Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,088 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,944 μηνύματα σε 74,641 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ομοφυλόφιλος αδερφός

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 23:13, 18-11-05:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Μήπως η συζήτηση που πάτε να αρχίσετε θα ταίριαζε καλύτερα εδώ?
Σιγουρα... Για αυτο η συνεχεια θα γινει εκει
Τα μνμ μεταθερθηκαν

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 11:06, 07-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από Γιάννης
Ο αδερφός σας, ανακοινώνει ότι είναι ομοφυλόφιλος και ζητά την βοήθεια σας για να το ανακοινώσει στους γονείς σας. Ποια είναι η στάση σας, δεδομένου ότι οι γονεις σας είναι αντίθετοι σε αυτή την ιδέα και πιθανων να το τραβήξουν στα άκρα.
Θα του έλεγα να το πεί μπροστά μου, και πώς ότι και να γινόταν θα είμουν μαζί του, ακόμα και απο το σπίτι να τον έδιωχναν θα έλεγα στους γονείς μου ότι θα τον ακολουθήσω και ότι άν θέλουν να μην τον έχουν θα χάσουν 2 παιδιά, δεν θα μπορούσα ποτέ να τον 'άφηνα απροστάτευτο

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη deadhead_pirate
Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 11:09, 07-05-07:

Και γιατί να το ανακοινώσει στους γονείς μας;
Ποιος νοιάζεται για το τι κάνει ο καθένας στο κρεβάτι του;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Asterismos (Ιωάννα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Asterismos
H Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 124 μηνύματα.

H Asterismos έγραψε στις 11:11, 07-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από mania
Θα του έλεγα να το πεί μπροστά μου, και πώς ότι και να γινόταν θα είμουν μαζί του, ακόμα και απο το σπίτι να τον έδιωχναν θα έλεγα στους γονείς μου ότι θα τον ακολουθήσω και ότι άν θέλουν να μην τον έχουν θα χάσουν 2 παιδιά, δεν θα μπορούσα ποτέ να τον 'άφηνα απροστάτευτο
+1
Πολύ θετική αντιμετώπιση και μπράβο! Αν κι εμένα κατά βάθος θα με στεναχωρούσε. Δεν ξέρω αν θα μπορούσα να το αποδεχτώ. Θα προσπαθούσα όμως να μην το δείξω γιατί ότι και να γίνει είμαστε οικογένεια. Και η οικογένεια υπάρχει για να στηρίζει ο ένας τον άλλον σε όλες τις φάσεις της ζωής.

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 11:21, 07-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από Asterismos
+1
Πολύ θετική αντιμετώπιση και μπράβο! Αν κι εμένα κατά βάθος θα με στεναχωρούσε. Δεν ξέρω αν θα μπορούσα να το αποδεχτώ. Θα προσπαθούσα όμως να μην το δείξω γιατί ότι και να γίνει είμαστε οικογένεια. Και η οικογένεια υπάρχει για να στηρίζει ο ένας τον άλλον σε όλες τις φάσεις της ζωής.

Πρέπει εξάλου δεν κάνει κάτι κακό, κακό είναι να σου λέει ότι δεν είναι και να κρατάτε μυστικά μεταξύ σας

Παράθεση

Asterismos (Ιωάννα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Asterismos
H Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 124 μηνύματα.

H Asterismos έγραψε στις 11:25, 07-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από mania
Πρέπει εξάλου δεν κάνει κάτι κακό, κακό είναι να σου λέει ότι δεν είναι και να κρατάτε μυστικά μεταξύ σας
Ναι σωστά. Απλά είναι μία επιλογή που δεν βλάπτει κανέναν. Και προκειμένου να ένιωθε αποκομένος από την οικογένεια καλό θα ήταν να ήξερε ότι έχει ένα στήριγμα.

Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 11:17, 19-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από deadhead_pirate
Και γιατί να το ανακοινώσει στους γονείς μας;
Ποιος νοιάζεται για το τι κάνει ο καθένας στο κρεβάτι του;
Ο γονιος για το παιδι του, σιγουρα.

Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kakerlak
H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 11:22, 19-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από misslittledevil
εκτος οτι ο γονιος σιγουρα θα τον ενδιεφερε, στανταρ θα πρεπει να δικαιολογησει κ στους γονεις καποια πραγματα ισως ποιο λογο δεν εχουν δει καποια κοπελα στην ζωη του η στο μελλον γιατι δεν κανει οικογενεια
ετσι δεν ειναι?

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 11:30, 19-05-07:

Οποιος δηλαδή που δεν θέλει να κάνει οικογένεια θα πρέπει να δικαιολογηθεί στους γονείς του;

Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 11:32, 19-05-07:

Εγώ δηλαδή που δεν θέλω να κάνω οικογένεια θα πρέπει να δικαιολογηθώ στους γονείς μου;
ειμαι σιγουρη οτι αν δεν σε εχουν ρωτησει το λογο ηδη καποια στιγμη θα το κανουν

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

O deadhead_pirate έγραψε στις 11:33, 19-05-07:

Δεν θα το κάνουν, ξέρουν πολύ καλά οτι δεν με ενδιαφέρει κάτι τέτοιο και δεν έχουν το παραμικρό πρόβλημα με αυτό.

Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 11:38, 19-05-07:

Δεν θα το κάνουν, ξέρουν πολύ καλά οτι δεν με ενδιαφέρει κάτι τέτοιο και δεν έχουν το παραμικρό πρόβλημα με αυτό.
ο καθενας το σκεφτονται αλλιως πιστευω ομως οτι το μεγαλυτερο ποσοστο θα ειχε προβλημα,
ασε που υπαρχει μια περιπτωση να εχουν προβλημα κ απλα να μην στο λενε

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

O deadhead_pirate έγραψε στις 11:41, 19-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από Kakerlak
ο καθενας το σκεφτονται αλλιως πιστευω ομως οτι το μεγαλυτερο ποσοστο θα ειχε προβλημα,
ασε που υπαρχει μια περιπτωση να εχουν προβλημα κ απλα να μην στο λενε
Μπα όχι, συμφωνούν απόλυτα......
Ακου που σου λέω.....

Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 11:52, 19-05-07:

Μπα όχι, συμφωνούν απόλυτα......
Ακου που σου λέω.....
μακαρι να εχεις δικοιο

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 12:17, 19-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από misslittledevil

θέλω να ελπίζω ότι ο γονιός δεν ενδιαφέρεται με ποιον το κάνει το παιδί του και πως και τι κάνει στο κρεβάτι του αλλά αν είναι πραγματικά ευτυχισμένο

(οκ, έχει δίκιο η corpse... έχουν επηρεαστεί οι ορμόνες μου )

Παράθεση

suspiria (ρόζα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη suspiria
H ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,322 μηνύματα.

H suspiria έγραψε στις 12:38, 19-05-07:

Τι σημασία έχει τι πιστεύουν οι γονείς;

Ο αδερφός σου το λέει σε εσένα, εσύ τι υποστηρίζεις; Για παράδειγμα εγώ υποστηρίζω οτι είναι δικαίωμα του να είναι ομοφιλόφυλος και πολύ καλά κάνει και το εκφράζει. Απο εκεί και πέρα θα σταθώ δίπλα του και θα τον βοηθήσω να το πει στους γονείς όπως θα το έλεγε στον καθένα και θα δεχτώ μαζί του τις γνώμες των γονέων και πάλι μαζί του θα είμαι για να τις αποκρούσουμε.

Κανένα πρόβλημα.

Παράθεση

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Αρκτούρος
Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 463 μηνύματα.

O Αρκτούρος έγραψε στις 22:28, 21-05-07:

Στην περίπτωση αυτή εννοείται πως θα το υποστήριζα το συγκεκριμένο άτομο και θα προσπαθούσα ν'ανοίξω τα μάτια και το μυαλό των γονιών μου.(αν και δεν έχω αδερφό). Και γιατί υπάρχει μια γενική τάση να ταυτίζουμε την ομοφυλοφιλία με την θηλυπρεπή συμπεριφορά; Αυτό είναι μεγάλο λάθος. Οι "κραγμένες" είναι άλλο θέμα κι εξαιτίας της εικόνας τους ο κόσμος δεν θέλει να αποδεχτεί την ομοφυλοφιλία. Έτσι δεν είναι;
Και επίσης δεν υπάρχει καμιά "υποχρέωση" να πεις στους γονείς σου ότι είσαι ομοφυλόφιλος. Ο καθένας επιλέγει μόνος του τον τρόπο ζωής του. Άλλοι αισθάνονται πως θέλουν να το πουν, άλλοι πάλι είναι πιο κλειστά άτομα. Αυτό είναι αυτονόητο.

Παράθεση

T_Lord

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη T_Lord
Ο T_Lord αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 13 μηνύματα.

O T_Lord έγραψε στις 01:27, 19-06-07:

Δεν θα ειχα κανενα απολυτοσ προβλιμα με τον αδερφο μου η αδερφη μου αν ιτανε ομοφυλοφυλος και ακομα καλυτερα αν μθ το ελεγε γιατι θα ετσι θα μου εδιχνε και τιν εμπιστοσυνι του προ εμενα....αν και πιστεςο ποσ πεζει ρολο και με πια νοτροπια οικογενιας μεγαλονει κανεις...

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους