Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,078 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,666 μηνύματα σε 74,624 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Έρωτες εξ' αποστάσεως

Πιστεύετε ότι μια σχέση από απόσταση μπορεί να κρατήσει;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 68)
Ναι
40
58,82%
Όχι
28
41,18%

Himela

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,246 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 09:11, 11-10-10:

Αρχική Δημοσίευση από thanasis31
Δέν ξέρω. Για πόσο θα συνεχίσει και που θα καταλήξει.
Αυτό είναι το πιο σημαντικό. Τι σκέφτεσαι να κάνεις; Σκοπεύεις να μετοικήσεις κοντά της; Σκοπεύει να έρθει εκείνη εδώ; Θεωρώ οτι και τα δύο είναι δύσκολα. Σκέψου το καλά. Αν δε σκοπεύεις να κάνετε κάτι από τα δύο σκέψου μήπως είναι χάσιμο χρόνου και λυπάμαι που γίνομαι πεζή.

Τι είναι αυτό που έχεις και θεωρείς οτι οι Ελληνίδες δε σε θέλουν; Αν στο έχουν πει 10 - 20 - 100 γυναίκες δε σημαίνει οτι δεν υπάρχει κάποια εκεί έξω που να σε θέλει και να σε αγαπήσει.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 17:35, 11-10-10:

Μέχρι στιγμής έχουμε περάσει περισσότερεες στιγμές Online παρά "πραγματικές". Αλλά στην καρδιά όλα επιτρέπονται.
Δέν ξέρω. Για πόσο θα συνεχίσει και που θα καταλήξει.
Μόνο εσύ και η αγαπημένη σου γνωρίζετε μέχρι πού μπορείτε να φτάσετε για να κρατήσετε αυτή την αγάπη ζωντανή.
Καμία σχέση δεν είναι εύκολη και καμία δεν συνοδεύεται από εγγυήσεις για την κατάληξή της, πόσο μάλλον η δική σας.
Οι σχέσεις που δοκιμάζει η απόσταση, αν τα καταφέρουν, έχουν πολύ ισχυρά θεμέλια και ένα εξαιρετικά ρομαντικό παρελθόν να διηγηθούν... Κάτι ξέρω κι εγώ από απόσταση...
Tο ανέφικτο είναι μονάχα αυτό που δεν έγινε ακόμη...Στο χέρι σας είναι να το κάνετε εφικτό.

Γνωρίζω ένα ζευγάρι που τώρα ζει μαζί με τα δύο του παιδιά στην Αυστραλία. Η γνωριμία έγινε στο διαδίκτυο. Εκείνος στη Θεσσαλονίκη, εκείνη στη μακρινή Αυστραλία. Πρόσφατα που τους συνάντησα online ήταν τρισευτυχισμένοι μετά από 10 χρόνια γάμου...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

thanasis31

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη thanasis31
Ο thanasis31 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

O thanasis31 έγραψε στις 18:46, 11-10-10:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Αυτό είναι το πιο σημαντικό. Τι σκέφτεσαι να κάνεις; Σκοπεύεις να μετοικήσεις κοντά της; Σκοπεύει να έρθει εκείνη εδώ; Θεωρώ οτι και τα δύο είναι δύσκολα. Σκέψου το καλά. Αν δε σκοπεύεις να κάνετε κάτι από τα δύο σκέψου μήπως είναι χάσιμο χρόνου και λυπάμαι που γίνομαι πεζή.

Τι είναι αυτό που έχεις και θεωρείς οτι οι Ελληνίδες δε σε θέλουν; Αν στο έχουν πει 10 - 20 - 100 γυναίκες δε σημαίνει οτι δεν υπάρχει κάποια εκεί έξω που να σε θέλει και να σε αγαπήσει.
Σκέφτεσαι με την λογική αλλά όχι πεζά. Αυτή δέν μπορεί να έρθει και να δουλέψει εδώ (με μισθό πέινας σε σχέση με τη χώρα της) και εγώ είναι εξαιρετικά δύσκολο να πάω εκεί. Χάσιμο χρόνου; απο το να κάθομαι μόνος και να μην ενδιαφέρω/ με ενδιαφέρει καμμια άλλη; απο τη στιγμή που και οι δυό μας δέν έχουμε κάτι άλλο... το δέσιμο είναι πολύ ισχυρό.

Έχω σταματήσει να βγάινω. Οι φίλοι άρχισαν και παντρεύονται σιγά σιγά, το ίδιο και ξαδέλφια. Με τις τόσες χυλόπιτες και τα άκυρα έχω σταματήσει να κυνηγάω. Το να πιστεύω σε ... θαύματα είναι λίγο κουτό. Αν τύχαινε κάτι θα το σκεφτόμουν και θα αξιολογούσα το πότε θα σταματήσω. Το έχουμε συζητήσει κι αυτό.

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Μόνο εσύ και η αγαπημένη σου γνωρίζετε μέχρι πού μπορείτε να φτάσετε για να κρατήσετε αυτή την αγάπη ζωντανή.
Καμία σχέση δεν είναι εύκολη και καμία δεν συνοδεύεται από εγγυήσεις για την κατάληξή της, πόσο μάλλον η δική σας.
Οι σχέσεις που δοκιμάζει η απόσταση, αν τα καταφέρουν, έχουν πολύ ισχυρά θεμέλια και ένα εξαιρετικά ρομαντικό παρελθόν να διηγηθούν... Κάτι ξέρω κι εγώ από απόσταση...
Tο ανέφικτο είναι μονάχα αυτό που δεν έγινε ακόμη...Στο χέρι σας είναι να το κάνετε εφικτό.

Γνωρίζω ένα ζευγάρι που τώρα ζει μαζί με τα δύο του παιδιά στην Αυστραλία. Η γνωριμία έγινε στο διαδίκτυο. Εκείνος στη Θεσσαλονίκη, εκείνη στη μακρινή Αυστραλία. Πρόσφατα που τους συνάντησα online ήταν τρισευτυχισμένοι μετά από 10 χρόνια γάμου...
Σίγουρα... απλά όλα είναι αβέβαια. Αβέβαια και έθραυστα.
Παίζουν όλα ρόλο. Ίσως φταίει η γενικότερη γκαντεμιά μου. Μπλέκω σε δύσκολες καταστάσεις

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 19:00, 11-10-10:

απο τη στιγμή που και οι δυό μας δέν έχουμε κάτι άλλο... το δέσιμο είναι πολύ ισχυρό.
Συγγνώμη αν φανώ κάπως, όμως ο τρόπος που παρουσιάσεις την κατάσταση είναι πολύ φλατ. "Είμαι μόνος, κάθομαι μπροστά στον υπολογιστή και μιλάω με κάποιον άλλον άνθρωπο που είναι επίσης μόνος, ώστε να κάνουμε την μοναξιά μας ελαφρύτερη". Νομίζω πως έχεις μπει σε φαύλο κύκλο με λάθος αφετηρία.

Αν τύχαινε κάτι θα το σκεφτόμουν και θα αξιολογούσα το πότε θα σταματήσω. Το έχουμε συζητήσει κι αυτό.
Και μόνο το γεγονός ότι σκέφτεσαι ότι αν τύχαινε κάτι εδώ θα σταματούσες την σχέση μου δείχνει ότι δεν υπάρχει το απαραίτητο πάθος κι ο έρωτας που μπορεί να κάνει την συγκεκριμένη σχέση ουσιαστική. Ημίμετρο μου φαίνεται. Αν ήσουν ερωτευμένος θα το είχες κυνηγήσει, το ίδιο κι εκείνη.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Iliaki (Βανίλια)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Iliaki
H Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 771 μηνύματα.

H Iliaki έγραψε στις 19:50, 11-10-10:

Οι σχέσεις από απόσταση(στην δική μου ηλικία, και γενικά όμως) είναι ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ δύσκολες... Όμως όχι ακατόρθωτες. Και όσο για το αν υπάρχει έρωτας όλα γίνονται... ε δεν είναι τόσο απλό.. είναι?

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,246 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 09:25, 12-10-10:

Σκέφτεσαι με την λογική αλλά όχι πεζά. Αυτή δέν μπορεί να έρθει και να δουλέψει εδώ (με μισθό πέινας σε σχέση με τη χώρα της) και εγώ είναι εξαιρετικά δύσκολο να πάω εκεί. Χάσιμο χρόνου; απο το να κάθομαι μόνος και να μην ενδιαφέρω/ με ενδιαφέρει καμμια άλλη; απο τη στιγμή που και οι δυό μας δέν έχουμε κάτι άλλο... το δέσιμο είναι πολύ ισχυρό.
Γεμίζετε λοιπόν τις μοναξιές σας. Ή έτσι νομίζετε τουλάχιστον. Γιατί στο λέω από πείρα, τίποτα δεν μπορεί να αντικαταστήσει μια αγκαλιά, ένα φιλί, ένα βλέμμα. Ούτε όλα τα ερωτόλογα κι οι όρκοι αγαπης του κόσμου. Δυστυχώς θα έρθει μια στιγμή (αν δεν έχει έρθει ήδη) που κι οι δυο θα κουραστείτε να κλείνετε τον υπολογιστή και να είστε στην ουσία μόνοι.

Έχω σταματήσει να βγάινω. Οι φίλοι άρχισαν και παντρεύονται σιγά σιγά, το ίδιο και ξαδέλφια. Με τις τόσες χυλόπιτες και τα άκυρα έχω σταματήσει να κυνηγάω. Το να πιστεύω σε ... θαύματα είναι λίγο κουτό. Αν τύχαινε κάτι θα το σκεφτόμουν και θα αξιολογούσα το πότε θα σταματήσω. Το έχουμε συζητήσει κι αυτό.
Όσο άσχημος, φτωχός, σκατάς κι αν είσαι (υποθέσεις κάνω, μην παρεξηγηθείς) είμαι ΣΙΓΟΥΡΗ πως θα βρεθεί μια κοπέλα για σένα. Θανάση να ξέρεις στη ζωή όλα θέλουν προσπάθεια, τίποτα δε μας χαρίζεται έτσι απλά. Για τα πάντα πρέπει να προσπαθήσεις. Βάλε αυτό το σκοπό στη ζωή σου, βρες πράγματα που σου αρέσει να κάνεις, γνώρισε νέους ανθρώπους και το ένα θα φέρει το άλλο. Μην αφήνεις τη ζωή σου να κυλάει έτσι άσκοπα, κρίμα είναι.

Το να πιστεύεις σε θαύματα είναι κουτό. Το να προσπαθήσεις να δημιουργήσεις ένα είναι ευλογία. Μην παραιτείσαι.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Iliaki (Βανίλια)

Διάσημο Μέλος

H Iliaki έγραψε στις 12:39, 12-10-10:

Το να πιστεύεις σε θαύματα είναι κουτό. Το να προσπαθήσεις να δημιουργήσεις ένα είναι ευλογία. Μην παραιτείσαι.
Tι γλυκό και ελπιδοφόρο..

Παράθεση

Pure_Seduction

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Pure_Seduction
H Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται 3D designer . Έχει γράψει 2,025 μηνύματα.

H Pure_Seduction ΠΑΝΤΟΥ ΜΑΖΙ! έγραψε στις 00:36, 20-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από drunk
Μάτια που δε βλέπονται γρήγορα λησμονιούνται;Ή μήπως γρηγορότερα αλληλοεπιθυμούνται;Οι απόψεις διίστανται.Τί λέτε;
Και τα 2Αναλογα τον χαρακτηρα
Στη δικη μου περιπτωση ( εχω σχεση απο αποσταση εδω και λιγο καιρο) ισχυει το δευτερο
Ειναι βεβαια αρχη ακομα!
Παντως μακροπροθεσμα,επειδη τελειωνω τη σχολη σε λιγο καιρο,εχω την ευκολια να βρω καποια δουλιτσα για να ειμαι κοντα του.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Chemwizard (Αγνός Χημικός)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Chemwizard
Ο Αγνός Χημικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,274 μηνύματα.

O Chemwizard παντού μαζί-σε οποιαδήποτε κατάσταση έγραψε στις 00:50, 20-01-11:

Όσο άσχημος, φτωχός, σκατάς κι αν είσαι είμαι ΣΙΓΟΥΡΗ πως θα βρεθεί μια κοπέλα για σένα.
Τι καλή

Αρχική Δημοσίευση από Pure_Seduction
Και τα 2Αναλογα τον χαρακτηρα
Στη δικη μου περιπτωση ( εχω σχεση απο αποσταση εδω και λιγο καιρο) ισχυει το δευτερο
Ειναι βεβαια αρχη ακομα!
Παντως μακροπροθεσμα,επειδη τελειωνω τη σχολη σε λιγο καιρο,εχω την ευκολια να βρω καποια δουλιτσα για να ειμαι κοντα του.
Ό,τι και να βρεις θα σε περιμένει γιατί σ'αγαπάει.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 00:51, 25-01-11:

Όσο άσχημος, φτωχός, σκατάς κι αν είσαι είμαι ΣΙΓΟΥΡΗ πως θα βρεθεί μια κοπέλα για σένα.

Μην κολλήσεις στο ότι θα κουτσαίνει και θα έχει ένα γυάλινο μάτι. Πάνω απ' όλα θα σ' αγαπά!

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 10:09, 25-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Μην κολλήσεις στο ότι θα κουτσαίνει και θα έχει ένα γυάλινο μάτι. Πάνω απ' όλα θα σ' αγαπά!
Δηλαδή τι θες να πεις με αυτό; Οτι όσοι είναι κουτσοί και στραβοί δεν αξίζουν να αγαπηθούν;

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

rosa azul

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη rosa azul
H rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,105 μηνύματα.

H rosa azul έγραψε στις 17:09, 28-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από drunk
Μάτια που δε βλέπονται γρήγορα λησμονιούνται;Ή μήπως γρηγορότερα αλληλοεπιθυμούνται;Οι απόψεις διίστανται.Τί λέτε;
Το ποτηρι ειναι μισοαδειο 'η μισογεμάτο;εξαρταται παντα από την οπτική γωνια του καθενός....προσωπικά.. προσπαθω στη ζωή μου να το βλεπω και να το εχω το ποτηρι μισογεματο..ναπινω με μικρες μικρες γουλιτσεςαισιοδοξια....αρα θελω να πιστευω οτι αλληλοεπιθυμουνται...εαν αγαπιουνται....η αποσταση εκμηδενιζεται....κλεινεις τα ματια και τον εχεις τον αλλον διπλα σου....τον νοιωθεις ....τον μυριζεις...μεχρι να τον ξαναδεις....

Παράθεση

Siena

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Siena
H Siena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H Siena proxorao feugo mprosta! :D έγραψε στις 18:06, 02-02-11:

Ημουνα κατα της αποστασης, αλλα ως γνωστον οσα "οχι" λες στη ζωη σου τα λουζεσαι στο τελος. Η τωρινη μου σχεση (ειμαστε 11 μηνες μαζι περιπου) ξεκινησε απο αποσταση 130 χιλιομετρων περιπου. Η αληθεια ειναι οτι αν δεν ειχε αυτοκινητο να ερχεται σε 1,5 ωρα εκει που ημουν, η σχεση δυσκολα θα διατηρουνταν διοτι εκεινος δουλευει 6ημερο (και τα Σαββατα). Ξεκινησαμε για την πλακα μας, αλλα μετα δυναμωσε. Για 8 μηνες βρισκομασταν για 1 μερα τη βδομαδα περιπου. Τους τελευταιους 3 μηνες ομως εκανα εγω την αλλαγη και γυρισα στην πολη μου οποτε και ειμαστε πια "κανονικα" μαζι. Υστερα απο 8 μηνες η αληθεια ειναι οτι μας κουρασε αρκετα η ολη κατασταση με αυτη τη συχνοτητα που βρισκομασταν, καθως πιστευω πως τα προβληματα και οι διαφορες παρεξηγησεις λυνονται πιο ευκολα απο κοντα με αμεση επαφη και οχι απ το τηλεφωνο.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,202 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 18:21, 02-02-11:

Είναι απαίσιο να είναι ο άλλος χάλια ψυχολογικά, για οποιοδήποτε λόγο, και να μην μπορείς να είσαι κοντά του.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mariw

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Mariw
H Mariw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 88 μηνύματα.

H Mariw Let the good times roll.... έγραψε στις 18:25, 26-02-11:

Το χειρότερο είναι να είσαι με κάποιον να περνάτε τέλεια μαζί και την πιο ακατάλληλη στιγμή βγαίνουν οι βάσεις και ο ένας περνάει στην Κρήτη και ο άλλος στην Θεσσαλονίκη.....Εκεί τι κάνεις?????

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 18:42, 26-02-11:

Ξαναδίνει ο ένας από τους δύο ή και οι δύο με την ελπίδα πως του χρόνου θα είστε πιο τυχεροί και θα περάσετε στην ίδια πόλη και κάνετε υπομονή ένα χρόνο. Ή αυτό ή χωρίζεις. Εκτός κι αν ο ένας δεν πάει καθόλου μέχρι να ξαναδώσει, που φυσικά δεν το συνιστώ καθόλου.

Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 18:51, 26-02-11:

Είχα μια σχέση εξ αποστάσεως (και παίζει κ να είχα ξαναπαντήσει όταν άνοιξε αυτό το θέμα αλλά πού να θυμάμαι;!). Έχει τα θετικά της έχει και τα αρνητικά της. Και εξαρτάται και από πολλούς παράγοντες, όπως για τι απόσταση μιλάμε, πόσο συχνά βρίσκεται το ζευγάρι, πόσο καιρό είναι μαζί... Γνώμη μου είναι οτι δε μπορεί να αντέξει ένα ζευγάρι για πολύ καιρό σε απόσταση. Είναι κάτι που φθείρει αρκετά τη σχέση...

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Siena

Νεοφερμένος

H Siena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H Siena proxorao feugo mprosta! :D έγραψε στις 19:18, 26-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από Mariw
Το χειρότερο είναι να είσαι με κάποιον να περνάτε τέλεια μαζί και την πιο ακατάλληλη στιγμή βγαίνουν οι βάσεις και ο ένας περνάει στην Κρήτη και ο άλλος στην Θεσσαλονίκη.....Εκεί τι κάνεις?????
Μαριω,
και εδω παιζει το αιωνιο θεμα των χρηματων. Δηλαδη αν υπαρχει παρα πολυ μεγαλη οικονομικη ανεση σε εναν απ τους 2 ή και στους 2 τοτε κανονιζετε να βρισκεστε 1 φορα την εβδομαδα (μια ο ενας και μια ο αλλος). Ειναι μια καλη συχνοτητα 2 ημερες full την εβδομαδα πιστευω.

Η δευετρη λυση ειναι αυτη που ειπε και καποιος πιο πανω, ο ενας απ τους 2 ξαναδινει και συμπληρωνει στο μηχανογραφικο μονο την περιοχη του αλλου.

Τριτη λυση δυστυχως ειναι ο χωρισμος. Δειτε το πως παει χωρια γιατι ειστε ακομα πολυ νεοι και οι 2. Ποτε δεν ξερεις πως θα εξελιχθουν τα πραγματα στο μελλον. Ειδικα αν ειστε απο το ιδιο μερος. Σε ΚΑΜΙΑ ομως περιπτωση μην παρατησει κανεις απ τους δυο τις σπουδες του γιατι αυτο θα ειναι κατι που θα το μετανιωνετε μια ζωη μετα.

Παράθεση

Mariw

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Mariw
H Mariw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 88 μηνύματα.

H Mariw Let the good times roll.... έγραψε στις 21:06, 26-02-11:

Με το παιδί αυτό τα χαλάσαμε λίγο πριν φύγει για Κρήτη......πλέον μιλάμε σαν φίλοι αλλά εγώ τον αγαπάω πολύ βλέπετε 2,5 χρόνια σχέσης δεν ξεχνιούνται σε μια εβδομάδα....Όσον αφορά το θέμα πιστεύω οτι για μία σχέση από απόσταση ισχυεί το εξής η απόσταση σβήνει τα μέτρια πάθη και φουντώνει τα μεγάλα......

Παράθεση

katalinos

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη katalinos
Ο katalinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 446 μηνύματα.

O katalinos έγραψε στις 21:09, 26-02-11:

Όσον αφορά το θέμα πιστεύω οτι για μία σχέση από απόσταση ισχυεί το εξής η απόσταση σβήνει τα μέτρια πάθη και φουντώνει τα μεγάλα......
παράξενο - πάντα πίστευα το αντίθετο

Παράθεση

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Νωεύς
Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 4,820 μηνύματα.

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε στις 21:30, 26-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από katalinos
παράξενο - πάντα πίστευα το αντίθετο
Τι παραξενεύεσαι, μικρέ; Δίκιο είχες!

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 21:51, 26-02-11:

Όσον αφορά το θέμα πιστεύω οτι για μία σχέση από απόσταση ισχυεί το εξής η απόσταση σβήνει τα μέτρια πάθη και φουντώνει τα μεγάλα......
Μην κοιτάς τι ακούς. Να κοιτάς τι νιώθεις, διότι τη φιλοσοφία της αγάπης τη φτιάχνει κανείς μόνος του για τη δική του περίπτωση.

Άμα είναι μεγάλο το πάθος, ούτε ο θάνατος δεν το σβήνει, πόσο μάλλον η απόσταση κι ο χωρισμός.

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

SICX (GEORGE)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη SICX
Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,135 μηνύματα.

O SICX αναξιος αυτης, της ωραιοτερης ολων έγραψε στις 01:55, 27-02-11:

η αγαπη ειναι σαν φλογα. η μικρη φλογα σβηνει στον ανεμο, η μεγαλη εξαπλωνεται......ειναι ενα πολυ ζορικο τεστ, μονο οι αληθινοι θα αντεξουν.

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Siena

Νεοφερμένος

H Siena proxorao feugo mprosta! :D έγραψε στις 04:39, 27-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από Subject to change
To θεμα είναι οτι πρέπει να υπάρχει η προοπτική να εξαλειφθεί η απόσταση στο μέλλον αλλιώς σκούρα τα πράγματα...
Και για να τελειωνουμε με αυτο το θεμα, η πιο συντομη απαντηση που θα μπορουσε να δοθει ειναι αυτη και την ασπαζομαι απολυτα. Αν δεν υπαρχει η προοπτικη καποια στιγμη το ζευγαρι να ζησει μαζι, δε νομιζω οτι η σχεση θα κρατησει. Για να μιλαμε ειλικρινα τωρα.

Παράθεση

SICX (GEORGE)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη SICX
Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,135 μηνύματα.

O SICX αναξιος αυτης, της ωραιοτερης ολων έγραψε στις 14:28, 27-02-11:

ε αυτο εννοειται δν θα εχετε σχεση εξ αποστασεως για μια ζωη ελεος, νομιζω ειναι αυτονοητο ετσι?! παντως γενικα σε μια σχεση λογω δουλειας, σπουδων, καποιων τυχον προβληματων απροοπτων μπορει να χρειαστει να μεινετε χωριστα για ενα διαστημα...καλο ειναι να μαθετε να αντεχετε απο τις πρωτες σας σχεσεις και να μην λετε "ε σιγα τωρα λυκειο ειμαστε σιγα τη σχεση, εχουμε ακομα....χεσ'το παμε γι αλλα!" αν φυσικα αγαπατε τον αλλον αλλιως δν εχει νοημα....

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 18:38, 03-08-11:

Εχουμε να βρεθουμε 4 μηνες,τι να κανουμε?
Γιατί βρε πουλάκι μου 4 μήνες; Δεν το χωράει το μυαλό μου! Δεν μπορεί, κάποια λύση θα υπάρχει

Εδώ ο δικός μου ζει σε άλλη χώρα (Νορβηγία) και πάλι το μέγιστο που έχουμε περάσει χωριστά είναι ένας μήνας!

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Pure_Seduction

Διακεκριμένο μέλος

H Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται 3D designer . Έχει γράψει 2,025 μηνύματα.

H Pure_Seduction ΠΑΝΤΟΥ ΜΑΖΙ! έγραψε στις 18:52, 03-08-11:

μπα,μπλεξαμε με γαμωεξεταστικες εκεινος και δουλεια εγω

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 19:08, 03-08-11:

μπα,μπλεξαμε με γαμωεξεταστικες εκεινος και δουλεια εγω
Μα και πάλι, η εξεταστική είναι ένας μήνας το πολύ, πες η δική του στη χειρότερη να είναι ένας διαφορετικός μήνας, και πάλι 2 μήνες, όχι 4...
Επίσης, υπάρχουν τα σαββατοκύριακα...

Και τι θα πει έμπλεξες με δουλειά εσύ, primarily φοιτήτρια δεν είσαι; Πάρε άδεια ανευ αποδοχών, αφου δεν σου είναι απολύτως απαραίτητη η δουλειά.

Sorry που επιμένω, αλλά μου φαίνεται πραγματικά αδύνατον να μην υπάρχει τρόπος να βρίσκεστε πιο συχνά

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

Ο Αγνός Χημικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,274 μηνύματα.

O Chemwizard παντού μαζί-σε οποιαδήποτε κατάσταση έγραψε στις 19:15, 03-08-11:

Λία,είναι λίγο μπέρδεμα.Σκέψου για παράδειγμα ότι εγώ έχω υποχρεωτικά εργαστήρια Τρίτη - Πέμπτη (παράδειγμα)και ένα τρίτο που μπαίνει άλλη μέρα,(Παρασκευή πχ)κι ενδάμεσα δουλεύω πάνω σε αυτά,δεν μπορώ να μετακινηθώ εκτός Κρήτης δηλαδή καν.

Εκτός αυτού,κι οικονομικά το πράγμα δεν είναι τόσο χαλαρό,ειδικά αυτήν την περίοδο-δεν είναι εύκολο και το αεροπλάνο.

Εκτός αυτού,η Όλγα δε σπουδάζει πλέον,πρακτική θα κάνει.Αν έχει δικαίωμα άδειας,θα το δούμε.

Παράθεση

Pure_Seduction

Διακεκριμένο μέλος

H Pure_Seduction ΠΑΝΤΟΥ ΜΑΖΙ! έγραψε στις 19:17, 03-08-11:

Μα και πάλι, η εξεταστική είναι ένας μήνας το πολύ, πες η δική του στη χειρότερη να είναι ένας διαφορετικός μήνας, και πάλι 2 μήνες, όχι 4...
Επίσης, υπάρχουν τα σαββατοκύριακα...

Και τι θα πει έμπλεξες με δουλειά εσύ, primarily φοιτήτρια δεν είσαι; Πάρε άδεια ανευ αποδοχών, αφου δεν σου είναι απολύτως απαραίτητη η δουλειά.

Sorry που επιμένω, αλλά μου φαίνεται πραγματικά αδύνατον να μην υπάρχει τρόπος να βρίσκεστε πιο συχνά
οχι δεν ειμαι φοιτητρια πια

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 19:22, 03-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από Chemwizard
Λία,είναι λίγο μπέρδεμα.Σκέψου για παράδειγμα ότι εγώ έχω υποχρεωτικά εργαστήρια Τρίτη - Πέμπτη (παράδειγμα)και ένα τρίτο που μπαίνει άλλη μέρα,(Παρασκευή πχ)κι ενδάμεσα δουλεύω πάνω σε αυτά,δεν μπορώ να μετακινηθώ εκτός Κρήτης δηλαδή καν.

Εκτός αυτού,κι οικονομικά το πράγμα δεν είναι τόσο χαλαρό,ειδικά αυτήν την περίοδο-δεν είναι εύκολο και το αεροπλάνο.

Εκτός αυτού,η Όλγα δε σπουδάζει πλέον,πρακτική θα κάνει.Αν έχει δικαίωμα άδειας,θα το δούμε.
Τα λεφτά μπορείτε να τα βάζετε μισά μισα για να μην υπάρχει τόσο πρόβλημα (μάλλον θα αναγκαστώ να το κάνω από Οκτώβρη που ο δικός μου θα μετακομίσει Αμερική και τα εισητήρια είναι πανάκριβα).

Να δουλεύεις πάνω σε αυτά μπορείς και όταν είσαι με την Όλγα, αρκεί μια σύνδεση internet φαντάζομαι.

Τέσπα, φαντάζομαι τώρα τον Αύγουστο θα έχετε έναν ολόκληρο μήνα, ε;

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O Chemwizard παντού μαζί-σε οποιαδήποτε κατάσταση έγραψε στις 19:26, 03-08-11:

Τα λεφτά μπορείτε να τα βάζετε μισά μισα για να μην υπάρχει τόσο πρόβλημα (μάλλον θα αναγκαστώ να το κάνω από Οκτώβρη που ο δικός μου θα μετακομίσει Αμερική και τα εισητήρια είναι πανάκριβα).

Να δουλεύεις πάνω σε αυτά μπορείς και όταν είσαι με την Όλγα, αρκεί μια σύνδεση internet φαντάζομαι.

Τέσπα, φαντάζομαι τώρα τον Αύγουστο θα έχετε έναν ολόκληρο μήνα, ε;
Την περιμένω από όταν μου δώσουν το οκ εδώ (μένω με την οικογένεια) μέχρι την εξεταστική.

ΟΠΟΤΕ έρθει η ευκαιρία ανεβαίνω πάνω με το ίντερνετ,αλλά είναι σπάνιες οι ευκαιρίες.Συνήθως κάθε δεύτερη μέρα πρέπει να είμαι για ένα πεντάωρο στον τομέα με τα εργαστήρια (είναι λογικό πως είναι πάρα πολλά,εκτός από τα θεωρητικά του τμήματος)

Απλά όσο ακόμη δεν είσαι ανεξάρτητος,δυσκολάκι.Περιμένω πως και πως την πρακτική.

Παράθεση

*Maria (^_^)*

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη *Maria (^_^)*
H *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,002 μηνύματα.

H *Maria (^_^)* Όλη η ζωή είναι ένα τυχερό παιχνίδι.... έγραψε στις 15:32, 25-08-11:

Είμαι κολλημένη μ'ενα παιδί που μιλούσαμε αρκετό καιρό. Μένει Αθήνα αλλά έρχεται κάθε καλοκαίρι εδώ στους συγγενείς του γιατί κανονικά είναι από Σέρρες. Έγινε κάτι μεταξύ μας δύο φορές και δυστυχώς αύριο φεύγει. Είμαι χάλια..δε θέλω να διακοπεί η επαφή μας . Φέτος τελείωσε το λύκειο και το μόνο που θέλω είναι να περάσει κάπου πιο κοντά. Χθες ενώ μιλούσαμε μου έλεγε πως είμαι η μοναδική που μιλάει ("ερωτικά" να το πω..). Δε ξέρω αν πρέπει να τον πιστέψω.. Μού έχει αναφέρει πολλές φορές για σχέση αλλά και οι δύο "φοβόμαστε" την απόσταση.

Ίσως να μη "κολλάει" στο παραπάνω topic αλλά δεν ήξερα που να γράψω.

Παράθεση

somebody

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη somebody
H somebody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 26 μηνύματα.

H somebody έγραψε στις 16:14, 25-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από Maria serres
Είμαι κολλημένη μ'ενα παιδί που μιλούσαμε αρκετό καιρό. Μένει Αθήνα αλλά έρχεται κάθε καλοκαίρι εδώ στους συγγενείς του γιατί κανονικά είναι από Σέρρες. Έγινε κάτι μεταξύ μας δύο φορές και δυστυχώς αύριο φεύγει. Είμαι χάλια..δε θέλω να διακοπεί η επαφή μας . Φέτος τελείωσε το λύκειο και το μόνο που θέλω είναι να περάσει κάπου πιο κοντά. Χθες ενώ μιλούσαμε μου έλεγε πως είμαι η μοναδική που μιλάει ("ερωτικά" να το πω..). Δε ξέρω αν πρέπει να τον πιστέψω.. Μού έχει αναφέρει πολλές φορές για σχέση αλλά και οι δύο "φοβόμαστε" την απόσταση.

Ίσως να μη "κολλάει" στο παραπάνω topic αλλά δεν ήξερα που να γράψω.
Κανεις δε θα σας πει τι θα κανετε, δεν του πεφτει λογος και δεν μπορει μαλιστα να σας επηρεασει αν εσεις εχετε παρει τις αποφασεις σας. Αλλα ειναι κριμα να φοβαστε και να αφησετε κατι να ξεθωριασει, δοκιμαστε πραγματα και βλεπετε επειτα, στην πορεια.
Ειναι λιγο ασχημο να παραιτεισαι απο κατι, απλα και μονο επειδη φοβασαι να το διαχειριστεις, χωρις καν να αποπειραθεις να το βιωσεις.

εντος εκτος και επι τ αυτα: Τα πε καλυτερα ενας καποιος. Δεν ξερω αν συμφωνω μαζι του, δεν εχω δοκιμασει ποτε μια τετοια σχεση. Αλλα νομιζω πως θελω τον αλλον διπλα μου καθε που εχω αναγκη να του μιλησω, να τον αγγιξω, να τον δω, να τον βρισω κι ολα αυτα τα ομορφα.

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 23:24, 25-08-11:

Η ιστορία σας είναι πολύ όμορφη μπορώ να πω.

Άμα ξεκινάτε αρνητικά και φοβάστε την απόσταση, σίγουρα δεν θα καταλήξετε κάπου. Η δική μου συμβουλή είναι ότι αν βρεις ένα άτομο με το οποίο ταιριάζεις, έχετε χημεία, έχετε αλληλοκατανόηση και στηρίζει ο ένας τον άλλον, go for it. Τέτοιες ευκαιρίες είναι once in a million, once in a billion και, αν είναι πολύ σπάνιο, once in a googolplex.
Δεν είναι εύκολο όσο ακούγεται, γενικά, να κάνεις μια ουσιαστική σχέση με ένα άτομο, δεδομένου του ότι οι άνθρωποι έχουν γίνει ψεύτικοι και οι περισσότερες σχέσεις είναι επιφανειακές. Εάν βρεις κάτι ουσιώδες, κάτι που σε συναρπάζει και ένα άτομο που θαυμάζεις, γιατί να μην το κάνεις;

Μπορεί να σε απασχολεί το "τι σόι σχέση μπορεί να είναι άμα δεν βλέπεις τον άλλον;". Συμφωνώ ότι είναι ακόμα πιο ωραίο όταν μπορείς να βλέπεις τον άνθρωπό σου λίγο πιο συχνά, και οι τωρινές οι συνθήκες δεν βοηθάνε τόσο. Αλλά άμα έχετε χημεία και ταιριάζετε, γιατί να τα παρατήσεις για αυτήν την λεπτομέρεια; Προτιμάς κάτι πιο επιφανειακό που να είναι κοντά σου;

Winners never quit, quitters never win, you know.

Συμπερασματικά, αν έχεις βρει ένα άτομο που να είναι αυτό που θες, προχώρα το. Στη θέση σου, αν ήμουν τόσο τυχερός, I would cross oceans for it.

10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Iliaki (Βανίλια)

Διάσημο Μέλος

H Iliaki έγραψε στις 00:08, 26-08-11:

Η ιστορία σας είναι πολύ όμορφη μπορώ να πω.

Άμα ξεκινάτε αρνητικά και φοβάστε την απόσταση, σίγουρα δεν θα καταλήξετε κάπου. Η δική μου συμβουλή είναι ότι αν βρεις ένα άτομο με το οποίο ταιριάζεις, έχετε χημεία, έχετε αλληλοκατανόηση και στηρίζει ο ένας τον άλλον, go for it. Τέτοιες ευκαιρίες είναι once in a million, once in a billion και, αν είναι πολύ σπάνιο, once in a googolplex.
Δεν είναι εύκολο όσο ακούγεται, γενικά, να κάνεις μια ουσιαστική σχέση με ένα άτομο, δεδομένου του ότι οι άνθρωποι έχουν γίνει ψεύτικοι και οι περισσότερες σχέσεις είναι επιφανειακές. Εάν βρεις κάτι ουσιώδες, κάτι που σε συναρπάζει και ένα άτομο που θαυμάζεις, γιατί να μην το κάνεις;

Μπορεί να σε απασχολεί το "τι σόι σχέση μπορεί να είναι άμα δεν βλέπεις τον άλλον;". Συμφωνώ ότι είναι ακόμα πιο ωραίο όταν μπορείς να βλέπεις τον άνθρωπό σου λίγο πιο συχνά, και οι τωρινές οι συνθήκες δεν βοηθάνε τόσο. Αλλά άμα έχετε χημεία και ταιριάζετε, γιατί να τα παρατήσεις για αυτήν την λεπτομέρεια; Προτιμάς κάτι πιο επιφανειακό που να είναι κοντά σου;

Winners never quit, quitters never win, you know.

Συμπερασματικά, αν έχεις βρει ένα άτομο που να είναι αυτό που θες, προχώρα το. Στη θέση σου, αν ήμουν τόσο τυχερός, I would cross oceans for it.
Ναι,συμφωνώ, πολύ ωραία και γλυκά ρομαντικά κλπ αυτά που λες. Όμως στην πράξη, όταν είσαι ερωτευμένος(εγώ για έρωτα μιλάω), και σου λείπει τόσο ο άνθρωπος σου που θέλεις να τσηρίξεις, να βγεις έξω και να φωνάζεις, όταν όλο σου το σώμα ζητάει την μυρωδιά του και το άγγιγμά του, δεν είναι τόοοσο εύκολο. Μπορεί να ακούγομαι μελοδραματική αλλά η δική μου μικρή εμπειρία μου λέει πως όσο πιο πολύ αγαπάς τον άλλον, άλλο τόσο όταν είναι μακριά σου σου είναι δύσκολο ακόμα και να προσποιείσαι ότι είσαι καλά.

Παράθεση

*Maria (^_^)*

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη *Maria (^_^)*
H *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,002 μηνύματα.

H *Maria (^_^)* Όλη η ζωή είναι ένα τυχερό παιχνίδι.... έγραψε στις 00:20, 26-08-11:

Μπορώ να πω πως είμαι ερωτευμένη...πολύ ερωτευμένη!
Δε ξέρω που θα καταλήξει όλο αυτό...και δε ξέρω αν πρέπει να του πω πως νιώθω. Να του εκμυστηρευτώ τα συναισθήματά μου δηλαδή...

Παράθεση

Iliaki (Βανίλια)

Διάσημο Μέλος

H Iliaki έγραψε στις 00:25, 26-08-11:

Μπορώ να πω πως είμαι ερωτευμένη...πολύ ερωτευμένη!
Δε ξέρω που θα καταλήξει όλο αυτό...και δε ξέρω αν πρέπει να του πω πως νιώθω. Να του εκμυστηρευτώ τα συναισθήματά μου δηλαδή...
άμα θέλεις να εχετε σχέση από απόσταση, και να κρατήσει κιόλας πρέπει να είσαι απόλυτα ειλικρινής μαζί του και για το τι αισθάνεσαι και για όλα.. από την αρχή της σχέσης σας μέχρι το τέλος..

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 00:39, 26-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από Iliaki
Ναι,συμφωνώ, πολύ ωραία και γλυκά ρομαντικά κλπ αυτά που λες. Όμως στην πράξη, όταν είσαι ερωτευμένος(εγώ για έρωτα μιλάω), και σου λείπει τόσο ο άνθρωπος σου που θέλεις να τσηρίξεις, να βγεις έξω και να φωνάζεις, όταν όλο σου το σώμα ζητάει την μυρωδιά του και το άγγιγμά του, δεν είναι τόοοσο εύκολο. Μπορεί να ακούγομαι μελοδραματική αλλά η δική μου μικρή εμπειρία μου λέει πως όσο πιο πολύ αγαπάς τον άλλον, άλλο τόσο όταν είναι μακριά σου σου είναι δύσκολο ακόμα και να προσποιείσαι ότι είσαι καλά.
Δεν μιλάω εκ του ασφαλούς, Ηλιάκι. Έχω ζήσει και ξέρω πολύ-πολύ καλά πώς είναι.
Ωστόσο προσπαθώ να είμαι ψύχραιμος εγώ σε αυτά. Ναι, οι συνθήκες σαφέστατα δεν σε βοηθάνε. Αλλά τι να κάνεις, να βολευτείς με κάτι μέτριο; Να συμβιβαστείς με κάτι που δεν σου αρέσει;

Δεν λέω ότι είναι εύκολο, αλλά έχω μάθει όταν βάζω ένα στόχο που ξέρω ότι αξίζει να τον κυνηγάω, ακόμα κι αν με χωρίζουν 1900 km από εκείνη. Εάν τελικά δεν ευδοκιμήσει, okey, προχωράμε παρακάτω. Αλλά ξέρω ότι προσπάθησα.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Iliaki (Βανίλια)

Διάσημο Μέλος

H Iliaki έγραψε στις 00:44, 26-08-11:

Δεν μιλάω εκ του ασφαλούς, Ιλιάκι. Έχω ζήσει και ξέρω πολύ-πολύ καλά πώς είναι.
Ωστόσο προσπαθώ να είμαι ψύχραιμος εγώ σε αυτά. Ναι, οι συνθήκες σαφέστατα δεν σε βοηθάνε. Αλλά τι να κάνεις, να βολευτείς με κάτι μέτριο; Να συμβιβαστείς με κάτι που δεν σου αρέσει;

Δεν λέω ότι είναι εύκολο, αλλά έχω μάθει όταν βάζω ένα στόχο που ξέρω ότι αξίζει να τον κυνηγάω, ακόμα κι αν με χωρίζουν 1900 km από εκείνη. Εάν τελικά δεν ευδοκιμήσει, okey, προχωράμε παρακάτω. Αλλά ξέρω ότι προσπάθησα.
()
ίσως και να είναι έτσι. Τουλάχιστον ξέρεις ότι προσπάθησες..

Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 07:29, 26-08-11:

Δεν μιλάω εκ του ασφαλούς, Ηλιάκι. Έχω ζήσει και ξέρω πολύ-πολύ καλά πώς είναι.
Γιατί πρέπει οι δύο περιπτώσεις να είναι των άκρων; (η μακρινή τέλεια, η κοντινή χάλια); Δεν μπορεί και μια κοντινή να είναι μέτρια και να μπορεί και να διορθωθεί;

Μπράβο σου γι' αυτό, αλλά κοίτα μήπως σε αυτήν την προσπάθεια να καταφέρεις το δύσκολο περάσει από κοντά σου κάτι καλύτερο και το χάσεις... Επίσης κοίτα μήπως σε όλο αυτό...χάσεις και 2 χρόνια από τη ζωή σου κλεισμένος στο σπίτι μιλώντας στο skype κοιτώντας τον τοίχο... Είναι άγρια πράγματα αυτά Γιώργο. Μην το βλέπεις απλά σαν πρόκληση.

-4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 08:13, 26-08-11:

Γιατί πρέπει οι δύο περιπτώσεις να είναι των άκρων; (η μακρινή τέλεια, η κοντινή χάλια);
Γιατί it's too good to be true να έχεις και τα δύο.

Δεν μπορεί και μια κοντινή να είναι μέτρια και να μπορεί και να διορθωθεί;
Ανάλογα πώς το ορίζεις το "μέτρια". Δεν ταιριάζουν όλοι οι άνθρωποι μεταξύ τους. Και άτομα που δεν ταιριάζουν, και 5 χρόνια να τα αφήσεις μαζί, πάλι σε "μέτρια" σχέση θα παραμείνουν. Το μόνο που ίσως θα αλλάξει σε μια τέτοια περίπτωση είναι πως και οι δύο θα αρχίσουν πλέον να "συμβιβάζονται", όσο περνάει ο καιρός, αλλά πάντα θα έχουν στο μυαλό τους ότι μπορούσαν να βρουν κάτι καλύτερο ή ότι ο σύντροφός τους δεν τους καταλαβαίνει, κτλ.

Κοινώς, εγώ το βλέπω αυτό περισσότερο σαν συμβιβασμό, αν μου επιτρέπεις. Όχι πως δεν υπάρχει και αυτό το ενδεχόμενο, να σταθείς άτυχος στη ζωή σου (στον τομέα αυτόν) και τελικά να συμβιβαστείς με αυτήν που σου "έτυχε", αλλά πριν απ' αυτό, τουλάχιστον, προτιμώ να έχω εξαντλήσει κάθε πιθανότητα που μου παρουσιάζεται. Γιατί, αφενός αυτές οι πιθανότητες δεν σου παρουσιάζονται κάθε μέρα και αφετέρου, εάν όντως είσαι σίγουρος ότι έχεις βρει το άτομο με το οποίο ταιριάζεις απόλυτα, γιατί να το αφήσεις να σου φύγει, όταν είναι στο χέρι σου κάποια στιγμή (στο κοντινότερο ή στο μακρινότερο) μέλλον μπορείτε να είστε μαζί;

Σίγουρα όταν ο ορίζοντας που μεσολαβεί (μέχρι να μπορέσετε να είστε μαζί) είναι πολύ μεγάλος (πάνω από 3 χρόνια) τότε δεν είναι τόσο εύκολο να είσαι αισιόδοξος για αυτό. Εκεί εξαρτάται από την θέληση του καθενός.

Μπράβο σου γι' αυτό, αλλά κοίτα μήπως σε αυτήν την προσπάθεια να καταφέρεις το δύσκολο περάσει από κοντά σου κάτι καλύτερο και το χάσεις... Επίσης κοίτα μήπως σε όλο αυτό...χάσεις και 2 χρόνια από τη ζωή σου κλεισμένος στο σπίτι μιλώντας στο skype κοιτώντας τον τοίχο... Είναι άγρια πράγματα αυτά Γιώργο. Μην το βλέπεις απλά σαν πρόκληση.
Κοίτα, σαφώς και όλα τα πράγματα στη ζωή έχουν ένα ρίσκο. Ακόμα και αυτό.
Ναι, θα μπορούσε κάλλιστα μία τέτοια προσπάθεια τελικά να καταλήξει στο κενό. Εσύ πχ να προσπαθείς, η άλλη να πάει με τον πρώτο τυχόντα (επειδή βαρέθηκε ή είχε τρελές ορέξεις ξέρω 'γω) και τελικά να πετάξει στα σκουπίδια όλο αυτόν τον κόπο που έκανες εσύ.

Μην νομίζεις ότι μιλάω εκ του ασφαλούς, μου έχει τύχει κοπέλα που επειδή βαρέθηκε ακύρωσε εν μία νυχτί όλες μου τις προσπάθειες. Και σαφέστατα και το έχω υπ' όψιν αυτό και για το μέλλον. Αλλά τι να κάνω; Αν βγει τελικά πατσαβούρα η άλλη, θα βγει. Αυτό μπορεί να σου συμβεί και με τις "κανονικές" σχέσεις.
Τουλάχιστον, θα μου πεις, εκεί πέρα ζούσες και λίγο φυσιολογικά όσο διαρκούσε αυτό. Yes, that's true, αλλά εάν νιώθεις ότι δεν μπορείς με κάποια άλλη κοπέλα, τι επιλογές έχεις.

Και όπως λέω, δεν μου αρέσει να τα παρατάω με την πρώτη δυσκολία. Winners never quit, quitters never win, όπως λέω.
Το μόνο μελανό σημείο στην επιχειρηματολογία μου είναι πως αυτό προϋποθέτει να έχει και η κοπέλα την ίδια όρεξη να προσπαθήσει.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 14:13, 26-08-11:

Ανάλογα πώς το ορίζεις το "μέτρια". Δεν ταιριάζουν όλοι οι άνθρωποι μεταξύ τους. Και άτομα που δεν ταιριάζουν, και 5 χρόνια να τα αφήσεις μαζί, πάλι σε "μέτρια" σχέση θα παραμείνουν. Το μόνο που ίσως θα αλλάξει σε μια τέτοια περίπτωση είναι πως και οι δύο θα αρχίσουν πλέον να "συμβιβάζονται", όσο περνάει ο καιρός, αλλά πάντα θα έχουν στο μυαλό τους ότι μπορούσαν να βρουν κάτι καλύτερο ή ότι ο σύντροφός τους δεν τους καταλαβαίνει, κτλ.
Πολλές φορές τα άτομα που δεν ταιριάζουν επειδή αγαπιούνται κάνουν προσπάθεια και η σχέση τους καθόλου μέτρια δεν είναι. Και δεν είναι συμβιβασμός αυτό, διότι με αυτό τον άνθρωπο θέλουν να είναι, και όχι με κάτι "πιο ταιριαστό".

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 22:28, 26-08-11:

Πολλές φορές τα άτομα που δεν ταιριάζουν επειδή αγαπιούνται κάνουν προσπάθεια και η σχέση τους καθόλου μέτρια δεν είναι. Και δεν είναι συμβιβασμός αυτό, διότι με αυτό τον άνθρωπο θέλουν να είναι, και όχι με κάτι "πιο ταιριαστό".
Εάν υπάρχει θέληση και από τους δύο ... εκεί ναι, δεν αντιλέγω ότι μπορείς να έχεις καλύτερα αποτελέσματα.

Ούτως ή άλλως και σε αυτά που είπα παραπάνω, θεωρείται δεδομένο ότι υπάρχει θέληση και από τα δύο άτομα για να πετύχει.
Εάν, αντίθετα, δεν έχει θέληση η άλλη, τότε προφανώς και όλα τα παραπάνω, όσο και να προσπαθήσεις, καταλήγουν τελικά στο /dev/null και τελικά όντως καταλήγεις 2 χρόνια από τη ζωή σου κλεισμένος στο σπίτι μιλώντας στο Skype κοιτώντας τον τοίχο - και μιλώντας σε έναν άλλον τοίχο.

Παράθεση

renia_1995 (Uranya)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη renia_1995
H Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 723 μηνύματα.

H renia_1995 Booorn booorn boorn boorn to be alive έγραψε στις 00:33, 08-09-11:

Επειδη τωρα προκειται να βρεθω σ'αυτην την κατασταση, δεν μπορω να ξερω..
Ειμαι 2 χρονια με εναν ανθρωπο τον οποιο αγαπω πολυ και τωρα θα αναγκαστει να φυγει απο την περιοχη μας λογω σπουδων..
Θα δουμε πως θα παει... Θεληση υπαρχει βεβαια και αγαπη, αλλα και το ενδεχομενο να μην πανε ολα καλα...
Θα δειξει..
Ως τωρα θεωρουσα τις σχεσεις εξ αποστασεως καταδικασμενες.. Τωρα, μιας και οτι κοροιδευεις το λουζεσαι, προσπαθω να τους δωσω μια δευτερη ευκαιρια.

Παράθεση

adele

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη adele
H adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος . Έχει γράψει 272 μηνύματα.

H adele έγραψε στις 03:48, 28-09-11:

Tο θέμα ήταν, είναι και θα είναι πάντα η εμπιστοσύνη! Είναι από τα βασικότερα συστατικά μιας σχέσης εξ αποστασεως..Οφείλεις να έχεις απόλυτη, τυφλή εμπιστοσύνη στον άλλον, ώστε να μην σε ζώνουν τα φίδια κάθε φορά που σου λέει πως βγαίνει έξω..

Ετοιμάζομαι να συνεχίσω μια σχέση μηνών (αυτή τη φορά από μεγαλύτερη απόσταση απ'ότι είχα μέχρι τώρα) και ό,τι και αν ακούσω δεν αλλάζω γνώμη! Και πιστέψτε με λίγα είναι τα θετικά που ακούω..!
Θεωρώ ότι αξίζει να το προσπαθήσεις όταν έχεις βρει τον ΕΝΑΝ, τον μοναδικό, τον άνθρωπο με τον οποίο θέλεις να κάνεις οικογένεια, παιδιά, να ζήσετε μαζί, να πονέσετε και να κλάψετε ο ένας στην αγκαλιά του άλλου. Τον άνθρωπο με τον οποίο μπορείτε και κάνετε κοινά όνειρα για το μέλλον, χωρίς να φοβάται κανένας από τους δύο την αιώνια δέσμευση, αλλά ίσα ίσα να την χαίρεται!!

Τότε και μόνο τότε. Για τέτοιο επίπεδο σχέσης μιλάω. Και τέτοια συναισθήματα δεν στα ξυπνούν συχνά είναι αλήθεια..Και είμαι μόλις 19 ετών. Αλλά δεν με ενδιαφέρει καθόλου. Βρήκα τον άνθρωπο μου και δεν με ενδιαφέρει να αποκτήσω καμία άλλη εμπειρία.. Έτυχε να περάσουμε σε μακρινές πόλεις (Πάτρα εκείνος - Κρήτη εγώ), αλλά τίποτα δεν μας σταματάει! Είμαστε μαζί 7 μήνες και είναι σαν να γνωριζόμαστε αιώνες..Είναι το άλλο μου μισό, συμπληρώνει τα κενά μου!! Αν μπορούσα θα έκανα οικογένεια μαζί του από τώρα..Τον λατρεύω και με λατρεύει! Για εμένα αυτός ο άνθρωπος είναι επιλογή μου και είναι ο άντρας μου και αυτό μετράει πάνω απ' όλα!!
Θα μείνω μαζί του 4 χρόνια -εξ αποστάσεως- και μετά θα πάω Πάτρα να συζήσουμε..

Όταν γνωρίζεις τον άντρα/την γυναίκα των ονείρων σου, όσο χρονών κι αν είσαι, όπου κι αν μένεις, τον/την κρατάς με νύχια και με δόντια! Γιατί θα έρθει ΜΟΝΟ μία φορά αγαπητοί φίλοι/φίλες..
Αν λοιπόν έχετε βρει το άλλο σας μισό μην το αφήσετε να φύγει όπου κι αν πάει, για όσα χρόνια κι αν χρειαστεί να είστε σε απόσταση..!!
Η αγάπη θέλει θυσίες! Στα εύκολα όλοι καλοί είμαστε!
Αν ανήκετε σε αυτούς που δεν το έχουν βρει, σας εύχομαι ολόψυχα να το βρείτε! Είναι μοναδικό το συναίσθημα!

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 15:57, 01-11-11:

(Spoiler: Subject to change, Pure_Seduction, Chemwizard)

Όλγα και Γιάννη, η Λία έχει δίκιο. Πνίγεστε σε μια κουταλιά νερό και παρουσιάζετε τα πράγματα μακράν τραγικότερα απ' ό,τι είναι.

Έτυχε και είχα μία παρόμοια συζήτηση πριν καμιά ώρα με μια φίλη μου από Ελλάδα που έχει έρθει εδώ και ο (Άγγλος) boyfriend της είναι στην Αγγλία. Θυμήθηκα την ιστορία σας, μάλιστα, οπότε για κοιτάξτε το παρακάτω.

Με το που έφτασε η κοπέλα εδώ, ήρθε μετά από μια εβδομάδα ο φίλος της για λίγες μέρες. Ήρθε πάλι αυτό το Σαββατοκύριακο για 2 μέρες. Σε δύο εβδομάδες θα ανέβει η κοπέλα στην Αγγλία. Τα Χριστούγεννα πάλι θα πάνε πρώτα Αγγλία, μετά Ελλάδα, μετά Ελβετία...

Απόρησα για το πώς γίνεται να ταξιδεύει τόσο συχνά, μιας και τα οικονομικά της δεν είναι και στα καλύτερα. Και παίρνω την εξής αποστομωτική, αλλά προφανή απάντηση: δεν ξοδεύεις αλλού, κάνεις λίγη παραπάνω οικονομία έτσι ώστε αντί να περάσεις ένα ήσυχο Σαββατοκύριακο με τον άνθρωπό σου. Γιατί πολύ απλά όλα είναι θέμα προτεραιοτήτων. Αν είσαι αφοσιωμένος σε μία σχέση, θα κάνεις τις απαραίτητες θυσίες.

Και ναι, έχουν ΠΟΛΥ βαρύ πρόγραμμα και οι δύο τους. Και ναι, money doesn't grow on trees, δεν είναι κι ό,τι πιο εύκολο να πληρώνουν αεροπλάνα. Επίσης αγαπούν πολύ την δουλειά τους και αυτό που κάνουν. Αλλά, η βασική τους προτεραιότητα είναι ο άνθρωπος που αγαπούν κι έχουν αισθήματα. Δεν αμελούν την δουλειά τους, απλά στριμώχνουν το πρόγραμμά τους για να βγει.

Bottom line: Όλγα και Γιάννη, όλα είναι θέμα προτεραιοτήτων. Εάν η ουσιαστική προτεραιότητα του ενός είναι ο άλλος, δεν υπάρχουν χαζές δικαιολογίες τύπου "έχω πολύ βαρύ πρόγραμμα και δεν έχω χρόνο για ταξιδάκια" ή "δεν έχω αρκετά λεφτά".
Έχω δει πολύ πιο σοβαρές περιπτώσεις που τα βγάζουν πέρα. Θα κάνετε λίγη σκληρότερη οικονομία, θα κάνετε την Easyjet τον καλύτερό σας φίλο και voila.

Όπως λέει, άλλωστε, και ένα ρητό:
Respect people who find time for you in their busy schedule. But LOVE people who never look at their schedule when you need them.

Και για να δώσω μια φορά δίκαιο στην αγαπημένη μου Σύλβια , στην αντίθετη περίπτωση όπου εάν ένας εκ των δύο έχει άλλες προτεραιότητες, πολύ απλά ο άλλος θα καταλήξει να αισθάνεται μαλάκας σκεπτόμενος ότι ...
Επίσης κοίτα μήπως σε όλο αυτό...χάσεις και 2 χρόνια από τη ζωή σου κλεισμένος στο σπίτι μιλώντας στο skype κοιτώντας τον τοίχο...
Γι' αυτό φροντίστε να θέσετε από νωρίς τις προτεραιότητές σας, για να αποφύγετε τις παρεξηγήσεις.

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lysippe

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lysippe
H Lysippe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 952 μηνύματα.

H Lysippe έγραψε στις 13:59, 02-11-11:

Μην νομίζεις ότι μιλάω εκ του ασφαλούς, μου έχει τύχει κοπέλα που επειδή βαρέθηκε ακύρωσε εν μία νυχτί όλες μου τις προσπάθειες. Και σαφέστατα και το έχω υπ' όψιν αυτό και για το μέλλον. Αλλά τι να κάνω; Αν βγει τελικά πατσαβούρα η άλλη, θα βγει. Αυτό μπορεί να σου συμβεί και με τις "κανονικές" σχέσεις.
Συγνώμη, αλλά γιατί είναι πατσαβούρα;
Στη μοναδική περίπτωση που θα της έπρεπε αυτός ο χαρακτηρισμός, θα ήταν αν υποκρινόταν, ή αν συνέβαινε κάτι άλλο, το οποίο θα περιείχε κάτι ψευδές.

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 18:49, 02-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από Lysippe
Συγνώμη, αλλά γιατί είναι πατσαβούρα;
Στη μοναδική περίπτωση που θα της έπρεπε αυτός ο χαρακτηρισμός, θα ήταν αν υποκρινόταν, ή αν συνέβαινε κάτι άλλο, το οποίο θα περιείχε κάτι ψευδές.
Βγαίνουμε ελαφρώς εκτός θέματος τώρα. Δεν θα το ανέπτυσσα το παρακάτω, αλλά εφόσον ζητάς διευκρίνιση, θα ρίξω και υπότιτλους.

Αναφερόμουν ακριβώς στα περιστατικά που κατονομάζεις. Δηλαδή, στο ψεύδος, στην υποκρισία και στην άρνηση γεγονότων. Όταν διαπιστώνεις ότι τελικά όλοι οι κόποι σου υφίσταντο πλήρη ανακατεύθυνση στον ... κάδο ανακύκλωσης, αλλά και ότι δεν σε αντιμετώπισαν με πάσα ειλικρίνεια.

Κοινώς, βάζοντας κάτω τα Α, Β, Γ, Δ (λόγια + πράξεις) και βλέποντας ότι μεταξύ αυτών υπάρχουν προφανείς αντιθέσεις και ασυμφωνίες. Εκεί δεν νομίζω ότι μπορείς να καταλήξεις σε διαφορετικό χαρακτηρισμό, οπότε μια χαρά συμφωνούμε, φίλη Lysippe.

Το παραπάνω ήταν με αφορμή αντίστοιχα γεγονότα που, όπως ανέφερα, είχα περάσει πριν αρκετό καιρό. Εάν δεν μου απάνταγες ετεροχρονισμένα, αλλά όταν είχα γράψει το παραπάνω, θα μπορούσες να μου είχες πει ότι "πιάνεσαι από ένα μεμονωμένο γεγονός" και θα είχες και δίκιο. Που, εν τέλει, μόνο μεμονωμένο δεν ήταν..

----
Στο παραπάνω έχω αφήσει έξω την "φυσιολογική" κατηγορία του προχωράμε μαζί, περνάμε πράγματα, εν τέλει η σχέση κάνει τον κύκλο της και το σταματάμε πολιτισμένα, εφόσον δεν τραβάει άλλο, ένα "ρίσκο" που ούτως ή άλλως το παίρνεις σε μία σχέση.

Παράθεση

Lysippe

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lysippe
H Lysippe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 952 μηνύματα.

H Lysippe έγραψε στις 19:29, 02-11-11:

Μια χαρά συμφωνούμε τότε, ναι. Δεν υπάρχει τίποτα χειρότερο απ' το ψέμα κι οτιδήποτε "θεατρινίστικο" -σε οποιαδήποτε μορφή σχέσης. Όλα πάνε στράφι. Συμφωνώ απόλυτα με όσα είπες.

(Σκάλωσα λίγο, γιατί όπως το έθεσες ο καθένας θα μπορούσε να σκεφτεί διάφορα. )

-Σ' ευχαριστώ πολύ.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Himela : 03-11-11 στις 11:45. Αιτία: Διαγραφή quote σε οφ τόπικ
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους