Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,108 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,313 μηνύματα σε 74,663 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ρούχα για επίσημες περιστάσεις

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 15:00, 27-07-12:

Αν θέλετε το πάτε στις κριτικές για ρούχα και παπούτσια ή στο γυναικείο σαλόνι, αλλά νομίζω καλύτερα να υπάρχει ξεχωριστό θέμα και να είναι μαζεμένα.

Θα βαφτίσω ένα αγοράκι με τον boyfriend σε δύο μήνες περίπου και ψάχνω ιδέες για φόρεμα που να ταιριάζει στην περίσταση. Οσες εχετε βαφτίσει μπορείτε να προτείνετε και μαγαζιά που ξέρετε με κατάλληλα φορέματα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 15:03, 27-07-12:

Χμμμμμμμ...
Λοιπόν, να μας πεις πως το χεις φανταστεί, για να σου απαντήσουμε.
Θες κάτι πολύ επίσημο????

Πιστεύω πως το στυλ που χρειάζεσαι είναι το μοντέρνο - νεανικό - σικ.
Αναλογα και με τα χρήματα που διαθέτει κανείς βέβαια..
Στο BSB είχα δει κάτι όμορφα, εκεί που έχουν τα πιο καλά ρούχα, όχι τα καθημερινά, που ήταν φινετσάτα, τόσο-όσο.
Και καθόλου δεν έδειχναν ότι ήταν από το BSB.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 15:27, 27-07-12:

Λοιπόν, έχω σωματότυπο τύπου "άντρας", πράγμα που σημαίνει ελάχιστο βυζι, σχεδόν καθόλου μέση και τα παιρνω όλα στην κοιλιά (μπάκα και σωσίβιο). Εχω όμως ωραίες γάμπες (τώρα έχω μια ωραία γάμπα, αλλά τέλος πάντων). Οπότε θέλουμε φόρεμα που να είναι σε μήκος μέχρι το γόνατο ή και πιό κοντό (όχι τελείως μίνι όμως) και να δημιουργεί την ψευδαίσθηση ότι έχω βυζι ή/και μέση. Θα μου πείτε φόρεμα ψάχνεις ή πλαστική/μαγικό ξόρκι? Αλλά, ναι, υπάρχουν τέτοια φορέματα και δεν έχουν συγκεκριμενο κόψιμο (βέβαια συνήθως τα στράπλες είναι ο,τι χειρότερο για αυτή τη χρήση αλλά κι εκεί υπάρχουν εξαιρέσεις). Α, και δεν το θέλω μάυρο γιατί είναι βάφτιση αλλά ούτε καφέ γιατί σιχαίνομαι το χρωμα.
Σας μπέρδεψα?

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 15:43, 27-07-12:

http://www.cinemaclothing.com/SPRING...MPAIGN.html#11

Κάτι σαν αυτό θα σου άρεσε? Δινει την αίσθηση του στήθους, δηλαδή αν φορέσεις το σωστό σουτιέν δημιουργεί ψευδαίσθηση, δεν φαίνεται καθόλου η έλλειψη μέσης γιατί είναι σε λίγο στυλ αμπίρ (σε κάνει να φαίνεσαι να χεις μεσούλα) και κολακεύει πολύ τα πόδια. Το χρώμα είναι καθαρά προσωπικό, το παίρνεις στο χρώμα που σ αρέσει.

http://www.cinemaclothing.com/SPRING...MPAIGN.html#12

Η΄αυτό..?

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη MissKit : 27-07-12 στις 15:45. Αιτία: Συγχώνευση μηνυμάτων - χρησιμοποιήστε την επεξεργασία για προσθήκες
Παράθεση

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Pequeño
H Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,761 μηνύματα.

H Pequeño έγραψε στις 15:49, 27-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από christinelle
Λοιπόν, έχω σωματότυπο τύπου "άντρας", πράγμα που σημαίνει ελάχιστο βυζι, σχεδόν καθόλου μέση και τα παιρνω όλα στην κοιλιά (μπάκα και σωσίβιο). Εχω όμως ωραίες γάμπες (τώρα έχω μια ωραία γάμπα, αλλά τέλος πάντων). Οπότε θέλουμε φόρεμα που να είναι σε μήκος μέχρι το γόνατο ή και πιό κοντό (όχι τελείως μίνι όμως) και να δημιουργεί την ψευδαίσθηση ότι έχω βυζι ή/και μέση. Θα μου πείτε φόρεμα ψάχνεις ή πλαστική/μαγικό ξόρκι? Αλλά, ναι, υπάρχουν τέτοια φορέματα και δεν έχουν συγκεκριμενο κόψιμο (βέβαια συνήθως τα στράπλες είναι ο,τι χειρότερο για αυτή τη χρήση αλλά κι εκεί υπάρχουν εξαιρέσεις). Α, και δεν το θέλω μάυρο γιατί είναι βάφτιση αλλά ούτε καφέ γιατί σιχαίνομαι το χρωμα.
Σας μπέρδεψα?
Πιστεύω ότι πρέπει να το συνδυάσεις και με την ηλικία σου, δηλαδή διαφορετικό φόρεμα θα βάλει η 25χρονη νονά και άλλο η 30άρα, δεν ξέρω την ηλικία σου αλλά ας πω κάποιες ιδέες..
Όταν βάπτισα πέρσι Σεπτέμβριο μήνα όπως και εσύ (αν κατάλαβα καλά δηλαδή) πρώτα φαντάστηκα πως θα είναι το χτένισμα μου και μετά διάλεξα φόρεμα, ήθελα πλεξούδες αριστερά και δεξιά του κεφαλιού και όλα τα μαλλιά μαζεμένα ανακατωμένα επάνω με κάποιες σπαστές τούφες να ρίχνονται γύρω-γύρω, έτσι επέλεξα ένα φόρεμα κάπως "μπομπονιέρα" στο χρώμα του σάπιου μήλου για να είναι ρομαντικό, ήταν στράπλες με κορδέλες να δένουν γύρω από το λαιμό, το μπούστο ήταν κολλητό και είχε κάτι λεπτομέρειες σαν τριανταφυλάκια τα οποία έβαλα τη γιαγιά μου να τα προσθέσει με κλωστή στο χρώμα σομόν γιατί ένιωθα ότι ήταν κάπως άδειο... Το τελείωμα ήταν κάπως φουσκωτό σαν μπαλούν με "γυαλιστερό" ύφασμα και από πάνω έπεφτε τούλι... Το αγάπησα πολύ αυτό το φόρεμα και ιδικά την πινελιά της γιαγιάς μου γιατί το έκανε τέλειο, το συνδύασα και με γοβούλες μαύρες γυαλιστερές που είχαν άνοιγμα μπροστά και φαινόταν το δαχτυλάκι μου
Να έχεις στο νου σου ότι σε μικρά στήθη πάνε τα πολύ ανοιχτά ντεκολτέ, αν έχεις δει κάτι μπλούζες που καλύπτουν τα δύο στήθη αλλά ανάμεσα τους είναι ανοιχτό μέχρι βαθιά κάτω θα καταλάβεις τι εννοώ...Τέτοια ανοίγματα πιστεύω ότι πάνε σε μικρά στήθη γιατί στα μεγάλα χαλάει το σχέδιο της μπλούζας/φορέματος και προκαλούν άσχημα (εγώ το θεωρώ αντιαισθητικό αλλά τεσπα!)
Επειδή είναι Σεπτέμβριο η βάπτιση σε παίρνει να βάλεις και κάτι σε πολύ στενή γραμμή που φτάνει μέχρι το γόνατο,και να έχει κάποιο εντυπωσιακό άνοιγμα στη πλάτη,ώστε να καλύψεις ότι δεν σου αρέσει και να αφήσεις ανοιχτή θέα για τις γάμπες που είναι ωραίες

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 15:51, 27-07-12:

Κάτι σαν το πρώτο είναι το στιλ που φοράω συνηθως και κατά εκεί με βλέπω να καταλήγω.
Τα ανοίγματα στην πλάτη τα αποφεύγω γιατί πρέπει οπωσδηποτε να βάλω σουτιέν που να κλεινει εκεί. Εχω και "ειδικά" σουτιέν για εξώπλατα αλλά δεν μου κάθονται καλά, κουνιούνται όλη την ώρα και φεύγουν απο τη θεση τους. Ουτε σκίσιμο ντεκολτε θέλω γιατι θα φαίνεται το σουτιεν και αν κραταω και τον μπεμπη αγκαλιά ποιός ξέρει τι ατύχημα μπορεί να έχουμε!

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 15:54, 27-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από christinelle
Κάτι σαν το πρώτο είναι το στιλ που φοράω συνηθως και κατά εκεί με βλέπω να καταλήγω.
Είδες? Σε καταλαβα.. Λοιπόν αυτο ήταν Cinema, είναι κάπως ακριβά.
Παρόμοια, έχει στο Fullah Sugah, και σε όμορφα χρώματα.

Επίσης στο Rococo είδα φέτος κάτι πανέμορφα.
Αν είχα κάπου να πάω θα τα χα αγοράσει.
Αλλά εγώ είμαι και γριά κοτα, άλλα τα δικά μου τα γούστα.

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 16:18, 27-07-12:

Δεν είδα καν να εχει τιμες, ελεγε να τηλεφωνησουμε για διαθεσιμοτητα και τιμες. Δηλαδή σου λένε μια τιμη και αμα πιάσει?

Παράθεση

Queen of Hearts

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Queen of Hearts
H Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 714 μηνύματα.

H Queen of Hearts έγραψε στις 16:55, 27-07-12:

λοιπον αφου λες οτι δεν εχεις πολυ στηθος και λιγο κοιλιτσα δεν σου προτεινω σε καμια περιπτωση να βαλεις κανενα κολλητο φορεμα η κανενα σταρπλες..σου δειχνω ενδεικτικα 2 φορεματα της bsb που ειναι πιο ''αερατα'' και ριχτα και εγω τετοια προτιμω..για να δεις απλα το κοψιμο,οχι σχεδιο και χρωμα!

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  bsb-tolis00105-copyjpg-enlarge.jpg
Εμφανίσεις:  2290
Μέγεθος:  36,4 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  _j4f4994-copy-normal.jpg
Εμφανίσεις:  153
Μέγεθος:  17,8 KB  
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 00:08, 28-07-12:

Maxi που να δενει στο λαιμο θα σου αρεσε;

ps. Τα δυο ακριβως απο πανω τα θεωρω πολυ κοντα για βαφτιση, ειδικα αν εισαι νονα.
Το κόψιμο στο λαιμό είναι καλό όμως.

Θα μου αρεσε γενικώς κατι σοβαρο/σχετικά μακρύ δηλ. μίντι ή μάξι (γιατί είσαι μέσα σε εκκλησία), θηλυκο(γιατί είσαι), άνετο(γιατί θα έχεις δουλειές), επίσημο(γιατί είναι βάφτιση και εισαι η νονά).

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 28-07-12 στις 00:19.
Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,301 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 16:57, 28-07-12:

Αυτό φαντάστηκα για σένα.

Πηγή

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

wonderfool

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη wonderfool
H wonderfool αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών . Έχει γράψει 96 μηνύματα.

H wonderfool έγραψε στις 20:01, 28-07-12:

http://www.phillyshop.gr/lacey-dress-cream.html
http://www.phillyshop.gr/irene-dress-cream-en-2.html

http://www.ioannakourbela.com/
Μπορεί να βρεις και περσινά ωραία κομμάτια

Ίσως και από monsoon να βρεις κάτι

Παράθεση

Darkness

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Darkness
H Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.

H Darkness Για έγραψε στις 22:41, 17-08-12:

Γεια σας.
Μου άρεσε πολύ από αυτά που βάλατε ως τώρα αυτό: http://www.phillyshop.gr/lacey-dress-cream.html
Έχω κάτι εγκαίνια στις 19 Σεπτεμβρίου, βοήθεια γενικότερη;

Καλή μου prinCess εσύ έχεις γούστο και το ξέρω οπότε μη με αφήσεις έτσι αν και θέλω την βοήθεια σου σε κάτι άλλο, πάλι με ρούχα.

Παράθεση

Wild_Boy

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Wild_Boy
Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 347 μηνύματα.

O Wild_Boy IMY έγραψε στις 04:44, 19-08-12:

ΠΑΝΤΟΦΛΕΣ!

Άνεση όμως μιλάμε.

Τέσπα, κάτι μη απρεπές. Από κει και πέρα με ότι βολεύεσαι.
Δεν είπαμε να πας και με τη φόρμα του μπογιατζή, αλλά όχι λες και βγήκες με την τσάκιση στο σακάκι από το εργοστάσιο. Απλό ντύσιμο, σιγά....

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 17:59, 22-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Darkness
Γεια σας.
Μου άρεσε πολύ από αυτά που βάλατε ως τώρα αυτό: http://www.phillyshop.gr/lacey-dress-cream.html
Έχω κάτι εγκαίνια στις 19 Σεπτεμβρίου, βοήθεια γενικότερη;

Καλή μου prinCess εσύ έχεις γούστο και το ξέρω οπότε μη με αφήσεις έτσι αν και θέλω την βοήθεια σου σε κάτι άλλο, πάλι με ρούχα.
Ααααα σόρρυ τώρα το είδα, δε δίνεις κι εσύ ένα λινκ να το δω.
Λοιπόν, είναι πρωί ή βράδυ;
  • Μπορείς να βάλεις ένα απλό φορεματάκι, ανάλογα το στυλ σου.
  • Ή μπορείς να βάλεις φούστα μπλούζα. Τέτοιο στύλ
  • Μπορείς να βάλεις και παντελόνι σκίνι με μια καλή μπλούζα και ωραίο παπουτσάκι.

Δε ξέρω τι εγκαίνια είναι και πόσο επίσημα είναι και πόσο θες να είσαι κι εσύ, οπότε απλά φλασιές μου ήρθαν.

Ps. είναι απλά ιδέες, μη με ρωτήσεις για μάρκες, γιατί το 90% από αυτά είναι από εξωτερικό. :/

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Θάλεια
H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε στις 18:09, 22-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από prinCess.
Ή μπορείς να βάλεις φούστα μπλούζα. Τέτοιο στύλ
Όμαγκαντ. Η μπλούζα είναι τέλεια.
Ίσως να προτιμούσα ψιλόμεσο σόρτς. Πάντως κι έτσι είναι πολύ πολύ καλό! Και το πέδιλο υπέροχο. Damn me.

Παράθεση

Backdrop

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Backdrop
H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 477 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε στις 19:44, 22-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Θάλεια
Όμαγκαντ. Η μπλούζα είναι τέλεια.
Ίσως να προτιμούσα ψιλόμεσο σόρτς. Πάντως κι έτσι είναι πολύ πολύ καλό! Και το πέδιλο υπέροχο. Damn me.
Κορίτσια εγω εχω βρει την τελεια λυση οταν προκειται για ρουχα!!
Σου προτείνω να δεις ενα σχεδιο που σου αρεσει και να το φτιαξεις σε μοδιστρα!!

Και μεχρι τα μεσα Σεπτεμβρη θα είναι έτοιμο και θα ειναι κομμένο και ραμμένο πάνω σου!!!!!!!!

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 18:15, 01-09-12:

Εγώ τελικά πήρα αυτό που κρύβει και τα πατσά.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 18:51, 15-01-13:

Κορίτσια για πείτε καμιά μάρκα ή κανένα κατάστημα που γνωρίζετε για επίσημα γυναικεία ρούχα, γιατί ιδέα δεν έχω.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 19:25, 15-01-13:

Πόσο επίσημα και πόσο ακριβά;
Raxevsky για πιο συντηρητικά αλλά ασφαλή, από στυλιστική άποψη
Karen Millen αλλά νομίζω δε στέλνουν/έχουν στην Ελλάδα

Αλλά προσωπικά θα κοιτούσα σίγουρα στα Zara
Και τα Mango, για cocktail και μάξι

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

dimitris001 (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη dimitris001
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,167 μηνύματα.

O dimitris001 έγραψε στις 20:05, 15-01-13:

Λοιπόν επειδή σε λίγο καιρό θα με βραβεύσουν σε μία τελετή θα ήθελα να μου πείτε κυρίως τα κορίτσια ΑΛΛΑ και τα αγόρια τι θα έπρεπε να φορέσω...
Θα είναι μία εκδήλωση στην οποία θα παρευρίσκονται πολύ γνωστοί ανθρωποι(πέρυσι τουλάχιστον υπουργοί,υφυπουργοί,περιφεριαρχες,δημαρχοι και μητροπολίτες) οπότε θέλω κατι το επίσημο απο την μία ΑΛΛΑ όχι το υπερβολικό απο την άλλη τύπου κοστούμι με γραβάτα/παπιγιον....γιατί είμαι και 18 χρονών!
Εγώ σκέφτομαι μάλλον μαύρο παντελόνι με μωβ πουκάμισο και ένα πλεκτό γιλέκο χρώματος γκρι....
Εσςείς τι λέτε?
Ευχαριστώ

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 20:13, 15-01-13:

Χμ, ίσως κάτι πιο επίσημο... Μπορείς πάντα να βάλεις κάτι άνετο και απλά από πάνω σακάκι/μπλέιζερ. Ακόμα και με τζην είναι καλό αυτό, κι είναι ένα κομμάτι που δε θα πάει χαμένο.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

MissKit (Bastet 1/3 ΜΕΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη MissKit
H Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,160 μηνύματα.

H MissKit έγραψε στις 20:18, 15-01-13:

Σκούρο τζιν οπωσδήποτε και χωρίς υποψία σκισίματος. Τα έχουμε δει κι αυτά.

Συμφωνώ με την από πάνω. Και το σακάκι σου να μην είναι γυαλιστερό για κανένα λόγο... Από μέσα ένα πουκάμισο και είσαι έτοιμος.

Το μαύρο - μωβ - γκρι, δεν ξέρω πόσο ωραίο θα δείχνει όλο μαζί. Για κάποιο λόγο δε με ενθουσιάζει η ιδέα.

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 20:32, 15-01-13:

Πουλόβερ με πλεκτό γιλέκο από πάνω μου φαίνεται υπερβολικό και μάλλον θα σκάσεις από τη ζέστη αν είναι σε κλειστό χώρο. Το πουλόβερ σκέτο μια χαρά είναι ή όπως είπαν και οι από πάνω, μια μπλούζα/πουκάμισο με ένα απλό σακάκι (κοντά στο χρώμα του παντελονιού).

Παράθεση

DreamsRevenge

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DreamsRevenge
H DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,241 μηνύματα.

H DreamsRevenge sans toit, ni loi έγραψε στις 21:03, 15-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από dimitris001
Εγώ σκέφτομαι μάλλον μαύρο παντελόνι με μωβ πουκάμισο και ένα πλεκτό γιλέκο χρώματος γκρι....
Εσςείς τι λέτε?
Ευχαριστώ

Συμφωνώ με σκούρο τζην χωρίς σκισίματα ή ό,τιδήποτε άλλο που να φαίνεται πολύ, λευκό ή έστω ανοιχτόχρωμο πουκάμισο, π.χ. ανοιχτό γκρι ή μπεζ σκέτο και από πάνω σακάκι. Ένα blazer αν και διαχρονικό κομμάτι μπορεί να σε κάνει να μεγαλοδείχνεις λίγο, ανάλογα βέβαια και με τον σωματότυπο και τη γενικότερη εμφάνιση σου.
Ένα μονόπετο ναυτικό μπλε ή σκουρο γκρι νομίζω είναι μια χαρά.
(Αν βάλεις γκρι πουκάμισο, μη βάλεις και γκρι σακάκι, γιατί μπορεί να μην "κάτσει" ο συνδυασμός των δύο αποχρώσεων του γκρι)

ΑΑΑ!!! και κατι διακριτικό σε παπούτσι, μοκασίνι ή από αυτά με τους μαλακούς πάτους όχι όμως να θυμίζει αθλητικό ή εκδρομικό...

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 23:20, 15-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Πόσο επίσημα και πόσο ακριβά;
Raxevsky για πιο συντηρητικά αλλά ασφαλή, από στυλιστική άποψη
Karen Millen αλλά νομίζω δε στέλνουν/έχουν στην Ελλάδα

Αλλά προσωπικά θα κοιτούσα σίγουρα στα Zara
Και τα Mango, για cocktail και μάξι

Από άποψη επισημότητας, τόση όση επιβάλλει μια κουμπαριά και από οικονομικής άποψης το όριό μου είναι 500 ευρώ.
Τα Raxevksy μου φαίνεται ότι απευθύνονται σε άλλες ηλικίες. Θα ήθελα κάτι που να μην είναι τόσο συντηρητικό. Περισσότερο κάτι σαν τα Karen Millen που αναφέρεις ψάχνω και που παρεμπιπτόντως στέλνουν στην Ελλάδα φορέματα (αγόρασε μια φίλη).

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 23:31, 15-01-13:

Παιδιά Karen Millen έχει εδώ και χρόνια στοκατζίδικα στην Αθήνα, έκλεισαν μερικά αλλά ακόμα έχει. Εχω πάρει φορέματα με 50 ευρώ, φούστες με 20 και τέτοια...

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 00:38, 16-01-13:

Τότε βουρ, της Karen Millen έχουν τέλεια εφαρμογή και ποιότητα!!
Πού είναι τα στοκατζήδικα;;

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 01:34, 16-01-13:

Λοιπόν επειδή σε λίγο καιρό θα με βραβεύσουν σε μία τελετή θα ήθελα να μου πείτε κυρίως τα κορίτσια ΑΛΛΑ και τα αγόρια τι θα έπρεπε να φορέσω...
Θα είναι μία εκδήλωση στην οποία θα παρευρίσκονται πολύ γνωστοί ανθρωποι(πέρυσι τουλάχιστον υπουργοί,υφυπουργοί,περιφεριαρχες,δημαρχοι και μητροπολίτες) οπότε θέλω κατι το επίσημο απο την μία ΑΛΛΑ όχι το υπερβολικό απο την άλλη τύπου κοστούμι με γραβάτα/παπιγιον....γιατί είμαι και 18 χρονών!
Εσςείς τι λέτε?
Ευχαριστώ
Δε μας λες καθόλου όμως τι στυλ έχεις.
Επειδή θα πας κάπου επίσημα δε σημαίνει ότι πρέπει να' σαι και τελείως στη τρίχα.

Τζιν γκρίζο/μαύρο παντελόνι εφαρμοστό, γκρι πουκάμισο, μαύρη ΛΕΠΤΗ γραβάτα (λεπτή το τονίζω, γιατί βλέπω κάτι 15χρονα με τη γραβάτα του παππού) κι από πάνω μπορείς να βάλεις μια μπορντώ ή πράσινη σκούρα ζακέτα, τέτοιο στυλ για να σπάσει η μονοτονία.
Ζώνη-παπούτσι καφέ.
Παπούτσι θα πρότεινα κάποιο combat boot κι όχι κάποιο άλλο κλασσικό, για να φαίνεται πιο νεανικό.

Άλλος συνδυασμός είναι καφέ-μουσταρδί παντελόνι, μπλέ ζακέτα και από μέσα λευκό πουκάμισο.
Ξέρω είναι λίγο τολμηρά ως χρώματα, αλλά κομ ον. Παίξε.

--- το μωβ πουκάμισο μη το βάλεις.
--- έχω βαρεθεί να βλέπω τους πάντες με τζιν-πουκάμισο-σακάκι.
--- εμένα μ' αρέσουν οι γραβάτες σε νεαρές ηλικίες.

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 01:40, 16-01-13:

'Εχει ένα στο κολωνάκι κοντά στην πλατεία σε ένα δρόμο από Α...Τα άλλα δύο που έκλεισαν ήταν στο Μοσχάτο και στην Πατησίων, τώρα όλα τα ρούχα (καινούργια-παλιά) πρέπει να έχουν πάει στο Κολωνάκι (εκτός κι αν έχει κι άλλα). Θα έχουν αρχίσει και εκπτώσεις/προσφορές τώρα.

edit: έκλεισε και το Κολωνάκι, τελικά έχει στο Golden Hall, στον Πειραιά και στην Ακαδημίας. Διευθύνσεις εδώ:
https://www.karenmillen.com/StoreLoc...nt/fcp-content

Θυμάμαι είχα βρει και στην Κηφισιά πέρυσι, αλλά δεν παίρνω κι όρκο αν υπάρχει ακόμα έτσι όπως κλείνουν.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη christinelle : 16-01-13 στις 01:45.
Παράθεση

Lilla My

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lilla My
H Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 299 μηνύματα.

H Lilla My έγραψε στις 10:13, 16-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Ηρώ
Κορίτσια για πείτε καμιά μάρκα ή κανένα κατάστημα που γνωρίζετε για επίσημα γυναικεία ρούχα, γιατί ιδέα δεν έχω.
Ρίξε μια ματιά και σε Joseph Ribkoff. Δεν ξέρω αν/πού έχει μαγαζιά με αυτή τη μάρκα στην Ελλάδα, αλλά μπορείς πάντα να παραγγείλεις μέσω internet.

Παράθεση

spy-ak

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη spy-ak
H spy-ak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 4,747 μηνύματα.

H spy-ak έγραψε στις 11:44, 16-01-13:

Εσςείς τι λέτε?
Ευχαριστώ
Έχουν πει πολλούς συνδυασμούς προηγουμένως, ας πω κι εγώ έναν.

Θα μπορούσες να φορέσεις μπεζ παντελόνι με λευκό πουκάμισο και σκούρο μπλε σακάκι ή ζακέτα ή πουλόβερ και παπούτσια μάλλον καφέ.
Κάτι τέτοιο ας πούμε:

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ψαραδέλλη
H Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 23:09, 01-03-13:

Το παντελόνι σε βάφτιση επιτρέπεται ή θα μου την πει ο παπάς;

Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

H Θάλεια έγραψε στις 23:11, 01-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από Ψαραδέλλη
Το παντελόνι σε βάφτιση επιτρέπεται ή θα μου την πει ο παπάς;
Eννοείται πως επιτρέπεται! Νονά;

Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 23:12, 01-03-13:

Eννοείται πως επιτρέπεται! Νονά;
Ναι, νονά.
Για αυτό ρωτάω.
Μην γίνει κανένα θέμα.

Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

H Θάλεια έγραψε στις 23:14, 01-03-13:

Ναι, νονά.
Για αυτό ρωτάω.
Μην γίνει κανένα θέμα.
Η μαμά μου βάφτισε τον Οκτώβριο και έβαλε παντελόνα. Στον Αγ. Δημήτριο στη Θεσσαλονίκη, όχι μαλακίες. Σκληροπυρηνικοί οι τύποι.

Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 23:16, 01-03-13:

Η μαμά μου βάφτισε τον Οκτώβριο και έβαλε παντελόνα. Στον Αγ. Δημήτριο στη Θεσσαλονίκη, όχι μαλακίες. Σκληροπυρηνικοί οι τύποι.
Εγώ δεν έχω αποφασίσει ακόμα ακριβώς τι αλλά σίγουρα σκέφτομαι κάτι σε άσπρο.
Το χρώμα της αγνότητας.
Μη με περάσουν και για καμιά αμαρτωλή.

Παράθεση

Akis_Megara (possit felix esse)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Akis_Megara
Ο possit felix esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,292 μηνύματα.

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε στις 23:20, 01-03-13:

Προσοχή στα ντεκολτέ, έχω πετύχει σκηνικό που ο παπάς σταμάτησε τη βάφτιση για αυτό τον λόγο

Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

H Θάλεια έγραψε στις 23:20, 01-03-13:

Εγώ δεν έχω αποφασίσει ακόμα ακριβώς τι αλλά σίγουρα σκέφτομαι κάτι σε άσπρο.
Το χρώμα της αγνότητας.
Μη με περάσουν και για καμιά αμαρτωλή.
Καλό το άσπρο. Γράφει ωραία και στον φακό.
Η μάνα μαύρη παντελόνα άσπρη μπλούζα. Σαν γκαρσόν ήταν, αλλά έστω στυλάτο γκαρσόν.
Καλοκαίρι βαφτίζεις; Αν είναι Μάρτιο ή Οκτώβριο είναι οι πιο δύσκολες εποχές για να ψωνίσεις.

Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 23:28, 01-03-13:

Καλό το άσπρο. Γράφει ωραία και στον φακό.
Η μάνα μαύρη παντελόνα άσπρη μπλούζα. Σαν γκαρσόν ήταν, αλλά έστω στυλάτο γκαρσόν.
Καλοκαίρι βαφτίζεις; Αν είναι Μάρτιο ή Οκτώβριο είναι οι πιο δύσκολες εποχές για να ψωνίσεις.
Κάπου μετά το Πάσχα.
Εγώ σκεφτόμουν όλα άσπρα.
Άμα βρω καμιά φωτό τι σκέφτομαι να βάλω, θα βάλω.

Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

H Θάλεια έγραψε στις 23:35, 01-03-13:

Κάπου μετά το Πάσχα.
Εγώ σκεφτόμουν όλα άσπρα.
Άμα βρω καμιά φωτό τι σκέφτομαι να βάλω, θα βάλω.
Και οι ολόσωμες φόρμες είναι ωραίες. Πάντως μία συμβουλή. Μην ξεχυθείς από τώρα στις αγορές. Πάνε 1-2 εβδομάδες πριν την βάφτιση για να δεις και πως θα είναι ο καιρός πάνω κάτω.

Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 23:58, 01-03-13:

Και οι ολόσωμες φόρμες είναι ωραίες. Πάντως μία συμβουλή. Μην ξεχυθείς από τώρα στις αγορές. Πάνε 1-2 εβδομάδες πριν την βάφτιση για να δεις και πως θα είναι ο καιρός πάνω κάτω.
Δεν είχα σκοπό από τώρα. Ευχαριστώ πάντως για τη συμβουλή.
Σκεφτόμουν κάτι σε τέτοιο στυλ ή μήπως θα είναι λες και πάω για καφέ;

Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

H Θάλεια έγραψε στις 00:04, 02-03-13:

Δεν είχα σκοπό από τώρα. Ευχαριστώ πάντως για τη συμβουλή.
Σκεφτόμουν κάτι σε τέτοιο στυλ ή μήπως θα είναι λες και πάω για καφέ;
Εμένα πάντως μ'αρέσει πολύ αυτό το στυλ. Και η μητέρα μου πάνω κάτω τέτοιο στυλ είχε. Κοίτα, μην σκέφτεσαι "πρέπει να ντυθώ έτσι, γιατί είναι βάφτιση και είμαι νονά", ντύσου πάνω απ'όλα άνετα. Όχι τίποτα άλλο, σκέψου ότι θα είσαι τόσες ώρες στο πόδι.

Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 00:32, 02-03-13:

Εμένα πάντως μ'αρέσει πολύ αυτό το στυλ. Και η μητέρα μου πάνω κάτω τέτοιο στυλ είχε. Κοίτα, μην σκέφτεσαι "πρέπει να ντυθώ έτσι, γιατί είναι βάφτιση και είμαι νονά", ντύσου πάνω απ'όλα άνετα. Όχι τίποτα άλλο, σκέψου ότι θα είσαι τόσες ώρες στο πόδι.
Ναι, το ξέρω. Δεν είναι η πρώτη φορά που βαφτίζω.
Γι αυτό θέλω να αποφύγω τις πολλές γκλαμουριές ώστε να αισθάνομαι άνετα.

Παράθεση

DreamsRevenge

Επιφανές Μέλος

H DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,241 μηνύματα.

H DreamsRevenge sans toit, ni loi έγραψε στις 01:00, 02-03-13:

Ναι, το ξέρω. Δεν είναι η πρώτη φορά που βαφτίζω.
Γι αυτό θέλω να αποφύγω τις πολλές γκλαμουριές ώστε να αισθάνομαι άνετα.
Τί ώρα είναι η βάφτιση?

Αν ειναι απογευμα και εχει και τραπεζι μετα ειναι πιο σοβαρα τα πραγματα, αν ειναι πρωι και ακομα και να εχει τραπεζι, θα ειναι σαφώς πιο χαλαρα και άνετα

Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 01:11, 02-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από DreamsRevenge
Τί ώρα είναι η βάφτιση?

Αν ειναι απογευμα και εχει και τραπεζι μετα ειναι πιο σοβαρα τα πραγματα, αν ειναι πρωι και ακομα και να εχει τραπεζι, θα ειναι σαφώς πιο χαλαρα και άνετα
Πρωί θα είναι.
Άρα με παίρνει να φορέσω κάτι απλό εεεεεεε;;;;;;;

Παράθεση

DreamsRevenge

Επιφανές Μέλος

H DreamsRevenge sans toit, ni loi έγραψε στις 01:23, 02-03-13:

Πρωί θα είναι.
Άρα με παίρνει να φορέσω κάτι απλό εεεεεεε;;;;;;;
ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙ

(αυτοσχεδιασε ελευθερα)

Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,737 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 10:10, 02-03-13:

Το πρώτο με χίλια.... και παρόλο που η κοπέλα το φορά με τυπου αθλητικά παπουτσακια...είναι πολυ super!

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DreamsRevenge

Επιφανές Μέλος

H DreamsRevenge sans toit, ni loi έγραψε στις 21:17, 02-03-13:

Οι προτάσεις της venividivici είναι άψογες, δεν το συζητώ

...αν τώρα γίνει η βάφτιση προς το καλοκαίρι ή αρχές φθινοπώρου και μάλιστα θα είναι σε πρωινή ώρα, εγώ θα φορούσα άνετα μια παντελόνα σαν αυτή

με μια απλή λινή πουκαμίσα από πάνω για άνεση.
Ως νονά θα έχεις και το μωρό στα χέρια για καποιες στιγμες...

Παπούτσι ένα μαλακό μοκασίνι σε έντονο χρώμα ίσως κόκκινο για να κανει τη διαφορα?

Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 21:55, 02-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από DreamsRevenge
Οι προτάσεις της venividivici είναι άψογες, δεν το συζητώ

...αν τώρα γίνει η βάφτιση προς το καλοκαίρι ή αρχές φθινοπώρου και μάλιστα θα είναι σε πρωινή ώρα, εγώ θα φορούσα άνετα μια παντελόνα σαν αυτή

με μια απλή λινή πουκαμίσα από πάνω για άνεση.
Ως νονά θα έχεις και το μωρό στα χέρια για καποιες στιγμες...

Παπούτσι ένα μαλακό μοκασίνι σε έντονο χρώμα ίσως κόκκινο για να κανει τη διαφορα?
Τα βαφτίσια θα γίνουν μέσα Μαίου. Δεν ξέρω πόσο καλόκαιρι θα είναι τότε.
Κι εμένα μου άρεσαν πολύ οι προτάσεις της Veni. Έπιασε το στυλ μου ακριβώς. Στην αρχή κι εγώ σκεφτόμουν κάτι σε λευκό ταγέρ σαν την πρώτη εικόνα της Veni. Αλλά μου άρεσε πολύ και το δεύτερο σύνολο από κάτω. Απλά στη δεύτερη εικόνα θα έβαζα και μια λεπτομέρεια στο λαιμό για να μη φαίνεται το μπλουζάκι "άδειο". Αλλά τώρα που το σκέφτομαι δεν είναι βολικό να φοράς κρεμαστά εκείνη την ημέρα γιατί το μωρό μπορεί να τα τραβάει. Οπότε άκυρο το κρεμαστό. Μάλλον κανένα σκουλαρίκι.
Και η δική σου πρόταση μου άρεσε πάρα πολύ Dreams. Είναι πάλι στο στυλ μου αυτό που προτείνεις οπότε δε θα αισθάνομαι έξω από τα νερά μου.
Στα κόκκινα παπούτσια έχω μια ένσταση. Δεν αγαπώ πολύ το κόκκινο χρώμα πάνω μου.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους