Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,082 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,768 μηνύματα σε 74,628 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ρομαντισμός στη σχέση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 17:07, 18-01-08:

Έχεις κι εσύ, όμως, βρε Χακούνι την απολύτως εκτός θέματος (σύμφωνα με τη γνώμη μου, της Βίκυ και της io-io) υπογραφή!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Hakuna Matata (Άτομο)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hakuna Matata
H Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 814 μηνύματα.

H Hakuna Matata έγραψε στις 17:08, 18-01-08:

Ε τοτε πολλα θες κυρα μου!!!

Δωρα στα γενεθλια...; Η κολλητη μου λεει "να τα βρασω, στα γενεθλια μου μου παιρνει κι η νονα μου!"
Του πηρες ενα μικρης αξιας αλλα γλυκουλι δωρακι στο ασχετο; Ενα σοκολατενιο γλειφιτζουρι γιατι "το ειδα και σε θυμηθηκα"; Αυτο ειναι το αντιστοιχο του λουλουδιου... Αν δεν το κανεις εσυ, πως το περιμενεις απο εκεινον;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Hakuna Matata (Άτομο)

Διάσημο Μέλος

H Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 814 μηνύματα.

H Hakuna Matata έγραψε στις 17:09, 18-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Έχεις κι εσύ, όμως, βρε Χακούνι την απολύτως εκτός θέματος (σύμφωνα με τη γνώμη μου, της Βίκυ και της io-io) υπογραφή!

Παιδια τα λογια τα ξεχναμε, την αγκαλια την παιρνουμε μαζι μας για παντα....

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 17:09, 18-01-08:

Α, α, αυτό το κάνω, αυτό το κάνω! Αμέ, και μαρτζιπάν ζωάκια, και παστελάκια, και περιοδικά κουτσομπολιού, γιατί του αρέσει να διαβάζει για τα παιδιά της Τζολί, ενώ εγώ κάνω μπάνιο!! Νι!

Παράθεση

Hakuna Matata (Άτομο)

Διάσημο Μέλος

H Hakuna Matata έγραψε στις 17:12, 18-01-08:

Α, α, αυτό το κάνω, αυτό το κάνω! Αμέ, και μαρτζιπάν ζωάκια, και παστελάκια, και περιοδικά κουτσομπολιού, γιατί του αρέσει να διαβάζει για τα παιδιά της Τζολί, ενώ εγώ κάνω μπάνιο!! Νι!
Ε τοτε ειναι γαιδουρι και να του πεις "χακουνι σεντ γιουρ αν αςς"

Πφφφ δεν ξερω, πετα καμια σποντα μεταξυ σοβαρου κι αστειου...

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 17:13, 18-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από Hakuna Matata
Παιδια τα λογια τα ξεχναμε, την αγκαλια και το να τον πιασεις να σε χαζευει απο την αλλη ακρη του δωματιου τα παιρνουμε μαζι μας για παντα....
Ναι, αν σε χαζεύει, ναι.
(εκτός αν φταίνε τα πατομπούκαλα του δικού μου... Ναυσικάααα;;; Να τον στείλω για λέιζεεεερ;; )

Παράθεση

Hakuna Matata (Άτομο)

Διάσημο Μέλος

H Hakuna Matata έγραψε στις 17:16, 18-01-08:

Ωχ καλα δε φτανει που βγαλα το ιδιο μηνυμα δυο φορες, μετα εστειλα κι αναφορα ενω μετα ειδα πως ειναι μονο για προσβλητικα μηνυματα, ουχουχουχου συγνωμη αφεντικα!!

Κοιτα αν εχουμε ελλειψη και απο λογια και απο πραξεις, πεταμε σποντιτσες μεταξυ σοβαρου κι αστειου... Κι αν δεν τις πιασει, κανουμε μια κουβεντα.

Αν τωρα το παραπονο δεν ειναι αρκετα σοβαρο για να ανοιξουμε ολοκληρη κουβεντα, γκρινιαζουμε στο στεκι!

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 17:18, 18-01-08:

Εγώ θα δοκιμάσω πρώτα να τον αποτοξινώσω...
και μετά θα του μιλήσω, και μάλιστα στα γερμανικά! να μάθει!

Παράθεση

Hakuna Matata (Άτομο)

Διάσημο Μέλος

H Hakuna Matata έγραψε στις 17:19, 18-01-08:

Οκ γιου ντου δατ!

Αντε αρκετα γιατι εχω τελειωσει απο δουλεια εδω και τρια τεταρτα και μενω στο γραφειο για σας παλιοπαιδα!

Σας χαιρετω, τα λεμε απο 28 γιατι φευγω τατσιδακι στας Γαλλιας! Μπιουουουου!

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 17:22, 18-01-08:

Μπον αμουσεμόν, αμούρ! Φιλάκια!
Πάω κι εγώ για νάνι, να μάθετε...

Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη io-io
H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,548 μηνύματα.

H io-io έγραψε στις 17:24, 18-01-08:

Αιντε και εγω να τελειωσω το paper και ερχεται σε 10 λεπτα ο καθηγητης μου!!!!!

Χακουνι καλα να περασεις!!!!!!!!!!!!!

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 18:57, 18-01-08:

δε τολμάω να πλύνω τα πιάτα και τσουπ! γίνεται αυτοκόλλητος!

τρε ρομαντίκ...

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 22:06, 18-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από Hakuna Matata
Ωχ καλα δε φτανει που βγαλα το ιδιο μηνυμα δυο φορες, μετα εστειλα κι αναφορα ενω μετα ειδα πως ειναι μονο για προσβλητικα μηνυματα, ουχουχουχου συγνωμη αφεντικα!!
Καλά έκανες κι έκανες αναφορά.. και γι' αυτό είναι, όχι μόνο για προσβλητικά μνμ

Απολαυστικότατη η συζητησούλα σας πάντως και πολύ πολύ διαφωτιστική!
Εγώ πάντως όταν παλιά είχα σοβαρό πρόβλημα με πρώην που δεν εκδηλωνόταν, όσο κι αν προσπαθούσα, κατάφερα να τον κάνω να "αλλάξει" κάνοντάς του μια πολύ σοβαρή συζήτηση, όπου του εξήγησα γιατί ήταν πολύ σημαντικό για μένα να γίνει έστω και λίγο εκδηλωτικός και ομιλητικός σε σχέση με τα συναισθήματά του και του είπα επίσης πως μπορώ να κάνω όση υπομονή θέλει, αλλά αν καταλάβω πως θα είναι για πάντα έτσι "κλειστός", θα φύγω, διότι δυστυχώς αυτό είναι κάτι με το οποίο δεν μπορώ να συμβιβάστω, όσο κι αν τον θέλω..

Ένα χρόνο μετά δεν τον αναγνώριζα..

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 22:14, 18-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από kajira
διότι δυστυχώς αυτό είναι κάτι με το οποίο δεν μπορώ να συμβιβάστω, όσο κι αν τον θέλω..
σειμ χιαρ...

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 02:57, 19-01-08:

Όντως άλλαξε; Γιατί μου είναι πολύ δύσκολο να βάλω τον άλλον στη διαδικασία, να αλλάξει σε ένα θέμα, που απαιτεί βασικά αυθορμητισμό... Αν και οι άντρες θέλουν οδηγίες, ρε γμτ...!

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 19:19, 20-01-08:

Οταν λες "οδηγιες" τι εννοεις ; Για δωσε οδηγιες

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 19:37, 20-01-08:

Όντως άλλαξε; Γιατί μου είναι πολύ δύσκολο να βάλω τον άλλον στη διαδικασία, να αλλάξει σε ένα θέμα, που απαιτεί βασικά αυθορμητισμό... Αν και οι άντρες θέλουν οδηγίες, ρε γμτ...!
Άλλαξε Γιδάκι! Του πήρε χρόνο βέβαια να αφεθεί, αλλά επειδή το είχε στο μυαλό του και το ήθελε και εκείνος, το έκανε τελικά. Δεν έγινε βέβαια ποτέ σούπερ εκδηλωτικός, ούτε έφερε ποτέ λουλούδια, αλλά βρήκε τρόπους που τον εξέφραζαν και ήταν απόλυτα κατανοητοί και σε μένα για να μου δείξει όσα νιώθει.. πχ άρχισε να μου κλείνει το μάτι στο άσχετο, να με αγκαλιάζει πιο συχνά, να μου λέει πως είμαι όμορφη σήμερα, να με πειράζει .. τέτοια που πριν δίσταζε προφανώς να κάνει.

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 19:41, 20-01-08:

ΛΟΛ, Lorien!
Οκ, Καγίρι'μ! Θα ξεκινήσω κι εγώ τον ιχλιμπεντούλη θεραπεία... αλλιώς θα σταματήσω να του δίνω σεξ, να μάθει!

Πέρα από την πλάκα, μήπως κάποιο αγοράκι εδώ θέλει να πει τη δική του οπτική;

Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kalypso
H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε στις 20:08, 20-01-08:

Να ρωτήσω κάτι λίγο άσχετο;... Άμα δεν τους πούμε κάτι, δεν υπάρχει περίπτωση να το καταλάβουν μόνοι τους;
Δηλαδή πρέπει να το (συ)ζητήσουμε; Εγώ πολλές φορές περιμένω από τον άλλο να καταλάβει π.χ. τι με ενόχλησε και να το διορθώσει, αλλά πάντα βρίσκομαι να το εξηγώ τελικά (επειδή εκείνος δεν είχε καταλάβει ότι ήταν αυτό που με πείραξε)!

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 20:09, 20-01-08:

Πφ, εγώ προτιμάω να μιλάω και να ανοίγομαι. Έχω φάει μπόλικες φορές τα μούτρα μου, επειδή περίμενα ο άλλος να μυρίσει τα νύχια του.

Μιλάς, Καλυψώ, για συναισθηματικά θέματα; Κανένα πχ;

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 20:42, 20-01-08:

Εννοείται δεν περιμένεις ο άλλος να καταλάβει μόνος του, δεν είναι μες στο μυαλό σου! Οκ, μπορεί κάποιες φορές να μη χρειαστεί να εξηγήσεις κάτι, γιατί μπορεί και να το καταλάβει μόνος του, αλλά αν δεν το κάνει, αυτό δεν σημαίνει πως πρέπει να νευριάσεις, να κλειστείς στον ευατό σου ή να περιμένεις να μυρίσει τα νύχια του να καταλάβει τι έχεις, ενώ εσύ θα λες συνέχεια "τίποτα δεν έχω, σου λέω" με ύφος πληγωμένου κουταβιού! Η συζήτηση σώζει σχέσεις και ζωές! Και μιλάω για την ήρεμη συζήτηση, χωρίς εκβιασμούς. Αν ο άλλος και πάλι δεν καταλάβει, ενώ το συζήτησεις δύο τρεις φορές, τότε ή που θα το αποδεχτείς πως έτσι είναι και τελείωσε ή που θα χωρίσεις. Δεν έχει νόημα όμως να αρχίσεις να πλακώνεσαι γι' αυτό κάθε τρείς και λίγο..

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε στις 21:03, 20-01-08:

Άλλο είχα στο μυαλό μου... Δε σας το εξήγησα, δίκιο έχετε!
Εγώ σκεφτόμουν για όταν θέλουμε να μας πάρει αγκαλιά ή να κάνει κάτι άλλο αυτού του είδους, από αυτά δηλαδή που θέλουμε που και που να κάνει ο άλλος, αλλά δε θέλουμε και να τα ζητάμε... Εκεί του το λέμε;

Πείτε μου εσείς που είστε πιο έμπειρες, γιατί εγώ δεν ξέρω ακόμα πώς να χειριστώ ορισμένες καταστάσεις...

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 23:17, 20-01-08:

ίσως είμαι οφφ τοπικ αλλά θα το πω... κάπου πρέπει να το πω

σήμερα μετά από αρκετό καιρό είπαμε επειδή είχε και καλό καιρό να βγούμε οικογενειακώς
Μου λέει λοιπόν μέσα σε όλα... "πάω να πλύνω και το αμάξι"
(ξέρει ότι μου αρέσει να είναι πλυμένο και περιποιημένο)
όλο χαρά λοιπόν εγώ, ετοιμάζω το παιδί ετοιμάζομαι κι εγώ, ντύνομαι κι ωραία, βάφομαι... βάζω και τα καινούργια παπούτσια (σκέφτηκα να βάλω το ένα μαυρο και το άλλο μωβ χεχε)
κι είμαστε καθ όλα έτοιμοι....
παίρνει το παιδί με το καρεκλάκι το ειδικό και πάει να το βάλει στο αμάξι.... από πίσω σε λίγο ακολουθώ εγώ να κλειδώσω και κατεβαίνω...
και ξαφνικά τον βλέπω στο μικρό αμάξι (που είναι και μέσα στη βρώμα) και το πλυμένο αμάξι κάτω απ την πόρτα να γυαλοκοπάει και να είναι κλειδωμένο
Τελικά φύγαμε με το βρώμικο και εμένα να μουρμουράω ότι δε μας χαλαλίζει το "καθαρό" αμαξάκι ...
φταίω εγώ μιας που δεν υπάρχει αζαλέα να του φέρω το καρεκλάκι στο κεφάλι? κι είχα άδικο που τα πήρα κρανίο?
Περίμενα πραγματικά κάτι πιο.. ρομαντικό!
Θεώρησα η ηλίθια ότι πήγε να πλύνει το αμάξι για να βάλει μέσα τη γυναικούλα του και το παιδί του ... να κάνουμε την τσάρκα μας βρε αδερφε...

ώρες ώρες.. νομίζω ότι είμαι από άλλο πλανήτη

Παράθεση

jovanis22

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη jovanis22
Ο jovanis22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O jovanis22 έγραψε στις 01:52, 21-01-08:

ρομαντισμος??? νομίζω όμως οτι είναι κάτι παραπάνω απο ένα χαζολογιασμα στο κεντρο μιας πλατείας, στην καφετέρεια, νομίζω οτι είναι το πιό υπέροχο πράγμα που θα μπορούσε να συμβεί σε κάποιν ερωτευμένο, σε καποιον που θα έκανε τα πάντα για εκεινη που αγαπα, εκπλήξεις, να τις λεει παντα τι νιώθει και πάντα να είναι δίπλα της, κοντά της μέσα στην αγκαλιά της

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 01:54, 21-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από kalypso
Άλλο είχα στο μυαλό μου... Δε σας το εξήγησα, δίκιο έχετε!
Εγώ σκεφτόμουν για όταν θέλουμε να μας πάρει αγκαλιά ή να κάνει κάτι άλλο αυτού του είδους, από αυτά δηλαδή που θέλουμε που και που να κάνει ο άλλος, αλλά δε θέλουμε και να τα ζητάμε... Εκεί του το λέμε;

Πείτε μου εσείς που είστε πιο έμπειρες, γιατί εγώ δεν ξέρω ακόμα πώς να χειριστώ ορισμένες καταστάσεις...
Αχ θέματα συμπεριφοράς θέλουν, κατά τη γνώμη μου, τριβή, λογάκια, και σίγουρα κάποια έστω σιωπηλή ένδειξη, για να διαμορφωθούν.
Αν θέλεις αγκαλίτσες, δείξε ή πες του ότι θέλεις αγκαλίτσες... Τόνισε αυτό που σου αρέσει, ειδικά όταν το κάνει.

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
...

ώρες ώρες.. νομίζω ότι είμαι από άλλο πλανήτη
Αχ Κουέ!
Εντελώς on topic και "αζαλεωτό" το παράδειγμά σου...!

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 01:58, 21-01-08:

Να ρωτησω κατι ασχετο που με βασανιζει πολλα ποστς τωρα;
Οταν λεμε αζαλεα εννοουμε αυτο;

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 02:01, 21-01-08:

Ακριβώς!
Αν και μην αποσυντονίζεσαι, οτιδήποτε δεν είναι έτσι

μπορείς απλά να του το φέρεις στο κεφάλι. Δεν είναι υποχρεωτικό να είναι αζαλέα...

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 02:03, 21-01-08:

Ροδοερωτακια κατι λενε, αλλα αυτη η γλαστρουμπα μην τρελαθουμε κιολας..μονο που την ειδα και σκεφτηκα το σκηνικο ψυχοπλακωθηκα

Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη io-io
H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,548 μηνύματα.

H io-io έγραψε στις 14:03, 21-01-08:

Εμενα παντως μου εφερε μια φορα που ημουν αρρωστη τριανταφυλλα σε γλαστρουλα και ηταν τελειοοοοοοο!

(βεβαια μετα πηγα ενα μηνα ελλαδα και πεθανε το φυτο αλλα τεσπα..)

Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

H kalypso έγραψε στις 14:30, 21-01-08:

Δεν ξέρω αν είμαι στο σωστό θέμα... Αν όχι μεταφέρτε με!

Θα ήθελα τη γνώμη σας για κάτι..

Είναι άρρωστο το μωρό μου και θα πάω το βράδυ σπίτι του να μου δώσει κάτι εργασίες που έχουμε να παραδώσουμε αύριο... (Ναι συνεργαζόμαστε και στα της σχολής! )

Το θέμα είναι ότι θέλω να κάνω κάτι, να του δείξω ότι τον σκέφτομαι... Δεν ξέρω τι όμως!
Να του φτιάξω ένα γλυκό; Ένα βιβλίο με κομιξ που του αρέσουν; a little help please;

Καμία ιδέα ΚουΕ, εσύ που είσαι καλή σε αυτά;

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 15:15, 21-01-08:

Δεν ξέρω αν είμαι στο σωστό θέμα... Αν όχι μεταφέρτε με!

Θα ήθελα τη γνώμη σας για κάτι..

Είναι άρρωστο το μωρό μου και θα πάω το βράδυ σπίτι του να μου δώσει κάτι εργασίες που έχουμε να παραδώσουμε αύριο... (Ναι συνεργαζόμαστε και στα της σχολής! )

Το θέμα είναι ότι θέλω να κάνω κάτι, να του δείξω ότι τον σκέφτομαι... Δεν ξέρω τι όμως!
Να του φτιάξω ένα γλυκό; Ένα βιβλίο με κομιξ που του αρέσουν; a little help please;

Καμία ιδέα ΚουΕ, εσύ που είσαι καλή σε αυτά;
δεν του φτιάχνεις καμια σουπίτσα λέω εγώ καλύτερα?
μια σουπίτσα κι ένα περιοδικό ανα χείρας είναι μια χαρά

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 15:44, 21-01-08:

Να ρωτήσω κάτι λίγο άσχετο;... Άμα δεν τους πούμε κάτι, δεν υπάρχει περίπτωση να το καταλάβουν μόνοι τους;
Δηλαδή πρέπει να το (συ)ζητήσουμε; Εγώ πολλές φορές περιμένω από τον άλλο να καταλάβει π.χ. τι με ενόχλησε και να το διορθώσει, αλλά πάντα βρίσκομαι να το εξηγώ τελικά (επειδή εκείνος δεν είχε καταλάβει ότι ήταν αυτό που με πείραξε)!
Το έχω γράψει και αλλού μέσα στο φόρουμ αλλά νομίζω αξίζει να το αναφέρω κι εδώ:

Τα τελευταία 30 με 40 χρόνια, έρευνες με κλινικές αποδείξεις, δείχνουν ότι ο πρώτος χρόνος της ζωής ενός παιδιού, είναι καθοριστικός, γιατί το παιδί εξαρτάται απόλυτα από την ευαισθησία της μητέρας να απαντά στις ανάγκες του. Η στέρηση σε φροντίδα που θα υποστεί ένα βρέφος στον πρώτο αυτό χρόνο αναβιώνει αργότερα στις ενήλικες σχέσεις του. Συχνά οι σύζυγοι που έρχονται σε μένα και παραπονιούνται για το έτερον ήμισυ αναμένουν από τον άλλο μια κατανόηση η οποία είναι λίγο πολύ βρεφική. Όταν π.χ. τους ρωτάω αν τα παράπονα αυτά τα έχουν εκφράσει στον ενδιαφερόμενο, μου απαντούν ότι αξία έχει να το καταλάβει μόνος του. Αυτό όμως δεν είναι λογική απαίτηση ενήλικα, αλλά η απάιτηση ενός βρέφους, όπου η μαμά πράγματι πρέπει να καταλάβει μόνη της. Το μόνο που κάνουν τα βρέφη είναι να κλαίνε, το ίδιο κάνουν και οι ενήλικες.
Όταν το παιδί ως ενήλικας πια παντρεύεται και η γυναίκα του δεν αναταποκρίνεται στις ανάγκες του, τότε ο άντρας βιώνει πολύ έντονα συναισθήματα αντίστοιχα με αυτά που βίωσε με τη μητέρα του. Το ίδιο και η γυναίκα αντίστοιχα, βλέπει τον άντρα της σαν τη μαμά της. Έχει ανάγκες κατανόησης που γίνονται υπερβολικές, διότι τα προβλήματα που έχουμε σε όλη την παιδική ηλικία δεν είναι απλώς αναμνήσεις έστω θαμμένες και ασυνείδητες, είναι ζωντανές μέσα μας γιατί το ασυνείδητο είναι άχρονο.

Ματθαίος Γιωσαφατ, Ιδρυτής της Παιδοψυχιατρικής Εταιρείας Ελλάδας και της Ελληνικής Εταιρείας Ψυχαναλυτικής Ψυχοθεραπείας

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 19:05, 21-01-08:

Καλυψώ ό,τι και να κάνεις, θα χαρεί!
Ένα πακετάκι σοκολάτες, να παίρνει ενέργεια... Ένα περιοδικό κόμιξ, να κάνει διάλειμμα... Μία γλυκειά καρτούλα! Ό,τι σου βγαίνει εσένα αυθόρμητα

Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Great Chaos
Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,520 μηνύματα.

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 22:43, 21-01-08:

Ρομαντισμός είναι να της γράψεις ένα ποίημα, που να μιλάει γι' αυτήν και μόνο γι' αυτήν.
Ρομαντισμός είναι να την κρατάς σφιχτά σε κάποια ακρογιαλιά, τη νύχτα που τ' αστέρια έπεφταν βροχή κι έσκαζαν σαν πυροτεχνήματα πάνω απ' τα κεφάλια σας.
Τρυφερότητα είναι να την κάνεις να γελά, όταν δεις στα μάτια της μια στάλα θλίψη.

Τούτο το παιχνίδι είναι παιχνίδι προσφοράς, όχι ζήτησης. Όποιος δεν έχει τίποτε να δώσει, αγαπητές μου πολυπράγμονες κι απαιτητικές γυναίκες, δεν περιμένει τίποτε να πάρει. Τότε όλα θα μείνουν στις κοινοτοπίες, στ' ανόητα δώρα του ξενέρωτου Αγίου Βαλεντίνου, στα λουλούδια και στα σοκολατάκια. Τότε, φυσικά κάθε κίνηση στερεότυπης τρυφερότητας θα είναι ύποπτη στα μάτια σας. Η γλύκα μιας αξέχαστης στιγμής, κάποιας ματιάς που σ' έκανε να λες πως άξιζε να μείνεις ζωντανός για να κοιτάς μέσα στα δυο της μάτια, δεν μετριέται σε θερμίδες.

Ρομαντισμός είναι, την ιερή στιγμή του Έρωτα, εκεί, πάνω στης έξαψης το πάθος, να σου ψιθυρίζει απαλά στ' αυτί, δυο στίχους πρόστυχους του Εμπειρίκου.
Τα γεμάτα μ' ανεξάντλητα υποκοριστικά ερωτόλογα του παλιμπαιδισμού, είναι σαν τις φράουλες θεμοκηπίου: Όμορφες σ' εμφάνιση, αλλά από άρωμα, μηδέν...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Great Chaos : 22-01-08 στις 00:15.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

H kalypso έγραψε στις 00:23, 22-01-08:

Καλυψώ ό,τι και να κάνεις, θα χαρεί!
Ένα πακετάκι σοκολάτες, να παίρνει ενέργεια... Ένα περιοδικό κόμιξ, να κάνει διάλειμμα... Μία γλυκειά καρτούλα! Ό,τι σου βγαίνει εσένα αυθόρμητα
Τελικά δεν πρόλαβα να κάνω τίποτα γιατί σαν να μην έφταναν όλες οι εργασίες που έπρεπε να κάνω, είχε και κίνηση και έφτασα σπίτι του 9 παρά, ενώ είχα φύγει από τις 7! Καταραμένα λεωφορεία...

Το είδα τον καημενούλη και ήταν χάλια... Δεν ήθελε να τον φιλήσω μην κολλήσω, αλλά όταν διαμαρτυρήθηκα του είπα ότι είναι χαζό με άφησε... Έκαιγε ολόκληρο το μωρό μου, τα ματάκια του ήταν κατακόκκινα και παρ' όλα αυτά είχε κάτσει να κάνει εργασίες. Του έκανα κι εγώ μία για να τον βοηθήσω και χάρηκα πολύ που κάπως τον ξαλάφρωσα... Αλλά στενοχωρήθηκα που δεν πρόλαβα έστω να του γράψω μία καρτούλα...

Τεσπα, ίσως πάω αύριο να τον δω και σίγουρα θα κάνω κάτι αυτή τη φορά!

Άσχετο αλλά σκεφτόμουν να του πάω τη σοκολάτα που του αρέσει, μετά όμως σκέφτηκα ότι μπορεί να μην κάνει με το 39μισό που έχει...

Παράθεση

sofaki_18

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη sofaki_18
H sofaki_18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H sofaki_18 έγραψε στις 23:30, 24-01-08:

ρομαντισμος στης σχεσεις υπαρχει αλλα πρεπει να ειναι πολλη δυνατος αν δεν ειναι δεν γινεται τπτ..μια σχεσει πρεπει να ειναι πολυ αγαπημενει κ να ειναι παντα δυνατη για ολα κ γερη..εγω με το πρωιν μ ειχαμε δυνατη σχεσει αλλα τωρα διαλεισε εξετιασ μιας..ο ρομαντισμοσ μας ειτανε πολυ δυνατος...

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 14:47, 19-05-09:

Μιλουσα με μια φιλη περι ρομαντισμου και ερωτα σε μια σχεση και βεβαια, οπως παντα, διαφωνουσαμε...
Υποστηριζα οτι καποιος που δηλωνει ρομαντικος και πολυ ερωτευμενος, δε γινεται να μην εκδηλωνει το ρομαντισμο του, ακομα και εαν υπαρχουν διαφορα προβληματα μεσα στη σχεση...Αλλωστε και ποτε δεν υπαρχουν?!
Εκεινη με τη σειρα της δηλωνε οτι ειναι δυνατον να ισχυουν και τα δυο και ακριβως επειδη υπαρχουν καποια προβληματα να μην εκδηλωνεται ο ρομαντισμος...
Και σκεφτομαι εγω τωρα δινοντας ενα παραδειγμα..
Καποιος ρομαντικος και πολυ ερωτευμενος, με οποια προβληματα υπαρχουν σε μια σχεση (προφανως οχι τετοιας εκτασης, ωστε να μην υπαρχει ο ερωτας), περναει ομορφα πηγαινοντας για φαγητο σε ενα καλο μαγαζι, αλλα δε σκεφτεται ποτε να μαγειρεψει (εκπληξη) στο ετερον ημισυ?
Με το οποιο παραδειγμα θελω να πω...ναι οκ, να καταλαβω οτι ισως τα προβληματα που υφιστανται να επηρεαζουν τη ρομαντικη διαθεση του αλλου...αλλα ποσο την επηρεαζουν, οταν ναι μεν καποιος εναι διατεθημενος να απολαυσει ενα φαγητο και ενα καλο κρασι με τον αγαπημενο του, αλλα δε σκεφτεται ποτε ή δεν υλοποιει ποτε την ιδεα να του ετοιμασει μια βραδια με φαγητο και κρασι...?
Και ολα αυτα ισχυουν υπο την προυποθεση οτι μιλαμε για καποιον που δηλωνει και ρομαντικος και ερωτευμενος...

Αυτα...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 14:58, 19-05-09:

Δεν καταλαβαίνω τι θες να πεις.
Μπορεί να μην ξέρει να μαγειρεύει το παιδί ή να βαριέται τη διαδικασία.

Δηλαδή θα έλεγες το ίδιο και για τα λουλούδια;
Αφού μπορεί να κόψει από τον κήπο και να της φτιάξει ένα ωραίο μπουκέτο, γιατί της αγοράζει από το ανθοπωλείο;

Κάντο λίγο πιο γενικό για να καταλάβουμε.

Επίσης αν δεν είσαι ρομαντικός σημαίνει ότι δεν είσαι και ερωτευμένος;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 15:14, 19-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
Μιλουσα με μια φιλη περι ρομαντισμου και ερωτα σε μια σχεση και βεβαια, οπως παντα, διαφωνουσαμε...
Υποστηριζα οτι καποιος που δηλωνει ρομαντικος και πολυ ερωτευμενος, δε γινεται να μην εκδηλωνει το ρομαντισμο του, ακομα και εαν υπαρχουν διαφορα προβληματα μεσα στη σχεση...Αλλωστε και ποτε δεν υπαρχουν?!
Εκεινη με τη σειρα της δηλωνε οτι ειναι δυνατον να ισχυουν και τα δυο και ακριβως επειδη υπαρχουν καποια προβληματα να μην εκδηλωνεται ο ρομαντισμος...

Το γενικο ειναι αυτο...

Αρχική Δημοσίευση από Ηρώ
Δεν καταλαβαίνω τι θες να πεις.
Μπορεί να μην ξέρει να μαγειρεύει το παιδί ή να βαριέται τη διαδικασία.

Δηλαδή θα έλεγες το ίδιο και για τα λουλούδια;
Αφού μπορεί να κόψει από τον κήπο και να της φτιάξει ένα ωραίο μπουκέτο, γιατί της αγοράζει από το ανθοπωλείο;

Κάντο λίγο πιο γενικό για να καταλάβουμε.
Οχι δε θα ελεγα το ιδιο...που για να με ρωτας κατι τετοιο, σημαινει οτι οντως δεν καταλαβες...
Το να πας για φαγητο και κρασι με το συντροφο σου ειναι συνηθισμενο...δεν αναφερομαι σε μια εξοδο εκπληξη...
Αλλα το να προετοιμασεις ενα δειπνο στο σπιτι, ειτε παραγγειλεις ειτε μαγειρεψεις, δηλωνει εαν αλφα ρομαντισμο...ειναι εκπληξη...οπως θα ηταν εκπληξη και ενα δειπνο σε καποιο μαγαζι που ξεφευγε απο τα συνηθη...
Σε αυτο που βασικα διαφωνουσαμε ειναι στο παραπανω quote...Δηλαδη μεχρι σε ποιο βαθμο ειναι δυνατον να επηρεαζεται η εκδηλωση του ρομαντισμου, οταν υπαρχουν καποια προβληματα μεσα σε μια σχεση ενω δεν λειπει ο ερωτας...
Και επειδη υποστηριζω οτι εαν εισαι ερωτευμενος και ρομαντικος, δε γινεται να μην φερεσαι και αναλογα, δαφωνουσαμε... Τα προβληματα που μπορει να εχουν προφανως δεν ειναι τετοιας εκτασης ωστε να μην υφισταται ερωτας ή να μην μπορουν να περασουν ευχαριστα...και εγω της ειπα, πως εαν ισχυει οτι ειναι ερωτευμενος, τοτε δεν ειναι ρομαντικος οπως υποστηριζει...

Ουφφφ, μηπως τωρα τα μπερδεψα περισσοτερο?!

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride έγραψε στις 15:20, 19-05-09:

Ναι:X

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 15:21, 19-05-09:

Κορπς, εσυ δεν πιανεσαι
Ναι θα ελεγες ουτως η αλλως

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride έγραψε στις 15:24, 19-05-09:

Αφου προσπαθω να βγαλω ακρη τι στο καλο λες και δεν το πιανω
Το ερωτημα με ΛΙΓΑ λογια (μην αρχισεις παλι με τα κρασια ) ειναι αν μπορει να κανει κανεις ρομαντικες κινησεις ενω ειναι ερωτευμενος αλλα η σχεση εχει προβληματα;

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 15:29, 19-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από Corpse Bride
Αφου προσπαθω να βγαλω ακρη τι στο καλο λες και δεν το πιανω
Το ερωτημα με ΛΙΓΑ λογια (μην αρχισεις παλι με τα κρασια ) ειναι αν μπορει να κανει κανεις ρομαντικες κινησεις ενω ειναι ερωτευμενος αλλα η σχεση εχει προβληματα;
Ναι βρε μανα μου...αλλα τονιζοντας οτι τα οποια προβληματα εχουν δεν ειναι τετοιας εκτασης, ωστε να εχουν επηρεασει τα συναισθηματα τους. Με λιγα λογια ο ερωτας καλα κραττει...Γινεται δλδ καποιος και ρομαντικος και ερωτευμενος να μην εξωτερικευει τον ρομαντισμο που υποτιθεται, οπως λεει, εχει?

Και μη μου πεις παλι πως δεν καταλαβες....αιντε...

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 15:32, 19-05-09:

Τι είναι ρομαντισμός;

Για μένα για παράδειγμα δεν είναι απαραίτητα ένα δείπνο έκπληξη ή ο,τιδήποτε άλλο που παραπέμπει σε έκπληξη, και ρομαντικό.
Ρομαντικό θα έλεγα κάποιον που απολαμβάνει τη στιγμή, που λέει κάτι όμορφο όταν αυτή η στιγμή είναι τέτοια.
Αυτόν που εκεί που θα πίνουν μπύρες σε ένα πεζούλι θα αγκαλιάσει τη σύντροφό του για να χαζέψουν μαζί το φεγγάρι, θα αδειάσει τις σκέψεις του από ο,τιδήποτε άλλο και θα αφιερωθεί σε αυτό.

Θα δημιουργηθεί μια ρομαντική επομένως στιγμή, δεν μπορεί ένας άνθρωπος να είναι συνεχώς ρομαντικός.

Γινεται δλδ καποιος και ρομαντικος και ερωτευμενος να μην εξωτερικευει τον ρομαντισμο που υποτιθεται, οπως λεει, εχει?
Για σένα μπορεί να μην τον εξωτερικεύει, γιατί έχεις διαφορετικά κριτήρια.

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride έγραψε στις 15:33, 19-05-09:

Ειδες τι ωραια τα λες αμα θελεις

Μπορει να ναι ενας εσωστρεφης-ρομαντικος, ενας μαγκωμενος-ρομαντικος, ενας με δικο-του-τροπο-ρομαντικος, ή καθολου-ρομαντικος..εξαρταται τι κινησεις κανει, και τι κινησεις περιμενει αντιστοιχα το αλλο μισο.. υποθετω :X

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 15:38, 19-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από Corpse Bride
Ειδες τι ωραια τα λες αμα θελεις

Μπορει να ναι ενας εσωστρεφης-ρομαντικος, ενας μαγκωμενος-ρομαντικος, ενας με δικο-του-τροπο-ρομαντικος,
Ξερεις τι θα πω τωρα, ε...
Χλιαρα και μετρια πραγματα....ή εισαι ή δεν εισαι...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Neraida : 19-05-09 στις 15:52.
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 17:34, 19-05-09:

Ο ρομαντισμός είναι η χαζοχαρουμενίαση. Ο ρομαντισμός είναι η ανάγκη να δείξεις πόσο απολαμβάνεις κάτι. Και ο ρομαντισμός είναι η ανάγκη να προσφέρεις κάτι γλυκό/τρυφερό/ερωτικό στο σύντροφο και σε "εσάς" μαζί.

Από κει και πέρα, το κατά πόσο θα σε επηρεάσει το όποιο μελανό σημείο της σχέσης, είναι πολύ σχετικό. Μπορεί το ότι αυτός έχει πρόβλημα στύσης να μη σε χαλάει την ώρα που κοιτάζεστε σοροπιαστά ανάμεσα από τα κεριά που κοσμούν το τραπέζι, όπου τρώτε αφροδισιακά θαλασσινά.
Μπορεί όμως το ότι σχεδιάζει για άλλη μία φορά να πάει διακοπές μόνος, ενώ σε χαλάει πια, να μη σου "βγάζει" το μελιστάλαχτο χαμόγελο, να μη σε αφήνει να αφεθείς.

Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

H kalypso έγραψε στις 17:36, 19-05-09:

Ξερεις τι θα πω τωρα, ε...
Χλιαρα και μετρια πραγματα....ή εισαι ή δεν εισαι...
Όχι βρε καρδιά μου, δεν είναι τόσο απόλυτο... Γιατί για σενα μπορεί να μην είναι ρομαντικό κάτι που γι αυτόν είναι τέρμα ρομαντικό. Μπορεί εκείνος να θεωρεί ότι κάνει ρομαντικά πράγματα, ενώ εσύ ότι είναι στον κόσμο του, μπορεί να θεωρεί ότι σου μιλάει όπως υποθέτει ότι θα θελες να τον ακούς να σου μιλάει, αλλά εσύ να έχεις στο μυαλό σου κάτι εντελώς διαφορετικό.
Αυτό που έχω εγώ στο μυαλό μου ως ρομαντικό, μπορεί να διαφοροποιείται από λίγο έως και παρα πολύ από αυτό που έχεις εσύ στο δικό σου το μυαλό.
Επομένως, η καλύτερη κίνηση που μπορείς να κάνει σε τέτοιες περιπτώσεις είναι να λες στον άλλο τι παίζει- δεν τον αφήνεις στα μαύρα μεσάνυχτα να νομίζει ότι είσαι ευχαριστημένη, ενώ εσύ θα θελες το κάτι παραπάνω. Αν θέλεις κάτι, το ζητάς...

(δεν αναφέρομαι σε σενα προσωπικά Νεράιδα, όπως κατάλαβα το τοποθετείς σε ένα γενικότερο πλαίσιο )

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 17:44, 19-05-09:

Ρε κορίτσια εσείς είστε ρομαντικές; Κι αν ναι πως το εκδηλώνετε δηλαδή;

Μπήκα σε βαθιές σκέψεις σήμερα με αφορμή το ποστ της Νεράιδας
Στο λεξιλόγιό μου δεν υπήρχε η λέξη "ρομαντικός" αλλά το "γλυκός" "τρυφερός" και άλλα τέτοια.
Ο ρομαντισμός μου βγάζει κάτι σε ξενέρωτο σαν έννοια και μόνο

Δηλαδή για μένα όπως είπα μπορεί να ονομαστεί ρομαντική στιγμή από έναν παρατηρητή, η στιγμή που θα μου προσφέρει για παράδειγμα το λέλουδο, αλλά εγώ δε θα τον ονομάσω ρομαντικό.

Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη self-instructive depressing
Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,954 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 17:54, 19-05-09:

θα συμφωνήσω εύκολα με γίδι-καλυψω-κορπς ( η τελευταία σκέφτεται σαν πραγματικό παληκάρι , να πάμε στο γήπεδο καμιά μέρα - σοβαρά τώρα μου αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι , ευέλικτος και χαλαρός)

Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ για την νεραϊδα είναι μήπως εννοεί ότι ο ρομαντισμός απαιτεί και φαντασία/πρωτοβουλίες και αν δεν τα δείχνει αυτά μάλλον είναι μια τυπική συμπεριφορά προορισμένη να συντηρίσει μια συνηθισμένη επιφανειακή σχέση που απλώς την μαθαίνουμε ως πρότυπο συμπεριφοράς . Δηλαδή αν κατάλαβα καλά το να την πας σε ένα εστιατόριο σου δίνει άπειρες ευκαιρίες να δείξεις ότι είσαι ρομαντικός σε χίλιες λεπτομέρειες αλλά το γεγονός ότι είναι η νόρμα για ένα ραντεβού δείχνει ότι για σένα και η άλλη είναι συνηθισμένη αφού ρομαντισμός σημαίνει καλώς ή κακώς εξιδανίκευση και άρα θεωρείς τον/την άλλη μοναδικό και άρα προσπαθε΄ςι να βρεις μοναδικά ή λιγότερο συνηθισμένα πράγματα να κάνεις μαζί του

π.σ. σου κατέστρεψα τον συλλογισμό ;

π.σ. 2 για περισσότερα άρθρα μου κοιτάξτε την στήλη μου στο κοσμοπόλιταν , κορίτσια

π.σ.3 @ηρώ τι θα τον ονομάσεις , λουλουδόφιλο ;

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ρομαντισμός vs Χρήμα - Από Μάξιμος
      Το θέμα έχει λάβει 6 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 20-12-11 στις 23:22.
    • Ρομαντισμός ή επιδειξιομανία; - Από Subject to change
      Το θέμα έχει λάβει 16 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 19-02-11 στις 13:41.
    • Enakei - Ρομαντισμός και Καλλιτεχνία - Από Katerina Kechaya
      Το θέμα έχει λάβει 8 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Εικαστικές τέχνες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 01-03-09 στις 01:14.
    • Ρομαντισμος - Από Corpse Bride
      Το θέμα έχει λάβει 17 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Πολιτική - Κοινωνικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 30-01-07 στις 18:05.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους