Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,075 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,660 μηνύματα σε 74,624 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Πατρότητα

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη roumana
H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,878 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε στις 09:58, 08-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
Και σε ο,τι αφορα τον μιστερ [...], καλα να παθει, μονο και μονο γιατι φερθηκε ατιμα λεγοντας ψεματα εξ αρχης. Ζητουσε 2 μυρια, βγαζοντας παρανοικη τη μητερα, αρνουμενος οποιαδηποτε ερωτικη σχεση μαζι της. Ας ζητησει και αυτη 4 τωρα για να μαθει να ειναι ειλικρινης και να μη συκοφαντει ενω ξερει οτι εχει λερωμενη τη φωλιτσα του....
Οποιος δεν εχει μυαλο, εχει ποδια....μου ελεγε ο παππους μου! Ας προσεχε και πριν και μετα...
Με τα αποτελέσματα DΝΑ λύθηκε το πρόβλημα την μαμάς και βρέθηκε εκτεθειμένος εκείνος για όλα αυτά που είπε. Το πρόβλημα είναι ότι συνεχίζουν την διαμάχη και διαλύουν την όποια ελπίδα γεφύρωσης της σχέσης τους, όχι ως ζευγάρι αλλά ως γονείς ενός παιδιού.

Η εκδίκηση είναι ένα πιάτο που τρώγεται κρύο…

Άντε και θα πάρει μετά από δέκα χιλιάδες χρόνια τρέξιμο στο δικαστήριο κάποιο ποσό…σε όλο αυτό το διάστημα, το παιδί δεν θα έχει την δυνατότητα να γνωρίσει τον πατέρα του γιατί ο πατέρας θα είναι απασχολημένος να αποφεύγει «την ζημιά» που πάει να του κάνει η μάνα του παιδιού... θα έχει εχθρικά συναισθήματα. Ενώ θα μπορούσε με το καιρό να ηρεμίσει και να τον αγαπήσει.

Φτιάχνει η υπόληψη με 4 εκατομμύρια? Τόσο στοιχίζει, τέλος πάντων?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 11-01-08 στις 23:19. Αιτία: Αφαίρεση ονομάτων στην παράθεση.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Palladin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Palladin
H Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε στις 10:33, 08-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από roumana
Το πρόβλημα είναι ότι συνεχίζουν την διαμάχη και διαλύουν την όποια ελπίδα γεφύρωσης της σχέσης τους, όχι ως ζευγάρι αλλά ως γονείς ενός παιδιού.
Η όποια ελπίδα χάθηκε κατά τη γνώμη μου, πολύ πριν αρχίσουν οι δικαστικές διαμάχες, όταν ο "κύριος" αρνήθηκε εξ αρχής να αναγνωρίσει το παιδί. Από κει και πέρα, για μένα, μόνο "θύμα" μπορεί να χαρακτηριστεί μια γυναίκα αν ύστερα από αυτό δεν διεκδικήσει δικαστικά τα δικαιώματα του παιδιού της

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 13:35, 08-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από roumana
Με τα αποτελέσματα DΝΑ λύθηκε το πρόβλημα την μαμάς και βρέθηκε εκτεθειμένος εκείνος για όλα αυτά που είπε. Το πρόβλημα είναι ότι συνεχίζουν την διαμάχη και διαλύουν την όποια ελπίδα γεφύρωσης της σχέσης τους, όχι ως ζευγάρι αλλά ως γονείς ενός παιδιού.

Η εκδίκηση είναι ένα πιάτο που τρώγεται κρύο…

Άντε και θα πάρει μετά από δέκα χιλιάδες χρόνια τρέξιμο στο δικαστήριο κάποιο ποσό…σε όλο αυτό το διάστημα, το παιδί δεν θα έχει την δυνατότητα να γνωρίσει τον πατέρα του γιατί ο πατέρας θα είναι απασχολημένος να αποφεύγει «την ζημιά» που πάει να του κάνει η μάνα του παιδιού... θα έχει εχθρικά συναισθήματα. Ενώ θα μπορούσε με το καιρό να ηρεμίσει και να τον αγαπήσει.

Φτιάχνει η υπόληψη με 4 εκατομμύρια? Τόσο στοιχίζει, τέλος πάντων?
Κοιτα, η υποληψη της συγκεκριμενης κυριας απο τη στιγμη που βγηκε το τεστ θετικο, θεωρω πως αποκατασταθηκε.Και οχι δεν αξιζει 4 μυρια, ανεκτιμητη ειναι. Εμενα αυτη η αγωγη μου κανει κατι σαν "εκδικηση" ("παρε και εσυ για να εχεις"). Περα απο αυτο, τη μεγαλυτερη ζημια την κανει η γυναικα του [...] στην οποια μελλοντικη σχεση αυτου με το παιδι. Εαν κατσει στα αυγουλακια της, ισως να καταφερουν να ηρεμησουν τα πνευματα αναμεσα σε [...] και μητερας του παιδιου.
Και δεν μπορω να την αδικησω τη μητερα, ακομα και αν ειναι εξαλλη και ο,τι κανε,ι το κανει απο εκδικηση και μονο. Δεν ξερω ποσο ευκολη ειναι η αυτοκυριαρχια καποιου σε τετοιες καταστασεις..

(εδω ακουσα λεει οτι η οικογενεια του [...] εκανε οικογενειακο συμβουλιο για το μελλον του παιδιου. Μη χ@σω! Ω, ρε κλωτσιες που θελουν! Ξεχνανε οτι υπευθυνοι για το παιδι ειναι ο [...] και η μητερα.)

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 11-01-08 στις 23:20. Αιτία: Αφαίρεση ονομάτων.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 13:38, 08-01-08:

(εδω ακουσα λεει οτι η οικογενεια του [...] εκανε οικογενειακο συμβουλιο για το μελλον του παιδιου. Μη χ@σω! Ω, ρε κλωτσιες που θελουν! Ξεχνανε οτι υπευθυνοι για το παιδι ειναι ο [...] και η μητερα.)
απλά το θέμα είναι, εφόσον δημιουργήθηκε η κατάσταση και το παιδί υπάρχει και εφόσον για τους όποιους λόγους αποφασίστηκε να μην διαλυθεί ο γάμος λόγω της εξωσυζυγικής σχέσης [μεταξύ μας δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι μια γυναίκα στα 40 καταφέρνει και συλαμβάνει με τη μία και κατα λάθος!] ποια δλδ θα είναι η θέση της δια νόμου συζύγου ?

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 11-01-08 στις 23:20. Αιτία: Αφαίρεση ονομάτων στην παράθεση.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 13:42, 08-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από XRZ
απλά το θέμα είναι, εφόσον δημιουργήθηκε η κατάσταση και το παιδί υπάρχει και εφόσον για τους όποιους λόγους αποφασίστηκε να μην διαλυθεί ο γάμος λόγω της εξωσυζυγικής σχέσης [μεταξύ μας δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι μια γυναίκα στα 40 καταφέρνει και συλαμβάνει με τη μία και κατα λάθος!] ποια δλδ θα είναι η θέση της δια νόμου συζύγου ?
στ

Ποια η θεση της? Απο τη στιγμη που αποδεχεται την υπαρξη αυτου του παιδιου στη ζωη του νομιμου αντρα της, καλο ειναι να μην ανακατευεται και τον οποιο λογο να τον εχει ο πατερας αυτου. Αυτα τα και καλα οικογενειακα συμβουλια, οπου αποφασιζουμε χωρις τον ξενοδοχο ειναι κατι περισσοτερο απο γελοια. Ο κηδεμονας του παιδιου και κατ επεκταση κυριος υπευθυνος γι αυτο ειναι η μητερα.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 13:48, 08-01-08:

άρα θα έπρεπε να πει "well εμένα τα παιδιά μου μεγάλωσαν οκ κάνε ότι καταλαβαίνεις"? Μα είναι ... σπιτικό, άρα δεν μπορεί να την ακυρώσει τελείως

ps. το στυλ της στγκεκριμένης δεν μου αρέσει ούτε εμένα, απλά της συνυπολογίζω και τις ίδιας σοκ.

[δεν επιτίθεμαι απλά ειλικρινά προβληματίζομαι... δεν ξέρω ποια θα είναι η βέλτιστη αντίδραση..η οποιαδήποτε αντίδραση/συμπεριφορά βασικά...]

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 13:55, 08-01-08:

Και εγω αντιλαμβανομαι οτι η θεση της ειναι ιδιαιτερα δυσκολη, αλλα η αποφαση της ηταν να στηριξει τον αντρα της και να να αποδεχτει την υπαρξη του παιδιου αυτου. Αλλα μεχρι εκει.
Εγω τλχ δε θα δεχομουν την οποιαδηποτε αναμειξη καποιας ξενης, οταν εχει δωσει τετοια δειγματα συμπεριφορας. Ειναι απλο, ελλειψη εμπιστοσυνης. Οι γονεις του παιδιου αποφασιζουν γι αυτο.
Δε νομιζω οτι ο [...] π.χ εχει αναγκη "δικηγορου" σε ο,τι αφορα το μελλον αυτου του παιδιου. Μεγαλο "παιδι" ειναι, ωστε να γνωριζει πολυ καλα τις υποχρεωσεις του.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 11-01-08 στις 23:21. Αιτία: Αφαίρεση ονομάτων.
Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Phoebe
H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,213 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε στις 14:52, 08-01-08:

...Δε νομιζω οτι ο [...] π.χ εχει αναγκη "δικηγορου" σε ο,τι αφορα το μελλον αυτου του παιδιου. Μεγαλο "παιδι" ειναι, ωστε να γνωριζει πολυ καλα τις υποχρεωσεις του.

Καλέ τι λες ; Φυσικά και χρειάζεται! Αυτή δεν είναι γυναίκα! Κέρβερος είναι ! Δεν τον αφήνει να αρθρώσει λέξη (ή τουλάχιστον έτσι έχω δει εγώ )!

Και για να είμαι εντός θέματος εγώ πιστεύω οτι εφόσον έκανε την λαδιά του οφείλει να το παραδεχτεί! Και αυτά που έλεγε πριν κάποιο διάστημα, πριν βγουν τα αποτελέσματα στην φόρα, ήταν πολύ λάθος! Θυμάμαι το έβλεπα και ο [...] μαζί με το, ας μου επιτραπεί η έκφραση, σ****ελο ( την γυναίκα του) μας έδειχναν πόσο ευτυχισμένοι και αγαπημένοι είναι και οτι δεν υπάρχει καμία περίπτωση να ισχύει οτι το παιδί αυτό είναι δικό του!

Αν ήμουν στην θέση της ερωμένης και με είχαν κατηγορήσει τόσο θα ζητούσα τα ίδια και περισσότερα λεφτά γιατι πολύ απλά θα ήθελα να πάρω εκδίκηση για τον θιγμένο μου εγωισμό!

Υ.Γ. Σε καμία περίπτωση δεν λέω οτι η ερωμένη είναι σωστη! Φταίει και αυτή!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 11-01-08 στις 23:22. Αιτία: Αφαίρεση ονομάτων και κάποιων χαρακτηρισμών.
Παράθεση

Palladin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Palladin
H Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε στις 15:25, 08-01-08:

Πάντως αδυνατώ να πιστέψω ότι μια γυναίκα (και δη πανέξυπνη, όπως η σύζυγός του) δεν είχε αντιληφθεί ότι ο άντρας της είχε παράλληλη σχέση. Ιδιαίτερα η συγκεκριμένη δεν μου φαίνεται τόσο αφελής

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 15:37, 08-01-08:

Παλλαντιν, απο τη μια πλευρα η εξυπναδα δεν εχει να κανει με την αφελεια και κατα δευτερον πολλες φορες η αδυναμια μας να χωνεψουμε την οποια πραγματικοτητα και οποια αληθεια δε μας "αρεσει" μας κανει να μη βλεπουμε μπροστα μας.
Μπορει οντως να μην ειχε αντιληφθει την οποια ερωτικη σχεση κατα τη διαρκεια αυτης, αλλα μετα την αιτηση για αναγνωριση, απορω για το πως υποστηριζε με τοσο μενος, οτι ο αντρας της απο-και-κλειεται να ειχε καποια σχεση. Τοση πια εμπιστοσυνη ειχε σε εκεινον? Ή το οτι η ιδια δεν ηθελε να πιστεψει οτι μπορουσε να την εχει απατησει ο αντρας της, ηταν ο λογος?
Τι στο Δια?! Ψυχασθενης ηταν η μητερα, που το υποστηριζε και ηταν διατεθημενη να παει δικαστικα?!
Συγκροτηση χρειαζεται και τπτ αλλο...

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prime

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη prime
H prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 837 μηνύματα.

H prime έγραψε στις 19:59, 08-01-08:

Αυτό πάντως που μου έκανε μεγάλη εντύπωση στην γνωστή υπόθεση είναι το θράσος.
Ναι, ήταν ασύλληπτο το θράσος του εν λόγω τραγουδιστή.
Όχι επειδή είχε μια εξωσυζυγική σχέση, ούτε ο πρώτος ούτε ο τελευταίος είναι.

Αλλά η ξεδιαντροπιά με την οποία χειρίστηκε το θέμα προ αποτελέσματος DNA που καταδεικνύει ότι δεν έχει ούτε ιερό ούτε όσιο.

Αυτό που εξάγω εγώ είναι ότι δεν έχει κανένα σεβασμό σε καμία από τις δύο γυναίκες επειδή τη μεν νόμιμη την παρέσυρε στο αχανές ψέμα της μη ύπαρξης σχέσης που φυσικά οδήγησε στις γνωστές τηλεοπτικές συνεντεύξεις, στην κατάθεση αγωγών κτλ. με αποτέλεσμα να την εκθέσει ανεπανόρθωτα.

Τη δε ΄΄μη νόμιμη΄΄ επειδή προφανώς την παραμύθιαζε τόσα χρόνια για να γεμίζει τα κενά του και εκ των υστέρων την έβγαζε τρελή.
Η υποκρισία στο μέγιστο.

Γιατί στο τέλος τέλος όταν ξέρεις ότι έχεις κάνει σεξ με κάποιον, ακόμα και τις προφυλάξεις σου να έπαιρνες αφήνεις ένα ελάχιστο περιθώριο ότι μπορεί να έγινε και στραβή. Δεν παρουσιάζεσαι ως οσία Μαρία, έλεος δλδ.

Είμαι πεπεισμένη ότι σχέση υπήρχε και δεν επρόκειτο για στιγμιαίο λάθος καθώς θα ήταν βιολογικό θαύμα να συλλάβει με μία φορά και μόνο τέτοιας ηλικίας γυναίκα αλλά και επειδή πραγματικά πιστεύω ότι δεν πας τόσο εύκολα πια χωρίς προφυλακτικό για ένα one night stand.

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 13:44, 09-01-08:

κυρίες κύριοι και μικρά παιδιά
επειδή το θέμα μας δεν είναι ο τραγουδιστής και η γυναίκα του όπως αρχικά διευκρίνησε η δημιουργός του θέματος, καλό θα ήταν να μην αναφερόμαστε σε αυτούς αλλά γενικά σε καταστάσεις όπως αυτή.

Επιπλέον, ανεξάρτητα απ το ποιος είναι ο καθένας και τι κάνει που είναι δικαίωμα του, καλό θα είναι να μην καταφερόμαστε με προσβλητικούς χαρακτηρισμούς για άτομα γιατί είναι και ενάντια στις αρχές του στεκιού μας και υπάρχει και μικρός κίνδυνος να βρεθούμε μπλεγμένοι

Για αυτό λοιπόν, κάποια ποστς θα υποστούν μια μικρή επεξεργασία απ την ΟΔ ώστε να φύγουν οι προσβλητικοί χαρακτηρισμοί προς συγκεκριμένα άτομα

Εαν διαφωνείτε, παρακαλούμε ενημερώστε μας με αναφορά σας
σένκιου πιπολ

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 13:47, 09-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
και υπάρχει και μικρός κίνδυνος να βρεθούμε μπλεγμένοι
πλακα κανεις ε?!?!?!?
Λες να κανουν μηνυση για συκοφαντικη δυσφημιση?!!!

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 13:53, 09-01-08:

πλακα κανεις ε?!?!?!?
Λες να κανουν μηνυση για συκοφαντικη δυσφημιση?!!!
ποτέ μη λες ποτε... όταν στη μέση υπάρχει ο κ Κούγιας

Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη roumana
H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,878 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε στις 16:45, 17-01-08:

Μας κατατρόμαξε ο Κουγιας, βλέπω ε? μην ανησυχείτε… είναι πολύ απασχολημένος ο ίδιος με το δικό του διαζύγιο-απαίτηση τεράστιου ποσού διατροφής…

Παράθεση

KOULA

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη KOULA
H KOULA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 56 ετών . Έχει γράψει 92 μηνύματα.

H KOULA έγραψε στις 18:44, 17-01-08:

παιδια ζουμε σεναν κοσμο που υπαρχει συμφερον ! αυτο ξερω εγω .τωρα εαν η ανυπαντρη μητερα φερει στον κοσμο ενα παιδι χωρις πατερα αυτο ειναι δικη της επιλογη και αν το γεννησε για τι το ηθελε καλως αλλα εαν το γεννησε για να εκβιασει καταστασεις τοτε ειναι αμαρτια .γιατι οταν μια σχεση δεν οδηγει πουθενα τοτε τα σκεφτεσαι ολα δηλ οταν μπλεκεσαι με παντρεμενο-η τοτε περνας την ωρα σου καλα και δεν μπορεις να εχεις απαιτησεις εαν συμβει ''κατι''γιαυτο και υπαρχουν οι προφυλαξεις

Παράθεση

hack3r

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη hack3r
Ο hack3r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,551 μηνύματα.

O hack3r έγραψε στις 02:00, 18-06-12:

Μία μητέρα φυσικά έχει το δικαίωμα να κυνηγήσει νομικά ένα πατέρα ώστε να τον αναγκάσει τουλάχιστο να συνησφέρει οικονομικά στην ανατροφή του παιδιού και πρέπει να το κάνει.

Αλλά ας το δούμε και λίγο από τη πλευρά του πατέρα.

Ένας πατέρας δε θα έπρεπε να έχει το δικαίωμα να αναγκάσει τη γυναίκα να γεννήσει το παιδί και να το μεγαλώσει ύστερα αυτός αναγκάζοντας την τουλάχιστο να συνησφέρει οικονομικά? Και μη μου πείτε ότι δεν υπάρχουν τέτοιοι πατέρες. Δεν υπάρχουν γιατί απλά αν η μάνα δε θέλει το παιδί κάνει έκτρωση και το πούλο τι θέλει ο πατέρας. Απ'την άλλη αν δε θέλει ο πατέρας η μάνα μπορεί να τον εξαναγκάσει δια νόμου.

Λίγο μονόπλευρη δεν είναι η δικαιοσύνη?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους