Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 79,349 εγγεγραμμένα μέλη και 3,071,740 μηνύματα σε 94,385 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 845 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Η γνώμη σας για την ομοφυλοφιλία

Είστε θετικός ή αρνητικός απέναντι σε ομοφυλόφιλα άτομα?

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 409)
Είμαι άντρας και δεν έχω πρόβλημα μαζί τους
150
36,67%
Είμαι γυναίκα και δεν έχω πρόβλημα μαζί τους
206
50,37%
Είμαι άντρας και έχω πρόβλημα μαζί τους
42
10,27%
Είμαι γυναίκα και έχω πρόβλημα μαζί τους
11
2,69%

Scandal (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Scandal
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 2,847 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 03:04, 30-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από Rania
οχι σε κάτι παρόμοιο.Στην Ίο. Και αυτός ήταν μςρό αλλά και ο φίλος του
Αλλά τί να το κάνεις; Λούγκρες αν και δεν τους φαινότανε.
Και απο που περίμενες να καταλάβεις ότι είναι ομοφυλόφιλοι;;; Μήπως να ντυνόντουσαν με γυναικεία ρούχα ή να φαιρόντουσαν αντίστοιχα; Οποιοσδήποτε γύρω σου μπορεί να είναι ομοφυλόφιλος και να μη το ξέρεις... δε παίζει και τόσο η εμφάνιση.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rania

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Rania
Ο Rania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O Rania έγραψε στις 21:29, 30-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από Petros
Και απο που περίμενες να καταλάβεις ότι είναι ομοφυλόφιλοι;;; Μήπως να ντυνόντουσαν με γυναικεία ρούχα ή# να φαιρόντουσαν αντίστοιχα; Οποιοσδήποτε γύρω σου μπορεί να είναι ομοφυλόφιλος και να μη το ξέρεις... δε παίζει και τόσο η εμφάνιση.
ʼσε και το έχω καταλάβει αυτό. Έίναι κάποιοι που φαίνονται άντες βαρβάτοι και τελικά......

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

YoMaNaTiOn

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη YoMaNaTiOn
Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια . Έχει γράψει 401 μηνύματα.

O YoMaNaTiOn έγραψε στις 21:30, 30-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από Rania
ʼσε και το έχω καταλάβει αυτό. Έίναι κάποιοι που φαίνονται άντες βαρβάτοι και τελικά......
...και τελικά ουυυυουυυυυ

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,876 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 22:01, 30-06-05:

Και απο που περίμενες να καταλάβεις ότι είναι ομοφυλόφιλοι;;; Μήπως να ντυνόντουσαν με γυναικεία ρούχα ή να φαιρόντουσαν αντίστοιχα; Οποιοσδήποτε γύρω σου μπορεί να είναι ομοφυλόφιλος και να μη το ξέρεις... δε παίζει και τόσο η εμφάνιση.
Θα συμφωνήσω 100%. Οι περισσότεροι νομίζουν οτι θυληπρεπης=ομοφυλόφιλος αλλα στην πραγματικότητα δεν ισχύει ούτε συτό ούτε το αντίστροφο. Πάντως Ράνια διακρίνω ενα μένος κατά των ομοφυλόφιλων ανδρών ή είναι ιδέα μου?

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rania

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Rania
Ο Rania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O Rania έγραψε στις 22:39, 30-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Θα συμφωνήσω 100%. Οι περισσότεροι νομίζουν οτι θυληπρεπης=ομοφυλόφιλος αλλα στην πραγματικότητα δεν ισχύει ούτε συτό ούτε το αντίστροφο. Πάντως Ράνια διακρίνω ενα μένος κατά των ομοφυλόφιλων ανδρών ή είναι ιδέα μου?
Βρε εσύ δεν ξέρω αλλά τους έχει φοβηθεί το μάτι μου τους "άντρες".Τώρα το κάνουν και για την εμπειρία βλέπεις. Τόσα και τόσα ακούγονται. ʼλλες παντέύονται και πιάνουν τον άντρα τους με τον κουμπάρο. Αλλά μήπως έχουμε ξεφύγει λίγο από το θέμα.Αν είναι να ανοίξουμε άλλο topic για τους ομοφυλλόφιλους ¨)

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,876 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 23:21, 30-06-05:

Και γυναίκες υπάρχουν που το κάνουν για την εμπειρία. Γιατι λοιπόν "αφορίζουμε" τους άντρες? Επίσης αν κάποιος το κάνει για την εμπειρια τότε μετά θα συνεχίσει τις ετεροφυλοφιλικές σχέσεις που έιχε και στο παρελθόν αρα ποιο το πρόβλημα? Η μόνη περιπτωση να γίνει ομοφυλόφιλος μετά την "εμπειρια" είναι να έχει όντως κάποιες τάσεις που θα έβγαιναν κάποτε ούτως ή άλλως. Δεν θεωρώ οτι κάποιος γίνεται ομοφυλόφιλος με κανένα τρόπο. Ομοφυλόφιλος γεννιέσαι δεν γίνεσαι.

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 2,847 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 00:11, 01-07-05:

Η γνώμη μου για την ομοφυλοφιλία... λοιπόν, την #ομοφυλοφιλία δε τη θεωρώ κάτι κακό... μπορεί να είναι μια ''ανωμαλία'' της φύσης, αλλά αυτό δε σημαίνει πως οι άνθρωποι που είναι ομοφυλόφιλοι δε πρέπει να είναι αποδεκτοί απο τη κοινωνία. Πράγμα που δυστηχώς υπερισχύει (δηλ υπάρχουν πολλοί ρατσιστές). Όπως είπε και η Michelle, ομοφυλόφιλος γεννιέσαι... αλλά πιστεύω πως υπάρχουν πιθανότητες όσο straight και να είσαι, να αλλάξεις προτιμήσεις...
Rania: υπάρχουν ''βαρβάτοι'' ομοφυλόφιλοι και ''ξεβαρβάτοι''.
Ομοφυλόφιλοι δεν είναι μόνο οι άντρες (!) υπάρχουν και οι λεσβίες που μπορεί να είναι και περισσότερες απο τους gay... απλά στον άντρα είναι πολύ πιο εμφανές. ΠΧ αν δεις μια γυναίκα ντυμένη με τζιν παντελόνι και πουκάμισο, δε πρόκειται να πάει το μυαλό σου εκεί... επίσης μια γυναίκα μπορεί να το παίξει πολύ πιο εύκολα straight απο έναν άντρα (καταλαβαίνεται... είτε στο κρεβάτι, είτε στον έξω κόσμο). Το γεγονός ότι βγαίνουν τόσοι gay στη τηλεόραση και στις ειδήσεις και προκαλού σκάνδαλο (εννοώ κάτι διαδηλώσεις κτλ) και κάνουν όλα αυτά τα προκλητικά, δε σημαίνει πως όλοι είναι ίδιοι... τέτοιου είδους άτομα είναι λογικό να κατακρίνονται...
Εγώ που είμαι ομοφυλόφιλος, δεν αισθάνομαι τυχερός, ούτε μ' αρέσει, καθώς υπάρχουν όπως είπα πολλοί ρατσιστές γύρω μου... και κυρίως οι συγγενεί μου. #

12 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 00:22, 01-07-05:

Χαίρομαι πάντως που υπάρχει και κάποιος ομοφυλόφιλος στην παρέα μας μήπως μερικοι καταλάβουν πόσο άδικο έχουν που κατακρίνουν αυτούς τους ανθρώπους χώρις -συνήθως- να έχουν γνωρίσει κανέναν.
Μπαι δε γουει προσωπικά έχω παρατηρήσει οτι όποιος είναι ρατσιστής με τους ομοφυλόφιλους συνήθως ειναι και ο τύπος του χαρακτήρα που αντιπάθω (κοινώς "καφρος") γι'αυτό το λόγο συνήθως όταν γνωρίζω νέα άτομα προσπαθώ να ανοίγω τέτοιο θέμα ώστε να δω τις απόψεις τους γι'αυτο. Για μένα ειναι ενα πολυ σημαντικό κριτήριο και μπορει να με κάνει να αντιπαθήσω κάποιον άν εχει πολυ ακραίες απόψεις για το θέμα. Παραδείγματος χάριν είχα κάνει άτομο block στο msn για κάτι μέρες επειδη είχαμε μια τέτοια συζήτηση και είδα οτι άνηκε στους ράτσιστες και ακόμα και όταν τον ξεμπλόκαρα δεν ξαναμιλήσαμε.

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,423 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 00:39, 01-07-05:

Επειδή έχω φίλο- γνωστό ομοφυλόφιλο δεν το κατακρίνω και δεν έχω αρνητική στάση...Το δέχομαι και το σέβομαι από την στιγμή που είναι επιλογή του άλλου! Η κοινωνία μας - καλώς ή κακώς- όσο και να θέλει να το παίξει ανοιχτή και προοδευτική δεν είναι τόσο...ίσως φταίει και ο τρόπος προβολής από τα ΜΜΕ...πάντως είναι θέμα που σηκώνει μεγάλη συζήτηση

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

O Scandal έγραψε στις 00:43, 01-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από Vkey
ίσως φταίει και ο τρόπος προβολής από τα ΜΜΕ...
Είναι ένας απο τους σημαντικότερους παράγοντες...

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,423 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 00:56, 01-07-05:

Είναι ένας απο τους σημαντικότερους παράγοντες...
άλλος παράγοντας; Θα με ενδιέφερε η γνώμη σου....

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

O Scandal έγραψε στις 01:15, 01-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από Vkey
άλλος παράγοντας; Θα με ενδιέφερε η γνώμη σου....
ʼλλος παράγοντας είναι το ότι οι άνθρωποι βλέπουν κάτι διαφορετικό απο το συνηθισμένο και δε διστάζουν να το κατακρίνουν, ενώ αυτοί θεωρούν ότι είναι ''κανονικοί'' αντιμετωπίζουν τους άλλους διαφορετικά χωρίς να σκέφτονται πώς θα ήταν αν βρισκόντουσαν στη θέση τους. Νομίζουν ότι οι ίδιοι οι ομοφυλόφιλοι επέλεξαν να γίνουν αυτό που είναι... γενικά τους ρατσιστές τους χαρακτιρίζω ως ''στενόμυαλους''. Δε μπορώ να σκεφτώ άλλους παράγοντες αυτή τη στιγμή... αλλά κυρίως είναι τα MME... κάθεται ο κοσμάκης και βλέπει tv, και βλέποντας αυτά που βλέπει κρίνει. Αλλά κρίνει λάθος, γιατί ενώ δεν έχει γνωρίσει κάποιον ομοφλφλ δε μπορεί να συγκεντρώσει απο αλλού ''στοιχεία'' και να αναπτύξει πλήρη και σωστή άποψη για το θέμα.

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 02:01, 01-07-05:

Δεν θεωρω την ομοφυλοφιλια "ανωμαλια" αλλα σεξουαλικη επιλογη. Δεν ξερω αν η ομοφυλοφιλια ειναι θεμα "μοδας" η γενετικο, αλλα πιστευω που καποιος ειναι ομοφυλοφιλος "συνειδητα" (χωρις να επηρεαζεται απο το 'κυμα bi' που υπαρχει, μαζευουμε εμπειριες και τα λοιπα δηθεν κατα τη γνωμη μου) πρεπει να ειναι απολυτα σεβαστος. Δεν μου αρεσει να βλεπω γυρω μου ομοφυλοφιλους να προκαλουν με τη συμπεριφορα τους, οπως δε θα μου αρεσε να βλεπω straight να προκαλουν..αλλιως ας κανουν ο,τι θελουν οι ανθρωποι.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 08:53, 01-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από katerina
Δεν θεωρω την ομοφυλοφιλια "ανωμαλια" αλλα σεξουαλικη επιλογη. Δεν ξερω αν η ομοφυλοφιλια ειναι θεμα "μοδας" η γενετικο, αλλα πιστευω που καποιος ειναι ομοφυλοφιλος "συνειδητα" (χωρις να επηρεαζεται απο το 'κυμα bi' που υπαρχει, μαζευουμε εμπειριες και τα λοιπα δηθεν κατα τη γνωμη μου) πρεπει να ειναι απολυτα σεβαστος. Δεν μου αρεσει να βλεπω γυρω μου ομοφυλοφιλους να προκαλουν με τη συμπεριφορα τους, οπως δε θα μου αρεσε να βλεπω straight να προκαλουν..αλλιως ας κανουν ο,τι θελουν οι ανθρωποι.
Με κάλυψε ΑΠΟΛΥΤΑ αυτή η απάντηση. Είναι ακριβώς και η δική μου άποψη!

Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kleftra
H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 10:23, 01-07-05:

ʼργησα να το δω το θέμα και δεν ξέρω με ποιον να πρωτοσυμφωνήσω.Σίγουρα με την άποψη της Κατερίνας,την φράση της Michelle oτι γεννιέσαι και δεν γίνεσαι και τέλος συγχαρητήρια στον Πέτρο που έχει το θάρρος να το παραδέχεται και κουράγιο για όσο χρειαστεί να παλέψει μέσα σε αυτή την κλειστοφοβική κοινωνία που ζούμε.Το μόνο που θέλω να προσθέσω στις απόψεις των παιδιών είναι ότι γενικότερα στην Ελλάδα έχουμε την τάση να "κατακρίνουμε"την διαφορετικότητα,είτε αυτή ανάγεται στις σεξουαλικές μας προτιμήσεις είτε κάπου αλλού.

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιάννης
Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 10:27, 01-07-05:

Εγω καταρχήν θα πώ ένα μπράβο στον Πέτρο που έχει τα κότσια να αποκαλύψει δημόσια κάτι τέτοιο. #Δεν έχει καμία σημασία εν γεννιέσαι gay η απλά αν είναι μια επιλογή. Τα πράγματα είναι σίγουρα πολύ καλύτερα τα τελευταία χρόνια απο ότι πρίν και σιγά σιγά η κοινωνία αρχίζει να δέχεται κάποια πράγματα. Όσο αφορά τα media πέσατε στο θέμα μου γιατί δουλέυω στα media, μην ακούω για ρατσισμο απο τα κανάλια η μειοψηφία είμαστε στρείτ. Έχω πάρα πολούς gay φίλους και συνεργάτες και ποτέ δεν εξέτασα τις σεξουαλικές τους προτιμήσεις. Αυτό που είναι όμως κατακριτέω είναι η προκλητική συμπεριφορά όσο και πρόβλημα να μην έχω αν κάποιος gay πάει να μου την πέσει άγρια η προκλητικά δεν νομίζω να αντιδράσω ήρεμα.

Παράθεση

gianakin

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη gianakin
Ο gianakin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 144 μηνύματα.

O gianakin έγραψε στις 10:56, 01-07-05:

Με καλυψατε ολοι οι προηγουμενοι.Γιατι να εχουν κατι κακο οι ομοφυλοφιλοι?Και αυτοι που ειναι κακιασμενοι,τι δηλαδη,δεν υπαρχουν γυναικες τετοιες ή και αντρες μλκες???

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

O Scandal έγραψε στις 11:39, 01-07-05:

Stop! Για να σας προλάβω... κάνετε λάθος... δε το έχω παραδεχτεί δημόσια# .
Το περιβάλλον γύρω μου με δυσοκλεύει πολύ να το αποκαλύψω...

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 11:57, 01-07-05:

Stop! Για να σας προλάβω... κάνετε λάθος... δε το έχω παραδεχτεί δημόσια .
Το περιβάλλον γύρω μου με δυσοκλεύει πολύ να το αποκαλύψω...
Το μπράβο,το δικό μου τουλάχιστον,αναφερόταν στο ότι το αποκάλυψες εδώ.Ακόμη και μέσα στην ανωνυμία είναι δύσκολη μια τέτοια απόφαση.Το "κουράγιο"που σου γράφω κόλλαγε στην αποκάλυψη που μοιραία κάποια στιγμή θα πρέπει να κάνεις στο περιβάλλον σου.

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

O Scandal έγραψε στις 13:14, 01-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από kleftra
Το "κουράγιο"που σου γράφω κόλλαγε στην αποκάλυψη που μοιραία κάποια στιγμή θα πρέπει να κάνεις στο περιβάλλον σου.
Δε νομίζω να τη κάνω ποτέ.

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 13:50, 01-07-05:

Και το δικό μου μπράβο για εδω μέσα είναι. Δεν νομίζω ότι είναι καλη κίνηση να το αποκαλύψει γενικότερα. Οι άνθρωποι είναι ετοιμοι να κατακρίνουν το κάθε τι. Δεν χρειάζετε πέτρο να αποκαλύψεις τίποτα στην τελική δεν έχεις να δώσεις λόγο η αναφορά σε κανένα. Δηλαδη και εγώ όποιον γνωρίζω πρέπει να του λέω, γειά είμαι στρειτ? Σιγά μην δίνω και αναφορά στον κάθε ένα

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,686 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 14:50, 01-07-05:

ʼλλος παράγοντας είναι το ότι οι άνθρωποι βλέπουν κάτι διαφορετικό απο το συνηθισμένο και δε διστάζουν να το κατακρίνουν, ενώ αυτοί θεωρούν ότι είναι ''κανονικοί'' αντιμετωπίζουν τους άλλους διαφορετικά χωρίς να σκέφτονται πώς θα ήταν αν βρισκόντουσαν στη θέση τους.
Εδω συμφωνώ! Η κακομοιριά και το σίχαμα του ανθρωπίνου είδους! Απορώ όταν θα δούνε τους εξωγήινους τι θα πουν "Χαχα κοίτα μαμά έχει 3 μάτια το έκτρωμα"; Ε δε θα χουν και άδικο να αφανίσουν όλο τον πλανήτη μετά. Μπορεί να είναι γελοίο το παράδειγμα αλλά η τάση των ανθρώπων να είναι κανίβαλοι και άξιοι της μοίρας τους, ξεκίνησε απο την αδυναμία τους για αποδοχή του διαφορετικού, είτε κατώτερου είτε ανώτερου απο εκείνους.

Δε σου κρύβω οτι με τον συντηρητικό τρόπο που έχω μεγαλώσει, γίνομαι κι εγω ώρες ώρες απόλυτος απέναντι στους ομοφυλόφιλους. Γνώμη μου όμως: Κάνε ότι θέλεις, κι οτι σου αρέσει στο κρεβάτι σου, είσαι πολυ μάγκας για μένα αφού τα είπες φόρα παρτίδα στο φόρουμ οτι είσαι ομοφυλόφιλος.

ΥΓ: Εχω μια μετριοπαθή στάση απέναντι στους ομοφυλόφιλους, μην με παρεξηγήσεις. Ούτε στην πυρά τους ρίχνω, αντιθέτως δεν έχω πρόβλημα να δω στο δρόμο ομοφυλόφιλο ζευγαράκι χέρι χερι, αλλά ούτε μου αρέσει και κάθε μέρα αυτή η κατάσταση στις κατινοεκπομπές να προσπαθεί να περαστεί ενα νόημα. "Εμείς οι γκευ είμαστε, κι άλλοι δεν είναι" ή αν θες "Men are dead, long live the gays".

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 15:00, 01-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από Valder
αλλά ούτε μου αρέσει και κάθε μέρα αυτή η κατάσταση στις κατινοεκπομπές να προσπαθεί να περαστεί ενα νόημα. "Εμείς οι γκευ είμαστε, κι άλλοι δεν είναι" ή αν θες "Men are dead, long live the gays".
Ιδου η αποδειξη αυτου που λέγαμε πριν για τα ΜΜΕ...

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 15:15, 01-07-05:

Δε νομίζω να τη κάνω ποτέ.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis
Και το δικό μου μπράβο για εδω μέσα είναι. Δεν νομίζω ότι είναι καλη κίνηση να το αποκαλύψει γενικότερα. Οι άνθρωποι είναι ετοιμοι να κατακρίνουν το κάθε τι. Δεν χρειάζετε πέτρο να αποκαλύψεις τίποτα στην τελική δεν έχεις να δώσεις λόγο η αναφορά σε κανένα. Δηλαδη και εγώ όποιον γνωρίζω πρέπει να του λέω, γειά είμαι στρειτ? Σιγά μην δίνω και αναφορά στον κάθε ένα
Δεν λέω ότι υπάρχει άγραφος νόμος που τον υποχρεώνει να δηλώσει τη σεξουαλική του ταυτότητα.Απλά όσο περνούν τα χρόνια και κατασταλλάζει στις αποφάσεις του,συνειδητοποιεί ποιος είναι(γενικά σαν προσωπικότητα εννοώ)θα νοιώθει πιο σίγουρος για τον εαυτό του.Βέβαια η προκατάληψη δυστυχώς πάντα θα υπάρχει ακόμη κι απο άτομα που τον αγαπούν όμως όσο καλύτερα γνωρίζεις τον εαυτό σου τόσο πιο πολύ δεν ντρέπεσαι(όχι ότι θα έπρεπε να ντρέπεσαι)για τις επιλογές σου.

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 17:21, 01-07-05:

Ιδου η αποδειξη αυτου που λέγαμε πριν για τα ΜΜΕ...
Τα media δεν είναι μόνο τα μεσημεριανά σκουπίδια είναι και η πρωινή ζώνη και η βραδυνή που ανεβένει λίγο το επίπεδο. Σίγουρα οι κατινοεκπομπές έιναι ένα κομμάτι της tv αλλα όχι το μοναδικόμ άλλωστε δεν είναι τυχαίο που τα πιό β διαλόγής προγράμματα πάιζουν το μεσημέρι

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 17:30, 01-07-05:

Βρε Γιάννη δες όμως και στις περισσότερες βραδινές εκπομπες πως παρουσιάζονται οι ομοφυλόφιλοι. Δεν φτάνει που τους γελοιοποιουν σε χείριστο βαθμό, βγαίνουν μετά και μερικοι "εξυπνοι" και λενε οτι επειδη συμβαίνει αυτο προωθείται η ομοφυλοφιλία σαν "μόδα". Μα πως ειναι δυνατόν να προωθείται κάτι σαν μοδα αν όποτε το προβάλλουν το γελοιοποιούν?

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 17:34, 01-07-05:

Δεν έχεις άδικο σε αυτά που λές καιρός είναι κάποια στιγμή να σταματήσουν να ασχολούνται τόσο πολύ μαζί τους και να τους αφήσουν να κάνουν ότι γουστάρουν. Πάντως μερίδα απο ομοφιλόφιλους κάνει τα αδύνατα δυνατά για να είναι πάντα στο προσκήνιο και αυτό μόνο κακό τους κάνει.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 17:41, 01-07-05:

Ακόμα κι αυτους που λες Γιάννη δεν τους κατηγορώ. Σκέψου να είχες μια ιδιότητα που δεν είχες επιλέξει εσύ αλλά γεννήθηκες με αυτή και να εισπράττεις γι'αυτην αποδοκιμασία απο παντού, ειρωνικά σχόλια κλπ. Ακόμη και πριν λίγα λεπτα καποιος έγραψε σε ένα άλλο thread (τώρα έχει σβηστει όχι μόνο λόγω αυτής της φράσης αλλά επειδη γενκότερα ήταν ειρωνικό και προσβλητικο και φυσικά το μέλος έλαβε warning) "die hidden gays". Aν λοιπόν ήσουν στη θέση τους τότε ειναι πολύ πιθανό να αντιδρούσες κι εσυ σπασμωδικά.

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 17:52, 01-07-05:

Και επιλογή ακόμα να είναι να είσαι Gay είναι δικαίωμα σου και κανένας δεν έχει λόγο στις επιλογές σου. Ποιός είναι σε θέση να κρίνει τον άλλο ? Η μαγκιά και το να είσαι άντρας δεν φαίνετε στο κρεβάτι αλλα στο πώς αντιμετωπίζεις γενικά θέματα στην ζωή σου. ʼντρας είσαι όταν αναλαμβάνεις τις ευθύνες σου όχι όταν κοιμάσε με μια γυναίκα. Σε όλες τις κατηγορίες υπάρχουν και εξερέσεις, οι gay που λέγαμε πρίν που είναι κάπως προκλητικοί στις μεσημεριανές εκπομπές δεν έιναι αντιπροσωπευτικό δείγμα ευτηχώς εγώ πρίν για αυτούς έλεγα. Στην τελική ας κάνει ο καθένας ότι θέλει μιλάμε για ατομικές ελευθερίες και είμαστε έτοιμοι να λιτζάρουμε το διαφορέτικό

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 17:57, 01-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από yiannis
Η μαγκιά και το να είσαι άντρας δεν φαίνετε στο κρεβάτι αλλα στο πώς αντιμετωπίζεις γενικά θέματα στην ζωή σου. ʼντρας είσαι όταν αναλαμβάνεις τις ευθύνες σου όχι όταν κοιμάσε με μια γυναίκα.
Επ, επ, επ, για στάσου λίγο εδώ! Μήπως στην προσπαθεια σου να εξαλειψεις τον ρατσισμό εναντια στους γκει γινεσαι (ίσως άθελα σου) λίγο σεξιστής? δηλαδή μόνο οι άντρες αναλαμβάνουν τις ευθύνες τους και το θέτεις και ως αναγνωριστικό γνώρισμα (!) των ανδρών?

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,686 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 17:58, 01-07-05:

βγαίνουν μετά και μερικοι "εξυπνοι" και λενε οτι επειδη συμβαίνει αυτο προωθείται η ομοφυλοφιλία σαν "μόδα".
Ελπίζω να μην είναι μπηχτή για το παραπάνω πόστ μου αυτό που λες

Το κάνω πιο σαφές λοιπόν επειδή την ίδια κουβέντα την κάναμε παλαιότερα και στο κανάλι των ΗΜΜΥ. ʼλλο το να θες να στηρίξεις τη διαφορετικότητα σου, είτε είσαι γκέυ έιτε επειδή είσαι μαύρος, είτε επειδή είσαι εξωγήινος, είτε επειδή έχεις ουρά κλπ και άλλο το να προσπαθήσεις να μειώσεις την ομοιογενή πλειοψηφία του πληθυσμού επειδή δεν ξέρω κι εγω γιατί....

Τόσοι σοβαροί ομοφυλόφιλοι υπάρχουν και δεν έχουν ενοχλήσει κανέναν μα κανέναν. Αδυνατούμε να καταλάβουμε και εμείς οι "ομοιογενείς" άντρες αλλά και η ίδια η κοινότητα των ομοφυλοφίλων, πως όλο αυτό το τσίρκο με τα ουρλιαχτά ΚΑΠΟΙΩΝ ομοφυλοφίλων στα ΜΜΕ, γίνεται κυρίως λόγω προσωπικών κόμπλεξ κατωτερώτητας.

Παω στοίχημα οτι αν βάλω κανα γνωστό μου ομοφυλόφιλο μπροστά στην τηλεόραση με δαύτους να μιλάνε, θα την σπάσει εκείνος πολύ πιο πρίν αντιδράσω εγω. Τρανό παράδειγμα η εργατιά... Οι άνθρωποι δουλεύουν ήρεμα και καλά μέχρι που θα πεταχτεί σα την κακιά που....να η ΓΣΕΕ και θα τους ξεσηκώσει δίχως λόγο.

Αυτά για να ξεκαθαρίζουμε τα μήλα απ τα πορτοκάλια, ετσι;

Επ, επ, επ, για στάσου λίγο εδώ! Μήπως στην προσπαθεια σου να εξαλειψεις τον ρατσισμό εναντια στους γκει γινεσαι (ίσως άθελα σου) λίγο σεξιστής? δηλαδή μόνο οι άντρες αναλαμβάνουν τις ευθύνες τους και το θέτεις και ως αναγνωριστικό γνώρισμα (!) των ανδρών?
Τώρα υπερβάλλεις πιστεύω.... Συνιστώ ηρεμία και σύνεση!

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 18:01, 01-07-05:

Ελπίζω να μην είναι μπηχτή για το παραπάνω πόστ μου αυτό που λες
Καμία σχέση, ούτε καν σε είχα κατα νου γράφοντας το ποστ μου στο οποίο αναφέρεσαι!
Όσο για αυτά που λες παρακάτω θα σου απαντήσω παραθέτοντας ενα προγενέστερο μήνυμα που είχα γράψει στην παρούσ συζήτηση:
Ακόμα κι αυτους που λες Γιάννη δεν τους κατηγορώ. Σκέψου να είχες μια ιδιότητα που δεν είχες επιλέξει εσύ αλλά γεννήθηκες με αυτή και να εισπράττεις γι'αυτην αποδοκιμασία απο παντού, ειρωνικά σχόλια κλπ. Ακόμη και πριν λίγα λεπτα καποιος έγραψε σε ένα άλλο thread (τώρα έχει σβηστει όχι μόνο λόγω αυτής της φράσης αλλά επειδη γενκότερα ήταν ειρωνικό και προσβλητικο και φυσικά το μέλος έλαβε warning) "die hidden gays". Aν λοιπόν ήσουν στη θέση τους τότε ειναι πολύ πιθανό να αντιδρούσες κι εσυ σπασμωδικά.

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 18:04, 01-07-05:

Ρε παιδιά μην μπερδεύουμαι τα πράγματα μιλάω για διαφορά μεταξύ gay και άντρα καμία σχέση σε αυτά που γραφω για την θέση της γυναίκας. Δεν λέω ότι οι γυναίκες δεν αναλαμβάνουν ευθύνες αλλα η συζήτηση αυτήν την στιγμή δεν είναι για τις γυναίκες και για αυτό δεν τις ανέφερα. Valder ήρεμοι έιμαστε με την Michelle πάντα υπάρχει μια πώροση όταν μίλάμε

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 18:07, 01-07-05:

Τώρα υπερβάλλεις πιστεύω.... Συνιστώ ηρεμία και σύνεση!
Γνωρίζω οτι κατα πάσα πιθανότητα δεν ήθελε να μειώσει τις γυναίκες. Απλα το ανέφερα γιατι μερικες φορές πρεπει να προσέχουμε πως εκφραζόμαστε γιατι δημιουργούμε εσφαλμένες εντυπώσεις...

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 18:10, 01-07-05:

Δεν γίνεται να αναλύουμε τα πάντα ταυτόχρονα πιστεύω να είναι κατανοητό και σίγουρα σε κάθε μαας απάντηση δεν γίνεται να αναφαίρουμε όλες τις πλευρές.

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 18:17, 01-07-05:

Εντάξει της το εξήγησα, κατάλαβε βρε τζόνι

Κι εγω με τη σειρά μου να εξηγήσω οτι όσο κι αν αναλαμβάνω ευθύνες δεν είναι αρκετό για να κάνει τα γρανάζια να γυρίζουν σωστά! Και η γυναίκα ΜΠΟΡΕΙ και ΠΡΕΠΕΙ να αναλαμβάνει κι εκείνη ευθύνες

ΥΓ: Γκούχ γκουχ ναι με ακούτε;;; Μπα, έχει πάει βόλτα

Παράθεση

YoMaNaTiOn

Δραστήριο Μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια . Έχει γράψει 401 μηνύματα.

O YoMaNaTiOn έγραψε στις 01:48, 02-07-05:

Εγώ έχω το εξής πρόβλημα: μου αρέσει να βλέπω λεσβίες εν δράσει... (αν και οι περισσότεροι το έχουν, ακόμα κι ας μην το λένε).

Για τους gay όμως δεν ξέρω. Αηδιάζω κ μόνο στην ιδέα. Είμαι εντελώς κατά.

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

O Scandal έγραψε στις 01:56, 02-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από YoMaNaTiOn
Εγώ έχω το εξής πρόβλημα: μου αρέσει να βλέπω λεσβίες εν δράσει... (αν και οι περισσότεροι το έχουν, ακόμα κι ας μην το λένε).

Είναι πολύ διαφορετικό να βλέπεις έναν άντρα με άντρα και να αηδιάζεις, και μια γυναίκα με γυναίκα και να σου αρέσει, ιδιος τη στιγμή που είσαι άντρας... αυτό συμβαίνει αφου είσαι straight, άρα δεν αισθάνεσαι έλξη για το ίδιο φύλο, αν όμως αισθανόσουν, θα ήταν πολύ διαφορετικό...

Παράθεση

YoMaNaTiOn

Δραστήριο Μέλος

O YoMaNaTiOn έγραψε στις 02:05, 02-07-05:

Εγώ νομίζω πως ακόμα και οι γυναίκες χαλιούνται τρελά περισσότερο με τους gays, π.χ. σε καμμια gay-τσόντα :Ρ παρά με τις λεσβίες. Είναι φετίχ οι λεσβίες man...

Παράθεση

Porcelain

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Porcelain
Ο Porcelain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 142 μηνύματα.

O Porcelain έγραψε στις 02:10, 02-07-05:

Γιατί, δεν βρίσκεις ερεθιστικό δύο ωραίους άνδρες να εξερευνούν ο ένας το σώμα του άλλου? Μμμμμ..

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 02:15, 02-07-05:

Συγγνώμη αλλά επειδή σε αηδιάζει εσένα είσαι και κατά? Κατ'αρχάς τι εννοείς κατά? Δεν είπε κανεις να πας με αντρα, μιλάμε για άτομα που απο τη φύση τους νιώθουν να έλκονται απο το ίδιο φύλο, δεν ειναι κάποια ερωτική προτίμηση η ομοφυλοφιλία για να συζητάμε εδω αν θα το κάναμε ή οχι. Νομίζω έχεις μπερδευτει λίγο με τα threads
Και αν θες τη γνώμη μου πολυ περισσότερο μου αρέσει να βλέπω 2 αντρες να κάνουν έρωτα παρά 2 γυναίκες...

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

O Scandal έγραψε στις 02:16, 02-07-05:

Αυτό μπορούν να το απαντήσουν οι ίδιες... αλλά απο την άλλη, ελπίζω να μη το πηγαίνεις στο πολύ hard (που μπορεί να είναι οι gay- τσόντες). Αυτό δε σημαίνει πως αυτά που γίνονται στις gay- τσόντες [ξεκαθαρίζω πως δεν έχω δει ποτέ, αλλά έχω υπόψη μου τί μπορεί να δείχνουν] #τα κάνουν και οι ομοφυλόφιλοι στο κρεβάτι τους...

Παράθεση

YoMaNaTiOn

Δραστήριο Μέλος

O YoMaNaTiOn έγραψε στις 02:18, 02-07-05:

Γιατί, δεν βρίσκεις ερεθιστικό δύο ωραίους άνδρες να εξερευνούν ο ένας το σώμα του άλλου? Μμμμμ..
Όχι βρε ζώον. Απλά το βρίσκω τόσο ερεθιστικό που μου'ρχεται να ξεράσω...
Παίξε το FF VII να ξεστραβωθείς, άιντε!

(j/k of course ε!)

Παράθεση

nv

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη nv
H nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 318 μηνύματα.

H nv έγραψε στις 02:19, 02-07-05:

Εγώ νομίζω πως ακόμα και οι γυναίκες χαλιούνται τρελά περισσότερο με τους gays, π.χ. σε καμμια gay-τσόντα :Ρ παρά με τις λεσβίες. Είναι φετίχ οι λεσβίες man...
Από την μέχρι τώρα εμπειρία μου οι #στρέιτ άντρες είναι αυτοί που θα χαλαστούν περισσότερο με τουσ γκέι άντρες, π.χ. σε μιά παρέα, παρά οι γυναίκες. Δεν ξέρω γιατί αλλά αρκετοί στρέιτ αισθάνονται άβολα, ενώ οι γυναίκεσ είναι πιο χαλαρές. Όσο για τις τσόντες απλά το θέαμα δύο γυναικών λεσβιών είναι πολύ πιο κοινό και συνηθισμένο από ότι δύο γκέι αντρών!

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 02:43, 02-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από nv
Από την μέχρι τώρα εμπειρία μου οι στρέιτ άντρες είναι αυτοί που θα χαλαστούν περισσότερο με τουσ γκέι άντρες, π.χ. σε μιά παρέα, παρά οι γυναίκες. Δεν ξέρω γιατί αλλά αρκετοί στρέιτ αισθάνονται άβολα, ενώ οι γυναίκεσ είναι πιο χαλαρές. Όσο για τις τσόντες απλά το θέαμα δύο γυναικών λεσβιών είναι πολύ πιο κοινό και συνηθισμένο από ότι δύο γκέι αντρών!
Θα συμφωνήσω 100%. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατι οι στρειτ αντρες έχουν τέτοιο κόλλημα με το θέμα. Ακόμη και οι προσβολές που θα χρησιμοποιήσουν αφορουν αυτό. Λες και ειναι κατάρα να ειναι κανεις γκει. Κατάρα το κάνουν εκεινοι να είναι κανοντάς τους τη ζωή κόλαση. Τι φοβούνται? Οτι είναι ασθενεια και θα κολλήσουν?

Παράθεση

nv

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη nv
H nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 318 μηνύματα.

H nv έγραψε στις 02:49, 02-07-05:

Θα συμφωνήσω 100%. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατι οι στρειτ αντρες έχουν τέτοιο κόλλημα με το θέμα. Ακόμη και οι προσβολές που θα χρησιμοποιήσουν αφορουν αυτό. Λες και ειναι κατάρα να ειναι κανεις γκει. Κατάρα το κάνουν εκεινοι να είναι κανοντάς τους τη ζωή κόλαση. Τι φοβούνται? Οτι είναι ασθενεια και θα κολλήσουν?
Απ'ότι έχω καταλάβει, φοβούνται μη τουσ κολλήσει η "ρετσινιά". Έχουν ένα αγχος μην αμφισβητήσει κανείς τον πολύτιμο ανδρισμό τους... Γιατί πιστεύουν ότι "αντριλίκι" σημαίνει τι κάνεις στο κρεβάτι σου και με πόσες... Αλλά αυτό είναι μια άλλη συζήτηση!

Παράθεση

YoMaNaTiOn

Δραστήριο Μέλος

O YoMaNaTiOn έγραψε στις 02:56, 02-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από nv
Απ'ότι έχω καταλάβει, φοβούνται μη τουσ κολλήσει η "ρετσινιά". Έχουν ένα αγχος μην αμφισβητήσει κανείς τον πολύτιμο ανδρισμό τους... Γιατί πιστεύουν ότι "αντριλίκι" σημαίνει τι κάνεις στο κρεβάτι σου και με πόσες... Αλλά αυτό είναι μια άλλη συζήτηση!
Εντάξει. Εσύ τώρα το πας στο τελείως "χαζοπήδημα" όμως. Προσωπικά (αν και δεν ξέρω αν αντιπροσωπεύει όλους τους άντρες) δε μετράω τίποτα. Μόνο η αγάπη είναι το θέμα πάντα. Δε πα να είναι μεταξύ gay ή straight ή ό,τι να ναι. Αμα αγαπιούνται μεγιά τους! Εγώ ποιός είμαι που θα τους εμποδίσω;

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 02:59, 02-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από nv
Προσωπικά nv κάτι τέτοιους "ανδρες" τους θεωρώ πολύ λιγότερο άνδρες απο τους γκει που τόσο σιχαίνονται. Η πλάκα ειναι οτι μόλις τους ανοίξεις τέτοια συζήτηση σπευδουν να διευκρινίσουν οτι "Εγω είμαι 100% στρειτ" μην τυχόν και νομίσεις οτι έχουν τη "χολέρα". Και αυτό που μου τη βιδώνει πραγματικά ειναι το κλασσικό "Ε οχι, ειναι αηδία να βλέπω 2 γκει να φιλιουνται στο δρόμο!". 'Εχουν σκεφτεί ποτε αυτοι οι φωστήρες οτι με αυτή τη γελοία "αιθητική" τους περιορίζουν την ελευθερία του 10% του πληθυσμού? Για σκεφτείτε όλοι εσεις οι "στρειτ" πόσο απαίσιο ειναι να πρεπει να για να αγγίξεις απλώς το συντροφο σου να πρεπει να περιμένεις να πας σπίτι ή γενικά κάπου που δεν θα σε βλέπει κανεις? Για σκεφτείτε πως θα ήταν να πρεπει να προσποιείστε παντου ότι είστε φιλαράκια και τίποτε παραπάνω? "Κόλαση" ε? Κι όμως εμεις με τις εγωιστικές μας απόψεις προκαλούμε αυτή την κόλαση στο 10% των συνανθρώπων μας...

Παραθέτω επίσης κάτι που είδα γραμμενο απο έναν ομοφυλόφιλο σε ένα άλλο φόρουμ και πιστευω οτι ίσως κάνει πολλους να καταλαβουν πόσο λάθος κάνουν στην κρίση τους για κάποια πράγματα:
Το gay είναι Trendy ?
Δεν ήξερα ότι είναι Trendy να ξέρεις ότι ποτέ δεν θα παντρευτείς και ότι ποτέ δεν θα έχεις ένα ποτήρι νερό από ένα συγγενή σου ή το παιδί σου μια μέρα
Δεν ήξερα ότι είναι Trendy να ξέρεις ότι πρέπει να αφήνεις το χέρι αυτού που αγαπάς μέσα στο πλήθος και μόνο κλεισμένος μέσα στο σπίτι μπορείς να πεις το Σ'αγαπώ
Δεν ήξερα ότι είναι Trendy να σου δίνουν σημασία όσο είσαι νέος όμορφος με κολλητά ρούχα και γυμνασμένο σώμα και όταν αυτά περάσουν να γυρνάς μόνος
Δεν ήξερα ότι είναι Trendy να νιώθεις τύψεις για κάτι που δεν επέλεξες να είσαι
Δεν ήξερα ότι είναι Trendy να πρέπει να πείσεις τους γύρω σου ότι δεν διαφέρεις σε τίποτα άλλο από τους υπόλοιπους ανθρώπους και ότι έχεις το ίδιο δικαίωμα στη συντροφικότητα και την αγάπη
Δεν ήξερα ότι είναι Trendy να είσαι μικρό παιδί και να σε κοροιδεύουν πχ τα παιδιά στο σχολείο και να γυρίζεις σπίτι κλαίγοντας και απορώντας γιατί
Οποιος θεωρεί ότι είναι Trendy να είσαι gay τότε είναι αυτό που λέμε "εντελώς αλλού"

Παράθεση

nv

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη nv

H nv έγραψε στις 03:01, 02-07-05:

Εντάξει. Εσύ τώρα το πας στο τελείως "χαζοπήδημα" όμως. Προσωπικά (αν και δεν ξέρω αν αντιπροσωπεύει όλους τους άντρες) δε μετράω τίποτα. Μόνο η αγάπη είναι το θέμα πάντα. Δε πα να είναι μεταξύ gay ή straight ή ό,τι να ναι. Αμα αγαπιούνται μεγιά τους! Εγώ ποιός είμαι που θα τους εμποδίσω;
Προφανώς δεν ανήκεισ στην πλειοψηφία των αντρών! Έπρεπε να δεισ κάτι φίλους μου πόσο κομπλαρισμένοι ήταν όταν στην παρέα είχε έρθει και ένα γκέι φίλος! Και πόσο ανακουφίστηκαν όταν σταμάτησαν να κάνουν παρέα!

Παράθεση

YoMaNaTiOn

Δραστήριο Μέλος

O YoMaNaTiOn έγραψε στις 03:03, 02-07-05:

Αρχική Δημοσίευση από nv
Προφανώς δεν ανήκεισ στην πλειοψηφία των αντρών! Έπρεπε να δεισ κάτι φίλους μου πόσο κομπλαρισμένοι ήταν όταν στην παρέα είχε έρθει και ένα γκέι φίλος! Και πόσο ανακουφίστηκαν όταν σταμάτησαν να κάνουν παρέα!
Εμένα δε με χάλαγε να κάνω παρέα με gayz, αρκεί να καταλάβαιναν πως τουλάχιστον μαζί μου δεν έχουν ελπίδες όσο και να το παλέψουν

Μάλιστα ξέρω μερικούς (λίγους βέβαια) που είναι από τα καλύτερα (και πιο ανοιχτόμυαλα) άτομα που έχω γνωρίσει.

@Michelle: Βασικά εμένα γενικά δε μου αρέσει να βλέπω άλλα άτομα σε δημόσιες ερωτικές περιπτύξεις... Δεν έχω μόνο με τους gay πρόβλημα. Και εγώ στις σχέσεις μου δημόσια δεν έκανα ποτέ τπτ (ούτε φιλάκια, μόνο καμμια αγκαλίτσα ίσως). Δεν ξέρω μου φαίνεται κάπως... Poserιά...

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Vicky13

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους