Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,083 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,815 μηνύματα σε 74,635 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

dvdfab platinum βοηθεια

LiZardKing69 (Δημητρης)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη LiZardKing69
Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Τουριστικά . Έχει γράψει 55 μηνύματα.

O LiZardKing69 http://farmaki-on.blogspot.com/ έγραψε στις 17:08, 29-12-07:

Παιδια καλημερα
μολις κατεβασα αυτο το προγραμμα ( dvdfab platinum 4 ) και οταν
παω να του καω εγκατασταση μου λεει οτι
"To DMA (Direct Memory Access) θα μειωσει δραματικα την χρηση CPU κατα την μεταφορα δεδομενων. Αν ενας γρηγορος οδηγος δεν χρησιμοποιει DMA δεν θα φτασει ποτε την μεγιστη ταχυτητα."
Και μου ζηταει να ενοργοποιησω το DMA.
Αν το ενεργοποιησω θα εχω προβλημα με τον υπολογιστη μετα οταν χρησιμοποιω αυτο το προγραμμα;
Ευχαριστω εκ των προταιρων..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη LiZardKing69 : 29-12-07 στις 17:13. Αιτία: επαναπροσδιορισμος του τιτλου του προγραματος μεσα στο κειμενο
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Bill

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Bill
Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,195 μηνύματα.

O Bill έγραψε στις 17:57, 29-12-07:

Με το DMA θα μπορείς να γράφεις με μεγαλύτερη ταχύτητα το dvd , όταν παράλληλα τρέχουν κι άλλα προγράμματα.Δεν θα υπάρχει πρόβλημα οταν το χρησιμοποιείς.(Μπορει να αργούν λιγο τα προγραμματα που χρησιμοποιεις .)
Εδώ είναι η διαδικασία για να ενεργοποιείς/απενεργοποιείς το DMA (σε περίπτωση που αλλάξεις γνώμη ).
Προσωπικά το έχω ενεργοποιημένο οταν ειναι διαθέσιμο.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

LiZardKing69 (Δημητρης)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη LiZardKing69
Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Τουριστικά . Έχει γράψει 55 μηνύματα.

O LiZardKing69 http://farmaki-on.blogspot.com/ έγραψε στις 18:06, 29-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από Bill
Με το DMA θα μπορείς να γράφεις με μεγαλύτερη ταχύτητα το dvd , όταν παράλληλα τρέχουν κι άλλα προγράμματα.Δεν θα υπάρχει πρόβλημα οταν το χρησιμοποιείς.(Μπορει να αργούν λιγο τα προγραμματα που χρησιμοποιεις .)
Εδώ είναι η διαδικασία για να ενεργοποιείς/απενεργοποιείς το DMA (σε περίπτωση που αλλάξεις γνώμη ).
Προσωπικά το έχω ενεργοποιημένο οταν ειναι διαθέσιμο.
Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου, πραγματικα.

Παράθεση

avenger (Ηλίας)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη avenger
Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Πωλητής/ρια . Έχει γράψει 14 μηνύματα.

O avenger Shit happens έγραψε στις 17:56, 02-01-08:

Καλό είναι να είναι πάντα ενεργοποιημένο το DMA αν όχι στα optical drives τουλάχιστον στους σκληρούς δίσκους. Πολλές φορές και σε παλιότερα λειτουργικά η σχετική ρύθμιση μπορεί να αλλάξει σε PIO mode που είναι σαφώς υποδιέστερη και πολύ απλά το μηχάνημα θα σέρνεται. Αν υποψιαστείτε απότομη μείωση των επιδόσεων στον 'κουρασμένο' υπολογιστή σας ρίξτε μια ματιά στην παραπάνω ρύθμιση.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους