Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,107 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,308 μηνύματα σε 74,663 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ασύρματος Μετεωρολογικός Σταθμός AURIOL

KingFox

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη KingFox
Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 441 μηνύματα.

O KingFox Χαμογέλα! έγραψε στις 13:07, 08-08-12:

Γεια σας παιδιά, αγόρασα των παραπάνω σταθμό από το lidl με DCF και προσπαθώ να ενεργοποιήσω τα ραδιοκύματα για ρύθμιση της ώρας και δεν γίνετε.. επίσης η μετεωρολογική πρόβλεψη - που δεν ξέρω αν σχετίζετε με τα DCF - είναι αναληθής ενώ το ρυθμίζω σωστά, η εταιρία δεν μπορεί να μου πει τίποτα, και ρωτάω εδώ:
1. Πως να πιάσω τα DCF;; (μεχρι και στο μπαλκόνι το έβγαλα μήπως και πιάσει, άλλα τίποτα..)
2. Τα DCF σχετίζονται και με τη μετεωρολογική πρόβλεψη;
3. Πως να έχω σωστή μετεωρολογική πρόβλεψη;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Morelo

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Morelo
Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 872 μηνύματα.

O Morelo έγραψε στις 15:30, 08-08-12:

Και να τη ρυθμίσεις δεν πρέπει να δίνεις βάση στη πρόβλεψη που βγάζει ο σταθμός, είναι πολύ ανακριβής... Εμένα ακομα και ο δικός μου που είναι ημιεπαγγελματικός (Davis) που βγάζει πρόβλεψη σπάνια πέφτει μέσα. Απλά με βάση τα δεδομένα που καταγράφει (Τ, Η, αέρα κ.τλπ) σου βγάζει μια εκτίμηση για τις επόμενες ώρες.

Δεν ξέρω πως ακριβώς είναι αυτός του λίντλ, αν έχει εξωτερικούς πομπούς, αλλά αν έχει και τον βάζεις στον ήλιο θα δείχνει σίγουρα 2-4c παραπάνω διότι κανονικά χρειάζεται αεριζόμενο κλωβό. Είχα και εγώ πιο παλιά έναν National geographic, λογικά παρόμοιος με αυτόν του λίντλ και έχανε αρκετά στις ενδείξεις του. Πάντως για σένα, για αρχή και για προσωπική σου χρήση και ευχαρίστηση μια χαρά είναι.

Για το θέμα σου δές εδώ μήπως βρείς κάτι
http://www.hlektronika.gr/forum/showthread.php?t=42503
http://www.lidl-service.com/static/7...N_FI_SV_DA.pdf

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

KingFox

Δραστήριο Μέλος

O KingFox Χαμογέλα! έγραψε στις 15:40, 08-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Morelo
Και να τη ρυθμίσεις δεν πρέπει να δίνεις βάση στη πρόβλεψη που βγάζει ο σταθμός, είναι πολύ ανακριβής... Εμένα ακομα και ο δικός μου που είναι ημιεπαγγελματικός (Davis) που βγάζει πρόβλεψη σπάνια πέφτει μέσα. Απλά με βάση τα δεδομένα που καταγράφει (Τ, Η, αέρα κ.τλπ) σου βγάζει μια εκτίμηση για τις επόμενες ώρες.

Δεν ξέρω πως ακριβώς είναι αυτός του λίντλ, αν έχει εξωτερικούς πομπούς, αλλά αν έχει και τον βάζεις στον ήλιο θα δείχνει σίγουρα 2-4c παραπάνω διότι κανονικά χρειάζεται αεριζόμενο κλωβό. Είχα και εγώ πιο παλιά έναν National geographic, λογικά παρόμοιος με αυτόν του λίντλ και έχανε αρκετά στις ενδείξεις του. Πάντως για σένα, για αρχή και για προσωπική σου χρήση και ευχαρίστηση μια χαρά είναι.

Για το θέμα σου δές εδώ μήπως βρείς κάτι
http://www.hlektronika.gr/forum/showthread.php?t=42503
http://www.lidl-service.com/static/7...N_FI_SV_DA.pdf
Ο δικός μου έχει εξωτερικό πομπό που τον έχω κρεμάσει ψηλά, για να έχει μπροστά του την τέντα και να μην βλέπει τον ήλιο..

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 15:41, 08-08-12:

αμα αντεξει κανα μηνα θα εισαι τυχερος

οτι auriol εχωπαρει εχει χαλασει πριν το καταλαβω..

Παράθεση

Morelo

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Morelo
Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 872 μηνύματα.

O Morelo έγραψε στις 15:47, 08-08-12:

Για πολύ ερασιτεχνική (οικιακή) χρήση ντάξει καλοί είναι αλλά σε αντίξοες συνθήκες τα παίζουν. Π.χ σε ισχυρές καταιγίδες αν έχεις τους πομπούς χύμα έξω ή όταν έχει ισχυρούς ανεμούς.

Παράθεση

KingFox

Δραστήριο Μέλος

O KingFox Χαμογέλα! έγραψε στις 17:04, 08-08-12:

να το πάω πίσω, να πάρω τα λεφτά μου και να πάρω έναν άλλο από ένα άλλο κατάστημα;; αλλά που αλλού πουλάνε;;

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 19:20, 08-08-12:

http://www.skroutz.gr/c/1017/weather_stations.html

εδω πχ εχει πολλα
αλλα και οπου εχει καλα ηλεκτρονικα

παντως εγω εχω θερμομετρο και υγρομετρο ρολογια σκετα στο σπιτι,,χωρις μπαταρια
και ειναι αψογα..

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους