Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 79,326 εγγεγραμμένα μέλη και 3,070,442 μηνύματα σε 94,331 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 690 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Η γνώμη σας για την ομοφυλοφιλία

Είστε θετικός ή αρνητικός απέναντι σε ομοφυλόφιλα άτομα?

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 409)
Είμαι άντρας και δεν έχω πρόβλημα μαζί τους
150
36,67%
Είμαι γυναίκα και δεν έχω πρόβλημα μαζί τους
206
50,37%
Είμαι άντρας και έχω πρόβλημα μαζί τους
42
10,27%
Είμαι γυναίκα και έχω πρόβλημα μαζί τους
11
2,69%

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη _daemon_
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,458 μηνύματα.

O _daemon_ . έγραψε στις 16:28, 20-04-11:

Συνονόματε, σε γουστάρω (ελπίζω να μη θεωρηθώ....ομοφυλόφιλος) που φυλάς τον κώλο σου και δεν αφήνεις ούτε καρφίτσα....αλλά ο βασικός λόγος είναι που δεν το "παιζεις" προοδευτικούρα του κώλου, εάν με εννοείς!

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
μα και οι διαστροφες διαφορετικοτητα ειναι....
Υπό αυτή την έννοια, τίποτα δεν είναι πανομοιότυπο άρα ο "όρος" έπρεπε να πάψει να υφίσταται εν τη γεννέση του, μας γκαστρώσανε πια οι.....διαφορετι-κοτιστές που προσπαθούν να γίνουν όμοιοι!

Και αλήθεια, δεν βλέπω κάποιο άλλο......είδος ("διαφορετικών") να διαρρηγνύει τα ιμάτια του, παρά μόνον το συγκεκριμένο! Μήπως τελικά ρε μάγκες η "διαφορετικότητα" όπως την ορίζετε σεις και οι ειδικοί ψυχολόγοι επί παντός του επιστητού και δη στητού, αρχίζει και τελειώνει μέσα στο βρακί σας;

Κάντε μου τη χάρη.... (πληθυντικός ευγενείας)

.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη _daemon_ : 20-04-11 στις 16:32. Αιτία: Μαξίμ, όταν κάνεις άσεμνες ερωτήσεις, δοκίμασε τον πληθυντικό ευγενείας
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη marina289
H μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 6,449 μηνύματα.

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 16:49, 20-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από panos28
Τα οποια παρα φυσει ειναι?Βοηθησε με λιγο διοτι ειλικρινα δεν καταλαβαινω σε τι ακριβως αναφερεσαι.
Αναφέρομαι στην αίρεση της ηδονής και στην ηδονή της αίρεσης, και αχ!κύριε Πάνο μουου... (αλα Ματσούκα) μην με ρωτήσετε γιατί ¨αίρεση¨...
Αίρεση και πάλι αίρεση, και όχι αναίρεση...

υγ. (Αφροδισιακός πληθυντικός ευγενείας, για να μην με επιπλήξει ο....από πάνω μου daemon... πάνω μου σ'έχω Σατανα! )

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,897 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 17:05, 20-04-11:

Υπό αυτή την έννοια, τίποτα δεν είναι πανομοιότυπο άρα ο "όρος" έπρεπε να πάψει να υφίσταται εν τη γεννέση του, μας γκαστρώσανε πια οι.....διαφορετι-κοτιστές που προσπαθούν να γίνουν όμοιοι!
σωστα,,ο καθε ανθρωπος και καθε πλασμα γυρω μας ειναι διαφορετικο απο το αλλο..

ανθρωποι με ιδιαιτερη ευφυια υπαρχουν πχ,,και λοιδορουνται απο το εκπαιδευτικο συστημα συχνα ,και απο τη κοινωνια που οτι δεν ειναι ομοιο της το ζηλευει..

δεν εχω δει τοση παλη για την υπερασπιση αυτης της δημιουργικης διαφορετικοτητας..

μονο η σεξουλικη ελευθερια-οτητα μας ενδιαφερει,,οτι κοινως περιστρεφεται γυρω απο το πρωκτο και τα γεννητικα μας οργανα,,οπου δεν θελουμε ως κοινωνια να μπαινει κανενας φραγμος και οριο.

οι ιδιοι που υπερασπιζονται την ομοφυλοφιλια,,στην τοσο φιλευλευθερη Ολλανδια-που ειναι προτυπο για του γκευ για την ανεκτικοτητα(λεγε με αδιαφορια) με πολυ ιδια επιχειρηματα προσπαθουν να περασουν και την παιδοφιλια ως φυσιολογικη...και να ανεχτουμε και αυτην την διαφορετικοτητα.

τυχαιο? δε νομιζω..

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Scandal
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 2,847 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 18:26, 20-04-11:

μονο η σεξουλικη ελευθερια-οτητα μας ενδιαφερει,,οτι κοινως περιστρεφεται γυρω απο το πρωκτο και τα γεννητικα μας οργανα,,οπου δεν θελουμε ως κοινωνια να μπαινει κανενας φραγμος και οριο.

οι ιδιοι που υπερασπιζονται την ομοφυλοφιλια,,στην τοσο φιλευλευθερη Ολλανδια-που ειναι προτυπο για του γκευ για την ανεκτικοτητα(λεγε με αδιαφορια) με πολυ ιδια επιχειρηματα προσπαθουν να περασουν και την παιδοφιλια ως φυσιολογικη...και να ανεχτουμε και αυτην την διαφορετικοτητα.

τυχαιο? δε νομιζω..
Ναι μας ενδιαφέρει η σεξουαλική ελευθερία, μετά από μια εποχή όπου η σεξουαλικότητα του ανθρώπου καταπιεζόταν και οι άνθρωποι ήταν γεμάτοι ανασφάλειες και κόμπλεξ για αυτή. Στο 2011 είμαστε, αυτό έλλειπε!

Σε τι ωφελούν οι φραγμοί και τα όρια πάνω στην έκφραση της σεξουαλικότητας από τη στιγμή που δεν γίνεται κάτι παράνομο και βλαπτικό για το άτομο και την κοινωνία; Και μη μου αρχίσεις πάλι τις χαζομάρες περί βλαπτικότητας της ομοφυλοφιλίας, σου έχω απαντήσει περί αυτού σε άλλο παρόμοιο θέμα.

Έχεις πάει στην Ολλανδία, έχεις γνωρίσει τις αντιλήψεις εκ των έσω αυτής της κοινωνίας για την ομοφυλοφιλία και τη θέση της επί της παιδοφιλίας, ή απλά διάβασες πριν κάμποσο καιρό για το σάλο που αναπτύχθηκε περί του κόμματος παιδόφιλων που ιδρύθηκε στην Ολλανδία και κατέληξες στο σούπερ συμπέρασμα για τις θέσεις του μέσου Ολλανδού επί των θεμάτων;

Συνεπώς Άγγελε, μας προτείνεις να απαγορευτεί δια νόμου η ομοφυλοφιλία ως επικίνδυνη για το άτομο και την κοινωνία; Ή επιτρέπεις στους ομοφυλόφιλους να εκφράσουν τη σεξουαλικότητά τους, αλλά είσαι υπέρ του να κρύβονται; Λογικά η νομοθεσία θα πρέπει να απαγορεύει συμπεριφορές που είναι επικίνδυνες για το άτομο και την κοινωνία...

Χαίρομαι πάντως που επιτέλους ένας επιστήμονας ψυχολόγος μπήκε στη συζήτηση και ξεκαθαρίζει τις θέσεις τις επιστήμης του για την ομοφυλοφιλία. Αν και έχω αναφερθεί κι εγώ πάνω σε αυτή την πτυχή του θέματος, σε δημοσιεύσεις μου.

-petros

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,897 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 19:23, 20-04-11:

Συνεπώς Άγγελε, μας προτείνεις να απαγορευτεί δια νόμου η ομοφυλοφιλία ως επικίνδυνη για το άτομο και την κοινωνία;
οχι,,απλα να μην παρουσιαζεται ως κατι φυσιολογικο και μη βλαπτικο..

Έχεις πάει στην Ολλανδία, έχεις γνωρίσει τις αντιλήψεις εκ των έσω αυτής της κοινωνίας για την ομοφυλοφιλία και τη θέση της επί της παιδοφιλίας, ή απλά διάβασες πριν κάμποσο καιρό για το σάλο που αναπτύχθηκε περί του κόμματος παιδόφιλων που ιδρύθηκε στην Ολλανδία και κατέληξες στο σούπερ συμπέρασμα για τις θέσεις του μέσου Ολλανδού επί των θεμάτων;
παντως η παιδοφιλια και ο σεξοτουρισμος ειναι πολυ μεγαλυτερος στην Ολλανδια απο την Ελλαδα..η πολλη "προοδος" φταιει..

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Μάξιμος

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Μάξιμος
Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Σκηνοθέτης . Έχει γράψει 1,486 μηνύματα.

O Μάξιμος έγραψε στις 08:29, 21-04-11:

οχι,,απλα να μην παρουσιαζεται ως κατι φυσιολογικο και μη βλαπτικο..

παντως η παιδοφιλια και ο σεξοτουρισμος ειναι πολυ μεγαλυτερος στην Ολλανδια απο την Ελλαδα..η πολλη "προοδος" φταιει..

Είναι χρήσιμο να εξετάσουμε βαθύτερα τα αίτια που ευθύνονται για την στάση των Ολλανδών.
Ισως, από παιδαγωγικής μεριάς, να πιστεύουν ότι εμπεδώνεται καλύτερα η άποψη για ένα θέμα, όταν η πράξη έρχεται να γεφυρώσει το χάσμα με την θεωρία.

Αλλά, θα θέσω ακόμα μια άποψη.

Ισως στα πλαίσια της αδελφικότητας ως πολίτες μιας παγκόσμιας κοινωνίας και στον βωμό της σύσφιξης των σχέσεων, να συμβάλλει τα μέγιστα μια ομοφυλοφιλική δραστηριότητα !
Και τέλος ίσως, εκτός από ομοφοβικότητα – αναχρονιστικότητα – αλεργικότητα (λέω στην σκέψη εισχώρησης ανεπιθύμητου αντικειμένου εις την κοπρανοεξαγωγικής χρήσης κοιλότητα) και μερικά άλλα που ενδεχομένως μου διέφυγαν, ίσως να έχουμε σκουριασμένα μυαλά.

Γιατρέ μου, είναι και αυτό πάθηση ; Ανίατη ίσως ;

Τρέλα μιγάλ’ θα πρίπ’ να σι δέρν’ ωρε γιατρέ! Υστερις ιγουώ, αποζητάου γιατριά!
Ι-χά ! τ’ίχα κι διν ίχα μωρέ!

Μι πούλσε ου κουμπογιαννήτς ωρέ! Μι πούλσε…

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Μάξιμος : 21-04-11 στις 10:30.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΕΡΗΜΟ_ΝΗΣΙ

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ΕΡΗΜΟ_ΝΗΣΙ
Ο ΕΡΗΜΟ_ΝΗΣΙ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών . Έχει γράψει 15 μηνύματα.

O ΕΡΗΜΟ_ΝΗΣΙ έγραψε στις 14:47, 21-04-11:

Καλησπέρα. Αυτό που με βρίσκει αντίθετο είναι η προσπάθεια να περάσουν στα παιδιά πως η ομοφυλοφιλία είναι κάτι το φυσιολογικό, το όμορφο ακόμα-ακόμα, μέσω των ΜΜΕ που κυριαρχούνται πλέον απο ομοφυλόφιλους. Βλέπω θά'λεγα όχι μόνο μια πλήρη ελευθερία στα πάνελ όλων σχεδόν αυτών των εκπομπών, να εκφερουν γνώμες και να δίνουν συμβουλές, μα αισθάνομαι πως θέλουν να περάσουν που ίσως και να τό'χουν κατορθώσει, δε ξέρω, τη δικτακτορία της ομοφυλοφυλίας.

Κατά τα άλλα νομίζω πως είτε λόγω dna είτε κάποιων συγκυριών αυτοί οι άνθρωποι έγιναν στη πορεία ομοφυλόφιλοι. Δε τους αντιπαθώ και μάλιστα επειδή οι ζωές τους λόγω αυτού του πάθους είναι πονεμένες και ιδιαίτερα χτυπημένες και ταπεινωμένες στις περισσότερες περιπτώσεις, τους κατανοώ και δε τους χλευάζω. Οταν όμως βλέπω κάποιους να είναι προκλητικοί, θρασείς αλλά ακόμα είρωνες και προσβλητικοί, μου είναι έντονα απεχθείς.

Οποιοι όμως χλευάζουν, βρίζουν και καταπιάνονται διαρκώς και σε κάθε ευκαιρία, γενικά εναντίον αυτών των προσώπων, είμαι σχεδόν σίγουρος πως είναι οι ίδιοι ομοφυλόφιλοι, είτε με πόθους που δεν εκπληρώθηκαν, είτε που κάποτε εκπληρώθηκαν και για πολλούς και διάφορους λόγους διακόπηκαν, μα το πάθος τους είναι άσβεστο και ενεργό.

Η είναι πρόσωπα τα λεγόμενα "κακιές κρυφές" που προσπαθούν να ξορκίσουν απο πάνω τους και να ξεκαρφωθούν με αυτό το τρόπο απ τη κρυφή ερωτική ζωή τους, μα με την τόση μανία που δείχνουν σα κατήγοροι, βγάζουν ολοφάνερα την αλήθεια τους και μόνο. Την αλήθεια που με λύσσα προσπαθούν να κρύψουν, γιατί ο κοινωνικός τους περίγυρος, ο εγωισμός, η ντροπή, η οτιδήποτε άλλο, δε τους επιτρέπει να ζούν φανερά όπως οι άλλοι, το πάθος τους αυτό.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Μάξιμος

Περιβόητο Μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Σκηνοθέτης . Έχει γράψει 1,486 μηνύματα.

O Μάξιμος έγραψε στις 17:56, 21-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από ΕΡΗΜΟ_ΝΗΣΙ
Καλησπέρα. Αυτό που με βρίσκει αντίθετο είναι η προσπάθεια να περάσουν στα παιδιά πως η ομοφυλοφιλία είναι κάτι το φυσιολογικό, το όμορφο ακόμα-ακόμα, μέσω των ΜΜΕ που κυριαρχούνται πλέον απο ομοφυλόφιλους. Βλέπω θά'λεγα όχι μόνο μια πλήρη ελευθερία στα πάνελ όλων σχεδόν αυτών των εκπομπών, να εκφερουν γνώμες και να δίνουν συμβουλές, μα αισθάνομαι πως θέλουν να περάσουν που ίσως και να τό'χουν κατορθώσει, δε ξέρω, τη δικτακτορία της ομοφυλοφυλίας.

Κατά τα άλλα νομίζω πως είτε λόγω dna είτε κάποιων συγκυριών αυτοί οι άνθρωποι έγιναν στη πορεία ομοφυλόφιλοι. Δε τους αντιπαθώ και μάλιστα επειδή οι ζωές τους λόγω αυτού του πάθους είναι πονεμένες και ιδιαίτερα χτυπημένες και ταπεινωμένες στις περισσότερες περιπτώσεις, τους κατανοώ και δε τους χλευάζω. Οταν όμως βλέπω κάποιους να είναι προκλητικοί, θρασείς αλλά ακόμα είρωνες και προσβλητικοί, μου είναι έντονα απεχθείς.

Οποιοι όμως χλευάζουν, βρίζουν και καταπιάνονται διαρκώς και σε κάθε ευκαιρία, γενικά εναντίον αυτών των προσώπων, είμαι σχεδόν σίγουρος πως είναι οι ίδιοι ομοφυλόφιλοι, είτε με πόθους που δεν εκπληρώθηκαν, είτε που κάποτε εκπληρώθηκαν και για πολλούς και διάφορους λόγους διακόπηκαν, μα το πάθος τους είναι άσβεστο και ενεργό.

Η είναι πρόσωπα τα λεγόμενα "κακιές κρυφές" που προσπαθούν να ξορκίσουν απο πάνω τους και να ξεκαρφωθούν με αυτό το τρόπο απ τη κρυφή ερωτική ζωή τους, μα με την τόση μανία που δείχνουν σα κατήγοροι, βγάζουν ολοφάνερα την αλήθεια τους και μόνο. Την αλήθεια που με λύσσα προσπαθούν να κρύψουν, γιατί ο κοινωνικός τους περίγυρος, ο εγωισμός, η ντροπή, η οτιδήποτε άλλο, δε τους επιτρέπει να ζούν φανερά όπως οι άλλοι, το πάθος τους αυτό.
Μας έχουν πει πολλά, αλλά εσύ τα λες με ιδιαίτερο τρόπο. Βάζεις περιτύλιγμα. Γι’αυτό και εγώ θα χαρακτηρίσω ως καμουφλαρισμένη ευαισθησία τα λεχθέντα σου και αυτό γιατι ευαισθητοποιείσαι μονομερώς. Μου θυμίζεις δε, τον δούρειο ίππο. Γιατι ενώ διακατέχεσαι από συμπάθεια προς τους ταπεινωμένους ομοφυλόφιλους και την ζωή τους, δεν απαντάς στην ουσία του θέματος που συζητάμε.
Γιατι για να απαντήσεις, θα πρέπει πρώτα από όλα να αποδείξεις την δική σου ανωτερότητα.

Ποιος είσαι εσύ που θα μας πεις ότι εμείς που λέμε ξεκάθαρα την θέση μας έχουμε κρυφές επιθυμίες ;
Μας γνωρίζεις καλά;
Δεν θα συνεχίσω γιατι θέλω να επικεντρώσω στο θέμα. Και ευθαρσώς θα σου κάνω μια ερώτηση, την οποία έκανα και στον Πάνο, όμως δίχως απάντηση.

1. Τι κάνει ένα νέο να δοκιμάσει για πρώτη φορά ;

(εννοώ να επιτρέψει εισχώρηση πέους στον πρωκτό του)

Καλές οι ευαισθησίες μας, αλλά καλύτερο θα είναι να είμαστε και ειλικρινείς, γιατι τότε οι νέοι θα έχουν να ωφεληθούν από εμάς και όχι όταν ωρυόμεθα. Εξ άλλου, ένας ομοφυλόφιλος έχει επιλέξει τον δρόμο του, αλλά ένας νέος θα πρέπει να γνωρίζει καλλά που οδηγούν τα μονοπάτια που ενδεχομένως από κάποια λάθη ακολουθήσει.

Τελειώνοντας θέλω να σου προτείνω λίγη προσοχή όταν γράφεις δημόσια και αυτό γιατι δεν έχεις κανένα δικαίωμα με ελαφρότητα να κρίνεις ανθρώπους που γνώρισες μοναχά απο την γραφή τους.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

H μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 6,449 μηνύματα.

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 18:35, 21-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από Μάξιμος
Μας έχουν πει πολλά, αλλά εσύ τα λες με ιδιαίτερο τρόπο. Βάζεις περιτύλιγμα. Γι’αυτό και εγώ θα χαρακτηρίσω ως καμουφλαρισμένη ευαισθησία τα λεχθέντα σου και αυτό γιατι ευαισθητοποιείσαι μονομερώς. Μου θυμίζεις δε, τον δούρειο ίππο. Γιατι ενώ διακατέχεσαι από συμπάθεια προς τους ταπεινωμένους ομοφυλόφιλους και την ζωή τους, δεν απαντάς στην ουσία του θέματος που συζητάμε.
Γιατι για να απαντήσεις, θα πρέπει πρώτα από όλα να αποδείξεις την δική σου ανωτερότητα.

Γκλουπ! Έχω μείνει άναυδη...
Τί ήταν αυτό που σε ώθησε να κάνεις ψυχογράφημα (κακής ποιότητας θεωρώ) στην απάντηση , τα κίνητρα και τον χαρακτήρα του Έρημου νησιού;;;
Έγραψε τη θέση του και την κοσκινίζεις με περίσσια άρνηση και επιθετικότητα...
Το ¨μας¨ του α' πληθυντικού πού αναφέρεται;;; Ποια ομάδα εκπροσωπείς με αυτό το ¨μας¨ ή απλά πρόκειται για σύνδρομο μεγαλομανίας;; (φαντάζομαι αφού ψυχαναλύεις , θα το δέχεσαι κιόλας...)
Και βάζεις και όρους στη συζήτηση ¨για να απαντήσεις πρέπει να αποδείξεις την δική σου ανωτερότητα¨... Γκλουπ! Μίλησε ο άνθρωπος για δική του ανωτερότητα;;; Που βάζεις το γάντι του μποξ και τον προτρέπεις να την αποδείξει κιόλας;;; Για να κουλάρουμε λίγο λέω εγώ...
Έχεις ακούσει κιόλας από τον γραπτό λόγο του ανθρώπου ότι ωρυόταν (υπερφυσικές ικανότητες) και του καταλογίζεις από πάνω και έλλειψη ειλικρίνειας....
Στην τελική, ας μη κρατάμε και όλοι το φλάμπουρο του μη ρατσιστή, αυτός ο υπερβάλλων ζήλος θα μας φάει, και τελείως απενοχοποιημένα ως προς αυτό, εξέφρασε ο άνθρωπος τους ενδοιασμούς του...
¨δεν έχεις κανένα δικαίωμα με ελαφρότητα να κρίνεις ανθρώπους που γνώρισες μοναχά απο την γραφή τους.¨, λες , αλλά το πράττεις ομοιοπαθητικά...
1. Τι κάνει ένα νέο να δοκιμάσει για πρώτη φορά ; ρωτας..

(εννοώ να επιτρέψει εισχώρηση πέους στον πρωκτό του) διευκρινίζεις...

ό,τι κάνει μια νέα να το δοκιμάσει στο ...αιδοίο της... ή στον πρωκτό της αντίστοιχα... (σου απαντώ στη γλώσσα που θέτεις..)
Υποσημείωσις, η πρώτη ομοφυλοφιλική φορά δεν έχει απαραίτητα νεανική ηλικία...
Τα ίδια συναισθήματα, οι ίδιες ορμές, εκφρασμένες από άλλα όργανα...
Ή, πιο cult απάντηση, ¨τον τρώει ο κώλος του¨...
έτσι απλά χωρίς πολλά ψυχαναλυτικά
Φιλικά, πραγματικά, αλλά γιατί να ψιλαφίζουμε τις λέξεις...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Great Chaos : 21-04-11 στις 22:15. Αιτία: προσθήκη spoiler
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ShatteredIce

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη ShatteredIce
H ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 556 μηνύματα.

H ShatteredIce Out from Under έγραψε στις 19:23, 21-04-11:

δεν έχω κανένα πρόβλημα με τους ομοφυλόφιλους..δικαίωμα τους είναι το τι θα κάνουν στην προσωπική τους ζωή αρκεί στην κοινωνία να μην είναι προκλητικοί (το ίδιο ισχύει και για τους straight).

Παράθεση

Μάξιμος

Περιβόητο Μέλος

O Μάξιμος έγραψε στις 20:58, 21-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από marina289
Γκλουπ! Έχω μείνει άναυδη......................................
1. Τι κάνει ένα νέο να δοκιμάσει για πρώτη φορά ; ρωτας..

(εννοώ να επιτρέψει εισχώρηση πέους στον πρωκτό του) διευκρινίζεις...

ό,τι κάνει μια νέα να το δοκιμάσει στο ...αιδοίο της... ή στον πρωκτό της αντίστοιχα... (σου απαντώ στη γλώσσα που θέτεις..)
  • Τι κάνει ένα νέο να δοκιμάσει για πρώτη φορά ;

Η ερώτηση που απευθύνεται καθαρά σε άνδρες, έχει πολύ μεγαλύτερο βάθος από όσο απέδειξες ότι διαθέτεις. Δεν είναι τυχαίο ότι απέφυγαν να την απαντήσουν. Εσύ όμως…

-4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ShatteredIce

Πολύ δραστήριο μέλος

H ShatteredIce Out from Under έγραψε στις 21:12, 21-04-11:

η έλξη, οι απογοήτευση από σχέσεις με ετεροφυλόφιλους..παίζουν πολλά ρόλο

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 2,847 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 21:13, 21-04-11:

1. Τι κάνει ένα νέο να δοκιμάσει για πρώτη φορά ;

(εννοώ να επιτρέψει εισχώρηση πέους στον πρωκτό του)
Η πολύ έντονη σεξουαλική έλξη για το ίδιο φύλο, τι άλλο;
Αν γνωρίζεις κανένα βαθύτερο νόημα για το ομοφυλοφιλικό πρωκτικό, θα είχε ενδιαφέρον να μας το εκθέσεις...

-petros

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,918 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 21:18, 21-04-11:

Η ερώτηση που απευθύνεται καθαρά σε άνδρες, έχει πολύ μεγαλύτερο βάθος από όσο απέδειξες ότι διαθέτεις. Δεν είναι τυχαίο ότι απέφυγαν να την απαντήσουν. Εσύ όμως…

Mαξιμε, η αναπτυξη τους θεματος εχει αγγιξει αισιως τις 39 σελιδες και επιμενεις να κανεις ερωτησεις που εχουν απαντηθει πολλακις.
Και εκτος τουτου υποτιμας απαντησεις που διδονται επειδη δεν ικανοποιουν τις δικες σου θεσεις, οι οποιες βεβαια ειναι γνωστες.
Κοινως, το εχουμε εμπεδωσει...
Οταν επαναλαμβανομαστε ολοι και "ακουμε" δε μονο ο,τι μας αρεσει, παυει η συζητητηση να ειναι παραγωγικη.

Και στην τελικη, γιατι πρεπει ανδρας να σου δωσει μια απαντηση? Περιμενεις απαντηση δλδ απο καποιον ομοφυλοφιλο? Οι υπολοιποι που δεν ειμαστε ουτε ομοφυλοφιλοι αλλα ουτε και ανδρες, σημαινει οτι δεν μπορουμε και να γνωριζουμε, επειδη δεν εχουμε ιδια εμπειρια, αρα κακως εχουμε και αποψη...?!
Σε παρακαλω...
Δε γεννηθηκε κανεις γνωριζοντας περι ομοφυλοφιλιας. "Ρωτωντας πας στην πολη".
Εν παση περιπτωσει, ανετρεξε στις προηγουμενες σελιδες του θεματος και θα εχεις την απαντηση σου για ακομα μια φορα.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 21:22, 21-04-11:

Πραγματικά, και επαναλαμβάνω φιλικά, προτείνω να μπουν μέσα τα υποδεκάμετρα του βάθους, του πλάτους και του εύρους,
και να προσπαθήσουμε να είμαστε όλοι λίγο πιο δεκτικοί στην οιαδήποτε άποψη, είτε συνάδει, είτε όχι με την δική μας...

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,802 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 21:24, 21-04-11:

Τελειώνοντας θέλω να σου προτείνω λίγη προσοχή όταν γράφεις δημόσια και αυτό γιατι δεν έχεις κανένα δικαίωμα με ελαφρότητα να κρίνεις ανθρώπους που γνώρισες μοναχά απο την γραφή τους.
Βγάλ' τη σκούφια σου και βάρα μας ωρέ Μάξιμε.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Great Chaos
Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 49 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,030 μηνύματα.

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 22:42, 21-04-11:

Ερώτηση με ...βάθος; Είναι αυτό κάποιο υπονοούμενο;

Λοιπόν θα επιχειρήσω μια σύντομη απάντηση, στηριζόμενος σε κάποια πράγματα που έχω δει:

Κάποτε, σ' ένα φτηνό τσοντοπεριοδικό, το οποίο πουλούσα στο περίπτερο που δούλευα, διάβασα μια αγγελία με το εξής περίπου περιεχόμενο: "Είμαι 37 χρονών και βαρέθηκα πια να χώνω κεριά στον κώλο μου (sic), θέλω έναν άντρα δεν μπορώ άλλο να κρύβομαι". Είχε κάτι το δραματικό τούτη η αγγελία που έκανε το στομάχι μου να σφιχτεί. Πόσο προσπάθησε άραγε αυτός ο άνθρωπος να συμπλεύσει με τα θέλω του κάθε Μάξιμου, να προσαρμοστεί στις νουθεσίες και στα θέσφατά του και πόσο δυστυχισμένο τον έκανε αυτό...

Ένας γνωστός μου ομοφυλόφιλος, μου είχε πει: "Δεν είναι για μένα ένα βίτσιο, όπως όταν πιάνει ο άλλος τη γκόμενα και τη δένει για να τη βρει, εμένα είναι η ζωή μου, από μικρός αισθανόμουν γυναίκα και μόνο έτσι (δλδ με πέος εντός του πρωκτού μου) τη βρίσκω". Έλεγε αλήθεια, το έβλεπα στα μάτια του...

Τι άλλο θέλεις να σου απαντήσουμε εμείς ρε Μάξιμε τελικά; Πώς να ξέρει ένας άνδρας ή μια γυναίκα; Ρώτησες ποτέ κανέναν ομοφυλόφιλο γι' αυτό; Τι σου είπε;

Όποιοι όμως χλευάζουν, βρίζουν και καταπιάνονται διαρκώς και σε κάθε ευκαιρία, γενικά εναντίον αυτών των προσώπων, είμαι σχεδόν σίγουρος πως είναι οι ίδιοι ομοφυλόφιλοι, είτε με πόθους που δεν εκπληρώθηκαν, είτε που κάποτε εκπληρώθηκαν και για πολλούς και διάφορους λόγους διακόπηκαν, μα το πάθος τους είναι άσβεστο και ενεργό.
Ποιος είσαι εσύ που θα μας πεις ότι εμείς που λέμε ξεκάθαρα την θέση μας έχουμε κρυφές επιθυμίες ;
Πραγματικά, για να συμφωνήσω με τον νέο μας συνομιλητή, απαντώντας ταυτόχρονα και στην ερώτησή σου Μάξιμε, για εσάς με τους οποίους συζητάμε εδώ, δεν μπορώ να εκφέρω άποψη, αφού δεν σας γνωρίζω προσωπικά κι έτσι δεν είχα τη δυνατότητα να σας κοιτάξω στα μάτια και να δω κάτι περισσότερο ή λιγότερο από αυτά που δηλώνετε. Το ίδιο ισχύει και για όλους τους υπόλοιπους συνομιλητές σ' έναν διαδικτυακό διάλογο, γι' αυτό άλλωστε λένε πως πρέπει να υπάρχει το τεκμήριο της ειλικρίνειας σε τέτοιου είδους συζητήσεις μεταξύ αγνώστων, κρυμμένων μάλιστα πίσω από ένα ψευδώνυμο. Συνεπώς κανείς δεν δικαιούται να προβλέψει τις κρυφές επιθυμίες των υπολοίπων, αν κι εσύ προσωπικά το έχεις κάνει κατά κόρον Μάξιμε και άδικα διαμαρτύρεσαι τώρα.

Το σίγουρο είναι ότι το παραπάνω συμπέρασμα του φίλου μας, προκύπτει και σε μένα από ανθρώπους που έχω γνωρίσει από κοντά και μπορώ να μιλήσω με βεβαιότητα. Δυστυχώς είναι κάτι που συμβαίνει σε μεγάλο βαθμό και πιστεύω ότι ο φίλος μας μιλάει εξίσου βιωματικά και όχι υπονοώντας κάτι για τους συνομιλητές.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

O _daemon_ . έγραψε στις 23:32, 21-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από Great Chaos
Είμαι 37 χρονών και βαρέθηκα πια να χώνω κεριά στον κώλο μου (sic), θέλω έναν άντρα δεν μπορώ άλλο να κρύβομαι
Καντηλανάφτης ήτανε ο απελπισμένος;

Με το συμπάθιο, αλλά το δράμα της υπόθεσης που ακριβώς το είδες, διότι εγώ το μόνο που βλέπω είναι κάποιον παλαβό, που το μόνο που τον απασχολεί είναι να χώνει κάτι στον κώλο του, και όχι ότι επιζητεί αντροπαρέες, κάτι απόλυτα φυσικό μεταξύ ανδρών, για πολλούς και διάφορους λόγους! (πάντως όχι για αλλαξοκωλιές)!

Είχε κάτι το δραματικό τούτη η αγγελία που έκανε το στομάχι μου να σφιχτεί.
Kαι το δικό μου σφίχτηκε, για άλλους λόγους όμως!

Πόσο προσπάθησε άραγε αυτός ο άνθρωπος να συμπλεύσει με τα θέλω του κάθε Μάξιμου, να προσαρμοστεί στις νουθεσίες και στα θέσφατά του.....
Ίσα με μερικά κεριά......

Και θέλεις να πάρουμε στα σοβαρά τέτοια (μου έφερες παράδειγμα χαρακτηριστικό, δική σου η ευθύνη) άτομα; Με πόσους τρόπους πρέπει να το "πει" κανείς, πως ο (υποτιθέμενος) ρατσισμός, η περιθωριοποίηση και η απαξίωση προς τους ομοφυλόφιλους, ΑΦΟΡΑ την ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ των πράξεων και λόγων τους, και φυσικά των (παράλογων) απαιτήσεων τους;

Δεν μπορείς ρε μαγκάκο να μου πετάς στη μούρη συνέχεια την ιδιαιτερότητα σου, να ΜΗΝ με αφήνεις να σε ΔΩ παρά μόνο ΕΤΣΙ και μετά να διαμαρτύρεσαι επειδή σε κρίνω βάσει αυτής!

Kατά τα άλλα, χέστηκε η φοράδα στ αλώνι πως θα διαθέσει ποιός τον κώλο του! Αμάν πια, έλεος ήμαρτον, βγάλτε την κασέτα επιτέλους, για θα αρχίσω κι εγώ να υποπτεύομαι....διάφορα!

.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη _daemon_ : 21-04-11 στις 23:38. Αιτία: άναψε το άναψε το, το κερί το σπαρματσέτο
-6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΕΡΗΜΟ_ΝΗΣΙ

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ΕΡΗΜΟ_ΝΗΣΙ
Ο ΕΡΗΜΟ_ΝΗΣΙ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών . Έχει γράψει 15 μηνύματα.

O ΕΡΗΜΟ_ΝΗΣΙ έγραψε στις 23:36, 21-04-11:

Kαι βέβαια δεν εννοούσα ούτε κι έδειξα κάποιον απο δω. Εγώ μπήκα προχτές κι ακόμα δε γνωρίζω πως γράφω με παράθεση κλπ. Αλλά και να γνώριζα πάλι δε θα άφηνα υποννοούμενο τόσο προσβλητικό και αιχμηρό για κάποιον. Ομως για το ότι γνωρίζω πολύ καλά πως οι μόνιμοι κατήγοροι των ομοφυλοφίλων χαρακτηρίζονται απ'όσα έγραψα στη παραπάνω τοποθέτησή μου είναι μια καθαρά δική μου άποψη, χωρίς να σημαίνει πως είμαι και νομοθέτης η δημόσιος κατήγορος. Ακόμα όταν μπαίνουν και σε πιο λεπτομερείς αναλύσεις για δισφόρων ειδών ερωτικές τέτοιου είδους περιπτύξεις κλπ, δήθεν με το πρόσχημα να τις αποδοκιμάσουν, δείχνουν όλο και πιο πολύ το ότι είναι "κρυμμένοι ομοφυλόφιλοι" όπως είπα. Είναι δυστυχώς ένα ιδιαίτερα δυνατό πάθος και μάλιστα έντονα φιλεπίστροφο, που για όποιον είναι "απαγορευτικό" ενω μέσα του το επιθυμεί, είναι τόσο πολύ μαρτυρικό που η αμετακίνητη θέση του στο να θέλει πάντοτε να κατηγορεί και να χλευάζει τους κύναιδους, τον εκθέτει μα κι απ την άλλη δε μπορεί να σταματήσει. Δε μπορεί γιατί λιώνει και βασανίζεται και μόνη ανάπαυση και διέξοδο βρίσκει σ'αυτό.

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 48,594 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 23:45, 21-04-11:

Εχω βαρεθει να βλεπω ατομα..να υποννοουν οτι κατι συμβαινει με τον κ&λο τους..επειδη υποστηριζουν τους ομοφυλοφιλους και τα δικαιωματα τους...,και το αντιστροφο βεβαια,..ελεος δηλαδη..

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 22-04-11 στις 09:00.
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 48,594 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 23:54, 21-04-11:

Ενω εσυ που διαθετεις.....μεγαλο βαθος..απαντας χωρις επιχειρηματα,απλα προσβαλοντας τον αλλον.....

Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

O _daemon_ . έγραψε στις 01:50, 22-04-11:

Kαι βέβαια δεν εννοούσα ούτε κι έδειξα κάποιον απο δω. Εγώ μπήκα προχτές κι ακόμα δε γνωρίζω....
Αλλά και να γνώριζα πάλι δε θα άφηνα υποννοούμενο τόσο προσβλητικό για κάποιον....
Ορίστε;
Mας υποχρέωσες φίλε....

Πάντως συμφωνώ κι εγώ με τον νέο μας συνομιλητή, ότι πραγματικά δεν είναι εύκολο να προσπαθείς να πεις κάτι, εάν δεν το πιστεύεις

Kρείττον εστι τοις ποσίν ολισθείν ή τη γλώττη !

.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη _daemon_ : 22-04-11 στις 01:53. Αιτία: ax βάσανα και πίκρες που έχει η αγάπη
Παράθεση

IL PENSIERO

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη IL PENSIERO
H IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 478 μηνύματα.

H IL PENSIERO έγραψε στις 08:23, 22-04-11:

Kαι βέβαια δεν εννοούσα ούτε κι έδειξα κάποιον απο δω. Εγώ μπήκα προχτές κι ακόμα δε γνωρίζω πως γράφω με παράθεση κλπ. Αλλά και να γνώριζα πάλι δε θα άφηνα υποννοούμενο τόσο προσβλητικό και αιχμηρό για κάποιον. Ομως για το ότι γνωρίζω πολύ καλά πως οι μόνιμοι κατήγοροι των ομοφυλοφίλων χαρακτηρίζονται απ'όσα έγραψα στη παραπάνω τοποθέτησή μου είναι μια καθαρά δική μου άποψη, χωρίς να σημαίνει πως είμαι και νομοθέτης η δημόσιος κατήγορος. Ακόμα όταν μπαίνουν και σε πιο λεπτομερείς αναλύσεις για δισφόρων ειδών ερωτικές τέτοιου είδους περιπτύξεις κλπ, δήθεν με το πρόσχημα να τις αποδοκιμάσουν, δείχνουν όλο και πιο πολύ το ότι είναι "κρυμμένοι ομοφυλόφιλοι" όπως είπα. Είναι δυστυχώς ένα ιδιαίτερα δυνατό πάθος και μάλιστα έντονα φιλεπίστροφο, που για όποιον είναι "απαγορευτικό" ενω μέσα του το επιθυμεί, είναι τόσο πολύ μαρτυρικό που η αμετακίνητη θέση του στο να θέλει πάντοτε να κατηγορεί και να χλευάζει τους κύναιδους, τον εκθέτει μα κι απ την άλλη δε μπορεί να σταματήσει. Δε μπορεί γιατί λιώνει και βασανίζεται και μόνη ανάπαυση και διέξοδο βρίσκει σ'αυτό.
Μήπως είστε λίγο απόλυτος;;; Δηλαδή και οι γυναίκες που αποδοκιμάζουν τους ομοφυλόφιλους άνδρες είναι κρυμμένες λεσβίες;;; Μήπως γενικεύετε κάτι που όπως είπατε και άνωθεν είναι απλά η άποψή σας;; Πάντως εγώ γνωρίζω άνδρες που σιχαίνονται τους ομοφυλόφιλους μετά βγδελυμίας και δεν έχουν αφήσει φουστάνι για φουστάνι. Η δική μου γνώμη λοιπόν ή αν θέλετε άποψη είναι πως ήσασταν αρκετά προσβλητικός ως αναφορά την γενίκευση που κάνατε, κατά τα άλλα καλά κάνετε και γράφετε την γνώμη σας, άλλωστε αυτό το σκοπό εξυπηρετεί το στέκι, την ανταλλαγή απόψεων. Φιλικά.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 09:51, 22-04-11:

γυναίκα και μόνο έτσι (δλδ με πέος εντός του πρωκτού μου) τη βρίσκω". Έλεγε αλήθεια, το έβλεπα στα μάτια του...
γιατι οι γυναικες εχουν ειδικα κατασκευασμενο κ@λο για την σεξουαλικη πραξη?

απλα ο ομοφυλοφιλος ανδρας,,θελει να κανει σεξ οπως η γυναικα,,αλλα δεν εχει το σωμα της,,τα γεννητικα οργανα,,,,και ετσι παιδευει και ποναει τον εαυτο του χρησιμοποιωντας μονο οργανα οπως ο πρωκτος μη φτιαγμενα απο τη φυση για την ερωτικη πραξη- στο σκοτεινο γκριζο ενδιαμεσο χωρο αρσενικου και θηλυκου,,με μισο ερωτα,,μιση αγαπη,μιση ενωση με τον αλλο ανθρωπο,που ποτέ δεν θα ολοκληρωθει πληρως δια μεσου του σωματος του..γκριζα πραγματικοτητα,,πικρη κατα βαθος,,για μια ζωη

γιαυτο παρουσιαζονται τοσο χαρουμενοι προς τα εξω οι γκευ-μεταφραση=χαρουμενοι-,,για να κρυψουν και να ξεχασουν την καταθλιψη μεσα τους,,του παντοτε ανολοκληρωτου ερωτα για μια ζωη..
και κραυγαζοντας προσπαθοντας να πεισουν τον αλλο κοσμο οτι ειναι απολυτα φυσιολογικο ,,προσπαθουν να πεισουν τον εαυτο τους κατα βαθος..

μπορει να μην μπορεσουν να αλλαξουν ποτέ..αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν υπαρχει πονος,,

και δεν τα λεω μονο εγω αυτα,,καπου ειχα πετυχει στο νετ,,παρομοια λογια του ιδιου του Νουρεγιεφ πριν πεθανει απο ειτς..

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,072 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 10:47, 22-04-11:

απλα ο ομοφυλοφιλος ανδρας,,θελει να κανει σεξ οπως η γυναικα,,
Το σεξ είναι ένα πάντα, φαλλός με αιδείο.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 10:56, 22-04-11:

Το σεξ είναι ένα Πάντα, φαλλός με αιδείο.
σε μενα το λες?
στους ομοφυλοφιλους πεστα..

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,072 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 11:14, 22-04-11:

σε μενα το λες?
στους ομοφυλοφιλους πεστα..
'Εχουν δικαίωμα και τους υποστηρίζω ένθερμα, χωρίς να τους χαρακτηρίζω διεστραμένους απλά δεν είναι σεξ κατά τη γνώμη μου. Το ίδιο πιστεύω και για τη γυναίκα που δέχεται πρωκτικό σεξ. Ούτε αυτό είναι σεξ. Μια γυναίκα που πηδιέται πρωκτικά ή πηδάει έναν άντρα δεν είναι σεξ. Σεξ είναι μόνο φαλλός με αιδείο. Διαφορετικά θα θεωρούσα σεξ και την ώρα που γλύφω το αιδείο μιας γυναίκας μέχρι να χύσει. Και η γλώσσα είναι όργανο, όπως και ο κώλος. Τί όργανο είναι το καθένα από όλα αυτά που έχουμε στο σώμα μας έχει μεγάλη σημασία. Μπορούμε και έχουμε δικαίωμα να τα χρησιμοποιούμε όλα τα όργανα, και είναι φυσιολογικό, όμως μόνο ο φαλλός και το αιδείο μπορούν να οδηγήσουν στην τέλεια ένωση.

Πρέπει και έχουμε δικαίωμα από τον Θεό να υπηρετούμε την ηδονή και την χαρά με πολλούς τρόπους. Ο φαλλός, τα δάχτυλα των χεριών, η γλώσσα, ακόμα και η μύτη αν είναι αρκετά μεγάλη όλα θέλουν να χώνονται κάπου. Το αιδείο και ο πρωκτός από την άλλη αναζητούν κι αυτά να νοιώσουν ότι υπάρχουν. Πέρα από ένα χέσιμο στην τουαλέτα ή μια γέννα, ο άνθρωπος στην πορεία των αιώνων ανακάλυψε και άλλες χρήσεις τους. Η γλώσσα επίσης δεν είναι μόνο για να τρώμε ή να μιλάμε.Οι ομοφυλόφιλοι τώρα δεν ξέρω πως νοιώθουν και πως σκέφτονται. Υποθέτω όμως ότι δεν νοιώθουν όλοι γυναίκες όπως είπες. Τουλάχιστον από συζητήσεις αυτό το συμπέρασμα βγαίνει. Μάλλον πρόκειται για άντρες που ποθούν άλλους άντρες, γιατί αλλιώς θα λέγαμε και ότι οι ομοφυλόφιλες γυναίκες δεν είναι γυναίκες, αλλά άντρες.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Himela : 22-04-11 στις 19:49. Αιτία: Συνεχόμενα ποστ
Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

O Scandal έγραψε στις 12:37, 22-04-11:

Ιδανικά, μπορεί το αιδοίο και το πέος να οδηγούν στην τέλεια ένωση, όμως δε νομίζω να απασχολεί πολύ αυτό τους ομοφυλόφιλους (οι οποίοι δε νοιάζονται να έχουν αιδοίο) αλλά και τους κάμποσους αμφισεξουαλικούς ανθρώπους που έχουν μεν την ικανότητα της "τέλειας ένωσης" που λέτε, όμως παρόλα αυτά στρέφονται και σε άλλες πρακτικές που δεν οδηγούν σε αυτή την "τελειότητα".
Μεγαλύτερη σημασία έχει το να ποθείς το φύλο/ το άτομο με το οποίο συνευρίσκεσαι, και όλα έρχονται, δρόμοι ευτυχώς υπάρχουν!

Συμφωνώ με την τοποθέτηση του DrStrangelove όσον αφορά τη σεξουαλικότητα και τα μέλη του σώματος. Ο άνθρωπος είναι αναμενόμενο να προσπαθεί να εκφράσει την ερωτική του έλξη με περισσότερους τρόπους από αυτούς που μπορεί με τα γεννητικά του όργανα και αν μη τι άλλο δε θα έπρεπε να θεωρείται μη φυσιολογική αυτή η κατεύθυνση.

-petros

Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

O _daemon_ . έγραψε στις 13:43, 22-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από IL PENSIERO
αυτό το σκοπό εξυπηρετεί το στέκι....
Ε όχι και αυτοσκοπός του στεκιού η ανταλλαγή απόψεων!!!! Σιγά μην είναι και κοινοβούλιο (αν και υπάρχει σύστημα ψήφων)
Σαν μια λειτουργία υπορουτίνας θα χαρακτήριζα την διαδικασία αυτή, πως την είπατε...."ανταλλαγή απόψεων" όχι για το στέκι ειδικά, μα για όλα αυτά τα "ενυδρεία" που ευδοκιμούν στο διαδίκτυο, όπου τίθεται ένα "θέμα" επί....τάπητος και καλούνται οι "κάτοικοι" του να βαλθούν να αποδείξουν ποιός έχει δίκιο! Αλλά ως γνωστόν το δίκιο του δεν κατάφερε να βρει ούτε ο ίδιος ο Ιησούς Χριστός.
Εξαιρούνται βέβαια τα θέματα όπου δεν κατατίθενται (προς ανταλλαγή)....απόψεις, αλλά περιγράφονται γεγονότα!

Γι αυτό λοιπόν, μη τα παίρνουμε και τόσο πατριωτικά τα πράγματα, μια ευκαιρία είναι απλώς για τρόχισμα των σπαθιών (αναίμακτα) του ...λόγου, και τίποτα περισσότερο!
Αυτή είναι η άποψη μου και περιμένω την δική σας για να κάνουμε....ανταλλαγή!

Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 49 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,030 μηνύματα.

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 13:49, 22-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από _daemon_
Με το συμπάθιο, αλλά το δράμα της υπόθεσης που ακριβώς το είδες, διότι εγώ το μόνο που βλέπω είναι κάποιον παλαβό, που το μόνο που τον απασχολεί είναι να χώνει κάτι στον κώλο του, και όχι ότι επιζητεί αντροπαρέες, κάτι απόλυτα φυσικό μεταξύ ανδρών, για πολλούς και διάφορους λόγους! (πάντως όχι για αλλαξοκωλιές)!
Ξέρεις, έχω την φυσική ικανότητα να διακρίνω το δράμα ακόμη και εκεί που ο ίδιος ο λέγων ή γράφων δεν το βλέπει, όπως το διακρίνω και στο παραπάνω ποστ σου. Τραγικό πραγματικά...

Αρχική Δημοσίευση από DrStrangelove
'Εχουν δικαίωμα και τους υποστηρίζω ένθερμα, χωρίς να τους χαρακτηρίζω διεστραμένους απλά δεν είναι σεξ κατά τη γνώμη μου. Το ίδιο πιστεύω και για τη γυναίκα που δέχεται πρωκτικό σεξ. Ούτε αυτό είναι σεξ. Μια γυναίκα που πηδιέται πρωκτικά ή πηδάει έναν άντρα δεν είναι σεξ. Σεξ είναι μόνο φαλλός με αιδείο. Διαφορετικά θα θεωρούσα σεξ και την ώρα που γλύφω το αιδείο μιας γυναίκας μέχρι να χύσει. Και η γλώσσα είναι όργανο, όπως και ο κώλος. Τί όργανο είναι το καθένα από όλα αυτά που έχουμε στο σώμα μας έχει μεγάλη σημασία. Μπορούμε και έχουμε δικαίωμα να τα χρησιμοποιούμε όλα τα όργανα, και είναι φυσιολογικό, όμως μόνο ο φαλλός και το αιδείο μπορούν να οδηγήσουν στην τέλεια ένωση.
Κάτσε τώρα γιατί σε χάνω. Εάν δηλαδή εγώ πηδήσω τη γυναίκα κάποιου απ' τον κώλο, ή μου κάνει ένα ξεγυρισμένο τσιμπούκι, τότε μπορώ να ισχυριστώ στον σύζυγό της ότι "δεν έκανα σεξ μαζί της κι άδικα ανησυχεί κι εξεγείρεται"; Εάν συμβεί το ίδιο με κάποιο αγόρι, θα μπορώ να λέω ότι "δεν έχω κάνει σεξ με άντρα"; Σοβαρολογείς τώρα φίλε Δόκτορα;

Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

O _daemon_ . έγραψε στις 14:00, 22-04-11:

Ξέρεις, έχω την φυσική ικανότητα να διακρίνω το δράμα ακόμη και εκεί που ο ίδιος ο λέγων ή γράφων δεν το βλέπει, όπως το διακρίνω και στο παραπάνω ποστ σου. Τραγικό πραγματικά...
Μήπως έχεις την τάση να τα βλέπεις όλα ...τραγικά;

.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη _daemon_ : 22-04-11 στις 14:03. Αιτία: μια τραγωδία
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

eveRd'noRmalgUy

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη eveRd'noRmalgUy
Ο eveRd'noRmalgUy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 32 μηνύματα.

O eveRd'noRmalgUy έγραψε στις 14:16, 22-04-11:

Ε όχι και αυτοσκοπός του στεκιού η ανταλλαγή απόψεων!!!! Σιγά μην είναι και κοινοβούλιο (αν και υπάρχει σύστημα ψήφων)
Σαν μια λειτουργία υπορουτίνας θα χαρακτήριζα την διαδικασία αυτή, πως την είπατε...."ανταλλαγή απόψεων" όχι για το στέκι ειδικά, μα για όλα αυτά τα "ενυδρεία" που ευδοκιμούν στο διαδίκτυο, όπου τίθεται ένα "θέμα" επί....τάπητος και καλούνται οι "κάτοικοι" του να βαλθούν να αποδείξουν ποιός έχει δίκιο! Αλλά ως γνωστόν το δίκιο του δεν κατάφερε να βρει ούτε ο ίδιος ο Ιησούς Χριστός.
Εξαιρούνται βέβαια τα θέματα όπου δεν κατατίθενται (προς ανταλλαγή)....απόψεις, αλλά περιγράφονται γεγονότα!

Γι αυτό λοιπόν, μη τα παίρνουμε και τόσο πατριωτικά τα πράγματα, μια ευκαιρία είναι απλώς για τρόχισμα των σπαθιών (αναίμακτα) του ...λόγου, και τίποτα περισσότερο!
το πρόβλημα με τους μισάνθρωπους δεν είναι ότι μισούν τον κόσμο όλο
απαιτούν να τους μισήσει και αυτός

Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

O _daemon_ . έγραψε στις 14:26, 22-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από eveRd'noRmalgUy
το πρόβλημα με τους μισάνθρωπους δεν είναι ότι μισούν τον κόσμο όλο
απαιτούν να τους μισήσει και αυτός
Έτσι! Και να προσθέσω πως ο....μιμητισμός ειναι η ειλικρινής μορφή της κολακείας!

-4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

eveRd'noRmalgUy

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη eveRd'noRmalgUy
Ο eveRd'noRmalgUy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 32 μηνύματα.

O eveRd'noRmalgUy έγραψε στις 14:28, 22-04-11:

ότι και να προσθέσεις , απλά ακολουθείς ζαλισμένος έναν φαύλο κύκλο που ο ίδιος έφτιαξες

Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 14:29, 22-04-11:

Μήπως έχεις την τάση να τα βλέπεις όλα ...τραγικά;

.
Επ' αυτού υπάρχει εύκολη απάντηση. Μπορεί όποιος θέλει να πάρει και να εξετάσει όσο εξονυχιστικά θέλει τα ποστ μου μέχρι σήμερα και να διαπιστώσει κατά πόσον έχω μια τέτοια τάση ή όχι. Τα γραπτά μένουν, άρα αποδείξεις έχουμε...

Όσο για τη δική σου περίπτωση, το ποστ σου ήταν τόσο άσχετο με αυτά στα οποία υποτίθεται πως απαντούσε, τόσο ασυνάρτητο και τόσο "στην κοσμάρα του" που λέμε, που ειλικρινά φοβήθηκα για σένα, μην έπαθες κανένα ισχαιμικό επεισόδιο. Χαίρομαι που είσαι καλά, ωστόσο δεν χαίρομαι που όσα έγραψες τα έγραψες έχων "σώας τας φρένας", δυστυχώς...

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 14:33, 22-04-11:

Εάν δηλαδή εγώ πηδήσω τη γυναίκα κάποιου απ' τον κώλο, ή μου κάνει ένα ξεγυρισμένο τσιμπούκι, τότε μπορώ να ισχυριστώ στον σύζυγό της ότι "δεν έκανα σεξ μαζί της κι άδικα ανησυχεί κι εξεγείρεται"; Εάν συμβεί το ίδιο με κάποιο αγόρι, θα μπορώ να λέω ότι "δεν έχω κάνει σεξ με άντρα"; Σοβαρολογείς τώρα φίλε Δόκτορα;
μια ημιτελης ερωτικη πραξη.. -συμφωνα με το νομο "παραφυσει"

αλλα η βιολογια λεει τη σημαινει ερωτικη πραξη,γονιμοποιηση κλπ..

δεν θα αλλαξουμε και την φυση τωρα επειδη ο ανθρωπος βαρεθηκε ..με τις απλεςτρυπες,,και εψαξε εναλλακτικες..

Παράθεση

DreamRider (Χρήστος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη DreamRider
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 100 μηνύματα.

O DreamRider έγραψε στις 14:36, 22-04-11:

Ο καθενας στο κρεβατι του κανει ο,τι θελει και οτι τον εκφραζει. Εχω γνωρισει και αντρες και γυναικες gay πουσ την πορεια εμαθα για τις σεξουαλικες τους προτιμησεις. Η αληθεια ειναι οτι τις εμαθα παραξενευτηκα λιγο (δεν θελω να το παιξω τοσο ακομπλεξαριστος) αλλα εφ οσον δεν με ενοχλουν δεν εχω θεμα. Εμενα αυτο που με ενοχλει ειναι οι ομοφυλοφιλοι οι οποιοι ντυνονται και συμπεριφερονται σαν γυναικες. Το θεωρω τελειως προσβλητικο για τον ευατο τους και αντιαισθητικο.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 14:42, 22-04-11:

Ο καθενας στο κρεβατι του κανει ο,τι θελει και οτι τον εκφραζει. Εχω γνωρισει και αντρες και γυναικες gay πουσ την πορεια εμαθα για τις σεξουαλικες τους προτιμησεις. Η αληθεια ειναι οτι τις εμαθα παραξενευτηκα λιγο (δεν θελω να το παιξω τοσο ακομπλεξαριστος) αλλα εφ οσον δεν με ενοχλουν δεν εχω θεμα.
φιλε συμ-Πατρινέ συμφωνω με τα παραπανω..
με τη διαφορα,,οτι ουτε εγω εχω προβλημα με τους ομοφυλοφιλους,,αλλα με την ομοφυλοφιλια στην κοινωνια,,σαν συμπεριφορα,,που δεν προκειται να δεχτω ως φυσιολογικη..

αλλα οι ανθρωποι ,ειναι ανθρωποι και δεν μπορουμε να τους κρινουμε μονο απο μια συμπεριφορα ή συνηθεια ..

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Άγγελος : 22-04-11 στις 17:37.
Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

O _daemon_ . έγραψε στις 14:58, 22-04-11:

Επ' αυτού υπάρχει εύκολη απάντηση. Μπορεί όποιος θέλει να πάρει και να εξετάσει όσο εξονυχιστικά θέλει τα ποστ μου
Καλά, μην το τραγικοποιήσουμε τόσο πολύ, δεν είναι δα και ζήτημα ζωής-θανάτου ή μήπως είναι για σένα;

Όσο για τη δική σου περίπτωση, το ποστ σου ήταν τόσο άσχετο με αυτά στα οποία υποτίθεται πως απαντούσε, τόσο ασυνάρτητο και τόσο.....
Χαίρομαι που είσαι καλά, ωστόσο δεν χαίρομαι που όσα έγραψες τα έγραψες έχων "σώας τας φρένας", δυστυχώς...
Φυσικά και διατηρείς το δικαίωμα να θεωρείς ότι το ποστ μου ήταν.....(όλα όσα λες) άλλο τόσο κι εγώ για το....παράδειγμα που ο αγγελιογράφος του πορνοπεριοδικού (τι σύμπτωση να την στείλει εκεί,ε?) ζούσε ένα δράμα παρέα με τα....κεριά του!

Κι εγώ χαίρομαι για σένα πάντως και εύχομαι να είσαι καλά για να φτάσεις στον ανώτατο βαθμό ποιότητος, σχετικός, δίχως λαθη, παραλείψεις και ψεγάδια, παραδειγματικός με μια λέξη, όπως ακριβώς παρουσιάστηκες παραπάνω!

ακολουθείς ζαλισμένος έναν φαύλο κύκλο που...
Και ήρθες εσύ για να τον τετραγωνίσεις;

.

Παράθεση

DreamRider (Χρήστος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη DreamRider
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 100 μηνύματα.

O DreamRider έγραψε στις 15:00, 22-04-11:

φιλε συμ-Πατρινέ

αλλα οι ανθρωποι ,ειναι ανθρωποι και δεν μπορουμε να τους κρινουμε μονο απο μια συμπεριφορα ή συνηθεια ..
Σ'αυτο που λες εχεις απολυτο δικιο και πρεπει να επισημανθει. Γιατι συνηθως οταν ξερουμε οτι καποιος ειναι ομοφυλοφιλος του κρεμαμε την ταμπελα και ξεχναμε ολα τα αλλα χαρακτηριστικα του ή τα χαρισματα που μπορει να εχει.

Οσον αφορα την ομοφυλοφιλια στην κοινωνια μας πιστευω πως σε σχεση με αλλες ευρωπαικες χωρες η Ελλαδα ειναι πολυ πιο συντηρητικη (και αν θες τη γνωμη σε αυτο το θεμα καλα κανουμε ). Πιστευω πως τα επομενα 10 χρονια το θεμα της ομοφυλοφιλιας θα παρει μεγαλυτερες διαστασεις και το λεω αυτο διοτι βλεπω πως τωρα πια το sex μπαινει πολυ νωρις στη ζωη των νεων με αποτελεσμα να ξεθαρρεουν πιο νωρις και να ψαχνουν για νεα πραγματα και νεες εμπειριες...

Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 15:11, 22-04-11:

Κι εγώ χαίρομαι για σένα πάντως και εύχομαι να είσαι καλά για να φτάσεις στον ανώτατο βαθμό ποιότητος, σχετικός, δίχως λαθη, παραλείψεις και ψεγάδια, παραδειγματικός με μια λέξη, όπως ακριβώς παρουσιάστηκες παραπάνω!
.
Ε όχι κι έτσι ρε αδελφέ. Εάν φτάσει το Χάος να νομίζει πως είναι παραδειγματικό στους τρόπους του, θα γκρεμιστεί το σύμπαν μέσα σε μια μπουγάδα ακατάσχετης εντροπίας. Μακριά από μένα αυτά...

Παράθεση

IL PENSIERO

Πολύ δραστήριο μέλος

H IL PENSIERO έγραψε στις 17:44, 22-04-11:

ότι και να προσθέσεις , απλά ακολουθείς ζαλισμένος έναν φαύλο κύκλο που ο ίδιος έφτιαξες
Έγραψες.........

Τότε τι κάνετε εδώ, σ'αυτό το ενυδρείο;;; Γιατί γράφετε;;; Πως γνωρίζετε ότι όλοι έχουμε τους ίδιους λόγους που γράφουμε (Όπως το τρόχισμα των σπαθιών του λόγου) Εγώ πράγματι ανταλλάσσω απόψεις, εσείς όμως ετοιμάστε το σπαθί σας, σίγουρα κάποιος θα βρεθεί για να μονομαχίσει μαζί σας.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Myrtle : 22-04-11 στις 21:53. Αιτία: merge
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,918 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 18:08, 22-04-11:

Τότε τι κάνετε εδώ, σ'αυτό το ενυδρείο;;; Γιατί γράφετε;;; Πως γνωρίζετε ότι όλοι έχουμε τους ίδιους λόγους που γράφουμε (Όπως το τρόχισμα των σπαθιών του λόγου) Εγώ πράγματι ανταλλάσσω απόψεις, εσείς όμως ετοιμάστε το σπαθί σας, σίγουρα κάποιος θα βρεθεί για να μονομαχίσει μαζί σας.
Διοτι καποια ατομα, τα οποια δυστυχως ειναι αρκετα, κρινουν παντα και μονο εξ ιδιων τα αλλοτρια...

Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

O _daemon_ . έγραψε στις 20:33, 22-04-11:

Τότε τι κάνετε εδώ, σ'αυτό το ενυδρείο;;; Γιατί γράφετε;;;
Θέλω να αγιάσω και δεν μπορώ! Γιατί η πρώτη ερώτηση που έρχεται στο μυαλό των ανθρώπων είναι η πλέον....απλοϊκή;

Πως γνωρίζετε ότι όλοι έχουμε τους ίδιους λόγους που γράφουμε....
Καλή μου ηρέμησε, δεν αναφέρθηκα στους λόγους αλλά στο αποτέλεσμα, επιχειρώντας μια προσέγγιση λίγο....διαφορετική από την ξύλινη γλώσσα των φόρουμ, που τείνει να αντικαταστήσει εκείνη της αλήστου μνήμης πάλαι ποτέ ενωμένης....αριστεράς, σε μια προσπάθεια ενίσχυσης διάθεσης για χαλάρωση, που όπου γυρίσεις και δεις, όλοι τα έχουν με όλους, με έπαθλο το ....δίκιο !

Εγώ πράγματι ανταλλάσσω απόψεις, εσείς όμως.....
Μήπως είστε λίγο απόλυτος;;;
ήσασταν αρκετά προσβλητικός
Ώστε κι εσύ απόψεις ανταλλάσεις, ναι το πρόσεξα, μόνο που δεν τον έδειρες τον άνθρωπο για καλοσώρισμα!!!!
Τον βούτηξες από τον λαιμό, ακόμη δεν έμαθε να κάνει ....παραθέσεις, και του αντάλλαξες τα φώτ....εεεεε απόψεις!
Και να πω πως ο καημένος προσέβαλλε κάποιον; Aντίθετα το ξεκαθάρισε ότι ποτέ δεν θα υποννοούσε για κανένα πως είναι ομοφυλόφιλος, κάτι τόσο προσβλητικό όπως....συμπλήρωσε, στην αγωνία του να.... τους συμπαρασταθεί!

Εγώ γέλασα, εσύ κόντεψες να τον πνίξεις με....απόψεις! Ευτυχώς δεν είμαστε όλοι ίδιοι σε τούτη την ζωή....!
Θα ήταν αφάνταστα βαρετό!

Α και για να σου απαντήσω στην (απλοϊκή) σου ερώτηση, μιας και τα αυτιά της...."άλλης" θα έχουν ήδη γίνει πιό μεγάλα και από του κούνελου μου

Μα γιατί ΘΕΛΩ να είμαι μέσα σε όλα αγαπητή μου! Άλλες απορίες;

.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη _daemon_ : 22-04-11 στις 21:07. Αιτία: θα τον σηκώσω τον.....σταυρό!
Παράθεση

ShatteredIce

Πολύ δραστήριο μέλος

H ShatteredIce Out from Under έγραψε στις 21:34, 22-04-11:

εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ορισμένοι άνθρωποι είναι τόσο αρνητικοί και χλευάζουν τους ομοφυλόφιλους. Δηλαδή δεν είναι άνθρωποι αυτοί, δεν έχουν δικαιώματα; το να φωνάζει κάποιος έναν gay πχ π..στη και ότι άλλο, δε νομίζω ότι εξυψώνει εμάς του ετεροφυλόφιλους

Παράθεση

IL PENSIERO

Πολύ δραστήριο μέλος

H IL PENSIERO έγραψε στις 21:34, 22-04-11:

Θέλω να αγιάσω και δεν μπορώ! Γιατί η πρώτη ερώτηση που έρχεται στο μυαλό των ανθρώπων είναι η πλέον....απλοϊκή;

Καλή μου ηρέμησε, δεν αναφέρθηκα στους λόγους αλλά στο αποτέλεσμα, επιχειρώντας μια προσέγγιση λίγο....διαφορετική από την ξύλινη γλώσσα των φόρουμ, που τείνει να αντικαταστήσει εκείνη της αλήστου μνήμης πάλαι ποτέ ενωμένης....αριστεράς, σε μια προσπάθεια ενίσχυσης διάθεσης για χαλάρωση, που όπου γυρίσεις και δεις, όλοι τα έχουν με όλους, με έπαθλο το ....δίκιο !

Ώστε κι εσύ απόψεις ανταλλάσεις, ναι το πρόσεξα, μόνο που δεν τον έδειρες τον άνθρωπο για καλοσώρισμα!!!!
Τον βούτηξες από τον λαιμό, ακόμη δεν έμαθε να κάνει ....παραθέσεις, και του αντάλλαξες τα φώτ....εεεεε απόψεις!
Και να πω πως ο καημένος προσέβαλλε κάποιον; Aντίθετα το ξεκαθάρισε ότι ποτέ δεν θα υποννοούσε για κανένα πως είναι ομοφυλόφιλος, κάτι τόσο προσβλητικό όπως....συμπλήρωσε, στην αγωνία του να.... τους συμπαρασταθεί!

Εγώ γέλασα, εσύ κόντεψες να τον πνίξεις με....απόψεις! Ευτυχώς δεν είμαστε όλοι ίδιοι σε τούτη την ζωή....!
Θα ήταν αφάνταστα βαρετό!

Α και για να σου απαντήσω στην (απλοϊκή) σου ερώτηση, μιας και τα αυτιά της...."άλλης" θα έχουν ήδη γίνει πιό μεγάλα και από του κούνελου μου

Μα γιατί ΘΕΛΩ να είμαι μέσα σε όλα αγαπητή μου! Άλλες απορίες;

.
Καλέ μου daemon μα εγώ ήθελα απλά να σε υποστηρίξω ..... διότι έγραψε πως όσοι δεν υποστηρίζουν όπως εσύ καλή ώρα, τους ομοφυλόφιλους.....είναι κακιές κρυφές (μα τι sic). Είναι δυνατόν να το αφήσω αυτό να πέσει κάτω;;; Δηλαδή εσύ σύμφωνα με τα γραφώμενα του κυρίου που δεν έμαθε τις παραθέσεις, τώρα που υποτίμησες τους κώλ@@ς και τα κεριά είναι σαν να σε τρώει ο δικός σου. Αυτό δεν θέλει να μας πει;;; Τι θέλεις κι εσύ και μιλάς και μπαίνεις μέσα σε όλα;; Δεν ξέρεις πως καλύτερα είναι να σου βγεί το μάτι;;; Άντε και καλή μας Ανάσταση....

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

O DrStrangelove έγραψε στις 21:43, 22-04-11:

Κάτσε τώρα γιατί σε χάνω. Εάν δηλαδή εγώ πηδήσω τη γυναίκα κάποιου απ' τον κώλο, ή μου κάνει ένα ξεγυρισμένο τσιμπούκι, τότε μπορώ να ισχυριστώ στον σύζυγό της ότι "δεν έκανα σεξ μαζί της κι άδικα ανησυχεί κι εξεγείρεται"; Εάν συμβεί το ίδιο με κάποιο αγόρι, θα μπορώ να λέω ότι "δεν έχω κάνει σεξ με άντρα"; Σοβαρολογείς τώρα φίλε Δόκτορα;
ό,τι και να ισχυριστείς στον σύζυγο, σεξ δεν είναι το τσιμπουκάκι. Το'πε και ο Κλίντον. Η γνώμη μου είναι ότι δεν είναι σεξουαλικές πράξεις αυτές που ο ένας από τους δυο χύνει και ο άλλος όχι, εκτός αν αυτοικανοποιείται ο ένας την ώρα αυτών των εναλλακτικών πρακτικών, αλλά και η αυτοικανοποίηση δεν είναι σεξ. Οι gay απ'οσο γνωρίζω δεν μπορούν να χύσουν όταν τους πηδάνε αν δεν χαιδευτούν. Τότε τι σόι σεξ είναι αυτό ;

Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 21:45, 22-04-11:

Καλέ μου daemon μα εγώ ήθελα απλά να σε υποστηρίξω ..... διότι έγραψε πως όσοι δεν υποστηρίζουν όπως εσύ καλή ώρα, τους ομοφυλόφιλους.....είναι κακιές κρυφές (μα τι sic). Είναι δυνατόν να το αφήσω αυτό να πέσει κάτω;;; Δηλαδή εσύ σύμφωνα με τα γραφώμενα του κυρίου που δεν έμαθε τις παραθέσεις, τώρα που υποτίμησες τους κώλ@@ς και τα κεριά είναι σαν να σε τρώει ο δικός σου. Αυτό δεν θέλει να μας πει;;; Τι θέλεις κι εσύ και μιλάς και μπαίνεις μέσα σε όλα;; Δεν ξέρεις πως καλύτερα είναι να σου βγεί το μάτι;;; Άντε και καλή μας Ανάσταση....
Αχχχχ, Καλή Ανάσταση, κυριολεκτικά και μεταφορικά, γιατί μια ακούσια παραβίαση της παρά φύσιν έδρας, όλοι μας την έχουμε ψιλοφάει τελευταία...

Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 22:28, 22-04-11:

Βλέπω μια δυσαρμονία μέσα στην ομάδα, ή κάνω λάθος;

Το περίμενα στ' αλήθεια ότι εκείνο με τα κεριά στους κώλους θα γινόταν αντικείμενο γελοιοποίησης, ακριβώς λόγω της γραφικότητάς του αυτής ήταν που το εντύπωσα κι εγώ. Επίσης θα ήθελα να υπενθυμίσω ότι απαντούσε σε μια συγκεκριμένη ερώτηση του Μάξιμου κι όχι γενικώς κι αορίστως σε όλα τα θέματα που τέθηκαν μέσα σε τούτη τη συζήτηση. Γιατί όμως είχα την αφέλεια να δώσω τούτη τη γραφική απάντηση, ενώ θα μπορούσα ως γνήσιος Χάουλας και ως επιστήμων άνθρωπος τρομάρα μου, να γράψω μια εμβριθή ανάλυση απεικονίζοντας με πάσα σαφήνεια αυτό που ήθελα να πω;

Πρώτον, γιατί απλώς εάν το έκανα, θα βαριόσασταν και δεν θα το διάβαζε κανείς.

Δεύτερον, επειδή βαριόμουνα λιγάκι κι εγώ.

Τρίτον, επειδή είχα υποσχεθεί να είμαι σύντομος. Ναι, είναι κάτι που μπορώ να κάνω, όσο κι αν δεν μου φαίνεται συνήθως...

Εσείς κωλήσατε στους κώλους, των κηρίων και των κυρίων. ούτε να τους γράψετε δεν τολμάτε. Μετά εγώ θα φταίω εάν πιάσω να γράψω ένα βαρετό κείμενο πεντακοσίων λέξεων και βάλε, και σας το φέρω εδώ μέσα γιορτιάτικα και πήξετε χαμένα κορμιά;; (μη φοβάστε πλάκα κάνω...)

Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 22:40, 22-04-11:

Βλέπω μια δυσαρμονία μέσα στην ομάδα, ή κάνω λάθος;
Εσείς κωλήσατε στους κώλους, των κηρίων και των κυρίων. ούτε να τους γράψετε δεν τολμάτε.
Όταν χρησιμοποιείς πιο... πικάντικες και πιο πιασάρικες λεπτομέρειες,
ξέρεις εκ των προτέρων κύριε των κεριών, ότι η δυσαρμονία της ομάδας , θα... εναρμονιστεί προς στιγμήν εστιάζοντας σε αυτά...
Αν τώρα το έκανες επίτηδες για να μας προσελκύσεις και να διαβάσουμε το κείμενο, είσαι εντελώς μέσα στο θέμα
(@ούστικη τεχνική)

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Vicky13

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους