Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,095 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,087 μηνύματα σε 74,653 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Επαφές και "φίλοι" στο ίντερνετ

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 22:46, 08-01-08:

Λοιπόοοον... συχνά ο λόγος για τα διάφορα sites επαφών... Facebook, και λοιπά.
Προσωπικά εκνευρίζομαι αρκετά, όταν με κάνει κάποιος "φίλο", και δεν ανταλλάσσουμε λέξη. Ούτε εκείνη την ώρα, ούτε και οποιαδήποτε στιγμή αργότερα. Μπορεί να ήμαστε διπλανοί στο σχολικό και να μιλούσαμε κάθε μέρα, να μεσολάβησαν 10 χρόνια, αλλά πλέον ένα απλό add αρκεί, για να αποκαταστήσει τις σχέσεις μας...

Και, ξέρετε τι με πειράζει;
Θέλω να ανεβάζω φωτογραφιούλες για τους φίλους μου, και για να παίζω κι εγώ με τα αρχεία μου, και τις βλέπουν όλοι οι άσχετοι!

Τι κάνετε εσείς;
Εγώ λέω να διαγράψω, ελαφριά τη καρδία, όλους αυτούς που περιέγραψα. Αν μη τι άλλο είτε βαριέμαι είτε δεν μπορώ να κάνω limited profile για όοολους όσους δεν ανήκουν στους 5 πραγματικούς φίλους μου.
Πώς βλέπετε εσείς το φαινόμενο;
Τι λέτε για το μαζικό delete μου;

Ή μήπως να κάνω απλά έναν δεύτερο λογαριασμό, να τελειώνω;;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 22:47, 08-01-08:

Το χω σκεφτεί κι εγώ αυτό. Και μετά αποφάσισα πως άστους εκεί να υπάρχουν, σάμπως λέω τα προσωπικά μου εκεί πέρα; Πάντως απ' όσες λύσεις πρότεινες, αν όντως θες να κάνεις κάτι σώνει και ντε, προτείνω την διαγραφή..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 22:50, 08-01-08:

Πρόσθεσα κι αυτό για τις φωτογραφίες... τι λέτε;

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Bill

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Bill
Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,195 μηνύματα.

O Bill έγραψε στις 22:50, 08-01-08:

Εγώ δεν τους κρατάω.Το θεωρω υποκριτικό.Λίγους και καλούς.
Μαζικο delete +1.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Bill

Διακεκριμένο μέλος

O Bill έγραψε στις 22:54, 08-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Και, ξέρετε τι με πειράζει;
Θέλω να ανεβάζω φωτογραφιούλες για τους φίλους μου, και για να παίζω κι εγώ με τα αρχεία μου, και τις βλέπουν όλοι οι άσχετοι!
Όντως.
Γενικά ειμαι κατά ολων αυτών των site επαφων.Ο μονος λογος που το διατηρω ειναι καθαρα για επαφη με καποια ατομα απο το εξωτερικο που γνωριζομαστε καιρο.
Το να βλεπουν φωτογραφιες μου ασχετοι με ενοχλει κι εμενα.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 22:55, 08-01-08:

Εγώ γι' αυτό δεν βάζω φώτο μου, εκτός από μία κεντρική που έχω..

Παράθεση

Niyia

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Niyia
H Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Χορευτής . Έχει γράψει 679 μηνύματα.

H Niyia έγραψε στις 22:56, 08-01-08:

Μισό λεπτάκι...για τι "φίλους" μιλάμε? Φίλους που γνωρίζαμε in real life ή φίλους που αποκτήσαμε μέσω νετ? Αν μιλάμε για το 2ο κ δεν έχουμε καμία επαφή πια μαζί τους, οκζ delete διχως τύψεις. Αν μιλάμε για το 1ο, εγώ δεν τους διαγράφω (εκτός κ αν υπάρχει σοβαρός λόγος). Τους έχω στις επαφές, κ ας μην έχουμε ιδιαίτερη επαφή/σχέση πλέον.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη deadhead_pirate
Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 22:57, 08-01-08:

Γενικά δεν συμμετέχω σε τέτοια sites οπότε δεν με απασχολεί και
ιδιαίτερα.

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 23:09, 08-01-08:

Εγω συμετεχω σε καπια, δυο συγκεκριμενα, στο ενα εχω αρκετους φιλους, αλλα και αρκετους ασχετους, δεν κολαω ομως, Ανεβαζω οπια φοτογουσταρω, σαμπος ο ασχετος θα κατσει να ασχολιθει με την δικη μου φοτο;.. Αν και πολλες φορες εχω σκευτει να διαγραψω αρκετους, γιατι πιος ο λογος να τους εχω στην λιστα μου και να μην εχουμε μιλισει ποτε;... Στο αλλο παλι... μπ*ρδελο εχει γινει.... Εχω 5-6 κανονικους φιλους, πολους απλα γνωστους, και πααααρα πολους που δεν τους ξερω καν. Για αυτο και το εχω παρατισει πλεων...

Τωρα συγκεκριμενα για το facebook που λες, δεν ξερω τι λειτουργιες κλπ εχει (δεν ειχα ποτε λογαριασμο, δεν εχει κανενας απο τους φιλους μου και δεν το σκευτικα καν ποτε να κανω, αν και βλεπω εχει αρκετους απο εδω μεσα οποτε αρχισα να το σκευτομαι, απλα για μια επιπλεων εποικινωνια με ατομα απο το στεκι) αλλα θα σου πρωτινα το μαζικο delete ολων οσων δεν θες!

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 23:11, 08-01-08:

συμφωνω με niyia..
γενικα δε με χαλαει αν εχω λιγο ελευθερο νετχρονο, να παω σε 5 προφιλ και να δω τι κανουν 5 ανθρωποι.. θες Mood, θες καμια φωτο, ο,τι να ναι... και αυτοι μπορει να ναι στη σρι λανκα, μπορει να ναι και 3 στασεις διπλα απο το σπιτι μου, δεν εχει σημασια..

μαζικο delete εκανα στους msn οπου τους ειχα, δε λεγαμε λεξη με μπολικους (ειχα περιπου 180 επαφες) και ηταν τελειως αχρηστο..

ωστοσο αν σε ενοχλει τοσο, η αρχισε να μιλας εσυ η κανε μαζικο

Παράθεση

Bill

Διακεκριμένο μέλος

O Bill έγραψε στις 23:12, 08-01-08:

Το καλο με το facebook ειναι οτι δε μπορει ο καθε ασχετος να βλεπει το προφιλ σου και τις φωτογραφιες σου.

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 23:14, 08-01-08:

Ναι, αλλά αν με έχει κάνει add κι εγώ δέχτηκα, θεωρώντας ότι θα αποκτήσουμε επαφή (εγώ η αθώα), μπορεί να τις δει... και τελικά δε μιλάμε, άρα μου τη σπάει.

Niyia, τους ήξερα.

Παιδιά, δεν τους σβήνει!!!! Αργκ!

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 23:14, 08-01-08:

Είμαι υπέρ των delete. Και μένα με τσαντίζει το γινόμαστε ''friends'' και δεν μιλάμε ΠΟΤΕ, αλλά δεν έχω σβήσει από την λίστα φίλους από το σχολείο, μόνο Facebook friends, που αν και είμαι ''επιλεκτική'' και κάνω ignore στις καθημερινές friend requests έχω κάνει τις μ@λ@κίες μου κι έχω προσθέσει άτομα που δεν υπήρχε ΚΑΝΕΙΣ λόγος.

Αυτό που κατάλαβα πάντως είναι ότι είναι δύσκολο να κρατήσεις τα δεδομένα σου private. Το κατάλαβα πριν μερικές μέρες. Αν κι έχω ανοιχτό προφίλ, έχω privacy settings σε φωτογραφίες και πολλές applications. 1 τύπος μου έστειλε μην. (κλασσικά) και μπήκα να δω το προφίλ του. Αυτό που είδα μου φάνηκε ΤΡΕΛΟ. Είχε ποστάρει 1 photo μου κι είχε γράψει κάτω ''Τα μάτια που ζαλίζουν''! Και λέω τι δι@ολο κάνει, δεν έχουμε πει ούτε τυπικά για εμάς. Αυτό που κατάλαβα είναι ότι οι profile pictures δεν είναι κρυφές (είχε ποστάρει 1 παλιά μου). Δεν του είπα τίποτα, αλλά δεν ξαναέστειλα μην.

Είναι λίγο τρομακτικό αυτό. Αλλά μετά λέω ότι στα social sites μπαίνουμε επειδή θέλουμε, δεν μας ανάγκασαν, οπότε ας δεχτούμε τις συνέπειες. Πάντως έχω βρει ΑΠΕΙΡΑ άτομα από το σχολείο και δεν τους έκανα request. Αφού δεν κάναμε παρέα στο σχολείο για ποιό λόγο να έρθουμε σε επαφή τώρα? Δεν γουστάρω!

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη deadhead_pirate
Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 23:18, 08-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από Giovanna
συμφωνω με niyia..
γενικα δε με χαλαει αν εχω λιγο ελευθερο νετχρονο, να παω σε 5 προφιλ και να δω τι κανουν 5 ανθρωποι.. θες Mood, θες καμια φωτο, ο,τι να ναι... και αυτοι μπορει να ναι στη σρι λανκα, μπορει να ναι και 3 στασεις διπλα απο το σπιτι μου, δεν εχει σημασια..

μαζικο delete εκανα στους msn οπου τους ειχα, δε λεγαμε λεξη με μπολικους (ειχα περιπου 180 επαφες) και ηταν τελειως αχρηστο..

ωστοσο αν σε ενοχλει τοσο, η αρχισε να μιλας εσυ η κανε μαζικο
Τι να πω κι εγώ που έχω 346 στο msn

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 23:19, 08-01-08:

Ναι, αυτές του προφίλ είναι δημόσιες...
Αλλά κι εγώ έχω τσιτώσει για τα καλά, με την ιδιωτικότητα...

Παράθεση

Niyia

Διάσημο Μέλος

H Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Χορευτής . Έχει γράψει 679 μηνύματα.

H Niyia έγραψε στις 23:24, 08-01-08:

Ναι, αλλά αν με έχει κάνει add κι εγώ δέχτηκα, θεωρώντας ότι θα αποκτήσουμε επαφή (εγώ η αθώα), μπορεί να τις δει... και τελικά δε μιλάμε, άρα μου τη σπάει.

Niyia, τους ήξερα.

Παιδιά, δεν τους σβήνει!!!! Αργκ!
Γιδάκο, αν είναι έτσι όπως το λες τότε σβήστους, συμφωνώ κ εγώ.
Κ εμένα μου τη σπάει να πατώ accept κ το μόνο που αλλάζει να είναι ο αριθμός των φίλων.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 23:26, 08-01-08:

Κι εγω εχω πραιβασι... μπορει καποιος που δεν τον εχω κανει add να με δει? δε νομιζω...
under, ψαξε εσυ να με βρεις πχ (ακομα και να σου πω το name μου) και νομιζω δε θα μπορεσεις ΚΑΝ να με βρεις-αρα επουδενι να δεις φωτο μου.

το χα επαληθευσει και με αλλο κοσμο αυτο.

αρα, πειραξτε λιγο τα σετινξ σας.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 23:30, 08-01-08:

Eσυ Τζιο είσαι το αόρατο μέλος, μόνο όποιους βρεις εσύ μπορείς να βάλεις και κανέναν άλλον!

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 23:33, 08-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από Giovanna
Κι εγω εχω πραιβασι... μπορει καποιος που δεν τον εχω κανει add να με δει? δε νομιζω...
under, ψαξε εσυ να με βρεις πχ (ακομα και να σου πω το name μου) και νομιζω δε θα μπορεσεις ΚΑΝ να με βρεις-αρα επουδενι να δεις φωτο μου.

το χα επαληθευσει και με αλλο κοσμο αυτο.

αρα, πειραξτε λιγο τα σετινξ σας.
Πώς το έκανες αυτό? Αλλά για να σου πω την αλήθεια, δεν θα ήθελα κάποιος να βάζει το όνομά μου και να μην με βρίσκει επειδή έτσι χάνω πιθανότητα να έρθω σε επαφή με άτομα που θέλω (ας πούμε αν 1 παλιά φίλη μου που βρήκα μέσω Facebook όταν έψαξα με το ονομά της είχε κάνει αυτό δεν θα την είχα βρει, δεν θα είχαμε βγει ή πει νέα μας!). Όσο για τις φώτος, δεν μπορούν να δουν αυτές που έχω βάλει εκτός από τις profile pictures που δεν γίνονται private!

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 23:33, 08-01-08:

Ξεκινάω το σβήσιμο λέμεεεεε!!!!

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna έγραψε στις 23:35, 08-01-08:

ε, η θες πληρη πραιβασι η τα χεις ολα μισα.
ψαξε εσυ και βρες ντε. κι αν δεν ειναι γραφτο, ε δεν ειναι.
απο το να βλεπω φωτο μου σε προφιλ με τρελαρες, προτιμω να μου ξεφυγει μια φιλη απο το δημοτικο!

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 00:59, 09-01-08:

Ξεκινάω το σβήσιμο λέμεεεεε!!!!
Φυσικά και μαζικό σβήσιμο. Δεν είναι άσχημο να κόβουμε κάποιους κύκλους στη ζωή μας, αλλά απαραίτητο: ανανέωση.

Προσωπικά δεν έχω ούτε ένα account σε τέτοια site. Από προσωπική επιλογή έχω πατήσει mass delete στο μυαλό μου με όσα άτομα ήξερα από σχολείο. Κι ήταν πολύς κόσμος, αλλά ποιοτικά άστα να πάνε.

Κάτι που έπρεπε να κάνω νωρίτερα, αρκετή φαιά ουσία είχα χάσει με το να ασχολούμαι και να μην παίρνω a single thing in return. Όλοι οι γνωστοί μου από τότε έχουν πλέον ένα profile στο hi5 και facebook (λογικά), εντούτοις εγώ έχω χαθεί από προσώπου γης.
Αγαπημένη στιγμή η ώρα που πάτησα delete σε επαφές από MSN από τότε. Δεν είχα κάτι να χάσω, δεν μιλούσαμε, δεν είχαμε ουσιαστικές στιγμές, είπα "πάμε γι' άλλα".

Θα ανανεωθείς Γιδάτσι, προχώρα. Δεν είναι άσχημο να χάνεσαι, ειδικά όταν δεν έχεις να χάσεις τί-πο-τα. Κι αν κάποιος θέλει να σε βρει... θα σε ψάξει.
Personally, δεν έχω ακούσει τίποτα απ' όσους έσβησα απ' τη μνήμη μου. Ούτε μ' έψαξαν, ούτε πήρα κάποιο μήνυμα για "καλή χρονιά" απ' όποιον έτυχε να 'χει το κινητό μου, άρα καλώς πλέον τους έχω διαγράψει από παντού... σαν να μην υπήρξε καν για μένα ο χρόνος μέχρι.... χμμ.... το Σεπτέμβρη του 2006 θα 'λεγα, τότε παίζει να 'χα τελευταία... επαφή με τα παιδιά (και φυσικά μη-προγραμματισμένη).
Από τέλη Νοέμβρη του ιδίου έτους άνοιξε απρόσμενα άλλος κύκλος... κάποιοι έμειναν από τότε, κάποιοι έφυγαν - λίγα άτομα, αλλά περνώ καλά, at last.

Κι όπως μου 'λεγε χθες ένα πρόσωπο που μου 'μαθε κάποια πράγματα... είναι καλό να κλείνεις κύκλους και ν' ανοίγεις άλλους, γνωρίζεις έτσι μακροπρόθεσμα τον εαυτό σου.

damn it

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 02:04, 09-01-08:

Παρ'οτι εχω λογαριασμο τη λογικη του μπηκα-σε-διαγωνισμο-ποιος-εχει-περισσοτερους-φιλους δεν την καταλαβαινω. Αν σκοπος αυτων των σαιτ ειναι να ερθεις σε επαφη με παλιους χαμενους φιλους, τοτε στην πορεια κατι πηγε στραβα γιατι πλεον ολοι εχουν προσθεσει το συμπαν κι ας ειχαν ανταλλαξει μονο επιθετα.

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

Το avatar του χρήστη Scandal
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,023 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 02:31, 09-01-08:

Τι κάνετε εσείς;
Εγώ λέω να διαγράψω, ελαφριά τη καρδία, όλους αυτούς που περιέγραψα. Αν μη τι άλλο είτε βαριέμαι είτε δεν μπορώ να κάνω limited profile για όοολους όσους δεν ανήκουν στους 5 πραγματικούς φίλους μου.
Πώς βλέπετε εσείς το φαινόμενο;
Τι λέτε για το μαζικό delete μου;

Ή μήπως να κάνω απλά έναν δεύτερο λογαριασμό, να τελειώνω;;
Σε μερικά παρόμοια sites που έχω κάνει εγγραφή και με προσθέτουν στη Λίστα φίλων, ή δε τους εγκρίνω ποτέ ή τους διαγράφω.

Όσον αφορά τον MSN είμαι σχετικά ελαστικός αλλά που και που μου έρχεται η όρεξη να εξολοθρεύσω κανέναν που έχουμε καιρό (χρόνια) να μιλήσουμε και δεν υπάρχει λόγος να τον έχω στη λίστα.

Φυσικά και να τους κάνεις DELETE τους συγκεκριμένους!
Από ότι καταλαβαίνω, πολλοί "παίζουν" με την εν λόγω δυνατότητα είτε για να γεμίσουν το profile τους με φίλους (με την έννοια ότι κι εσύ με τη σειρά σου θα τους προσθέσεις στη λίστα φίλων σου) ώστε να φαίνονται και καλά δημοφιλείς, είτε για να αποκτήσουν πρόσβαση σε επιπλέον στοιχεία σου (όπως φωτογραφίες). Πέρα από αυτά δε βρίσκω κανέναν άλλο λόγο να σε /με /μας κάνει κάποιος ADD στη Λίστα Φίλων του κάθε site Επαφών. Συνεπώς DELETE.

-petros

-petros

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 14:43, 09-01-08:

μμμ... πάω να δω τις επαφές μου στο facebook...

Χμμμ... δεν είμαι σίγουρη. Από τις επαφές που έχω τώρα λίγοι είναι αυτοί που δεν έχουμε ΚΑΜΙΑ σχέση και απλά με έκαναν add [γιατί πριν 10000 χρόνια ήμαστε φίλοι/στην ίδια παρέα] οπότε δεν με ενοχλεί κιόλας. Αν θελήσω να σβήσω όμως κάποιον... θα το κάνω... Όπως και αν με σβήσει ο κάποιος δλδ...

δεν ξέρω δεν το πολυσκέφτομαι το ζήτημα βασικά...

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 15:06, 09-01-08:

ρε σεις με εχετε ζαλισει με αυτο το φειςμπουκ!
τι στο Δια ειναι????

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 15:14, 09-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
ρε σεις με εχετε ζαλισει με αυτο το φειςμπουκ!
τι στο Δια ειναι????
το ίδιο σκεφτόμουν κι εγώ η επίσης άσχετη

θα είμαστε πολύ εκτός θέματος αν μας πείτε ρε παιδιά?

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 15:14, 09-01-08:

www.facebook.com

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 15:17, 09-01-08:

κανεις δλδ τσατ με αυτους που εχεις προσθεσει στη λιστα των φιλων ??? κατι σαν μσν???

(να δεις μαμακια θα ειπα...)

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 15:20, 09-01-08:

Facebook is a social networking website, launched on February 4, 2004. Facebook was founded by Mark Zuckerberg, a former Harvard student. Initially the membership of Facebook was restricted to students of Harvard College. It was subsequently expanded to MIT, Boston University, Boston College, and all Ivy League schools within two months. Many individual universities were added in rapid succession over the next year. Eventually, people with a university (e.g .edu, .ac.uk, etc.) email address from institutions across the globe were eligible to join. Networks were then initiated for high schools on February 27, 2006 and some large companies. Since September 11, 2006, anyone 13 or older may join.[2][3] Users can select to join one or more participating networks, such as a high school, place of employment, or geographic region.
The site has more than 58 million active users (including non-collegiate members) worldwide,[4] with membership expected to surpass 60 million users by the end of 2007.[5] From September 2006 to September 2007 the site's traffic ranking increased from 60th to 7th, according to Alexa.[6] It is the number one site for photos in the United States with over 60 million photos uploaded weekly.[7][8]
The name of the site refers to the paper facebooks depicting members of the campus community that some U.S. colleges and preparatory schools give to incoming students, faculty, and staff as a way to get to know other people on campus.
Wikipedia.

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 15:22, 09-01-08:

καλά ρε σεις, δε μπορείτε να μας πείτε με δυο λόγια?
η μία μας δίνει link Που πρέπει να κάνουμε εγγραφή... ο άλλος μας κάνει κόπι τη γουίκι και πρέπει να κάνουμε μετάφραση...

κανας χριστιανός να μας πει απλά δυο λόγια υπάρχει?

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 15:23, 09-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
καλά ρε σεις, δε μπορείτε να μας πείτε με δυο λόγια?
η μία μας δίνει link Που πρέπει να κάνουμε εγγραφή... ο άλλος μας κάνει κόπι τη γουίκι και πρέπει να κάνουμε μετάφραση...

κανας χριστιανός να μας πει απλά δυο λόγια υπάρχει?

Site εύρεσης παλιών συμμαθητών, αν κατάλαβα καλά.
(σε πειράζει αν δεν σου πει Χριστιανός; <<< smiley copyrighted by Neraida)

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 15:25, 09-01-08:

πες τα βρε χρυσοστομη....
και τη γουικι που εδωσες ρε Τζορτζ, για το πως δημιουργηθηκε λεει κατα κυριο λογο...
αντε που βαριεστε....και πειτε μας τι στο Δια κανει....δυο λογακια, οπως ειπε και η ΚΕ

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 15:34, 09-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
πες τα βρε χρυσοστομη....
και τη γουικι που εδωσες ρε Τζορτζ, για το πως δημιουργηθηκε λεει κατα κυριο λογο...
αντε που βαριεστε....και πειτε μας τι στο Δια κανει....δυο λογακια, οπως ειπε και η ΚΕ
Κάνεις αναζήτηση νομίζω σε Κολλέγια/Σχολεία/κτλ και βλέπεις αν κάποιος από τους παλιούς σου συμμαθητές έχει γραφτεί εκεί πέρα.

Νομίζω, ε;

Παράθεση

Niyia

Διάσημο Μέλος

H Niyia έγραψε στις 15:50, 09-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Κάνεις αναζήτηση νομίζω σε Κολλέγια/Σχολεία/κτλ και βλέπεις αν κάποιος από τους παλιούς σου συμμαθητές έχει γραφτεί εκεί πέρα.

Νομίζω, ε;
Κ όχι μόνο πανεπιστήμια... συνάδελφοι, φίλοι από το εξωτερικό, κτλ.

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 15:52, 09-01-08:

και τι ειναι ρε σεις? κατι σα μουσουνου??
κανεις τσατ?

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 15:56, 09-01-08:

Σαν myspace μονο που οι περισσοτεροι εχουν τα αληθινα τους στοιχεια, δεν υπαρχουν νικς, και γενικα φακελωμα Κανεις προφιλ και στελνεις μηνυματα. Δεν ειναι σαν μουσουνου.

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 15:58, 09-01-08:

ναι τωρα εσυ νομιζεις οτι ξερω τι ειναι το μαισπεις!!!
χαχαχα!!
αλλα οκ καταλαβα!!!!!κατι σαν ανταλλαγη μειλ....ή σαν τα πμ ενος φορουμ....!!!

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride έγραψε στις 15:59, 09-01-08:

Φφφφφφ, αυτοι οι 30+ γινονται ανυποφοροι

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 16:01, 09-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από Corpse Bride

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 16:02, 09-01-08:

βρε ουστττττ!!!!
απλα δεν παρακολουθουσα τις εξελιξεις!! τι να κανω?!
εδω, για κατι χρονια ειχα να ανοιξω το μουσουνου!!
μαισπεις και φεισμπουκ θα ηξερα????!!!!

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride έγραψε στις 16:03, 09-01-08:

Οπως θα λεγα στη γιαγια μου..σαν να στελνεις γραμμα στον υπολογιστη

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 16:06, 09-01-08:

Οπως θα λεγα στη γιαγια μου..σαν να στελνεις γραμμα στον υπολογιστη
ακομα λιγο και θα σε βγαλω αναφορα !
με προσβαλλεις βαναυσα!!!!κακουργααααα!!!

(ακου εκει, οπως θα ελεγε στη γιαγια της!!!!!!!)

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride έγραψε στις 16:10, 09-01-08:

(Η γιαγια μου ειναι πολυ σικατη και κακως προσβληθηκες..σπιουνα)

Παράθεση

ioanna283 (Ιωάννα... :))

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ioanna283
H Ιωάννα... :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 96 μηνύματα.

H ioanna283 επέστρεψε στο στέκι δυναμικά σκέφτηκε κι έγραψε στις 02:57, 05-09-08:

να διαγράψεις τους άσχετους να τελειώνεις...εγώ από την αρχή το κράτησα για τους πολύ κοντινούς μου..δεν προσέθετα όσους από την αρχή δεν είχα πολύ κοντά μου για να μην φτάσω στο σημείο να αναγκαστώ να διαγράφω...όσο για τις φωτογραφίες,τις έχω μόνο για φίλους γιατί δεν θέλω να μπαίνει ο κάθε άσχετος να βλέπει τις φωτό μου είτε ακόμη και να τις αποθηκεύει στο πι σι του...άδικο έχω!?!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Tsipouro

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Tsipouro
Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 917 μηνύματα.

O Tsipouro έγραψε στις 09:53, 05-09-08:

Με τους περισσότερους φίλους που έχω στο facebook και σαν επαφές στο msn γνωριζόμαστε in real life. Κάποιοι από αυτούς μένουν σε άλλες πόλεις, είτε λόγω σπουδών, είτε λόγω δουλειάς και μέσω facebook και msn μπορούμε και κρατάμε μια καθημερινή επαφή, εικονική βέβαια, αλλά δεν παύει να είναι κάτι που μας κρατάει κοντά.
Με τους ελάχιστους που έχω σας επαφές σε facebook/msn και δεν γνωριζόμαστε από κοντά, μιλάμε σχετικά συχνά, οπότε δεν υπάρχει λόγος να διαγράψω κάποιον.
Σχετικά με τις photos, έχω ξαναπεί ότι δε με ενδιαφέρει πολύ το αν θα τις δει κάποιος, ακόμα και αν είναι άγνωστος ή δεν έχουμε και τις καλύτερες σχέσεις. Άλλωστε προσέχω το τι photos βάζω στο profile μου.

Στο θέμα τώρα, δεν υπάρχει λόγος να συνεχίσεις να κρατάς διαδυκτιακή σχέση με κάποιον που μια στις τόσες σου λέει ένα γειά στο msn ή σου αφήνει ένα comment στο facebook, ενώ τον έχεις για μεγάλο χρονικό διάστημα στις επαφές σου.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Simel

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Simel
H Simel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 65 μηνύματα.

H Simel έγραψε στις 23:39, 11-09-08:

Άσε τους μωρέ μπορεί κάποια στιγμή να θελήσεις να πεις μια κουβέντα με κάποιον η οτιδήποτε..εγώ προσωπικά τους περισσότερους τους κάνω ένα delete τους πολύ βαρετούς δηλαδή..
Η αλήθεια είναι ότι το msn, facebook και όλα αυτά έχουν αρχίσει να μου την δίνουν...λες και δεν υπάρχει το τηλέφωνο..μιλάω με διαφόρους ανθρώπους που είχα χαθεί η οτιδήποτε και λέω από μέσα μου, μα καλά ένα απλό add μας έκανε να ξαναμιλήσουμε ?τραγικό…

Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη alis
H alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

H alis έγραψε στις 15:59, 24-08-09:

Και εγώ ένα μαζικό delete κάνω... Και αυτό είναι όλο... Αν χρειάζεται κάθε φορά που μπαίνω msn να πρέπει να βάζω ότι δεν βρίσκομαι στον υπολογιστή, για να αποφύγω κάποιον ή να έχω άτομα στις επαφές μου με τα οποία δεν μιλάω πολύ ή και καθόλου.... Και τα πιο πολλά άτομα θέλουν απλά να λένε ότι έχουν πολλές επαφές... Για αυτό σε κάνουν add...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,202 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 23:27, 02-01-10:

Συνήθως, στις πιο προσωπικές σελίδες, όπως facebook και msn, έχω ελάχιστες επαφές με τις οποίες ανταλλάσουμε και μια κουβέντα..Προσφάτως ''καθάρισα'' το facebook και δεν το έχω μετανιώσει. Είναι υποκριτικό να έχω επαφές που δεν γνωρίζω και δεν μιλάμε καθόλου. Όσο αφορά το msn, το account μου είναι καινούριο και συνεπώς έχω ελάχιστες επαφές, αν και έχω υπόψη μου κάποια άτομα για delete...Στα διάφορα site, forum που συμμετέχω κάνω accept σε όλες τις αιτήσεις, δεν είναι τόσο προσωπικό το account μου εκεί, όπως στα άλλα 2 που αναφέρθηκα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους