Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,104 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,221 μηνύματα σε 74,660 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Οι γυναίκες θέλουν να εξουσιάζουν τους άνδρες...

eyeshine

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη eyeshine
Ο eyeshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 55 μηνύματα.

O eyeshine eyeshine έγραψε στις 16:21, 18-08-12:

ή μάλλον να νομίζουν ότι εξουσιάζουν τους άνδρες.
Σχολιάστε....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Darkness

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Darkness
H Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.

H Darkness Για έγραψε στις 16:33, 18-08-12:

Λίγες είναι αυτές (και συνήθως ελαχιστότατα χαζές) που θα ''νομίζουν'' πως τον εξουσιάζουν ενώ κάτι τέτοιο δεν θα συμβαίνει.
Πραγματικά αν θέλει κάποια να σας εξουσιάσει θα το κάνει και με το παραπάνω. Κι αν εσύ ξεγελάς τον εαυτό σου πως η κοπελιά σου δεν το έχει καταφέρει τότε όπως σωστά το έθεσα, απλώς τον ξεγελάς.
Είναι γελοίο ξέρεις αγαπητέ (που δεν σε ξέρω κιόλας) eyeshine πόσο εύκολο είναι να βρει η γυναίκα ''το λουρί σου''.

σήμερα είμαι σκληρή

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DrHouse (intelligentsia)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrHouse
Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Λέκτορας . Έχει γράψει 3,370 μηνύματα.

O DrHouse Ψάξε με,θα με βρείς στους εφτιάλτες σου. έγραψε στις 16:38, 18-08-12:

Θελουν να εξουσιαζουν τους ανδρες,διοτι τοσα χρονια οι ανδρες εξουσιαζαν αυτες

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Δαλιδά (Cortana)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Δαλιδά
H Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ . Έχει γράψει 4,221 μηνύματα.

H Δαλιδά έγραψε στις 16:38, 18-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Darkness
Λίγες είναι αυτές που θα ''νομίζουν'' πως τον εξουσιάζουν ενώ κάτι τέτοιο δεν θα συμβαίνει.
Πραγματικά αν θέλει κάποια να σας εξουσιάσει θα το κάνει και με το παραπάνω. Κι αν εσύ ξεγελάς τον εαυτό σου πως η κοπελιά δεν το έχει καταφέρει τότε όπως σωστά το έθεσα, απλώς τον ξεγελάς.
Είναι γελοίο ξέρεις αγαπητέ (που δεν σε ξέρω κιόλας) eyeshine πόσο εύκολο είναι να βρει η γυναίκα ''το λουρί σου''.

σήμερα είμαι σκληρή
Συμφωνώ. Πως λέει το τραγούδι "μια γυναίκα σε πάει με δυο κόλπα παλιά, με λυγμούς και φιλιά;"
Και να προσθέσω και το χιλιοαποδεδειγμένο σοφό ρητό "η καρδιά του άντρα περνάει από το στομάχι"
Δεν είναι κακό αν το καλοσκεφτείς, όταν ο ένας "εξουσιάζει" τον άλλον (σε μία σχέση) για τα καθημερινά και χαζά πράγματα, που στην ουσία δεν έχουν και τόσο μεγάλο βάρος.

Απεναντίας, σε μία σχέση νομίζω που υπάρχει σωστή επικοινωνία και αλληλοσεβασμός, την εξουσία την μοιράζονται οι δύο.

Ε τώρα αν θα φάνε φασολάκια την τετάρτη ή μακαρόνια είναι άλλο θέμα

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

eyeshine

Νεοφερμένος

O eyeshine eyeshine έγραψε στις 16:52, 18-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από tsoufou
Συμφωνώ. Πως λέει το τραγούδι "μια γυναίκα σε πάει με δυο κόλπα παλιά, με λυγμούς και φιλιά;"
Και να προσθέσω και το χιλιοαποδεδειγμένο σοφό ρητό "η καρδιά του άντρα περνάει από το στομάχι"
Δεν είναι κακό αν το καλοσκεφτείς, όταν ο ένας "εξουσιάζει" τον άλλον (σε μία σχέση) για τα καθημερινά και χαζά πράγματα, που στην ουσία δεν έχουν και τόσο μεγάλο βάρος.

Απεναντίας, σε μία σχέση νομίζω που υπάρχει σωστή επικοινωνία και αλληλοσεβασμός, την εξουσία την μοιράζονται οι δύο.

Ε τώρα αν θα φάνε φασολάκια την τετάρτη ή μακαρόνια είναι άλλο θέμα
Εγώ αυτό που θέλω να πώ είναι ότι ανεξάρτητα άν είναι μοιρασμένες οι δουλειές του σπιτιού, οι γυναίκες θέλουν να νομίζουν ότι έχουν τον έλεγχο.Το εξουσιάζουν ίσως φαίνεται υπερβολικό, αλλά ισχύει και αυτό. Τώρα οι γυναίκες ξέρω ότι δεν θα το παραδεχθούν αλλά έτσι είναι....

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

SoZi (Αλέκα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη SoZi
H Αλέκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 2,623 μηνύματα.

H SoZi έγραψε στις 16:55, 18-08-12:

Όχι.
Εκτός κι αν είναι αρχηγοί σε καμιά υπηρεσία ,διεθύντριες κτλ και δίνουν εντολές σε άντρες. Νομίζω εκεί την καταβρίσκουν.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

eyeshine

Νεοφερμένος

O eyeshine eyeshine έγραψε στις 16:56, 18-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Darkness
Λίγες είναι αυτές (και συνήθως ελαχιστότατα χαζές) που θα ''νομίζουν'' πως τον εξουσιάζουν ενώ κάτι τέτοιο δεν θα συμβαίνει.
Πραγματικά αν θέλει κάποια να σας εξουσιάσει θα το κάνει και με το παραπάνω. Κι αν εσύ ξεγελάς τον εαυτό σου πως η κοπελιά σου δεν το έχει καταφέρει τότε όπως σωστά το έθεσα, απλώς τον ξεγελάς.

σήμερα είμαι σκληρή
αυτό εννοώ καλή μου.Είδες το παραδέχεσαι και μόνη σου.

Παράθεση

just smile!

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη just smile!
H just smile! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 235 μηνύματα.

H just smile! full of tears έγραψε στις 17:05, 18-08-12:

Βασικα νομιζω πως το όλο θέμα του ισχυρου φυλου ή της εξουσιας-όπω λες-του ενος φυλου στο αλλο πηγαζει απο την καταπιεση τον ρατσισμο και να το πω σταρατα το''πεταγμα στα σκουπιδια σ;αν στιμμενη λεμονοκουπα''.Οι γυναικες ποτε δεν εξουσιασαν και ποτε δεν θα εξουσιασουν τον κοσμο.Ούτε όμως και οι ανδρρες.απλα πρεπει να καταλαβουν οτι καποιες γυναικες ειναι θυματα και καποιοι ανδρες ειναι θυματα.ποτε δε θα ναι μονο ανδρες η μονο γυναικες τα θυματα

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

eyeshine

Νεοφερμένος

O eyeshine eyeshine έγραψε στις 17:09, 18-08-12:

Εγώ πάντως, με όσες γυναίκες τα είχα και καταλάβαν ότι δεν μπορούν να με βάλουν στο βρακί τους, την έκαναν.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Cosa Nostra

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Cosa Nostra
Ο Cosa Nostra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Κοπανάκι (Μεσσηνία). Έχει γράψει 194 μηνύματα.

O Cosa Nostra έγραψε στις 17:20, 18-08-12:

Εγω νομιζω οτι δεν προκειτε να βρουμε ακρη με το ερωτημα του θεματοθετη....διοτι το πρισμα εχει πολλες πλευρες...
Δηλαδη αλλες γυναικες θελουν να εξουσιαζουν,αλλες θελουν να εξουσιαζουν αναλογα με τη περιπτωση...και αλλες θελουν να εχει
την εξουσια αποκλειστικα ο ανδρας...
Και επειδη ειναι και καλοκαιρακι...αντι να βασανιζουμε τον εγκεφαλο μας με τετοια θεματα...λεω να πιουμε το ριξουμε στα
μπυρονια.......Σαλουτε !!!

Παράθεση

@nn@

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη @nn@
H @nn@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 58 μηνύματα.

H @nn@ έγραψε στις 18:21, 18-08-12:

Ναι θέλουμε να εξουσιάζουν οπως και καθε άνθρωπος. 'Ασχετα όμως αν είναι γυναίκα ή άντρας εξουσιάζει πάντα ο πιο δυναμικός.

Παράθεση

Iratus

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Iratus
Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Άεργος/η . Έχει γράψει 398 μηνύματα.

O Iratus έγραψε στις 19:42, 18-08-12:

0 κάθε άνθρωπος προσπαθεί να εξουσιάσει.Εγώ προσωπικά στη σχέση μου έχω τόση εξουσία όση και η κοπέλα μου,αν και στην αρχή έκανα το λάθος να προσπαθώ να της επιβάλλομαι,ευτυχώς το κατάλαβα και το σταμάτησα νωρίς.

Παράθεση

φρι

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη φρι
H φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 1,297 μηνύματα.

H φρι σκέφτομαι άρα πεινάω. έγραψε στις 20:02, 18-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Iratus
0 κάθε άνθρωπος προσπαθεί να εξουσιάσει.Εγώ προσωπικά στη σχέση μου έχω τόση εξουσία όση και η κοπέλα μου,αν και στην αρχή έκανα το λάθος να προσπαθώ να της επιβάλλομαι,ευτυχώς το κατάλαβα και το σταμάτησα νωρίς.
Σεβασμος πανω απ'ολα

μια απορια..γιατι εβαλες μηδεν στην αρχη;

Παράθεση

just smile!

Δραστήριο Μέλος

H just smile! full of tears έγραψε στις 21:42, 18-08-12:

eyeshine ισως δεν εχεις γνωρισει την καταλληλη γυναικα

φρι το μηδεν ειναι κοντα στο ομικρον και μπερδευθηκε ο ανθρωπος

Παράθεση

Iratus

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Iratus
Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Άεργος/η . Έχει γράψει 398 μηνύματα.

O Iratus έγραψε στις 22:43, 18-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από φρι
Σεβασμος πανω απ'ολα

μια απορια..γιατι εβαλες μηδεν στην αρχη;
Είναι λίγο πάνω από το Ο και τα μπέρδεψα.

Παράθεση

eyeshine

Νεοφερμένος

O eyeshine eyeshine έγραψε στις 22:46, 18-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από nancaki@papaki
eyeshine ισως δεν εχεις γνωρισει την καταλληλη γυναικα

φρι το μηδεν ειναι κοντα στο ομικρον και μπερδευθηκε ο ανθρωπος
Δεν είναι θέμα καταλληλότητας, είναι θέμα της φύσης της γυναίκας.Από τότε που υποτίθεται πήρε μια θέση μέσα στην κοινωνία
οι κοινωνίες χαλάσαν.Γιατί ή θα σε κάνει σκυλάκι του καναπέ ή θα είναι αμαζόνα.Μέση λύση δεν υπάρχει.Κυκλοφορώ μέσα στην κοινωνία και βλέπω τους άντρες που τους έχουν περάσει χειροπέδες τα θηλυκά.Σου κάνουν και ένα παιδί και μετά τέλος ο ανδρισμός.Γι' αυτό πάμε όπως πάμε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

SoZi (Αλέκα)

Επιφανές Μέλος

H Αλέκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 2,623 μηνύματα.

H SoZi έγραψε στις 23:15, 18-08-12:

Αν πέφτετε με νάζια σημαίνει ότι σας εξουσιάζουμε?

Παράθεση

eyeshine

Νεοφερμένος

O eyeshine eyeshine έγραψε στις 23:28, 18-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από SoZi
Αν πέφτετε με νάζια σημαίνει ότι σας εξουσιάζουμε?
Όταν ο άλλος, ο οποιοσδήποτε άλλος γίνεται σκυλάκι του καναπέ, ναί είναι εξουσιασμός πάνω στον ανδρισμό και την φύση του άνδρα.

Παράθεση

GetOuttaMyWay (Johnson)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη GetOuttaMyWay
Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

O GetOuttaMyWay ++ έγραψε στις 23:28, 18-08-12:

Αν είναι δυνατόν!!!!!!! Τι σεξιστικές, σεπερατιστικές μαλακίες ακούω νυχτιάτικα!!!!!!!!!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

SoZi (Αλέκα)

Επιφανές Μέλος

H SoZi έγραψε στις 23:54, 18-08-12:

Δεν σε κόβω για πολύ φίλο της ισότητας εσένα.

Παράθεση

eyeshine

Νεοφερμένος

O eyeshine eyeshine έγραψε στις 00:04, 19-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από SoZi
Δεν σε κόβω για πολύ φίλο της ισότητας εσένα.
η ισότητα δεν είναι ισότητα τελικά.Αυτό θέλω να πώ.Οι άνδρες πρέπει να αποφασίσουν.Η θα είναι άνδρες όπως ήταν τόσες χιλιάδες χρόνια ή θα είναι σκυλάκια του καναπέ.Ο καθένας ας κάνει τις επιλογές του.

Παράθεση

Morgaine

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Morgaine
H Morgaine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 70 μηνύματα.

H Morgaine έγραψε στις 00:44, 19-08-12:

Εγώ λέω να γίνετε σκυλακια, να βαραμε το μαστίγιο κ να κρυβεστε κάτω απ'τον καναπέ.

Αρχική Δημοσίευση από eyeshine
Εγώ πάντως, με όσες γυναίκες τα είχα και καταλάβαν ότι δεν μπορούν να με βάλουν στο βρακί τους, την έκαναν.
Ε κ τι να σε κάνουν κιόλας αν δε μπεις στο βρακι τους ε

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mercury : 20-08-12 στις 19:10. Αιτία: Ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Παράθεση

just smile!

Δραστήριο Μέλος

H just smile! full of tears έγραψε στις 13:53, 19-08-12:

eyeshine μην εισαι τοσο υπερβολικός.Φανταζομαι οτι εχεις γνωρισει πολλές γυναίκες που να σε θελουν για δουλο,να σε ευνουχιζουν να σε χρησιμοποιουν και γενικοτερα να μην σε νοιαζονται αλλα να κρατουν τη σχεση μονο για να εχουν να λενε στις φιλεναδες τους:εχω αγορι.Ειναι παρα πολυ συνηθισμενο φαινομενο,τολμω να πω οτι μια στις δυο γυναικες ετσι ειναι.Αλλα μην καταδικάζεις όλες τις γυναικες.Σκέψου εστω οσες ελληνιδες κατηγορεις(να μην επεκταθω σε αφρικες κλπ.Μαναδες πιστες στους ανδρες,βασανισμενες συζυγοι που οι ανδρες τους τις βασανιζουν,κοπέλες που βασανιζονται απο τα αγορια τους,κοπελες που τις εκμεταλλευονται σεφουαλικα τα αγορια τους να συνεχίσω;;;Επειδη μαλλον εισαι καλος τυπος (παρολο που σαν γυναικα με ταπεινωνεις) θα καταλαβεις οτι εκμετταλλευτριες δεν ειναι μονο οι γυναικες η οι ανδρες αλλα αμφοτεροι.

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 14:00, 19-08-12:

cliché.

Παράθεση

gaspar

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη gaspar
Ο gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 2,292 μηνύματα.

O gaspar ΕΠΙΚΡΑΤΕΕΙΝ Η ΑΠΟΛΛΥΣΘΑΙ έγραψε στις 14:21, 19-08-12:

απο την εμπειρία μου, αν δώσεις εξουσία στην γυναίκα γίνεται πολυ χειρώτερη απο τον άντρα!

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 14:26, 19-08-12:

Οι θηλυκές και αληθινές γυναίκες έχουν αξιοζήλευτο το χάρισμα της χειριστικότητας που θα πει έμμεση και fake εξουσία. Η εξουσία τους ποτέ δεν είναι πραγματική. Οι γυναίκες που εξουσιάζουν πραγματικά είναι άντρες με βυζιά όπως η Αγκέλα, δεν είναι γυναίκες. Στο κρεββάτι εξουσιάζουμε εμείς. Στους υπόλοιπους τομείς βέβαια δεν ξέρω Η Βίκυ Σταμάτη εξουσίαζε στην πραγματικότητα ή ο 'Ακης ; Η Μιμή ή ο Ανδρέας ; Ο Καραμανλής ή ο Ρουσόπουλος ;

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 14:40, 19-08-12:

τι σημαινει εξουσια?

σε ενα σπιτι και οικογενεια,,
παντα σχεδον εξουσιαζει η γυναικα
αυτη ειναι η αρχηγος

αυτο σημαινει οτι οι γυναικες εχουν αλλον ηπιο τροπο εξουσιας,,και καθολου fake..

απλα αλλον..
που δεν ταιριαζει παντου..

αλλο παραδειγμα.απλο
στις καθηγητριες στο σχολειο,,ή ακομα καισε παρουσιαστριες ενημερωτικων εκπομπων στην tv,,οι γυναικες μπορουν να χωρις να φωναζουν,,με ενα νευμα και ματια και υφος να κρατανε οργανωμενους τους ανθρωπους απο κατω και να μην ξεφευγει τιποτα

και ολα αυτα χωρις ωμη επιβλητικη ανδρικου τυπου εξουσια γκαριδες και χτυπηματα του χεριου στο τραπεζι..

και στα τει και στο σχολειο θυμαμαι,οτι οι γυναικες φωναζανε πιο σπανια,,αλλα με εναν μαγικο τροπο καποιες καταφερναν να μας εχουν ολους ηρεμους..

αν αυτο δεν ειναι δυναμη μυαλου δεν ξερω τι ειναι
και οπου υπαρχει δυναμη υπαρχει εξουσια..

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 14:59, 19-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
τι σημαινει εξουσια?

σε ενα σπιτι και οικογενεια,,
παντα σχεδον εξουσιαζει η γυναικα
αυτη ειναι η αρχηγος

αυτο σημαινει οτι οι γυναικες εχουν αλλον ηπιο τροπο εξουσιας,,και καθολου fake..

απλα αλλον..
που δεν ταιριαζει παντου..

αλλο παραδειγμα.απλο
στις καθηγητριες στο σχολειο,,ή ακομα καισε παρουσιαστριες ενημερωτικων εκπομπων στην tv,,οι γυναικες μπορουν να χωρις να φωναζουν,,με ενα νευμα και ματια και υφος να κρατανε οργανωμενους τους ανθρωπους απο κατω και να μην ξεφευγει τιποτα

και ολα αυτα χωρις ωμη επιβλητικη ανδρικου τυπου εξουσια γκαριδες και χτυπηματα του χεριου στο τραπεζι..

και στα τει και στο σχολειο θυμαμαι,οτι οι γυναικες φωναζανε πιο σπανια,,αλλα με εναν μαγικο τροπο καποιες καταφερναν να μας εχουν ολους ηρεμους..

αν αυτο δεν ειναι δυναμη μυαλου δεν ξερω τι ειναι
και οπου υπαρχει δυναμη υπαρχει εξουσια..
'Αγγελε θα έλεγα ότι η εξουσία προυποθέτει την ικανότητα να ταίζεις αυτόν που εξουσιάζεις και να έχει ανάγκη αυτός να ταιστεί από εσένα παρά να ακούσει το χέρι σου να χτυπιέται επάνω στο τραπέζι ή να ακούει τις αγριοφωνάρες σου. Για αυτό η εξουσία είναι πάντα ανέντιμη. Ενώ η κυριαρχικότητα όπως αυτή που περιγράφεις, να βάλεις τις φωνές ή να εκραγείς είναι κάτι τελείως έντιμο και έτσι πρέπει να κάνουμε όλοι όταν πάνε να μας επιβάλλουν τη θέληση τους γυναίκες στην προσωπική ζωή μας, γονείς ή ακόμα και αφεντικά στον εργατικό τομέα.

Παράθεση

eyeshine

Νεοφερμένος

O eyeshine eyeshine έγραψε στις 19:11, 19-08-12:

Ξέρω ότι δεν θα συμφωνήσουμε, αλλά πιστεύω απο τότε που έγιναν πιό ελεύθερες οι γυναίκες στις κοινωνία κάναν χειρότερα πράγματα σε 100 χρόνια απ' ότι οι άνδρες, όλα τα προηγούμενα.Πρώτον, δεν μας αφήνεται να κάνουμε μια σοβαρή ανδρική κουβέντα γιατί θα περάσει το ξέκολο απο δίπλα και θα σου αποσπάσει την προσοχή.Και επιπλέον, ηθική και γυναίκα δεν συμβαδίζει αυτό το πράγμα.Άσε που οι γυναίκες κοιτάνε τον κόλο τους μόνο.Λίγες είναι αυτές που νοιάζονται για τον διπλανό τους.Οι περισσότερες "τυλίγουν" τον άνδρα με τα κλασσικά κόλπα και δεν μας αφήνεται να ζήσουμε.Δηλαδή τόσα χρόνια που οι γυναίκες ήταν μέσα στο σπίτι, ήταν ηλίθιοι αυτοί που είχαν αυτό το σύστημα?Άσε που η απελευθέρωση της γυναίκας συνέπεσε με την βιομηχανική επανάσταση και έχει επενδύσει μια ολόκληρη βιομηχανία επάνω στην γυναίκα.Είστε και θύματα δηλαδή.Τέλος, αυτό που θέλω να πώ είναι ότι ζούμε σε μια γυναικοκρατούμενη εποχή που οι άνδρες έχουν παραμεριστεί σε κάτι ροζ μπλουζάκια και το μόνο που τους νοιάζει είναι πως θα βγούνε έξω να γαμήσουν το επόμενο μουνί.Επειδή η γυναίκα το μόνο που έχει να δείξει είναι ομορφιά, έχουνε μπεί και οι άνδρες σε αυτό το τρυπάκι και αντί να είναι πιο κοντά στην φύση τους, έχουνε γίνει λούλες και αυτοί.Αντί οι άνδρες να επιδεικνύουν μυαλό και δύναμη είναι μόνο εικόνα.

Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ciela
H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,449 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 19:26, 19-08-12:

Πρώτον, δεν μας αφήνεται να κάνουμε μια σοβαρή ανδρική κουβέντα γιατί θα περάσει το ξέκολο απο δίπλα και θα σου αποσπάσει την προσοχή.

Οι περισσότερες "τυλίγουν" τον άνδρα με τα κλασσικά κόλπα και δεν μας αφήνεται να ζήσουμε.[...]Άσε που η απελευθέρωση της γυναίκας συνέπεσε με την βιομηχανική επανάσταση και έχει επενδύσει μια ολόκληρη βιομηχανία επάνω στην γυναίκα.Είστε και θύματα δηλαδή.
βασικα... "τυλιγεστε" με τα κλασικά κόλπα... και εφόσον οι γυναίκες συνειδητοποιούν αυτή τους τη δύναμη, τη χρησιμοποιούν!
ανεκαθεν συνεβαινε αυτό..
όσο για τη βιομηχανία, όλοι μας είμαστε θύματα... απλά οι γυναίκες λόγω της ματαιοδοξίας που έχουμε παραπάνω στην εμφάνιση παρασυρόμαστε παραπανω.
αλλα και πάλι αυτό το κάνουν οι γυναίκες επειδή είναι αποτελεσματικό! είναι σαν να ρωτάμε αν εκανε η κότα το αβγό ή το αβγό την κότα..

(επίσης αυτη η ματαιοδοξία τελικά δεν είναι εξουσία αλλά τυρανία)

Τέλος, αυτό που θέλω να πώ είναι ότι ζούμε σε μια γυναικοκρατούμενη εποχή που οι άνδρες έχουν παραμεριστεί σε κάτι ροζ μπλουζάκια και το μόνο που τους νοιάζει είναι πως θα βγούνε έξω να γαμήσουν το επόμενο μουνί.
γενικά η σμερινή εποχή δινει πολλάα στην εικόνα..
..και συμφωνω οτι υπαρχουν πολλοι τετοιοι τυπαδες!

Παράθεση

eyeshine

Νεοφερμένος

O eyeshine eyeshine έγραψε στις 19:27, 19-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Ciela

βασικα... "τυλιγεστε" με τα κλασικά κόλπα... και εφόσον οι γυναίκες συνειδητοποιούν αυτή τους τη δύναμη, τη χρησιμοποιούν!
ανεκαθεν συνεβαινε αυτό..
όσο για τη βιομηχανία, όλοι μας είμαστε θύματα... απλά οι γυναίκες λόγω της ματαιοδοξίας που έχουμε παραπάνω στην εμφάνιση παρασυρόμαστε παραπανω.
αλλα και πάλι αυτό το κάνουν οι γυναίκες επειδή είναι αποτελεσματικό! είναι σαν να ρωτάμε αν εκανε η κότα το αβγό ή το αβγό την κότα..

(επίσης αυτη η ματαιοδοξία τελικά δεν είναι εξουσία αλλά τυρανία)

γενικά η σμερινή εποχή δινει πολλάα στην εικόνα..
..και συμφωνω οτι υπαρχουν πολλοι τετοιοι τυπαδες!
Ωραία συμφωνούμε δηλαδη

Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,449 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 19:29, 19-08-12:

αναλόγως. δεν ξερω σε τι λες οτι συμφωνουμε, μην πας να με παγιδεψεις..!

Παράθεση

eyeshine

Νεοφερμένος

O eyeshine eyeshine έγραψε στις 19:36, 19-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Ciela
αναλόγως. δεν ξερω σε τι λες οτι συμφωνουμε, μην πας να με παγιδεψεις..!
Συμφωνούμε στην βασική μου τοποθέτηση ότι ζούμε σε μια γυναικοκρατούμενη κοινωνία και ότι οι περισσότεροι άντρες σήμερα είναι λούλες.

Και επιπλέον, την ταπείνωση η ίδια η γυναίκα την ζητάει γιατί είναι στην φύση της.Γιατί ξέρει μέσα της ότι πολλές φορές είναι χειρότερη απ' το διάβολο. Δεν είναι τυχαίο που σε αρκετούς μύθους το κακό παρομοιάζεται με την γυναίκα.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mercury : 20-08-12 στις 19:11. Αιτία: Ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

just smile!

Δραστήριο Μέλος

H just smile! full of tears έγραψε στις 19:45, 19-08-12:

Πριν καν διαβασω το μηνυμα σου ηξερα περιπου τι θα πεις..Δεν με εξεπληξες. Πριν το διαβασω ελεγα να μπω στη διαδικασια να κανω παραθεση σε καθε προταση σου λεγοντας εναν αντιλογο.Δεν μου ειναι καθολου δυσκολο πιστεψε με.Απλα ειναι ανωφελο.Μόνο 4 πραγματα εχω να σου πω ακομη και δεν θα σε κουρασω αλλο(δεν θα ξαναγραψω αλλα θα μπαινω γιατι απο μια πλευρα ειναι αστειο):
1.Επειδη εχεις αναφερει οτι κυκλοφορουν ξεκωλλα ειναι γνωστο οτι εσεις μας αναγκαζετε,οποτε θα πω μονο οτι αφου σε ενοχλει-σχεδον σε αηδιαζει αυτο- μην τα κοιτας. οπως κι εγω με πολλα αγορια ψωνια
2Με την λογικη σου:ας σταματησει η διαιωνιση του ειδους αφου ολες οι γυναικες εινα πτνες(ΟΟΟΟΟΛΕΣ)
3Όλοι εχουμε φαει ηττες αλλα δεν βγηκα να πω ΠΩς ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΔΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΜΛΚΣ
4Με τις αποψεις σου επειδη ειπες οτι ολοι οι ανδρες ενδιαφεροται πως να γμσν μν να σου θυμισω οτι εισαι ανδρας και οτι προβλεπω πως δεν θα ξαναβρεις μν για να γμσς
υγ1ΌΛΑ ειναι γραμμενα με μια δοση συμπαθειας(1 μονο δοση δεν ειμαι βλαξ)
υγ2Πραγματικα εχει πλακα ο τροπος που αντιδρας-τοσο που το θεμα το βαλα στους σελιδοδεικτες

Παράθεση

eyeshine

Νεοφερμένος

O eyeshine eyeshine έγραψε στις 19:54, 19-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από nancaki@papaki
Πριν καν διαβασω το μηνυμα σου ηξερα περιπου τι θα πεις..Δεν με εξεπληξες. Πριν το διαβασω ελεγα να μπω στη διαδικασια να κανω παραθεση σε καθε προταση σου λεγοντας εναν αντιλογο.Δεν μου ειναι καθολου δυσκολο πιστεψε με.Απλα ειναι ανωφελο.Μόνο 4 πραγματα εχω να σου πω ακομη και δεν θα σε κουρασω αλλο(δεν θα ξαναγραψω αλλα θα μπαινω γιατι απο μια πλευρα ειναι αστειο):
1.Επειδη εχεις αναφερει οτι κυκλοφορουν ξεκωλλα ειναι γνωστο οτι εσεις μας αναγκαζετε,οποτε θα πω μονο οτι αφου σε ενοχλει-σχεδον σε αηδιαζει αυτο- μην τα κοιτας. οπως κι εγω με πολλα αγορια ψωνια
2Με την λογικη σου:ας σταματησει η διαιωνιση του ειδους αφου ολες οι γυναικες εινα πτνες(ΟΟΟΟΟΛΕΣ)
3Όλοι εχουμε φαει ηττες αλλα δεν βγηκα να πω ΠΩς ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΔΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΜΛΚΣ
4Με τις αποψεις σου επειδη ειπες οτι ολοι οι ανδρες ενδιαφεροται πως να γμσν μν να σου θυμισω οτι εισαι ανδρας και οτι προβλεπω πως δεν θα ξαναβρεις μν για να γμσς
υγ1ΌΛΑ ειναι γραμμενα με μια δοση συμπαθειας(1 μονο δοση δεν ειμαι βλαξ)
υγ2Πραγματικα εχει πλακα ο τροπος που αντιδρας-τοσο που το θεμα το βαλα στους σελιδοδεικτες
Εγώ δεν είπα ότι δεν θέλω να γμσ αλλά δεν είναι μόνο αυτό.Οι περισσότεροι κοιτάνε το μν και την μπάλα.Τίποτε άλλο.
Επιπλέον, δεν είπα ότι είναι πτνς.Άλλο εννοώ με όλα αυτά που έγραψα πιό πάνω, αλλά προφανώς δεν το κατάλαβες.
Τρίτον, όλα αυτά δεν τα λέω γιατί έχω φάει ήττες αλλά είναι συμπεράσματα μετά απο συναναστροφές στον κόσμο των γυναικών. Τώρα αν εσυ προσπαθείς να κάνεις το άσπρο μαύρο δεν γίνεται.Και ναι ξέρω είναι αστείο γιατί πλέον έχετε το πάνω χέρι στην κοινωνία.Αλλά αν ξυπνήσουν οι άντρες δεν θα έχετε εσείς πτσ να γμθτ.Που νομίζετε ότι επειδή έχετε μν μπορείτε να κάνετε τα πάντα.Δεν είναι έτσι.Αλλά δεν το καταλάβαίνουν οι άνδρες.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη eyeshine : 19-08-12 στις 20:12.
Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,611 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 20:16, 19-08-12:

Δεν θέλω να εξουσιάσω κανέναν γαμώτο, ισότητα ζητάω. Ζητάω πολλά? Να μετράνε οι γνώμες και των 2 μας εξίσου και να αποφασίζουμε από κοινού?

Oops,sorry,ναι ξέρω λάθος πλανήτης.

Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

H Ciela έγραψε στις 20:16, 19-08-12:

Συμφωνούμε στην βασική μου τοποθέτηση ότι ζούμε σε μια γυναικοκρατούμενη κοινωνία και ότι οι περισσότεροι άντρες σήμερα είναι λούλες.
είσαι λιγακι ισοπεδωτικός...

Παράθεση

Ajusshi (η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ajusshi
Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,690 μηνύματα.

O Ajusshi All Men Must Die έγραψε στις 20:50, 19-08-12:

Οι γυναίκες θέλουν να εξουσιάζονται,
αλλά που να τους βρουν τους άντρες.

Παράθεση

carpe_nochtem

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη carpe_nochtem
Ο carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 675 μηνύματα.

O carpe_nochtem fight the nothingness έγραψε στις 22:37, 19-08-12:

Οι γυναίκες [οι περισσότερες τουλάχιστον] θέλουμε ισότητα,
αλλά που να βρεθεί ο άντρας,που θα το καταλάβει.

Παράθεση

eyeshine

Νεοφερμένος

O eyeshine eyeshine έγραψε στις 23:22, 19-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από carpe_nochtem
Οι γυναίκες [οι περισσότερες τουλάχιστον] θέλουμε ισότητα,
αλλά που να βρεθεί ο άντρας,που θα το καταλάβει.
Δεν υπάρχει αυτό που λές.Το εξήγησα και πιό πάνω.Και βασικά δεν απευθύνομαι στις γυναίκες του φόρουμ.
Σε άλλη εποχή δεν θα αντιμιλούσατε καν.

Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,611 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 23:33, 19-08-12:

Σε άλλη εποχή δεν θα αντιμιλούσατε καν.
Α καλά, εσύ φίλε ζεις στο 1800 μου φαίνεται.

Παράθεση

eyeshine

Νεοφερμένος

O eyeshine eyeshine έγραψε στις 23:35, 19-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Dalian
Α καλά, εσύ φίλε ζεις στο 1800 μου φαίνεται.
Είδαμε και τα επιτεύγματα του 2012

Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

H Dalian έγραψε στις 23:37, 19-08-12:

Άστ'αυτά. Μάλλον απογοητευμένος είσαι.

Παράθεση

eyeshine

Νεοφερμένος

O eyeshine eyeshine έγραψε στις 23:39, 19-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Dalian
Άστ'αυτά. Μάλλον απογοητευμένος είσαι.
Καλά εντάξει.

Παράθεση

eyeshine

Νεοφερμένος

O eyeshine eyeshine έγραψε στις 23:41, 19-08-12:

Εγώ είπα 2 κουβέντες.Αν θέλουν οι άνδρες να λέγονται άνδρες ας τις ακούσουν.Τώρα οι γυναίκες δεν κολλάνε πουθενά.

Παράθεση

carpe_nochtem

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη carpe_nochtem
Ο carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 675 μηνύματα.

O carpe_nochtem fight the nothingness έγραψε στις 23:47, 19-08-12:

- Ίσα δικαιώματα και υποχρεώσεις των δύο φύλων σε όλους τους τομείς δραστηριότητας.
- Ίσες ευκαιρίες στην εκπαίδευση.
- Επαγγελματική ισότητα και ίση αμοιβή με τον άνδρα για ίσης αξίας εργασία.
- Τα ίδια πολιτικά δικαιώματα και,επομένως,συμμετοχή και της γυναίκας σε όλα τα επίπεδα της δημόσιας και πολιτικής ζωής.
- Κοινή ευθύνη για την ανατροφή των παιδιών.
- Κατάργηση της προίκας.

Δεν λέω έχουμε δρόμο ακόμα στην τόσο πατριαρχοκρατούμενη κοινωνία,αλλά δεν είναι και λίγα αυτά που κέρδισε το γυναικείο φύλο.
Τώρα αν ενοχλεί εσάς για χ,ψ λόγο αυτό είναι άλλο θέμα.
Όπου "χ,ψ" βάλε μεσαιωνικές απόψεις στερούμενες την αρχή της ισότητας για όλους τους ανθρώπους.

Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

H Dalian έγραψε στις 23:48, 19-08-12:

Τρίτον, όλα αυτά δεν τα λέω γιατί έχω φάει ήττες αλλά είναι συμπεράσματα μετά απο συναναστροφές στον κόσμο των γυναικών.
Άσε που οι γυναίκες κοιτάνε τον κόλο τους μόνο.Λίγες είναι αυτές που νοιάζονται για τον διπλανό τους.Οι περισσότερες "τυλίγουν" τον άνδρα με τα κλασσικά κόλπα και δεν μας αφήνεται να ζήσουμε.
Επειδή η γυναίκα το μόνο που έχει να δείξει είναι ομορφιά
Τότε, λυπάμαι που στο λέω, αλλά έχεις πέσει στα λάθος άτομα.

Αντί οι άνδρες να επιδεικνύουν μυαλό και δύναμη είναι μόνο εικόνα.
Έλα τώρα που σας ενοχλεί το γυναικείο φύλο να επιδείξετε τα πνευματικά σας χαρίσματα. Όποιος είναι έξυπνος, το δείχνει.

Παράθεση

Lysippe

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lysippe
H Lysippe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 957 μηνύματα.

H Lysippe έγραψε στις 00:26, 20-08-12:

Ο καθένας και η καθεμία ας έχει τα μάτια του ανοιχτά για τον άνθρωπο, που θα πληρεί τα standards του.
Κι υπάρχουν επιλογές για όλα τα γούστα.
Τόσο απλά.

Παράθεση

LaBoheme

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη LaBoheme
H LaBoheme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H LaBoheme έγραψε στις 00:51, 20-08-12:

Η εξουσία προϋποθέτει και την υπεροχή του ατόμου σε κάποιο τομέα, την κατοχή μιας μοναδικής ικανότητας, που του προσφέρει κάποια ισχύ ή κύρος. Για παράδειγμα, υπάρχει η άποψη πως η γυναίκα κάνει «κουμάντο» στο σπίτι. Αυτό δεν θα έπρεπε να προκαλεί έκπληξη μια και αυτός ήταν(και συνεχίζει να είναι, παράλληλα με άλλες υποχρεώσεις) ο ρόλος της γυναίκας/μητέρας,«δούλας και κυράς». Υπεύθυνη για τις δουλειές του σπιτιού και την ανατροφή των παιδιών, ασχολίες με της οποίες ο άντρας δεν καταδεχόταν να καταπιαστεί.

Καθώς τα κοινωνικά στερεότυπα άλλαξαν, και οι ρόλοι των δύο φύλων έγιναν πιο πολύπλοκοι, η νοοτροπία των γυναικών πως πρέπει να εξουσιάζουν τη σχέση τους, ή αλλιώς να είναι αυτές υπεύθυνες για την « οικογενειακή αρμονία» παρέμεινε η ίδια. Πολλές φορές οι γυναίκες γίνονται εξουσιαστικές, λόγω ανασφάλειας, μπορεί να μην αισθάνονται πως παρέχουν κάτι ξεχωριστό στη σχέση, άλλωστε ο ρόλος τους δεν είναι πια τόσο ξεκάθαρος. Θέλουν να ελέγχουν τις αντιδράσεις και τη συμπεριφορά του συντρόφου τους, από φόβο μήπως αυτός εγκαταλείψει τη σχέση. Ναι, είναι παράλογο μια και το αποτέλεσμα είναι ένας φαύλος κύκλος, που απομακρύνει και τους δύο

Κάποιος ανέφερε, πως οι γυναίκες είναι χειρότερες όταν παίρνουν την εξουσία από τους άντρες. Οι γυναίκες συνήθως παίρνουν αποφάσεις και δίνουν λύσεις με βάση τα συναισθήματα τα δικά τους και των άλλων, ενώ οι άντρες ακολουθούν μια περισσότερη λογική οδό. Αυτό δε σημαίνει πως οι αποφάσεις των γυναικών είναι λιγότερο σωστές, μάλιστα μπορεί να έχουν ευνοϊκά αποτελέσματα μιας και λαμβάνουν υπόψη την ικανοποίηση όλων, το καλό του συνόλου. Άσχημες καταστάσεις προέρχονται από αποφάσεις που πάρθηκαν λόγω καταπιεσμένων ή πληγωμένων συναισθημάτων.

Βέβαια δε πρέπει να ξεχνάμε και τα ζευγάρια εκείνα, όπου η γυναίκα είναι αναγκασμένη να αναλαμβάνει πρωτοβουλίες. Μπορεί ο άντρας της να προτιμά να αφήσει τις επιλογές του ανοιχτές ή ακόμη να αμφισβητεί τις αποφάσεις και την κριτική του ικανότητα, ο άνθρωπος αυτός χρειάζεται μια γυναίκα λίγο πιο δυναμική και αποφασιστική.

Παράθεση

eyeshine

Νεοφερμένος

O eyeshine eyeshine έγραψε στις 01:02, 20-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από LaBoheme
Οι γυναίκες συνήθως παίρνουν αποφάσεις και δίνουν λύσεις με βάση τα συναισθήματα τα δικά τους και των άλλων,
Κοίτα επειδή το έθεσες λίγο φιλοσοφικά το ζήτημα, θα σου πω ότι η γυναίκα είναι ένα ατελές πλάσμα που για μένα και εκατοντάδες άλλους στην αρχαία αθήνα τουλάχιστον(ναι, την πόλη και την εποχή που θαυμάζουν αρκετοί), δεν μπορεί να κάνει τίποτε άλλο πέρα απ' τις δουλειές του σπιτιού και την ανατροφή των παιδιών.Και επειδή θα βγούνε διάφορες γυναίκες εδώ να με αμφισβητήσουν θέλω να μου πούν 15 ονόματα γυναικών φιλοσόφων, μαθηματικών, φυσικών.Και στην τελική και να υπάρχουν, νοητικά οι άνδρες είναι πιό έξυπνοι (Άλλο εξυπνάδα, άλλο πονηριά).Αυτή είναι η φύση, τί να κάνουμε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους