Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,089 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,000 μηνύματα σε 74,643 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Φωνές που ξεχωρίζουν !

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 21:56, 20-12-07:

Λιγο πολυ ολοι ακουμε μουσικη. Αλλοι παθητικά, άλλοι πιο συνηδειτά. Καποιοι τραγουδιστες ξεχωριζουν. Και λογο φωνης, και λογω χρωματισμου στον τροπο που τραγουδουν.

Θα ηταν ωραιο να κανουμε μια συλλογη εδω, παραθετωντας και βιντεακια αν υπαρχουν, απο ομορφες φωνες ασχετως φυλλου, εθνικοτητας και ειδους μουσικης. Kαι φυσικα να εξηγουμε γιατι μας αρεσει η φωνη, τι συναισθηματα μας βγαζει κλπ

Οσοι αγαπουν αυτην την τεχνη, θα εκτιμησουν μια φωνη και εναν καλλιτεχνη, εξω απο ολα αυτα

Και για να κανω μια αρχη :

Mark Knopfler

H φωνη των Dire Straits φυσικα. Μια απο τις αγαπημενες μου. Μπασα, σοβαρή, ζεστη, αλλα και διακριτικα παιχνιδιαρα οταν χρειαστει, ενω αλλοτε μελαγχολικη. Σιγουρα σε ταξιδευει (σε συνδυασμο με τη μουσικη του). Δεν ειναι για να σηκωθεις και να ξεσπασεις βεβαια

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

Το avatar του χρήστη Scandal
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,020 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 22:34, 20-12-07:

Ωραίο θέμα

Η Mariah Carey είναι μια από τις φωνές που λατρεύω. Έχει πολύ απαλή και πάνω απ' όλα ερωτική φωνή.
Δυστυχώς με τα χρόνια η χροιά της αλλάζει, γίνεται πιο βαριά και βραχνή

Τρία τραγουδάκια

-petros

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Idril
H Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 530 μηνύματα.

H Idril (in a world of magnets but no miracles) έγραψε στις 01:08, 21-12-07:

Χμμμ ωραίο θέμα! Νομίζω μια από τις πιο αγαπημένες μου αντρικές φωνές είναι σίγουρα ο Βασίλης Παπακωνσταντίνου. Με συγκινεί απίστευτα και έιναι ίσως ο μόνος Έλληνας καλλιτέχνης που πραγματικά αγαπώ.

Πάμε εκτός τώρα, ας μείνουμε στους άντρες. Ο Hansi Kursh των Guardian είναι μια διαχρονική αξία, και επίσης μου αρέσει ο Tony Kakko των Sonata Arctica, βγάζει τρομερό συνάισθημα σε κάποια τραγούδια, ειδικά στις μπαλάντες τους.

Από γυναίκες τώρα, νομίζω ότι η αγαπημένες μου φωνές είναι η Enya και η Loreena McKennitt, στο ίδιο περίπου στυλ και οι δύο και εξίσου ονειρεμένες. Φανταστική φωνή έχει και η Tarja Turunnen (πρώην Nightwish) αλλά πλεόν δε μου κάνει τόσο αίσθηση, την έχω αποκηρύξει!

Είναι και πολλοί άλλοι καλλιτέχνες βέβαια των οποίων θαυμάζω τις φωνές αλλά αυτές μου ήρθαν πρώτες στο μυαλό, ίσως επανέλθω κάποια στιγμή!

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 02:23, 21-12-07:

Όταν μιλάμε για φωνές δύο ονόματα μου έρχονται πάντα πρώτα στο μυαλό:

Αφιέρωμα στο Νίκο Ξυλούρη

Είπαν για τον Ξυλούρη:
Γιώργος Χατζηνάσιος, συνθέτης
"Για μένα ήταν η πιο αντιπροσωπευτική ελληνική φωνή. Η φωνή του χαρακτήριζε τη φυλή μας.
Μίμης Πλέσσας, συνθέτης
"Για μένα άνοιγε το στόμα του και τραγουδούσε η Ελλάδα. Ο χαμός του δεν είναι χαμός του τροβαδούρου, αλλά ενός συμβόλου".
Λινος Κοκοτος, συνθέτης
Ο Νίκος Ξυλούρης δεν είχε μόνο μια σπουδαία φωνή, αλλά κι ένα μοναδικό ένστικτο για να δίνει την σωστότερη ερμηνεία. Πάντα έλεγε : "Πρέπει να κάνουμε ότι μπορούμε για να μη χαθεί το ελληνικό τραγούδι".
Τζένη Καρέζη, ηθοποιός
"Ήταν από τα ωραιότερα και τα πιο αγνά πλάσματα που έχω συναντήσει . Όσο καθάρια και όσο συγκλονιστική ήταν η φωνή του, άλλο τόσο ήταν και στη ζωή του γνήσιος και καθάριος.
http://www.sansimera.gr/archive/biographies/show.php?id=79

Freddie Mercury, Barcelona (Last Performance)

Freddie Mercury possessed a remarkably light voice, capable of producing not only very high sounds but low sounds as well. If we were to classify him according to the classic standards he would be a light tenor or a lyric tenor. He had a most enviable vocal extension, with an outstanding range of three octaves and a major sixth, including his falsetto singing (F2 - D6).

Since falsetto is not a part of a singer's real range, his real full-voiced range was three octaves (F2 - F5).

But Freddie was actually a baritone. His lowest range, (below C3), it's not a tenor tessitura. He was a light baritone, who was actually singing in tenor's range. His passagio zone was, in fact, more similar to tenor's than a baritone's.
http://www.f-mercury.com.ar/eng_characteristics.htm

και συνεχίζουμε...

Madredeus ~ O Pastor (Teresa Salgueiro)

Dulce Pontes ~ Cancao do Mar

Amalia Rodrigues

(κάτι έπαθα με τις πορτογαλλίδες σήμερα ε? )

Και μια αλλιώτικη φωνή, αντρική:

Rhapsody Feat Christopher Lee ~ The Magic of the Wizard's Dream

...νομίζω θα ήταν ντροπή να μην αναφερθούμε και στη "μητέρα των φωνών":

Maria Callas ~ Butterfly-Puccini
Χωρίς Λόγια...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Isiliel : 21-12-07 στις 03:02.
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

shaman

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη shaman
Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 388 μηνύματα.

O shaman έγραψε στις 02:38, 21-12-07:

Έλεγα να βάλω κι εγώ κανα-δυο, αλλά όταν βάζει η Ισίλιελ Ξυλούρη, τι μπορεί να μπει μετά?

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Idril
H Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 530 μηνύματα.

H Idril (in a world of magnets but no miracles) έγραψε στις 02:44, 21-12-07:

Μας ισοπέδωσες Φεγγαρένια!Δεν έχω λόγια!

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Larry Flynt (Λάζαρος)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Larry Flynt
Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 39 μηνύματα.

O Larry Flynt i want this gurl έγραψε στις 02:57, 21-12-07:

Freddie Mercury...

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 03:04, 21-12-07:

lol, καλε ασε και κανα αλλο παιδακι να πει κανεναν !

Πλακα κανω , ευχαριστω ολους για τα μεχρι τωρα. Keep it up να ανακαλυπτουμε και αγνωστους.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 09:35, 21-12-07:

Εμένα μ' αρέσουν πολύ οι φωνές των Whitney Houston, Aretha Franklin και Χάρις Αλεξίου. Θα σκότωνα να είχα τέτοια φωνή..

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 11:22, 21-12-07:

αν και δεν είναι πολύ μέσα στα ακούσματα μου, θεωρώ ότι η φωνή της Celine Dion είναι απλά... λες και τραγουδάει κάποιος άγγελος!

επίσης... μου αρέσει πολύ η χροιά της cher

να μην τα βάλω όλα με μία... θα ξαναποστάρω

ΥΓ madredeus ~ O Pastor (Teresa Salgueiro) απλά Κ Ο Ρ Υ Φ Η .-

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 12:28, 21-12-07:

Καλά, η Isi με κόλλησε στον τοίχο...
Και η πορτογαλέζικη μουσική, Dulce Pontes κλπ, με λιώνει... Λατρεία μεγάλη ο Mercury... Πατρίδα ο Ξυλούρης... Και, απλά ό,τι έβαλε!
Να προσθέσω τον Θηβαίο, με τη μελαγχολική βραχνάδα, τον David Bowie ειδικά στο Wild is the Wind, τον μεγάλο Klaus Nomi, και φυσικά τον Αλκίνοο Ιωαννίδη...

1. Χρήστος Θηβαίος

2. David Bowie

3. Klaus Nomi

4. Αλκίνοος Ιωαννίδης

5. Marianne Faithful

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 00:57, 23-12-07:

Μου αρέσει πολύ η φωνή του Jim Morisson. Αρρενωπή και ερωτική. Τρελαίνομαι για Shakira. Με κάνει να ονειρεύομαι ο Αλκίνοος, με γοητεύει ο Θηβαίος και μου προκαλεί πολλά συναισθήματα η απίστευτη φωνή του Μητροπάνου!

Παράθεση

The Stand (Dr Gregory House)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη The Stand
Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 487 μηνύματα.

O The Stand έγραψε στις 05:52, 23-12-07:

Λουτσιάνο Παβαρότι
Βασίλης Παπακωνσταντίνου
Δημήτρης Μητροπάνος

....

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 13:30, 23-12-07:

Χμμ......
Νικος Παπαζογλου.... & Χαρις Αλεξιου.... δυο φωνες πολυ ιδιαιτερες, που με κανουν να δημιουργω εικονες, να ανατριχιαζω, να συγκινουμαι..να νοιωθω..
Με ταξιδευουν...

Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη io-io
H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,548 μηνύματα.

H io-io έγραψε στις 00:36, 24-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από underwater
Μου αρέσει πολύ η φωνή του Jim Morisson. Αρρενωπή και ερωτική. Τρελαίνομαι για Shakira. Με κάνει να ονειρεύομαι ο Αλκίνοος, με γοητεύει ο Θηβαίος και μου προκαλεί πολλά συναισθήματα η απίστευτη φωνή του Μητροπάνου!

Συμφωνω με ολους οσους ανεφερες! Καταπληκτικες φωνες..

Παράθεση

shaman

Δραστήριο Μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 388 μηνύματα.

O shaman έγραψε στις 03:25, 27-12-07:

Θέλω να σας πάω κόντρα damnit!

Πρώτος πρώτος, Rob Halford.

+ Judas Priest - Painkiller
ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.

Δεύτερος: Jon Oliva.

+ Savatage - Hall of the Mountain King
ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.

σημείωση: όσοι βαριέστε να το δείτε ολόκληρο προχωρήστε το απλά στο 3:05. Ίσως πειστείτε να το βάλετε από την αρχή

Τρίτος: Geoff Tate.

+ Queensryche - Suite Sister Mary

Μπορεί να γράψω κι άλλους άλλη στιγμή, που θα είμαι και σε άλλη μουσική φάση

Προσπάθησα να μην βάλω ούτε πολύ γνωστούς ούτε πολύ άγνωστους

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη shaman : 27-12-07 στις 03:28. Αιτία: burp
Παράθεση

Iduna

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Iduna
H Iduna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 114 μηνύματα.

H Iduna (Κάντε κλικ εδώ για να γράψετε ένα προσωπικό μήνυμα) έγραψε στις 03:38, 27-12-07:

Περιεργο που δεν ειδα και πιο κλασσικ ροκ κτλ φωνες. Τεσπα.

Led Zeppelin.
http://www.youtube.com/watch?v=lKg4g9zMeHI

Queen
http://www.youtube.com/watch?v=4ADh8Fs3YdU

Black Sabbath (ΠΟΡΩΣΗ σκετη)
http://www.youtube.com/watch?v=aA8KvzrqoTY

Monster Magnet. (ακυρο με τ'αλλα, αλλα μου 'ρθε)
http://www.youtube.com/watch?v=oxnpmvuRo8E

Παράθεση

shaman

Δραστήριο Μέλος

O shaman έγραψε στις 03:45, 27-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από Iduna
Περιεργο που δεν ειδα και πιο κλασσικ ροκ κτλ φωνες. Τεσπα.

Led Zeppelin.
http://www.youtube.com/watch?v=lKg4g9zMeHI

Queen
http://www.youtube.com/watch?v=4ADh8Fs3YdU

Black Sabbath (ΠΟΡΩΣΗ σκετη)
http://www.youtube.com/watch?v=aA8KvzrqoTY

Monster Magnet. (ακυρο με τ'αλλα, αλλα μου 'ρθε)
http://www.youtube.com/watch?v=oxnpmvuRo8E
Ozzy? Please, Ozzy???
Όσο κι αν αγαπώ τους σάμπαθ. Όσο μορφή κι αν είναι ο Οζζυ. Φωνή ΔΕΝ ΕΧΕΙ.
Είναι ο Παππούς του μέταλ. Αλλά είναι άφωνος.

Από την άλλη, σεβαστή η άποψη του καθενός (naaaaah )

Παράθεση

Iduna

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Iduna
H Iduna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 114 μηνύματα.

H Iduna (Κάντε κλικ εδώ για να γράψετε ένα προσωπικό μήνυμα) έγραψε στις 03:48, 27-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από shaman
Ozzy? Please, Ozzy???
Όσο κι αν αγαπώ τους σάμπαθ. Όσο μορφή κι αν είναι ο Οζζυ. Φωνή ΔΕΝ ΕΧΕΙ.
Είναι ο Παππούς του μέταλ. Αλλά είναι άφωνος.

Από την άλλη, σεβαστή η άποψη του καθενός (naaaaah )
Φωνες που ξεχωριζουν λεει, οχι τενοροι
Κι οσο να 'ναι ο Ozzy οχι μονο ξεχωριζει αλλα εχει στιγματισει και ειδη, και την παρουσια του στη σκηνη με την φωνη του.

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 03:49, 27-12-07:

Ε, ναι πως να το κάνουμε, άλλο τι μας αρέσει να ακούμε κι άλλο "φωνές που ξεχωρίζουν"

Παράθεση

shaman

Δραστήριο Μέλος

O shaman έγραψε στις 03:52, 27-12-07:

Συμπαθάτε με, ήμουν βιαστικός

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη shaman : 27-12-07 στις 03:55. Αιτία: burp.
Παράθεση

Δεσμώτης

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Δεσμώτης
Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 3,564 μηνύματα.

O Δεσμώτης έγραψε στις 04:33, 27-12-07:

Ωδή στην Edith Piaf:

Ιδού τι θα πεί performer και όχι απλώς διεκπαιρεώτρια...

Είμαι τόσο ερωτευμένος μαζί της...μα τους χίλιους Jacobs και τις 1001 μπακέτες με σουσάμι...αχ Milord..j'adore j'adore...j'adore Edith

1. Edith Piaf - Milord

2. Edith Piaf - L' hymne A L'amour

3. Edith Piaf - La Vie En Rose

4. Edith Piaf - Padam, Padam

5. Edith Piaf - Je Ne Regrette Rien

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 05:03, 27-12-07:

Mylene Farmer, Tori Amos, Laura Pausini κι οι απιστευτες φωνες των nouvelle vague (που ακομη δεν τους ξεχωρισα πολυ φαινεται, και δεν ξερω πως τα λενε τα παιδια..).

(Βιδεακια με πστν, μαρτυριοοοο..)

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 09:56, 27-12-07:

Γιάννης Πάριος επίσης..Μ' αρέσει πολύ κι η φωνή της Θεοδωρίδου (μη με βαρέσετε μόνο ). Κι Elvis Costello - το She δεν θα ήταν το ίδιο αν δεν το έλεγε εκείνος! Α.. και Shirley Bassey!

Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ]ifrit[
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε στις 13:24, 30-12-07:

Πρώτα, Maynard James Keenan (είναι και φρέσκο το video, απολάυστε)

Μέτα είναι ο Geoff Tate αλλά με πρόλαβε ο shaman. Γαμώ.

Ε, Ray Alder

Από κάτι πιο ακραίο, Attila Csihar.

Ο αγαπημένος Tom Araya

Και ο συγκλονιστικά συγκινητικός Nemtheanga

Θα κλείσω με Maynard, αλλά από A Perfect Circle. Πάρτε την απόλυτη κομματάρα που σας κολλάει στον τοίχο, ακούστε το όλοι.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

blk88memorz

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη blk88memorz
Ο blk88memorz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 71 μηνύματα.

O blk88memorz έγραψε στις 05:48, 28-02-08:

Φωνές που συγκλονίζουν;
Χμμ, μια φωνή συγκλονίζει. Του Nick Cave.

Και κάποιες χαρακτηριστικές φων(άρ)ές (απ' αυτές που μου έρχονται τώρα):
Maynard James Keenan
Billy Corgan
Θάνος Ανεστόπουλος
Brian Molko
Morrissey
Robert Smith

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 14:34, 23-03-08:

Theatre of Tragedy (τις παλιές καλές εποχές...)
..με τη φωνή της Liv Christine.

A Rose for the Dead

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 14:35, 23-03-08:

Aνατριχιάζω με τη Lara Fabian, ειδικά στο υπέροχο Caruso...

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Skoulikadera---

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Skoulikadera---
H Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 421 μηνύματα.

H Skoulikadera--- έγραψε στις 18:49, 23-03-08:

Morrissey...

Παράθεση

Nininaou (Ρηνούλα)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nininaou
H Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 635 μηνύματα.

H Nininaou μουντζούρωσε και έγραψε στις 19:06, 23-03-08:

ΚURT COBAIN: Σίγουρα ξεχωρίζει η φωνή του. Για του λόγου το αληθές...
http://www.youtube.com/v/quZ5rE8ujcA&hl=en

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nininaou : 23-03-08 στις 19:35.
Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fandago
Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,620 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε στις 01:40, 24-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Theatre of Tragedy (τις παλιές καλές εποχές...)
..με τη φωνή της Liv Christine.
A Rose for the Dead
Και εμένα με ανατριχιάζει η φωνή της.

Παράθεση

Tsipouro

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Tsipouro
Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 917 μηνύματα.

O Tsipouro έγραψε στις 12:39, 18-08-08:

Aaron Stainthorpe (My Dying Bride):
+ A sea to suffer in

Lisa Johansson - Anders Jacobsson (Draconian):
+ Death, come near me

Liv Christine (Theatre of Tragedy), με κάλυψε η Isi.

Agnete M. Kirkevaag (Madder Mortem):
+ My name is Silence

Και αρκετές φωνές ακόμα...

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Δεσμώτης

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Δεσμώτης
Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 3,564 μηνύματα.

O Δεσμώτης έγραψε στις 13:29, 25-08-08:

Λοιπόν εγώ πιστεύω πως κάθε φωνή έχει κάτι το ξεχωριστό....εννοείται βέβαια αναφέρομαι σε αυτές που ήδη έχουν διαγράψει μία πορεία(ας έχουμε πάντως στο μυαλό μας ότι συγχέουμε συνήθως τις φωνές με τις μελωδίες που μας προσφέρουν)....φωνές πάντως που έρχονται σαν τελευταία μελωδία στο μυαλό μου πριν κοιμηθώ,όταν κλαίω(και κλαίω και συχνά χε χε)όταν χαίρομαι....και σε κάθε λογής συναίσθημα είναι οι εξής:ΧΑΡΟΥΛΑ ΑΛΕΞΙΟΥ(και όχι ΧΑΡΙΣ),James Walsh ο οποίος είναι και ο βασικός τραγουδιστής του συγκροτήματος starsailor και τέλος ο David Bowie όπως προείπε ενα μέλος παραπάνω....

Χαρούλα Αλεξίου-Το Μινόρε Της Αυγής
http://www.youtube.com/watch?v=7t6EwQfD0og

James Walsh(Starsailor)-Coming Down
http://www.youtube.com/watch?v=1Du2my9H_Pc

David Bowie-Wild Is The Wind
http://www.youtube.com/watch?v=90u1IV4dw8o

Παράθεση

ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ (...του πατρός ΜΠΛΟΥΜ και του υιου...)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ
Ο ...του πατρός ΜΠΛΟΥΜ και του υιου... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 242 μηνύματα.

O ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ έγραψε στις 13:58, 25-08-08:

Ozzy

Παράθεση

invalid (δεν είναι συνδεδεμένη)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη invalid
H δεν είναι συνδεδεμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 247 μηνύματα.

H invalid αντ έγραψε στις 14:12, 25-08-08:

Στα πιο πολλά με καλύψατε! Αλλά θα τα πω κι εγώ να τα εμπεδώσουμε! Χαρούλα Αλεξίου, Celine Dion, Zαχαρίας Καρούνης και ο Serj Tankian των SOAD, αν και δε δείχνει πλήρως τις ικανότητές του. Τα γυρίσματά του όμως είναι φοβερά και αμίμητα!

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 11:34, 09-10-09:

Loreena McKennitt
Σαγηνευτικη φωνη...

Γεννημένη στον Καναδά, αλλά με ιρλανδικές και σκωτσέζικες ρίζες, η Loreena McKennitt από πολύ νωρίς ήρθε σε επαφή με τις μουσικές όλου του κόσμου και απορροφήθηκε από τις folk μυθικές ιστορίες από κάθε μακρινή γωνιά του πλανήτη.

Σε όλη τη διάρκεια της μακρόχρονης και πετυχημένης καριέρας της, έγραψε και ερμήνευσε τραγούδια που γεννήθηκαν μέσα από την αγάπη της για την κέλτικη μουσική και το πάθος της για τις μουσικές παραδοσιακές μυθολογίες.

Εδώ και δυο δεκαετίες, χάρη στην παραμυθένια μουσική της, τις ονειρικές συνθέσεις της και τις κρυστάλλινες ενορχηστρώσεις της, έχει καταφέρει να πουλήσει πάνω από 14 εκατομμύρια αντίτυπα παγκοσμίως, να είναι προτεινόμενη για βραβεία Grammy καθώς και να αποσπάσει το βραβείο Billboard International Achievement.

Tο ιδιαίτερο μουσικό της μείγμα από στοιχεία pop, folk και ethnic απλώνεται σε οκτώ studio album που έχουν καταφέρει να μιλήσουν στις καρδιές εκατομμυρίων ανθρώπων ενώ η ίδια έχει υπογράψει τη
μουσική επένδυση κινηματογραφικών ταινιών.

www.festival-ymittou.gr

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,280 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 14:45, 09-10-09:

Είχα δει στο θέατρο το Jesus Christ Superstar και πραγματικά μαγεύτηκα. Από κει και έπειτα έψαξα πολύ τους κατά καιρούς ερμηνευτές των τραγουδιών αυτού του μιούζικαλ και ξεχώρισα τον Steve Balsamo (http://en.wikipedia.org/wiki/Steve_Balsamo). Το συγκεκριμένο βίντεο είναι live του τραγουδιού του μιούζικαλ τη νύχτα μετά το Μυστικό Δείπνο όταν ο Ιησούς ξέρει οτι θα σταυρωθεί και παρακαλάει τον Πατέρα Του να μην Τον κάνει να πιει το πικρό αυτό ποτήρι. Αξίζει να πω για όποιον δεν ξέρει το μιούζικαλ αυτό οτι περιγράφει την ιστορία του Ιησού ειδωμένη από τα μάτια του Ιούδα. Όποτε ακούω αυτό το τραγούδι πάντα κλαίω, όχι μόνο για τους στίχους, αλλά για την εκτέλεση του Steve που πραγματικά το ζει και το νιώθει.

Και οι στίχοι:

I only want to say
If there is a way
Take this cup away from me
For I don't want to taste its poison
Feel it burn me,
I have changed I'm not as sure
As when we started
Then I was inspired
Now I'm sad and tired
Listen surely I've exceeded
Expectations
Tried for three years
Seems like thirty
Could you ask as much
From any other man?

But if I die
See the saga through
And do the things you ask of me
Let them hate me, hit me, hurt me
Nail me to their tree
I'd want to know
I'd want to know my God
I'd want to know
I'd want to know my God
I'd want to see
I'd want to see my God
I'd want to see
I'd want to see my God
Why I should die
Would I be more noticed
Than I ever was before?
Would the things I've said and done
Matter any more?
I'd have to know
I'd have to know my Lord
I'd have to know
I'd have to know my Lord
I'd have to see
I'd have to see my Lord
I'd have to see
I'd have to see my Lord

If I die what will be my reward?
If I die what will be my reward?
I'd have to know
I'd have to know my Lord
I'd have to know
I'd have to know my Lord

Why, why should I die?
Oh, why should I die?
Can you show me now
That I would not be killed in vain?
Show me just a little
Of your omnipresent brain
Show me there's a reason
For your wanting me to die
You're far too keen on where and how
But not so hot on why
Alright I'll die!
Just watch me die!
See how, see how I die!
Oh, just watch me die!

Then I was inspired
Now I'm sad and tired
After all I've tried for three years
Seems like ninety
Why then am I scared
To finish what I started
What you started
I didn't start it
God thy will is hard
But you hold every card
I will drink your cup of poison
Nail me to your cross and break me
Bleed me, beat me
Kill me, take me now
Before I change my mind

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

dimitral

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη dimitral
H dimitral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 209 μηνύματα.

H dimitral έγραψε στις 07:52, 23-10-09:

http://www.youtube.com/watch?v=89IRG...eature=related

να προσθεσω κι εγω αυτο απο το υπεροχο αυτο μιουζικαλ

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 00:33, 19-11-09:

ολο ξενους καλλιτεχνες, ξενους.. ξενους!
ελληνιδα ειμαι και γουσταρω τους 2-3 ελληνες που εχουν μεινει και αξιζουν!...

η φωνη του live, ειναι ακομα καλυτερη...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη love_angel : 19-11-09 στις 00:34. Αιτία: τι επαθα νυχτιατικο....
Παράθεση

Πατρεύς (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Πατρεύς
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,714 μηνύματα.

O Πατρεύς με φόβο και πάθος έγραψε στις 01:16, 19-11-09:

Ε όχι και φωνάρα ο Νότης... Είναι ένας καλός τραγουδιστής με χαρακτηριστική χροιά, αλλά όχι φωνάρα!

Από Έλληνες και Ελληνίδες, «φωνάρες» νομίζω είναι οι:

Στέλιος Καζαντζίδης
Γιάννης Πάριος
Πασχάλης Τερζής
Δημήτρης Κοντολάζος
Πασχάλης Αρβανιτίδης
Βασίλης Παπακωνσταντίνου
Μανώλης Αγγελόπουλο
Μαρία Φαραντούρη
Χάρις Αλεξίου
Μαρινέλλα
Νατάσα Θεοδωρίδου
Βίκυ Μοσχολιού
Άννα Βίσση (όχι τώρα...)
Νανά Μούσχουρη
Ξανθίππη Καραθανάση
Σοφία βέμπο
Σωτηρία Μπέλλου

Από ξένους (όσο έχω ακούσει ξένα)

Fredie Mercury (η απίστευτη φωνή...)
Maxim Mikhaylof (ο απίστευτος Ρώσος basso profundo...)
Frank Sinatra
Joe Dassin
Luis Armstrong
Perry Como
Rita Hayworth
Dalida
Amalia Rodrigues
Dulce Pontes
Marlene Dietrich
Jeanne Manson
Ana Gabriel
Celine Dion

Αυτοί έρχονται στο μυαλό μου αυτή τη στιγμή.

Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη D_G
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

O D_G έγραψε στις 17:40, 24-10-10:

Επειδή δεν είχα που αλλού να το βάλω, σκέφτηκα να κάνω ένα μικρό αφιέρωμα στην τραγουδίστρια που μας έφυγε σήμερα στην Καίτη Χωματά.
Αν ξέρετε και άλλα γνωστά τραγούδια της ας τα βάλουμε εδώ.

http://www.youtube.com/watch?v=hs_v6s5Q490&translated=1
http://www.youtube.com/watch?v=OgJaCf3hPDU
http://www.youtube.com/watch?v=KhFMQsPzhRs
http://www.youtube.com/watch?v=uYaFM4MW9lU
http://www.youtube.com/watch?v=M6X94nBEgwg
http://www.youtube.com/watch?v=TPVqujq7gOI
http://www.youtube.com/watch?v=NfvJVzhIgao

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

*natalia5555* (Ναταλία)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη *natalia5555*
H Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 191 μηνύματα.

H *natalia5555* sagapw........... έγραψε στις 23:52, 30-10-10:

Αρχική Δημοσίευση από Πατρεύς
Ε όχι και φωνάρα ο Νότης... Είναι ένας καλός τραγουδιστής με χαρακτηριστική χροιά, αλλά όχι φωνάρα!

Από Έλληνες και Ελληνίδες, «φωνάρες» νομίζω είναι οι:

Στέλιος Καζαντζίδης
Γιάννης Πάριος
Πασχάλης Τερζής
Δημήτρης Κοντολάζος
Πασχάλης Αρβανιτίδης
Βασίλης Παπακωνσταντίνου
Μανώλης Αγγελόπουλο
Μαρία Φαραντούρη
Χάρις Αλεξίου
Μαρινέλλα
Νατάσα Θεοδωρίδου
Βίκυ Μοσχολιού
Άννα Βίσση (όχι τώρα...)
Νανά Μούσχουρη
Ξανθίππη Καραθανάση
Σοφία βέμπο
Σωτηρία Μπέλλου

Από ξένους (όσο έχω ακούσει ξένα)

Fredie Mercury (η απίστευτη φωνή...)
Maxim Mikhaylof (ο απίστευτος Ρώσος basso profundo...)
Frank Sinatra
Joe Dassin
Luis Armstrong
Perry Como
Rita Hayworth
Dalida
Amalia Rodrigues
Dulce Pontes
Marlene Dietrich
Jeanne Manson
Ana Gabriel
Celine Dion

Αυτοί έρχονται στο μυαλό μου αυτή τη στιγμή.
ολοι ειναι εξαιρετοι αλλα τη Βισση γιατι την κολλησες?μπορει να συγκρηθει με τη χαρούλα ή Μαρινέλλα ας πούμε?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

xkorko (Χριστίνα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη xkorko
H Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 105 μηνύματα.

H xkorko έγραψε στις 17:12, 25-07-11:

καταρχας θα διεκρινα τν αειμνηστο Johnny Cash, o οποιος με την παρουσια του και με την φωνη του υπεγραψε ανεξιτηλα την μουσικη ιστορια..
επιπλεον η λιτη και παραλληλα ''ειλικρινης'' φωνη της Tracy Chapman, η ενσαρκωνση ουσιαστικα του ροκ συμφωνα με την εικονα που εχω δημιουργησει εγω..
ακομη, η απολυτη ερμηνευτρια της jazz, Billie Holiday,φωνη που συναδει με ποιοτητα..
απο νεοτερους καλλιτεχνες, η Alicia Keys,η (R.I.P) Amy Winehouse και η Sade , πρεσβειρες της soul..

και κλεινοντας ο αθανατος Νικος Παπαζογλου, με την ανατριχιαστικη φωνη του..τα λογια περιττα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Θάλεια
H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε στις 17:38, 25-07-11:

Για μένα είναι η Hope Sandoval από τους Mazzy Star.
Επίσης, ο Kurt Cobain των Nirvana (δεν ξέρω γιατί, αλλά μπορώ να ξεχωρίσω άνετα τη φωνή του )
Η Amy Winehouse είχε ιδιαίτερη φωνή.
Και τέλος, η Στέλλα Κονιτοπούλου (ναι, αυτή με τα νησιώτικα).

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

somebody

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη somebody
H somebody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 26 μηνύματα.

H somebody έγραψε στις 20:26, 25-07-11:

Joan Baez.

http://www.youtube.com/watch?v=GGMHSbcd_qI

Παράθεση

blackgirl (Take care of the one you love)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη blackgirl
H Take care of the one you love αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 198 μηνύματα.

H blackgirl έγραψε στις 08:50, 27-07-11:

Εκτός από όλα τα ΤΕΡΑΣΤΙΑ ονόματα που αναφέρατε πιο πανω παιδιά (Μαρινέλλα, Αλεξίου κτλ) θα ήθελα να προσθέσω τον Erik Francis Schrody γνωστό και ως Εverlast
http://www.youtube.com/watch?v=3N_OFYdYV0E
http://www.youtube.com/watch?v=aSg1a...eature=related

Επίσης ανατριχιαστική είναι και η φωνή της Adele κάθε φορά που την ακούω μου έρχεται να κλάψω (και δεν κλαίω εύκολα)
http://www.youtube.com/watch?v=qemWRToNYJY
http://www.youtube.com/watch?v=iPIP0tieWWI

Παράθεση

αδαμαντια52071 (νυσταλέα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη αδαμαντια52071
H νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,636 μηνύματα.

H αδαμαντια52071 έγραψε στις 10:24, 27-07-11:

Ξεχωριστη φωνη.Κοιτα topic starter ειναι αναλογα πως την οριζεις.
Ξεχωριστη φωνη θεωρεις απαραιτητη πως ειναι πολυ '' ψηλη "" ?? Διοτι εγω οχι...
Εκεινη που κανει σπουδαιους ''ελιγμους''?Απο πολυ ψηλα , μπασα? Διοτι εγω οχι...

Ξεχωριστε φωνες για εμενα ειναι του
Kurt Cobain των Νιρβανα . Ειναι μοναδικη.Φανερωνει μια μελαγχολια αυτη η μπασα φωνη του. Μια κρυφη επανασταση μεσα του.Μια προσπαθεια για κατι που ο ιδιος δεν γνωριζε καν....

Του Αγγελακα.Την λατρευω.....Ξεχωριστη και μοναδικη!!!!!!!!!!!!!!!!!! Φανερωνει μια προσωπικη ροκια ,μια σκληροπυρηνικη αντιληψη στα θεματα της μουσικης και της αντιληψης του κοσμου..

Του Ασιμου και του Σιδηροπουλου.Με κανει να θελω καθε φορα να δακρυσω ....Μελαγχολια,απροχωρητο, αναγκη για αλλαγη , προσπαθεια....ανεπιτυχης....δακρυα......ολα αυτα φανερωνονται στις φωνες του....

Του Παπακωνσταντινου (Βασιλη)....Παθος για επανασταση και ερωτα μαζι....

Παράθεση

*BeLLatriX*

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη *BeLLatriX*
H *BeLLatriX* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.

H *BeLLatriX* έγραψε στις 18:05, 30-12-11:

Έλληνες

- Χαρούλα Αλεξίου
- Βασίλης Παπακωνσταντίνου
- Αλκίνοος Ιωαννίδης
- Παντελής Θαλασσινός
- Άλκηστις Πρωτοψάλτη
- Νίκος Ξυλούρης
- Ελευθερία Αρβανιτάκη

Ξένοι

- Freddie Mercury απο Queen
- Amy Lee απο Evanescence
- Tori Amos
- Adele
- Amy Winehouse
- Klaus Meine απο Scorpions
- Lucio Dalla
- Michael Jackson

Παράθεση

*BeLLatriX*

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη *BeLLatriX*
H *BeLLatriX* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.

H *BeLLatriX* έγραψε στις 18:07, 30-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από *natalia5555*
ολοι ειναι εξαιρετοι αλλα τη Βισση γιατι την κολλησες?μπορει να συγκρηθει με τη χαρούλα ή Μαρινέλλα ας πούμε?

Η Βίσση έχει φωνή. Μην κοιτάς που τραγουδάει τα ποπ....

Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Mercury
Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,749 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε στις 18:42, 30-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από *BeLLatriX*

Ξένοι

- Freddie Mercury απο Queen
- Amy Lee απο Evanescence
Μονο αυτα ειναι αρκετα...

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους