Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,096 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,090 μηνύματα σε 74,654 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Φωτοβολταϊκά

Theo.Koul

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Theo.Koul
Ο Theo.Koul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O Theo.Koul έγραψε στις 13:12, 03-05-12:

Γεια σας.Προσφατα ειχα παει σε μια εκθεση με φωτοβολταικα για να βαλω 10kW στη στεγη του σπιτιου μου.Μετα απο ερευνα που εκανα εκει, βρηκα την εταιρεια Sopray η οποια μου προσφερε φωτοβολταικα πολυκρυσταλλικου πυριτιου 240W τα οποια ειναι κινεζικα, με τιμη 0,85 ανα Watt.Οι αλλες εταιρειες μου αναφερανε μεγαλυτερες τιμες.Θελω να ρωτησω αν γνωριζει καποιος για τα συγκεκριμενα φωτοβολταικα και αν η τιμη ειναι καλη σε σχεση με την αποδοση τους.Ευχαριστω

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mercury : 03-05-12 στις 21:04. Αιτία: Αφαίρεση συνδέσμου της εταιρείας
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 13:18, 03-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Theo.Koul
Γεια σας.Προσφατα ειχα παει σε μια εκθεση με φωτοβολταικα για να βαλω 10kW στη στεγη του σπιτιου μου.Μετα απο ερευνα που εκανα εκει, βρηκα την εταιρεια Sopray η οποια μου προσφερε φωτοβολταικα πολυκρυσταλλικου πυριτιου 240W τα οποια ειναι κινεζικα, με τιμη 0,85 ανα Watt.Οι αλλες εταιρειες μου αναφερανε μεγαλυτερες τιμες.Θελω να ρωτησω αν γνωριζει καποιος για τα συγκεκριμενα φωτοβολταικα και αν η τιμη ειναι καλη σε σχεση με την αποδοση τους.Ευχαριστω

Mάπα είναι, μην κάνεις τον κόπο. θα κλαις τα λεφτά σου.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 03-05-12 στις 22:04. Αιτία: αφαίρεση συνδέσμου εταιρείας από την παράθεση
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Theo.Koul

Νεοφερμένος

O Theo.Koul έγραψε στις 08:25, 04-05-12:

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση.Δε ξερω πολλα και προσπαθω να βρω μια τιμη η οποια να ειναι καλη με μια αντιστοιχη καλη αποδοση.Ειχες κανει καποια αγορα απ τη συγκεκριμενη εταιρεια και τελικα δεν απεδωσε,εχεις να μου προτεινεις κατι αλλο...?

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη moxa15
Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,493 μηνύματα.

O moxa15 oooleee έγραψε στις 15:08, 08-05-12:

δεν συμφερει να βαλεις φωτοβολταικο σε οροφη διοτι θα σου καταστρεψει το σπιτι
αυτα ,αν δεις απο κατω συσωρευουν θερμοτητα και υπαρχει πιθανοτητα να σου καταστρεψει τπτ
καλυτερα αν βαλεις να το εχεις στο εδαφος

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Theo.Koul

Νεοφερμένος

O Theo.Koul έγραψε στις 08:39, 14-05-12:

Ανεξαρτητου αυτου αξιζει τελικα να προχωρησω στην αγορα των Sopray?Ξερεις κατι για τα συγκεκριμενα φωτοβολταικα ή εχεις να μου προτεινεις κατι αλλο?Ευχαριστω.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,493 μηνύματα.

O moxa15 oooleee έγραψε στις 23:07, 14-05-12:

φιλε μου εξακολουθω να σου λεω δεν ξερω αν θες ρωτα εδω-δες ή γενικα ρωτα καποιον ειδικο....

Παράθεση

Bas.Bil

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Bas.Bil
Ο Bas.Bil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O Bas.Bil έγραψε στις 10:35, 15-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Theo.Koul
Απο προσωπικη εμπειρια τα Sopray ειναι πολυ καλα,αλλα γενικα σου προτεινω να τσεκαρεις γερμανικα φωτοβολταικα.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 15-05-12 στις 14:31. Αιτία: προσαρμογή στους όρους χρήσης και αφαίρεση link
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Theo.Koul

Νεοφερμένος

O Theo.Koul έγραψε στις 09:15, 28-05-12:

Παιδια σας ευχαριστω πολυ ολους για τις απαντησεις.Κατεληξα στα Sopray τελικα.Εκανα μια πιο εκτενη ερευνα και απ οτι ειδα αξιζουν

Παράθεση

tasos33

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη tasos33
Ο tasos33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 10 μηνύματα.

O tasos33 έγραψε στις 16:02, 02-10-12:

πάνε οριστικά και αυτά με τα νέα μέτρα

Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

O moxa15 oooleee έγραψε στις 14:09, 03-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από tasos33
πάνε οριστικά και αυτά με τα νέα μέτρα
δλδ????

Παράθεση

Liakouras

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Liakouras
Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 382 μηνύματα.

O Liakouras έγραψε στις 14:50, 03-10-12:

Δηλαδή όσες άδειες δόθηκαν-δόθηκαν. Δεν δέχονται πια αιτήσης. Και οι υπάρχοντες άδειες πρέπει να υλοποιηθούν και να συνδεθούν στο δίκτυο μέχρι το τέλος του 2012.

Για φ/β πάρκα είναι τα παραπάνω. Νομίζω πως δεν ισχύουν για μικρές εγκαταστάσης για σπίτια.

Παράθεση

tasos33

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη tasos33
Ο tasos33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 10 μηνύματα.

O tasos33 έγραψε στις 15:03, 04-10-12:

νομίζω καταργήθηκαν και για τα σπίτια σε μερικές περιοχές. Μάλλον λόγω ανεπάρκειας του δικτύου...

Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

O moxa15 oooleee έγραψε στις 22:01, 04-10-12:

οκ thanx για τις -ιδιιατερα ενδιαφερουσες- απαντησεις

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους