Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,100 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,181 μηνύματα σε 74,655 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Αγορές από Amazon.com

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 17:09, 27-06-12:

Δεν είπα ότι δεν γίνεται χωρίς αυτό, είπα ότι είναι βασικό μέτρο προστασίας δικιάς σου από τον πωλητή. Και χωρίς ταυτότητα περνάει η πιστωτική (duh!), αλλά καλό είναι να την ζητάνε.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

alitaki17

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη alitaki17
H alitaki17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 164 μηνύματα.

H alitaki17 έγραψε στις 20:15, 18-07-14:

παιδια γεια σας να ρωτησω δηλαδη αυτο που καταλαβα ειναι οτι to amazon.uk ειναι προτιμοτερο και δεν περναει απο τελωνειο?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mάιρα
H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε στις 22:43, 18-07-14:

Βασικά είναι βλακεία να έχεις κάρτα για να παραγγελεις κατι εκτός Ελλάδας. Θα έπρεπε να λειτουργούν όλα με την αντικαταβολή, αλλά που!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

panagiotists13 (Παναγιώτης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη panagiotists13
Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,059 μηνύματα.

O panagiotists13 Πανελλήνιες είναι, θα περάσουν έγραψε στις 16:02, 18-12-14:

Παιδιά θέλω να παραγγείλω δύο βιβλία στα γαλλικά τα οποία δεν τα βρήκα στην Ελλάδα. Μπορώ να τα παραγγείλω από το Άμαζον της Γαλλίας και να μου τα φέρουν στην Ελλάδα? Τα έξοδα αποστολής πόσα είναι? Γίνεται να πληρώσεις με αντικαταβολή ή μόνο με κάρτα? Και πόσες μέρες κάνουν να σου τα φέρουν?

Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DarthFederer
Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,874 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε στις 11:38, 19-12-14:

Αρχική Δημοσίευση από panagiotists13
Παιδιά θέλω να παραγγείλω δύο βιβλία στα γαλλικά τα οποία δεν τα βρήκα στην Ελλάδα. Μπορώ να τα παραγγείλω από το Άμαζον της Γαλλίας και να μου τα φέρουν στην Ελλάδα? Τα έξοδα αποστολής πόσα είναι? Γίνεται να πληρώσεις με αντικαταβολή ή μόνο με κάρτα? Και πόσες μέρες κάνουν να σου τα φέρουν?
Εννοειται πως μπορεις να τα παραγγειλεις. Αντικαταβολη σαφως και δεν γινεται, μονο καρτα.

Grèce
Rapide (5 à 8 jours) Éclair (1 à 2 jours)
Livre 7,50 EUR par envoi + 2,50 EUR par kg 15,00 EUR par envoi + 3,00 EUR par article
DVD, Blu-ray, musique, logiciels et jeux vidéo 5,00 EUR par envoi + 2,50 EUR par kg 15,00 EUR par envoi + 3,00 EUR par article
Tout autre article 7,50 EUR par envoi + 2,50 EUR par kg 15,00 EUR par envoi + 3,00 EUR par article

Στο εκανα copy paste. Απο εδω ειναι http://www.amazon.fr/gp/help/custome...deId=201368030

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη whitelioness
H Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,087 μηνύματα.

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε στις 17:16, 22-12-14:

Αρχική Δημοσίευση από panagiotists13
θα σου προτεινα εφοσον προκειται για βιβλια να ψαξεις πρωτα στο book depository μιας και εκει δεν χρεωνουν μεταφορικα
ισως να μην τα χει αλλα τσεκαρε πρωτα εαν δεν εχεις. επισης πληρωνεις μεσω καρτας. http://www.bookdepository.com/
ισως θα σου παρει περιπου 1+1/2 βδομαδα

Παράθεση

financial

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη financial
Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 370 μηνύματα.

O financial So much for my happy ending... έγραψε στις 09:47, 31-12-14:

Συμφέρει πολυ το Amazon και απο άποψη τιμών και ταχύτητας αλλα και απο την άποψη οτι έχει μεγάλη ποικιλία, μπορείς να βρεις τα πάντα...

Παράθεση

unπαικτable

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη unπαικτable
Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 827 μηνύματα.

O unπαικτable έγραψε στις 18:51, 31-12-14:

Αρχική Δημοσίευση από financial
Συμφέρει πολυ το Amazon και απο άποψη τιμών και ταχύτητας αλλα και απο την άποψη οτι έχει μεγάλη ποικιλία, μπορείς να βρεις τα πάντα...
Επειδη το μονο που εχω επιχειρησει να αγορασω απο αμαζον ειναι cd εχω διαπυστωσει πως απο τοτε που μπηκαν μεταφορικα το κοστος δεν διαφερει(μαξιμουν 2,5ε)

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

financial

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη financial
Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 370 μηνύματα.

O financial So much for my happy ending... έγραψε στις 19:00, 31-12-14:

Έχεις δίκιο σε αυτο αλλα σε πιο ακριβά πράγματα έχει διαφορά! Στο λέω εκ πείρας

Παράθεση

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη aye
H aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 570 μηνύματα.

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 17:13, 01-01-15:

Έκανα χτες παραγγελία από amazon ένα ζευγάρι Vans και τα μεταφορικά ήταν γύρω στα 10 ευρώ. Δεν νομίζω ότι παίζει ρόλο η τιμή του προϊόντος αλλά το είδος του. Σας παραθέτω από κάτω screenshot από τη σελίδα του amazon.co.uk

Βέβαια ενώ λέει για το standard shipping 5 με 8 μέρες, εμένα μου υπολόγισε την παραλαβή 13 με 15 του Γενάρη

Υ.Γ 'Οπως κάποιος προανέφερε σε αυτό το θέμα, αν μένετε Ελλάδα αγοράζετε πάντα από το amazon.co.uk και όχι από το αμερικανικό γιατί με τα έξτρα από τελωνεία/φόρους κτλ η τιμή ανεβαίνει πάααρα πολύ. Είχα δοκιμάσει να παραγγείλω κάτι από το αμερικανικο amazon και η συνολική τιμή ανέβηκε γύρω στα 50 ευρώ παραπάνω απ'ότι είχα υπολογίσει.

Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DarthFederer
Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,874 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε στις 20:01, 01-01-15:

Καλη επιλογη ειναι και το γερμανικο, εχει λιγο μικροτερη ποικιλια απο το βρετανικο αλλα δεν χρεωνεσαι εξοδα μετατροπης νομισματος στην καρτα σου. Για μικροαγορες δεν ειναι σημαντικο ποσο, για μεγαλες ομως συμφερει. Απο μεταφορικα νομιζω ειναι τα ιδια

Παράθεση

Τυφών

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Τυφών
Ο Τυφών αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 225 μηνύματα.

O Τυφών έγραψε στις 22:48, 26-08-17:

Θέλω να αγοράσω σταθερό υπολογιστή από το amazon της Αγγλίας. Υπάρχει περίπτωση ο χρόνος μέχρι να μου έρθουν να ξεπεράσει τον 1 μήνα; πόσο κυμαίνεται συνήθως;
Παράθεση

xristaras9

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη xristaras9
Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,536 μηνύματα.

O xristaras9 έγραψε στις 23:07, 26-08-17:

ειναι πολυ σύντομο το χρονικο διάστημα 1 εβδομαδα το πολυ αλλά στην επιλογή για μετατροπή απο λίρα σε ευρώ μην πατάς ποτέ να στα μετατρέψει το amazon γιατί σου χρεώνει έξτρα καμια 40 ευρώ ασε να τα μετατρέψει η τράπεζα.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη xristaras9 : 27-08-17 στις 01:32.
Παράθεση

Τυφών

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Τυφών
Ο Τυφών αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 225 μηνύματα.

O Τυφών έγραψε στις 03:47, 27-08-17:

Άρα Μήπως συμφέρει να τα πάρω από χώρα με το ίδιο νόμισμα;
Να μην αγχώνομαι Δηλαδή αφού θέλω να είναι έτοιμος τέλη Σεπτέμβρη.
Παράθεση

Objectivism (Covfefe)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Objectivism
Ο Covfefe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Οδηγός ταξί . Έχει γράψει 1,162 μηνύματα.

O Objectivism έγραψε στις 08:14, 27-08-17:

Αρχική Δημοσίευση από Τυφών
Πάρτο από ελλάδα, σιγά.
Παράθεση

juste un instant (Βασίλης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη juste un instant
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 3,351 μηνύματα.

O juste un instant Examens, histoire, économie FINI - 1 heu έγραψε στις 09:01, 27-08-17:

Αρχική Δημοσίευση από whitelioness
θα σου προτεινα εφοσον προκειται για βιβλια να ψαξεις πρωτα στο book depository μιας και εκει δεν χρεωνουν μεταφορικα
ισως να μην τα χει αλλα τσεκαρε πρωτα εαν δεν εχεις. επισης πληρωνεις μεσω καρτας. http://www.bookdepository.com/
ισως θα σου παρει περιπου 1+1/2 βδομαδα
Κι εγώ ήθελα αυτό https://www.bookdepository.com/Maste...981135&sr=1-78

αλλα, λόγω μεγαλης ζήτησης, ανοίγει γαλλικο βιβλιοπωλείο δίπλα στο γαλλικο ινστιτούτο στην Θεσ/νίκη οποτε αξίζει να περιμένω...

Απο το amazon δεν είμαι ευχαριστημενος λόγω επιπρόσθετων τιμών, λόγω μεταφορικών. Ίσως να συμφέρει για ομαδικές παραγγελίες ωστόσο...
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη juste un instant : 27-08-17 στις 09:19.
Παράθεση

xristaras9

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη xristaras9
Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,536 μηνύματα.

O xristaras9 έγραψε στις 10:42, 27-08-17:

Αρχική Δημοσίευση από juste un instant
Κι εγώ ήθελα αυτό https://www.bookdepository.com/Maste...981135&sr=1-78

αλλα, λόγω μεγαλης ζήτησης, ανοίγει γαλλικο βιβλιοπωλείο δίπλα στο γαλλικο ινστιτούτο στην Θεσ/νίκη οποτε αξίζει να περιμένω...

Απο το amazon δεν είμαι ευχαριστημενος λόγω επιπρόσθετων τιμών, λόγω μεταφορικών. Ίσως να συμφέρει για ομαδικές παραγγελίες ωστόσο...
Mαλλον δεν εχεις συνειδητοποιήσει οτι απαντάς σε ποστ του 2014

Θες να ειναι custom το PC δηλαδή να το φτιάξεις μόνος σου απο την αρχή αν ναι τότε δεν σε συμφέρει να το φτιάξεις μονο απο amazon κοιτα λίγο 2 ελληνικά καταστήματα pc1 (απο εκεί μου ήρθε επεξεργαστής και μνήμες ram και μαλιστα μολις την επομενη μερα) και ενας φιλος μου έχει πει και για το vision studio οτι έχει πολύ καλο service.Τώρα θα μπουν και χρεώσεις για ηλεκτρονικές αγορές στις κάρτες με 2-4% προμήθεια για κάθε αγορά επομένως δεν θα συμφέρει τόσο να αγοράσεις στο ιντερνετ.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Claire Rentfield : 27-08-17 στις 21:43. Αιτία: Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη whitelioness
H Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,087 μηνύματα.

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε στις 17:04, 27-08-17:

Θέλω να αγοράσω σταθερό υπολογιστή από το amazon της Αγγλίας. Υπάρχει περίπτωση ο χρόνος μέχρι να μου έρθουν να ξεπεράσει τον 1 μήνα; πόσο κυμαίνεται συνήθως;
σιγουρα δεν υπαρχει κατι αναλογο ελλαδα? θα χεις την αλλαγη λιρα-ευρω. ο χρονος ειναι αναλογα με τον πωλητη, εχεις πολλες φορες την επιλογη να κανεις expedited shipping- που θα ειναι πιο ακριβο βεβαιως.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ποια η γνώμη σας για το Amazon; - Από Daskalenko7
      Το θέμα έχει λάβει 0 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Internet και τοπικά δίκτυα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 25-10-09 στις 02:42.
    • Amazon κτλ. - Από Jason93
      Το θέμα έχει λάβει 5 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Internet και τοπικά δίκτυα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-09-07 στις 13:44.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους