Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,088 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,947 μηνύματα σε 74,641 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Για ποιο λόγο ΔΕΝ θα κερατώνατε την κοπέλα σας;

SoZi (Αλέκα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη SoZi
H Αλέκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 2,623 μηνύματα.

H SoZi έγραψε στις 17:46, 18-07-12:

Το χω απορία

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Joaquín (Йоаким)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Joaquín
Ο Йоаким αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Joaquín ---------------------------------------- έγραψε στις 17:49, 18-07-12:

ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΛΟΓΟ?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

klara!!

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη klara!!
H klara!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 42 μηνύματα.

H klara!! έγραψε στις 17:49, 18-07-12:

η το αγορι σας.
γιατι μονο για τους αντρες?? κι εμεις ψυχη εχουμε!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

SoZi (Αλέκα)

Επιφανές Μέλος

H Αλέκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 2,623 μηνύματα.

H SoZi έγραψε στις 17:50, 18-07-12:

Α δεν υπάρχει ούτε ΈΝΑΣ λόγος για να μην κερατώσεις κάποια. Το ξερα!

Αρχική Δημοσίευση από klara!!
η το αγορι σας.

Προσπαθώ να καταλάβω τους άντρες αυτή τη στιγμή!
Τις γυναίκες τις καταλαβαίνω!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mercury : 18-07-12 στις 18:20. Αιτία: Ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Joaquín (Йоаким)

Περιβόητο Μέλος

Ο Йоаким αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Joaquín ---------------------------------------- έγραψε στις 17:51, 18-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από klara!!
η το αγορι σας.
Έλα τελείωνε.
Αρχική Δημοσίευση από SoZi
Α δεν υπάρχει ούτε ΈΝΑΣ λόγος για να μην κερατώσεις κάποια. Το ξερα!

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 18:36, 18-07-12:

Eννοείς τι θα τους απέτρεπε από το να κερατώσουν ή τι δεν θα ήταν λόγος?

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 21:33, 18-07-12:

Για ποιο λόγο ΔΕΝ θα κερατώνατε την κοπέλα σας;
Γιατί λέγεται "κοπέλα" για κάποιο λόγο, ήτοι έχεις μαζί της μία μονογαμική σχέση. Άμα το κάνεις αυτό, δεν είσαι τίμιος με τον εαυτό σου, μιας και κρατάς την "σιγουριά" μίας σχέσης που δεν σε γεμίζει - για να καλύψεις τις ανασφάλειές σου - και ψάχνεις παράλληλα και κάτι διαφορετικό.

Διαφωνώ επίσης οριζοντίως, καθέτως και διαγωνίως υπό γωνία 42° με τον τρόπο που έχεις θέσει το θέμα. Υποθέτεις ότι η απιστία θεωρείται a priori σε μία σχέση, κάτι που έχει συζητηθεί και αλλού και, όπως προκύπτει, δεν είναι πάντα τόσο δεδομένη, ειδικά όταν έχεις να κάνεις με κατασταλαγμένα άτομα.

Συμπέρασμα: αρχισε να βγαίνεις με πιο ώριμους άντρες για να μην σε απασχολεί καν αυτή η ερώτηση. Τελεία.

11 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Αρίσταρχος

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Αρίσταρχος
Ο Αρίσταρχος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 257 μηνύματα.

O Αρίσταρχος Περπατῶ μὲς τ' ἀγκάθια, μὲς τὰ σκοτεινὰ έγραψε στις 21:36, 18-07-12:

Από αγάπη
Απλά πράγματα

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

antwwwnis (Αντωωωνης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη antwwwnis
Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,154 μηνύματα.

O antwwwnis ,αφού έκανε διατάσεις στα δάχτυλα του, έγραψε στις 22:03, 18-07-12:

Σα να μου λες "Πες μου ένα λόγο για να ΜΗΝ γίνεις επιδειξίας".
Ούτε εμένα μου αρέσει η ερώτηση.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

SoZi (Αλέκα)

Επιφανές Μέλος

H SoZi έγραψε στις 22:06, 18-07-12:

Εξερευνώ τον κόσμο και βγάζω τα συμπεράσματα μου τα οποία με οδήγησαν στην σκέψη ότι το κέρατο είναι ο κανόνας και όχι η εξαίρεση. Φχαριστώ. Μια φορά τη βδομάδα ακόμα μια ιστορία μου το επιβεβαιώνει.

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 02:29, 19-07-12:

Αν έγραφες για τις γυναίκες θα είχαν πολλά να σου πουν...
Θα μιλήσω μεταξύ σοβαρού κι αστείου, χωρίς να είμαι απόλυτη- που σπανιώς είμαι γιατί ο καθένας είναι διαφορετικός τελικά και επειδη ειμαι και γυναικα- αλλά θα πω με βάση την πολύχρονη παρέα μου με αρσενικά και τις πολύωρες κουβέντες και παρατηρήσεις που έχω κάνει. Δεν αναφέρομαι σε περιπτώσεις διακοπής μια σχέσης και το περασμα σε άλλη ή στην παράλληλη σχέση που πάμε σε άλλο θέμα, αναφέρομαι αποκλειστικά στην απιστία μια φορά που έτυχε, 5 που ξανάτυχαν, άλλες δέκα τότε.. κοκ (Πανω σε αυτό, πιστεύω πώς αν συμβεί μια φορά, θα ξαναγίνει, γιατί νομίζω έχει να κάνει με τον χαρακτήρα)

Φαντάζομαι πως οι περισσότεροι λόγοι που απατούν οι άνδρες, είναι διαφορετικοί απο αυτούς των γυναικών, κάποιοι είναι κοινοί (πχ απο εκδίκηση; ή απωθυμένο; Πολύ Παπακαλιάτη βλέπω τελευταία )
Συνήθως σε μια τέτοια ευθεία ναι μεν ερώτηση (κατάλληλη για άνδρες) αλλά πολύπλοκη (κατάλληλη για γυναίκες), οι άνδρες θα σου πουν τα φυσιολογικά '' δε θ'απατούσα απο αγάπη κλπ'' κι αληθινά, γιατί έτσι αισθάνονται, έτσι το βλέπουν λογικά κι αντικειμενικά. Αλλά, ενώ αγαπούν μπορεί και καμμιά φορά να συμβαίνει το εξής: όταν μιλήσει μόνο το κάτω το κεφάλι, το πάνω πατά οριστική διαγραφή. Δεν ξέρω, ίσως να μην μπορεί καμμιά φορά να ελεγχθεί. Αν συμβεί, ξυπνά το πάνω κι αρχίζει η ενοχή. Τότε μπορεί να επιστρέφουν στη σχέση. Αν ξενερώσουν πραγματικά με τη σύντροφό τους, δε θα επιστρέψουν.

Φυσικά υπάρχουν κι άλλοι τύποι ανδρών. Yπάρχουν ''όσοι ελέγχουν με το πάνω κεφάλι, το κάτω''
Οι εγκεφαλικοί τύποι, να κλείσω, πιστεύω πως δεν απατούν αν αγαπούν (μιλάμε πάντα για όταν υπάρχει συναίσθημα στη σχέση) Σκεφτονται πολύ κι αναλύουν τις κινήσεις τους. Αναλύουν τις κινήσεις του πειρασμού που περνά δίπλα τους. Δεν παρασύρονται δηλ. εύκολα. Αυτό δε σημαίνει πως οι μη εγκεφαλικοι απατούν, αλλα ειναι πιο ευάλωτοι στο να ''παρασυρθούν'' ευκολότερα. Ουτε είναι κι απόλυτα αυτά.
Οι γυναίκες απο την άλλη, τα ξέρεις πως λειτουργούν πάνω κάτω, αν και το τονίζω αυτό, παρά τα πολλά κοινά, κάθε άτομο λειτουργεί και διαφορετικά ειδικά στο σεξουαλικό κομμάτι που είναι η πηγή στις ερωτικές σχέσεις

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 19-07-12 στις 03:02.
6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

adele

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη adele
H adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος . Έχει γράψει 272 μηνύματα.

H adele έγραψε στις 01:18, 24-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Γιατί λέγεται "κοπέλα" για κάποιο λόγο, ήτοι έχεις μαζί της μία μονογαμική σχέση. Άμα το κάνεις αυτό, δεν είσαι τίμιος με τον εαυτό σου, μιας και κρατάς την "σιγουριά" μίας σχέσης που δεν σε γεμίζει - για να καλύψεις τις ανασφάλειές σου - και ψάχνεις παράλληλα και κάτι διαφορετικό.

Διαφωνώ επίσης οριζοντίως, καθέτως και διαγωνίως υπό γωνία 42° με τον τρόπο που έχεις θέσει το θέμα. Υποθέτεις ότι η απιστία θεωρείται a priori σε μία σχέση, κάτι που έχει συζητηθεί και αλλού και, όπως προκύπτει, δεν είναι πάντα τόσο δεδομένη, ειδικά όταν έχεις να κάνεις με κατασταλαγμένα άτομα.

Συμπέρασμα: αρχισε να βγαίνεις με πιο ώριμους άντρες για να μην σε απασχολεί καν αυτή η ερώτηση. Τελεία.
Πως τα λέτε έτσι μερικοί εδώ μέσα. Να σε χαίρονται και σένα οι δικοί σου ρε παλικάρι!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Demlogic
Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Άεργος/η . Έχει γράψει 596 μηνύματα.

O Demlogic λ έγραψε στις 01:19, 24-07-12:

δεν υπαρχει λογος

Παράθεση

Iratus

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Iratus
Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Άεργος/η . Έχει γράψει 398 μηνύματα.

O Iratus έγραψε στις 02:06, 24-07-12:

Το ωραίο είναι ότι οι άντρες που γράφουν παίζει να μην εννοούν ούτε μια τους λέξη,αλλά λένε μόνο και μόνο για να φανούν σωστοί άντρες.Και μην ακούσω μαλακίες του τύπου δεν είναι έτσι,γιατί αν σας άνοιγε τα πόδια της η Μόνικα Μπελούτσι δε θα λέγατε όχι.Κόψτε επιτέλους τα λόγια του αέρα θέλοντας να το παίξετε σωστοί άντρες.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

yperoxi

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη yperoxi
H yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 465 μηνύματα.

H yperoxi Wake up, rise up έγραψε στις 02:13, 24-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Iratus
Το ωραίο είναι ότι οι άντρες που γράφουν παίζει να μην εννοούν ούτε μια τους λέξη,αλλά λένε μόνο και μόνο για να φανούν σωστοί άντρες.Και μην ακούσω μαλακίες του τύπου δεν είναι έτσι,γιατί αν σας άνοιγε τα πόδια της η Μόνικα Μπελούτσι δε θα λέγατε όχι.Κόψτε επιτέλους τα λόγια του αέρα θέλοντας να το παίξετε σωστοί άντρες.
Δίκιο έχεις Iratus. Και γω το πιστεύω αυτό. Τα λόγια είνα πάντα τόσο εύκολα!

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 02:22, 24-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από yperoxi
Δίκιο έχεις Iratus. Και γω το πιστεύω αυτό. Τα λόγια είνα πάντα τόσο εύκολα!
Όντως τα λόγια είναι πάντα τόσο εύκολα, γι αυτό ξεφεύγουν σαν μονοθέσιο της Φόρμουλα 1 σε πόστς άσχετα αν τα -καλά έστω- παραδείγματα δείχνουν άλλα...

Στης υπέροχης την -πίσω- πόρτα, όσο θέλεις βρόντα. Ευτυχώς που η επαφή με την κανάτα του καφέ δε θεωρείται κέρατο με άλλη θηλυκιά γιατί τότε μερικοί/ες θα ήσαν ο Ρούντολφ το Ταρανδάκι...

Παράθεση

yperoxi

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη yperoxi
H yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 465 μηνύματα.

H yperoxi Wake up, rise up έγραψε στις 02:28, 24-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Valder
Όντως τα λόγια είναι πάντα τόσο εύκολα, γι αυτό ξεφεύγουν σαν μονοθέσιο της Φόρμουλα 1 σε πόστς άσχετα αν τα -καλά έστω- παραδείγματα δείχνουν άλλα...

Στης υπέροχης την -πίσω- πόρτα, όσο θέλεις βρόντα. Ευτυχώς που η επαφή με την κανάτα του καφέ δε θεωρείται κέρατο με άλλη θηλυκιά γιατί τότε μερικοί/ες θα ήσαν ο Ρούντολφ το Ταρανδάκι...
Δεν διαφωνώ στο ότι υπάρχουν λίγα καλά παραδείγματα αλλά ποιος είναι ο κανόνας????
Και...πόσοι θα έλεγαν 'όχι' στη Μόνικα Μπελούτσι? 1 στους 100? Μπα....

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 02:35, 24-07-12:

Το ωραίο είναι ότι οι άντρες που γράφουν παίζει να μην εννοούν ούτε μια τους λέξη,αλλά λένε μόνο και μόνο για να φανούν σωστοί άντρες. Και μην ακούσω μαλακίες του τύπου δεν είναι έτσι,γιατί αν σας άνοιγε τα πόδια της η Μόνικα Μπελούτσι δε θα λέγατε όχι.Κόψτε επιτέλους τα λόγια του αέρα θέλοντας να το παίξετε σωστοί άντρες.
Λυπάμαι που δεν μπορώ να προσυπογράψω την γενίκευσή σου. Είναι άσχημη η εικόνα να φορτώνει κανείς μία αδυναμία του σε όλο τον πληθυσμό, μόνο και μόνο για να μπορέσει να την δικαιολογήσει.

Θα αντιπρότεινα να ξαναδείς το θέμα και να σκεφτείς γιατί όντως μπορεί κάποιος να τηρήσει το λόγο του και ναι ... να πει όχι ακόμα και στη Μπελούτσι. Επειδή θα το έκανες ίσως εσύ, κερατώνοντας την κοπέλα σου, δεν σε εξουσιοδοτεί να το φορτώσεις σε όλους μας.

Εν κατακλείδι, λυπάμαι για όσους δεν μπορούν να το καταλάβουν, αλλά είναι δυνατόν να ΜΗΝ κερατώσεις την σύντροφό σου. Είναι ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ για μένα και, όποια προσπάθεια γίνεται για να χαρακτηριστεί a priori το κέρατο, κατ' εμέ έχει κίνητρα που προσπαθούν να συγκαλύψουν μία εσωτερική αδυναμία.

Γιατί ως γνωστόν όσα δεν φτάνει η αλεπού ..... τα κάνει μπελουτσάκια.

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Iratus

Δραστήριο Μέλος

Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Άεργος/η . Έχει γράψει 398 μηνύματα.

O Iratus έγραψε στις 02:38, 24-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Λυπάμαι που δεν μπορώ να προσυπογράψω την γενίκευσή σου. Είναι άσχημη η εικόνα να φορτώνει κανείς μία αδυναμία του σε όλο τον πληθυσμό, μόνο και μόνο για να μπορέσει να την δικαιολογήσει.

Θα αντιπρότεινα να ξαναδείς το θέμα και να σκεφτείς γιατί όντως μπορεί κάποιος να τηρήσει το λόγο του και ναι ... να πει όχι ακόμα και στη Μπελούτσι. Επειδή θα το έκανες ίσως εσύ, κερατώνοντας την κοπέλα σου, δεν σε εξουσιοδοτεί να το φορτώσεις σε όλους μας.

Γιατί ως γνωστόν όσα δεν φτάνει η αλεπού ..... τα κάνει μπελουτσάκια.
Κι εγώ θα σου πρότεινα να σταματήσεις να το παίζεις γαμάτος και ιδανικός άντρας.Το ίδιο θα έκανες και θα τη κεράτωνες και το ξέρεις καλά αλλά δε θες να το παραδεχτείς.Στα λόγια όλοι καλοί είμαστε,στις πράξεις κολλάμε.Όχι ποτέ δεν έχω απατήσει κοπέλα μου αν και είχα την ευκαιρία.

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 02:56, 24-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από yperoxi
Δεν διαφωνώ στο ότι υπάρχουν λίγα καλά παραδείγματα αλλά ποιος είναι ο κανόνας????
Και...πόσοι θα έλεγαν 'όχι' στη Μόνικα Μπελούτσι? 1 στους 100? Μπα....
Δεν ξέρω τι κάνουν οι άλλοι. Ξέρω τι λέω και τι κάνω εγώ. Τελεία.-

Παράθεση

adele

Δραστήριο Μέλος

H adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος . Έχει γράψει 272 μηνύματα.

H adele έγραψε στις 04:12, 24-07-12:

Κι εγώ θα σου πρότεινα να σταματήσεις να το παίζεις γαμάτος και ιδανικός άντρας. Το ίδιο θα έκανες και θα τη κεράτωνες και το ξέρεις καλά αλλά δε θες να το παραδεχτείς. Στα λόγια όλοι καλοί είμαστε,στις πράξεις κολλάμε. Όχι ποτέ δεν έχω απατήσει κοπέλα μου αν και είχα την ευκαιρία.
Καλά γιατί τέτοιο μίσος; Ένα φόρουμ είναι, τι λόγο έχει να το παίξει γαμάτος, κι αυτός αλλά και κάθε άλλος εδώ μέσα; Και άλλωστε τον ξέρεις και προσωπικά;
Τα παιδιά εδώ στο φόρουμ δεν τα ξέρω για να σου πω τι είναι και τι όχι ο καθένας, αλλά εσύ μου φαίνεσαι πολύ κολλημένο άτομο.
Τι είναι αυτές οι γενικεύσεις; Και που ξέρεις εσύ τι κάνουν όλοι και τι πιστεύουν;
Έχω φίλους με εντελώς διαφορετική γνώμη από σένα, και όχι μόνο στα λόγια αλλά και στις πράξεις.
Για μένα, για παράδειγμα, η απιστία έχει να κάνει με ήθος και αρχές και όχι με ζωώδη ένστικτα, γιατί υποτίθεται πως δεν είμαστε πλέον ζώα. Γι' αυτό, αντί να κρίνεις και να γενικεύεις απλώς πες μας τι πιστεύεις. Τα υπόλοιπα είναι περιττά.
Έχω γνωρίσει εξαιρετικά πλάσματα, ανεξαρτήτως ηλικίας, που αποτελούν, όχι μόνο εξαίρεση, αλλά και τρανταχτό παράδειγμα πως τα πράγματα δεν είναι έτσι όπως τα περιγράφεις.
Και να σου απαντήσω επίσης πως ναι, και όμως, υπάρχουν άτομα που θα έλεγαν όχι στην Μπελούτσι, και στην κάθε Μπελούτσι.
Σόρυ που σου χάλασα το παραμύθι.

Παράθεση

Iratus

Δραστήριο Μέλος

O Iratus έγραψε στις 04:21, 24-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από adele
Καλά γιατί τέτοιο μίσος; Ένα φόρουμ είναι, τι λόγο έχει να το παίξει γαμάτος, κι αυτός αλλά και κάθε άλλος εδώ μέσα; Και άλλωστε τον ξέρεις και προσωπικά;
Τα παιδιά εδώ στο φόρουμ δεν τα ξέρω για να σου πω τι είναι και τι όχι ο καθένας, αλλά εσύ μου φαίνεσαι πολύ κολλημένο άτομο.
Τι είναι αυτές οι γενικεύσεις; Και που ξέρεις εσύ τι κάνουν όλοι και τι πιστεύουν;
Έχω φίλους με εντελώς διαφορετική γνώμη από σένα, και όχι μόνο στα λόγια αλλά και στις πράξεις.
Για μένα, για παράδειγμα, η απιστία έχει να κάνει με ήθος και αρχές και όχι με ζωώδη ένστικτα, γιατί υποτίθεται πως δεν είμαστε πλέον ζώα. Γι' αυτό, αντί να κρίνεις και να γενικεύεις απλώς πες μας τι πιστεύεις. Τα υπόλοιπα είναι περιττά.
Έχω γνωρίσει εξαιρετικά πλάσματα, ανεξαρτήτως ηλικίας, που αποτελούν, όχι μόνο εξαίρεση, αλλά και τρανταχτό παράδειγμα πως τα πράγματα δεν είναι έτσι όπως τα περιγράφεις.
Και να σου απαντήσω επίσης πως ναι, και όμως, υπάρχουν άτομα που θα έλεγαν όχι στην Μπελούτσι, και στην κάθε Μπελούτσι.
Σόρυ που σου χάλασα το παραμύθι.
Δε θα δώσω αναφορά για το αν υπάρχει εμπάθεια με το συγκεκριμένο άτομο.Προφανώς κάποιο λόγο θα χω.Πάμε παρακάτω.Μακάρι να χεις γνωρίσει τέτοιους άντρες,μπράβο σου.Αλλά θεωρώ ότι το μεγαλύτερο μέρος των αντρών θα απατούσε την κοπέλα του σε μια τέτοια ευκαιρία.Ξέρεις το ήθος πολλές φορές μπαίνει σε 2η μοίρα και όχι μόνο σε θέματα απιστίας αλλά γενικώς στη ζωή.Πολλές φορές βάζουμε το εγώ μας πάνω από το ήθος μας και κάνουμε λάθη.Αν η ιθηκή ήταν πάνω απ όλα τότε δε θα είχαμε προβλήματα στις σχέσεις μεταξύ των ανθρώπων.Τέλος,δε με θεωρώ κολλημένο αλλά ειλικρινή.

Παράθεση

adele

Δραστήριο Μέλος

H adele έγραψε στις 04:33, 24-07-12:

Δε θα δώσω αναφορά για το αν υπάρχει εμπάθεια με το συγκεκριμένο άτομο.Προφανώς κάποιο λόγο θα χω.Πάμε παρακάτω.Μακάρι να χεις γνωρίσει τέτοιους άντρες,μπράβο σου.Αλλά θεωρώ ότι το μεγαλύτερο μέρος των αντρών θα απατούσε την κοπέλα του σε μια τέτοια ευκαιρία.Ξέρεις το ήθος πολλές φορές μπαίνει σε 2η μοίρα και όχι μόνο σε θέματα απιστίας αλλά γενικώς στη ζωή.Πολλές φορές βάζουμε το εγώ μας πάνω από το ήθος μας και κάνουμε λάθη.Αν η ιθηκή ήταν πάνω απ όλα τότε δε θα είχαμε προβλήματα στις σχέσεις μεταξύ των ανθρώπων.Τέλος,δε με θεωρώ κολλημένο αλλά ειλικρινή.
Είναι διαφορετικό να λες "οι περισσότεροι είναι έτσι" και αλλιώς "όλοι είναι έτσι". Αν υποστηρίζεις το πρώτο τότε ναι και γω συμφωνώ μαζί σου.
Όσο για το ήθος που λες είναι άλλο θέμα αυτό. Ξέρω πολύ καλά ότι μπαίνει σε δεύτερη μοίρα σε πολλά θέματα, όχι μόνο στις ανθρώπινες σχέσεις. Καλό θα ήταν όμως να είναι η ηθική πάνω απ' όλα. Θα ζούσαμε σε καλύτερο κόσμο!

Παράθεση

Iratus

Δραστήριο Μέλος

O Iratus έγραψε στις 04:38, 24-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από adele
Είναι διαφορετικό να λες "οι περισσότεροι είναι έτσι" και αλλιώς "όλοι είναι έτσι". Αν υποστηρίζεις το πρώτο τότε ναι και γω συμφωνώ μαζί σου.
Όσο για το ήθος που λες είναι άλλο θέμα αυτό. Ξέρω πολύ καλά ότι μπαίνει σε δεύτερη μοίρα σε πολλά θέματα, όχι μόνο στις ανθρώπινες σχέσεις. Καλό θα ήταν όμως να είναι η ηθική πάνω απ' όλα. Θα ζούσαμε σε καλύτερο κόσμο!
Γι αυτό ακριβώς λοιπόν λέω πως το μεγαλύτερο μέρος των ανδρών όσο κι αν δε θέλει να το παραδεχτεί θα έκανε κάτι τέτοιο.Επίσης εμείς οι άντρες έχουμε το ΚΑΚΟ ότι θέλουμε να προβάλουμε ποιες έχουμε ρίξει στο κρεβάτι μας,ακόμη ένας λόγος για να απατήσεις τη κοπέλα σου και μετά να το περηφανεύεσαι στους φίλους σου.Δε ξέρω εάν θα το έκαναν όλοι,αλλά πιστεύω πως το μεγαλύτερο μέρος θα το έκανε.

Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ciela
H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,449 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 10:11, 24-07-12:

ο χαρακτήρας (όπως και η αγάπη) είναι κάτι που κατακτιέται και επιβεβαιώνεται μέρα με τη μέρα και όχι σε πλατωνικό επίπεδο ιδεών.

τέλειος άντρας με τέλειο χαρακτήρα που μονίμως δε θα έχει ποτέ ανασφάλειες δεν υπάρχει.
μπορεί κάποια στιγμή λοιπόν η ανασφάλεια ή δεν ξέρω και γω τι να τον χτυπήσει κατακέφαλα. εκεί ελπίζω να νικήσει ο χαρακτήρας του αλλά και γω να μην έχω αφήσει τη σχέση μας, έτσι ώστε οι πειρασμοί να μην αποβούν μοιραίοι.

απο κει και μετά η απιστία και στους αντρες και στις γυναίκες είναι κάτι το πιθανό και έρχεται σε αναλογία με τις περιστάσεις αλλά και την ίδια τη "στόφα" του ατόμου.

Παράθεση

Giannoutas

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Giannoutas
Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,175 μηνύματα.

O Giannoutas Μη μου τους όρχεις τάραττε !!! έγραψε στις 10:29, 24-07-12:

Να μην την κερατωσει ενω το θελει ο ιδιος?Κανενας απολυτως.Ελευθερος να παει και να πηδηχτει με οποια θελει.Αν τα εχει καλα μετα με την συνηδειση του κανενα προβλημα.

Το ζητημα ειναι γιατι να θελει να το κανει αυτο ομως.Δεν ειναι θεμα ηθικης και βλακειες.Ειναι θεμα μυαλου και λογικης και κατα ποσο δεν υποκιπτει σε πειρασμους.Ολοι μας θα βρεθουμε σε πειρασμους.Ο καθενας θα λειτουργησει διαφορετικα ομως

Υ.Σ.Συμφωνω οτι μεγαλο μερος των αντρων θα πηγαινε με την Μπελουτσι.Υπαρχουν ομως και μερικοι που δεν θα πηγαιναν γιατι ξερουν ποσο γαματοι ειναι και χωρις να εχουν πηδηξει την Μπελουτσι.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Νεογέννητος

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Νεογέννητος
Ο Νεογέννητος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 843 μηνύματα.

O Νεογέννητος έγραψε στις 17:03, 24-07-12:

Το ιδανικό είναι μία σχέση να στηρίζεται στην ειλικρίνεια και τον σεβασμό. Η απιστία θεωρώ ότι προσβάλει αυτά τα δύο. Είναι επίσης άσχημο να αγνοούμε τα αισθήματα του/της συντρόφου μας και το γεγονός ότι θα μπορούσε να τον/την καταρρακώσει αν αργότερα το μάθαινε.
Όποιος δεν θέλει μονογαμία, μπορεί να κάνει ελεύθερες σχέσεις. Είναι ανώφελο και άδικο να κάνεις σοβαρή σχέση και να απατάς τον/την σύντροφό σου...

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 17:08, 24-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Giannoutas
Υ.Σ.Συμφωνω οτι μεγαλο μερος των αντρων θα πηγαινε με την Μπελουτσι.Υπαρχουν ομως και μερικοι που δεν θα πηγαιναν γιατι ξερουν ποσο γαματοι ειναι και χωρις να εχουν πηδηξει την Μπελουτσι.
Νταξ...
Μπορει ομως αμα την πηδουσαν, να ηταν πιο πολυ ή οι πιο γαματοι

Ωραια τα λες, ωραια τα λες
(Δε σε κοροιδεύω, όντως ωραία τα λες. Κι αν όντως πράττεις κι έτσι, μπράβο σου)

Παράθεση

Giannoutas

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Giannoutas
Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,175 μηνύματα.

O Giannoutas Μη μου τους όρχεις τάραττε !!! έγραψε στις 19:36, 24-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Νταξ...
Μπορει ομως αμα την πηδουσαν, να ηταν πιο πολυ ή οι πιο γαματοι

Ωραια τα λες, ωραια τα λες
(Δε σε κοροιδεύω, όντως ωραία τα λες. Κι αν όντως πράττεις κι έτσι, μπράβο σου)
Ναι,δικιο εχεις.Μα μονο που εγω δεν μιλησα για καποιου ειδος συμβιβασμου που κανει ο αντρας για να μην την πηδηξει.Μιλαω για την φαση που το να θεωρεις οτι πηδηξες μια ωραια γκομενα απο μια ασχημη να μην κανει καμια διαφορα σε σενα,στην αυτοπεπηθεση σου,στον εγωισμο σου κτλ κτλ

Παράθεση

timonierhs

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη timonierhs
Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,243 μηνύματα.

O timonierhs έγραψε στις 01:55, 25-07-12:

Ένας λόγος για να μην κερατώσεις την κοπέλα σου ε? Χμ...
Θα πω έναν στην τύχη: Στυτική δυσλειτουργία Εκεί και να θες δεν μπορείς να κανεις την κουτσουκέλα..
σορρυ για το οφ αλλά θεωρω ότι είναι βασικός λόγος

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 02:11, 25-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από thimiosrg
Ένας λόγος για να μην κερατώσεις την κοπέλα σου ε? Χμ...
Θα πω έναν στην τύχη: Στυτική δυσλειτουργία Εκεί και να θες δεν μπορείς να κανεις την κουτσουκέλα..
σορρυ για το οφ αλλά θεωρω ότι είναι βασικός λόγος
Οριστε μια διαφορετική άποψη.

Λοιπον, ημανε στην παραλια και παραπισω μου μια παρεα αγοριων (γυρω στα 18-19)
Εκει που λιαζομαι, συζητουν δυο φίλοι:
'' Τόσο καιρό τα'χουμε ρε μ@λακα. Την γουστάρω. Αλλά δε με νοιαζει αμα δεν τη δω 4 μερες ρε μ@λακα. Στις 4 πανω εχω κ@...ς. Ε τότε θέλω να τη δω, να την λιωσω στο μπιπ''
''.... (δε μιλαγε ο αλλος)''
''Ε ναι ρε μ@λακα. Ποσο να την παιξω πια. Πανω απο 4 μερες δε λεει. Αλλιως βρίσκω καμμιά άλλη στο πεταχτό''
''Και τι είναι ρε μ@λακα οι γκόμενες;''

Αλλη λέξη πέραν του μ@... δεν υπάρχει; Αφού ήθελα να τους ρωτήσω ''ονόματα δεν έχετε βρε παιδιά;'' Αλλά κρατήθηκα και βούτηξα,
δεν ακουσα συνέχεια γιατί είχα σκάσει... απο τον ήλιο!)

Αφορμή μου έδωσε η συζήτηση αυτή για το παρόν θέμα,για το πόσο διαφορετικοί τύποι ανθρώπων υπαρχουν στο σεξουαλικό κόμματι και τη σχέση. Αλλοι σέβονται, αλλοι όχι, αλλοι αυτοελέγχονται, άλλοι όχι κοκ.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 25-07-12 στις 02:24.
7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,611 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 02:16, 25-07-12:

ΔΝ ΣΧΟΛΙΑΖΩ. Επιλογή σου τί θα κάνεις αλλά μετά θα πρέπει να υποστείς τις συνέπειες.

Παράθεση

timonierhs

Περιβόητο Μέλος

O timonierhs έγραψε στις 02:21, 25-07-12:

Οριστε μια διαφορετική άποψη.

Λοιπον, ημανε στην παραλια και παραπισω μου μια παρεα αγοριων (γυρω στα 18-19) Εκει που λιαζομαι, ακουω τον ενα τυπο να λεει:
'' Τόσο καιρό τα'χουμε ρε μ@λακα. Την γουστάρω. Αλλά δε με νοιαζει αμα δεν τη δω 4 μερες ρε μ@λακα. Στις 4 πανω εχω κ@...ς. Ε τότε θέλω να τη δω, να την λιωσω στο μπιπ''
''.... (δε μιλαγε ο αλλος)''
''Ε ναι ρε μ@λακα. Ποσο να την παιξω πια. Πανω απο 4 μερες δε λεει. Αλλιως βρίσκω καμμιά άλλη στο πεταχτό''
''Και τι είναι ρε μ@λακα οι γκόμενες;''

(Μετά βούτηξα, δεν ακουσα συνέχεια γιατί είχα σκάσει... απο τον ήλιο!)
Στην περίπτωση που αναφέρεις μια παροιμια ταιριάζει, όπου ακους πολλά κεράσια κράτα και μικρό καλάθι

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 02:30, 25-07-12:

Στην περίπτωση που αναφέρεις μια παροιμια ταιριάζει, όπου ακους πολλά κεράσια κράτα και μικρό καλάθι

Ναι, μου περασε απο το μυαλο το ενδεχομενο ο τυπος (ο πρωτος) ναναι ''μουφας'' για να δειχθει στους φιλους του, αλλα δεν εστιαζω εκει. Πιστευω πως και οι δυο τυποι ανθρωπων υπαρχουν στην πραγματικοτητα. Ο πρωτος ανεφερε πως ''τη γουσταρει''. Πως γινεται να ''γουσταρεις'' λοιπον και να πας με αλλη γυναικα; Ισως γίνεται τελικά και καταλήγω πάλι στο κομμάτι εγκέφαλος. Δηλ. 1. το πάνω κεφάλι ορίζει το κάτω. Και 2. το ενδεχόμενο το κάτω κεφάλι να λειτουργεί και το πανω να μπαίνει σε κατάσταση αδράνειας.

Παράθεση

timonierhs

Περιβόητο Μέλος

O timonierhs έγραψε στις 02:43, 25-07-12:

Ναι όντως, αυτά μπορεί να τα ακους σε νεαρες ηλικιες κυριως, οπου πολλοι ψάχνονται και δεν γνωρίζουν τι θέλουν, αλλά μπορεί να συμβεί και σε μεγαλυτερες ηλικίες. Θέλω να πω δηλαδή ότι για πολλούς άντρες η και γυναικες η αγάπη δεν παει παντα πακέτο με το σεξ. Μπορεί να ακουσεις και το πετυχημένο απο παντρεμενο οικογενειάρχη: Έχω ερωμένη εδώ και καιρό, αλλά τη γυναίκα μου δεν θελω να την αφήσω, γιατι τν αγαπαω τη σέβομαι και πανω απ' ολα την έχω κορονα στο κεφάλι μου...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη timonierhs : 25-07-12 στις 02:56.
Παράθεση

rootbreaker

Τυχερό μέλος 2014

Το avatar του χρήστη rootbreaker
H rootbreaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 455 μηνύματα.

H rootbreaker Let's go get lost έγραψε στις 05:59, 25-07-12:

Εντωμεταξυ ποτε δεν το καταλαβα αυτο το πραγμα.
Κερατωνεις,οποτε ποιος ο λογος να εισαι μαζι με τον αλλον;
Συμφωνω μ αυτα που ελεχθησαν πριν σχετικα με εσωτερικες αδυναμιες ,ανασφαλειες κλπ.
Θεωρω ομως επειδη ειμαι και ρομαντικη πως το να απατησεις σημαινει οτι δεν καλυπτεσαι αλλο πια.Οποτε εκει το συζητας ,το ξεκαθαριζεις(πριν απατησεις) και αμα βλεπεις οτι δεν υπαρχει κοινη συνισταμενη λες οκ ''δεν μπορουμε να ειμαστε αλλο μαζι θελω κατι αλλο'' και φευγεις like a boss και μετα πανε κανε οτι θελεις.

Υπαρχουν διαφορες δικαιολογιες για να το κανεις.Ολες ειναι φθηνες,αν σκεφτει κανεις ποσο προδιδει τον ανθρωπο του.
Δε σε κανει γαματο το να ξενοπηδας.Μιζερο σε κανει.
Επισης,ιρατους,δεν το παιζουν ολοι γαματοι στα λογια και αν τους τυχει τοτε τα ξεχνανε ολα.
Φανταστειτε δλδ,πως εχουμε φτασει να αμφισβητουμε τα παντα.
Επιπλεον,ειναι και θεμα ωριμοτητας,ηλικιας και ενα σωρο τετοιων παραγοντων.
Απλα επειδη το χω συζητησει πολλες φορες αυτο το θεμα,οταν δε σεβεσαι τον εαυτο σου πρωτα και τον ανθρωπο σου μετα, καταληγεις ο ιδιος να μισεις τον εαυτο σου.Χιλιοαποδεδειγμενο.

Παράθεση

Joaquín (Йоаким)

Περιβόητο Μέλος

O Joaquín ---------------------------------------- έγραψε στις 09:40, 25-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από rootbreaker
Δε σε κανει γαματο το να ξενοπηδας.Μιζερο σε κανει.
Μάγκα σε κάνει.

-4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Snow

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Snow
H Snow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 54 μηνύματα.

H Snow έγραψε στις 11:30, 25-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Νεογέννητος
Το ιδανικό είναι μία σχέση να στηρίζεται στην ειλικρίνεια και τον σεβασμό. Η απιστία θεωρώ ότι προσβάλει αυτά τα δύο. Είναι επίσης άσχημο να αγνοούμε τα αισθήματα του/της συντρόφου μας και το γεγονός ότι θα μπορούσε να τον/την καταρρακώσει αν αργότερα το μάθαινε.
Όποιος δεν θέλει μονογαμία, μπορεί να κάνει ελεύθερες σχέσεις. Είναι ανώφελο και άδικο να κάνεις σοβαρή σχέση και να απατάς τον/την σύντροφό σου...
Συμφωνώ. Εφόσον δεν θέλεις να βρίσκεσαι ερωτικά μόνο με ένα άτομο, αυτό με το οποίο διατηρείς σχέση, το ξεκαθαρίζεις και προχωράς παρακάτω...

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 11:44, 25-07-12:

Μα και μόνο το ότι είναι η "κοπέλα σου" δεν σημαίνει ότι την βλέπεις αποκλειστικά? Αλλιως δεν είναι η κοπέλα σου, είναι μια γνωριμία.

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 14:03, 25-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Gilda
Μα και μόνο το ότι είναι η "κοπέλα σου" δεν σημαίνει ότι την βλέπεις αποκλειστικά? Αλλιως δεν είναι η κοπέλα σου, είναι μια γνωριμία.
Δεν ειναι κι αυτονοητο για ολο τον κοσμο....

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 14:06, 25-07-12:

Δεν ειναι κι αυτονοητο για ολο τον κοσμο....
Δυστυχώς δεν είναι. Είναι κρίμα αυτό..

Παράθεση

Δεσμώτης

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Δεσμώτης
Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 3,564 μηνύματα.

O Δεσμώτης έγραψε στις 14:28, 25-07-12:

Ένας λόγος για να μην κερατώσεις την κοπέλα σου ε? Στυτική δυσλειτουργία
το δάχτυλο και το στοματικό, δεν την κάνουν κιορατού?
Όχι άλλο κλίντον/λεβίνσκι. Τι ντεζαβου κι αυτό.

σκέφτομαι πως ο τίτλος του θέματος είναι ένα τυράκι αλλά μουχλιασμένο
σε φάκα που προδίδει τη θέση της.

να το εξηγήσω αυτό τώρα?

αν πεις λόγο που δε θα τη κεράτωνες θεωρείς πως για
όλους τους άλλους θα πήγαινε το κέρατο cloud 69.

Αν δε πεις, τότε όλα είναι ανοιχτά και αύριο θα παω στο σπίτι
της Μαρίας να τη βοηθήσω για κάτι βρύσες που σπάσανε.

Αν πεις ότι ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ λόγο δε θα κεράτωνες την κοπέλα σου,
τότε είσαι ο αγκαλίτσας μελισσάκης και είσαι αφελής.
Άρα φτιάξε κρέμα γιώτης.

αν πιστεύεις πως θα το έκανες και χωρίς την ύπαρξη συγκεκριμένου λόγου,
τότε ο έρωτας για σένα είναι μια ανανεώσιμη πληγή ενέργειας...

μια συμβουλή μονάχα στα αντράκια της παρέας:
Πρόσεξε τι θα πεις γιατί οι γυναίκες δε ξεχνάνε ποτέ..

υγ κρύβει πληγές το θρεντάκιον.
αλλά οι γνώμες (κι οι αντιγνωμίες) γάζες ουκ εισιν.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Snow

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Snow
H Snow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 54 μηνύματα.

H Snow έγραψε στις 14:57, 25-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Δεσμώτης
το δάχτυλο και το στοματικό, δεν την κάνουν κιορατού?
Όχι άλλο κλίντον/λεβίνσκι. Τι ντεζαβου κι αυτό.

σκέφτομαι πως ο τίτλος του θέματος είναι ένα τυράκι αλλά μουχλιασμένο
σε φάκα που προδίδει τη θέση της.

να το εξηγήσω αυτό τώρα?

αν πεις λόγο που δε θα τη κεράτωνες θεωρείς πως για
όλους τους άλλους θα πήγαινε το κέρατο cloud 69.

Αν δε πεις, τότε όλα είναι ανοιχτά και αύριο θα παω στο σπίτι
της Μαρίας να τη βοηθήσω για κάτι βρύσες που σπάσανε.

Αν πεις ότι ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ λόγο δε θα κεράτωνες την κοπέλα σου,
τότε είσαι ο αγκαλίτσας μελισσάκης και είσαι αφελής.
Άρα φτιάξε κρέμα γιώτης.

αν πιστεύεις πως θα το έκανες και χωρίς την ύπαρξη συγκεκριμένου λόγου,
τότε ο έρωτας για σένα είναι μια ανανεώσιμη πληγή ενέργειας...

μια συμβουλή μονάχα στα αντράκια της παρέας:
Πρόσεξε τι θα πεις γιατί οι γυναίκες δε ξεχνάνε ποτέ..

υγ κρύβει πληγές το θρεντάκιον.
αλλά οι γνώμες (κι οι αντιγνωμίες) γάζες ουκ εισιν.
Πως τα λές...Πως τα λές

Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη moxa15
Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,493 μηνύματα.

O moxa15 oooleee έγραψε στις 12:19, 26-07-12:

υποθετω αν μου ικανοποιει καποιες συγκεκριμένες αναγκες και φυσικα γενικα οταν ειμαι μαζι της να περναω καλα-να με κανει να νιωθω ευτυχισμενος

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 23:11, 27-07-12:

Μπορεί να ακουσεις και το πετυχημένο απο παντρεμενο οικογενειάρχη: Έχω ερωμένη εδώ και καιρό, αλλά τη γυναίκα μου δεν θελω να την αφήσω, γιατι τν αγαπαω τη σέβομαι και πανω απ' ολα την έχω κορονα στο κεφάλι μου...
Αλλοιμονο ο ανθρωπος....

Παράθεση

Δεσμώτης

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Δεσμώτης
Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 3,564 μηνύματα.

O Δεσμώτης έγραψε στις 23:48, 27-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από alehunter
υποθετω αν μου ικανοποιει καποιες συγκεκριμένες αναγκες

Αν η Χάλι Μπέρι είχε παντρευτεί τον Νίκο Γκάλη θα λεγόταν Χάλι Γκάλι.

Να κάνουμε ένα πείραμα?
Μην γράψετε τίποτα για τις επόμενες 50 εβδομάδες
σε αυτό το θρεντάκιον.

κάντε αυτή τη χάρη στους εαυτούς σας.

σακερς.

υγ. α, να, μπαίνει το τζιμπουντί στο στάδιο.

Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη moxa15
Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,493 μηνύματα.

O moxa15 oooleee έγραψε στις 23:58, 27-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Δεσμώτης
Αν η Χάλι Μπέρι είχε παντρευτεί τον Νίκο Γκάλη θα λεγόταν Χάλι Γκάλι.
οτι να ΄ναι

και εξακολουθω να διερωτουμε, αν οπως ελεγα σου ικανοποιει τις σεξουαλικες αναγκες σου,δεν εχετε καποιο οικονομικο προβλημα και διασκεδαζεις μαζι της δεν πα να 'ναι και ο χιτλερ,γιατι να την κερατωσεις,δεν καταλαβα,σε τι διαφωνεις???

Παράθεση

Klaou2 (Κωστας)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Klaou2
Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 259 μηνύματα.

O Klaou2 έγραψε στις 00:07, 28-07-12:

Διοτι ειμαστε 2 χρονια μαζι και εχουμε ζησει αρκετα πραγματα μαζι και δε θα αντεχα να το κανω, θα ναι πολυ ασχημο και για εμενα και για εκεινη. Πριν κανω αυτη τη σχεση ναι επεφτε κερατο διοτι ειχα σχεσεις του κωλου... Ειναι κυριως το πως νιωθεις με τον ανθρωπο που εισαι μαζι.

Παράθεση

marikon

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη marikon
H marikon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H marikon έγραψε στις 00:46, 28-07-12:

Πρώτα απ' όλα θεωρώ την ερώτηση εντελώς άκυρη!! Στο να κερατώσεις κάποιον ή όχι (αν κ' δεν μ' αρέσει αυτή η λέξη) συντελλούν άπειροι παράγοντες που δεν αναλύονται έτσι απλά και αυτοί διαφέρουν πάρα πολύ ανάλογα με την ηλικία, την ωριμότητα, τη σχέση, την προσωπικότητα, το πως βλέπει ο καθένας τα πράγματα...
Να τονίσω επίσης ότι ακόμα και οι απόψεις πάνω σ' αυτό το θέμα διαμορφώνονται κ' αλλάζουν καθώς μεγαλώνουμε κάτι που γίνεται άλλωστε σχεδόν με όλα τα "θέματα" που έχουμε..

Παράθεση

Mr.Blonde

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Mr.Blonde
Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 829 μηνύματα.

O Mr.Blonde έγραψε στις 01:29, 26-08-12:

Στην ηλικια που ειμαι δεν κερατωνω την κοπελα μου γιατι δεν εχω βρει καλυτερη που να μου καθεται.Τοσο απλα.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους