ σκληρα, μεχρι που θυσιασα καλοκαιρι και ταξιδι
3. πηρα την υποτροφια που τοσο ηθελα
4. οι πανελληνιες μου εδωσαν ενα ακομα εισητηριο για τριτοβαθμια εκπαιδευση
5. ηταν αρκετα τυχερη χρονια, κερδισα τουλαχιστον 15 φορες σε διαγωνισμους
6. συνδεθηκα και παλι με ατομα που ειχα χασει για χρονια επαφη, δυο εκ των οποιων νομιζα οτι εχουν πεθανει!ζουν και βασιλευουν μερικες χιλιαδες χιλιομετρα μακρια, ευτυχως
7. εκανα renovation στο δωματιο μου
8. πηρα διπλωμα και αυτοκινητο επιτελους!
9. απολαυσα μια θαλασσα να την πιεις στο ποτηρι,κατι που ειχα χρονια να κανω!

ομως
1. διακινδυνευσε η υγεια, και ακομα υπαρχουν προβληματακια, δυο πολυαγαπημενων μου ανθρωπων
2. εκανα μονο δυο ταξιδια abroad, και γενικα δεν ειδα οσα ηθελα να δω..
3. εγινα αναβλητικη. περισσοτερο απο οσο ημουν.
4. εγινα πιο χυμα σε γνωστους και φιλους. σε καποιους απο αυτους θα επρεπε να ειχα φερθει..με το μαλακο.
5. εκανα πολλα εξοδα, που ομως λογω καταστασης, δε μπορουσαν να ειχαν αποφευχθει.

Τι πρεπει και θελω να κανω μεσα στο 2008:
  • Να συμβαλλω οσο μπορω, στην υγεια των αγαπημενων μου
  • Να μην ειμαι πια τοσο αναβλητικη. Ακομα κι εγω η ιδια εχω κουραστει
  • Να τελειωνω επιτελους με τη διαφημιση των παροχων! Την αναβαλω δυο χρονια!
  • Να παω τουλαχιστον ενα ταξιδι ΠΟΛΥ ΜΑΚΡΙΑ. σε αλλη ηπειρο, θα ναι τελεια!
  • Να βελτιωσω βαθμολογια. ενα honors ειναι παντα επιθυμητο.
  • Να ασχοληθω σοβαρα με τουλαχιστον ενα σπορ μεταξυ των τεννις, κολυμβηση και ιππασια
  • Να βλεπω περισσοτερο τους φιλους μου και μερικους απο τους συγγενεις μου.
  • Να τελειοποιησω μια τουλαχιστον ακομη ξενη γλωσσα. απο τις τρεις που ειναι χωρις σημαντικο διπλωμα.
  • Να βρω τη δουλεια που θελω και να μην ειναι ουτε στην Εκαλη ουτε στην Κατω Κηφισσια, γιατι μου παραπεφτει μακρια λεμε..!

prime

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη prime
H prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 837 μηνύματα.

H prime έγραψε στις 11:45, 14-12-07:

χμμμ..
το 2007 ξεκίνησεπολύ περίεργα..πρωτοχρονιά μέσα σε ένα λεωφορείο.

οι έξι πρώτοι μήνες ήταν πολύ δύσκολοι.
Έφτασα τον εαυτό μου στα άκρα, κυρίως από σωματικής άποψης.
Εργασιοθεραπεία και τα μυαλά στα κάγκελα ...το πληρώνεις δεν το πληρώνεις?
Το είχα όμως ανάγκη για να ξεπεράσω και να ξεχάσω ισοπεδωτικά ψυχοφθόρες καταστάσεις του περασμένου και πλέον έτους.

το επόμενο εξάμηνο κύλισε πιο ομαλά. Ξεκούραση σωματική και ψυχική.Καλες διακοπές το καλοκαίρι.
Αναδιοργάνωση συναισθημάτων,σκέψεων και ανασυγκρότηση.
Έβαλα το νερό στ' αυλάκι.

το 2007 δεν τον είδα καθόλου και μάλλον δεν θα τον ξαναδώ.
το 2007 έκανα έναν υπέροχο φίλο και νιώθω πολύ τυχερή γι' αυτό.

για το 2008 ελπίζω σε υγεία. κάρπωση προσπαθειών στον επαγγελματικό τομέα και πορεία ανοδική και τέλος στην ευόδωση "επενδύσεων" στην προσωπική μου ζωή.

Circadian (Ηλίας)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Circadian
Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 243 μηνύματα.

O Circadian έγραψε στις 20:07, 14-12-07:

2007!

Όλη η χρονιά σχεδόν περιστράφηκε και περιστρέφεται ακόμα γύρω από ένα πρόσωπο. Ζορίστηκα φέτος, έμαθα κι είδα πράγματα για τον εαυτό μου που δεν τα ήξερα, αν και τα υποψιαζόμουν. Αισθάνομαι πάρα πολύ τυχερός, ό,τι και να γίνει από 'δω και πέρα. Το μόνο που πρέπει να κάνω είναι να χαλαρώσω μέσα μου και να το ζήσω πριν το χάσω από βλακεία .

για το 2008 ελπίζω σε υγεία. κάρπωση προσπαθειών στον επαγγελματικό τομέα και πορεία ανοδική και τέλος στην ευόδωση "επενδύσεων" στην προσωπική μου ζωή.
Μπορώ να τις δανειστώ αυτές τις ευχές? Ευχαριστώ!

tofugirl

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη tofugirl
H tofugirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών . Έχει γράψει 145 μηνύματα.

H tofugirl έγραψε στις 20:13, 14-12-07:

To 2007 ήταν μπορώ να πω η χρονιά μου. Πολύ σημαντικές αποφάσεις που μου βγήκαν σε καλό, μία μετακόμιση πέρα από τον ωκεανό, πολλά ταξίδια, καινούργιες φιλίες ζωής & προσωπικές επιτυχίες όσον αφορά τον ακτιβισμό που κάνω. Το 2008 το περιμένω με περισσότερη λαχτάρα γιατί έχουν μπει οι βάσεις για όμορφες προσπάθειες και ακόμη περισσότερη δράση...και ακόμη πιο πολλά ταξίδια.... Ανυπομονώ να ξεκινήσω το μάστερ μου στο ντοκιμαντέρ και να επιτύχω....Θα δούμε..!

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater έγραψε στις 11:46, 17-12-07:

Νέοι στόχοι για νέα χρονιά

1. Να ξεκινήσω 1 από τις εκπαιδεύσεις που θέλω και κάτι καινούριο ακαδημαϊκά
2. Να γίνω πιο ουσιαστικά "ελεύθερη επαγγελματίας"
3. Να ξεκινήσω αυτά τα μαθήματα κοσμήματος
4. Να αφεθώ περισσότερο στην προσωπική και κοινωνική μου ζωή
5. Να πάω Αγγλία στα κορίτσια, Γλασκώβη και 1 μακρινό ταξίδι
6. Να χάσω άλλα 4 κιλά
7. Να ψαχτώ κι άλλο στον τομέα ''τα βρίσκω με τον εαυτό μου''

Hakuna Matata (Άτομο)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hakuna Matata
H Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 814 μηνύματα.

H Hakuna Matata έγραψε στις 12:25, 17-12-07:

Μεσα στο 2007 ειχα πολλα τοπικα μεγιστα και πολλα τοπικα ελαχιστα. Η ζωη μου αλλαξε σε πολλους τομεις, αλλοι προς το χειροτερο κι αλλοι προς το καλυτερο. Χωρισα απο μια σχεση πενταετιας, κατοπιν ερωτευτηκα πιο πολυ απ'οτι νομιζα οτι ηταν δυνατο, πηγα το καλυτερο ταξιδι της ζωης μου, φοβηθηκα οτι θα χασω τον πατερα μου, απεκτησα πολυ μεγαλυτερες ευθυνες και χειροτερα ωραρια στη δουλεια, κατοπιν θελησα να την αλλαξω και συνειδητοποιησα οτι δεν μπορω, αλλαξα παρεα (αν και δεν εχασα τελειως την παλια), βρηκα τον παλιο - χαζοχαρουμενο - εαυτο μου... Και αλλα πολλα...
Για το 2008 θελω να συνεχισω να περναω τοσο καλα, τωρα ξερω πια τι θελω και τι οχι, θελω να μην εχω αλλες δυσαρεστες εκπληξεις και να ελεγχω περισσοτερο τη ζωη μου, να μεινω με το μισο μου πορτοκαλι και... αν και ακουγεται πολυ κλασσικη ευχη, τα τελευταια χρονια με εχει πονεσει πολυ αυτο το θεμα, καλη υγεια για μενα και τα αγαπημενα μου προσωπα.

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 12:29, 17-12-07:

2007?? ξουτ ξουτ!!!
Στο καλο να παει ... και να μη μου γραφει!!

(ε, ενταξει..ειμαι γκρινιαραααααααα!!)

BAD MAIPH

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη BAD MAIPH
H BAD MAIPH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 104 μηνύματα.

H BAD MAIPH έγραψε στις 19:01, 22-12-07:

2007: ηταν ο χειροτερος χρονος που ειχα απο τοτε που γεννηθηκα!! ολα πηγαν απο το κακο στο χειροτερο. Αντε λιγες μερες του μειναν να φυγει και να μην ξαναρθει.
οσο για το 2008, τι κι αν ειναι δισεκτο. ελπιζω να πανε καλυτερα τα πραγματα. Αλλα οσο ζω ελπιζω και οσο ελπιζω απελπιζομαι!!

X-girl (Sofi)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη X-girl
H Sofi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια . Έχει γράψει 173 μηνύματα.

H X-girl έγραψε στις 02:04, 23-12-07:

Το 2007 ηταν μαλλον απο τις χειροτερες χρονιες που εχω ζησει μεχρι τωρα. Δεν πηρα τιποτα και εχασα πολλα. Για αυτο και χαιρομαι που τελειωνει επιτελους. Και θελω να ζητησω απ'το καινουριο χρονο να μου χαρισει λιγη ευτυχια και χαρα. Ετσι απλα

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 20:39, 31-12-07:

Okey, τελευταία μέρα του 2007, ώρα να γράψω κι εγώ. 19:38 λέει το ρολόι, είμαι περίεργος να δω πότε θα το τελειώσω.

So... κοντά 4/4 όσον αφορά τις "υποσχέσεις" μου για το 2007. Πήραμε dsl, περάσαμε μαθήματα, πήγαμε και 3 φορές μπουζούκια (το ότι περάσαμε μέτρια το παραβλέπουμε).
Αναφορικά με το τελευταίο, ας μην το σχολιάσω. Αισιοδοξία στο maximum για μισό χρόνο περίπου, έπειτα απογείωση και μετά ανώμαλη προσγείωση.

*ouch*

Σίγουρα η πιο ενδιαφέρουσα χρονιά από άποψη κινητικότητας, αν τη συγκρίνω με τη στασιμότητα, την αδράνεια και την παθητικότητα των προηγουμένων ετών. Έφτασα μέχρι και να ετοιμάζομαι at this very moment για ρεβεγιόν με φίλους - totally unexpected πριν κάνα 24ωρο.
Ωραίο πράγμα να μην κάνεις γιορτές μόνος... (*sigh*)

Αυτό μπορώ να πω ότι αποκόμισα από φέτος. Λίγους και καλούς φίλους - at last. Να 'ναι καλά, πραγματικά αυτά τα παιδιά. Το ποιες φιλίες θα κρατήσουν βέβαια θα δείξει ο χρόνος, αλλά 3-4 άτομα φέτος μου στάθηκαν. Να 'ναι καλά... μμμ.. 3 άτομα.

I'm trying to forget the fourth one..

And... "here I am", όπως ηχεί τώρα η μουσική των Scorpions απ' τα ηχεία μου. Σκέφτομαι τι θέλω να μου φέρει το 2008, το οποίο έρχεται σε... 4 ωρίτσες περίπου και κάτι ψιλά.

Άκου, όποιος και να 'σαι εκεί πάνω, όπως και να σε λένε, ειλικρινά δεν θέλω τίποτα φέτος, παρά μόνο την υγεία μου και την ηρεμία μου. Πραγματικά, μην μπεις στον κόπο να φέρεις τίποτα άλλο, προτιμώ μία ήσυχη, ήρεμη, στάσιμη χρονιά, να μην με ενδιαφέρει τίποτα, τίποτα, τίποτα, τίποτα.
Selfish, huh? Ναι, λίγος εγωισμός δεν έβλαψε ποτέ κανέναν. At least I'll forget.. forgive & forget, ακόμα κι αν ακόμα ρωτάω "γιατί" κι έχω ερωτηματικά.

Την ηρεμία μου απλά, ειλικρινά. Άντε και να περάσουμε κάνα μάθημα. Θες να φέρεις κάτι; Σου 'χω δω μια λίστα..
  • Υγεία στον Ωρίωνα, στο μικρό δρακουλάκι, στα τρία γαυρο-διαολάκια, αλλά και στην Βάσω. (special: και σε μία ακόμα ψυχή πολύ υγεία που τη χρειάζεται αυτές τις μέρες.. κι ας μην τον ξέρω προσωπικά τον άνθρωπο)
  • Δήμητρα, Νικούλα, Λυκ, ειλικρινά φέτος να πιάσει η ευχή σας: ΧΨΖ (a number) puff... gone for ever. (Καλό πτυχίο και στον τελευταίο, στην ώρα του)
  • Ντινάκι just believe it.
  • Πετράν και σούσπι καλή επιτυχία το Μάιο.
  • Αγγελική, ελπίζω άλλη μία τρελή-τρελή κι ωραία χρονιά με πολλές χαρές για σένα!
  • Έμμα μου, ό,τι καλύτερο για τα καμάρια σου!!
  • Διαολίνα.... να σου ευχηθώ να βρεις την ηρεμία σου;
  • ξουρουζουλίνι κι ευάκι.. καλή δύναμη με τις εργασίες σας.. και μ' όλα τ' άλλα.
  • υποβρυχιούλα και io-io!! Δεν σκέφτηκα κάτι για σας (:p) αλλά σας θυμήθηκα.
  • Τζοβανάκι, πολλά ταξίδια και περασμένα μαθήματα για φέτος.
  • Λία-Πάνο, να δείτε τα κοντέρς του στεκίου να χτυπάνε κόκκινο φέτος. Και να κόψετε το κάπνισμα (:p).
  • Μπιλάκο, να βάλεις Windows (;p)
  • Sir Takis, σήκωσέ την να την κούπα στο Λιμάνι.
Συγγνώμη για όσους δεν ανέφερα... ευχήθηκα σ' όσους θυμήθηκα προς αυτή τη στιγμή (πρέπει και να φύγω ντε!).

Δεν θέλω τίποτα παραπάνω απ' το να 'μαι καλά για το 2008. Να 'στε καλά, να τα λέμε και του χρόνου τέτοιες μέρες εδώ. 20:39 βλέπω στο ρολόι.. καλά πάμε.

Να περνάς καλά......

io-io

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη io-io
H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,548 μηνύματα.

H io-io έγραψε στις 21:16, 31-12-07:

Να'σαι καλα βρε Γιωργο! Και μακαρι να γινουν και τα αλλα τα κρυφα σου ονειρα πραγματικοτητα, γιατι μαντευω οτι λες μικρο ψεματακι οταν ζητας ηρεμια και να μη σε νοιαζει τιποτα.

Εγω... δεν θυμαμαι αν ειχα γραψει περυσι... απο το 2008 θελω:

1. ΥΓΕΙΑ προφανως. Ολα τα αλλα ερχονται πολυ δευτερα.
2. Συγκεντρωση και ενθουσιασμο.
3. Ολα οσα εχω τωρα...
4. ...και το να τα χαιρομαι και να νιωθω ευγνωμων για αυτα οπως τωρα. Γιατι ετσι ειμαι ευτυχισμενη!

Chimera

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Chimera
H Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 256 μηνύματα.

H Chimera In the deathcar έγραψε στις 21:28, 31-12-07:

Αχ βρε Γιωργάκη τι γλυκός που είσαι ! Σου εύχομαι να έχεις ένα υπέροχο 2008 (συμφωνώ με io-io) (όπως φυσικά και σε όλο το στέκι)!

Το 2007 ήταν μια πολύ περίεργη χρονιά . Μέχρι και τον Ιούλιο χάλια . Πάντως υπήρχε μεγάλη κινητικότητα στην κοινωνική ζωή μου. Γνώρισα άτομα που άξιζαν, άλλα που δεν ... Πάντως από όλα πήρα πράγματα και νιώθω ότι εξελίχθηκα πολύ σαν άνθρωπος. Το τέλος του έτους με αντάμειψε .

Οι βασικοί μου στόχοι επιτεύχθηκαν αν και θέλω πολλή δουλειά στο θέμα της αναβλητικότητας .

Στόχοι για 2008
  • να γυμναστώ
  • να προσέχω πιο πολύ τον εαυτό μου
  • να είμαι λιγοτερο αδύναμη
  • να καταλάβω περισσότερο τα θέλω μου
  • να επιβάλλω τα όρια μου στις σχέσεις μου, τις φιλικές μου σχέσεις κυρίως
  • να δουλεύω πιο σωστά στη σχολή και να έχω ανάλογα αποτελέσματα
  • να προσανατολιστώ πιο καλά στα ακαδημαϊκά μου ενδιαφέροντα
Θέλω να είμαι ήρεμη (σχετικά ) όπως είμαι τώρα. Άντε,καλή χρονιά να έχουμε .

Niyia

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Niyia
H Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Χορευτής . Έχει γράψει 679 μηνύματα.

H Niyia έγραψε στις 21:31, 31-12-07:

Γιώργο

Όσο για μένα, ειλικρινά δε ξέρω ούτε τι θέλω ούτε τι να ευχηθώ για το 2008 (εκτός από υγεία που εννοείται). Ίσως μόνο να μπουν κάποια πράγματα στη θέση τους (ίσως κ συναισθήματα, ίσως κ σκέψεις, ίσως κ σπίτι, ίσως κ η νέα μου απόπειρα, ίσως κ όλα...δε ξέρω) κ απλά να νιώθω ευτυχισμένη κ να είμαι καλά.

Καλή χρονιά παιδιά

Angie_Ann

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Angie_Ann
H Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 628 μηνύματα.

H Angie_Ann έγραψε στις 21:56, 31-12-07:

Γιώργoοοοοοο : Tα καλύτερα σου εύχομαι! Τo 2008 να σου φέρει πολύ ευτυχία και πολλές επιτυχίες! Το ίδιο και σε όλα τα υπόλοιπα παιδιά του στεκιού που δυστυχώς δεν προλαβαίνω να κατονομάσω έναν-έναν με τα οποία πέρασα πολλές δημιουργικές ώρες συζητώντας μέσα στο 2008 και μερικά προς μεγάλη μου χαρά τα γνώρισα κιόλας! Σας εύχομαι ότι καλύτερο, υγεία, ευτυχία και ότι άλλοι στόχοι βάλετε το 2008 να επιτευχθούν!

Για μένα το 2007 ήταν μια ανάμικτη χρονιά! Έκτος από κάποιες down στιγμές είχε δυνατές συγκινήσεις, υπέροχες στιγμές και πολύ έρωτα..! Δεν μπορώ να παραπονεθώ ότι πέρασα και άσχημα. Πάντως σίγουρα (ναι, το ξέρω από τώρα ) To 2008 θα είναι καλύτερο!

Για το 2008 εύχομαι

Να έχω υγεία εγώ και όσοι αγαπώ!
Να γυμναστώ περισσότερο (κλεμμένο από πιο πάνω αυτό )
Να περάσω κανένα μάθημα
Να αφήσω τη δουλειά τον Απρίλιο και με τα λεφτά που μάζεψα να κάνω όλες τις ξέφρενες διακοπές που σχεδιάζω

Αυτάααα.... Στους υπόλοιπους τομείς της ζωής μου πάνω κάτω έχω βρει το δρόμο μου και ελπίζω τα πράγματα να συνεχίσουν έτσι και καλύτερααα (και λίγο πιο ξεμπερδεμένα στα ερωτικά μου!)

Καλή Χρονιά να 'χουμε!

Y.Γ. Να περάσω κανένα μάθημα το είπα ε?

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Angie_Ann : 31-12-07 στις 22:01.

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 22:34, 31-12-07:

να γίνει ο μπαμπας μου εντελώς καλα...
να έχουμε μια χρονιά επιτέλους χωρίς άλλες απώλειες.. κουράστηκα να τρέχω από κηδεία σε κηδεία...
να είμαστε όλοι υγιείς...

δε θέλω κάτι άλλο....

εύχομαι σε όλους σας πάνω απ όλα υγεία... τα υπόλοιπα βρίσκουν πάντα τον δρόμο τους αρκεί να υπάρχει λίγη πίστη...

Maya frog

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Maya frog
H Maya frog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Maya frog (Κάντε κλικ εδώ για να γράψετε ένα προσωπικό μήνυμα) έγραψε στις 02:37, 01-01-08:

δυσκολα μας βαζεις.....μες στο'07 ηθελα να εχω το Proficiency tων αγγλικων,διπλωμα αυτοικινητου,να εχω ξεπερασει ενα χωρισμο,να παρω σκυλο,να μην χαλαω τοσααα λεφτα,να κα8αριζω πιο συχνα το σπιτι μου και να περασω κανενα μαθημα...χμμ,το μονο που καταφερα ειναι να παρω το σκυλοΔεν ηταν καλη η χρονια κ χαρηκα ιδιαιτερα που εφυγε επιτελους!!!ευχομαι για το'08 απλα να δεχτω αυτα που δεν μπορω να αλλαξω,να βρω τη δυναμη να αλλαξω αυτα που μπορω κ να εχω τη γνωση να καταλαβαινω παντα τη διαφορακ εσας ολους πολλα χαμογελα,αισιοδοξια κ αγαπηηηη...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Maya frog : 01-01-08 στις 02:42.

Bill

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Bill
Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,195 μηνύματα.

O Bill έγραψε στις 09:22, 01-01-08:

Να σαι καλά ωρέ Γιώργο.

Το 2008 θέλω μόνο να μου δίνει δύναμη και να μας έχει όλους καλά!

Καλή Χρονιά!

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater έγραψε στις 12:46, 01-01-08:

Γιωργάκη μου ευχαριστώ που με θυμήθηκες.

Εύχομαι σε σένα και όλα τα παιδιά υγεία και ΑΓΑΠΗ.

Αυτά που θέλω να πετύχω τα έγραψα πιο πάνω! Να πετύχετε κι εσείς ότι θέλετε.

Skoulikadera---

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Skoulikadera---
H Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 421 μηνύματα.

H Skoulikadera--- έγραψε στις 15:50, 01-01-08:

άντε τώρα που έφυγε το 2007 μήπως δούμε άσπρη μέρα!!! Εύχομαι το 2008 να μου φέρει ότι δεν μου έφερε το 07, 06, 05, 04, 03, 02, 01, ......

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 18:41, 01-01-08:

Α ρε Ζορζ!
Με συγκίνησες!

Εφυγε και το 2007, ελπίζω το 2008 να είναι η καλύτερη χρονιά που θα ζήσουμε μέχρι φυσικά να έρθει το 2009 κοκ.

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 23:52, 01-01-08:

Να 'στε καλά για τα λόγια σας.

Το θέμα θα μείνει λογικά 2-3 μερούλες ανοιχτό για τους αργοπορημένους () οπότε γράψτε τις όποιος υποσχέσεις σας για μες στη χρονιά για να τα βλέπετε σ' ένα χρόνο να δείτε τι τάξατε.

Iduna

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Iduna
H Iduna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 114 μηνύματα.

H Iduna (Κάντε κλικ εδώ για να γράψετε ένα προσωπικό μήνυμα) έγραψε στις 04:02, 02-01-08:

Το 2007 πονεσα απο φιλους πραγματικα πρωτη φορα κι εμαθα ποιοι ειναι φιλοι, πως ειναι οι πραγματικοι φιλοι γενικοτερα (ναι ξερω ειμαι 15 δεν εχω δει τιποτα κτλ). Απο το 2008 περιμενω κατι για ολους μας... ΕΙΡΗΝΗ επιτελους και δικαιοσυνη
...Υποπτευομαι οτι φαινομαι αρκετα γραφικη και σαχλη

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 04:03, 02-01-08:

Παντος το 2008 αρχισε με ενα γερο μαθημα... Τωρα αν ειναι καλο η κακο αυτο... δεν το ξερω...

shaman

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη shaman
Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 388 μηνύματα.

O shaman έγραψε στις 04:57, 02-01-08:

2007. Πολύ κουλ χρονιά

Καταρχάς τέλειωσα το σχολείο. Πήγαινα σχολείο από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου, πλάκα πλάκα. 12 χρόνια. Τι κέρδισα? Θα δείξει η πορεία υποθέτω. Ήταν 12 ωραία χρόνια πάντως

Μετά από κάμποσα χρόνια σαλιαρισμάτων έκανα και μία σοβαρή σχέση. Ή τουλάχιστον την πιο σοβαρή έως τώρα. Και πάει καλά.
Αλλά και στα θέματα φιλίας ξεκαθάρισαν πολλά πράγματα. Τελικά τίποτα, ΤΙΠΟΤΑ δεν είναι όπως φαίνεται στην αρχή.

2008.
Απλά ελπίζω να έχει ένα κλικ παραπάνω από το 2007. Αυτό το κλικ που θα το κανει... ενδιαφέρον.
Όσο για στόχους...
Δγιάβαζμα. Πολύ. Περίμενα τόσα χρόνια, ήρθε η ώρα για το ξέσπασμα υποθέτω
Να προσπαθήσω λίγο παραπάνω. Κι αυτή το ίδιο όμως
Να περάσω κάνα μάθημα στη σχολή. Αλλά μ'αρέσει η ρημάδα, οπότε μάλλον καλά θα πάω...
Paradiddles, flamadiddles, double bass κτλ στα 240 bps
Και να προσπαθήσω να γίνω λίγο πιο κοινωνικός. Ντακς, αυτό είναι optional.

Καλή χρονιά σας εύχομαι... Και ιδιαίτερα στην ΚουΕ και την dooo που μόλις γίναν μαμάδες, και την C.M. που θα γίνει όπου να'ναι, να δείτε τα καμάρια σας όπως επιθυμείτε.

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 14:43, 02-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από shaman
Καλή χρονιά σας εύχομαι... Και ιδιαίτερα στην ΚουΕ και την dooo που μόλις γίναν μαμάδες, και την C.M. που θα γίνει όπου να'ναι, να δείτε τα καμάρια σας όπως επιθυμείτε.

σένκιου

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,059 μηνύματα.

O Hunter έγραψε στις 14:47, 02-01-08:

σκεφτομαι τον αυτο μου περσυ τετοια μερα και με πιανουν τα νευρα μου, την εκανα την βλακεια τοτε, καλα να παθω, φετος ομως θα το σκεφτω λογικα πρωτου πραξω κατι αναλογο.....

ΥΓ σε οσους ψαρωσαν......ας προσεχατε

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 15:15, 02-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από Hunter
ΥΓ σε οσους ψαρωσαν......ας προσεχατε
Ιs that for me?

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

O Hunter έγραψε στις 15:23, 02-01-08:

και οχι μονο, πολλοι την πατησαν

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Κακή Επιρροή : 02-01-08 στις 15:25. Αιτία: έβαλα ένα λ ακόμα γιατί δεν μπορούσα ... μου χτύπαγε πολύ στο μάτι... σολλυ

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους