Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,083 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,795 μηνύματα σε 74,634 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Θα κάνατε ελεύθερη σχέση με τον/την πρώην σας;

whatsup

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη whatsup
H whatsup αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23 μηνύματα.

H whatsup έγραψε στις 00:14, 04-02-08:

Θα κάνατε ελεύθερη σχέση με τον/την πρώην σας αν σας το ζητούσε;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

tsiloboy

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη tsiloboy
Ο tsiloboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 31 μηνύματα.

O tsiloboy έγραψε στις 00:16, 04-02-08:

όχι. το θεωρώ πισωγύρισμα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kalypso
H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε στις 00:30, 04-02-08:

Καλή μου whatsup, επειδή είδα και σε άλλο thread ότι το σκέφτεσαι, θα σου πω απλά ότι στην περίπτωση σου καλύτερα να το αποφύγεις. Από ό,τι κατάλαβα ήσουν κάποιο καιρό με το παιδί και υπάρχουν συναισθήματα. Για αυτό και μόνο, θα σου κάνει πολύ κακό να βρίσκεστε μόνο για σεξ και μετά ο καθένας στη ζωή του, στο σπίτι του, στη δουλειά του...

Είναι καλύτερα να αφήσετε τα πράγματα ως έχουν... Αν δεν υπάρχει περίπτωση επανασύνδεσης (να είστε κανονικό ζευγάρι), καλύτερα να το αφήσεις πίσω σου και να συνεχίσεις τη ζωή σου. Κι πού ξέρεις, μπορεί ο "mr perfect" να σε περιμένει στη γωνία!

(όλα αυτά αν κατάλαβα καλά, αλλιώς γράψε λάθος )

Εγώ πάντως όχι, δεν θα το έκανα... Θέλω να ξέρω τι έχω και τι δεν έχω- και η ελεύθερη σχέση δε μου ταιριάζει, λόγω χαρακτήρα. Θέλω να ξέρω ότι ο άλλος επιλέγει να είναι μόνο μαζί μου...
Αν δε είναι πρώην μου, δεν τίθεται καν θέμα συζήτησης! Κάποιος λόγος θα υπήρχε που χωρίσαμε, σήμαινε ότι κάτι δεν ήταν σωστό με εμάς σαν ζευγάρι... Και στο κάτω κάτω, υπάρχουν κι άλλοι άνθρωποι στη γη- είτε σχέση θέλεις, είτε απλά σεξ.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

invalid (δεν είναι συνδεδεμένη)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη invalid
H δεν είναι συνδεδεμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 247 μηνύματα.

H invalid αντ έγραψε στις 01:20, 04-02-08:

Γιατί να μπεις στο τριπάκι αυτό. αι ψυχοφθόρο είναι και μπορεί να αναπτυχθούν αισθήματα από εκεί που δεν το περιμένεις και να πληγωθείς χειρότερα. Σε τέτοιες περιπτώσεις είναι καλύτερο να αφήνεις τα πράγματα να καταλαγιάσουν και άμα και οι δύο διαπιστώσουν ότι δε μπορεί ο ένας χωρίς τον άλλον, ιδού η Ρόδος ιδού και το πήδημα !

Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fandago
Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,620 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε στις 03:11, 04-02-08:

Whasup, η αλήθεια είναι ότι το ερώτημα σου είναι ξεκάθαρο, αλλά συγχρόνως ασαφές. Θα ήθελα να διαβάσω πως το βλέπεις εσύ ή αν γίνεται και κάποιες λεπτομέρειες. Εκτός αν το θέμα δεν το δημιούργησες για να ασχοληθούμε με το δικό σου προβληματισμό, αλλά για να μαζέψεις στατιστικά στοιχεία. Αν είναι το δεύτερο, να βάλεις και μια ψηφοφορία με ναι/όχι/δ.α. να το δούμε και εμείς

Παρόλα αυτά θα θεωρήσω ότι θέλεις την γνώμη μας για να σε βοηθήσουμε να καταλήξεις σε μια απόφαση. Καταρχήν να πω ότι με προβλημάτισε το γεγονός ότι είσαι 20 χρονών και ότι όπως είπες (σε άλλο θέμα) ολοκλήρωσες τη σχέση σου 20 χρονών και κάτι μήνες, υποθέτω με αυτόν που τώρα είναι πρώην σου και σου ζητάει να έχετε ελεύθερη σχέση. Αυτό δείχνει ότι η σχέση σου δεν ήταν μεγάλη σε διάρκεια (λιγότερο από χρόνο). Χωρίς αυτό να σημαίνει απαραίτητα ότι η σχέση σου δεν ήταν δυνατή, συνήθως αυτό δείχνει. Μάλιστα, υποθέτω πάλι (υπολογίζοντας με μήνες) ότι δεν έχει περάσει καιρός που χωρίσατε, αλλά ο πρώην σου ζήτησε να έχετε ελεύθερη σχέση και αυτό δεν το βρίσκω τόσο θετικό. Μου δίνει δηλαδή την αίσθηση ότι σε ήθελε κυρίως για το sex. Αυτό φυσικά δεν είναι καθόλου κακό, αν όμως και εσύ θέλεις κάτι τέτοιο. Αν εσύ έχεις παραπάνω αισθήματα για αυτόν, θα σου πρότεινα να μην προχωρήσεις σε κάτι τέτοιο, γιατί αυτό εν καιρώ θα σε πληγώσει. Όταν δηλαδή αυτός θα σταματήσει να θέλει αυτό που παίρνει από σένα (όταν βρει άλλη να τον ικανοποιεί δηλαδή) θα αδιαφορήσει τελείως για σένα και εσύ θα πληγωθείς περισσότερο. Αν μάλιστα, αυτός έχει στο μυαλό του μια τελείως ελεύθερη σχέση, δηλαδή ουσιαστικά να έχει παράλληλες σχέσεις, είναι ακόμα πιο πολύπλοκη η κατάσταση, αλλά και πάλι εξαρτάται για το πως νιώθεις εσύ για αυτό. Αν σου είναι αδιάφορο να κοιμάται μαζί σου και την επόμενη ώρα να πηγαίνει με κάποια άλλη, τότε με γεια σου με χαρά σου.

Σε μια σούμα, προτείνω να το αποφύγεις, εκτός αν νομίζεις ότι το αντέχεις...

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Δανάη

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Δανάη
H Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 333 μηνύματα.

H Δανάη έγραψε στις 11:56, 04-02-08:

Καταρχας συμφωνώ και εγω με τους αποπάνω.
Δε ξερω τελικά τι θα αποφάσεις αλλα αν επιλέξεις να το κανεις αυτό να είσαι σιγουρη ότι το κανεις για τους σωστους λόγους. και οχι γιατι απλα σου αρεσει ακομα κ θελεις να τον βλέπεις ή γιατι ευελπιστεις οτι στο μελλον θα αρχισει νιωθει κ εκεινος κατι παραπανω κ θα σου ζητησει να κανατε κανονικη σχεση.
Απλα αυτου του ειδους οι σχεσεις ειναι περιεργες δεν ειμαι υπερ ή κατα απλα για να να το κανεις θα πρεπει να εισαι σιγουρος-η οτι δεν θα καταληξεις να ερωτευτεις τον αλλον.

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 12:52, 04-02-08:

το έχω κάνει.... yeap
με έναν πρώην μου που ήμουν τρελλή και παλαβή για πάρτη του κι όταν ήρθε ο χωρισμός απλά ήταν πολύ για να το αντέξω κι έτσι προτίμησα την ελεύθερη σχέση... το σκεπτικό γνωστό... από ντιπ κι ολότελα καλή και η παναγιώτενα!
Στο τέλος ξενέρωσα τόσο πολύ που μου πέρασε κι αυτός και η καψούρα κι ολα
Βεβαια εξαρτάται απ το πως βιώνει ο καθένας τις καταστάσεις...
εγώ ξενέρωσα γιατί το βρήκα εξαιρετικά ψυχοφθόρο και κάποια στιγμή μπούχτησα με τον εαυτό μου και πήρα ανάποδες στροφές... κάποιος άλλος ίσως κολλήσει περισσότερο δεν μπορώ να ξέρω

πάντως είμαι πάντα υπέρ ότι σε ζητήματα καρδιάς... κάνε ότι θες και μην σκέφτεσαι τόσο πολύ τα "πρέπει" απ τη στιγμή που δεν κάνεις κακό σε κάποιον άλλον άνθρωπο παρά μονάχα στον εαυτό σου. Ζήσε στο έπακρο τις όποιες στιγμές, δες το κι αυτό σαν μια εμπειρία, σαν μια φάση που έζησες και εν καιρώ θα προχωρήσεις κι εσύ παρακάτω όπως κάνουν όλοι τελικά

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 14:01, 04-02-08:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
πάντως είμαι πάντα υπέρ ότι σε ζητήματα καρδιάς... κάνε ότι θες και μην σκέφτεσαι τόσο πολύ τα "πρέπει" απ τη στιγμή που δεν κάνεις κακό σε κάποιον άλλον άνθρωπο παρά μονάχα στον εαυτό σου. Ζήσε στο έπακρο τις όποιες στιγμές, δες το κι αυτό σαν μια εμπειρία, σαν μια φάση που έζησες και εν καιρώ θα προχωρήσεις κι εσύ παρακάτω όπως κάνουν όλοι τελικά
Οπως λεει και το Γιδι οταν συμφωνει... "Το αυτο"!

Παράθεση

viki_thess (ΒΑΣΩ)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη viki_thess
H ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 864 μηνύματα.

H viki_thess έγραψε στις 14:20, 04-02-08:

Αρχική Δημοσίευση από kalypso
Καλή μου whatsup, επειδή είδα και σε άλλο thread ότι το σκέφτεσαι, θα σου πω απλά ότι στην περίπτωση σου καλύτερα να το αποφύγεις. Από ό,τι κατάλαβα ήσουν κάποιο καιρό με το παιδί και υπάρχουν συναισθήματα. Για αυτό και μόνο, θα σου κάνει πολύ κακό να βρίσκεστε μόνο για σεξ και μετά ο καθένας στη ζωή του, στο σπίτι του, στη δουλειά του...

Είναι καλύτερα να αφήσετε τα πράγματα ως έχουν... Αν δεν υπάρχει περίπτωση επανασύνδεσης (να είστε κανονικό ζευγάρι), καλύτερα να το αφήσεις πίσω σου και να συνεχίσεις τη ζωή σου. Κι πού ξέρεις, μπορεί ο "mr perfect" να σε περιμένει στη γωνία!

(όλα αυτά αν κατάλαβα καλά, αλλιώς γράψε λάθος )

Εγώ πάντως όχι, δεν θα το έκανα... Θέλω να ξέρω τι έχω και τι δεν έχω- και η ελεύθερη σχέση δε μου ταιριάζει, λόγω χαρακτήρα. Θέλω να ξέρω ότι ο άλλος επιλέγει να είναι μόνο μαζί μου...
Αν δε είναι πρώην μου, δεν τίθεται καν θέμα συζήτησης! Κάποιος λόγος θα υπήρχε που χωρίσαμε, σήμαινε ότι κάτι δεν ήταν σωστό με εμάς σαν ζευγάρι... Και στο κάτω κάτω, υπάρχουν κι άλλοι άνθρωποι στη γη- είτε σχέση θέλεις, είτε απλά σεξ.
συμφωνω απολυτα με την καλυψω.
αν εγω ηθελα φικι φικι μονο δεν θα πηγαινα με τον πρωην μου θα βγαζα κανεναν παιδαρο εκει να χω να το λεω κιολας μετα...
πισωγυρισματα ποτε...αν δεν μπορει να κρατησει μια σχεση κανονικα το ελευθερο θα ειναι μεχρι να βρει αλλη ο τυπος... και μετα; εσυ πως θα νοιωθεις; οτι σε χρησιμοποιησε για τις ορεξεις του...σωστα;
κρατα το ηθος σου ακμαιοτατο και δωστου χυλοπιτα στο χερι να χει να τη θυμαται. αν θες μονο φικι φικι αγορι μου πες του... τραβα αλλου... αν ειναι γι αυτο μονο μπορω να παω και με καλυτερο απο σενα και φυγε κι αστον συξυλο να αναρωτιεται απο που του ηρθε η κεραμιδα

Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,620 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε στις 16:04, 04-02-08:

Αρχική Δημοσίευση από viki_thess
συμφωνω απολυτα με την καλυψω.
αν εγω ηθελα φικι φικι μονο δεν θα πηγαινα με τον πρωην μου θα βγαζα κανεναν παιδαρο εκει να χω να το λεω κιολας μετα...
Δηλαδή ο πρώην σου δεν θα ήταν παίδαρος;

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

viki_thess (ΒΑΣΩ)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη viki_thess
H ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 864 μηνύματα.

H viki_thess έγραψε στις 20:32, 04-02-08:

Αρχική Δημοσίευση από fandago
Δηλαδή ο πρώην σου δεν θα ήταν παίδαρος;
οταν λεω παιδαρος καλε μου... εννοω κατι σε στυλ σομερ η κανενα μοντελο κλπ... αν ηταν να κανω φικι φικι μονο θα πηγαινα με κανεναν επωνυμο αν μου καθοταν κλπ να χω να το λεω κιολας μετα... οχι να το κανω με τον πρωην μου...

Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kakerlak
H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 20:36, 04-02-08:

Βρε παιδιά γιατι όχι μπορει με τον πρώην να μην ταιριάζατε σε κάποια θέματα,αλλα στο θέμα του sex ολα να ηταν μια χαρα. Γιατι όχι... αλλοστε ο πρωην σας ξέρει κ όλας

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε στις 20:47, 04-02-08:

Αρχική Δημοσίευση από viki_thess
οταν λεω παιδαρος καλε μου... εννοω κατι σε στυλ σομερ η κανενα μοντελο κλπ... αν ηταν να κανω φικι φικι μονο θα πηγαινα με κανεναν επωνυμο αν μου καθοταν κλπ να χω να το λεω κιολας μετα... οχι να το κανω με τον πρωην μου...
Είναι μια λογική και αυτή. Συνήθως όμως κάνουμε έρωτα για την ευχαρίστηση που μας προσφέρει η πράξη και όχι η υστεροφημία
Και ειδικά με κάποιον πρώην, δεν υπάρχουν τα άγχη της πρώτης φοράς, αλλά ούτε το ψάξιμο. Ξέρετε και οι δύο πως και τι σας αρέσει.

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 22:20, 04-02-08:

πάντως τώρα που το σκέφτομαι... να συμπληρώσω κάτι...
ελεύθερη σχέση θα έκανα ΜΟΝΟ με κάποιον πρώην μου κι όχι με κάποιον νέο άνθρωπο στη ζωή μου που δεν τον ξέρω και δε με ξέρει....

Παράθεση

whatsup

Νεοφερμένος

H whatsup έγραψε στις 22:42, 04-02-08:

Εγώ έχω μπερδευτεί. Είμαι 50-50...η λογική μου λέει όχι! Εγώ μ'αυτόν μπορεί να'μασταν λίγους μήνες μαζί αλλά περάσαμε πάρα πολλά και καλά. Από κει και πέρα χωρίσαμε για κάποιους λόγους αλλά και πάλι χωρίσαμε χωρίς τσακωμούς κλπ. Εφόσον χωρίσαμε περάσαμε λίγους μήνες χωρίς να επικοινωνούμε αλλά να σκεφτόμαστε ο ένας τον άλλον...και μια μέρα μου τηλ να τα πούμε από κοντά ... και αφού συζητήσαμε μερικά πράγματα, τότε μου'πε αν θέλω να κάνουμε ελεύθερη σχέση. Δε ξέρω αλλά μου'δειξε ότι ζηλεύει όταν με βλέπει με κάποιον φίλο μου. Και μου είπε επειδή είσαι ok, φρόντισε μη σε δω με κανά μ*****α, μόνο με κανά καλό παιδί για να πω χαλάλι σου.

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 22:47, 04-02-08:

Αρχική Δημοσίευση από whatsup
Εγώ έχω μπερδευτεί. Είμαι 50-50...η λογική μου λέει όχι! Εγώ μ'αυτόν μπορεί να'μασταν λίγους μήνες μαζί αλλά περάσαμε πάρα πολλά και καλά. Από κει και πέρα χωρίσαμε για κάποιους λόγους αλλά και πάλι χωρίσαμε χωρίς τσακωμούς κλπ. Εφόσον χωρίσαμε περάσαμε λίγους μήνες χωρίς να επικοινωνούμε αλλά να σκεφτόμαστε ο ένας τον άλλον...και μια μέρα μου τηλ να τα πούμε από κοντά ... και αφού συζητήσαμε μερικά πράγματα, τότε μου'πε αν θέλω να κάνουμε ελεύθερη σχέση. Δε ξέρω αλλά μου'δειξε ότι ζηλεύει όταν με βλέπει με κάποιον φίλο μου. Και μου είπε επειδή είσαι ok, φρόντισε μη σε δω με κανά μ*****α, μόνο με κανά καλό παιδί για να πω χαλάλι σου.
εμένα πάντως αυτό μου μυρίζει κάτι σαν... "σε θέλω πίσω αλλά δεν τολμώ να το ομολογήσω ούτε στον εαυτό μου, κι έλα να δοκιμάσουμε την ελεύθερη σχέση που αν όλα πάνε καλά να ξαναείμαστε μαζί..."
δε θέλω βέβαια να σου δίνω ελπίδες αλλά όπως είπα και πιο πριν... εγώ το έχω κάνει και αν ήταν να το ξανακάνω, μόνο με πρώην μου θα το έκανα (και συγκεκριμένα με έναν που εχω στο μυαλό μου )

κοίτα... δεν χάνεις κάτι να το δοκιμάσεις...
δοκίμασε κι αν δεις οτι δε σου βγαινει, κι ότι σου βγαίνει κτητικότητα και φάσεις όπως όταν είσαι σε σχέση, απλά του το λες κι αποχωρείς.. δεν χάθηκε κι ο κόσμος

Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε στις 22:51, 04-02-08:

Καλή μου είσαι ακόμα ερωτευμένη μαζί του... Μην το κάνεις- εσύ θα είσαι αυτή που θα πληγωθεί...

Αν ζήλευε πραγματικά θα σε ήθελε μόνο δική του, θα τρελαινόταν στην ιδέα ότι μπορεί να σε χάσει. Νιώθετε πράγματα ο ένας για τον άλλο και αυτός είναι και ο λόγος που δεν μπορείτε να απομακρυνθείτε ο ένας από τον άλλο... Κι όμως αυτό είναι το καλύτερο. Μπορεί να είναι σκληρό τώρα, αλλά αν το κάνεις, πραγματικά θα ανακουφιστείς. Αφ' ενός γιατί είσαι με κάποιον για να περνάς καλά (αν κάθεσαι και σκέφτεσαι και αγχώνεσαι και μπερδεύεσαι εμένα δε μου φαίνεται ότι είσαι καλά και ίσως να πρέπει να μείνεις λίγο με τον εαυτό σου για να ξεκαθαρίσεις τι νιώθεις και τι θέλεις εσύ) και αφ' ετέρου επειδή συν τω χρόνω θα βρεις κάποιον που να του αξίζεις και να σε αγαπάει με όλη τη σημασία της λέξης.

Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε στις 23:00, 04-02-08:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
εμένα πάντως αυτό μου μυρίζει κάτι σαν... "σε θέλω πίσω αλλά δεν τολμώ να το ομολογήσω ούτε στον εαυτό μου, κι έλα να δοκιμάσουμε την ελεύθερη σχέση που αν όλα πάνε καλά να ξαναείμαστε μαζί..."
Εμένα πάλι μου μυρίζει κάτι σαν "δεν μπορώ να φανταστώ την κοπέλα που μέχρι τώρα μόνο εγώ #@$ούσα να @#$@ιέται με άλλον", ή "δεν βρίσκω κάτι άλλο αυτή τη στιγμή, γιατί να μην έχω κάτι σίγουρο;"

Παράθεση

whatsup

Νεοφερμένος

H whatsup έγραψε στις 23:33, 04-02-08:

Εμένα πάλι μου μυρίζει κάτι σαν "δεν μπορώ να φανταστώ την κοπέλα που μέχρι τώρα μόνο εγώ #@$ούσα να @#$@ιέται με άλλον", ή "δεν βρίσκω κάτι άλλο αυτή τη στιγμή, γιατί να μην έχω κάτι σίγουρο;"
"Το δεν βρίσκει κάτι άλλο αυτή τη στιγμή" για αυτόν δεν ισχύει...γιατί μια βόλτα να βγει, έχει όποια θέλει!

Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

H kalypso έγραψε στις 23:47, 04-02-08:

"Το δεν βρίσκει κάτι άλλο αυτή τη στιγμή" για αυτόν δεν ισχύει...γιατί μια βόλτα να βγει, έχει όποια θέλει!
Ενώ εσύ όχι;..

Μια χαρά κοπέλα φαίνεσαι, νομίζεις ότι δεν μπορείς να βρεις κάτι καλύτερο; Γιατί μένεις κολλημένη στα παλιά;

Παράθεση

whatsup

Νεοφερμένος

H whatsup έγραψε στις 00:02, 05-02-08:

Και εγώ το αντίστοιχο. Αλλά όταν ο άλλος για σένα σημαίνει πολλά, θέλεις να'ναι καλά και τον ξεχνάς και μετά από λίγες μέρες σου τηλ ...και αρχίζεις να τον σκέφτεσαι πάλι...μπερδεύεσαι...Ξέρω, χρειάζομαι χρόνο...να σκεφτώ και να μην κοιτάζω πίσω...γιατί είναι χειρότερα.

Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε στις 01:11, 05-02-08:

Αυτό το λες εσύ ή είναι γενικά αποδεκτό; Γιατί όταν έχουμε αδυναμία σε κάποιον, τα βλέπουμε αλλιώς...

Παράθεση

whatsup

Νεοφερμένος

H whatsup έγραψε στις 10:17, 05-02-08:

Αυτό το λες εσύ ή είναι γενικά αποδεκτό; Γιατί όταν έχουμε αδυναμία σε κάποιον, τα βλέπουμε αλλιώς...
Αυτό είναι γενικά αποδεκτό. Και ήταν ένας απ'τους λόγους που χωρίσαμε. Πχ έβρισκαν το τηλ του και του τηλ ότι θέλουν να τον γνωρίσουν, του άφηναν στο αυτοκίνητό του το τηλ τους, στήνονταν κάπου και τον περίμεναν για να του πουν ότι τον θέλουν κλπ.

Παράθεση

Αννουλα

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Αννουλα
H Αννουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 198 μηνύματα.

H Αννουλα έγραψε στις 11:35, 05-02-08:

Αρχική Δημοσίευση από Kakerlak
Βρε παιδιά γιατι όχι μπορει με τον πρώην να μην ταιριάζατε σε κάποια θέματα,αλλα στο θέμα του sex ολα να ηταν μια χαρα. Γιατι όχι... αλλοστε ο πρωην σας ξέρει κ όλας
Συγγεκριμενα να πω την δική μου περίπτωση με τον πρωιν μου ενω ξεκινήσαμε καλα στη σχέση μας,αργοτερα δεν τα πηγαίναμε καλα σε τιποτα εκτος απο αυτο..
Αφου χωρίσαμε (και εγω βεβαια για να είμαι ειληκρινης ακόμα δεν τον εχω ξεχάσει,ακομα και αν ο χωρισμός ήταν απο κοινου) συναντηθηκαμε μετα απο 3 μηνες και το ένα εφερε το αλλο καιηρθε απο μονο του αυτο ...που τα πηγαιναμε πάντα καλα!να κανω μια παρενθεση εκεινος ηταν με αλλη και το ήξερα.ήταν οτι χειρότερο εχω κανει ποτε,αφου ενιωσα τελείως αδεια εκεινη την στιγμή,που δεν ενιωθα οτι ήταν ''εκει'' εκεινη την στιγμή,και εκτος αυτου φρικαρα αφου στο τελος αρχισε τις θεωρίες του δεν επρεπε να γινει και όλες αυτες οι τυψεις επειδή ήταν με αλλη.μετα απο καποιους μήνες παλι που συναντηθήκαμε για καποια δουλειά,ειχε τόσο θρασος που προσπάθησε να ξανα κάνει κατι..και ας είχε παλι σχεση ακόμα με την κοπέλα εκείνη!αυτη την φορα δεν το επέτρεψα αυτό στον εαυτό μου οσο και αν το ηθελα,οσο και αν ακομα τον σκεφτομαι!υστερα απο αυτό δεν εδωσε σημεία ζωης ξανα.
θέλω να πω οτι οσο και αν ειναι ο πρωην σου αυτός που σε ''ξερει'' αυτος που μπορει να τα πατε καλυτερα απο οποιονδηποτε σε αυτον τομεα απο καθέναν αλλο αλλα καποια στιγμη το πιο πιθανον να νιωσεις πολυ ασχημα γιατι μια ελευθερη σχεση μπορει να υπάρξει μονον αν δεν υπαρχουν συναισθήματα για να μην νιωσει καποιος αργοτερα οτι τον χρησιμοποιησε.Γτ ετσι 8α γινει εστω και αν ενας απο τους δυο τρεφει συναισθήματα για τον αλλο..
Πως θα νιώσεις αργοτερα αν βρει αλλη?

Παράθεση

whatsup

Νεοφερμένος

H whatsup έγραψε στις 22:18, 05-02-08:

Κατάλαβα...αυτά σκέφτομαι κ εγώ...ότι μπορεί να πληγωθώ στο τέλος!

Παράθεση

Αννουλα

Δραστήριο Μέλος

H Αννουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 198 μηνύματα.

H Αννουλα έγραψε στις 09:43, 06-02-08:

Δυστυχώς ετσι είναι,σε μια σχεση που υπηρξαν καποια στιγμή συναισθήματα,οσο και καλα να τα πας σε αυτόν τον τομέα με τον αλλον και ας νομίζεις πως μπορεις να αρκεστείς μονο σε αυτό,καποια στιγμή θα πληγωθείς!Γιατι βασική προυπόθεση για να υπάρξει ελευθερη σχέση ειναι να μη υπάρχει συναισθηματικό δέσιμο!

Παράθεση

whatsup

Νεοφερμένος

H whatsup έγραψε στις 23:25, 06-02-08:

Αρχική Δημοσίευση από Αννουλα
Δυστυχώς ετσι είναι,σε μια σχεση που υπηρξαν καποια στιγμή συναισθήματα,οσο και καλα να τα πας σε αυτόν τον τομέα με τον αλλον και ας νομίζεις πως μπορεις να αρκεστείς μονο σε αυτό,καποια στιγμή θα πληγωθείς!Γιατι βασική προυπόθεση για να υπάρξει ελευθερη σχέση ειναι να μη υπάρχει συναισθηματικό δέσιμο!
Δεν έχεις άδικο...Τελικά δεν αξίζει τίποτα...

Παράθεση

Klaus

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Klaus
Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 535 μηνύματα.

O Klaus έγραψε στις 00:06, 07-02-08:

Δεν έχεις άδικο...Τελικά δεν αξίζει τίποτα...
Το κατάλαβες Και το θέμα είναι σας εκμεταλλεύονται αρκετοί κατα αυτόν τον τρόπο και μετά ξεσπάτε εκεί που δεν πρέπει!Τα αισθήματα δεν κρύβονται μην ελπίζετε από μία πράξη και μόνο

Παράθεση

Αννουλα

Δραστήριο Μέλος

H Αννουλα έγραψε στις 10:52, 07-02-08:

Αρχική Δημοσίευση από Metal_Lover
Τα αισθήματα δεν κρύβονται μην ελπίζετε από μία πράξη και μόνο
Καμοια φορα ξεγελάμε τον εαυτό μας,εστω και υποσυνήδιτα, και νομιζουμε πως επιδή γίνεται αυτό συνεχίζει να υπαρχει και το συναισθημα που υπήρχε και πριν!
Νομίζεις πως το κανεις και εσυ καθάρα και μονο για την πραξη αλλα ουσιαστικά το κανεις γιατι ακομα νιωθεις πραγματα!Γιατι αν οχι τοτε θα διαλεγες καποιον αλλον να κανεις μια ελευθερη σχεση, και αν δεν το κανεις αυτο επειδη δεν ειναι η ιδιοσυγρασια σου τετοια τοτε υπο αυτες τις συνθήκες δεν θα το έκανες ουτε με τον πρωην σου,αλλα μονο και μονο γτ νιωθεις πραγματα ακομα!

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 11:03, 07-02-08:

Σαφώς και βεβαίως και προφανώς και με τίποτε δε θα έκανα κάτι τέτοιο με οποιαδήποτε πρώην μου.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη roumana
H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,878 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε στις 11:09, 07-02-08:

Αρχική Δημοσίευση από borat
Σαφώς και βεβαίως και προφανώς και με τίποτε δε θα έκανα κάτι τέτοιο με οποιαδήποτε πρώην μου.
ποσο συμφωνω...

Παράθεση

Klaus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 535 μηνύματα.

O Klaus έγραψε στις 11:12, 07-02-08:

Καμοια φορα ξεγελάμε τον εαυτό μας,εστω και υποσυνήδιτα, και νομιζουμε πως επιδή γίνεται αυτό συνεχίζει να υπαρχει και το συναισθημα που υπήρχε και πριν!
Νομίζεις πως το κανεις και εσυ καθάρα και μονο για την πραξη αλλα ουσιαστικά το κανεις γιατι ακομα νιωθεις πραγματα!Γιατι αν οχι τοτε θα διαλεγες καποιον αλλον να κανεις μια ελευθερη σχεση, και αν δεν το κανεις αυτο επειδη δεν ειναι η ιδιοσυγρασια σου τετοια τοτε υπο αυτες τις συνθήκες δεν θα το έκανες ουτε με τον πρωην σου,αλλα μονο και μονο γτ νιωθεις πραγματα ακομα!
Εντάξει δεν λέω και άλλοι έχουμε ερωτευτεί, αλλά δεν έχουμε πέσει τόσο χαμηλά...Και στην τελική αν αυτός ο άνθρωπος θέλει να νομίζει ότι νοιάζεται δεν θα πρεπε να το δεχτεί από σεβασμό στο πρόσωπό σου και μόνο

Παράθεση

Αννουλα

Δραστήριο Μέλος

H Αννουλα έγραψε στις 11:27, 07-02-08:

Αρχική Δημοσίευση από Metal_Lover
Εντάξει δεν λέω και άλλοι έχουμε ερωτευτεί, αλλά δεν έχουμε πέσει τόσο χαμηλά...
τι ακρειβώς εννοείς?

Και στην τελική αν αυτός ο άνθρωπος θέλει να νομίζει ότι νοιάζεται δεν θα πρεπε να το δεχτεί από σεβασμό στο πρόσωπό σου και μόνο
συμφωνώ και επεισης αν ο ανθρωπος αυτός νιαζόταν θα ήταν απλα μαζι σου,αν παλι δεν γινοταν για πολλους λογους να ήταν μαζι σου ενω ηθελε τοτε απλα θα προσπαθουσε να το ξεπερασει κρατωντας καποια αποσταση και οχι ζητωντας μια ελευθερη σχεση!

Παράθεση

Klaus

Πολύ δραστήριο μέλος

O Klaus έγραψε στις 11:56, 07-02-08:

τι ακρειβώς εννοείς?
Λέω ότι πέφτεις χαμηλά και υποτιμάς τον εαυτό σου αν δεχτείς μία τέτοια κατάστασηΓιατί οι γονείς σου σε δημιουργήσανε για να είσαι ευτυχισμένη και όχι υποχείριο του καθενός

Παράθεση

SoulRain84 (Αντώνης)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη SoulRain84
Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Τεχνικός . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O SoulRain84 έγραψε στις 21:49, 09-02-08:

Με την καμμία όμως.Όπως είπε κ κάποιος άλλος συν-φορουμίτης είναι κάτι σαν πισωγύρισμα.Εξ άλλου εδώ δεν τράβηξε υποτίθεται η κανονική σχέση,με ποιό σχετικό να κάνεις μια ελεύθερη σχέση με πρώην?για το μόνιμο σέξ?Ψάχνεσαι λίγο περισσότερο κ βρίσκεις και το σέξ.Θέληση να υπάρχει και κάποιος/α θα υπάρχει που να μήν ζητάει το κάτι μόνιμο απλά να περάσει καλά.

Παράθεση

olibos2008 (Δέσποινα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη olibos2008
H Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 71 μηνύματα.

H olibos2008 έγραψε στις 01:02, 05-06-08:

Ναι θα έκανα (άν είχα περάσει όσο είχε κρατήσει καταπληκτικά). Και όταν χωρίσαμε εξακολουθούσαμε να είμαστε φίλοι, (ίσως και λίγο παραπάνω, ίσως λέω) και να μιλάμε σε καθημερινή βάση τότε θα έκανα. Ναί μου έχει συμβεί κι αυτή την στιγμή το ζω. Περνάω καλύτερα κι απ όταν είχαμε σχέση. Όσο για το αύριο δεν μ απασχολεί.

Παράθεση

stavros_ (mpampis)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη stavros_
Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών , επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 419 μηνύματα.

O stavros_ έγραψε στις 12:53, 16-06-08:

Οχι φυσικά. Δε με νοιάζει το σεξ μόνο σε μια ανθρώπινη σχέση!

Παράθεση

ΕΥΑ!

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ΕΥΑ!
H ΕΥΑ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Designer . Έχει γράψει 36 μηνύματα.

H ΕΥΑ! έγραψε στις 09:17, 08-07-08:

Εγώ πάλι δν θα ήθελα ελεύθερη σχέση αλλα μια βδομάδα...

Έτσι για να δεί τι έχασε... Αν κ πάνε 4 χρόνια τώρα... Άλλαξαν πολλά....

Κ πάλι όπως κ να έχει το θέμα επιμένω... ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ...

Παράθεση

EFI32

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη EFI32
H EFI32 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H EFI32 έγραψε στις 13:42, 13-07-08:

Δεν θα έκανα γιατί μπορεί να κολλούσα και δεν λέει.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Bill : 13-07-08 στις 13:46. Αιτία: μετατροπή greeklish σε ελληνικά
Παράθεση

Affliction (Midna)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Affliction
Ο Midna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 137 μηνύματα.

O Affliction έγραψε στις 13:52, 13-07-08:

Εξαρτάται από το πως είμασταν πριν χωρίσουμε καθώς και από τη σεξουαλική ζωή που είχαμε. Εφόσον ο τίτλος του θέματος είναι ελεύθερη σχέση και όχι "σκέτο" σχέση. Αφού λοιπόν τα πάντα στη νέα μας κατάσταση θα επικεντρώνονταν γύρω από το σεξ και μόνο, τότε δεν θα υπήρχε λόγος να κοιτάξω τη συναισθηματική πλευρά της σχέσης που 'χαμε.

Φυσικά και η απάντησή μου δεν είναι 100% ναι γιατί αν ήμουν πολύ δεμένος μαζί της, τότε οι πιθανότητες να θελήσω ένα νέο ξεκίνημα με αυτήν θα ήταν και μεγάλες και δε θα μπορούσα νομίζω να της ζητήσω (μόνο) ελεύθερη σχέση. Γενικότερα δε νομίζω ότι υπάρχει ασφαλής απάντηση στην ερώτηση αυτή καθώς από άτομο σε άτομο και σχέση σε σχέση διαφέρει. Είναι αρκετοί οι παράγοντες που παίζουν ρόλο και δε θα ήθελα να είμαι κατηγοριματικός με μια fixed απάντηση.

Οπότε η απάντησή μου είναι "Δεν ξέρω.".

Παράθεση

FaniFox

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη FaniFox
H FaniFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 235 μηνύματα.

H FaniFox έγραψε στις 14:46, 13-07-08:

Όχι και πάλι όχι...
Άν με είχε χωρίσει αυτός, τότε θα κινδύνευα να πληγωθώ περισότερο.
Άν τον είχα χωρίσει εγώ, τότε δεν θα τον ήθελα και μετά.
Άν είχαμε χωρίσει γιατί το θέλαμε και οι δύο, τότε ποιός ο λόγος; Περσινά ξινά σταφύλια !

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 19:59, 13-07-08:

Αν η ελεύθερη σχέση αυτή είναι αμέσως μετά το χωρισμό, δεν είναι ελεύθερη, σίγουρα όχι από συναισθηματική άποψη. Κάτι τέτοια τα βλέπω σα μία φυγόπονη παράταση της σχέσης και του να δεις επιτέλους την πραγματικότητα.

Αν απλά προκύψει μία τέτοια σχέση κάποια στιγμή... δεν ξέρω, απλά θα μου φανεί περίεργο να είναι ο πρώην.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Georges5773 (Γιώργος)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Georges5773
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 22 μηνύματα.

O Georges5773 έγραψε στις 16:28, 17-07-08:

αμα ειναι ωραια γιατι οχι???θα την εχεις και θα σε εχει σαν ρεζερβα.....

Παράθεση

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη fielda
H fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 479 μηνύματα.

H fielda έγραψε στις 17:11, 17-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από GEORGES
αμα ειναι ωραια γιατι οχι???θα την εχεις και θα σε εχει σαν ρεζερβα.....
Συγνώμη αλλά αυτό τώρα είναι καλό; Εγώ με τίποτα δε θα ήθελα να με έχει ο άλλος σαν ρεζέρβα.

Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε στις 19:13, 17-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από fielda
Συγνώμη αλλά αυτό τώρα είναι καλό; Εγώ με τίποτα δε θα ήθελα να με έχει ο άλλος σαν ρεζέρβα.
Θα ήθελες όμως να έχεις τον άλλο για δική σου ρεζέρβα;

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 19:16, 17-07-08:

Πλακα-πλακα αν το σκεφτεις κανεις, η ελευθερη σχεση ειναι κατι σαν ρεζερβα....
"Οποτε ξεμενω, υπαρχει καποιος αλλος στη γωνια...." (δεν ειναι προσωπικη αποψη, το φαινομενο σχολιαζω...να μην παρεξηγηθω!)

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Neraida : 17-07-08 στις 19:35.
Παράθεση

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη fielda
H fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 479 μηνύματα.

H fielda έγραψε στις 00:43, 18-07-08:

Θα ήθελες όμως να έχεις τον άλλο για δική σου ρεζέρβα;
Προσωπικά όχι. Δε με καλύπτει κάτι τέτοιο και θεωρώ πολύ ψυχοφθόρο να μπω σε αυτή τη διαδικασία. Αν ήθελα οπωσδήποτε να έχω μία ελέυθερη σχέση αυτή δε θα ήταν με πρώην μου γιατί γνωρίζω ότι θα ένιωθα ξανά πράγματα για εκείνον και αυτό μόνο καλό δεν είναι όταν η σχέση έχει τελειώσει.

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
Πλακα-πλακα αν το σκεφτεις κανεις, η ελευθερη σχεση ειναι κατι σαν ρεζερβα....
"Οποτε ξεμενω, υπαρχει καποιος αλλος στη γωνια...." (δεν ειναι προσωπικη αποψη, το φαινομενο σχολιαζω...να μην παρεξηγηθω!)
Δεν έχεις άδικο Νεράιδα μου... Απλά δε θα ήθελα με τίποτα να με έχει ο άλλος σαν ρεζέρβα γι αυτό και δε θα επέλεγα μία ελέυθερη σχέση. Δεν είμαι για τέτοια πράγματα εγώ

Παράθεση

Metallou19 (Blood Guzzler In Wonderland)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Metallou19
H Blood Guzzler In Wonderland αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Τεχνικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.

H Metallou19 Kill Me... With Your Kisses... έγραψε στις 01:12, 18-07-08:

Το έχω κάνει. Θυμάμαι εγώ το είχα ζητήσει, ήταν κάτι που νόμιζα ότι θα με καλύπτει αλλά τελικά δεν ήταν αυτό που ζητούσα. Το όλο σκηνικό κράτησε 2 μήνες και μετά διακόψαμε. Απλά ήταν μια εμπειρία που δεν την μετάνιωσα αλλά δεν θα το ξαναέκανα.

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 01:54, 18-07-08:

To θέμα γενικά είναι δίκοπο μαχαίρι...
Αν και θα πω το κλασσικό δεν ξέρω.....

Πιστεύω ότι αν θα το έκανα-προσωπικά- δεν θα ήταν λόγω έλλειψη σεξ αλλά γιατί καταβάθος θα πίστευα ότι μας δίνω χρόνο μήπως αλλάξει κάτι και είμαστε ξανά ζευγάρι... Δηλαδή παρηγοριά στον άρρωστο κι ένας επιπλέον συμβιβασμός μήπως και...και στο μυαλό μου - αν και αισιόδοξη γενικά - νομίζω ότι σπάνια γυρνάει ο τροχός και βρίσκεσαι εκεί που πραγματικά θες όταν ζεις τέτοιες καταστάσεις

Το βλέπω δύσκολο να έχουν τελειώσει τα πάντα...κι από συναισθηματικής πλευράς και να έχω την όρεξη ή την ευχαρίστηση ακόμα και να τον φιλήσω πόσο μάλλον να πάω ξανά μαζί του...

Παράθεση

anonumos

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη anonumos
Ο anonumos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 13 μηνύματα.

O anonumos έγραψε στις 22:45, 20-07-08:

εγω ουτε να τη δω δε θελω τη πρωην μου.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους