Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,080 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,722 μηνύματα σε 74,628 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

[Γενική συζήτηση] Σχέδιο, ζωγραφική, γραφιστική

lila

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη lila
H lila αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 20 μηνύματα.

H lila έγραψε στις 01:03, 26-08-05:

ανοιγω λοιπον και αυτο το θεμα για οσους γουσταρουν..οπως εγω(πχ) το σχεδιο τη ζωγραφικη κτλ...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

lila

Νεοφερμένος

H lila αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 20 μηνύματα.

H lila έγραψε στις 01:08, 26-08-05:

πολλα σκιτσακια και εργα ανονυμων καλλιτεχνων μπορειτε να δειτε στο http://elfwood.lysator.liu.se/elfwood.pike
το παρακολουθω κανα χρονο και δεν εχω καταφερει να δω τα σχεδια ολων...

αν βρισκατε κατι παρομοιο ή εχετε κατι υποψην σας θα με ενδιεφερε (ευχαριστω προκαταβοληκα)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Arty2

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Arty2
Ο Arty2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 108 μηνύματα.

O Arty2 έγραψε στις 01:11, 26-08-05:

Δες www.deviantart.com , για καλών τεχνών/αρχιτεκτονική/γραφιστική πας, ή απλά σου αρέσει το σχέδιο;

Παράθεση

lila

Νεοφερμένος

H lila έγραψε στις 01:17, 26-08-05:

μου αρεσει το σχεδιο και θα ειμαι φοιτητρια απο το επομενο εξαμηνο στη γραφιστικη!!! και εβελπιστω καποια στιγμη να μπω και στη καλων τεχνων..

Παράθεση

Arty2

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Arty2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 108 μηνύματα.

O Arty2 έγραψε στις 01:21, 26-08-05:

Αντε με το καλό

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 02:04, 26-08-05:

Τυχερή lila, διάλεξες μια πολύ δημιουργική και ευχάριστη δουλειά!! Μπράβο!!
Να δούμε εγώ πως θα καταφέρω απο ηλεκτρολόγος να γινώ web designer μετά τη σχολή... Ασε που όλοι πιστευουν οτι θα αλλάξω γνώμη

Παράθεση

lila

Νεοφερμένος

H lila έγραψε στις 02:11, 26-08-05:

ολοι οι αλλοι δεν ειναι εσυ..και εσυ δεν ειναι ολοι οι αλλοι...
(δες το οπως βλεπω εγω καποιο πραγματα..να τους λες "εγω ειμαι εγω και ολοι οι αλλοι ειναι η μαζα"<--λιγο ψωνιστικο και εγωκεντρικο αλλα πολλεσ φωρες σε κανει να απομονονεις τον εαυτο σου απο το θελιμα των αλλων)
κι εμενα ολοι μοθ ελεγαν να διλωσω και αλλες σχολες γιατι ποτε δε ξερεις...κοιταμε τωρα!
κανε οτι λεει ο εαυτο σου και αν δε σου αρεσει μετα τουλαχιστον θα εχεις προσπαθισει και δε θα σου μεινει αποθιμενο

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 02:17, 26-08-05:

Μα αυτό έχω σκοπό να κάνω Θεωρώ οτι πάντα πρέπει να κυνηγάς τα όνειρα σου!
Βέβαια δεν θα παρατήσω τη σχολή, μια τέτοια σχολή είναι αφενός μεν πολύ δυνατό χαρτι για το βιογραφικό, αφετέρου θέλω να την τελειώσω και για προσωπικούς λόγους. Άλλωστε "μάθε τέχνη κι αστηνε κι αν πεινάσεις πιάστηνε"
Καλά έκανες και δεν έβαλες άλλες είναι κρίμα να έτρωγες τη θέση κάποιου που μπορεί να το θέλει πραγματικά αν δεν σου άρεσε η σχολή.

Παράθεση

drunk (Γκίκω)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη drunk
H Γκίκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 210 μηνύματα.

H drunk έγραψε στις 03:46, 02-09-05:

Btw γιαυτό το πράγμα Michelle καλά είναι να πήγενες κάποια στιγμή σε κάποια σχολή να μάθεις και σχέδιο (εκτός αν ξέρεις ήδη) , να φτιάχνεις και εικόνες για τις σελίδες σου.(ίσως και να έχει στη σχολή σου καμια λέσχη για σχεδιο,οπως φωτογραφίας πχ)

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 10:06, 02-09-05:

Ναι το έχω σκεφτει οτι πρέπει να μάθω και σχέδιο, έστω λίγο...
Όχι, δεν ξέρω ηδή αν και απο μικρή μου λένε οτι έχω "ταλέντο" στο σχέδιο, δεν το αξιοποίησα ποτε.

Παράθεση

giostau

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη giostau
Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 763 μηνύματα.

O giostau έγραψε στις 11:16, 02-09-05:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Ναι το έχω σκεφτει οτι πρέπει να μάθω και σχέδιο, έστω λίγο...
Όχι, δεν ξέρω ηδή αν και απο μικρή μου λένε οτι έχω "ταλέντο" στο σχέδιο, δεν το αξιοποίησα ποτε.
Δεν ξέρεις σχέδιο;;;;
Καλά και όοοοολα αυτά που σου έμαθε ο Παπαμητούκας τι είναι;

Σχετικά με αυτό που έγραψε η plain για λέσχη, το ΑΠΘ έχει φωτογραφικό εργαστίρι... Λεπτομέρειες δεν ξέρω, αλλά μπορώ να μάθω αν θες..

Παράθεση

agent_provocateur

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη agent_provocateur
Ο agent_provocateur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 14 μηνύματα.

O agent_provocateur έγραψε στις 10:43, 11-09-05:

εκανα κατι ζογραφιες πολυ καλες μπορω να τις ανεβασζω εδω η θα μου τις σβηνετε????

Παράθεση

lila

Νεοφερμένος

H lila έγραψε στις 00:00, 14-09-05:

γιατι να μη φταχτει ενας χορος οπου θα μπορουμε να ανευαζουμε σχεδιαμας??
(απευθινομαι κυριως σε ιδιμονες επι του θεματος..)

παντως agent_ ενδιαφερομαι να τις δω..

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 06:55, 14-09-05:

Μα μπορείς να ανεβάσεις σχέδια σου στη Gallery, είτε στο προσωπικό σου άλμπουμ είτε στην κατηγορία Τέχνη, ή Wallpapers (αν είναι wallpaper) ή ακόμα και e-steki Artwork (αν αφορούν το e-steki)(χαχα, το τελευταίο ήταν ανέκδοτο, θά θελα ).
Φυσικά μετά μπορεί όποιος θέλει να σχολιάσει.
Επίσης σκέφτομαι να αλλάξω τον τίτλο της κατηγορίας "Φωτογραφία" ώστε να αφορά και τέτοια

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 09:21, 14-09-05:

Η Φωτογραφία έγινε "Εικαστικές Τέχνες" οπότε το παρόν θέμα μεταφέρθηκε στο νέο subforum!
lila μαθαίνω photoshop αυτό τον καιρό! Βέβαια είμαι ακόμα στην αρχή αλλά θα ήθελα τη γνώμη σου για τα γραφικούλια που έφτιαξα για το e-steki και ειδικά για τα 2 wallpapers! Link θα βρεις στην υπογραφή μου

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 12:20, 14-09-05:

Α ξέχασα να αναφέρω οτι ανακάλυψα ένα ωραιότατο διμηνιαίο περιοδικό γραφιστικής και Web design που ονομάζεται "ΓΡΑΦΙΣΤΑΣ + WEB DESIGN". Κοστίζει 6 ευρώ και η ετήσια συνδρομή 30 ευρώ.

Παράθεση

Arty2

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O Arty2 έγραψε στις 12:32, 14-09-05:

By the way, δοκίμασε να "παίξεις" και με το PaintShop Pro εκτός απο το PhotoShop, έχει άπειρες φορές ευκολότερο GUI και αν εξαιρέσεις μερικά φωτογραφικά φίλτρα του PhotoShop δεν υστερεί σε τίποτα, άσε που τρώει και λιγότερη μνήμη.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 17:05, 14-09-05:

Μπααα, τώρα που έχω αρχίσει να το μαθαίνω μωρε θα αλλάξω? Photoshop rulez βρε!

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 03:03, 16-09-05:

lila, στο τει αθηνας εισαι?

προτασεις για χαζεμα : www.joshuadavis.com (εχει τα απιστευτα πραγματα μεσα..), www.raku-gaki.com (flashoειδές κ χαριτωμενο!)

αρκετα καλυτερο απ'το 'γραφιστας κ webdesign' μου φαινεται το 'δ+d' (design/δημιουργια)..αν πεσει στα χερια σου ριξτου μια ματια πολυ ενδιαφερον ειναι και το περιοδικο της adobe κ καποια συγκεκριμενη εκδοση του photoshop (που δεν θυμαμαι πως ακριβως λεγεται, αλλα με μια ματια στον παπασωτηριου θα το βρεις σιγουρα!)..εχει παντα πολυ καλα dvd με φιλτρακια, κολπα κ ενα σωρο ωραια πραγματακια

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Corpse Bride : 16-09-05 στις 03:06.
Παράθεση

lila

Νεοφερμένος

H lila έγραψε στις 12:53, 17-09-05:

ναι στα τει αθηνας περασα!

στο περιοδικο δ+d εμαι ηδη συνδρομιτρια(παρεπιπτοντςσ εχει αλλαξει σε "+design")

περιοδικα του adobe ειχα διαβασει περισι αλλα μου ειπαν πως μπορω να τα προμηθευτω απο το τει δωρεαν ... απο τοτε δεν ασχολιθικα περισσοτερο.. ισως απο το β'εκσαμηνο...

αλλα ενδιαφομα να δρω το περιοδικο τεχνης GAP ειναι των εκδωσεων FUTURA του Μιχαλη Παπαρουνη και αποτι αναφερει το +design,το βρισκουμε σε αρκετα βιβλιοπωλια του κεντρου..μηπως εχει υποψην του καποιος απο σας που ακριβως μπορω να το προμηθευτω???

θα τις ψαξω τις διευθυνσειwαλλα δες και αυτες:

www.posterpage.ch
www.nostarch.com
www.poster.com.pl
www.phaidon.com
www.artmuseum.harvard.edu
www.posteritati.com
www.SaveAs.biz
www.VisualPhotos.com

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη lila : 18-09-05 στις 13:56.
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 13:07, 17-09-05:

Congrats, αν κ χωρις να θελω να φανω κακια, τα πραγματα στο τει ειναι 8κατα:p

thnx για τις σελιδες, θα κοιταξω! αυτες που σου ειπα ειναι κυριως για flashakia, γραφικα κ τετοια!

το περιοδικο της adobe..δεν το χω παρει πρεφα να κυκλοφορει ελευθερο! :/

Παράθεση

lila

Νεοφερμένος

H lila έγραψε στις 13:43, 18-09-05:

κυκλοφορει ελευθερο στα τει..

Παράθεση

BReaTHeR

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη BReaTHeR
Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 263 μηνύματα.

O BReaTHeR ...the era of a new born girl... έγραψε στις 18:21, 01-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από lila
ανοιγω λοιπον και αυτο το θεμα για οσους γουσταρουν..οπως εγω(πχ) το σχεδιο τη ζωγραφικη κτλ...
Επειδή ήδη υπάρχει το θέμα είπα να μην ανοίξω νέο.

Θέλω να ασχοληθώ με τη ζωγραφική. Ερασιτεχνικά εννοώ και μόνο για μένα. Όχι πίνακες. Ακουαρέλα ή κάτι τέτοιο.

Απλά επειδή είμαι τελείως άσχετος, είπα να ρωτήσω τους ειδικούς.
Μπορείτε λοιπόν να μου πείτε: τι μπογιές να πάρω; Λαδομπογιές; Νερομπογιές; Μαρκαδόρους; ή ... τί;

Πείτε μου κάποιους τρόπους για να ξεκινήσω .

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Skoulikadera---

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Skoulikadera---
H Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 421 μηνύματα.

H Skoulikadera--- έγραψε στις 19:00, 01-07-06:

.............Λατρεύω το σχέδιο!!!!!!!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride έγραψε στις 20:30, 01-07-06:

Breather το πιο ευκολο ειναι να ξεκινησεις με απλα υλικα για αρχη..
Παρε τεμπερες, κολλες κουσε στο μεγεθος που τις θες, ενα μεγαλο πλακε πινελο, ενα μικρο στρογγυλο για λεπτομερειες, και απλωσε εφημεριδες μην κανεις χαμο :p

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 21:22, 01-07-06:

Eγω παλι παιδια στο σχεδιο ειμαι σκραπας...ημουν ειμαι και θα ειμαι.
Ανθρωπακια ακομα σαν τον fido dido ξερω να φτιαγνω μονο...
Κα ιειναι ενας λογος παραπανω που πραγματικα θαυμαζω ολους εσας κι εκεινους που μπορουν και χρησιμοποιουν τοσο δημιουργηκα τα χερια τους.( και οχι μονο... το ξερω.)
Εαν καποιος απο εσας εχει δημιουργησει κατι βγαλτε σοτ καμια φωτογραφια και ανεβαστε το...
Θα ειναι πολυ ομορφο να τα δουμε κι εμεις.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη The Djinn : 02-07-06 στις 01:32.
Παράθεση

BReaTHeR

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη BReaTHeR
Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 263 μηνύματα.

O BReaTHeR ...the era of a new born girl... έγραψε στις 23:20, 01-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από katerina
Breather το πιο ευκολο ειναι να ξεκινησεις με απλα υλικα για αρχη..
Παρε τεμπερες, κολλες κουσε στο μεγεθος που τις θες, ενα μεγαλο πλακε πινελο, ενα μικρο στρογγυλο για λεπτομερειες, και απλωσε εφημεριδες μην κανεις χαμο :p
Σε ευχαριστώ Κατερίνα. Για αρχή έχω μόνο τις εφημερίδες...

Θα πάρω και τα άλλα και θα αρχίσω να ζωγράφίζω σύντομα

Παράθεση

burbuja

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη burbuja
H burbuja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 463 μηνύματα.

H burbuja έγραψε στις 03:30, 02-07-06:

κι εμένα πάντα μ'άρεσε να ζωγραφίζω,αλλά το έβλεπα καθαρά σαν χόμπυ..μέχρι την στιγμή τουλάχιστον,που αποφάσισα να φύγω απ΄την σχολή που είχα περάσει,καθώς δεν μ'άρεσε καθόλου..τελικά,αποφάσισα το χόμπυ μου να το μετατρέψω στην κύρια απασχόλησή μου κι έτσι,τώρα,είμαι σε μια σχολή για 3d animation και είναι τέλεια..!!

Παράθεση

Niyia

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Niyia
H Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Χορευτής . Έχει γράψει 679 μηνύματα.

H Niyia έγραψε στις 15:33, 10-12-07:

Εγώ ασχολούμαι με σχέδιο ρούχου το τελευταίο ενάμιση έτος περίπου (κ κάτι). Μετά από πτυχία κ μεταπτυχιακά, με κέρδισε το σχέδιο (έλεος?). Το ξεκίνησα ως χόμπυ, στην αρχή, σε μια ιδιωτική σχολή, περισσότερο γτ ήθελα να ξεφύγω από την πραγματικότητά μου (τότε) αλλά κ γτ ήταν το απωθημένο μου από μικρή. Φέτος το καλοκαίρι, κ έπειτα από την επίδειξη μόδας της σχολής μου, το εξασκησα κ επαγγελματικώς ως σχεδιάστρια σε μια εταιρεία.

Ας μοιραστώ μαζί σας 3 σχέδιά μου (εντάξει, πάντα υπάρχει περιθώριο βελτίωσης).

Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  SA400039.JPG
Εμφανίσεις:  7541
Μέγεθος:  148,7 KBΠατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  SA400040.JPG
Εμφανίσεις:  552
Μέγεθος:  163,3 KBΠατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  SA400043.JPG
Εμφανίσεις:  2192
Μέγεθος:  187,1 KB

ΥΣ.: Ο επόμενος στόχος μου είναι η Σχολή Καλών Τεχνών, αλλά είναι αρκετά δύσκολο να μπεί κανείς (κ επίσης μέχρι πότε θα σπουδάζω πια?). Αν κάποιος γνωρίζει κάτι πάντως σχετικά με τη Σχολή Καλών Τεχνών, ευχαρίστως θα ακούσω την άποψή του.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Phoebe
H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,213 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε στις 17:15, 10-12-07:

Niyia είναι πάρα πολύ ωραία τα σχέδια !!!

Να το κυνηγήσεις για την Καλών Τεχνών!!! Είναι δύσκολη αλλά αν σου αρέσει πραγματικά αξίζει !!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 17:22, 10-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από Niyia
ΥΣ.: Ο επόμενος στόχος μου είναι η Σχολή Καλών Τεχνών, αλλά είναι αρκετά δύσκολο να μπεί κανείς (κ επίσης μέχρι πότε θα σπουδάζω πια?). Αν κάποιος γνωρίζει κάτι πάντως σχετικά με τη Σχολή Καλών Τεχνών, ευχαρίστως θα ακούσω την άποψή του.
Απο οτι εχω ακουσει αν δεν εχεις μεσων, η αν δεν τα σταξεις, δεν μπαινεις.....

Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,213 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε στις 17:28, 10-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Απο οτι εχω ακουσει αν δεν εχεις μεσων, η αν δεν τα σταξεις, δεν μπαινεις.....
Όχι, δεν νομίζω να ισχύει κάτι τέτοιο ! Είχα μια συμμαθήτρια που έδωσε 3 φορές για να περάσει!

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 17:31, 10-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από Phoebe
Όχι, δεν νομίζω να ισχύει κάτι τέτοιο ! Είχα μια συμμαθήτρια που έδωσε 3 φορές για να περάσει!
Δεν ξερω, δεν εχω ασχολιθει καθολου... Απλα η κοπελα μου θελει να μπει και λεει πως αν δεν εχεις μεσων, πατερα/μπαρμπα διασημο η δεν τα σταξεις δεν μπαινεις. Τωρα αν η συμαθητρια σου μπηκε με καπιων τροπο χωρις να το ξερεις εσυ, αν δεν καληβοντουσαν οι θεσεις οποτε περασε η αν δεν ισχιει αυτο που λεει η κοπελα μου, δεν ειμαι σε θεση να το ξερω...

Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

H Phoebe , call me Snake, έγραψε στις 17:38, 10-12-07:

Δεν ξερω, δεν εχω ασχολιθει καθολου... Απλα η κοπελα μου θελει να μπει και λεει πως αν δεν εχεις μεσων, πατερα/μπαρμπα διασημο η δεν τα σταξεις δεν μπαινεις. Τωρα αν η συμαθητρια σου μπηκε με καπιων τροπο χωρις να το ξερεις εσυ, αν δεν καληβοντουσαν οι θεσεις οποτε περασε η αν δεν ισχιει αυτο που λεει η κοπελα μου, δεν ειμαι σε θεση να το ξερω...
Καλά ούτε και εγώ !!! Πάντως τώρα που το σκέφτομαι καλύτερα δεν θα το έβρισκα και καθόλου περίεργο αν μάθαινα κάτι τέτοιο!

Παράθεση

Niyia

Διάσημο Μέλος

H Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Χορευτής . Έχει γράψει 679 μηνύματα.

H Niyia έγραψε στις 17:43, 10-12-07:

Κ εγώ αυτό έχω ακούσει...
ή τέλοσπάντων, ότι το ποσοστό που μπαίνει χωρίς μέσον είναι μικρό. Ωστόσο σκέφτομαι να ξεκινήσω μαθήματα σχεδίου για την προετοιμασία. Ίδωμεν...
Thanx guys

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 17:52, 10-12-07:

Κ εγώ αυτό έχω ακούσει...
ή τέλοσπάντων, ότι το ποσοστό που μπαίνει χωρίς μέσον είναι μικρό. Ωστόσο σκέφτομαι να ξεκινήσω μαθήματα σχεδίου για την προετοιμασία. Ίδωμεν...
Thanx guys
Αμα το γουσταρεις πολυ δεν χανεις τπτ να δοκιμασεις, ακομα και αν δεν περασεις θα σου μεινουν οι γνωσεις για την δικη σου πλακα! Απλα σκεψου οτι αλλα παιδια κανουν σχεδιο απο 1η και 2α λυκειου....

Παράθεση

Niyia

Διάσημο Μέλος

H Niyia έγραψε στις 18:01, 10-12-07:

Αμα το γουσταρεις πολυ δεν χανεις τπτ να δοκιμασεις, ακομα και αν δεν περασεις θα σου μεινουν οι γνωσεις για την δικη σου πλακα! Απλα σκεψου οτι αλλα παιδια κανουν σχεδιο απο 1η και 2α λυκειου....
Αχα, ξέρω τι λες...
αλλά ένα ακόμη που έχω ακούσει είναι ότι θέλουν άτομα ανώριμα στο σχέδιο, χωρίς γνώσεις, για να τους δώσουν εκεί στη σχολή κατεύθυνση. Βέβαια όλα αυτά είναι απλά φήμες, οπότε τα λέω με κάθε επιφύλαξη. Το θέμα είναι πως είτε με είτε χωρίς γνώσεις η εισαγωγή στη σχολή είναι αμφίβολη

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 18:03, 10-12-07:

Αχα, ξέρω τι λες...
αλλά ένα ακόμη που έχω ακούσει είναι ότι θέλουν άτομα ανώριμα στο σχέδιο, χωρίς γνώσεις, για να τους δώσουν εκεί στη σχολή κατεύθυνση. Βέβαια όλα αυτά είναι απλά φήμες, οπότε τα λέω με κάθε επιφύλαξη. Το θέμα είναι πως είτε με είτε χωρίς γνώσεις η εισαγωγή στη σχολή είναι αμφίβολη
Α δεν ξερω για αυτο... Απλα ξερω αρκετα παιδια τα οπια κανουν σχεδιο, πολλα απο αυτα βεβαια το κανουν μονο και μονο για να περασουν αρχιτεκτονικη...

Παράθεση

stella1 (στελλα.)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη stella1
H στελλα. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος . Έχει γράψει 42 μηνύματα.

H stella1 ξαναγύρισααααα έγραψε στις 22:21, 19-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από BReaTHeR
Επειδή ήδη υπάρχει το θέμα είπα να μην ανοίξω νέο.

Θέλω να ασχοληθώ με τη ζωγραφική. Ερασιτεχνικά εννοώ και μόνο για μένα. Όχι πίνακες. Ακουαρέλα ή κάτι τέτοιο.

Απλά επειδή είμαι τελείως άσχετος, είπα να ρωτήσω τους ειδικούς.
Μπορείτε λοιπόν να μου πείτε: τι μπογιές να πάρω; Λαδομπογιές; Νερομπογιές; Μαρκαδόρους; ή ... τί;

Πείτε μου κάποιους τρόπους για να ξεκινήσω .
Μολύβι και γόμα κάρβουνου και χαρτί σινικής....αυτά για αρχή..μόνο να πάρεις.Τα άλλα θα έρθουν με τον χρόνο.Καλή αρχή Δημιουργίας θα νιώσεις να ανταγωνίζεσαι τον Θεό.Τα λέμε

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Κακή Επιρροή : 20-01-08 στις 14:25. Αιτία: πεζοποίηση κεφαλαίων
Παράθεση

stella1 (στελλα.)

Νεοφερμένος

H στελλα. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος . Έχει γράψει 42 μηνύματα.

H stella1 ξαναγύρισααααα έγραψε στις 20:19, 20-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από stella1
Μολύβι και γόμα κάρβουνου και χαρτί σινικής....αυτά για αρχή..μόνο να πάρεις.Τα άλλα θα έρθουν με τον χρόνο.Καλή αρχή Δημιουργίας θα νιώσεις να ανταγωνίζεσαι τον Θεό.Τα λέμε
α πολυ ωραια.....ερχομουν να τα διορθωσω....αυτοματα εγινε....μετα δεν ηξερα πως να το διορθωσω.ευχαριστω πολυ για την διορθωση

Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kalypso
H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε στις 20:22, 20-01-08:

Επειδή κι εμένα με ενδιαφέρει πολύ η ζωγραφική, να ρωτήσω... Έχω πάντα πρόβλημα στο τι να ζωγραφίσω...
Πρέπει κάποιος να μου δώσει ένα θέμα και μετά δεν έχω πρόβλημα, συγκεντρώνομαι σε αυτό...
Πώς να διαλέγω θέματα;

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 20:25, 20-01-08:

Όλα είναι θέμα μεθόδου και συνήθειας...
Βρες ένα τρόπο να ερεθίζεσαι, πχ να διαλέγεις ένα κείμενο, ένα θέμα από κάποι άρθρο... κάνε σκιτσάκι ή προσχέδιο και μετά βουρ!

Παράθεση

stella1 (στελλα.)

Νεοφερμένος

H stella1 ξαναγύρισααααα έγραψε στις 19:14, 21-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από kalypso
Επειδή κι εμένα με ενδιαφέρει πολύ η ζωγραφική, να ρωτήσω... Έχω πάντα πρόβλημα στο τι να ζωγραφίσω...
Πρέπει κάποιος να μου δώσει ένα θέμα και μετά δεν έχω πρόβλημα, συγκεντρώνομαι σε αυτό...
Πώς να διαλέγω θέματα;
Θελεις να επιλεγεις θεματα εκ του φυσικου ή απο φωτογραφιες?
η παλι θε ηθελες να επιλεξεις θέματα απο κομματια ποιησης και να τα αναλυσεις με τον δικο σου τροπο?
θα ελεγα με δυο κουβεντες να δεις τι ακριβως σου αρεσει να δημιουργησεις....
Αν παλι θελεις να επιλεξεις ενα θεμα ζωντανο,αυτο υποψιαζομαι οτι εννοεις με την επιλογη θεματων....εκει ειναι μαι ολοκληρη ιστορια και θελει πολυ συζητηση.Θα επανελθουμε νομιζω.στελλα

Παράθεση

Luferum (Παναγιώτης)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Luferum
Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Άργος (Αργολίδα). Έχει γράψει 14 μηνύματα.

O Luferum έγραψε στις 17:14, 03-07-08:

Luferum on deviantART

Εδώ μπορείτε να δείτε τα δικά μου σχέδια..=]

Αν και έχουν περάσει μήνες.. Θα απαντήσω στην

kalypso
Αρχικά σχεδίασε οτιδήποτε σου έρχεται στο μυαλό..
Πειραματίσου..
Βρες το στιλ που σου ταιριάζει..
Και μετά οι ιδέες και τα θέματα θα έρθουν πολύ εύκολα..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

ΕΥΑ!

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ΕΥΑ!
H ΕΥΑ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Designer . Έχει γράψει 36 μηνύματα.

H ΕΥΑ! έγραψε στις 09:26, 04-07-08:

Γεία σας κ απο μένα!Αν κ καινούργιο μέλος είπα να κάνω το πρώτο μ ποστ σε ενα thread π έχω να πώ κάτι...Έτσι για να σπάσει ο πάγος βρε αδερφέ!

Βασικά ασχολούμαι με το σχέδιο απο το γυμνάσιο... Ποτέ δν το χα σκεφτεί σαν δουλειά μέχρι που στην 3η γυμνασίου έπρεπε να αποφασίσω τι θα κάω στο μέλλον μου! Πήγα σε ενα ΤΕΕ γραφίστρια... Είχα έφεση στο γραμμικό σχέδιο κ μου άρεσε πολύ! Ταυτόχρονα ύστερα απο μια ερωτική απογοήτευση (!) (απο μικρή στα βάσανα) το χα ρίξει στο σχέδιο (συνηθίζω να σχεδιάζω cartoon) Ούτε εγώ δν πίστευα στα μάτια μου (κ στα χέρια μ) για αυτα που κατάφερνα σε λίγο μόνο χρονικό διάστημα... (!) Συνέχισα σε μια ιδιωτική σχολή δομικός κ τώρα πλέον δν μπορώ να ζωγραφίσω ΤΙΠΟΤΑ ... ... Όταν όμως θα ειμαι πολύ χάλια ψυχολογικά φτιάχνω αρκατά καλά (πιστεύω ) πράγματα κ ηρεμώ κιόλας ... Δν ξέρω ίσως σε εμένα να "λειτουργεί" η ζωγραφική σαν "ηρεμηστικό" ή τρόπος έκφρασης όταν δν ειμαι καλά ...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

stella1 (στελλα.)

Νεοφερμένος

H stella1 ξαναγύρισααααα έγραψε στις 10:21, 04-07-08:

γεια σου ευα.ολοι μπορούμε να ζωγραφίσουμε ακόμα και αν δεν το πιστεύουμε.Αλλα συμφωνώ σε αυτό που λες οτι λειτουργείς καλύτερα όταν είσαι χάλια ψυχολογικά.
Ναι κάνει και αυτό η ζωγραφική..λειτουργεί σαν καταλύτης.Πιάσε ομως μόλυβι και στα καλά σου...ισως βρεί κατι καλύτερο ποιος ξέρει!
Στέλλα

Παράθεση

ΕΥΑ!

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ΕΥΑ!
H ΕΥΑ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Designer . Έχει γράψει 36 μηνύματα.

H ΕΥΑ! έγραψε στις 10:53, 04-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από stella1
γεια σου ευα.ολοι μπορούμε να ζωγραφίσουμε ακόμα και αν δεν το πιστεύουμε.Αλλα συμφωνώ σε αυτό που λες οτι λειτουργείς καλύτερα όταν είσαι χάλια ψυχολογικά.
Ναι κάνει και αυτό η ζωγραφική..λειτουργεί σαν καταλύτης.Πιάσε ομως μόλυβι και στα καλά σου...ισως βρεί κατι καλύτερο ποιος ξέρει!
Στέλλα
Tο έχω προσπαθήσει αλλα δεν.... Γεία σ κ σε σένα!!!!

Παράθεση

KaufenMan

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη KaufenMan
Ο KaufenMan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 103 μηνύματα.

O KaufenMan Αποσυνδέθηκε καταλάθος, ξανασυνδέθηκε κ έγραψε στις 14:05, 05-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Mαθαίνω photoshop αυτό τον καιρό! Βέβαια είμαι ακόμα στην αρχή αλλά θα ήθελα τη γνώμη σου για τα γραφικούλια που έφτιαξα για το e-steki και ειδικά για τα 2 wallpapers! Link θα βρεις στην υπογραφή μου
Το Ρhotoshop το μαθαίνεις από μόνη σου ή σε βοηθάει κάποιος; Και εγώ μαθαίνω τώρα Ρhotoshop με αρκετά αργά ρυθμούς θα έλεγα ... Μετά θα έρθει εκτός απροόπτου το Illustrator και αργότερα δεν ξέρω τι άλλο...

Παράθεση

KaufenMan

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη KaufenMan
Ο KaufenMan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 103 μηνύματα.

O KaufenMan Αποσυνδέθηκε καταλάθος, ξανασυνδέθηκε κ έγραψε στις 18:50, 07-08-08:

Μπορείτε να μου πείτε που μπορώ να βρω στο νετ πως θα μάθω να χρησιμοποιώ Photoshop, Illustrator και Fireworks?

Παράθεση

Tsipouro

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Tsipouro
Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 917 μηνύματα.

O Tsipouro έγραψε στις 19:02, 07-08-08:

Μερικά πολύ καλά sites με tutorials:

κλικ
κλικ

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Γενική συζήτηση για την κρίση - Από Νωεύς
      Το θέμα έχει λάβει 261 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φάκελος: Ελληνική Κρίση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 26-11-12 στις 14:20.
    • [Ηλεκτρονική] Γενική συζητηση - Από GanGeD
      Το θέμα έχει λάβει 22 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Κύκλος τεχνολογίας και παραγωγής.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 13-12-10 στις 16:24.
    • Γενική συζήτηση για το Linux - Από Mad1kas
      Το θέμα έχει λάβει 209 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Εναλλακτικά λειτουργικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 27-10-09 στις 01:17.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους