Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,088 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,947 μηνύματα σε 74,641 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Αληθινός Έρωτας: Μόνο μια φορά;

emufear

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη emufear
Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,209 μηνύματα.

O emufear έγραψε στις 23:03, 15-06-05:

Θα ήθελα να μάθω τι πιστεύετε... Δηλαδή αν πιστεύετε πως κάποιος μπορεί να ερωτευτεί, -να ΕΡΩΤΕΥΤΕΙ όμως έτσι;- πάνω από μια φορά.

Εγώ είμαι (σχεδόν) σίγουρος πως ο αληθινός έρωτας (ο έρωτας του Σοφοκλή, ο ανίκητος στη μάχη) μια φορά σου κάνει την τιμή... από κει και πέρα..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

YoMaNaTiOn

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη YoMaNaTiOn
Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια . Έχει γράψει 401 μηνύματα.

O YoMaNaTiOn έγραψε στις 23:18, 15-06-05:

Επειδή δεν ξέρεις πότε έχεις ερωτευτεί πραγματικά, δε μπορείς να το ξέρεις αυτό.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

emufear

Περιβόητο Μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,209 μηνύματα.

O emufear έγραψε στις 23:40, 15-06-05:

Μπα, πιστεύω πως ξέρεις, το νιώθεις... :/

Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη weak and powerless
Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε στις 23:50, 15-06-05:

εγώ πιστεύω πως μπορεί να σου τύχη ν φορές, όπου v ανήκει στο σύνολο των φυσικών αριθμών (μηδενός συμπεριλαμβανομένου ).

Παράθεση

YoMaNaTiOn

Δραστήριο Μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια . Έχει γράψει 401 μηνύματα.

O YoMaNaTiOn έγραψε στις 00:49, 16-06-05:

Σωστος ο weak and powerless. Αυτό που εννοώ αγαπητέ emufear είναι πως ποτέ δεν ξέρεις αν έχεις ερωτευτεί όσο περισσότερο μπορείς. Δεν υπάρχουν όρια στον έρωτα!

Παράθεση

emufear

Περιβόητο Μέλος

O emufear έγραψε στις 00:51, 16-06-05:

Δεν τίθεται θέμα ποσότητας στον έρωτα, μάλλον η ποιότητα είναι το κρίσιμο σημείο και γι' αυτό ανέφερα το Σοφοκλή..

Παράθεση

YoMaNaTiOn

Δραστήριο Μέλος

O YoMaNaTiOn έγραψε στις 01:40, 16-06-05:

Ούτε εγώ μίλησα για ποσότητα. Αλλά να είσαι σίγουρος emufear πως περισσότερο θα ερωτευτείς όταν θα κάνεις σχέση με μια κοπέλα. Τότε είναι που είσαι τελείως prisoner. Αν δεν έχεις σχέση με αυτή που είσαι ερωτευμένος... ε όπως και να το κάνουμε δε μπορείς να είσαι full in love...

Παράθεση

trifyllenia

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη trifyllenia
H trifyllenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 29 μηνύματα.

H trifyllenia έγραψε στις 02:58, 16-06-05:

Εγώ πρόσφατα περνάω μια πολύ παράξενη περίοδο της ζωής μου:Για 8 μήνες τα είχα με το αγόρι που τρελενόμουν,τρελαίνομαι ,ήμουν ερωτευμένη κ παραμένω.Κ αυτός μια απ'τα ίδια.Αλλά περνάγαμε πολλέσ δυσκολίες τον τελευτάιο μήνα εξαιτίας του κ εγώ δεν άντεχα άλλο.Τον ήθελα έτσι όπως ήταν όταν γνωρισστήκαμε.Αλλά τώρα χάθηκε,άλλαξε.Αλλά τον σκέφτομαι συνέχεια κ σκέφτομαι όλες τις όμορφες στιγμές που περάσαμε μαζί...Δε νομίζω πως πρόκειται να με ξαναγαπήσει κανένας έτσι όπως με αγάπησε αυτός...

Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη bunny217
H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 07:21, 16-06-05:

Η αγάπη και ο έρωτας είναι 2 τελείως διαφορετικές έννοιες τις οποίες πολλά άτομα δε μπορούν να ξεκαθαρίσουν αν δεν αισθανθούν το συναίσθημα της αγάπης.
Να ερωτευτείς μπορείς παααρα πολλές φορές και κάποιον-α στο δρόμο αν δείς μπορεί να τον ερωτευτείς
Να αγαπήσεις όμως μπορείς 1-2 φορές(μου το έχει πει φίλος μου που ασχολείται πολύ με την ψυχολογια) και το πιστεύω.
Αλλά αληθινή αγάπη όχι απλά να έχεις φάει κόλλημα

Παράθεση

emufear

Περιβόητο Μέλος

O emufear έγραψε στις 13:22, 16-06-05:

Bunny εσύ τα έχεις μπερδέψει νομίζω... :-)

Αγάπη: Κορυφαίο ανιδιοτελές συναίσθημα. Αγαπάς τη μητέρα σου, τον αδερφό σου, την κολλητή σου και (ίσως αφού περάσει ο έρωτας) αγαπάς και το αγόρι σου....

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.

Δε νομίζω πάντως πως ερωτεύεσαι ή αγαπάς εύκολα και με μεγάλη συχνότητα...

Cheers!

Παράθεση

gianakin

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη gianakin
Ο gianakin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 144 μηνύματα.

O gianakin έγραψε στις 17:31, 16-06-05:

Εχω ερωτευτει 3 φορες,αλλα κανονικα ερωτευτει.Για μενα δεν ειναι μονο μια φορα.Δεν βλεπω καποια λογικη ή κανονες πισω απο το ποσες φορες θα ερωτευτεις,οποτε...

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 17:51, 16-06-05:

εγώ πάντως απο το γυμνάσιο έχω ερωτευτεί πολλές φορές αλλά εχω αγαπήσει 2,(τώρα είμαι στον δεύτερο)
πιστεύω πω ερωτεύεσαι(όχι ενθουσιάζεσαι) πολύ πιο εύκολα απο ότι να αγαπήσεις

Παράθεση

nv

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη nv
H nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 318 μηνύματα.

H nv έγραψε στις 18:44, 16-06-05:

εχω ερωτευτεί δύο φορές και ουσιαστικά την δεύτερη φορά εξελίχτηκε το θέμα. Ελπίζω και πιστεύω ότι ερωτεύομαστε αρκετές φορές στην ζωή μας. Σπάνιες είναι οι περιπτώσεις στην σημερινή εποχή που κάποιος ερωτεύεται μια φορά και περνάει όλη την ζωή του με το ίδιο άτομο. Και αν υποθέσουμε ότι μια φορά ερωτευόμαστε και τις υπόλοιπες απλά συμβιβαζόμαστε, άσχημα τα πράγματα...!

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 03:46, 17-06-05:

Αν στην ηλικια που ειμαστε (υποθετω ολοι γυρω στα 20+) εχουμε ηδη ερωτευτει μια φορα..μεχρι να κατασταλαξουμε γενικα εχουν να πεσουν ερωτοχτυπηματααα..!

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 03:48, 17-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από katerina
Αν στην ηλικια που ειμαστε (υποθετω ολοι γυρω στα 20+)
Αν δεν είχες βάλει αυτό το + θα είχες πέσει μέσα! Αν και όχι για όλους... Εχουμε και μικρούλια στο φόρουμ (ενας απο αυτούς ειναι και admin)

Παράθεση

gilie

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη gilie
H gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 435 μηνύματα.

H gilie έγραψε στις 10:01, 18-06-05:

Εγώ είμαι (σχεδόν) σίγουρος πως ο αληθινός έρωτας (ο έρωτας του Σοφοκλή, ο ανίκητος στη μάχη) μια φορά σου κάνει την τιμή... από κει και πέρα..
Τι είναι τελικά αυτό που κάνει τον έρωτα ανίκητο? εχεις ερωτευθει ποτέ? έχεις νιώσει οτι αυτην την στιγμή θα έκανες τα παντα για να βρέθεις κοντά στον ανθρωπο αυτό? Αυτό μπορεί να σειμβεί πολλές φορές αλλωστε ο έρωτας στην περιγραφη του Σοφοκλή (όπως τον αντιλυφθηκα εγώ) χαρακτιρίζεται απο ενθουσιασμό και αυθορμιτισμό αυτό δεν δηλώνει διάρκεια και σαφώς όχι μοναδικότητα!!

Αρα πιστεύω οτι ερωτεύεσαι συχνα (στην περίπτωση μου τον ίδιο ανθρωπο πολλές φορες) αλλα δυστηχώς δεν έχει διαρκεια...

Παράθεση

katerina21

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη katerina21
H katerina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 55 μηνύματα.

H katerina21 έγραψε στις 10:09, 18-06-05:

Δεν ξέρω, αλλά τι λένε; Συνήθως τα μεγάλα αισθήματα τα ζούμε μία φορά στη ζωή μας, τα υπόλοιπα είναι υποκατάσταστα!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 11-12-07 στις 18:46. Αιτία: Απαγορεύονται τα greeklish. :)
Παράθεση

emufear

Περιβόητο Μέλος

O emufear έγραψε στις 13:04, 18-06-05:

Έχω ερωτευθεί μία φορά πριν λίγα χρόνια, και έχω νιώσει αυτά που λες gilie. Νομίζω πάντως πως η μοναδικότητα και η διάρκεια (παντοτινότητα) υποβόσκουν στο έργο του Σοφοκλή.. Φαντάσου να έλεγε ότι η Αντιγόνη είχε ερωτευτεί και 5-6 άλλους παλιότερα, δε θα ταίριαζε καθόλου... :/

Φοβάμαι πως αυτό που ανέφερε η Κατερίνα παίζει να ισχύει...

Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Founes
Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε στις 14:15, 18-06-05:

Πιστεύω πως ο άνθρωπος μπορεί να ερωτευτεί αρκετές φορές, το θέμα είναι η εξέλιξη του έρωτα αυτού...
αλήθεια σας έχει τύχει ποτέ να αισθάνεστε ερωτευμένοι με 2 άτομα συγχρόνος?

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 09:59, 19-06-05:

Αρχική Δημοσίευση από Founes
Πιστεύω πως ο άνθρωπος μπορεί να ερωτευτεί αρκετές φορές, το θέμα είναι η εξέλιξη του έρωτα αυτού...
αλήθεια σας έχει τύχει ποτέ να αισθάνεστε ερωτευμένοι με 2 άτομα συγχρόνος?
Ναι αμέ :/

Παράθεση

Κain

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Κain
Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 24 μηνύματα.

O Κain έγραψε στις 16:51, 20-06-05:

Aληθινος ερωτας (για εμενα) ειναι εκεινη η ψυχολογικη κατασταση και εκεινο το ανακατεμα συναισθηματων που θα σε κανουν να χασεις τα μυαλα σου για καποια\ον...
Που θα ειναι το τελευταιο πραγμα που θα σκεφτεσαι πριν κοιμηθεις και το πρωτο αφου ξυπνησεις.
Εκεινη η φαση, που το αρωμα της θα χει αντικαταστησει το οξυγονο σου και καθε φορα που θα ειστε μακρια θα αναπνεεις με δυσκολια...
Αληθινος ερωτας ειναι ολα αυτα και 1002 ακομα.
Δεν τον ζεις μονο μια φορα.
Ο καθε ερωτας που ζουμε και που χαραζεται στην καρδιας μας ειναι ο αληθινος ερωτας για οσο τον ζουμε...
Εαν τελειωσει, τοτε ο επομενος που θα μας παρει απο το εδαφος και θα μας παει στα ουρανια παλι,αυτοματα γινεται εκεινος ο αληθινος ερωτας...
Τελικα ο πραγματικοςς ερωτας για να δημιουργηθει, πρεπει η χημεια τον ατομων να ειναι σαν δυο κομματια απο το ιδιο παζλ που ειχαν χαθει, και να εχει αντοχη σε ολα των ειδων τα προβληματα (χρονο, αποσταση...), χωρις να χανεται το παθος και η "διψα" που εχεις για το ταιρι σου...

Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη crazyhelen
H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,257 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 10:52, 22-06-05:

Πιστεύω ότι μπορείς να ερωτευτείς πολλές φορές, αλλά να αγαπήσεις λίγες. Ο έρωτας είναι ένας ενθουσιασμός με ημερομηνία λήξης, ενώ η αγάπη είναι ένα συναίσθημα παντοτινό.

Παράθεση

mara

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mara
H mara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 51 μηνύματα.

H mara έγραψε στις 14:39, 01-02-07:

εγώ πιστευω οτι ο αληθινός έρωτας έρχεται μόνο μια φορά...
συνηθιζουμε να μπερδευουμε τον έρωτα με τον ενθουσιασμό. πολλές φορές νομίζουμε οτι ειμαστε ερωτευμένοι ενώ στην ουσία πρόκειται για ενθουσιασμό (την έχω πατήσει κι εγώ έτσι).
όσον αφορά την έννια της αγάπης, ειναι άλλο κεφάλαιο. Πολύ σπάνια συναντάς την αληθινή αγάπη

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 18:32, 01-02-07:

αν πίστευα ότι ο αληθινός έρωτας και η αληθινή αγάπη έρχονται μόνο μια φορά στη ζωή μας, θα έπρεπε να έχω αυτοκτονήσει πολλά χρόνια πριν.... μιας που δεν μπορώ να φανταστω τη ζωή μου χωρις ερωτα και αγαπη...

ευτυχως η ζωή μου έχει αποδείξει ότι έρχονται και δυο.. και τρεις.. και παραπάνω...
οσες φορες επιτρέψουμε στον εαυτό μας να ερωτευτεί αληθινα και να αγαπήσει χωρις να του βαζουμε φραγμους απ τον φόβο μας να μην ξανα-πονέσουμε

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 19:33, 01-02-07:

Ο έρωτας έρχεται και ξανάρχεται.
Η αγάπη χτίζεται σιγά σιγά με υπομονή, ξανά και ξανά από την αρχή.
Άλλοι μας πέφτουν γάντι και ζούμε κάτι το κεραυνοβόλο.
Άλλοι θέλουν κουράγιο και χαμόγελο.

Αλλά πάνω απ' όλα...

Ουδείς αναντικατάστατος.

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 19:40, 01-02-07:

Στην αρχικη ερωτηση και αναφορικα με τον τιτλο του θεματος, προσωικα πιστευω οτι ο καθε ερωτας ειναι και αληθινος.
Αρα αυτοματα δεν ερχεται μια φορα και μονο.(Αναφερομαι στον ερωτα και οχι στον..."$ερωτα$")
Προσωπικα οταν ερωτευτω, θα ερωτευτω αληθινοτατα.Οποτε,οχι δεν ερχεται μια φορα και μονο.
(Μια φορα ερχεται μονο εαν δεν ερθει ποτε η ωρα του χωρισμου και ειναι και ο πρωτος σου ερωτας.)

Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη roumana
H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,878 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε στις 22:08, 03-02-07:

Πλεονασμός είναι «αληθινός έρωτας». Δηλαδή τι άλλο μπορεί να είναι? Ψεύτικος? Αυτό που νιώθεις είναι πέρα για πέρα αληθινό, εφόσον το νιώθεις.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη roumana : 04-02-07 στις 11:17.
Παράθεση

Palladin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Palladin
H Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε στις 11:29, 04-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Ο έρωτας έρχεται και ξανάρχεται.
Η αγάπη χτίζεται σιγά σιγά με υπομονή, ξανά και ξανά από την αρχή.
Άλλοι μας πέφτουν γάντι και ζούμε κάτι το κεραυνοβόλο.
Άλλοι θέλουν κουράγιο και χαμόγελο.
So true

Παράθεση

thodoris7

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη thodoris7
Ο thodoris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τεχνικός . Έχει γράψει 112 μηνύματα.

O thodoris7 έγραψε στις 18:29, 04-02-07:

Εγώ πάντως έχω ερωτευτεί 2 φορές,την μία 16 χρονών και την άλλη 26 χρονών.
Όταν ερωτεύεσαι γίνεσαι χαζός και δεν έχεις αντίληψει των πραγμάτων αλλά από την άλλη ζεις ένα όνειρο.
Anyway ...

Παράθεση

travel_lover

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη travel_lover
H travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 528 μηνύματα.

H travel_lover έγραψε στις 11:44, 05-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen
Πιστεύω ότι μπορείς να ερωτευτείς πολλές φορές, αλλά να αγαπήσεις λίγες. Ο έρωτας είναι ένας ενθουσιασμός με ημερομηνία λήξης, ενώ η αγάπη είναι ένα συναίσθημα παντοτινό.
δεν θα μπορούσα να το πω καλύτερα...

Παράθεση

Hakuna Matata (Άτομο)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hakuna Matata
H Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 814 μηνύματα.

H Hakuna Matata έγραψε στις 11:31, 08-02-07:

Θελω να ελπιζω οτι θα ξαναγαπησω.

Απο την αλλη, ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ δεν μπορω να με φανταστω να νιωθω αυτα που ενιωσα (και καποια απο αυτα εξακολουθω να τα νιωθω) για τον πρωην μου, για καποιον αλλον.

Ελπιζω ο καιρος να με διαψευσει. Αλλιως θα εχω βαλει τα χερακια μου και θα χω βγαλει τα ματακια μου!!

Παντως ερωτευεσαι απειρες φορες στη ζωη σου. Αυτο στανταρ.

Παράθεση

Καλομοίρα

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Καλομοίρα
H Καλομοίρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών . Έχει γράψει 20 μηνύματα.

H Καλομοίρα έγραψε στις 16:30, 08-02-07:

Οσο έχεις ορμονικές λειτουργίες και ψυχολογικές αδυναμίες(ανάγκες) μπορει να ερωτευτεις.Ποιός είναι ο αληθινός?

Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 18:16, 08-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από Καλομοίρα
Ποιός είναι ο αληθινός?
Δεν ειναι απαραιτητο να τους ξεχωρισεις.
Μπορει -ανετα- να ειναι πανω απο ενας ο "αληθινος".

Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη io-io
H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,548 μηνύματα.

H io-io έγραψε στις 21:28, 08-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από Hakuna Matata

Παντως ερωτευεσαι απειρες φορες στη ζωη σου. Αυτο στανταρ.
Καλα, αυτο ειναι λαθος by definition.

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 03:01, 09-02-07:

ερχεται, φευγει...
ξαναρχεται... μπορει να ξαναφυγει....
οσες φορες το θελεις!

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 03:40, 09-02-07:

Εγώ ερωτεύομαι και ξερωτεύομαι με ρυθμούς πυραύλου! Και μετά σου λέει 25 χρονών.

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 04:52, 09-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από underwater
Εγώ ερωτεύομαι και ξερωτεύομαι με ρυθμούς πυραύλου! Και μετά σου λέει 25 χρονών.
Μαζί σου. Κι εγώ στο σχολειό μου όταν ήμουν ερωτευόμουν καθημερινά
Αλλά τώρα όταν το ξεπερνάς σε ρυθμούς ούφο (πύραυλος => ούφο), όχι δεν είναι έρωτας

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater έγραψε στις 04:54, 09-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από Γιωργος
Αλλά τώρα όταν το ξεπερνάς σε ρυθμούς ούφο (πύραυλος => ούφο), όχι δεν είναι έρωτας

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 04:55, 09-02-07:

Για μένα έλεγα

Λέω ρε παιδίμ ότι όταν το ξεπερνώ σε κλάσματα του λεπτού, δεν είναι έρωτας αυτός

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater έγραψε στις 04:59, 09-02-07:

Καλά τότε!

Παράθεση

travel_lover

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη travel_lover
H travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 528 μηνύματα.

H travel_lover έγραψε στις 10:53, 09-02-07:

όσο το επιτρέπεις στον εαυτό σου...

έρωτες αληθινοί ο καθένας με την διαφορετικότητά του

Παράθεση

torry (Χριστίνα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη torry
H Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών . Έχει γράψει 362 μηνύματα.

H torry έγραψε στις 16:39, 22-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από travel_lover
όσο το επιτρέπεις στον εαυτό σου...

έρωτες αληθινοί ο καθένας με την διαφορετικότητά του
Δεν θα μπορούσα να το πω καλύτερα! Κάθε φορά που ερωτεύεσαι νιώθεις σαν να'ναι η πρώτη και πως ο έρωτάς σου είναι πιο δυνατός άρα μάλλον δεν υπάρχει μια αλλά ίσως υπάρχει η τελευταία

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Stalitsa (Μιμιλού!!!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Stalitsa
H Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 336 μηνύματα.

H Stalitsa έγραψε στις 18:31, 28-12-07:

Όταν ένας άνθρωπος αγαπήσει πολύ κάποιον στην ζωή του, μαθαίνει τί σημαίνει αγάπη, έρωτας, νοιάξιμο, δίνει τα πάντα γι'αυτόν, είναι πάνω απ'όλους και όλα, εξαρτάται από τον άλλον... από την ύπαρξη του, έχει εξευτελιστεί για εκείνον, έχει ικετέψει, έχει αντέξει και υπομείνει όσα κανείς άλλος... Έκανε όνειρα και τόσα άλλα.... Μπορεί να ξαναγαπήσει??? Μπορεί να ξανανιώσει τόσο δυνατά για κάποιον άλλον? Μπορεί να τον ξεχάσει κ ας του έκανε τότε την ζωή κόλαση αυτός που αγάπησε πολύ???

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Oralee : 29-12-07 στις 00:28. Αιτία: Το ποστ αυτό προήλθε από το θέμα "Μπορεί να ξαναγαπήσει;"
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 18:34, 28-12-07:

Ναι...μπορεί....
Αλλά βρε Σταλίτσα μου αυτό που περιγράφεις δεν μου κάνει αγάπη αλλά μαζοχισμός από ένα σημείο και μετά

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Oralee : 29-12-07 στις 00:28. Αιτία: Το ποστ αυτό προήλθε από το θέμα "Μπορεί να ξαναγαπήσει;"
Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

Το avatar του χρήστη Scandal
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 18:34, 28-12-07:

Αυτό που περιγράφεις βασικά μου φαίνεται πιο πολύ για παράφορο ΕΡΩΤΑ παρά για ΑΓΑΠΗ

Μιας που έχω ζήσει κάτι τέτοιο, πιστεύω πως φυσικά και μπορεί ένα τέτοιο άτομο να ξανα ερωτευτεί και αγαπήσει.

-petros

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Oralee : 29-12-07 στις 00:29. Αιτία: Το ποστ αυτό προήλθε από το θέμα "Μπορεί να ξαναγαπήσει;"
Παράθεση

Stalitsa (Μιμιλού!!!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Stalitsa
H Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 336 μηνύματα.

H Stalitsa έγραψε στις 18:38, 28-12-07:

Αγαπάς όμως???? Κ αν τον αγαπάς γιατί δεν μπορείς να κάνεις τα ίδια και περισσότερα, ειδικά όταν το ταίρι σου είναι άψογο απέναντι σου και σε λατρεύει... Τί κάνει τόσο λάθος??? Μηπως δεν το αγαπάς αληθινά και δεν μπορείς να κάνεις τα ίδια??? [Έχει παραδεχτεί την αγάπη του για εκείνο το άτομο...]

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Oralee : 29-12-07 στις 00:29. Αιτία: Το ποστ αυτό προήλθε από το θέμα "Μπορεί να ξαναγαπήσει;"
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 18:45, 28-12-07:

Μπορεί:
  1. Να μην τον αγαπάει πραγματικά
  2. Να αγαπάει και να φοβάται λόγω περασμένων καταστάσεων
  3. Να νομίζει ότι αγαπάει
Βασικά το τι νιώθουμε δεν έχει να κάνει με την άψογη ή όχι συμπεριφορά του ατόμου που έχουμε δίπλα μας...Όπως και να έχει μιλάμε καθαρά υποθετικά....

Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 18:52, 28-12-07:

Σταλίτσα μου, η αγάπη είναι πολύ μεγάλη υπόθεση.
Εσύ στο πρώτο σου ποστ περιγράφεις μάλλον τον έρωτα παρά την αγάπη. Για να αγαπήσεις κάποιον πρέπει να νιώσεις κάτι σταθερότερο και βαθύτερο από τον έρωτα. Ο έρωτας έχει μεγαλύτερο ενθουσιασμό αλλά δεν έχει άλλα ποιοτικότερα χαρακτηριστικά.
Και ναι, γίνεται ένας άνθρωπος να καναγαπήσει και μια και δύο και περισσότερες φορές. Εξαρτάται από εκείνον και μόνο.

Παράθεση

Klaus

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Klaus
Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 535 μηνύματα.

O Klaus έγραψε στις 19:38, 28-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από Stalitsa
Όταν ένας άνθρωπος αγαπήσει πολύ κάποιον στην ζωή του, μαθαίνει τί σημαίνει αγάπη, έρωτας, νοιάξιμο, δίνει τα πάντα γι'αυτόν, είναι πάνω απ'όλους και όλα, εξαρτάται από τον άλλον... από την ύπαρξη του, έχει εξευτελιστεί για εκείνον, έχει ικετέψει, έχει αντέξει και υπομείνει όσα κανείς άλλος... Έκανε όνειρα και τόσα άλλα.... Μπορεί να ξαναγαπήσει??? Μπορεί να ξανανιώσει τόσο δυνατά για κάποιον άλλον? Μπορεί να τον ξεχάσει κ ας του έκανε τότε την ζωή κόλαση αυτός που αγάπησε πολύ???

Όλα είναι δυνατά κούκλα μου.Ότι δεν σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό.Και πάντα μα πάντα υπάρχει κάποιος άνθρωπος εκεί έξω που θα αναγνωρίσει την πραγματική σου αξία και θα στο δείξει.Κοίτα να περάσεις καλά τις γιορτές με φίλους και οικογένεια και τα καλύτερα έρχονται!Μείνε συντονισμένη

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kalypso
H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε στις 00:21, 10-01-08:

Νομίζω είναι δυνατόν να ξαναερωτευθείς, ακόμα κι αν πιστεύεις ότι είχες ήδη βρει τον μεγάλο σου έρωτα. Γιατί μπορεί να νόμιζες ότι ήταν αυτός, αλλά στην πραγματικότητα να μην ήταν.

Πάντως πιστεύω ότι μας μένουν τα συναισθήματα που μας ενέπνευσε ένα άτομο και η ανάμνηση αυτή μας κάνει να το εξιδανικεύουμε, αποκλείοντας την πιθανότητα να υπάρχει κάποιος άλλος κάπου εκεί έξω, που να κάνει την καρδιά μας να χτυπήσει ακόμη πιο δυνατά.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους