Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,100 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,181 μηνύματα σε 74,655 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Έμπιστευεστε την wikipedia και αλλά παρόμοια Project;

Εμπιστεύεσαι τις πληροφορίες αυτές;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 33)
Ναι, πολλές φόρες την χρησιμοποιώ και σαν μόνη πηγή γνώσης
11
33,33%
Ναι αλλά σε συνδιασμό και με τις παροδοσιακές πηγές γνώσης
17
51,52%
Όχι, φοβάμαι το Internet
1
3,03%
Έχω δει πολλά σε τέτοια Project όποτε τα αποφεύγω
1
3,03%
Είμαι ο Chuck Norris, ξέρω τα πάντα
3
9,09%

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 01:52, 10-02-08:

Μια νέα μόδα; Μια πραγματική εξέλιξη;
Τι είναι για εσάς τέτοια Project; Πόσο εμπιστεύεστε τις πληροφορίες που διακινούνται στην wikipedia αλλά και σε άλλα παρόμοια project; Τις πληροφορίες αυτές τις χρησιμοποιείτε μόνο για "εγκυκλοπαιδικές" γνώσεις ή για επαγγελματικούς σκοπούς αλλά και για εκπαιδευτικούς (εργασίες κτλ);

Αν δεν εμπιστεύεστε τις πληροφορίες αυτές, τι θα έπρεπε να αλλάξει έτσι ώστε να αλλάξετε και εσείς στάση;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 01:56, 10-02-08:

Το ότι έχω βάλει ως πρόσθετη την wikipedia στο searchbar πάνω δεξιά στον firefox μου νομίζω τα λέει όλα για το πόσο συχνά τη χρησιμοποιώ.

Μ' αρέσει να υπάρχει ένας ιστότοπος με συγκεντρωμένα.... τα ΠΑΝΤΑ. Έχω βρει ό,τι πληροφορία μπορείς να φανταστείς και σε διάφορες εργασίες μου με βοήθησε πάρα πολύ.
Εντούτοις διστάζω να το χρησιμοποιήσω (αν και το 'χω βάλει αρκετές φορές) στη βιβλιογραφία των εργασιών μου, μιας και υπάρχει κόσμος που δεν τη δέχεται σαν αξιόπιστη πηγή, καθώς έχουν στα περισσότερα άρθρα, δικαίωμα όλοι ή σχεδον όλοι να τα επεξεργαστούν - αν και παρ' ολ' αυτά, υπάρχει edit history, καταγραφή IPs, κοκ.

Αλλά κατ' εμέ έτσι είναι, τα πετυχημένα projects πάντα θα έχουν και πολέμιους.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

tsiloboy

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη tsiloboy
Ο tsiloboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 31 μηνύματα.

O tsiloboy έγραψε στις 03:26, 10-02-08:

διάβασα πρόσφαταστην εφημερίδα ένα άρθρο μιας καθηγήτριας σε πανεπιστήμιο της Αγγλίας. Σύμφωνα με τη συγγραφέα του άρθρου υπάρχει πολύ μεγάλο πρόβλημα με τους φοιτητές που πλέον θεωρούν το web ως τη μόνη και αξιόπιστη πηγή πληροφοριών. Το πρόβλημα με τις χαμηλής ποιότητας εργασίες που συχνά εκπονούν οι φοιτητές, καθώς είναι απλά μια παρουσίαση του υλικού που βρίσκουν την πρώτη σελίδα του google search για το εκάστοτε θέμα χωρίς να γίνεται σωστή και βιβλιογραφική έρευνα. Προχωρώντας το θέμα παραπέρα όμως τίθεται το εξής ζήτημα: πόσο "αξιόπιστο" είναι το google search? Και πόσο "αξιόπιστο" είναι το περιεχόμενο μιας ιστοσελίδας? Και μάλιστα, κάπου διάβασα ότι ο ιδρυτής της wikipedia έχει δηλώσει ότι το εν λόγω project έχει ξεφύγει και ότι στην τωρινή του μορφή δεν είναι αξιόπιστο (αφού πλέον συνεισφέρουν τόσοι και τόσοι στο υλικό)

Παράθεση

Insomniac

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Insomniac
Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 754 μηνύματα.

O Insomniac έγραψε στις 04:17, 10-02-08:

Το εμπιστευομαι, και το χρησιμοποιω και σαν βιβλιογραφια στις εργασιες μου, απλα παντα το χρησιμοποιω ως αφετηρια για την ερευνα μου. Ουτως ή αλλως δεν θα εμπιστευομουν απολυτα (δηλαδη σαν μοναδικη) καμια πηγη.

Αλλωστε εχει ειπωθει οτι εχει περιπου τον ιδιο αριθμο λαθων με την Enyclopedia Britannica, το οποιο κατι λεει (ασχετως αν εινα απολυτα αληθες, δινει μια ταξη μεγεθους).

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Bill

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Bill
Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,195 μηνύματα.

O Bill έγραψε στις 10:38, 10-02-08:

Κι εγώ το χρησιμοποιώ , και μάλιστα αρκετά.Βέβαια φροντίζω πάντα να διασταυρώνω την πληροφορία που βρίσκω.Σαν βιβλιογραφία την έχω παραθέσει αρκετές φορές χωρίς κάποιο πρόβλημα σε εργασίες.Για επαγγελματικούς λόγους συνήθως μπορεί να γίνει αναφορά για κάποια θεωρητικής μορφής πληροφορία.
Το καλό με τη wikipedia είναι ότι το περιεχόμενο που προστίθεται ελέγχεται τακτικά.

Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bill_1992
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 11:59, 10-02-08:

Το κακό με τη wikipedia είναι ότι ο καθένας μπορεί να κάνει επεξεργασία και να γράψει τη δική του εκδοχή...

Παράθεση

Niyia

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Niyia
H Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Χορευτής . Έχει γράψει 679 μηνύματα.

H Niyia έγραψε στις 12:35, 10-02-08:

Την λαμβάνω υπόψη μου αλλά πάντα θα διασταυρώσω την πληροφορία, ειδικά όταν μιλάμε για εργασία όπου οι πηγές που παραθέτουμε τεκμηριώνουν αυτά που γράφουμε.

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 14:18, 10-02-08:

Αρχική Δημοσίευση από Bill_Slayer
Το κακό με τη wikipedia είναι ότι ο καθένας μπορεί να κάνει επεξεργασία και να γράψει τη δική του εκδοχή...
Η οποία αν είναι λάθος ... θα διορθωθεί σε 10sec.

Και μάλιστα, κάπου διάβασα ότι ο ιδρυτής της wikipedia έχει δηλώσει ότι το εν λόγω project έχει ξεφύγει και ότι στην τωρινή του μορφή δεν είναι αξιόπιστο
Βάζω το χέρι μου στην φωτιά, ότι δεν είναι αλήθεια το παραπάνω

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

MonaXoS (Δημήτρης Αγοραστός)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη MonaXoS
Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Ψυχολόγος . Έχει γράψει 1,527 μηνύματα.

O MonaXoS έγραψε στις 14:38, 10-02-08:

εγώ ξέρω πάντως ότι εκτός του ότι η Wikipedia κρίθηκε και επίσημα ως αξιόπιστη πηγή, τουλάχιστον όσο και άλλες διαδικτυακές "ελεγχόμενες" εγκυκλοπαίδειες, μας την αναφέρουν ως πηγή σε πάρα πολλά μαθήματα (καλά... εννοείται απλά ως έξτρα βοήθημα και όχι ως βασική πηγή ).

Σε τουλάχιστον 2 μαθήματα ως τώρα πάντως (σχετιζόμενα με τα μαθηματικά) διάβασα πάρα πολλούς όρους από την wikipedia και ήταν απόλυτα σωστοί

Η wikipedia είναι λιγότερο αξιόπιστη σε θέματα ιστορίας/πολιτικής γιατί απλά υπάρχουν διάφορα στρατόπεδα σκέψης (και συμφέροντα φυσικά!)

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 15:01, 10-02-08:

Θα ανατρέξω σε αυτήν για κάτι που έχω απορία (άσχετη-κουλή κτλ), θα ανατρέξω για μια πρώτη ιδέα σε κάτι που με ενδιαφέρει, αλλά αν θέλω να είμαι σίγουρη για αυτό που γράφω (όπως πχ όταν γράφω μια εργασία) θα προτιμήσω να διασταυρώσω αυτό που διάβασα εκεί σε κάποια άλλη πηγή (είτε βιβλίο, είτε κάποιον άλλο ιστότοπο)

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 14:31, 11-02-08:

Αρχική Δημοσίευση από Resident Evil
Θα ανατρέξω σε αυτήν για κάτι που έχω απορία (άσχετη-κουλή κτλ), θα ανατρέξω για μια πρώτη ιδέα σε κάτι που με ενδιαφέρει, αλλά αν θέλω να είμαι σίγουρη για αυτό που γράφω (όπως πχ όταν γράφω μια εργασία) θα προτιμήσω να διασταυρώσω αυτό που διάβασα εκεί σε κάποια άλλη πηγή (είτε βιβλίο, είτε κάποιον άλλο ιστότοπο)
Με καλύπτει η Resident.
Για γενική κατατόπιση είναι οκ... αλλά αν ψάχνω για πηγές για κάποιο επιστημονικό κείμενό μου ή για εργασία, διασταυρώνω με έντυπη ή έγκυρη εγκυκλοπαίδεια.

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 00:45, 12-02-08:

Όχι, προτιμώ την Κονσερβαπίντια: http://www.conservapedia.com/Main_Page

Υγ. Και η Φρικηπαίδεια καλή είναι: http://frikipaideia.wikia.com/wiki/

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 11:20, 12-02-08:

Την χρησιμοποιώ, αλλά όπως αναφέρθηκε κι από τους περισσότερους, συνδυαστικά με άλλες πηγές. Άλλωστε η wikipedia συνηθίζει να δίνει και βιβλιογραφία. Υπάρχουν όμως και περιπτώσεις που την έχω χρησιμοποιήσει σαν βασική πηγή, για ορισμούς που μου φάνηκαν πετυχημένοι ή για γενικά στοιχεία που χρειάστηκα (στοιχεία δήμων ας πούμε!).

Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kakerlak
H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 11:51, 12-02-08:

Αρχική Δημοσίευση από underwater
Την χρησιμοποιώ, αλλά όπως αναφέρθηκε κι από τους περισσότερους, συνδυαστικά με άλλες πηγές. Άλλωστε η wikipedia συνηθίζει να δίνει και βιβλιογραφία. Υπάρχουν όμως και περιπτώσεις που την έχω χρησιμοποιήσει σαν βασική πηγή, για ορισμούς που μου φάνηκαν πετυχημένοι ή για γενικά στοιχεία που χρειάστηκα (στοιχεία δήμων ας πούμε!).

παρομοίως.

Παράθεση

Circadian (Ηλίας)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Circadian
Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 243 μηνύματα.

O Circadian έγραψε στις 17:15, 12-02-08:

Ωραίο πράγμα Wikipedia. Δεν είναι και για εις βάθος αναζητήσεις, αλλά παραμένει πάρα πολύ πρακτική για να πάρει κανείς μια πρώτη γεύση του αντικειμένου που τον ενδιαφέρει κι είναι ασύγκριτη για πιο trivial πληροφορίες, κυρίως σε θέματα pop κουλτούρας κλπ. Δεν μπορώ να φανταστώ πού αλλού θα έβρισκα πώς, παραδείγματος χάριν, προέκυψε ο όρος "South Park republican".

Παράθεση

aidyl

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη aidyl
H aidyl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H aidyl έγραψε στις 21:57, 03-03-08:

Αυτό που με ανησυχεί με πανίσχυρα μέσα όπως η Wikipedia, με αναρίθμητους πια χρήστες που την εμπιστεύονται, είναι η ύπουλη καθοδήγηση της ενημέρωσης. Με τρόπους που πιθανόν δεν αντιλαμβανόμαστε άμεσα όταν διαβάζουμε το κείμενο για πρώτη φορά, η πληροφορία μας "πασάρεται" υπό μια συγκεκριμένη οπτική γωνία.. Η αλήθεια είναι ότι από τότε που έμαθα ότι ο οποιοσδήποτε μπορεί να γράψει σε αυτήν την ψιλοδιέγραψα από μέσο ενημέρωσης..

Παράθεση

Bill

Διακεκριμένο μέλος

O Bill έγραψε στις 22:00, 03-03-08:

Γι αυτό καλό είναι να διασταυρώνουμε τις πηγές μας.
Αν και νομιζω οτι και στις εγκυκλοπαίδειες που χρησιμοποιούμε, υπάρχει κάποια οπτική γωνία που εχει καταγραφεί το θέμα.

Παράθεση

blk88memorz

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη blk88memorz
Ο blk88memorz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 71 μηνύματα.

O blk88memorz έγραψε στις 22:12, 03-03-08:

Ψήφισα το δεύτερο γιατί την χρησιμοποιώ πάρα πολύ συχνά
αλλά αν για κάτι δεν είμαι σίγουρος θα τσεκάρω και κάπου αλλού.

Θα γούσταρα πολύ να κάτσω και να γράψω και στην ελληνική έκδοση
γιατί είναι πολύ ελλιπής αλλά βαριέμαι ρε σεις.
Οπότε μένω στην αγγλική έκδοση

Επίσης ως καμένος χρησιμοποιώ την Lostpedia.

Παράθεση

Bill

Διακεκριμένο μέλος

O Bill έγραψε στις 22:18, 03-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από blk88memorz
Θα γούσταρα πολύ να κάτσω και να γράψω και στην ελληνική έκδοση
γιατί είναι πολύ ελλιπής αλλά βαριέμαι ρε σεις.
Οπότε μένω στην αγγλική έκδοση

Επίσης ως καμένος χρησιμοποιώ την Lostpedia.
Η ελληνική όντως θέλει πολύ δουλειά.
Μετα την Lostpedia δες και frikipedia

Παράθεση

blk88memorz

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη blk88memorz
Ο blk88memorz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 71 μηνύματα.

O blk88memorz έγραψε στις 22:21, 03-03-08:

Ναι την κοίταξα απ'τον rempeskes που την έγραφε πιό πάνω.
Δεν είχα ιδέα για την ύπαρξη της.

Παράθεση

ahr76at

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ahr76at
H ahr76at αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Γεωπόνος . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H ahr76at έγραψε στις 23:01, 03-03-08:

Νομίζω ότι η wikipedia είναι μια ως εκ επι τω πλείστον αξιόπιστη πηγή πληροφοριών. Την έχω χρησιμοποιήσει πολλές φορές για διάφορα projects and reports αλλά πάντα σε συνδυασμό με τα κλάσσικα site. Το θετικο με τη wikipedia είναι η πληθώρα θεμάτων που έχει και το γεγονός οτι μπορείς να διαβάσεις ένα συγκεκριμένο άρθρο σε πολλές γλώσσες

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 17:06, 20-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από ahr76at
Νομίζω ότι η wikipedia είναι μια ως εκ επι τω πλείστον αξιόπιστη πηγή πληροφοριών. Την έχω χρησιμοποιήσει πολλές φορές για διάφορα projects and reports αλλά πάντα σε συνδυασμό με τα κλάσσικα site. Το θετικο με τη wikipedia είναι η πληθώρα θεμάτων που έχει και το γεγονός οτι μπορείς να διαβάσεις ένα συγκεκριμένο άρθρο σε πολλές γλώσσες

είδατε πως έφτασε εκείνος ο καιρός του χρόνου, που όλοι μας πρέπει να δώσουμε κάτι για να παραμείνει ανοικτή η Wikipedia?

Ας το ξαναδούμε
λίγο διαφορετικά...

o ιδρυτής(*) της ςικιπαιδείας, μας προσκαλεί να υποστηρίξουμε υλικά
την ανάγκη του να χρεώνει γεύματα, διαμονή - ακόμα και εισητήρια τραίνου! -
στο Wikimedia Foundation.

Ας του δώσουμε κάτι όλοι μας.

(*) όσο είναι ο μπιλ γκέητς ιδρυτής της μάικροσοφτ, δηλαδή

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

juste un instant (Βασίλης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη juste un instant
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 3,351 μηνύματα.

O juste un instant Examens, histoire, économie FINI - 1 heu έγραψε στις 13:24, 12-09-17:

Πατώντας το κουμπί "βρείτε παρομοια" απο το θέμα αυτό βρέθηκα σε αυτό το θέμα.
Εγώ την εμπιστευομαι, την Βικιπαίδεια, αλλά βλέπω το ιστορικό κάθε σελιδας και τις παραπομπές που έχει. Αν οι παραπομπές δεν επαρκούν μπαίνει σημαδακι απο αλλους βικιπαιδιστες.
Νομιζω οτι δεν υπάρχει πιο ενημερωμένη και συνεχώς επίκαιρο ποίημα μη εγκυκλοπαίδεια στον κόσμο...
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη akikos
Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,758 μηνύματα.

O akikos έγραψε στις 10:01, 26-09-17:

Wikipedia. H καλύτερη, η πιο αξιόπιστη και η μεγαλύτερη εγκυκλοπαίδια στον κόσμο.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη akikos : 26-09-17 στις 10:05.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους