Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,515 εγγεγραμμένα μέλη και 2,837,212 μηνύματα σε 81,192 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 499 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Άσπρη τρίχα στην εφηβεία

Jimaraz97

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Jimaraz97
Ο Jimaraz97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 51 μηνύματα.

O Jimaraz97 έγραψε στις 14:19, 13-07-12:

Γεια σας παιδια
Σημερα και καθως καθομουνα βρηκα στα μαλλια μου μια ασπρη τριχα και την ξεριζοσα γιατι απο τοσο μικρη ηλικια εβγαλα ασπρη τριχα??
Και ειναι κακο που την ξεριζοσα??

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,894 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 14:26, 13-07-12:

οχι,,και γω εχω βγαλει ασπρες τριχες παλιοτερα

συνηθως ειναι θεμα αγχους και ψυχολογικο
δεν σημαινει κατι

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,878 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 14:41, 13-07-12:

Καταρχιν τι χρωμα μαλια εχεις; Εγω που ειμαι ξανθος εχω μερικες ασπρε τριχες απο παιδι, οπως και μαυρες και στα γενια μου που ειναι τα ενωμενα χρωματα τις beneton εχω 2 ασπρες τριχε απο οταν πρωτοεβγαλα γενια. Μην σε αγχονει μια τριχα... Δεν θα παθεις τιποτα που την ξεριζωσες, ουτε και θα κερδισεις ομως.

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,796 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 14:50, 13-07-12:

E, πως δεν θα κερδίσει. Από την στιγμή που την ξερίζωσε θα κάνει καιρό να ξαναβγεί.
Μην ανησυχείς ο,τι χρώμα μαλλιά και να έχεις. Εγώ είμαι καστανή και την πρώτη μου άσπρη τρίχα την βρήκα στα 17. Φυσιολογικότατο, συμβαίνει σε πολύ κόσμο.

Παράθεση

Jimaraz97

Νεοφερμένος

O Jimaraz97 έγραψε στις 14:51, 13-07-12:

εμμ εχω μαυρα μαλλια αλλα τωρα σκευτομαι μηπως ειναι λογω του ηλιου γιατι ουτως η αλλως λογω του ηλιου ξανθενουν κιολας τα μαλλια..

Παράθεση

φρι

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη φρι
H φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

H φρι σκέφτομαι άρα πεινάω. έγραψε στις 14:53, 13-07-12:

αααα βρηκα μια ασπρη τριχα στο χερι μου και ξεχωριζει παρα πολυυ..ειναι πολυ περιεργη και δεν εχει ιδια υφη με τις αλλες..πιο χοντρη

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,878 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 14:54, 13-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από christinelle
E, πως δεν θα κερδίσει. Από την στιγμή που την ξερίζωσε θα κάνει καιρό να ξαναβγεί.
Μην ανησυχείς ο,τι χρώμα μαλλιά και να έχεις. Εγώ είμαι καστανή και την πρώτη μου άσπρη τρίχα την βρήκα στα 17. Φυσιολογικότατο, συμβαίνει σε πολύ κόσμο.
Θα ξαναβγει ομως, δεν την την αφανισε για παντα

Αρχική Δημοσίευση από Jimaraz97
εμμ εχω μαυρα μαλλια αλλα τωρα σκευτομαι μηπως ειναι λογω του ηλιου γιατι ουτως η αλλως λογω του ηλιου ξανθενουν κιολας τα μαλλια..
Μαυρη τριχα να ασπρισε απο τον ηλιο, δεν νομιζω...! Ορμονικο θα ειναι μαλλον, αγχος στην ηλικια σου δεν νομιζω να μπορει να σου ασπρισει τριχες.

Παράθεση

φρι

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη φρι
H φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

H φρι σκέφτομαι άρα πεινάω. έγραψε στις 14:55, 13-07-12:

Γεια σας παιδια
Σημερα και καθως καθομουνα βρηκα στα μαλλια μου μια ασπρη τριχα και την ξεριζοσα γιατι απο τοσο μικρη ηλικια εβγαλα ασπρη τριχα??
Και ειναι κακο που την ξεριζοσα??
εχω ακουσει πως δε πρεπει να τις βγαζεις τις ασπρες τριχες.εγω δεν την ξεριζωσα !

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,796 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 15:04, 13-07-12:

Μια χαρά κάνει να ξεριζώνεις άσπρες τρίχες. Ναι, θα ξαναβγούν, αλλά θα αργήσουν περισσότερο από το να τις κόψεις.

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,828 μηνύματα.

H mindcircus Open mind, open heart έγραψε στις 15:09, 13-07-12:

Γιατι την ξεριζωσες καλε? Σιγα το πραγμα. Ισα ισα, ενα ωραιοτατο ιδιαιτερο σου. Eμενα πολυ μ'αρεσουν καποια μικρα ιδιαιτερα στους ανθρωπους, δινουν ταυτοτητα..
Παντως δεν επαθες κατι, μην ανησυχεις. Τοσες ξεριζωνουμε καμμια φορα με το βουρτσισμα, η μια θα μας νοιαξει;

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Jimaraz97

Νεοφερμένος

O Jimaraz97 έγραψε στις 15:09, 13-07-12:

εγω φοβαμαι μην ξεκινησω να γεμιζω με ασπρες τριχες

Παράθεση

φρι

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη φρι

H φρι σκέφτομαι άρα πεινάω. έγραψε στις 15:11, 13-07-12:

εγω φοβαμαι μην ξεκινησω να γεμιζω με ασπρες τριχες
οχι βρε.απλα αν δεις κι αλλη τοτε ναι ειναι ανησυχητικο-->δερματολογος..

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,828 μηνύματα.

H mindcircus Open mind, open heart έγραψε στις 15:16, 13-07-12:

Ελα μωρε... το πιο πιθανο να σου ξαναβγει. Και τι εγινε δλδ? Τι ακριβως σε φοβιζει? Μην κανεις ασπρες τριχες πολλες? Ωραια, αν και δεν παιζει κατα τη γνωμη μου να συμβει εκτος αν εχεις κληρονομικοτητα, πες πως συμβαινει. Ηρθε το τελος του κοσμου? Ισα ισα, γοητεια... εγω δλδ δε θα απερριπτα ανθρωπο απο αυτο. Απορω ρε παιδι μου ωρες ωρες με τους ανδρες που παθαινετε τραμπακουλο ειτε με τις τριχες, ειτε με τις καραφλες (θεμα επικαιρο του στεκιου), με τις κοιλιες, το ενα το αλλο! Εμεις δλδ τι να κανουμε που αλλαζουμε γρηγοροτερα; Να τρελαθουμε; Οκ, σε μερικα χρονια αναμενω ρυτιδες προσωπικα. Θα προσπαθησω να τις επιβραδυνω οσο μπορω κρατωντας το προσωπο μου λιπαρο κι ανθεκτικο, αλλα δε θα τις αποφυγω. Ε με χαρα να ερθουν να με βρουν. Εσενα σε βρηκε τωρα μια ασπρη τριχα. Και τι εγινε? Ο πρωτος η ο τελευταιος εισαι νομιζεις? Γιατι αν το νομιζεις, γελιεσαι. Πολλα ατομα ασπριζουν νωριτερα λογω κληρονομικοτητας - η καραφλιαζουν ή βγαζουν μονο μια ασπρη τριχα ή ή ή πολλά ακόμα ξαφνικά που λογικά είναι καθώς ο οργανισμός αναπτύσσεται. Αν δειτε κατι παραξενο, επισκεφτειτε εναν ειδικο να σας λυσει τις αποριες. Αλλα πραγματικα, ειμαι της αποψης πως πρεπει ν'ασχολειται ο ανθρωπος με πιο σημαντικα πραματα. Το πως θα εξελιχθει σαν ατομο ειναι το βασικοτερο

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 15:35, 13-07-12:

Αμα κάθεσαι και ψάχνεσαι, θα βρεις κι άλλη. Εγώ έχω χρόνια να ψαχτώ και δεν έχω βρει καμία! Ούτε πρόκειται ο κόσμος να κοιτάει το κεφάλι σου...άντε να σου βρει ο κομμωτής καμία. Και στην τελική κάποια στιγμή όλοι θα γεμίσουμε άσπρες, αμα σε ενοχλει τόσο πολύ τότε τα βάφεις και τελείωσε.

Παράθεση

samina

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη samina
H samina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 254 μηνύματα.

H samina έγραψε στις 15:44, 13-07-12:

Ε,νομιζω οι περισσοτεροι εχουν,κιεγω εχω μια δεν ειναι κάτι ανησυχητικο.

Παράθεση

diotima

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη diotima
Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,162 μηνύματα.

O diotima έγραψε στις 15:59, 13-07-12:

Πφφφφ...σιιιγα
Εγω βρηκα ασπρη τριχα στα 15 μου,δεν την ξεριζωσα γιατι ηξερα το ερμπαν λετζεντ που αναφερει ο δεσμωτακος [αγκου],και λογω κληρονομικοτητας εγω καμποσες πια.Εως πολλες.
Αλλα μια ασπρη τριχα μπορει να ειναι κατι ορμονικο..το πιο πιθανο δλδ
Μη σε πιανει μανια και ξεριζωνεις τα μαλλακια σου..τι σου εχουν κανει;;

Παράθεση

Ξανθη Κυπραιου

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ξανθη Κυπραιου
H Ξανθη Κυπραιου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 96 μηνύματα.

H Ξανθη Κυπραιου έγραψε στις 17:15, 13-07-12:

Χαλαρά, μην τρελαίνεσαι........

Όλοι είχαμε μια-δυο άσπρες τρίχες σ΄ αυτή την ηλικία. Εγώ τις ξερίζωνα και σήμερα μου φαίνεται αστείο το πόσο με άγχωναν τότε

Παράθεση

Loreley

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Loreley
H Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,796 μηνύματα.

H Loreley don't waste your youth growing up έγραψε στις 22:28, 13-07-12:

Και εγώ έχω βρεί 2 φορές στα μαλλιά μου αλλά δεν ξέρω αν είναι άσπρες ή πάρα πολύ ξανθές. Πάντως είχα ρωτήσει και μου είχαν πει πως τέτοιες τρίχες λειτουργούν ως "οδηγοί" για τα υπόλοιπα μαλλιά μας. Λεπτομέρειες δεν γνωρίζω, ούτε και αν αληθεύει σίγουρα αυτό.
Και στο σώμα έχω βρίσκω κατά καιρούς καμία σαν αυτή που λέει η φρι, και τις τραβάω με το τσιμπιδάκι για τα φρύδια. Δεν νομίζω να πειράζει.

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 22:32, 13-07-12:

Τι ενοεις "οδηγοι";

Παράθεση

Loreley

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Loreley
H Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,796 μηνύματα.

H Loreley don't waste your youth growing up έγραψε στις 22:37, 13-07-12:

Καθορίζουν την κατεύθυνση των υπόλοιπων τριχών νομίζω. Δεν ξέρω και παραπάνω.

Παράθεση

αδαμαντια52071 (νυσταλέα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη αδαμαντια52071
H νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,661 μηνύματα.

H αδαμαντια52071 έγραψε στις 22:56, 13-07-12:

Οι 2 κολλητε μου εχουν μαυρα μαλλια και μπολικες ασπρες τρυχες..
Οχι μια,οχι δυο αλλα καμια δεκαρια...
Νομιζω δεν κανει να τις βγαλεις για το λογο οτι μετα βγαινουν περισσοτερες...

Αλλα μην ανησυχεις,ειναι αναλογα στον ανθρωπο...
Συνηπως οφειλεται στο αγχος

Παράθεση

i_lie_us

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη i_lie_us
Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 562 μηνύματα.

O i_lie_us έγραψε στις 02:10, 14-07-12:

Εχω βγαλει και εγω καμια δεκαρια..
Ξεκινησαν μια μια απο πρωτη ή δευτερα λυκειου..
Απο οτι εχω ψαξει, δεν ειναι τιποτα το κακο και παιζει να βγαινουν απο αγχος, στενοχωρια (το να εβγαλα απο αγχος, δεν το πιστευω παντως )...
Ελπίζω να μην σημαινει οτι θα τις βγαλω νωρις η κατι τετοιο (αν και ακομα και αυτο δεν νομιζω να ειχα προβλημα..!)..

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη i_lie_us : 14-07-12 στις 02:20.
Παράθεση

antwwwnis (Αντωωωνης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη antwwwnis
Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,159 μηνύματα.

O antwwwnis ,αφού έκανε διατάσεις στα δάχτυλα του, έγραψε στις 11:57, 14-07-12:

Κι εγώ έχω μερικές. Δεν ξέρω από τι είναι, μάλλον κληρονομικό
Αλλά δε με πειράζουν, ούτε ανησυχώ.

Παράθεση

gandalf

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη gandalf
Ο gandalf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 166 μηνύματα.

O gandalf έγραψε στις 12:12, 14-07-12:

κι εγώ έχω μερικές! και νομίζω κάπου στα 15 είχα πρωτοδεί άσπρη τρίχα. Συμβαίνει..έχω δει άτομα στην ηλικία μου που έχουν ήδη πάρα πολλές. Δεν είναι κάτι αντιαισθητικό πάντως. Μία-δύο όλοι έχουν από μικροί μου φαίνεται

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open mind, open heart έγραψε στις 00:44, 16-07-12:

Ξεχασα να πω πως κι εγω εχω μια ασπρη και κατσαρη που την εντοπισα πριν καμμια 10ετια (ειναι ισια τα μαλλια μου) αλλα με τα χρονια χαθηκε μεσα στις ανταυγειες Φυσικα και δεν την ξεριζωνα. Μου αρεσε

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους