Έρωτες εξ' αποστάσεως

Πιστεύετε ότι μια σχέση από απόσταση μπορεί να κρατήσει;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 69)

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Αν η αγάπη είναι πραγματική κ δεν ζει κάποιος από τους 2 ή κ οι δυο με αυταπάτες τότε ο έρωτας θα αντέξει κ θα μεγαλώσει... θα γίνει ποιο δυνατός!!!

Κάποιες φορές όταν κάτι δεν το έχεις τότε καταλαβαίνεις την αξία του έτσι κ ο έρωτας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Αν η αγάπη είναι πραγματική κ δεν ζει κάποιος από τους 2 ή κ οι δυο με αυταπάτες τότε ο έρωτας θα αντέξει κ θα μεγαλώσει... θα γίνει ποιο δυνατός!!!

...σωστά, σωστά..., ότι θα παραμείνει ο άλλος πιστός ας πούμε...?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Ότι και να λέτε,είναι μια αποτυχία.Χάσιμο χρόνου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Ότι και να λέτε,είναι μια αποτυχία.Χάσιμο χρόνου.

μήπως αυτό είναι λιγάκι απόλυτο? :)
επειδή για σένα μπορεί κάτι να μην λειτουργεί και να είναι όντως αποτυχία και χάσιμο χρόνου, δε σημαίνει απαραίτητα ότι ισχύει για όλους...

Για παράδειγμα υπάρχει ζευγάρι εδώ μέσα που το παλεύουν χρόνια τώρα και περνάνε μια χαρά τα παιδιά και είναι ερωτευμένα κι ευτυχισμένα (κι έτσι εύχομαι να συνεχίσουν)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Παλιά ήμουν τελείως κατά, ειδικά για σχέσεις μη-φοιτητικές...
Αλλά είδα δύο φίλους, που κλείνουν 2.5 χρόνια από απόσταση, και πάνε μια χαρά! Μάλιστα η απόσταση είναι βαρβάτη, οπότε κανόνισαν και πετούσε μία ο ένας (μία ώρα πτήση) μία η άλλη ανά δύο εβδομάδες. Πριν κλείσουν τα 3 χρόνια απόστασης θα μετακομίσει αυτή σπίτι του, γιατί βρήκε δουλειά στην πόλη μας.
Ωστόσο να τονίσω ότι τα παιδιά ανέκαθεν το έβλεπαν πολύ σοβαρά και ήταν ήδη 6 χρόνια μαζί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Θεωρώ, πως έρωτας μπορεί να υπάρχει συναισθηματικά εξ' αποστάσεως, αλλά σχέση no! Μιλάω εμπειρικά...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
...σωστά, σωστά..., ότι θα παραμείνει ο άλλος πιστός ας πούμε...?

Όχι....γι' αυτό τον κερατώνεις πριν σε κερατώσει :P

Και σοβαρά τώρα -μιας και σήμερα έχω ξυπνήσει με απίστευτο κέφι- όπως είπε και το Εδάδι δεν υπάρχουν συνταγές... Από προσωπική μου εμπειρία όλες σε κάποια φάση τέλειωσαν...αλλά δεν μπορώ να πω ότι έφταιγε όντως η απόσταση ή ίδια η σχέση γιατί δεν θυμάμαι σε καμία να τελειώνουμε γιατί βαρεθήκαμε τα πήγαινε-έλα .....

Από την άλλη είμαι της άποψης ότι μια σχέση-σχέση θέλει καθημερινή τριβή και όχι ένα πσκ... απλά μερικές φορές δεν υπάρχει άλλη λύση οπότε συμβιβάζεσαι.... και περιμένεις και το πσκ....και τις διακοπές των Χριστουγέννων/Πάσχα/Καλοκαίρι να τον ζήσεις επιτέλους καθημερινά :P

Υπάρχουν στιγμές που λέω ότι απλά δεν-την-παλεύω-θα-τα-τινάξω όλα εδώ και τώρα :P Και οδύρομαι ότι θέλω καθημερινότητα...θέλω να κοιμάμαι συνέχεια αγκαλιά με τον άλλον και δεν είναι σχέση αυτό.... :/: Και από την άλλη σκέφτομαι ότι ένας χρόνος μας έμεινε και αν ήμαστε καλά και όλα είναι μια χαρά θα είμαστε στην ίδια πόλη και το βουλώνω..... Μέχρι να ξαναπάθω κλονισμό δηλαδή :P ή μέχρι να χωρίσω...(πάντα παίζει κι αυτό το σενάριο :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MysteriousWoman

Νεοφερμένος

Η Ζέτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Όταν υπάρχει αληθινός έρωτας, τότε η απόσταση δυναμώνει τη φλόγα του!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Όταν υπάρχει αληθινός έρωτας, τότε η απόσταση δυναμώνει τη φλόγα του!

....μεχρι καποιος απο τους δυο κουραστει και νοιωσει οτι θελει να εχει τον ανθρωπο του οχι απλα "διπλα" του, αλλα κυριολεκτικα κοντα του....καθε μερα, καθε στιγμη......

Μπορει στην αρχη να ισχυει το "ματια που δε βλεπονται πιο πολυ αγαπιουνται"....αλλα μετα απο ενα διαστημα..ισχυει το "ματια που δε βλεπονται γρηγορα λησμονιουνται"....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Θεωρώ, πως έρωτας μπορεί να υπάρχει συναισθηματικά εξ' αποστάσεως, αλλά σχέση no! Μιλάω εμπειρικά...:whistle:

Κι εγώ μιλάω εμπειρικά και σου λέω ότι υπάρχει και σχέση κι έρωτας και τα πάντα. Δεδομένου ότι έχω τη διπλάσια ηλικία από σένα, μην βιάζεσαι να μιλήσεις τόσο απόλυτα...εμπειρικά!

Ότι και να λέτε,είναι μια αποτυχία.Χάσιμο χρόνου.

Για γάμο μιλάς αγαπητή μου; Μάλλον σε λάθος θέμα βρισκόμαστε...:P:D Μην προεξοφλείς λοιπόν. Έχω δει μεγαλύτερες αποτυχίες από κοντά...

...σωστά, σωστά..., ότι θα παραμείνει ο άλλος πιστός ας πούμε...?

Και αν είσαι από κοντά, τι θα του κάνεις, χειροπέδες θα του περάσεις; Η πιστότητα έχει να κάνει με τη νοοτροπία του καθενός και με τα αισθήματα που τρέφει για τον άλλο. Το ότι έχει κάποιος την ευκαιρία να το κάνει, δεν σημαίνει ότι θα το κάνει κιόλας. Επίσης, το ότι δεν έχει τη δυνατότητα επειδή εσύ είσαι κοντά και τον "αστυνομεύεις", δεν σημαίνει ότι θα σου είναι πιστός στην πορεία. Σε τελική ανάλυση, τι σε νοιάζει αν δεν το μάθεις; :hmm:

....μεχρι καποιος απο τους δυο κουραστει και νοιωσει οτι θελει να εχει τον ανθρωπο του οχι απλα "διπλα" του, αλλα κυριολεκτικα κοντα του....καθε μερα, καθε στιγμη......

Μπορει στην αρχη να ισχυει το "ματια που δε βλεπονται πιο πολυ αγαπιουνται"....αλλα μετα απο ενα διαστημα..ισχυει το "ματια που δε βλεπονται γρηγορα λησμονιουνται"....

Ή ότι βρέθηκαν άλλα μάτια να μας μαγέψουν και ψάχνουμε για δικαιολογίες. Αυτό συμβαίνει σ' όλες τις σχέσεις, όχι μόνο στις εξ αποστάσεως...

Είναι πολύ ωραία μια τέτοια σχέση. Πολύ ταξίδι, ρομαντισμός, αποχαιρετισμοί στο σταθμό, καθημερινά τηλέφωνα. Η έλλειψη εξιλεώνει τη σχέση. Η απόσταση την εξιδανικεύει. Η αναμονή φουντώνει τα αισθήματα και τα...ζωώδη ένστικτα. Έχεις και το κεφάλι σου ήσυχο για κάποιες μέρες, κάνεις και τις δουλειές σου χωρίς γκρίνια, θαύμα δηλαδή. Αρκεί να έχεις τη δυνατότητα να συναντιέσαι τακτικά, αλλά κι αυτό είναι θέμα θέλησης (και χρηματικής φυσικά ευχέρειας), όπως και θέμα αντικειμενικής απόστασης. Το έχω πει κάποια μέρα, ότι όταν θα περάσουν τα χρόνια, αυτή η περίοδος θα καταγραφεί ως "χρυσή εποχή" της σχέσης. Εκείνη η στιγμή της συνάντησης στο σταθμό...μμμ, ανεπανάληπτη! Δεν είναι ποτέ ίδιες δύο φορές. Αν τ' άτομα ταιριάζουν, ούτε ο θάνατος μπορεί να τα χωρίσει, ξαναβρίσκονται και σ' επόμενες ζωές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Δυστυχώς υπάρχουν σχέσεις που η απόσταση που χωρίζει τα άτομα ακόμα και τη στιγμή που βρίσκονται ξαπλωμένοι στο ίδιο κρεββάτι είναι μεγαλύτερη κι από διαπλανητικό ταξίδι...

Υπάρχουν ζευγάρια που στις συναντήσεις τους αναλώνονται σε καβγαδάκια άνευ ουσίας απλά επειδή ...υπάρχει χρόνος...

Οι αντικειμενικές αποστάσεις καλύπτονται με ευκολία, ας είναι καλά η εποχή μας. Οι νοητικές και συναισθηματικές αποστάσεις είναι δυσκολότερες και τελικά η αντικειμενική απόσταση τις εξαλείφει με έναν σχεδόν μαγικό τρόπο. Οι ψυχές ταξιδεύουν χωρίς να δεσμεύονται από το χωροχρόνο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vendetta

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Ξεναγός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,275 μηνύματα.
Δύσκολο πάντως...Εγώ που το προσπάθησα δεν κράτησε και πολύ...Θέληση υπήρχε αλλά υπήρχαν και 400 χιλιόμετρα εμπόδιο...Μόνο τηλέφωνο;;;Και ως φοιτητής δεν έχεις και τη δυνατότητα να πηγαινοέρχεσαι τόσο μακριά όλη την ώρα...Μιλάω για θέμα χρημάτων όχι χρόνου...:P
Δε νομίζω να το ξαναδοκίμαζα αλλά ποτέ δε λέω μεγάλα λόγια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ή ότι βρέθηκαν άλλα μάτια να μας μαγέψουν και ψάχνουμε για δικαιολογίες. Αυτό συμβαίνει σ' όλες τις σχέσεις, όχι μόνο στις εξ αποστάσεως...

Για να βρεθουν αλλα ματια να μας μαγεψουν σημαινει οτι η ηδη υπαρχουσα σχεση εχει προβληματα...μπαζει...Οποτε το οτι "ψαχνουμε για δικαιολογιες" δεν ισχυει....
Και εγω μιλησα πολυ συγκεκριμενα..."....μεχρι καποιος απο τους δυο κουραστει και νοιωσει οτι θελει να εχει τον ανθρωπο του οχι απλα "διπλα" του, αλλα κυριολεκτικα κοντα του....καθε μερα, καθε στιγμη..." .....και δεν αναφερομαι βεβαιως στις σχεσεις οπου υπαρχει αποσταση μεταξυ των δυο μεταφορικα, αλλα κυριολεκτικα..
Και ειναι λαθος να συγκρινουμε υγιεις σχεσεις εξ αποστασεως με μη υγιεις οπου δεν υφισταται αποσταση..Το ζητουμενο ειναι αλλο....Κατα ποσο μια υγιης σχεση εξ αποστασεως εχει διαρκεια στο χρονο σε συγκριση με μια σχεση επισης καλη οπου δεν υπαρχει αυτη η αποσταση...

Βεβαια εξαρταται και απο το τι θελει ο καθενας απο μια σχεση, σε τι φαση βρισκεται εκεινη την περιοδο κ.ο.κ.....
Ξερω ζευγαρια οπου εαν μενανε μαζι ή ειχαν τη δυνατοτητα να βρισκονται καθημερινα, θα ειχαν ηδη χωρισει....Γνωριζω επισης ζευγαρια που θελουν να ειναι οσο το δυνατον περισσοτερο μαζι και δεν μπορουν να εννοησουν μια σχεση "απο μακρια", γιατι απλα δεν τους γεμιζει μια τετοια κατασταση...Εγω τλχ ανηκω στη δευτερη κατηγορια....η αποσταση με κουραζει.....
Και ναι ολα αυτα που αναφερεις πιο κατω, περι αναμονης κ.ο.κ ειναι πολυ ωραια και συμφωνω μαζι σου.....αλλα μεχρι ποτε....???
Ποτε θα χασουν αυτο το κοκκινο και ροζ χρωμα τους και θα αρχισουν να θαμπωνουν..?

..ενιγουει....περι ορεξεως κολοκυθοπιτα, που λεει και η αδερφη μου....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Νομιζω οτι στην ουσια δεν τιθεται θεμα διαφωνιας σε αυτα που λετε. Απλά πρεπει να συγκρινουμε ομοια πραγματα αν θελουμε να μιλησουμε συγκεκριμενα.

Επισης πρεπει να μην ξεχναμε οτι συχνα σκεφτομαστε και λεμε (για να ακουσουμε εμεις οι ιδιοι) καποια πραγματα, επειδη θελουμε να τα πιστευουμε, γιατι μας κανουν να αισθανομαστε καλυτερα. Πχ ναι μεν η σχεση εξ αποστασεως εχει καποια γοητευτικα κ ρομαντικα στοιχεια, (και σιγουρα υπαρχουν περιπτωσεις οπου η αποσταση δεν αποτελει εμποδιο για 2 ψυχες συμπληρωματικες, εστω για καποιο διαστημα) αλλά παμε καπως μακρια η βαλιτσα να τις εκθειασουμε τοσο, που σχεδον να λεμε οτι ειναι προτιμοτερες και με περισσοτερες πιθανοτητες επιτυχιας !

Οπως ειπε και η Νεραιδα, εχει σημασια τι θελει ο καθενας.Καποιοι θελουν να ειναι συνεχως μαζι. Αλλοι θελουν μια πιο χαλαρη σχεση να περναει η ωρα, οποτε τους βολευει και η αποσταση γιατι εχουν λιγο απόλα , χωρις πολλες δευμευσεις.Αλλοι μπορουν και διατηρουν μια ομορφη σχεση και απο μακρια, μεχρι να σμιξουν , που ειναι και η αναμενομενη εκβαση αφου οι ψυχες τους ταιριαζουν τοσο που αποσταση δε τους εμποδιζει στο ελαχιστο. Ολα υπαρχουν. Άλλα πιο συχνα, άλλα πιο σπανια.Άλλα καθολου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
....μεχρι καποιος απο τους δυο κουραστει και νοιωσει οτι θελει να εχει τον ανθρωπο του οχι απλα "διπλα" του, αλλα κυριολεκτικα κοντα του....καθε μερα, καθε στιγμη......

...και κάνει ό,τι περνάει από το χέρι του ώστε να βρεθεί εκεί ακριβώς που έχει ανάγκη.
...εκτός κι αν δεν έχει τα κότσια να αλλάξει στο ελάχιστο τη ζωή του.

...όπως λέει και ο Λόρυ παρακάτω:
Αλλοι μπορουν και διατηρουν μια ομορφη σχεση και απο μακρια, μεχρι να σμιξουν , που ειναι και η αναμενομενη εκβαση αφου οι ψυχες τους ταιριαζουν τοσο που αποσταση δε τους εμποδιζει στο ελαχιστο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
...και κάνει ό,τι περνάει από το χέρι του ώστε να βρεθεί εκεί ακριβώς που έχει ανάγκη.
...εκτός κι αν δεν έχει τα κότσια να αλλάξει στο ελάχιστο τη ζωή του.

Συμφωνω και επαυξανω...η ενσταση μου βρισκεται στο "μεχρι ποτε"....και αυτο ειναι που θα φοβιζε και εμενα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sesilia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ράνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Φιλόλογος. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
....μεχρι καποιος απο τους δυο κουραστει και νοιωσει οτι θελει να εχει τον ανθρωπο του οχι απλα "διπλα" του, αλλα κυριολεκτικα κοντα του....καθε μερα, καθε στιγμη......

Μπορει στην αρχη να ισχυει το "ματια που δε βλεπονται πιο πολυ αγαπιουνται"....αλλα μετα απο ενα διαστημα..ισχυει το "ματια που δε βλεπονται γρηγορα λησμονιουνται"....
Συμφωνώ απόλυτα εμένα μου πήρε 8 χρόνια για να καταλάβω ότι τελικά για να είναι ουσιαστική μια σχέση ο άλλος πρέπει να είναι κοντά σου να μοιράζεται αγωνίες όνειρα κ χίλιαδύο...άντε και τα μοιράζεσαι αυτά απο το τηλέφωνο ποιο το ώφελος αυτός την ώρα που εσύ έχεις ανάγκη να μιλήσετε μπορεί να είναι σε άλλη φάση....αλλιώς είναι όμως ότα είσαστε κοντά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

invalid

Πολύ δραστήριο μέλος

Η δεν είναι συνδεδεμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,279 μηνύματα.
Γιατί ressurrection σε τέτοιο topic τώρα που έχω φάει τις φρίκες μου;;; Μάτια που δε βλέπονται δυστυχώς γρήγορα λησμονιούνται. Όσες υποσχέσεις και να έχεις δώσει στην αρχή,όταν βλέπεις ότι η καθημερινότητά σου δε διαφέρει σε τίποτα από τότε που ήσουν μόνος/η σου και όταν έχεις ξεχάσει πως είναι να βλέπεις ερωτικά τον άλλο, ε τότε χαίρω πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Ο πατέρας μου δούλεψε πολλά (10) χρόνια στην Αραβία. Εγώ και η μητέρα μου, είμασταν αναγκασμένες να παραμείνουμε στην Ελλάδα. Ακόμα θυμάμαι με πόση αγωνία τηλεφωνούσα την προκαθωρισμένη ώρα για να του μιλήσω, τα γράμματα που ανταλλάσαμε και τις κασσέτες με τη φωνή του που μου έστελνε. Όσο για τη μητέρα μου, η σχέση τους δεν ήταν ποτέ η καλύτερη, πάντως δεν χάλασε λόγω της απόστασης κάθε άλλο μπορώ να πω, μάλιστα η μοναδική ανάμνηση που έχω από τους γονείς μου να εκδηλώνουν τρυφερότητα μεταξύ τους και να κλαίνε ο ένας στην αγκαλιά του άλλου, ήταν κάποια Χριστούγεννα που πήγαμε να τον επισκεφτούμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MysteriousWoman

Νεοφερμένος

Η Ζέτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
....μεχρι καποιος απο τους δυο κουραστει και νοιωσει οτι θελει να εχει τον ανθρωπο του οχι απλα "διπλα" του, αλλα κυριολεκτικα κοντα του....καθε μερα, καθε στιγμη......

Μπορει στην αρχη να ισχυει το "ματια που δε βλεπονται πιο πολυ αγαπιουνται"....αλλα μετα απο ενα διαστημα..ισχυει το "ματια που δε βλεπονται γρηγορα λησμονιουνται"....
Συμφωνώ! Δεν εννοούσα να συμβαίνει για πολύ αυτό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top