Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,083 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,798 μηνύματα σε 74,634 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Προσποιούμαι την "ευτυχία"

Φώτης09

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Φώτης09
Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Υδραυλικός . Έχει γράψει 1,007 μηνύματα.

O Φώτης09 Πφφ έγραψε στις 00:57, 09-07-12:

Σας εχει τυχει να προσποιειστε οτι ειναι ολα καλα και ωραια επειδη ξερετε οτι αν πειτε το αντιθετο θα ειστε απλως ενας "μουτζουφλης" και γκρινιαρης που δεν θελουν να τον κανουν παρεα;
Τι κανεις; αα τελειααα (αντι για χαλια αλλα αμα ρωτησεις γτ; πως να σου εξηγησω; )
Πως περνας;; great!ομορφααα (τι να σου πω τωρα; )
Να προσποιείστε ότι εχετε τα ιδια γουστα με τους αλλους για να μην βρεθει ενας Μ@.... και πει αντε βρε internet nerd τραβα να σε δει κανενας.
Να νιωθεις τυψεις που δεν κανεις αυτο που κανει ο "μεσος εφηβος"?
Να νιωθεις down για πολυ καιρο και να νιωθεις ασχημα που δεν χοροπηδας στα club? Επειδη αυτο θα ηταν το αναμενομενο;
Και στο τελος της μερας να λες "Oh F*^%$ YOU A$*&&^% ετσι ειμαι δεν μπορω να αλλαξω..βρε Μ@^%%$. και να μην καταληγεις πουθενα ΠΑΛΙ.
Mε συγχωρειτε για τις εκφρασεις απλα μου βγηκαν..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

εμμα_τριντεντ

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη εμμα_τριντεντ
H εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,120 μηνύματα.

H εμμα_τριντεντ έγραψε στις 01:01, 09-07-12:

ρε άλλαξε το τίτλο γιατί παραπέμπει αλλού...

όλοι προσπιούνται, don't worry be happy.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Φώτης09

Περιβόητο Μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Υδραυλικός . Έχει γράψει 1,007 μηνύματα.

O Φώτης09 Πφφ έγραψε στις 01:06, 09-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από εμμα_τριντεντ
ρε άλλαξε το τίτλο γιατί παραπέμπει αλλού...

όλοι προσπιούνται, don't worry be happy.
δε μπορω ρε συ, πεστο σε κανενα κιτρινο

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

eco-warrior (Μπάμπης ή Αμφιάραος)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη eco-warrior
Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ψυκτικός και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 777 μηνύματα.

O eco-warrior ... έγραψε στις 01:51, 09-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από γιολαντα53448
Σας εχει τυχει να προσποιειστε οτι ειναι ολα καλα και ωραια επειδη ξερετε οτι αν πειτε το αντιθετο θα ειστε απλως ενας "μουτζουφλης" και γκρινιαρης που δεν θελουν να τον κανουν παρεα;
Τι κανεις; αα τελειααα (αντι για χαλια αλλα αμα ρωτησεις γτ; πως να σου εξηγησω; )
Πως περνας;; great!ομορφααα (τι να σου πω τωρα; )
Να προσποιείστε ότι εχετε τα ιδια γουστα με τους αλλους για να μην βρεθει ενας Μ@.... και πει αντε βρε internet nerd τραβα να σε δει κανενας.
Να νιωθεις τυψεις που δεν κανεις αυτο που κανει ο "μεσος εφηβος"?
Να νιωθεις down για πολυ καιρο και να νιωθεις ασχημα που δεν χοροπηδας στα club? Επειδη αυτο θα ηταν το αναμενομενο;
Και στο τελος της μερας να λες "Oh F*^%$ YOU A$*&&^% ετσι ειμαι δεν μπορω να αλλαξω..βρε Μ@^%%$. και να μην καταληγεις πουθενα ΠΑΛΙ.
Mε συγχωρειτε για τις εκφρασεις απλα μου βγηκαν..
Βρε, Μαριμάρ της γειτονιάς μην προσποιείσαι άλλο! Γκρίνιαξε λίγο, κάμει καλό!
Άντε μωρή μωρό!..

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

diotima

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη diotima
Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,868 μηνύματα.

O diotima έγραψε στις 01:53, 09-07-12:

εγω μεχρι τη ρ'λυε εφτασα

ενταξει αγαπα με

εφτασα και στην τελευταια παυλιτσα

ποσο γκικ ειμαι

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Φώτης09

Περιβόητο Μέλος

O Φώτης09 Πφφ έγραψε στις 01:54, 09-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από eco-warrior
Βρε, Μαριμάρ της γειτονιάς μην προσποιείσαι άλλο! Γκρίνιαξε λίγο, κάμει καλό!
Άντε μωρή μωρό!..

Αρχική Δημοσίευση από diotima
εγω μεχρι τη ρ'λυε εφτασα
ε;

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 12:06, 09-07-12:

Ρε παιδιά γιατί τέτοιο μπέρδεμα; Η πρόσποιηση μόνο σε οργασμό παραπέμπει; Εγώ κατάλαβα ορθώς το θέμα απο τον τίτλο, ούτε που μου πήγε το μυαλό στο σεξουαλικό. Πολύ πονηρά μυαλά γεμίσαμε εδώ μέσα μου φαίνεται
Σχετικά με το θέμα: Επειδή δεν είμαι απο τα άτομα που κρύβονται εύκολα - οι εκφράσεις που παίρνω είναι ανοιχτό βιβλίο, εν ολίγοις επειδή δεν είμαι γεννημένη 'θεατρίνα', όπου μπορώ ν' αποφύγω αυτά τα θλιβερά που οι κοινωνικές συνθήκες επιβάλλουν, αλλάζω δρόμο και ψάχνω έξοδο κινδύνου αν υπάρχει πιθανότητα να βρεθώ σε μια δυσάρεστη θέση. Δεν τα πάω καλά με τα πρέπει κι ούτε αυτά μ'εμένα !

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Φώτης09

Περιβόητο Μέλος

O Φώτης09 Πφφ έγραψε στις 13:51, 09-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Ρε παιδιά γιατί τέτοιο μπέρδεμα; Η πρόσποιηση μόνο σε οργασμό παραπέμπει; Εγώ κατάλαβα ορθώς το θέμα απο τον τίτλο, ούτε που μου πήγε το μυαλό στο σεξουαλικό. Πολύ πονηρά μυαλά γεμίσαμε εδώ μέσα μου φαίνεται

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Σχετικά με το θέμα: Επειδή δεν είμαι απο τα άτομα που κρύβονται εύκολα - οι εκφράσεις που παίρνω είναι ανοιχτό βιβλίο, εν ολίγοις επειδή δεν είμαι γεννημένη 'θεατρίνα', όπου μπορώ ν' αποφύγω αυτά τα θλιβερά που οι κοινωνικές συνθήκες επιβάλλουν, αλλάζω δρόμο και ψάχνω έξοδο κινδύνου αν υπάρχει πιθανότητα να βρεθώ σε μια δυσάρεστη θέση. Δεν τα πάω καλά με τα πρέπει κι ούτε αυτά μ'εμένα !
δηλ δεν σουχει τυχει ποτε; και κυλουν ολα λιαν καλως ;

ααααααααααααα ας μιλησει καποιος!!!!!!!!!ας πει μια κουβεντααααααααα

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Φώτης09 : 09-07-12 στις 14:07.
Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 14:58, 09-07-12:

Δεν μου τυχαίνει συχνά, αλλά μου τυχαίνει.
Να μην έχω όρεξη δηλαδή να ακούω κάποιον, αλλά να προσποιουμαι ότι τον ακούω, μόνο και μόνο για να μην τον στενοχωρήσω. Δυστυχώς αυτό που κάνω είναι χειρότερο, γιατί ουσιαστικά τον δουλεύω, όμως βρε παιδιά έχω παρατηρήσει πως όποτε λέω την ωμή αλήθεια, στο τέλος ο άλλος παρεξηγείται.
Κι αν ακόμα το πω με τακτ, του στυλ "συγγνώμη πνίγομαι, σε πειράζει να το συζητήσουμε κάποια άλλη στιγμή?", ο άλλος δεν σταματάει να μιλάει..

Παράθεση

Αγγελική!!! (Αγγελική)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Αγγελική!!!
H Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.

H Αγγελική!!! έγραψε στις 16:12, 09-07-12:

Όταν χρειάζεσαι εσύ ο ίδιος/ η ίδια να προσποιηθείς θα προσποιηθείς....(για οποιοδήποτε θέμα και αν μιλάμε)

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 01:40, 11-07-12:

δηλ δεν σουχει τυχει ποτε;
Μα φυσικά καλή μου! Αμα δε μου'χε τυχει, θα μπορούσα ν'απαντήσω με τέτοια σιγουριά για τον εαυτό μου;
Κι ακριβώς επειδή μου έχει τύχει και σε επαγγελματικό αλλά και σε προσωπικό επίπεδο και διαπίστωσα πως μια τέτοια συμπεριφορά με πιέζει και δεν είμαι ''εγώ'', αποφεύγω τις κακοτοπιές, όπου κακοτοπιές σημαίνει ''κοινωνικά πρέπει''. Με λίγα λόγια, είμαι το άτομο φαντομάς σε τέτοιες καταστάσεις. Οπου μπορώ να πω ''δε γουστάρω να έρθω'' ή να δείξω το ''δε γουστάρω να έχω συνομιλία μαζί σου γιατί προκαλείς το ψέμμα'' το κάνω με ευχαρίστηση, αλλιώς στη χειροτέρα προτιμώ να βρω μια δικαιολογία ώστε να μην παρεβρεθώ στο ψεύτικο παρά να υποκριθώ, γιατί πολύ απλά όχι μόνο γίνομαι αντιληπτή αλλά κυρίως και πιο σημαντικό, γιατί δε νιώθω ευχάριστα.
Παρεπιπτόντως, όσα γράφω στο στέκι είναι απόψεις μέσα απο προσωπικές εμπειρίες, κι όχι μέσα απο σκέψεις που δεν είναι απόρροια βιωμάτων. Ειδάλλως, αν πρόκειται για κάποια μονάχα θεωρία/σκέψη μου, το αναφέρω, καθώς πιστεύω πως η θεωρία απέχει μακράν απο την ίδια την εμπειρία- πρακτικά δηλαδή.

Παράθεση

Ξανθη Κυπραιου

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ξανθη Κυπραιου
H Ξανθη Κυπραιου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 96 μηνύματα.

H Ξανθη Κυπραιου έγραψε στις 02:11, 11-07-12:

Όταν υποκρινόμαστε τους ευτυχισμένους αυτό συμβαίνει..... όταν προσπαθείς να συμβαδίσεις με τα ενδιαφέροντα άλλων ανθρώπων.....

Είναι φορές που αναγκάζομαι να το παίζω τριαλί τριαλαλό και τι ωραία που περνάμε και αυτό μου αφήνει μετά μια αίσθηση εξάντλησης....

Χρειάζεται να φτάσεις σε βαθμό αυτογνωσίας που να λες: Δε με νοιάζει αν σας αρέσει αυτό, εγώ δε γουστάρω..... Τότε μπορεί να έχεις γύρω σου λιγότερους ανθρώπους αλλά δεν καταπιέζεσαι. Μπορείς να είσαι ο εαυτός σου

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Snow

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Snow
H Snow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 54 μηνύματα.

H Snow έγραψε στις 15:35, 11-07-12:

Χρειάζεται να φτάσεις σε βαθμό αυτογνωσίας που να λες: Δε με νοιάζει αν σας αρέσει αυτό, εγώ δε γουστάρω..... Τότε μπορεί να έχεις γύρω σου λιγότερους ανθρώπους αλλά δεν καταπιέζεσαι. Μπορείς να είσαι ο εαυτός σου
Έτσι ακριβώς είναι μια φίλη μου..Είναι πολύ αυθόρμητη,λέει πάντα αυτό που σκέφτεται και δεν ασχολείται με ανθρώπους που δεν γουστάρει..Δεν προσποιείτε γενικώς καθόλου.Βέβαια τις περισσότερες φορές παρεξηγείται, όμως αυτή τα έχει καλά με τον εαυτό της.Είναι αρκετά δύσκολο πιστεύω..

Παράθεση

gata_eisai

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη gata_eisai
H gata_eisai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 136 μηνύματα.

H gata_eisai έγραψε στις 23:48, 16-07-12:

νομιζω ολοι εχουμε βρεθει λιγο πολυ σ αυτην την θεση να προσποιηθουμε κατι αλλο..για να αρεσουμε στους αλους..για να..για να..για να..για να..εχω αλλαξει τελευταια κ ειμαι της αποψης πως δεν πρεπει πλεον να υποστηριζω κατι που δεν με αντιπροσωπευει..κατι που δεν με γεμιζει..κατι που δεν μου αρεσει..δεν θελω να δειξω στον αλλο οτι ναι δες ταιριαζουμε. ουτως ή αλλως αργα ή γρηγορα θ φανει..το ψευτικο τελικα δειχνει οτι δεν ειναι αληθινο..καποτε ολα βγαινουν στην φορα..

Παράθεση

Darkness

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Darkness
H Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.

H Darkness Για έγραψε στις 02:34, 17-07-12:

Προσποιούμαστε για το αν είμαστε καλά εκείνη τη στιγμή ή γενικά, προσποιούμαστε ότι περνάμε καλά. Γενικά σαν άνθρωποι προσποιούμαστε συχνά. Δεν ξέρω πάντα το γιατί.
Την ευτυχία, σύμφωνα με αυτό που ορίζεται ως πραγματική ευτυχία, δεν γίνεται να τη προσποιηθούμε. Η ευτυχία φαίνεται σε όλα τα υπόλοιπα που κουβαλάς και σπάνια στα λόγια σου. Το σώμα, τα μάτια, η φωνή, … , δεν προσποιούνται, δεν μπορούν.

Παράθεση

nansy_astr

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη nansy_astr
H nansy_astr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,697 μηνύματα.

H nansy_astr Lux and Veritas. έγραψε στις 03:01, 17-07-12:

Δεν μπορώ να προσποιηθώ ακόμα και την ευτυχισμένη. Μάλλον γιατί δεν είμαι συγκαταβατικός άνθρωπος ούτε με μένα ούτε με τους άλλους.

Βέβαια αν έχω πράγματα που τριβελίζουν μόνο εμένα στους άλλους θα δείχνω καλά δεν νομίζω ότι μου φταίνε σε κάτι .

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους