Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,051 μέλη και 2,412,080 μηνύματα σε 75,409 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 592 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Αληθινός Έρωτας: Μόνο μια φορά;

Κain

Νεοφερμένος

Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 24 μηνύματα.

O Κain έγραψε: στις 16:51, 20-06-05:

Aληθινος ερωτας (για εμενα) ειναι εκεινη η ψυχολογικη κατασταση και εκεινο το ανακατεμα συναισθηματων που θα σε κανουν να χασεις τα μυαλα σου για καποια\ον...
Που θα ειναι το τελευταιο πραγμα που θα σκεφτεσαι πριν κοιμηθεις και το πρωτο αφου ξυπνησεις.
Εκεινη η φαση, που το αρωμα της θα χει αντικαταστησει το οξυγονο σου και καθε φορα που θα ειστε μακρια θα αναπνεεις με δυσκολια...
Αληθινος ερωτας ειναι ολα αυτα και 1002 ακομα.
Δεν τον ζεις μονο μια φορα.
Ο καθε ερωτας που ζουμε και που χαραζεται στην καρδιας μας ειναι ο αληθινος ερωτας για οσο τον ζουμε...
Εαν τελειωσει, τοτε ο επομενος που θα μας παρει απο το εδαφος και θα μας παει στα ουρανια παλι,αυτοματα γινεται εκεινος ο αληθινος ερωτας...
Τελικα ο πραγματικοςς ερωτας για να δημιουργηθει, πρεπει η χημεια τον ατομων να ειναι σαν δυο κομματια απο το ιδιο παζλ που ειχαν χαθει, και να εχει αντοχη σε ολα των ειδων τα προβληματα (χρονο, αποσταση...), χωρις να χανεται το παθος και η "διψα" που εχεις για το ταιρι σου...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,255 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε: στις 10:52, 22-06-05:

Πιστεύω ότι μπορείς να ερωτευτείς πολλές φορές, αλλά να αγαπήσεις λίγες. Ο έρωτας είναι ένας ενθουσιασμός με ημερομηνία λήξης, ενώ η αγάπη είναι ένα συναίσθημα παντοτινό.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mara

Νεοφερμένος

H mara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 51 μηνύματα.

H mara έγραψε: στις 14:39, 01-02-07:

εγώ πιστευω οτι ο αληθινός έρωτας έρχεται μόνο μια φορά...
συνηθιζουμε να μπερδευουμε τον έρωτα με τον ενθουσιασμό. πολλές φορές νομίζουμε οτι ειμαστε ερωτευμένοι ενώ στην ουσία πρόκειται για ενθουσιασμό (την έχω πατήσει κι εγώ έτσι).
όσον αφορά την έννια της αγάπης, ειναι άλλο κεφάλαιο. Πολύ σπάνια συναντάς την αληθινή αγάπη
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,639 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 18:32, 01-02-07:

αν πίστευα ότι ο αληθινός έρωτας και η αληθινή αγάπη έρχονται μόνο μια φορά στη ζωή μας, θα έπρεπε να έχω αυτοκτονήσει πολλά χρόνια πριν.... μιας που δεν μπορώ να φανταστω τη ζωή μου χωρις ερωτα και αγαπη...

ευτυχως η ζωή μου έχει αποδείξει ότι έρχονται και δυο.. και τρεις.. και παραπάνω...
οσες φορες επιτρέψουμε στον εαυτό μας να ερωτευτεί αληθινα και να αγαπήσει χωρις να του βαζουμε φραγμους απ τον φόβο μας να μην ξανα-πονέσουμε
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,450 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 19:33, 01-02-07:

Ο έρωτας έρχεται και ξανάρχεται.
Η αγάπη χτίζεται σιγά σιγά με υπομονή, ξανά και ξανά από την αρχή.
Άλλοι μας πέφτουν γάντι και ζούμε κάτι το κεραυνοβόλο.
Άλλοι θέλουν κουράγιο και χαμόγελο.

Αλλά πάνω απ' όλα...

Ουδείς αναντικατάστατος.
Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,028 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε: στις 19:40, 01-02-07:

Στην αρχικη ερωτηση και αναφορικα με τον τιτλο του θεματος, προσωικα πιστευω οτι ο καθε ερωτας ειναι και αληθινος.
Αρα αυτοματα δεν ερχεται μια φορα και μονο.(Αναφερομαι στον ερωτα και οχι στον..."$ερωτα$")
Προσωπικα οταν ερωτευτω, θα ερωτευτω αληθινοτατα.Οποτε,οχι δεν ερχεται μια φορα και μονο.
(Μια φορα ερχεται μονο εαν δεν ερθει ποτε η ωρα του χωρισμου και ειναι και ο πρωτος σου ερωτας.)
Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,855 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε: στις 22:08, 03-02-07:

Πλεονασμός είναι «αληθινός έρωτας». Δηλαδή τι άλλο μπορεί να είναι? Ψεύτικος? Αυτό που νιώθεις είναι πέρα για πέρα αληθινό, εφόσον το νιώθεις.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη roumana : 04-02-07 στις 11:17.
Παράθεση

Palladin

Περιβόητο Μέλος

H Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε: στις 11:29, 04-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Ο έρωτας έρχεται και ξανάρχεται.
Η αγάπη χτίζεται σιγά σιγά με υπομονή, ξανά και ξανά από την αρχή.
Άλλοι μας πέφτουν γάντι και ζούμε κάτι το κεραυνοβόλο.
Άλλοι θέλουν κουράγιο και χαμόγελο.
So true
Παράθεση

thodoris7

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο thodoris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Τεχνικός . Έχει γράψει 111 μηνύματα.

O thodoris7 έγραψε: στις 18:29, 04-02-07:

Εγώ πάντως έχω ερωτευτεί 2 φορές,την μία 16 χρονών και την άλλη 26 χρονών.
Όταν ερωτεύεσαι γίνεσαι χαζός και δεν έχεις αντίληψει των πραγμάτων αλλά από την άλλη ζεις ένα όνειρο.
Anyway ...
Παράθεση

travel_lover

Πολύ δραστήριο μέλος

H travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 527 μηνύματα.

H travel_lover έγραψε: στις 11:44, 05-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen
Πιστεύω ότι μπορείς να ερωτευτείς πολλές φορές, αλλά να αγαπήσεις λίγες. Ο έρωτας είναι ένας ενθουσιασμός με ημερομηνία λήξης, ενώ η αγάπη είναι ένα συναίσθημα παντοτινό.
δεν θα μπορούσα να το πω καλύτερα...
Παράθεση

Hakuna Matata (Άτομο)

Διάσημο Μέλος

H Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 813 μηνύματα.

H Hakuna Matata έγραψε: στις 11:31, 08-02-07:

Θελω να ελπιζω οτι θα ξαναγαπησω.

Απο την αλλη, ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ δεν μπορω να με φανταστω να νιωθω αυτα που ενιωσα (και καποια απο αυτα εξακολουθω να τα νιωθω) για τον πρωην μου, για καποιον αλλον.

Ελπιζω ο καιρος να με διαψευσει. Αλλιως θα εχω βαλει τα χερακια μου και θα χω βγαλει τα ματακια μου!!

Παντως ερωτευεσαι απειρες φορες στη ζωη σου. Αυτο στανταρ.
Παράθεση

Καλομοίρα

Νεοφερμένος

H Καλομοίρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών . Έχει γράψει 20 μηνύματα.

H Καλομοίρα έγραψε: στις 16:30, 08-02-07:

Οσο έχεις ορμονικές λειτουργίες και ψυχολογικές αδυναμίες(ανάγκες) μπορει να ερωτευτεις.Ποιός είναι ο αληθινός?
Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,660 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε: στις 18:16, 08-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από Καλομοίρα
Ποιός είναι ο αληθινός?
Δεν ειναι απαραιτητο να τους ξεχωρισεις.
Μπορει -ανετα- να ειναι πανω απο ενας ο "αληθινος".
Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,534 μηνύματα.

H io-io έγραψε: στις 21:28, 08-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από Hakuna Matata

Παντως ερωτευεσαι απειρες φορες στη ζωη σου. Αυτο στανταρ.
Καλα, αυτο ειναι λαθος by definition.
Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε: στις 03:01, 09-02-07:

ερχεται, φευγει...
ξαναρχεται... μπορει να ξαναφυγει....
οσες φορες το θελεις!
Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε: στις 03:40, 09-02-07:

Εγώ ερωτεύομαι και ξερωτεύομαι με ρυθμούς πυραύλου! Και μετά σου λέει 25 χρονών.
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,908 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 04:52, 09-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από underwater
Εγώ ερωτεύομαι και ξερωτεύομαι με ρυθμούς πυραύλου! Και μετά σου λέει 25 χρονών.
Μαζί σου. Κι εγώ στο σχολειό μου όταν ήμουν ερωτευόμουν καθημερινά
Αλλά τώρα όταν το ξεπερνάς σε ρυθμούς ούφο (πύραυλος => ούφο), όχι δεν είναι έρωτας
Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater έγραψε: στις 04:54, 09-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από Γιωργος
Αλλά τώρα όταν το ξεπερνάς σε ρυθμούς ούφο (πύραυλος => ούφο), όχι δεν είναι έρωτας
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,908 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 04:55, 09-02-07:

Για μένα έλεγα

Λέω ρε παιδίμ ότι όταν το ξεπερνώ σε κλάσματα του λεπτού, δεν είναι έρωτας αυτός
Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater έγραψε: στις 04:59, 09-02-07:

Καλά τότε!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια