Απορία σχετικά με γυναικεία συμπεριφορά

peach

Νεοφερμένος

Ο peach αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Αφορμή για αυτό το... περίεργο θέμα είναι μια συζήτηση που είχα τις προάλλες με ένα φίλο μου. Επίσης, πάντα θεωρούσα περίεργη (ή μάλλον ακατανόητη για εμένα) την παρακάτω γυναικεία συμπεριφορά.

Στο κυρίως θέμα: Αρχικά για σπουδές και τώρα πλέον για δουλειά, είμαι από τους τυχερούς που μένω μόνος μου στην Αθήνα. Είμαι ιδιαίτερα κοινωνικό άτομο, αν και με όχι υψηλή αυτοπεποίθηση. Ωστόσο γνωρίζω αρκετό κόσμο και μέσω των διαφόρων κοινωνικών σχέσεων, γνωρίζω αναπόφευκτα πολλές κοπέλες. Μέχρι εδώ όλα καλά. Το περίεργο όμως της υπόθεσης (το οποίο μου τυχαίνει συχνά, τουλάχιστον 1-2 φορές το χρόνο) είναι ότι έρχονται σπίτι μου κοπέλες τις οποίες μόλις έχω γνωρίσει, δηλαδή έχουμε βγει σε κοινές παρέες 1-2 φορές, έχουμε συζητήσει, αλλά τίποτα παραπάνω. Αυτές οι κοπέλες έρχονται με ... δικιά τους πρόσκληση, και συνήθως με χαζή αφορμή.

Ως παράδειγμα αναφέρω ένα περιστατικό που μου έτυχε πρόσφατα κάποιο μεσημέρι. Ήμασταν για καφέ 3 άτομα (εγώ, κοινός μας φίλος και 1 κοπέλα που είχα δει 2-3 φορές). Εγώ έπρεπε να φύγω για το σπίτι γιατί είχα ραντεβού με έναν τεχνικό. Και ενώ τους ανακοινώνω ότι θα φύγω, λέει η κοπέλα ότι θα έρθω μαζί σου (σπίτι μου) για παρέα, μόνη της:eek:. Τέλος πάντων πήγαμε σπίτι παρέα, όπως ήθελε, έκανε τη δουλειά ο τεχνικός, έφυγε, καθίσαμε και 2-3 ώρες μετά μόνοι μας και συζητούσαμε. Ένιωθα ότι ήθελε "κάτι παραπάνω" και εγώ το ήθελα, αλλά από την άλλη (όπως και κάθε φορά) σκέφτομαι ότι δεν γνωριζόμαστε καλά καλά, ήρθε σπίτι μου και γενικά οποιαδήποτε κίνηση αν κάνω μου φαίνεται too much.

Φίλοι μου μου λένε ότι πρέπει σίγουρα να κάνω κάτι κάθε φορά και ότι αυτή η συμπεριφορά είναι σπάνια. Από την άλλη εμένα μόνο σπάνια δεν μου φαίνεται, καθώς μου έχει τύχει πολλές φορές με κοπέλες που γνωρίζω ελάχιστα, που πολλές φορές δεν είμαστε καν σε σχέση ή άλλες φορές είμαστε σε σχέση 1-2 μέρες. Και αναρωτιέμαι: πως ξέρουν ότι εγώ δεν είμαι βιαστής/ ανώμαλος/ οτιδήποτε και έρχονται σε δικό μου μάλιστα χώρο, μόνες τους με τόση προθυμία; Ιδιαίτερα όταν αυτές οι κοπέλες είναι χαμηλών τόνων, ήσυχες κλπ. Αυτό το μικρό διάστημα που τις ξέρω, εγώ νιώθω ότι δεν τις έχω γνωρίσει, εγώ θα σκάλωνα να πάω σπίτι τους, ακόμα και αν αυτές με καλέσουν, αλλά αυτές αυτο-προσκαλώνται.

Θα ήθελα να ακούσω ιδιαίτερα γυναικείες απόψεις πάνω σε αυτή τη συμπεριφορά και ιδιαίτερα τι είναι αυτό το "κάτι παραπάνω" που θέλουν. Δηλαδή πρέπει να πας με μια -ουσιαστικά- άγνωστη στο κρεβάτι; Ξέρω ότι ίσως το παρα-αναλύω, σίγουρα ότι χάνω ευκαιρείες, από την άλλη αυτή η τόσο εκδηλωτική συμπεριφορά μου φαίνεται περίεργη, ιδιαίτερα με όσα ακούω από άλλους γύρω μου, που έχουν σχέσεις μήνες και οι κοπέλες τους φοβούνται να απομονωθούν μόνες μαζί τους ή να πάνε στο σπίτι τους.

ΥΓ Ειλικρινά μπορεί να φαίνεται γελοίο θέμα, αλλά είναι κάτι που με προβληματίζει καιρό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
εγώ πιστεύω οτι ήθελαν να κανουν κάτι μαζί σου.
όχι επειδή πηγαν σπίτι σου τόσο εύκολα. αλλά επειδή αυτοπροσκλήθηκαν. άλλο να τύχει για χ λόγους (μου χει τύχει πολλές φορές, ακόμα και να κοιμηθώ εκεί, χωρίς να αναζητώ κάτι ερωτικό) και άλλο να το επιδιώξεις χωρίς προφανή λόγο.

εδιτ: τωρα είδα οτι λες πως είναι ησυχες, χαμηλων τόνων κλπ. να η εξήγηση: ίσως για αυτό δεν εκδηλώθηκαν. ίσως να είναι χαμηλά ποτάμια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Και αναρωτιέμαι: πως ξέρουν ότι εγώ δεν είμαι βιαστής/ ανώμαλος/ οτιδήποτε και έρχονται σε δικό μου μάλιστα χώρο, μόνες τους με τόση προθυμία;
Μην ανησυχείς, είναι της περιόδου. Την άνοιξη ξυπνάνε οι μελισσούλες για αναπαραγωγή, οι άνθρωποι λίγο αργότερα. :D
Τον χειμώνα θα σε αφήσουν ήσυχο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Αυτές οι κοπέλες έρχονται με ... δικιά τους πρόσκληση, και συνήθως με χαζή αφορμή.

Μη βαζεις ΑΧΕ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Νομίζω πως κάτι μας κρύβεις από την ιστορία. Πρώτη φορά ακούω για τέτοια συμπεριφορά και έτσι όπως την παρουσιάζεις μοιάζει φανερά παράξενη και δεν ξέρω πως να την δικαιολογήσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mairiboo!

Νεοφερμένος

Η mairiboo! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Δεν ειναι καθολου γελοιο! μη γελας ! τυχαινει αρκετες φορες αυτο! Οντως υπαρχουν πολλες κοπελες και ειδικα στις μερες μας που ειναι (...) ας μην τν πω αυτη τη λεξη καλυτερα! εσυ που την ξερεις ,την εχεις δει εννοω σιγουρα θα εχεις καταλαβει τι κοπελα ειναι ! γιατι αυτα φαινονται! παντως η γνωμη μου ειναι να κατσεις να μιλησεις μαζι της ! και αν τα βρειτε και σ αρεσει και σενα τοτε καλως ...!ειναι μια καινουρια γνωριμια !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@nn@

Νεοφερμένος

Η @nn@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Αν δεν υπάρχει κάτι άλλο που παραλείπεις είναι όντως περίεργο. Εγώ θα το απέδιδα στο γεγονός σήμερα η μοναξιά είναι ιδιαίτερα συχνό φαινόμενο και έπειδη οι αντρές στην σύγχρονη εποχη εχουν χάσει πλέον το ενστικτό του κυνηγού που είχαν κάποτε, υπάρχουν γυναίκες (με μαλλον χαμηλή αυτοεκτήμηση ) που μόλις δουν μια ευπορό έδαφος πρόσπαθουν να το καλλιεργήσουν. Γενίκα νομίζω ότι στην εποχή μας έχουν ξεφύγει λίγο τα πράγματα. Πρεπει να έχεις παρατηρήσει ότι και σε άλλα θέματα οι ανθρώποι αντιδρούν πολύ περίεργο τρόπο. Πάντως έγω δεν θα σου συνήστουσα να κάνεις κάτι υπο τέτοιες συνθήκες και δεν νόμιζω ότι χανεις ευκαιρίες, είναι διαφορετικό να σου πει κάποια χωρίς προκάταληψεις πως της αρέσεις και αλλό αυτό που κάτα την γνώμη μου τουλάχιστον είναι βλάκια. Τέλος πάντων δες το από την θετική του πλευρά, δεν περνάς απαρατήρητος στις γυναίκες......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
συμφωνώ με την @nn@! η μοναξιά είναι μεγάλη και προφανώς έχεις κάτι που τραβάει τις γυναίκες και τις κάνει να νιώθουν άνετα.. εμένα δε μου έχει συμβεί να πάω απρόσκλητη και με τέτοια ευκολία στο σπίτι ενός άντρα που μόλις γνώρισα.. αλλά φαντάζομαι αν μου συνέβαινε θα ήταν κάποιος που θα με γοήτευε πάρα πολύ και θα μου ενέπνεε εμπιστοσύνη (και πάλι αυτοπροσκαλούμενη δε νομίζω να πήγαινα γιατί το θεωρώ αγενές). Υπάρχει και το ενδεχομενο να ψάχνονται πολύ για κάτι σεξουαλικό κι επειδή δεν τους δίνεις το πράσινο φως να μην το εκδηλώνουν άμεσα. Νομίζω πως καλά το χειρίζεσαι το θέμα και δεν το πας παρακάτω. Επίσης πρόσεχε κι εσύ τι κοπέλες είναι αυτές που σου φορτώνονται με μία τέτοια ευκολία γιατί μπορεί την ώρα που είσαι στην κουζίνα να τους φέρεις νερό, να σου πάρουν κανένα 50ευρω από το πορτοφόλι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυκτικός και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
Ε, βέβαια είσαι γκόμενος υψηλών προδιαγραφών, κι ύστερα σου φταίνε οι περίεργες γυναικείες συμπεριφορές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Ε, βέβαια είσαι γκόμενος υψηλών προδιαγραφών, κι ύστερα σου φταίνε οι περίεργες γυναικείες συμπεριφορές...

αγκού; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thalalla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η thalalla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Φίλοι μου μου λένε ότι πρέπει σίγουρα να κάνω κάτι κάθε φορά και ότι αυτή η συμπεριφορά είναι σπάνια. Από την άλλη εμένα μόνο σπάνια δεν μου φαίνεται, καθώς μου έχει τύχει πολλές φορές με κοπέλες που γνωρίζω ελάχιστα, που πολλές φορές δεν είμαστε καν σε σχέση ή άλλες φορές είμαστε σε σχέση 1-2 μέρες. Και αναρωτιέμαι: πως ξέρουν ότι εγώ δεν είμαι βιαστής/ ανώμαλος/ οτιδήποτε και έρχονται σε δικό μου μάλιστα χώρο, μόνες τους με τόση προθυμία; Ιδιαίτερα
όταν αυτές οι κοπέλες είναι χαμηλών τόνων, ήσυχες κλπ. Αυτό το μικρό διάστημα που τις ξέρω, εγώ νιώθω ότι δεν τις έχω γνωρίσει, εγώ θα σκάλωνα να πάω σπίτι τους, ακόμα και αν αυτές με καλέσουν, αλλά αυτές αυτο-προσκαλώνται.

Μπορεί να είσαι σπάνια περίπτωση συμβατού δότη νεφρού και να σε έχουν επικηρύξει.
Εσύ που ξέρεις ποιές είναι αυτές που βάζεις σπίτι σου;
Αν είναι στελέχη της οργάνωσης "πάμε σπίτι σου να σου κλέψω τα οργανά σου";
Στο δικό σου χώρο μάλιστα, να μην σε κουβαλάνε κίολας σε αφήνουν στην μπανίερα με πάγο.

Επίσης γιατί μπλέκουμε τις δεν σε έχω ξαναδεί κοπέλες με τις τα έχουμε λίγες μέρες;
Με αυτές που τα έχετε λίγες μέρες κάπως παραπάνω έχετε γνωριστεί..γιατί πρέπει να σε φοβούνται;

Δεν ξέρω πόσο τρομακτικός είσαι ή θεωρείς πως θα έπρεπε να είσαι αλλά το σπίτι
δεν είναι το μαγικό κάστρο που θα πεταχτεί ο τρομερός δράκος.

Με εναν καινούργιο σου φίλο αρσενικό θα το σκεφτόσουνα τόσο το αν θα πάτε σπίτι;
Το σπίτι το έχουμε και για να αράζουμε με τους φίλους μας
καινούργιους και παλιούς αρσενικούς και θηλυκούς.

Το σύμπαν δεν περιστρέφεται γύρω απο αυτό που έχουμε ανάμεσα στα πόδια μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top