Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,094 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,064 μηνύματα σε 74,651 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Πρόβλημα με τον εκτυπωτή

Σκάρλετ

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Σκάρλετ
H Σκάρλετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 279 μηνύματα.

H Σκάρλετ Κτ να κανεις,κτ ν'αγαπας, κτ να ελπιζεις έγραψε στις 00:33, 20-06-12:

Λοιπόν, εδώ και ένα χρόνο δεν έχω χρησιμοποιήσει τον εκτυπωτή μου. Πρόσφατα αγόρασα μελάνι, μόνο μαύρο, αλλά δεν μου εκτυπώνει. Λέει ότι δεν υπάρχει έγχρωμο. Μα αυτό το ξέρω και δεν προσπαθώ να εκτυπώσω έγχρωμες σελίδες, απλά κείμενα μόνο. Είναι απαραίτητο να αγοράσω ΚΑΙ έγχρωμο τώρα? Παρακαλώ βοηθήστε

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Bemanos (Μοριακός Αρχιτέκτονας)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Bemanos
Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Χημικός . Έχει γράψει 1,819 μηνύματα.

O Bemanos έγραψε στις 00:45, 20-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από Σκάρλετ
Λοιπόν, εδώ και ένα χρόνο δεν έχω χρησιμοποιήσει τον εκτυπωτή μου. Πρόσφατα αγόρασα μελάνι, μόνο μαύρο, αλλά δεν μου εκτυπώνει. Λέει ότι δεν υπάρχει έγχρωμο. Μα αυτό το ξέρω και δεν προσπαθώ να εκτυπώσω έγχρωμες σελίδες, απλά κείμενα μόνο. Είναι απαραίτητο να αγοράσω ΚΑΙ έγχρωμο τώρα? Παρακαλώ βοηθήστε
θα πρεπει να πας στις ρυθμισεις του εκτυπωτη απο τον πινακα ελενγου και να κανεις τικ ενα κουτακι που λεει εκτυπωση σε ασπρομαυρη κλιμακα ή εκτυπωση με μαυρο μελανι καπως ετσι το λεει.Απτις ρυθμισεις το φτιαχνεις και μετα λογικα δεν θα εχεις προβλημα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Σκάρλετ

Δραστήριο Μέλος

H Σκάρλετ Κτ να κανεις,κτ ν'αγαπας, κτ να ελπιζεις έγραψε στις 09:38, 20-06-12:

Το μόνο που μου λέει είναι ''εκτύπωση σε κλίμακα του γκρι''. Έκανα τικ σε αυτό αλλά ακόμα μου λέει ότι δεν έχω χρώμα και δεν εκτυπώνει. Πώς να κάνω κατάργηση σε αυτό τώρα?

Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη gademis
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε στις 09:32, 21-06-12:

Ορισμένοι εκτυπωτές δεν τυπώνουν ούτε ασπρόμαυρα αν δεν έχουν έγχρωμα μελάνια, by design.

Παράθεση

Σκάρλετ

Δραστήριο Μέλος

H Σκάρλετ Κτ να κανεις,κτ ν'αγαπας, κτ να ελπιζεις έγραψε στις 22:34, 22-06-12:

Μεγάλη γκαντεμιά!

Παράθεση

Ceres Victoria

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,717 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 23:16, 22-06-12:

πετα τον. Πιο πολύ συμφέρει να αγοράσεις καινούριο εκτυπωτή, παρά να αλλάξεις μελάνια.

Παράθεση

Γιατί

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Γιατί
H Γιατί αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H Γιατί έγραψε στις 12:44, 03-10-12:

Παιδιά καλημέρα!Είμαι καινούρια εδώ!!Έχω ένα θέμα με τον εκτυπωτή...Εδώ και πολύ καιρό το μπλε μου το εκτυπώνει κόκκινο.Έχω κοιτάξει τις ρυθμίσεις και είναι όλα οκ πλέον εκτός από κάτι που είχα κάνει και τον πείραξα πριν κάποιους μήνες..Εκτός από αυτό τα μελάνια δεν είναι της epson που είναι ο εκτυπωτής είναι επαναγεμιζόμενα cαtridge και παρόλο που έχω αγοράσει ένα γνήσιο της epson το μπλε συγκεκριμένα πάλι κόκκινα τα βγάζει.!!!Μια βοήθεια αν κα΄ποιος ξέρει από εκτυπωτές να μου πει γιατί δεν ξέρω τι να κάνω!!!Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 14:26, 03-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από Γιατί
Παιδιά καλημέρα!Είμαι καινούρια εδώ!!Έχω ένα θέμα με τον εκτυπωτή...Εδώ και πολύ καιρό το μπλε μου το εκτυπώνει κόκκινο.Έχω κοιτάξει τις ρυθμίσεις και είναι όλα οκ πλέον εκτός από κάτι που είχα κάνει και τον πείραξα πριν κάποιους μήνες..Εκτός από αυτό τα μελάνια δεν είναι της epson που είναι ο εκτυπωτής είναι επαναγεμιζόμενα cαtridge και παρόλο που έχω αγοράσει ένα γνήσιο της epson το μπλε συγκεκριμένα πάλι κόκκινα τα βγάζει.!!!Μια βοήθεια αν κα΄ποιος ξέρει από εκτυπωτές να μου πει γιατί δεν ξέρω τι να κάνω!!!Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!
Το μπλέ το πήρες γνήσιο εκ των υστέρων αλλά σκέψου ότι τα υπόλοιπα μελάνια εξακολουθούν να είναι μουφιές.

Κι εμένα είχε αυτό το πρόβλημα ο HP μου και έφταιγαν τα αναγομωμένα μελάνια. ΜΙΑ φορά έκανα αυτό το λάθος. Είπα να εξοικονομήσω χρήμα κι ο άλλος έβαλε την ψυχή της κινέζας μάνας του μες τα μελάνια. Ποιότητα σκατούλες. Έκτοτε γνήσια μόνο.

ΥΓ: Μα κι εσύ, EPSON;; Δεν τα εκτύπωνες χειρόγραφα καλύτερα;;

Παράθεση

Γιατί

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Γιατί
H Γιατί αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H Γιατί έγραψε στις 22:30, 05-10-12:

Πίστεψε με δεν το ήξερα όταν το πήρανε!!!!!Σίγουρα φταίνε τα μελάνια???Γιατί ενός φίλου μου είναι τζετ!!!!

Παράθεση

christyd

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη christyd
H christyd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H christyd έγραψε στις 12:55, 30-11-15:

καλημερα! πηρα καινουργια μελανια για τον hp εκτυπωτη μου και και οταν εκτυπωνω μια σελιδα δεν μου βγαζει το μαυρο χρωμα. εχω κανει καθαρισμο κεφαλης απο τις ρυθμισεις του εκτυπωτη ηδη αρκετες φορες απο χθες το βραδυ.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Stavri_
H Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Barista . Έχει γράψει 4,621 μηνύματα.

H Stavri_ έγραψε στις 12:59, 30-11-15:

Αρχική Δημοσίευση από christyd
καλημερα! πηρα καινουργια μελανια για τον hp εκτυπωτη μου και και οταν εκτυπωνω μια σελιδα δεν μου βγαζει το μαυρο χρωμα. εχω κανει καθαρισμο κεφαλης απο τις ρυθμισεις του εκτυπωτη ηδη αρκετες φορες απο χθες το βραδυ.
Δηλαδή; Τι εννοείς; Στη θέση του μαύρου, σου βγάζει κάποιο άλλο χρώμα, ή δε σου εκτυπώνει καθόλου τα εν λόγω σημεία;; Έχεις τοποθετήσει σωστά το μαύρο χρώμα; Στην αρχή, μετά την τοποθέτηση των μελανιών, που κάνει δοκιμαστική εκτύπωση ο HP, σου παρουσίασε κανονικά τα χρώματα;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

christyd

Νεοφερμένος

H christyd έγραψε στις 19:28, 30-11-15:

Όλα είναι σωστά στη θέση τους. Δεν εκτυπώνει με μαύρο χρώμα , Δηλαδή αν εκτυπώσω ένα έγγραφο με μαύρα γράμματα μου βγάζει κενή σελίδα .

Παράθεση

Με λένε Γιώργο (είπαμε.. Γιώργος)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Με λένε Γιώργο
Ο είπαμε.. Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 15 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O Με λένε Γιώργο έγραψε στις 19:47, 30-11-15:

ο μπαμπας μου ρωταει αν ακουγοντε να μελανακια να κουνιουνται οταν εκτυπωνεις... ή αν απλά σου φτύνει το χαρτι

Παράθεση

christyd

Νεοφερμένος

H christyd έγραψε στις 20:02, 30-11-15:

ακουγονται σαν να εκτυπωνει κανονικα... και οταν εκτυπωνω μια σελιδα έγχρωμη βγαζει ολα τα χρωματα εκτος απο μαυρο.

Παράθεση

Με λένε Γιώργο (είπαμε.. Γιώργος)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Με λένε Γιώργο
Ο είπαμε.. Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 15 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O Με λένε Γιώργο έγραψε στις 20:16, 30-11-15:

βγάλει το μελανάκι το μαυρο, κανε εκτυπωση και θα σου βγαλει σφαλμα. εκεινη τη στιγμη βαλε το μελανη, και πατα στο σφαλμα οκ λογικα θα συνεχισει την εκτυπωση αλλα θα εκτυπωσει ενα δοκιμαστικο φυλλο που θα φαινονται ολα τα χρωματα.. μολισ το κανει αυτο και δεις το χαρτι που εβγαλε να εχει μαυρο ειναι οκ. αν δεν συνεχισει μονο του την εκτυπωση κλεισε κ ανοιξε τον εκτυπωτη

Παράθεση

christyd

Νεοφερμένος

H christyd έγραψε στις 21:25, 30-11-15:

το εκανα αλλα τιποτα παλι.. και τωρα που το ξανασκεφτηκα δεν μου ειχε κανει δοκιμαστικη εκτυπωση οταν τα εβαλα... 2 χρονια τωρα τον χρησιμοποιω και δεν μου εχει εμφανισει προβλημα και χθες ξαφνικα επαθε αυτο.. και δεν εχω βαλει ποτε μουφα μελανι..

Παράθεση

Nelliel

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nelliel
H Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 713 μηνύματα.

H Nelliel έγραψε στις 23:16, 30-11-15:

Τι τυπος ειναι ο εκτυπωτης σου; Διαβασες το troubleshooting section του manual?
Δες και αυτα εδω: http://h30434.www3.hp.com/t5/Ink-Ton.../447545#M28623

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

christyd

Νεοφερμένος

H christyd έγραψε στις 00:19, 01-12-15:

ειναι το hp deskjet ink advantage 3525

Παράθεση

Nelliel

Διάσημο Μέλος

H Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 713 μηνύματα.

H Nelliel έγραψε στις 01:48, 01-12-15:

http://support.hp.com/us-en/product/...ent/c03955488/

Πηγαινε στο solution 3 και κανε οτι λεει. Ισως το προβλημα σου να ειναι στο vent.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

christyd

Νεοφερμένος

H christyd έγραψε στις 02:21, 01-12-15:

θα το δοκιμασω! ευχαριστω πολυ για την βοηθεια!

Παράθεση

Nelliel

Διάσημο Μέλος

H Nelliel έγραψε στις 09:03, 01-12-15:

You're welcome! Την επομενη φορα αγορασε laser για να μην εχεις προβληματα με μελανακια

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Driver εκτυπωτή - Από KingFox
      Το θέμα έχει λάβει 16 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Τεχνολογία.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 12-11-10 στις 17:03.
    • Λάθος χρώματα στον εκτυπωτή - Από KingFox
      Το θέμα έχει λάβει 12 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Τεχνολογία.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 23-07-10 στις 13:26.
    • Χημεία πρόβλημα - Από !!!..evaki..!!!
      Το θέμα έχει λάβει 4 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Θετικών Σπουδών.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 23-04-09 στις 23:01.
    • Πρόβλημα με ήχο.. - Από Oralee
      Το θέμα έχει λάβει 16 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Hardware.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 23-10-07 στις 21:47.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους