Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,083 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,815 μηνύματα σε 74,635 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τα ετερώνυμα έλκονται;

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 18:42, 21-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από fairytale
Έλκονται, πώς δεν έλκονται, απλά δεν ξέρω πόσο κρατά αυτή η έλξη.
+1

λίγα λόγια με όλη την ουσία

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 22:47, 19-02-08:

Αρχική Δημοσίευση από Angie_Ann
Το να ταυτίζεσαι ή το να έχεις χημεία; Εσείς είχατε ποτέ σχέση με κάποιον, παρόλο που νιώθατε πως είστε η μέρα με την νύχτα μαζί τους;
Χμμ..οταν λεμε οτι υπαρχει μεταξυ μας χημεια, δεν εννοουμε οτι ταιριαζουμε, οτι "ταυτιζομαστε"?
Και το ακριβως αντιθετο ειναι το λεγομενο "τα ετερωνυμα ελκονται"....

Και με τον τροπο αυτο που εγω το σκεφτομαι, πιστευω, απο ο,τι εχω δει μεχρι τωρα, οτι ναι μεν τα ετερωνυμα ελκονται, αλλα αργα ή γρηγορα, όσο ενδιαφερον και να εχει μια τετοια σχεση, καταληγει σε τελος...δλδ δεν ειναι αρκετη αυτη η ελξη και μονο...
Ενω απο την αλλη μερια όταν υπαρχει χημεια, οι πιθανοτητες συνέχειας μίας τέτοιας σχεσης ειναι πολλες περισσότερες..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kalypso
H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε στις 23:15, 19-02-08:

Νομίζω ότι η χημεία είναι πολύ παραπάνω από απλή έλξη... Χημεία δεν είναι μόνο η ερωτική χημεία- μία σχέση που βασίζεται σε αυτήν σαφώς και δε θα επεβίωνε. Όπως το βλέπω εγώ, χημεία είναι η ουσιαστική επικοινωνία με τον άλλο, που εκφράζεται όχι απαραίτητα με το να σας αρέσουν τα ίδια πράγματα, αλλά despite that...

Πιστεύω πως ναι, τα ετερώνυμα έλκονται, γιατί αλληλοσυμπληρώνονται. Κάτι που δεν έχει ο ένας, το έχει ο άλλος. Και έτσι η σχέση βρίσκεται σε μία ισορροπία. Αν δε υπάρχει και έλξη και χημεία, είναι πιστεύω η καλύτερη συνταγή για μία επιτυχημένη σχέση!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Klaus

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Klaus
Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 535 μηνύματα.

O Klaus έγραψε στις 23:20, 19-02-08:

Αρχικά ναι αλλά μετα αρχίζουν τα δύσκολα και τα πολύ δύσκολα....

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 14:46, 20-02-08:

Για μένα το να μην είσαι όμοιος με τον άλλον προσφέρει ένα βαθμό ίντριγκας στη σχέση. Επίσης δίνει αξία, με την έννοια του "παρ' όλο αυτό, είμαστε μαζί και αγαπιόμαστε, τέτοιος είναι ο έρωτάς μας".

Αν όμως μιλάμε για απολύτως ετερώνυμα, δεν μπορώ να πω ότι πιστεύω στη διάρκεια τέτοιων σχέσεων.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

lugar

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη lugar
H lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών . Έχει γράψει 810 μηνύματα.

H lugar έγραψε στις 15:03, 20-02-08:

Δεν υπάρχει ασπρο/μαυρο μόνο βρε παιδιά. Δεν είναι δυνατόν να βρει κανείς το ακριβώς αντίθετό του. Συνηθως υπάρχουν κάποια πράγματα που οι άνθρωποι ταιριάζουν, κάποια που είναι συμπληρωματικοί και κάποια στα οποία την δίνουν ο ένας στον άλλον. Ακόμα και στους φίλους μας έτσι δεν συμβαίνει.
Νομίζω ότι κάποια πράγματα είναι βασικά για τον καθένα μας και δεν εκτιμούμε το διαφορετικό σε αυτά (εγώ ας πούμε δεν θα μπορούσα με τσιγγούνη ανθρωπο ή φιλόδοξο), σε άλλα οι διαφορές μας μας βοηθούν να ανοίξουμε το οπτικό μας πεδίο και γι'αυτό μας γοητεύουν ή και μας κάνουν καλύτερους, και τέλος κάποια που μας φαίνονται και διαφορετικά και εκνευριστικά αλλά όχι τόσο σημαντικά για να ξεχάσουμε τα υπόλοιπα.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ρόζα Νέρα Flamingo

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ρόζα Νέρα Flamingo
H Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 709 μηνύματα.

H Ρόζα Νέρα Flamingo Κάθε σταυροδρόμι κρύβει μια ιντιφάντα έγραψε στις 02:30, 08-05-12:

οτι ελκονται , ελκονται
κανεις ομως δε ρωταει τι γινεται μετα:p

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

rootbreaker

Τυχερό μέλος 2014

Το avatar του χρήστη rootbreaker
H rootbreaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 455 μηνύματα.

H rootbreaker Let's go get lost έγραψε στις 16:18, 08-05-12:

Προσωπικα οχι μονο μου χει τυχει,αλλα θεωρω μια τετοια σχεση πολυ πιο ενδιαφερουσα.Και δε λεω,ενας ανθρωπος που του αρεσουν τα ιδια πραγματα με μενα θα ηταν πολυ ''βολικος'',αλλα μου αρεσει να ανακαλυπτω καινουρια πραγματα.Εξαλλου θεωρω οτι τυχον διαφωνιες αμβλυνονται ή μαθαινεις να ζεις με αυτες.Δεν ειναι τοσο ωραιο να εισαι σε ολα ιδιος,καποια στιγμη βαριεσαι.
Βεβαιως και οι διαφορες παιζουν ρολο,δλδ νταξ προφανως αν δε μπορεις να σταθεις στο ιδιο σημειο με τον αλλον οκ,αλλα πιστευω οτι εμενα θα με εξιταρε ενας ανθρωπος που να σε κανει να ανοιγεις περισσοτερο τους οριζοντες σου.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 14:46, 09-05-12:

Μου' χει τύχει άτομο πολύ διαφορετικό από μένα: Σε μουσική, ταινίες (απλά αυτά, λίγη σημασία έχουν), ηθικά ζητήματα, θρησκεία, γάμοι, πολιτικά, σχέσεις, χαρακτήρα και γενικά ΤΡΑΓΙΚΑ αντίθετος χωρίς κανένα κοινό σημείο, αλλά να έχουμε τόσο αηδιαστικά καλή χημεία ρε παιδί μου που να χαίρομαι τόσο πολύ, που θα μπορούσα να μιλάω μαζί του για ατελείωτες ώρες, χωρίς να βαρεθώ, κι ας καταλήγαμε στο τέλος να μαλώνουμε επειδή άλλα λέει ο ένας άλλα ο άλλος, αλλά δε παύει όλο αυτό να το βλέπω και πιο λογικά, οπότε δε νομίζω μια σχέση με ένα τέτοιο άτομο να' χε πολύ μέλλον πρακτικά, εκτός κι αν συμβιβαζόσουν στα πάντα.

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 15:18, 09-05-12:

Όχι μόνο έλκονται, αλλά όταν υπάρχει αμοιβαία εκτίμηση μπορεί να οδηγήσουν σε μια πολύ ενδιαφέρουσα σχέση μέσα από την οποία ο ένας παίρνει στοιχεία από τον άλλον και γίνεται καλύτερος.
Συμβιώνω αρμονικά () εδώ και 2 χρόνια με έναν άνθρωπο με τον οποίο είμαστε το μαύρο και το άσπρο σε ΟΛΑ εκτός από εκείνα που αφορούν τη δημιουργία οικογένειας, τη ζωή στην επαρχία και τον τρόπο διασκέδασης.
Κατέληξα μάλλον στο ότι αν και οι ομοιότητες μπορεί να σε ενώσουν, οι διαφορές είναι αυτές που θα διατηρήσουν μια σχέση ζωντανή.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Idril

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους