Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,100 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,182 μηνύματα σε 74,655 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Λεύκανση δοντιών

saio13

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη saio13
Ο saio13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O saio13 έγραψε στις 20:33, 14-07-08:

Συμφωνω οτι ειναι θεμα αισθητικης. Εκανα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Αλλα δεν πηγα σε οδοντιατρο γιατι η τιμη ηταν τσουχτερη.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

johnnara

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη johnnara
Ο johnnara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O johnnara έγραψε στις 10:19, 16-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
όχι καλέ...
στον οδοντογιατρό με laser
Η λεύκανση παιδιά κρατάει τουλάχιστον δύο χρόνια. Μπορεί να γίνει με δύο τρόπους: στο σπίτι και στο ιατρείο. Στο ιατρείο είναι η καλύτερη μέθοδος. Μιά και έξω τελειώνεις και έχεις δόντια ασπρότερα κατά 8 σκάλες του λευκού. Μιλάμε για μεγάλη διαφορά.

Όντως παρουσιάζεται κάποια ευασιθησία στο κρύο και το ζεστό αλλά αυτή η ευαισθησία περνάει μετά από 24 ώρες.

Για περισσότερες πληροφορίες ρίχτε και μία ματιά στο www.dentists.gr/ellinika/tooth-bleaching

Αρχική Δημοσίευση από Lorien
To αρθρο που παρεθεσε το Γιδι (αρα και αυτα που ειπε ο οδοντιατρος της Νεραιδας ) το βρηκα λιγο...εμπορικό.

Η μια μεθοδος ειναι να βαλει gel ο οδοντιατρος στο οδοντιατρειο του. Αυτο το gel εχει μεγαλη συγκεντρωση των δραστικων ουσιων (πχ υπεροξειδιο του υδρογονου) και ειναι πιο πιθανο να προκαλεσει ευαισθησια στα δοντια, ερεθισμο ουλων κλπ. Το laser απόσο γνωριζω χρησημοποιειται σαν συνοδευτικο για να αυξησει την δραστικότητα της λευκαντικής ουσιας. Η Αμερικανικη ενωση Οδοντιατρων δεν εχει στη λιστα αποδεκτων λευκαντικων ουσιων, ουσιες που χρησημοποιουνται με τα λειζερ ακομα παντως.

Λεγεται οτι η μεθοδος που ειναι "για το σπιτι" ειναι πιο ασφαλης (απλα χρειαζεται καποιες μερες για να ολοκληρωθει).

Παντως το υπεροξειδιο του υδρογονου θεωρειται μια απο τις ελαφρως καρκινογονες ουσιες , ειδικα σε συνδυασμο με αλλες (πχ σε καπνιστες).
Βασικά το υπεροξείδιο του υδρογόνου σε μεγάλη περιεκτικότητα δεν μπορεί να σου κάνει κακό εκτός και αν έρθει σε επαφή με το δέρμα ή τον βλεννογόνο του στόματος ή τα ούλα. Η λεύκανση στο ιατρείο γίνεται σε μία συνεδρία και όχι σε δύο τρείς που είχα δει να γράφουν πιό πάνω. Το αποτέλεσμα είναι πάντοτε καλύτερο κατά 8 σκάλες του λευκού. Η λεύκανση "κρατάει" μόνο αν τηρήσεις μερικούς απλούς κανόνες. Για τρεις μέρες καθόλου κρασί, καφέ, τσιγάρο, και γενικά οτιδήποτε χρωματιστό.

Μετά από αυτό το διάστημα μπορείς να φας και να πιείς σχεδόν ότι θές, αρκεί να κάνεις λίγο "κράτει" δηλαδή να μην ταράξεις τους καφέδες και τα τσιγάρα! Έτσι το αποτέλεσμα της λεύκανσης μπορεί να κρατήσει σχεδόν ένα χρόνο χωρίς καμία αλλαγή στο χρώμα των δοντιών. Το χρώμα των δοντιών δεν εποανέρχεται στο αρχικό σε μία ημέρα αλλά σταδιακά θα δείτε διαφορά. Όλα εξαρτώνται από το φαγητό, τους καφέδες και τα τσιγάρα που καταναλώνετε.

Αν όμως θέλετε να κρατήσετε το αποτέλεσμα για πολλά χρόνια τότε το μόνο που έχετε να κάνετε είναι να κάνετε μία διορθωτική λεύκανση η οποία είναι και φθηνότερη.

ΑΝ θέλετε να μάθετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την λεύκανση ρίξτε μία ματιά στο :
http://dentistsingreece.blogspot.com/ και στο http://www.dentists.gr/ellinika/tooth-bleaching

Αρχική Δημοσίευση από borat
Σκοπέυω να κάνω και εγώ μόλις τελειώσω την ορθοδοντική θεραπεία.

Αφότου κάνεις λεύκανση, πρέπει να προσέχεις κάτι συγκεκριμένο;
Ναι, πρέπει να αποφύγεις το τσιγάρο, τον καφέ αλλά και οτιδήποτε χρωματιστό (φαγητό ή ποτό) μετά την λεύκανση για τρείς ημέρες για να μην αλλάξει το χρώμα της λεύκανσης. Για 24 ώρες τα δόντια σου θα είναι ευαίσθητα στο κρύο και το ζεστό για αυτό να προσέχεις! Κατά τα άλλα δεν έχεις κάτι άλλο που πρέπει να προσέξεις. Αν θέλεις ρίξε και μία ματιά στο: http://www.dentists.gr/ellinika/tooth-bleaching και στο http://dentistsingreece.blogspot.com/

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Bill : 16-07-08 στις 10:54. Αιτία: merge
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

saio13

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη saio13
Ο saio13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O saio13 έγραψε στις 13:45, 16-07-08:

Αν ενδιαφερεται κανεις ξερω εναν πιο ευκολο τροπο για λευκανση

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

johnnara

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη johnnara
Ο johnnara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O johnnara έγραψε στις 16:00, 16-07-08:

Το θέμα δεν είναι μόνο να γίνει γρήγορα η λεύκανση αλλά να είναι και αποτελεσματική αλλά και συγχρόνως ασφαλής

Παράθεση

Διονύσης

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Διονύσης
Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O Διονύσης έγραψε στις 00:24, 06-09-08:

Θελω να κανω μια ερωτιση σχετικα με το κιτρινισμα τον δοντιων. Επιδη ο χαζουλης δεν προσεχα και πολυ καλα τα δοντια μου και καθως ετρογα και γλυκα εχουν κιτρινιση τα δοντια μου ( οχι πολυ αλλα εχουν) τι προτινετε να κανω??? και τι οδοντοκρεμα να παρω για να λευκανουν τα δοντια μου αλλα παραλληλα να εχω και προστασια ουλων κτλ.

Επισης εχω ακουσει οτι πρεπει να παμε στον οδοντιατρο καθε 6 μηνες αληθευει???.

Α! περιμενω απαντισεις στο προβλιμα μου

ευχαριστω πολυ

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 00:40, 06-09-08:

Για το κιτρινισμα πολλες φορες δεν μπορουμε να κανουμε κατι, εξαρτατε και απο την φυση των δοντιων... Μερικες φορες μπορει να μας φαινονται καπως κιτρινα αλλα να ειναι υγιεστατα.

Τωρα για το ποσο συχνα πρεπει να επισκεπτωμαστε οδοντιατρο δεν ξερω, αλλα μια φορα στους εξι μηνες σιγουρα ειναι υπερβολη...

Παράθεση

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη fielda
H fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 479 μηνύματα.

H fielda έγραψε στις 01:03, 06-09-08:

Δε νομίζω ότι κάνουν και πολλά πράγματα οι οδοντόκρεμες που κυκλοφορούν όσον αφορά τη λεύκανση. Πήγαινε σε έναν οδοντίατρο να κάνεις έναν καθαρισμό και θα σου πει αυτός τι να κάνεις για να γίνουν πιο λευκά τα δόντια σου.

Όσον αφορά την επίσκεψη στον οδοντίατρο, νομίζω μία φορά το χρόνο είναι αρκετή.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 01:06, 06-09-08:

Αμα αρχισεις τις λευκανσης το εχασες το τρενο... Χαλας το σμαλτο και πρεπει καθε εξαμηνο να κανεις, αλλιως θα εχεις καφε δοντια...

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 01:11, 06-09-08:

Αυτα που λες Κρονε ειναι ανακριβη....

Αυτο το αρθρο, καθως και αλλα πολλα εαν το ψαξεις, θα σε πεισει...:http://www.vita.gr/html/ent/090/ent.1090.asp

Αν οχι, αρκει μια ερωτηση στον οδοντιατρο σου...

Εγω παντως εχω κανει και ειμαι πολυ ευχαριστημενη με τα αποτελεσματα....Εχουν περασει και 2 χρονια απο τοτε

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 01:13, 06-09-08:

Καλα...
Συγνωμη για την παραπληροφοριση, αλλα εγω "ηξερα" πως αυτα υσχιουν...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Διονύσης

Νεοφερμένος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O Διονύσης έγραψε στις 17:31, 06-09-08:

σρυ κιωλας αλλα εγω ξεκινισα το θεμα με τα δοντια. οχι για να μην παραξηγηθουμε. και δεν ξερω βρε παιδια αλλα δεν το βρισκο το τοπικ πουθενα στο φορουμ αυτο. αλλα ειδα Λευκανση δοντιων. τι γινετε εδω???

Παράθεση

Bill

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Bill
Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,195 μηνύματα.

O Bill έγραψε στις 17:51, 06-09-08:

Το θέμα σου συγχωνεύτηκε με αυτό μια και έχουν ίδια θεματολογία.Το αρχικό ποστ σου βρίσκεται στην πίσω σελίδα (click)

Τις ενέργειες της ΟΔ στα ποστ σου μπορείς να τις βλέπεις από τον πίνακα ελέγχου σου για να μην ψάχνεις αν τύχει και κάποιο ποστ σου τροποποιηθεί ή μετακινηθεί σε άλλο θέμα.

Παράθεση

Διονύσης

Νεοφερμένος

O Διονύσης έγραψε στις 18:41, 20-09-08:

ευχαριστω πολυ παιδια. και εγω αυτο λεω μια φορα στους 6 μηνες ειναι πολυ. το χρονο ομως ειναι καλα.

Παράθεση

ice-girl

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ice-girl
H ice-girl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 66 μηνύματα.

H ice-girl έγραψε στις 19:30, 20-09-08:

ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ:Ρε παιδιά στον καθαρισμό τί γινεται?
Εμαθα οτι καποιος γνωστος μου εκανε καθαρισμο και γυρισε με κενα αναμεσα στα δόντια!και μετα λεει θα πηγαινε να του γεμισει τα κενα!
αν ειναι δυνατον.Πας για καθαρισμο και γυρνας με μισα δοντια!
Ετσι ειναι? Εχετε κανει και αποκτησατε κενα?

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 19:32, 20-09-08:

Toing, παρόλο που έχω κάνει αρκετές φόρες καθαρισμό δεν μου έχει τύχει κάτι τέτοιο ...

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 19:44, 20-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από ice-girl
Εμαθα οτι καποιος γνωστος μου εκανε καθαρισμο και γυρισε με κενα αναμεσα στα δόντια!και μετα λεει θα πηγαινε να του γεμισει τα κενα!
Πρώτη φορά το ακούω αυτό.

Με μισό δόντι ενδέχεται να γυρίσεις άμα έχεις τερηδόνα και σου "καθαρίσει" το δόντι για να το σφραγίσει.

Παράθεση

ice-girl

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ice-girl
H ice-girl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 66 μηνύματα.

H ice-girl έγραψε στις 19:49, 20-09-08:

Τοτε τι γινεται στον καθαρισμο?
αν μου εξηγουσατε θα με βοηθουσατε πολυ!ηθελα να κανω αλλα μετα απο αυτο που εμαθα και σας ειπα δισταζω!

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 19:52, 20-09-08:

Kαθαρίζεις τη πέτρα. Αν βέβαια έχεις.

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 19:52, 20-09-08:

Καλε μην αγχωνεσαι....
Κατα τον καθαρισμο αφαιρει ο οδοντιατρος την πετρα απο τα δοντια....τωρα περι κενων, δε θα μπορουσα να φανταστω τι ειναι...σιγουρα οχι κατι το οποιο ειναι συνηθες...
Εγω κανω καθε χρονο και ειναι "ακινδυνος"..

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

Το avatar του χρήστη Scandal
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,042 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 19:58, 20-09-08:

Ο καθαρισμός συμβάλλει στη λεύκανση των δοντιών;
(ή απλά μιλάμε για έναν καθαρισμό επιπέδου οδοντόβουρτσας και οδοντόκρεμας αλλά που αφαιρεί τα ΠΑΝΤΑ; )

Τα βουρτσίζω εδώ και χρόνια αλλά δε λένε να λευκάνουν

-petros

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 20:13, 20-09-08:

Οχι ο καθαρισμος δεν εχει να κανει κατι με τη λευκανση...
Απλα το χρωμα του σμαλτου των δοντιων δεν ειναι ιδιο σε ολους....αλλοι εχουν πολυ λευκα δοντια και αλλοι λιγοτερο...
Αλλωστε τα βουρτσιζουμε για να τα προστατεψουμε απο ουλιτιδα, τερηδονα, πετρα και οχι για να γινουν πιο ασπρα....
Απλα καποιος π.χ καπνιστης ή καποιος που πινει πολλους καφεδες ειναι λογικο να βοηθησει στο να κανει τα δοντακια του πιο σκουρα απο οτι ειναι...

(Μου θυμισες μια κοπελα που επλενε συνεχεια τα χερια της, ωστε να φαινονται πιο λευκα)

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 20:14, 20-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από Scandal
Ο καθαρισμός συμβάλλει στη λεύκανση των δοντιών;
(ή απλά μιλάμε για έναν καθαρισμό επιπέδου οδοντόβουρτσας και οδοντόκρεμας αλλά που αφαιρεί τα ΠΑΝΤΑ; )

Τα βουρτσίζω εδώ και χρόνια αλλά δε λένε να λευκάνουν

-petros
Mα αν δεν είναι εκ φύσεως τα δόντια σου λευκά, πως θα τα κάνεις να δείχνουν λευκά αν δεν στραφείς σε λεύκανση;

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 02:03, 21-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από ice-girl
Όταν η πέτρα έχει προχωρήσει πολύ μειώνει την επιφάνεια των ούλων με αποτέλεσμα μετά το καθαρισμό να εμφανίζονται κενά στα δόντια στα σημεία που κάποτε υπήρχαν τα ούλα

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 08:11, 21-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από Vkey
Όταν η πέτρα έχει προχωρήσει πολύ μειώνει την επιφάνεια των ούλων με αποτέλεσμα μετά το καθαρισμό να εμφανίζονται κενά στα δόντια στα σημεία που κάποτε υπήρχαν τα ούλα
μιλάμε για άλφαμπλοκ απ την πέτρα όμως ε?

εγώ όταν πηγαίνω για καθαρισμό έχω την αίσθηση ότι στα μπροστινά μου δόντια ανάμεσα υπάρχει τεράστιο κενό κι η γλώσσα μου όλο εκεί είναι
φυσικά κι αυτό είναι μια ψευδαίσθηση κι όχι αλήθεια
τα κάτω κεντρικά δόντια απ την εσωτερική πλευρά είναι αυτά που μαζεύουν την περισσότερη πέτρα λόγω του σιέλου και της γλώσσας

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 19:16, 25-10-08:

Οι παγίδες στη λεύκανση των δοντιών

Το λαμπερό χαμόγελο είναι το διαβατήριο για την απόλυτη ομορφιά: αυτή η άποψη φαίνεται πως έχει καθιερωθεί για τα καλά, γεγονός που αποδεικνύεται από τον αυξανόμενο αριθμό αυτών που ζητούν από τον οδοντίατρό τους λέυκανση. Το λευκό χρώμα όμως δεν είναι πάντα τόσο αθώο όσο φαίνεται.
"Η απάντηση που δίνω στους ασθενείς μου, όταν με ρωτάνε για το πότε είναι η κατάλληλη περίοδος για να κάνουν λεύκανση είναι ποτέ. Οι ουσίες που χρησιμοποιούνται κατά τη λεύκανση περιεχουν οξύ και οξείδια και συνεπώς η επανάληψη της θεραπείας αποδομεί την αδαμαντίνη. Όταν γίνεται η ζημιά, τότε εμφανίζεται πόνος. Όσοι βέβαια έχουν σκληρή αδαμαντίνη δε θα υποστούν τις συνέπειες αυτές. Η συνηθέστερη παγίδα όμως είναι ότι όσοι κάνουν λεύκανση μια φορά την επαναλαμβάνουν κατά τακτά χρονικά διαστήματα για να διατηρήσουν την αστραφτερή εμφάνισή τους."
Οδοντίατρος Δημήτρης Χαλαζωνίτης
Δημοσιεύτηκε στα ΝΕΑ

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 19:39, 25-10-08:

"αστραφτερη εμφανιση τους"...τωρα εαν εγω πω "ελεος" θα ειναι του ματς...?!
Ποιος ειπε οτι "αστραφτουν" μετα απο λευκανση..?! Ενα με δυο τονους μπορει να καλυτερεψει το χρωμα του σμαλτου των δοντιων...και εξαρταται και απο αλλους παραγοντες η διατηρηση του χρωματος..(καφες, τσιγαρο κ.ο.κ)
Δε μιλαμε για τα χαμογελα αυτων της σοου μπιζ που δεν ειναι απλα λευκανση, αλλα θηκες.....
Και θεωρω λογικο οτι καποιος ενηλικας καταλαβαινει οτι δεν ειναι καραμελα η λευκανση....και σιγα τον εθισμο πια....
Και ελπιζω οι οδοντιατροι να κανουν σωστα τη δουλεια τους και να μην παρεχουν λευκανση σε καποιον που δεν εχει σκληρη αδαμαντινη....τλχ στα επιπεδα εκεινα οπου δε θα του δημιουργησει προβλημα....
Με ενοχλει οταν ο οποιοσδηποτε το "τοσο" το κανει "αλλο τοσο"...

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 20:25, 25-10-08:

Δεν προκειται περι "εθισμου". Απλά οταν καποιος το κανει και το εχει σαν ευκολη λυση, μετα δε προσεχει να μη τα ξανασκουρυνει και παει και ξανακανει.

Το πόσο σκληρη αδαμαντινη εχει ο καθενας δε νομιζω να μπορουν να το ξερουν οι οδοντιατροι εκ των προτερων.

Σιγουρα 1-2 τονοι δε θα προκαλεσουν προβλημα, μα ο οδοντιατρος ααυτος μιλαει για το πιο συνηθισμενο φαινομενο που ειναι να ανοιγουν πολλους τονους. Και πραγματι η πλειοψηφια ανοιγει πολλους τονους.

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 23:52, 25-10-08:

Μα δε γινεται να ανοιξουν καλο μου πολλους τονους...και με οσους οδοντιατρους το εχω συζητησει το ιδιο μου εχουν πει...απλα σε αυτον που δεν καπνιζει, δεν πινει καφεδες, τσαι κ.ο.κ και δεν ξεχναει να περιποιειται τα δοντια του, θα διατηρηθει το αποτελεσμα για πολυ περισσοτερο...
Μαλιστα θυμαμαι που μια φιλη μου ειχε πει οτι η πελατης της περιμενε να γινουν τα δοντια της ασπρα σαν το γαλα..η αληθεια ειναι οτι γελασαμε παρα πολυ...
Βλεπουν ολοι στην Τιβι ολους αυτους της σοου μπιζ και θελουν με λευκανση να εχουν το χαμογελο της κρεστ....ε δε γινεται κατι τετοιο..αυτα τα χαμογελα ειναι θηκες...

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 21:11, 26-10-08:

Μίνι λεύκανση έχω κάνει πολλάκις, όχι λόγω εθισμού, αλλά γιατί δεν είναι τίποτα ιδιαίτερο σαν διαδικασία. Δεν ανοίγει πολύ ο τόνος σε καμία περίπτωση - για δραματικές αλλαγές μόνο αν βάλεις θήκες. Κι εννοείται πως τα προσέχεις πιο πολύ μετά, επειδή τα βλέπεις να γυαλίζουν (όχι να είναι πιο άσπρα, απλά πιο λαμπερά) και τα λυπάσαι να τα αφήσεις άπλυτα..

Παράθεση

vidilos

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη vidilos
Ο vidilos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O vidilos έγραψε στις 13:02, 30-01-09:

Καλησπέρα,

Μπορεί να άργησε η απάντησή μου δεδομένου ότι μόλις σήμερα εντόπισα το forum σας απο σχετική αναζήτηση στο Google, όμως θα παραθέσω και εγω την απάντηση μου σε αυτό το θέμα διότι όπως βλέπω ενδιαφέρει πολύ κόσμο.

Καταρχάς θα κάνω μια εισαγωγή στην Λεύκανση. Η λεύκανση είναι η αλλαγή του χρώματος και της φωτεινότητας των δοντιών χωρίς να πειράξουμε την δομή τους και χωρίς να προσθέσουμε κάποιο υλικό (ρητίνη ή πορσελάνη) πάνω σε αυτά. Χρησιμοποιούμε ένα gel (υπεροξείδιο του υδρογόνου ή υπεροξείδιο του καρβαμιδίου) το οποίο διασπάται σε ενεργό οξυγόνο το οποίο με τη σειρά του θα διεισδύσει στα δόντια και θα προκαλέσει τον αποχρωματισμό των χρωστικών που υπάρχουν μέσα σ'αυτά. Αυτό θα έχει σαν αποτέλεσμα την λεύκανση των δοντιών.

Όπως αναφέρω και στον σχετικό τομέα της προσωπικής μου ιστοσελίδας για την λεύκανση -που περιέχει και το παραπάνω απόσπασμα- η Λεύκανση είναι μέθοδος αφαλής και δοκιμασμένη για δεκαετίες. Επομένως δεν υπάρχει κάτι για το οποίο πρέπει να φοβάστε.

Είναι σημαντικό να αναφέρω ότι κλινικές μελέτες αποδεικνύουν μεγαλύτερη αποτελεσματικότητα στη λεύκανσης με χρήση τεχνολογιών φωτός έναντι των κλασικών. Εμείς συγκεκριμένα χρησιμοποιούμε την λεύκανση Brite Smile.

Τέλος είναι σημαντικό να υπογραμμίσουμε ότι η λεύκανση δεν διαρκεί για πάντα αλλά χρειάζεται συντήρηση σε ετήσια βάση.

Σταύρος Κεκλίκογλου,
οδοντίατρος του
nicesmile.gr

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 13:08, 30-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από vidilos
Είναι σημαντικό να αναφέρω ότι κλινικές μελέτες αποδεικνύουν μεγαλύτερη αποτελεσματικότητα στη λεύκανσης με χρήση τεχνολογιών φωτός έναντι των κλασικών. Εμείς συγκεκριμένα χρησιμοποιούμε την λεύκανση Brite Smile.
Καλως ηρθες...
Να σε ρωτησω κατι επι του θεματος. Οι κλασικες μεθοδοι που αναφερεις ειναι αυτες με το τζελ?

Παράθεση

vidilos

Νεοφερμένος

O vidilos έγραψε στις 13:24, 30-01-09:

Καλώς σας βρήκα,

Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα.

Σαν κλασική μέθοδο, εννοώ την απλή μέθοδο με τα μασελάκια και το gel που σίγουρα θα έχετε κάνει όσοι έχετε δοκιμάσει την λεύκανση.

Σαν σύγχρονη και πιο αποτελεσματική μέθοδο προτείνω την μέθοδο του Brite Smile η οποία αποτελεί επαναστατική μέθοδο για την λεύκανση των δοντιών και είναι ότι νεότερο στην αισθητική οδοντιατρική.

Κατά την μέθοδο αυτή εφαρμόζεται στα δόντια το μασελάκι με το gel του Brite Smile. Το gel ενεργοποιείται με το ειδικό για την μέθοδο Brite Smile μπλε φως, σε 20 λεπτά. Η διαδικασία αυτή επαναλαμβάνεται περίπου δύο φορές πριν γυρίσετε σπίτι με ένα φυσικό, καινούργιο, λαμπερό χαμόγελο.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη vidilos : 30-01-09 στις 13:34.
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 13:44, 30-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από vidilos
Καλώς σας βρήκα,

Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα.

Σαν κλασική μέθοδο, εννοώ την απλή μέθοδο με τα μασελάκια και το gel που σίγουρα θα έχετε κάνει όσοι έχετε δοκιμάσει την λεύκανση.

Σαν σύγχρονη και πιο αποτελεσματική μέθοδο προτείνω την μέθοδο του Brite Smile η οποία αποτελεί επαναστατική μέθοδο για την λεύκανση των δοντιών και είναι ότι νεότερο στην αισθητική οδοντιατρική.

Κατά την μέθοδο αυτή εφαρμόζεται στα δόντια το μασελάκι με το gel του Brite Smile. Το gel ενεργοποιείται με το ειδικό για την μέθοδο Brite Smile μπλε φως, σε 20 λεπτά. Η διαδικασία αυτή επαναλαμβάνεται περίπου δύο φορές πριν γυρίσετε σπίτι με ένα φυσικό, καινούργιο, λαμπερό χαμόγελο.
Αυτη η διασικασια δλδ γινεται στο οδοντιατρειο, εαν καταλαβα σωστα και τελος...
Τα αποτελεσματα της ειναι σε καλυτερα επιπεδα σε σχεση με το τζελ? Αναφερομαι στους τονους χρωματος που θα ανοιξει το σμαλτο...Ή η διαφορα τους εχει να κανει καθαρα με το οτι ειναι πιο γρηγορη στα αποτελεσματα?

Παράθεση

vidilos

Νεοφερμένος

O vidilos έγραψε στις 14:05, 30-01-09:

Και αυτή η διαδικασία όπως προανέφερα χρησιμοποιεί gel με την διαφορά ότι αυτό ενεργοποιείται με την βοήθεια της τεχνολογίας μπλε φωτός Brite Smile.

Σχετικά με την ερώτησή σας παραθέτω ενα απόσπασμα από τις πληροφορίες που έχω στην ιστοσελίδα μου για την παρουσίαση του Brite Smile (αξίζει να διαβάσετε σχετικά με την μέθοδο):

Κλινικές μελέτες αποδεικνύουν ότι η μέθοδος για την λεύκανση των δοντιών, λευκαίνει τα δόντια από έναν μέσο όρο 9.3 χρωματικών τόνων - περισσότερο από οποιαδήποτε άλλη οδοντιατρική τεχνική - δίνοντας σας ένα «τέλειο χαμόγελο» που διαρκεί για χρόνια.
Επίσης υπάρχει και αυτό το πλεονέκτημα για όσους έχουν ευαίσθητα δόντια:

Εάν έχετε ευαίσθητα δόντια, θα είστε ευτυχείς να ξέρετε, ότι το BriteSmile χρησιμοποιεί ένα επαγγελματικό gel λεύκανσης δοντιών με το υπεροξείδιο υδρογόνου μόνο 15% - και μόνο για μια ώρα

Παράθεση

Ophelia (Μάρα)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ophelia
H Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 786 μηνύματα.

H Ophelia έγραψε στις 14:08, 30-01-09:

Μια και σε βρήκαμε εύκαιρο, αν κάποιος κάνει λεύκαση μια φορά ισχύει ότι θα πρέπει να κάνει συνέχεια γιατί αλλιώς τα δόντια του θα γίνουν πιο κίτρινα από πριν;;

Παράθεση

vidilos

Νεοφερμένος

O vidilos έγραψε στις 14:27, 30-01-09:

Όχι αυτό δεν ισχύει.

Όμως το αποτέλεσμα της λεύκανσης δεν είναι μόνιμο. Συνήθως χρειάζεται συντήρηση ετησίως. Επίσης δεν υπάρχει κάτι για το οποίο πρέπει να φοβάστε είναι απολύτως ασφαλής μέθοδος όπως προανέφερα.

Απλώς χρειάζεστε μια ετήσια συντήρηση για να διατηρήσετε το αποτέλεσμα της λεύκανσης αναλλοίωτο.

Μπορείτε να δείτε αναλυτικά πληροφορίες και να σας λυθούν απορίες είτε στην σελίδα που αναφέρομαι γενικά στην λεύκανση και στις μεθόδους που χρησιμοποιούμε, είτε στην σελίδα του Brite Smile, την μέθοδο για την οποία συζητούσα στα προηγούμενα post.

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,042 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 03:55, 24-06-09:

Σκοπεύω κι εγώ να κάνω λεύκανση σύντομα. Το καλό είναι ότι δεν καπνίζω και δεν πίνω καφέ / τσάι & κόκκινο κρασί.

Η μέθοδος Brite Smile πόσο κοστίζει; Έχετε ακούσει τίποτα γι' αυτή;
Για τις θήκες τι έχετε να πείτε;

-petros

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Scandal : 24-06-09 στις 05:27.
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε στις 17:25, 04-07-09:

Το Brite smile εχω ακουσει οτι ειναι καπου 500 ευρω για 3 20λεπτα και σε περιπτωσεις πολυ σκουρων δοντιων, 650 για 4 20λεπτα. (ειχα παει οδοντιατρο για καθαρισμο πριν 5 μερες).

Φυσικα αν καποιος εχει προβλημα με τα ουλα (πχ το πιο συχνο, ουλιτιδα), αυτο ειναι αντενδειξη για λευκανση. Πρεπει πρωτα να στρωσει τα ουλα να ηρεμησουν, και μετα να κανει.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

O Scandal έγραψε στις 17:39, 04-07-09:

αχα...
Απλά προσπαθώ να διαπιστώσω αν αυτά τα επιπλέον 200 ευρώ (300ευρώ η κλασσική λεύκανση με τζελ - 500 η brite smile), αξίζουν ώστε να προτιμηθεί η συγκεκριμένη μέθοδος.

-petros

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε στις 18:19, 04-07-09:

Δεν ξερω, γιατι δεν εχω ψαξει τις διαφορές τους. Δλδ αυτοι εκει σαν μονη διαφορά που βλεπω, ειναι οτι το τζελ περιεχει μικροτερη ποσοτητα λευκαντικης ουσιας. Εαν αυτη η ουσια ομως δεν εχει επιπτωσεις στα δοντια, και εχει μονο στα ουλα, τοτε αρκει να μην παει στα ουλα και δεν ειναι τοσο σημαντικο ποση ποσοτητα θα μπει. Θελει λιγη ερευνα...δοντακια ειναι αυτα..μη τους βαλουμε οτι κι οτι..Σου προτεινω να ρωτησεις οσο το δυνατον περισσοτερους καθως και να ψαξεις καλα σε ξενες σελιδες. Και επιστημονικά αλλά και απο ατομα που τα εκαναν.

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 01:56, 06-07-09:

-petros
Να τις βγαλεις απ το μυαλο σου!!!
Εχεις μια χαρα δοντακια και θα πας να τα τροχισεις για να βαλεις θηκες, μονο κ μονο για να φαινονται αφυσικα λευκα?!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

O Scandal έγραψε στις 12:39, 06-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
Να τις βγαλεις απ το μυαλο σου!!!
Εχεις μια χαρα δοντακια και θα πας να τα τροχισεις για να βαλεις θηκες, μονο κ μονο για να φαινονται αφυσικα λευκα?!
Καλέ που θες να ξέρω πως μπαίνουν οι θήκες;
Και που ξέρεις ότι έχω μια χαρά δοντάκια;

anyway, thanks
Το κόστος των θηκών επίσης μάλλον θα είναι πολύ μεγάλο.

-petros

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 12:53, 06-07-09:

Ναι ειναι αρκετα μεγαλο το κοστος, αλλα αυτο δεν εχει καμμια σημασια!
Εσυ απλα ξεχασε τις θηκες!!!!

Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη cibyllian
H Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 1,123 μηνύματα.

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε στις 15:29, 06-07-09:

Σκοπεύω κι εγώ να κάνω λεύκανση σύντομα. Το καλό είναι ότι δεν καπνίζω και δεν πίνω καφέ / τσάι & κόκκινο κρασί.

Η μέθοδος Brite Smile πόσο κοστίζει; Έχετε ακούσει τίποτα γι' αυτή;

-petros
Να σου πω; χρειάζεσαι όντως λεύκανση;
Θήκες δεν το συζητάω ... αν δεν τις χρειάζεσαι είναι έγκλημα να καταστρέψεις τα δόντια σου για να βάλεις θήκες.

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

O Scandal έγραψε στις 15:53, 06-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από cibyllian
Να σου πω; χρειάζεσαι όντως λεύκανση;
Θήκες δεν το συζητάω ... αν δεν τις χρειάζεσαι είναι έγκλημα να καταστρέψεις τα δόντια σου για να βάλεις θήκες.
Λες να λέω ψέματα;
Ναι, γενικά μικρός δε τα πολυ φρόντιζα τα δόντια μου (ουσιαστικά τα προσέχω πολύ τα τελευταία 2 χρόνια), μια λεύκανση τη χρειάζονται.

Thanks για τις πληροφορίες σχετικά με τις θήκες!

-petros

Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

H Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 1,123 μηνύματα.

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε στις 15:59, 06-07-09:

Λες να λέω ψέματα;
Ναι, γενικά μικρός δε τα πολυ φρόντιζα τα δόντια μου (ουσιαστικά τα προσέχω πολύ τα τελευταία 2 χρόνια), μια λεύκανση τη χρειάζονται.

Thanks για τις πληροφορίες σχετικά με τις θήκες!

-petros
Ξέρεις γιατί σε ρωτάω ... διότι αν τα δόντια σου δεν είναι πολύ κίτρινα (καταρχήν τα κατάλευκα δόντια είναι αφύσικα ... μην τα κάνεις κατάλευκα) ... αν λοιπόν τα δόντια σου δεν είναι πολύ κίτρινα, μπορείς να ζητήσεις να σου κάνει έναν καθαρισμό με σοδοβολή και εν συνεχεία να χρησιμοποιείς 1 φορά την εβδομάδα depurdent (απαίσια γεύση) και να έχεις ένα αρκετά καλό και φυσικότατο αποτέλεσμα.
Αν όμως είναι πολύ κίτρινα, τότε αλλάζει ... θες λεύκανση.

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

O Scandal έγραψε στις 16:23, 06-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από cibyllian
Ξέρεις γιατί σε ρωτάω ... διότι αν τα δόντια σου δεν είναι πολύ κίτρινα (καταρχήν τα κατάλευκα δόντια είναι αφύσικα ... μην τα κάνεις κατάλευκα) ... αν λοιπόν τα δόντια σου δεν είναι πολύ κίτρινα, μπορείς να ζητήσεις να σου κάνει έναν καθαρισμό με σοδοβολή και εν συνεχεία να χρησιμοποιείς 1 φορά την εβδομάδα depurdent (απαίσια γεύση) και να έχεις ένα αρκετά καλό και φυσικότατο αποτέλεσμα.
Αν όμως είναι πολύ κίτρινα, τότε αλλάζει ... θες λεύκανση.
Έχω χρησιμοποιήσει Depurdent χωρίς κανένα ιδιαίτερο αποτέλεσμα. (εμένα μου άρεσε η γεύση της πάντως!)

Τελικά η λεύκανση καταστρέφει το σμάλτο των δοντιών; Γιατί αντι-προτείνεις τόσο;
Πως είναι τα "αφύσικα λευκά" δόντια; Δεν είναι καλαίσθητα;

-petros

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Scandal : 06-07-09 στις 16:29.
Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε στις 16:40, 06-07-09:

Έχω χρησιμοποιήσει Depurdent χωρίς κανένα ιδιαίτερο αποτέλεσμα. (εμένα μου άρεσε η γεύση της πάντως!)

Τελικά η λεύκανση καταστρέφει το σμάλτο των δοντιών; Γιατί αντι-προτείνεις τόσο;
Πως είναι τα "αφύσικα λευκά" δόντια; Δεν είναι καλαίσθητα;

-petros
Κοίτα να γίνει σωστά λένε οι οδοντίατροι ότι δεν καταστρέφει. Δεν έχω λόγο να μην το πιστέψω, αν και υπάρχουν κάποιοι ακόμα οδοντίατροι που χτυπιούνται ότι δεν πρέπει να κάνουμε λεύκανση.
Η δική μου άποψη είναι ότι οι υπερβολές δεν είναι καλές. Να κάνεις λεύκανση, αν όντως τη χρειάζεσαι, διότι τα δόντια είναι αντιαισθητικά κίτρινα. Αν όμως τα δοντάκια σου έχουν το απολύτως φυσιολογικό εκρού χρωματάκι και θες να τα κάνεις κατάλευκα ... τότε διαφωνώ. Και ξαναλέω ... τα κατάλευκα δόντια εμένα προσωπικά δεν μου αρέσουν γιατί είναι σαν να φωσφορίζουν. Είναι ξένο, βρε παιδί μου, .... δεν ξέρω μου θυμίζουν και διαφήμιση τεχνητής οδοντοστοιχίας .....
Αν αναρωτιέσαι πως είναι τα αφύσικα λευκά δόντια ψάξε να βρεις φωτογραφία του Τζώρτζογλου καμιά 5ετία πριν.

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε στις 17:04, 06-07-09:

To φυσιολογικο χρωμα των δοντιων δεν ειναι αυτο το λαμπερο λευκο. Ειναι απο ματ λευκο μεχρι υποκιτρινο. Απλα βομβαρδιζομαστε τοσα χρονια απο τα ΜΜΕ με ατομα που τα δοντια τους ειναι σαν του Ρος στο "Friends"

Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε στις 17:06, 06-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από Lorien
To φυσιολογικο χρωμα των δοντιων δεν ειναι αυτο το λαμπερο λευκο. Ειναι απο ματ λευκο μεχρι υποκιτρινο. Απλα βομβαρδιζομαστε τοσα χρονια απο τα ΜΜΕ με ατομα που τα δοντια τους ειναι σαν του Ρος στο "Friends"
Τι έχω πάθει καλέ; Πάλι θα συμφωνήσω με τον Λόριεν;;;;

Ναι τα δόντια μας δεν είναι φυσιολογικό να είναι κατάλευκα.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Evaki_555

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους