Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,094 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,079 μηνύματα σε 74,652 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Χιούμορ, πόσο απαραίτητο είναι για εσάς;

ο άσκοπος

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη ο άσκοπος
Ο ο άσκοπος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 256 μηνύματα.

O ο άσκοπος έγραψε στις 16:32, 23-07-12:

Ο Ανθρωπος όταν είναι Αστείος και λεέι ανοησίες για να γελάσουν οι άλλοι εχει και καποιο μέτρο και παύει πλεον να είναι Αστείος.Δεν μπορεί ΄ένας Ανθρωπος όλην την ημέρα απο το πρωί εώς το βράδι να λέει αστεια.Το να είναι αστείος δεν σημαίνει ότι έχει και όλα τα πλεονεκτήματα της Ζωής.Ενας Ανθρωπος μπορεί να αστείος και να μην είναι σωστός στην Αντιδραση του και καλός Χαρακτήρας.

Οσο αστείος και αν είναι ένας Ανθρωπος σημασία στην Ζωή έχει να είναι σωστός και Δίκαιος και να σεβεται τους Ανθρώπους.

Το να είσαι αστείος και να κάνεις τους αλλους να γελάνε και να κοροϊδευεις και να εξευτελίζεις με τα αστεία σου έναν Ανθρωπο δεν σημαίνει ότι είσαι Αστείος.

Πρέπει να λάβουμε υπόψη μας ανάμεσα στο πραγματικό αστείο και το ευκολο γέλιο και τον Εξευτελισμό υπάρχει τεραστια διαφορά.Το να λες αστεία και να κάνεις τους άλλους να γελάνε την στιγμή που ασκείς λεκτική βία και προσβολές σε βάρος ενός Ανθρώπου δεν σημαίνει ότι είσαι αστείος αλλα είσαι Αναιδής.
Με τα αστεια μπορείς να κάνεις να γέλασει και να ευχαριστήσεις έναν Ανθρωπο και με τα αστεία σου μπορεί να πληγώσεις έναν Ανθρωπο και ειδικά όταν με τα αστεια σου ειρωνεύεσαι και εξευτελίζεις έναν Ανθρωπο με σκοπό να κανεις να γελάσουν οι άλλοι Ανθρωποι με τα αστεία και τις προσβολές σου απεναντι σε έναν Ανθρωπο.

Όταν είσαι μόνο αστείος και δεν έχεις καλό χαρακτήρα δεν εχεις αξία ως Προσωπικότητα.

Πρέπει να έχουμε υπόψη μας ότι για το Αστείο και για το χιούμορ καταστρέφονται φιλίες,γίνονται ξυλοδαρμοί και Αναστατώνονται οικογένειες.
Επομένως μην έχουμε την εντύπωση ότι με το αστείο εχει ενας Ανθρωπος τοσα πλεονεκτήματα γιατί και να είναι αστείος όσο δεν αξιοποιεί σωστα την αστειότητα σου και χρησιμοποιεί τα αστεία για να προσβάλλει εναν Ανθρωπο τόσο περισσότερο δείχνει ότι δεν έχει Αξία ως Ανθρωπος και είναι Αναιδής.

Αρα όσα πλεονεκτήματα εχεις γενικά με το να είσαι αστείος άλλα τόσα εχεις μειωνεκτήματα με το να πληγώσεις και να εξευτελίσεις εστω και αν δεν το επιλέγεις με τα αστεία εναν Ανθρωπο.

Σημασία εχει να είσαι ξεκάθαρος και να είσαι αστείος μεσα στο μέτρο.Μην ξεχνάμε ότι ακομα και ο Αστείος έχει κάποιο μέτρο και όταν με τα αστεία σου επιλέγεις και αποφασίζεις να κάνεις απερισκεψίες παύεις να έχεις πλάκα και να είσαι Αστείος.

Καταρχας σε πρώτο στάδιο και σε αρχικό επίπεδο να ξεκαθαρίσω ότι δεν υπάρχει Ανθρωπος στον κόσμο και στον Πλανήτη με πραγματικό χιούμορ και Αστειότητα.

Ολοι οι Ανθρωποι έχουμε ανεξαιρέτως χιούμορ και το χιουμορ είναι επίκτητο και το εξασκείς και το καλλιεργείς και το αποκτάς με τον καιρό.Κανένας Ανθρωπος στον κοσμο δεν είναι πραγματικά Αστείος και με πραγματικό έμφυτο χιούμορ.

Ενας Ανθρωπος μπορεί να είναι διασκεδαστικός και να είναι Αστείος σε 20 ατομα και να μην είναι αστείος σε άλλα 20 άτομα.

Αρα σε αυτην την περιπτωση δεν υπάρχει κανένας Ανθρωπος στον κόσμο με έμφυτο και πραγματικό χιούμορ και να λέει Αστεία.

Αστεία λέμε όλοι οι Ανθρωποι και μην ξεχνάμε ότι κανένας Ανθρωπος στον κόσμο και στον Πλανήτη δεν είναι πραγματικά χιουμορίστας και Αστείος.
Το Αστειο είναι υποκειμενικό σε αρκετές περιτωσεις.Εχει και αντικειμενικά κριτηρία ωστόσο σε αρκετές περιπτώσεις είναι και Υποκειμενικο.
Ο καθε Ανθρωπος αντιλαμβάνεται το Αστειο με διαφορετικό τρόπο και όταν ενας Ανθρωπος απαντάει και αποφασίζει να λέει ένα Αστείο δεν σημαίνει ότι θα γελάσει όλος ο κόσμος.

Ενας Ανθρωπος όταν πει ένα Αστείο κάποιοι Ανθρωποι θα γελάσουν και κάποιοι Ανθρωποι δεν θα γελάσουν.

Εγω αναφέρω και λέω ότι σημασία εχει όχι μόνο να είσαι αστείος αν και το να είσαι Αστείος χωρις Σεβασμο δεν εχεις Αξία σημασία έχει να έχεις Ήθος.

Χίλιες φορές να είμαι παρέα με έναν Ανθρωπο ο οποίος μπορεί να έχει όπως λένε κάποιοι όχι και υψηλή αίσθηση του χιούμορ παρα να είμαι με Ανθρωπους οι οποίοι έχουν ας πουμε χιουμορ και είναι αστείοι αλλα σε ορισμένους δεν δείχνουν σεβασμό και με τα αστεία μπορεί να πληγώσουν Ανθρωπους.

Για έμενα πανω από όλα εχει αξία το Ηθος, ο Σεβασμός και η εκτίμηση απέναντι στην προσωπικότητα ενός Ανθρώπου και τελευταίο το χιούμορ.

Ανθρωπος χωρίς σεβασμό όσο χιουμορ και να έχει και να κάνει να γελάσουν είκοσι Ανθρωποι,αν δεν έχει Σεβασμό απεναντι σε ένα Ανθρωπο δεν έχει αξία.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ξανθη Κυπραιου

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ξανθη Κυπραιου
H Ξανθη Κυπραιου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 96 μηνύματα.

H Ξανθη Κυπραιου έγραψε στις 16:46, 23-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από ο άσκοπος
Πρέπει να λάβουμε υπόψη μας ανάμεσα στο πραγματικό αστείο και το ευκολο γέλιο και τον Εξευτελισμό υπάρχει τεραστια διαφορά.Το να λες αστεία και να κάνεις τους άλλους να γελάνε την στιγμή που ασκείς λεκτική βία και προσβολές σε βάρος ενός Ανθρώπου δεν σημαίνει ότι είσαι αστείος αλλα είσαι Αναιδής.
Με τα αστεια μπορείς να κάνεις να γέλασει και να ευχαριστήσεις έναν Ανθρωπο και με τα αστεία σου μπορεί να πληγώσεις έναν Ανθρωπο και ειδικά όταν με τα αστεια σου ειρωνεύεσαι και εξευτελίζεις έναν Ανθρωπο με σκοπό να κανεις να γελάσουν οι άλλοι Ανθρωποι με τα αστεία και τις προσβολές σου απεναντι σε έναν Ανθρωπο.

Πόσο λεπτή είναι η γραμμή που διαχωρίζει το χιούμορ από την προσβολή......

Υπάρχουν άνθρωποι που προσβάλλουν συστηματικά και όταν ενοχληθείς σου λένε: -Για αστείο το είπα, δεν έχεις καθόλου αίσθηση του χιούμορ?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ο άσκοπος

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο ο άσκοπος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 256 μηνύματα.

O ο άσκοπος έγραψε στις 17:16, 23-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Ξανθη Κυπραιου
Πόσο λεπτή είναι η γραμμή που διαχωρίζει το χιούμορ από την προσβολή......

Υπάρχουν άνθρωποι που προσβάλλουν συστηματικά και όταν ενοχληθείς σου λένε: -Για αστείο το είπα, δεν έχεις καθόλου αίσθηση του χιούμορ?
Συγνώμη αλλά για να μην απαντήσω λάθος στο μήνυμα σου θέλω να σε ρωτήσω το μήνυμα το έγραψες ως ερώτηση ή ως απάντηση?

Το αναφέρω και σε ρωτάω για να μην σου λέω άλλα και άλλα.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

samina

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη samina
H samina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 253 μηνύματα.

H samina έγραψε στις 17:25, 23-07-12:

Δεν θα μπορούσα να αντέξω με κάποιον άνθρωπο είτε είναι σύντροφος είτε φίλος ή οτιδήποτε που να μην εχει αίσθηση του χιούμορ.Απο τα πρώτα πράγματα που κοιτάω στους ανθρώπους είναι η καλή αίσθηση του χιούμορ.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Δεσμώτης

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Δεσμώτης
Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 3,564 μηνύματα.

O Δεσμώτης έγραψε στις 18:18, 23-07-12:

Dear askope, FUCK OFF Sincerely yours, Desmoti.

Ο Ανθρωπος όταν είναι Αστείος και λεέι ανοησίες για να γελάσουν οι άλλοι εχει και καποιο μέτρο και παύει πλεον να είναι Αστείος.
έχω την εντύπωση ότι γράφεις λες και θεωρείς ότι το κακό με το αστείο είναι ...το αστείο.

Δεν μπορεί ΄ένας Ανθρωπος όλην την ημέρα απο το πρωί εώς το βράδι να λέει αστεια.
μπορεί να είναι αστείρευτα αστείος.

Οσο αστείος και αν είναι ένας Ανθρωπος σημασία στην Ζωή έχει να είναι σωστός και Δίκαιος και να σεβεται τους Ανθρώπους.
την έννοια της αυτοσαρκάζουσας ειρωνείας, δε την κατέχεις μάλλον, ε?
Εγώ ψάχνω τέτοιους ανθρώπους ακριβώς.
Πάνε τον κόσμο -με όχημα τον εαυτό τους- πολύ μακρύτερα
σε σχέση με άσκοπους εγωιστές που μοιάζουν με αγγυλωμένα όντα.

Πχ.

Κάθε φορά μετά το σεξ γύρναγε κ μου έλεγε
"ε δεν είναι κρίμα τόσο μουνάρα να χαραμίζομαι πλάι σου?".
Ζούσα το προσωπικό μου sex and the pity.

Το να είσαι αστείος και να κάνεις τους αλλους να γελάνε και να κοροϊδευεις και να εξευτελίζεις με τα αστεία σου έναν Ανθρωπο δεν σημαίνει ότι είσαι Αστείος.
-χαίρω πολύ.
-θέλεις να μου δείξεις πόσο;
-χεχε, χάρηκα.
χάρηκες; Τσίμπα ένα αρχίδι 1-0

ακόμα και ο Ιησούς Χριστός είχε ακούσει τα εξ'αμάξης:

"γαμώ τη παναγία σου"
-Ωωωωω Τι είπε για τη μάνα σουυυ!
11μ.Χ 4ο Δημοτικό σχολείο Βηθλεέμ

Είσαι εσύ ΠΑΝΩ ΚΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟ?
Άμα είναι να παραφράσουμε τη γνωστή ρήση σε:
Άσκοπος γιούζερ νικά κι όλα τα κακά σκορπά.

Το να λες αστεία και να κάνεις τους άλλους να γελάνε την στιγμή που ασκείς λεκτική βία και προσβολές σε βάρος ενός Ανθρώπου δεν σημαίνει ότι είσαι αστείος αλλα είσαι Αναιδής.
εδώ ποιος ασκεί λεκτική βία?:

-Κοίτα κοίτα το παιδάκι τι ήσυχα που παίζει. Πήγαινε να παίξεις μαζί του.
-Σιγά μη πάω να παίξω με το σκατόφλωρο

-έλα κωστάκη φεύγουμε
-πέντε λεπτά ρε μαμά. Μια βουτιά ακόμα
-Όχι. Έλα γιατί θα σ αφήσουμε εδώ κ θα φύγουμε
-Σταρχίδια μου

Για σήμερα θέλω ψητά στα κάρβουνα, ενα μιλφέιγ για επιδόρπιο
και....πιάσε και τα γυαλιά μου που τα ξέχασα δίπλα στην πισίνα.
Κουνήσου δούλα.

εχει ενας Ανθρωπος τοσα πλεονεκτήματα γιατί και να είναι αστείος όσο δεν αξιοποιεί σωστα την αστειότητα σου και χρησιμοποιεί τα αστεία για να προσβάλλει εναν Ανθρωπο τόσο περισσότερο δείχνει ότι δεν έχει Αξία ως Ανθρωπος και είναι Αναιδής.
(-_(-_(-_(-_-)_-)_-)_-) η ένωση ψυχολόγων Ελλάδος σε διαβάζει προσεχτικά.

Αρα όσα πλεονεκτήματα εχεις γενικά με το να είσαι αστείος άλλα τόσα εχεις μειωνεκτήματα με το να πληγώσεις και να εξευτελίσεις εστω και αν δεν το επιλέγεις με τα αστεία εναν Ανθρωπο.
συμφωνώ.

κοίταζα για διακοπές αυτές τις μέρες,
γύρο γαλλίας 1700 ευρώ, γύρο ιταλίας 1000 ευρω,
γύρο πελοποννήσου 500 ευρώ,
τελικά διάλεξα γύρο πίτα χοιρινό 2 ευρώ.

Σημασία εχει να είσαι ξεκάθαρος και να είσαι αστείος μεσα στο μέτρο.Μην ξεχνάμε ότι ακομα και ο Αστείος έχει κάποιο μέτρο και όταν με τα αστεία σου επιλέγεις και αποφασίζεις να κάνεις απερισκεψίες παύεις να έχεις πλάκα και να είσαι Αστείος.
εννοείς να τα λέω χρησιμοποιώντας αισχρές λέξεις?
Όποτε λέω όρχεις και αιδοίο αντί για αρχίδια και μουνί,
ένα μικρό αγγελάκι από πάνω μου κλάνει χρυσόσκονη από την χαρά του.
ΔΕ ΜΕ ΧΕΖΕΙΣ λέω εγώ?

Καταρχας σε πρώτο στάδιο και σε αρχικό επίπεδο να ξεκαθαρίσω ότι δεν υπάρχει Ανθρωπος στον κόσμο και στον Πλανήτη με πραγματικό χιούμορ και Αστειότητα.
κάνεις λάθος.

Ολοι οι Ανθρωποι έχουμε ανεξαιρέτως χιούμορ και το χιουμορ είναι επίκτητο και το εξασκείς και το καλλιεργείς και το αποκτάς με τον καιρό.Κανένας Ανθρωπος στον κοσμο δεν είναι πραγματικά Αστείος και με πραγματικό έμφυτο χιούμορ.
ψυχαναγκαστικό puppy

Ενας Ανθρωπος μπορεί να είναι διασκεδαστικός και να είναι Αστείος σε 20 ατομα και να μην είναι αστείος σε άλλα 20 άτομα.
δηλ αν είσαι αστείος με 20 και με άλλους 20 δεν είσαι,
δια της απαλοιφής, καταντάς σοβαρός?

Δεν το' χα σκεφτεί ποτέ, έτσι.

Αρα σε αυτην την περιπτωση δεν υπάρχει κανένας Ανθρωπος στον κόσμο με έμφυτο και πραγματικό χιούμορ και να λέει Αστεία.
ρε συ σκοπless, εσύ λογικά πρέπει να γαμείς στο tweet.
μου το δίνεις σε παρακαλώ?

Αστεία λέμε όλοι οι Ανθρωποι και μην ξεχνάμε ότι κανένας Ανθρωπος στον κόσμο και στον Πλανήτη δεν είναι πραγματικά χιουμορίστας και Αστείος.
μα καλά τη διατριβή του επίκουρου, κατάπιες, πια?

Το Αστειο είναι υποκειμενικό σε αρκετές περιτωσεις.Εχει και αντικειμενικά κριτηρία ωστόσο σε αρκετές περιπτώσεις είναι και Υποκειμενικο.
πως λέμε κρέπα με μερέντα, όμως η μερέντα πιο πολύ
αλλά κρέπα είναι απλώς έχει μερέντα μπόλικη μπόλικη.

πολύ αστείο για το τπτ.

α και κάτι ον τοπικ ανευ παράθεσης:
Πάτε στις παραλίες και βγάζετε φωτό τις ξαπλώστρες,
τις ομπρέλες και τα πόδια σας. Κώλους δεν εχετε;
Εκτός βέβαια κ μιλάμε για συγκεκριμένα πόδια.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ο άσκοπος

Αποκλεισμένος χρήστης

O ο άσκοπος έγραψε στις 21:55, 23-07-12:

Δεσμώτη κοιταξε εγω δεν είπα ότι το να είσαι Αστείος είναι κακό σε καμία περίπτωση.Απλά να μην γίνεται καταχρηση των όσων λέει κάποιος.

Οταν δίνεις αξία σε κάποιον μπορει ο άλλος απο την αίσθηση της υπεροχής του να νομίζει ότι είναι ο πιο Αστειος Ανθρωπος του κόσμου σε σημείο με την συμπεριφορά του να πρσβάλλει κάποιον και να τον γελοιοποιήσει.

Οταν σου δίνουν αξία και γίνεσαι Αλαζόνας ε κάποια στιγμή μπορεί να ξεφύγεις ή και να ξεφεύγεις συνέχεια ενω αυτά τα οποία θεωρείς εσύ ως χιούμορ κάποιος να μην τα βλέπει ως χιούμορ και να ενοχλείται.

Εξάλλου τετοιες παρεξηγήσεις συμβαίνουν καθημερινά στην κοινωνία και το γνωρίζεις.(φαντάζομαι)

Βέβαια εσυ δεν ξέρω σε ποια εποχή ζεις αλλά παντως η Ανθρωπότητα συμπεριλαμβανομένου και εσένα είμαστε στο 2012.Εξαλλου η τεχνολογία εχει ήδη προοδεύσει και μαλιστα προσφατα έγινε και η ανακάλυψε του ''Σωματιδίου του Θεού' το Μποζόνιο του Χιγκς.Αν δεν το ξέρεις ήδη πατα στην Αναζήτηση να μάθεις.Να ξέρεις και τι γίνεται στον κόσμο.Μην σε βλέπω εκτός τόπου και χρόνου και στεναχωριέμαι.

Θα σου πω κατι που μάλλον θα σε εκπλήξει και ελπίζω να μην είναι η πρωτη φορά που θα το ακούσεις.

Δεν ξέρω αλλά μάλλον δεν έχεις καταλάβει και τι είπα στο κείμενο,αλλά που θα πάει ελπίζω σε θαύματα.

Πιστεύω ότι κάποια στιγμή θα νοήσεις.

Μετα λες ότι μπορεί ένας Ανθρωπος να αστείρευτα είναι Αστείος.Ας ειναι!Μαγκια του και χαρά του.Δεν είπα ότι υπάρχει πρόβλημα.
Αλλα σε κάποιους Ανθρώπους μπορεί ο Αστείρευτα αστείος να μην είναι Αστείος.(Εδω με βάζεις σε κύκλο επανάληψης και με βάζεις στην διαδικασία να επαναλαμβάνω τα αυτονόητα που είπα και στο πρώτο μου κέιμενο )

Στη συνέχεια λες 'η ένωση ψυχολόγων Ελλάδος σε διαβάζει προσεχτικά'.Σοβαρά?Κοίταξε να δεις εγω κάθε χρόνο πηγαίνω στο γιατρο και κάνω εξετάσεις καρδιάς.Ο γιατρός μου λέει ότι είμαι μια χαρα.Επισης δεν αντιμετωπίζω καποιο προβλημα υγείας στον Εγκεφαλο και δεν εχω κάποια δέιγματα ότι έχω ψυχολογικο πρόβλημα.Γενικά σε ψυχοσωματικό επίπεδο είμαι υγιής.Αν εσυ Δεσμώτη διαπίστωσες απο την ανάγνωση και απο τις 'Αναλύσεις σου' που είδα ότι εχω ψυχολογικό πρόβλημα θελω να μου πεις πως σπούδασες αυτην την ικανότητα και πως μεσα απο το κείμενο κατάλαβες ότι είμαι προβληματικός.

Θέλω να μου την μάθεις αυτην την ικανότητα.

Αν πήρες και ρωτησες για εμένα στους Αστρολόγους του Αντ 1 νομίζω ότι άδικα χρεώθηκες δεν νομίζω ότι σου είπαν κάτι που να αφορά εμένα.

Ενωση ψυχολόγων Ελλάδος:Αστείο?Αν θες να γελάσω για να νιώσεις καλύτερα θα το κάνω,

Για κοίτα:
Νομίζω ότι μετά απο αυτό δεν έχεις παράπονα απο εμένα.

Επίσης όταν μιλάω για λεκτική βία είναι αυτονόητο τι εννοώ αλλά δεν εννοώ αυτό:

την γιαγιά που βρίζει

http://www.youtube.com/watch?v=Qu_VSfO_eCA

αλλα για τον τρόπο ομιλίας δες κάποια παραδείγματα για να καταλάβεις τι είναι λεκτική βία:

http://www.youtube.com/watch?v=MLZ3ufECZkA

Ενηλικες σε συγκρουση και Αντιπαράθεση σε χωρο εργασίας, http://xkarampagias.gr/page4.php?category=3

Και γενικά αν είσαι μεσα σε παρέα και σου κάνουν πλάκες,όχι αληθινές αλλά γελάνε σε βάρος σου και εξευτελίζουν με τα δήθεν αστεια τους όση πλάκα και αν σου κάνουν την προσωπικότητα σου και τις ικανότητες σου ε δεν νομίζω ότι δεν θα καταλαβεις ότι δεν σου κάνουν πλάκα και σε προσβάλλουν.Αυτό εννοώ λεκτική βία και προσβολές.

Αν είσαι μεσα σε μια παρέα η οποία σε απαξιώνει και σε προσβάλλει και βλεπεις ότι με τα αστεία τους σε εξευτελίζουν ενω ταυτόχρονα έχουν το θράσος να σου λένε ότι σου κάνουν πλάκα και εσύ ενοχλείσαι,τι κάνεις?Αν είσαι μαζόχα και σου αρέσουν οι εξευτελισμοί τότε κάτσε να τις τρως στην μάπα και να σου λένε μαλακίες και να σε γελοιοποιοούν.

Ενας Ανθρωπος με Αξιοπρεπεια όταν βλέπει κομπλεξικούς Ανθρώπους που το παίζουν και καλά χιουμορίστες και θέτουν ως σκοπο μόνο να προσβάλλουν τότε το σωστο που πρέπει να κάνει είναι με ωραίο τρόπο να σηκωθεί και να φύγει.

Ξέρεις είναι άλλο πράγμα τα απλά πειράγματα και οι ωραίες πλάκες με τους φίλους και την παρέα σου και είναι άλλο η σκόπιμη προσβολή με το πρόσχημα της δήθεν Αστειότητας και του Χιούμορ.

Αυτό που θέλω να πω είναι το Χιούμορ ειναι παρα πολύ ωραίο σε εναν Ανθρωπο,γιατί δημιουργείς παρέες,γνωρίζεις κόσμο,ελκύεις κόσμο,ανταλλάσεις απόψεις και μαθαινεις εμπειρίες άλλων Ανθρωπων.

Λεω ότι το Χιούμορ δεν είναι το Α και το Ω στην Ζωή.Εγω δεν απαξιώνω την Αξία του Χιούμορ, απλά λεώ οτι το Χιουμορ δεν είναι το Α και το Ω στην Ζωη και κοιτάζω σε έναν Ανθρωπο να έχει Ηθος και Σεβασμό απέναντι στην προσωπικότητα ενός Ανθρώπου και έιπα Ανθρωπος χωρίς σεβασμό όσο χιούμορ και αν έχει αν δεν έχει σεβασμό απέναντι σε εναν Ανθρωπο δεν έχει Αξία.(και Εδω με βαζεις σε κύκλο επανάληψης γιατί αυτην την παράγραφό την είπα και στο πρώτο μου κείμενο).

Λες ότι θα ήθελες το tweet μου.Αν και δεν έχω ωστοσο θα ήθελες να μου πεις τι θα έκανες?Ειμαι σε περιεργεια.Θα με εβριζες ή θα έλεγες αστεία όπως τώρα και θα με ειρωνευόσουνα ή και τα δύο?Πάντως αν έκανες και τα δυο δεν έχεις ιδέα πόσο θα στεναχωριόμουν με τις Άποψεις σου.Θα ένιωθα τόσο άσχημα που δεν θα έβγαινα απο το σπίτι μου τουλάχιστο για ένα Χρονο.

Μα αγαπητέ Δεσμώτη είσαι τόσο αστείος που θα ηθελα ενα προσωπικο στοιχείο επικοινωνίας σου για να μιλήσουμε και προσωπικά να δω τι κοτσάνες θα έλεγες.Αν και δεν νομίζω ότι αξίζει να έχανα τον χρόνο μου για εσένα αλλά θα έσπαγα μεγάλη πλάκα με εσένα.Εγω αν και δεν έχω πρόβλημα σε προκαλώ να μου δώσεις ένα στοιχείο επικοινωνίας.

Εβγαλα ένα συμπέρασμα για εσένα Δεσμώτη αλλα αυτο που θα πω είναι και γενικό:

Σοβαρα μπορει να διαβαζουμε ένα κειμενο 10 ατομα και να βγαλουμε διαφορετικα συμπερασματα γιατι δεν γνωριζουν ελληνικα οι αναγνωστες,η καθε λεξη εχει και ενα νοημα και ολες οι λεξεις μαζι συνθετουν ενα συμπερασμα.

Οταν διαβάζεις ενα κείμενο πέρα απο τις δικές σου απόψεις που είναι σεβαστές και δεν με ενοχλούν να διαβάζεις προσεχτικά και να κατανοείς.

Απο ότι είδα στην απαντηση σου το μήνυμα σου αν και μου άρεσε και έιχε πλάκα σε γενικό πλαίσιο μου φάνηκες κακοπροαίρετος.Ελπίζω να μην πέφτω εξω.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ο άσκοπος : 23-07-12 στις 22:50.
Παράθεση

Ξανθη Κυπραιου

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ξανθη Κυπραιου
H Ξανθη Κυπραιου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 96 μηνύματα.

H Ξανθη Κυπραιου έγραψε στις 23:08, 23-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από ο άσκοπος
Συγνώμη αλλά για να μην απαντήσω λάθος στο μήνυμα σου θέλω να σε ρωτήσω το μήνυμα το έγραψες ως ερώτηση ή ως απάντηση?

Το αναφέρω και σε ρωτάω για να μην σου λέω άλλα και άλλα.
Με κάλυψαν τα γραφόμενά σου και με το μήνυμά μου απλά συμφωνώ και επαυξάνω

Και παρέθεσα την προσωπική μου εμπειρία από ενέργειες ανθρώπων που μπερδεύουν το αστείο με την αναίδεια.

Παράθεση

ο άσκοπος

Αποκλεισμένος χρήστης

O ο άσκοπος έγραψε στις 23:27, 23-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Ξανθη Κυπραιου
Με κάλυψαν τα γραφόμενά σου και με το μήνυμά μου απλά συμφωνώ και επαυξάνω

Και παρέθεσα την προσωπική μου εμπειρία από ενέργειες ανθρώπων που μπερδεύουν το αστείο με την αναίδεια.
Πίστεψε με σε καταλαβαίνω απόλυτα.

Δυστυχως σε αυτην την εποχη έχει ξεχαστει το Ηθος και ο Σεβασμός στις Ανθρωπίνες Σχεσεις και έχει εκλείψει αρκετα.Ευτυχως υπάρχουν και αρκετοί σωστοί Άνθρωποι που τηρούν το μέτρο και το Ηθος και τον Σεβασμό.

Εχε υπόψη σου ότι αν το Χιούμορ ηταν το Α και το Ω στη Ζωη μας τοτε το κακό δεν θα υπηρχε στον κόσμο.Θα αρκούσε και μόνο το Χιούμορ,αλλα η Ζωή δεν είναι λόγια είναι και πράξεις.

Το κακό για να εξακολουθεί να υπάρχει προφανως σημαίνει ότι υπάρχει Διαφθορά και παρακμή στις Ανθρωπινες σχέσεις.

Εγω δεν απαξίωσα το Χιουμορ αλλά μίλησα για την υποκρισία και τον Φαρισαϊσμό κάποιων Ανθρωπων που όταν προσβάλλουν δεν αντιλαμβάνονται ότι μπορεί αυτη η κουβέντα που είπε ένας Ανθρωπος να πρόσβαλλε κάποιον και όταν ορισμένοι Ανθρωποι μιλούν σε κάποιον Ανθρωπο με προσβολές με το πρόσχημα της Αστειότητας και του Χιούμορ ο άλλος φυσικά ενοχλείται και απαγοητεύεται αλλα οι Χιουμορίστες έχουν την εντύπωση ότι οι Απαντησεις είναι Αστειες και δυστυχως τις περισσότερες φορές οι δήθεν Χιουμορίστες δεν καταλαβαίνουν πότε προσβάλλουν και μέχρι που πρεπει να σταματούν και δεν αντιλαμβάνονται το μέτρο.

Το Ηθος και ο Σεβασμός είναι το Α και το Ω της Ζωής και τελευταίο το Χιούμορ.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ο άσκοπος : 23-07-12 στις 23:43.
Παράθεση

Δεσμώτης

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Δεσμώτης
Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 3,564 μηνύματα.

O Δεσμώτης έγραψε στις 00:01, 24-07-12:

Νόμιζα τα πηγάδια με τις ευχές ότι είναι μούφες.. μέχρι που έπεσες εσύ μέσα.
ζετέμ.

εγω δεν είπα ότι το να είσαι Αστείος είναι κακό σε καμία περίπτωση.
Μη χάνεις την αυτοπεποίθησή σου.
Ποτέ δε ξέρεις ποιος σε κοιτάει κ εύχεται από μέσα του να ήταν εσύ.

Απλά να μην γίνεται καταχρηση των όσων λέει κάποιος.
Αύριο, θα θυσιάσω γεροντοκόρες παρθένες για να κάνω το χειλάκι σου να σκάσει.

Οταν δίνεις αξία σε κάποιον μπορει ο άλλος απο την αίσθηση της υπεροχής του να νομίζει ότι είναι ο πιο Αστειος Ανθρωπος του κόσμου σε σημείο με την συμπεριφορά του να πρσβάλλει κάποιον και να τον γελοιοποιήσει.
Γελάμε με σεφερλήδες, εμπιστευόμαστε το μέλλον μας σε αστρολόγους
(είπα αστρολόγους και θυμήθηκα: Heavy συγκρότημα με ειδίκευση στην αστρολογία. Λίτσα Pantera )
και ραίνουμε με λουλούδια τους τυχάρπαστους γουαναμπίδες του τίποτα.

GET USED TO IT.

Εξάλλου τετοιες παρεξηγήσεις συμβαίνουν καθημερινά στην κοινωνία και το γνωρίζεις
Κι όχι μόνο.
Αυτό που είναι άδεια η παραλία κ ο άλλος έρχεται
να κάτσει δίπλα σου, πώς το λες;

Βέβαια εσυ δεν ξέρω σε ποια εποχή ζεις αλλά παντως η Ανθρωπότητα συμπεριλαμβανομένου και εσένα είμαστε στο 2012.
ναι, χαμός με την νέα ταινία του Μπάτμαν! Οι Αμερικάνοι σκοτώνονται για να την δουν.

προσφατα έγινε και η ανακάλυψε του ''Σωματιδίου του Θεού' το Μποζόνιο του Χιγκς.Αν δεν το ξέρεις ήδη πατα στην Αναζήτηση να μάθεις.Να ξέρεις και τι γίνεται στον κόσμο.Μην σε βλέπω εκτός τόπου και χρόνου και στεναχωριέμαι.
ναι ενημερώθηκα αλλά
δεν φοβάμαι τίποτα, δεν ελπίζω τίποτα.τι είμαι; μποχοχοχοχοζονιο.

«Μου φάγατε το μήλο, μου σταυρώσατε το γιο,
τώρα μου βρήκατε και το σωματίδιο,
γαμήστε με κιολας να τελειώνουμε ρε μουνιά» Θεος

φτάνει με τη μποζονιοσυζήτηση ως τεκμήριο εξυπνάδας.
Πετάμε λέξεις σε -ονιο αντί να τρώμε ένα όνιον (ρινγκ).
Άντε εβίβα.

το μόνο "χιγκς" που ξέρω είναι το λοξυγκάκι που με πιάνει
άμα φάω απότομα μακαρόνια και δεν καταπίνω.

Θα σου πω κατι που μάλλον θα σε εκπλήξει και ελπίζω να μην είναι η πρωτη φορά που θα το ακούσεις.
aha aha, για πες.

Δεν ξέρω αλλά μάλλον δεν έχεις καταλάβει και τι είπα στο κείμενο,αλλά που θα πάει ελπίζω σε θαύματα.
Ζω και ξαναζώ, κάθε ΜΑΣ στιγμή...

Πιστεύω ότι κάποια στιγμή θα νοήσεις.
σημασία έχει ότι είμαι όμορφος.

Αλλα σε κάποιους Ανθρώπους μπορεί ο Αστείρευτα αστείος να μην είναι Αστείος.
ε τότε είναι αστείρευτος. Σκέτο.

(Εδω με βάζεις σε κύκλο επανάληψης και με βάζεις στην διαδικασία να επαναλαμβάνω τα αυτονόητα που είπα και στο πρώτο μου κέιμενο)
όχι ότι δε θα το έκανες από μόνος σου

Στη συνέχεια λες 'η ένωση ψυχολόγων Ελλάδος σε διαβάζει προσεχτικά'.Σοβαρά?Κοίταξε να δεις εγω κάθε χρόνο πηγαίνω στο γιατρο και κάνω εξετάσεις καρδιάς.Ο γιατρός μου λέει ότι είμαι μια χαρα.Επισης δεν αντιμετωπίζω καποιο προβλημα υγείας στον Εγκεφαλο και δεν εχω κάποια δέιγματα ότι έχω ψυχολογικο πρόβλημα.Γενικά σε ψυχοσωματικό επίπεδο είμαι υγιής.Αν εσυ Δεσμώτη διαπίστωσες απο την ανάγνωση και απο τις 'Αναλύσεις σου' που είδα ότι εχω ψυχολογικό πρόβλημα θελω να μου πεις πως σπούδασες αυτην την ικανότητα και πως μεσα απο το κείμενο κατάλαβες ότι είμαι προβληματικός.
Καμιά φορά εύχομαι η γάτα μου να μιλούσε.
Αλλά απ'την άλλη σκέφτομαι πόσα μ'έχει δει να κάνω
μες στο σπίτι οπότε λέω άστο καλύτερα. νιάου.

Ενωση ψυχολόγων Ελλάδος:Αστείο?Αν θες να γελάσω για να νιώσεις καλύτερα θα το κάνω,
Για κοίτα:
Νομίζω ότι μετά απο αυτό δεν έχεις παράπονα απο εμένα.
περίμενα να δω φωτο της σύριγγας που τρυπιέσαι κ βλέπω αυτο!
Ρίξε μια προειδοποίηση πριν!
ένα σπόιλερ, κάτι.

Αν είσαι μεσα σε μια παρέα η οποία σε απαξιώνει και σε προσβάλλει και βλεπεις ότι με τα αστεία τους σε εξευτελίζουν ενω ταυτόχρονα έχουν το θράσος να σου λένε ότι σου κάνουν πλάκα και εσύ ενοχλείσαι,τι κάνεις?Αν είσαι μαζόχα και σου αρέσουν οι εξευτελισμοί τότε κάτσε να τις τρως στην μάπα και να σου λένε μαλακίες και να σε γελοιοποιοούν.
γιατί ρε συ δε πας σε ένα ψυχολόγο,
στον προφορικό λόγο λες περισσότερα από
όσα γράφεις στον ίδιο πάντα χρόνο.
Δεν είσαι κανένας έξυπνος, αλλά καταλαβαίνεις.

Ενας Ανθρωπος με Αξιοπρεπεια όταν βλέπει κομπλεξικούς Ανθρώπους που το παίζουν και καλά χιουμορίστες και θέτουν ως σκοπο μόνο να προσβάλλουν τότε το σωστο που πρέπει να κάνει είναι με ωραίο τρόπο να σηκωθεί και να φύγει.
ή να μείνει μέχρι να πληρώσει το λογαριασμό
αυτός που θύμωσε πολύ πολύ κι έφυγε πρώτος.

Ξέρεις είναι άλλο πράγμα τα απλά πειράγματα και ωραίες πλάκες με τους φίλους και την παρέα σου και είναι άλλο η σκόπιμη προσβολή με το πρόσχημα της δήθεν Αστειότητας και του Χιούμορ.
εγώ πάλι πιστεύω ότι μπορείς να χρησιμοποιήσεις υπέροχα
κάτι που νομίζεις ότι σε θίγει με αντίστροφη εντροπία
(αν και τίποτα δεν ενοχλεί τους άλλους αν δεν το έχουν μέσα τους).
Ο πραγματικός χαρακτήρας κάποιου φαίνεται στο πως συμπεριφέρεται
σε αυτούς που δεν τους έχει ανάγκη.

Λες ότι θα ήθελες το tweet μου.Αν και δεν έχω ωστοσο θα ήθελες να μου πεις τι θα έκανες?Ειμαι σε περιεργεια.Θα με εβριζες ή θα έλεγες αστεία όπως τώρα και θα με ειρωνευόσουνα ή και τα δύο?Πάντως αν έκανες και τα δυο δεν έχεις ιδέα πόσο θα στεναχωριόμουν με τις Άποψεις σου.Θα ένιωθα τόσο άσχημα που δεν θα έβγαινα απο το σπίτι μου τουλάχιστο για ένα Χρονο.
πω, σε έχει πειράξει η ζέστα.
Σπάσε τον κωδικό των δίπλα να κλέβεις ερκοντισιο.

Μα αγαπητέ Δεσμώτη είσαι τόσο αστείος που θα ηθελα ενα προσωπικο στοιχείο επικοινωνίας σου για να μιλήσουμε και προσωπικά να δω τι κοτσάνες θα έλεγες.Αν και δεν νομίζω ότι αξίζει να έχανα τον χρόνο μου για εσένα αλλά θα έσπαγα μεγάλη πλάκα με εσένα.Εγω αν και δεν έχω πρόβλημα σε προκαλώ να μου δώσεις ένα στοιχείο επικοινωνίας.
kavlozouzounitsa87@hotmail.com

Εβγαλα ένα συμπέρασμα για εσένα Δεσμώτη αλλα αυτο που θα πω είναι και γενικό:
Αναπολώ πραγματικά τα προμνημονιακά, ρομαντικά χρόνια
που η ελληνική κοινωνία ήταν διχασμένη σε emo και trendy.
Εσύ ήσουν κάτι ενδιάμεσο, ραϊτ? (κρυάδα )

Σοβαρα μπορει να διαβαζουμε ένα κειμενο 10 ατομα και να βγαλουμε διαφορετικα συμπερασματα γιατι δεν γνωριζουν ελληνικα οι αναγνωστες,η καθε λεξη εχει και ενα νοημα και ολες οι λεξεις μαζι συνθετουν ενα συμπερασμα.
μωρό, δεν έχω λόγια.
πλησίασες.
(αν και λαϊκίζεις)

προσοχή στο κενό μεταξύ μπραζίλιαν και ρεζίλιαν.

Οταν διαβάζεις ενα κείμενο πέρα απο τις δικές σου απόψεις που είναι σεβαστές και δεν με ενοχλούν να διαβάζεις προσεχτικά και να κατανοείς.
Κολυμπάς... Σταματάς σε κάτι!
Τσιγαράκι επιπλέει... Τζουρίτσα!
Συνεχίζεις... Αυτή είναι ζωή!

τώρα τι λες εσύ...

σε γενικό πλαίσιο μου φάνηκες κακοπροαίρετος.Ελπίζω να μην πέφτω εξω.
Σε γενικό πλαίσιο μου φάνηκε πως το πρόβλημα άρχισε
όταν μαζί με τα παιχνίδια, ανέβασες στο πατάρι κ τον παιδικό αυθορμητισμό σου.

Αυτό το ποστάκιον ήταν σαν να είχα για δεύτερη φορά
μεταθανάτια εμπειρία: teza-vu

τα λεμπελ.

Παράθεση

ο άσκοπος

Αποκλεισμένος χρήστης

O ο άσκοπος έγραψε στις 23:50, 26-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Δεσμώτης
Νόμιζα τα πηγάδια με τις ευχές ότι είναι μούφες.. μέχρι που έπεσες εσύ μέσα.
ζετέμ.

Πολυ εντυπωσιακά αυτά που γράφεις.Παρόλο που λες ότι δεν είμαι έξυπνος και το παραδέχομαι εξάλλου,γιατί μπροστά σε εσένα εγω δεν συγκρίνομαι καθόλου,δεν είπες τίποτα.

Είσαι επιστήμονας στο να λες βλακείες και απο τον τρόπο του γραπτού σου λόγου είναι όλοφανερο πως σκέφτεσαι και πίστεψε με στην Βλακεία δεν μπορώ να σε φτάσω καθόλου.

Οντως δεν χρειάζεται να δείξω ότι είμαι πιο έξυπνος απο εσένα γιατί αν σε ξεπεράσω στην Βλακεία την οποία κατέχεις ως Επιστημη πιστέυω ότι επειδη ακριβώς δεν είμαι έξυπνος και δεν έχω το δικό σου επίπεδο εξυπνάδας και δεν μου ταιριάζει κιολας να γίνω όμοιος με εσένα στον τρόπο Αντίληψης μπορεί να γίνω χειροτερος απο εσενα και σε πιο άσχημη κατάσταση απο ότι είμαι τώρα.

Ας παραμείνω έτσι όπως είμαι.Σεβαστές οι Απόψεις σου αν και δεν καταλαβαίνω αν οι απαντήσεις αποσκοπούν σε κάτι ή έχουν κάποιο νόημα.Η ιστορία θα δείξει.Ζω και μαθαίνω απο τους Ανθρώπους.

Η τακτική της Ανάλυσης της κάθε πρότασης με την ταυτόχρονη τοποθέτηση ειρωνικού σχολίου δεν πιάνει,βρες άλλη μέθοδο.

Οσο εγω προσπαθώ να παραμένω όχι και τόσο έξυπνος αλλο τόσο προσπάθησε να με Φωτίζεις με την Εξύπναδα.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη MissKit : 31-07-12 στις 17:31. Αιτία: Προσθήκη spoiler στην παράθεση
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

@nn@

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη @nn@
H @nn@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 58 μηνύματα.

H @nn@ έγραψε στις 01:01, 27-07-12:

Θεωρώ ότι οι άνθωποι με χιούμορ είναι έξυπνοι και πολύ ένδιαφερων άνθρωποι. ΠΡΟΣΟΧΗ όταν λέω χιούμορ δεν εννοώ σαχλαμάρα ή γελοιότητα (νόμιζω ότι καθε νοήμων ανθρωπος αντιλαμβάνεται την διαφορά). Συνεπώς επειδή για μένα το να συναναστρέφομαι ή έστω να γνωρίζω τέτοια άτομα είναι ζωτικής σημασίας το χιούμορ είναι απαραίτητο .

Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Deutsch... Lover
H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,281 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 17:25, 31-07-12:

Ναι ενταξει... Ωραια ειναι καμια πλακα... Αν δεν γελασεις λιγο... Αλλα οχι σε σημειο που να ενοχλω και να προσβαλλω τους αλλους...

Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,611 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 22:23, 31-07-12:

Λατρεύω τους ανθρώπους με διακριτικό/ιδιαίτερο χιούμορ ^^ Μ' εκνευρίζουν οι καρνάβαλοι και οι μουντρούχοι.

Παράθεση

hack3r

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη hack3r
Ο hack3r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,551 μηνύματα.

O hack3r έγραψε στις 11:17, 08-08-12:

On topic άνθρωπος δίχως χιούμορ μουσακάς χωρίς μελιτζάνα.

Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,281 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 11:26, 08-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Ξεχασμένος

On topic άνθρωπος δίχως χιούμορ μουσακάς χωρίς μελιτζάνα.

α σου εχω ενα καλυτερο: ανθρωπος διχως χιουμορ= χρονος χωρις καλοκαιρι!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη _Morticia_ : 08-08-12 στις 12:25. Αιτία: Διόρθωση παράθεσης
Παράθεση

hack3r

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο hack3r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,551 μηνύματα.

O hack3r έγραψε στις 11:29, 08-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από sweetymt
[/B]
α σου εχω ενα καλυτερο: ανθρωπος διχως χιουμορ= χρονος χωρις καλοκαιρι!
Δηλαδή ούτε μύγες, ούτε κουνούπια, ούτε καθημερινό λιώσιμο στους 40 βαθμούς?

Αν είναι έτσι ψηφίζω κατά του χιούμορ

Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 11:40, 08-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Ξεχασμένος
Δηλαδή ούτε μύγες, ούτε κουνούπια, ούτε καθημερινό λιώσιμο στους 40 βαθμούς?

Αν είναι έτσι ψηφίζω κατά του χιούμορ
Ναι αλλα δεν θα εχει παραλιες, ουτε πισινες, θα εχει σχολειο και κρυο... Χωρις ηλιο...

Παράθεση

hack3r

Αποκλεισμένος χρήστης

O hack3r έγραψε στις 11:43, 08-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από sweetymt
Ναι αλλα δεν θα εχει παραλιες, ουτε πισινες, θα εχει σχολειο και κρυο... Χωρις ηλιο...
Λες και τώρα μπορούμε να χαρούμε τις παραλίες και τις πισίνες όταν μεγαλώσεις και αν τύχει να δουλεύεις 8ωρο στον ήλιο θα με θυμηθείς

Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 11:49, 08-08-12:

το βρηκα!: Ανθρωπος διχος χιουμορ= καλοκαιρι χωρις παραλια... ( εστω και μια φορα!)

Παράθεση

peleas

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη peleas
Ο peleas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 49 ετών και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 62 μηνύματα.

O peleas έγραψε στις 12:06, 08-08-12:

Οπου περισσεύει ο εγωισμός, λείπει το χιούμορ. Οι άνθρωποι με υπερτροφικό Εγώ δεν είναι ικανοί για αυτοσαρκασμό, που αποτελεί απαραίτητο στοιχείο του χιούμορ. Κλασσικό παράδειγμα η άνευ ουσίας μακροσκελής διαμάχη που εξελίσσεται στην παρούσα συζήτηση μεταξύ δύο κατά τ' άλλα ευφυών ατόμων.
Πολλοί συγχέουν το χιούμορ με την πλάκα, την ανευθυνότητα, την κακεντρέχεια. Στην πραγματικότητα το χιούμορ είναι στάση ζωής. Δεν είναι αντίθετο με τη σοβαρότητα, αλλά με τη σοβαροφάνεια. Δεν αποδομεί με σκοπό να προσβάλλει ή να απαξιώσει, αλλά με σκοπό να πλήξει τη μιζέρια και την αρνητικότητα που μας παραλύουν και μπλοκάρουν την ικανότητά μας να δράσουμε, να αγαπήσουμε, να ζήσουμε.
Το χιούμορ είναι ακομπλεξάριστο. Γι αυτό και όσοι το διαθέτουν είναι κοινωνικοί, γοητευτικοί, ερωτεύσιμοι...

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Value

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Value
Ο Value αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 108 μηνύματα.

O Value έγραψε στις 20:38, 09-08-12:

Θέμα για το χιούμορ, κι ο rempeskes απουσιάζει. Με προβληματίζει βαθύτατα αυτό.

Παράθεση

just smile!

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη just smile!
H just smile! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 235 μηνύματα.

H just smile! full of tears έγραψε στις 11:03, 10-08-12:

Νομίζω ότι εχω χιούμορ.Χωρις αυτο δεν ζω.Αλλά η ειδικότητα μου είναι η ειρωνια. Προτιμω να ειρωνευτω τον αλλον παρα να τον βρισω. Έτσι δείχνω την εξυπναδα μου και βγαινω κι απο πανω

Παράθεση

SoZi (Αλέκα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη SoZi
H Αλέκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 2,623 μηνύματα.

H SoZi έγραψε στις 00:42, 17-08-12:

Κοιτάξτε λίγο τους ανθρώπους που δεν έχουν χιούμορ. Μες τα νεύρα είναι μια ζωή.

Παράθεση

souzana

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη souzana
H souzana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 415 μηνύματα.

H souzana έγραψε στις 20:21, 27-08-12:

είναι το παν

Παράθεση

άντζυ

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη άντζυ
H άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 475 μηνύματα.

H άντζυ εσύ, εσύ ότι μισώ, εσύ ότι γυρεύω.! ! ! έγραψε στις 20:53, 27-08-12:

Αν δεν κάνουμε και λίγη πλακίτσα ειδικά αυτό τον καιρό με τα τόσα προβλήματα νομίζω δεν θα τη βγάλουμε καθαρή..!!
Γενικά θέλω να έχω γύρω μου ανθρώπους με πολύ πολύ χιούμουρ..!! Τη μιζέρια δεν την μπορώ καθόλου..!!
Με λίγα λόγια θέλω να γελάω Σ-Υ-Ν-Ε-Χ-Ε-Ι-Α..!!

Παράθεση

Cosa Nostra

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Cosa Nostra
Ο Cosa Nostra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Κοπανάκι (Μεσσηνία). Έχει γράψει 194 μηνύματα.

O Cosa Nostra έγραψε στις 23:27, 27-08-12:

Κοιταξτε προσωπικα δεν εχω χιουμορ,ειμαι μπουρούχας δηλαδη.....ξενερωτος και ελαφρως UFO...
κατα τ αλλα ειμαι ενα κομματι μαλαμα.......

Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 09:50, 28-08-12:

Να πουμε καταρχην οτι το χιουμορ ανηκει στην συναισθηματικη νοημοσυνη και υποδηλωνει τον τροπο που δρουμε σκεφτομαστε αλλα και αντιδρουμε πολλες φορες.
Το χιουμορ λοιπον θα πρεπει να ειναι εξυπνο
ενισχυει την εμπιστοσυνη μας προς τους αλλους
Μας κανει πιο δεκτικους και ειναι πηγη χαρας και απαραιτητο κομματι ενος φυσιολογικου ανθρωπου.
Προσωπικα δεν μπορω τους μονοχνωτους και δηθεν τυπους,χωρις χιουμορ!
Και για να απαντησω επιτελους στο ποστ του μαστερ...χωρις χιουμορ δεν θα υπηρχα τωρα με ολα αυτα που εχω περασει.

Παράθεση

Rainbow Blues

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Rainbow Blues
H Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Έμπορος . Έχει γράψει 228 μηνύματα.

H Rainbow Blues ... έγραψε στις 10:29, 28-08-12:

Μ αρέσει το χιούμορ. Επίσης μ' αρέσει να περιτριγυρίζομαι από ανθρώπους με χιούμορ. Το θεωρώ άκρως απαραίτητο...

Παράθεση

DreamsRevenge

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DreamsRevenge
H DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,241 μηνύματα.

H DreamsRevenge sans toit, ni loi έγραψε στις 10:56, 28-08-12:

To χιούμορ είναι σαν τη μικρή σταγόνα καθαρού οξυγόνου στον αέρα...

Είναι η μικρή αστεία λεπτομέρεια σε μια ανάποδη μέρα,
αυτή που δεν της δίνουμε σημασία, αλλά που αν τη βρούμε και την ανακαλέσουμε στη μνήμη μας,
αρκεί για να μας φέρει ένα μικρό έστω χαμόγελο...

Είναι εκείνη η μικρή παρατήρηση αυτοσαρκασμού σε μια υψηλών τόνων συζήτηση,
που χαλαρώνει, ρίχνει τους τόνους, ανοίγει ένα παράθυρο συνεννόησης...

Είναι ένα βλέμμα, μια λέξη, μια φράση, μια κίνηση, που μας συνδέει με τον άλλο με ένα νήμα οικειότητας,
γιατί έχουμε κάτι για να γελάσουμε μαζί...

Είναι το τελευταίο μας καταφύγιο σε μέρες οργής κι απόγνωσης,
η μικρή εκείνη μπαταρία που είναι κρυμμένη στη μητρική πλακέτα,
με όλα όσα χρειαζόμαστε για να συνεχίσουμε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

denial

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη denial
H denial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H denial έγραψε στις 22:38, 28-08-12:

Τόσο απαραίτητο όσο και το οξυγόνο!

Παράθεση

DevvisSp

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη DevvisSp
Ο DevvisSp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 16 μηνύματα.

O DevvisSp Παρακαλω, μη σηκωνεστε! έγραψε στις 00:58, 21-09-12:

Για να μαστε ολοι μαζεμενοι εδω......

Παράθεση

mafalda8520

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη mafalda8520
H mafalda8520 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 144 μηνύματα.

H mafalda8520 έγραψε στις 09:00, 21-09-12:

το χιούμορ για μενα ειναι ζωτικής σημασίας!!!! προτιμω να μου απαγορευσουν το νερο παρα το να κανω πλακα και να να γελάω ασταματητα..... Τους ανθρωπους που δεν εχουν χιουμορ οκ δεν ειναι οτι τους μισω απλά για μενα ειναι σαν UFO Μ'αρεσει βεβαια το εξυπνο και το ψαγμενο χιουμορ ειμαι ικανη να ερωτευτω καποιον οσο ασχημος και μαλακας αν ειναι μονο και μονο επειδη εχει το σωστο για εμενα χιουμορ!!!! ακομα δεν μπορω τους ανθρωπους που αν και εχουν την αισθηση του χιουμορ για λογους κομφορμισμου στο κατεστημενο δυσανασχετουν στο καλο χιουμορ και στον χαβαλεε

Παράθεση

τρελή φιλόσοφος

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη τρελή φιλόσοφος
H τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 878 μηνύματα.

H τρελή φιλόσοφος τουρου ρου,τουρου ρου,τουρου ρου έγραψε στις 15:59, 21-05-13:

είμαι άνθρωπος που όλες τις καταστάσεις τις αντιμετωπίζω με αυτοσαρκασμο και χιούμορ.Αλλά σε κάποια θέματα δεν χωράει δεν χωράει χιούμορ(να κοροιδεύεις κάποιον,να τον χτυπας στο αδύνατό του σημείο).αυτό διαχωρίζει και το χιούμορ από τη χοντράδα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

OoOkoβοldOoO

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη OoOkoβοldOoO
H OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

H OoOkoβοldOoO έγραψε στις 18:35, 21-05-13:

Πολύ απαραίτητο! Είπαμε μην γίνουμε και "χαζοχαρούμενοι" αλλά γενικά θαυμάζω τους ανθρώπους που έχουν χιούμορ και ξέρουν να το χειρίζονται όποτε πρέπει και όπως πρέπει με την κατάλληλη σοβαρότητα επίσης! Αυτό προσπαθώ να πετύχω και γω αν και είναι πολύ δύσκολο! Οι μίζεροι άνθρωποι είναι απρόσιτοι και οι απογοητευμένοι από τη ζωή τους ακόμα περισσότερο..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Alma_Libre

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Alma_Libre
H Alma_Libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 77 μηνύματα.

H Alma_Libre Είμαι ελεύθερη ψυχη ..... έγραψε στις 18:51, 24-05-13:

Θεωρώ πως χωρίς χιούμορ μέρα που περνά είναι και χαμένη.
Πηγή έμπνευσης για μένα, αυτοσαρκασμού.
Χαίρομαι με το να διασκεδάζω τους γύρω μου, με ευχαριστεί να μη τους μεταδίδω προβλήματα.
Ευτυχώς που υπάρχουμε κι εμείς και την βγαίνουμε στους μίζερους - κομπλεξικους.

Παράθεση

valeria..

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη valeria..
H valeria.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 26 μηνύματα.

H valeria.. έγραψε στις 18:18, 16-06-13:

Το χιούμορ είναι απαραίτητο για τη ζωή του ανθρώπου.
Χωρίς χιούμορ δε θα αντέχαμε σε αυτή τη ζωή.
Εγώ προσωπικά προσπαθώ να χειριστώ τις περισσότερες καταστάσεις
με το μπόλικο χιούμορ που νομίζω ότι διαθέτω.Ακόμα και όταν θέλω να
πω σε κάποιον μια πικρή ίσως για αυτόν αλήθεια το λέω με χιουμοριστική
διάθεση ώστε μην πλακωθούμε κιόλας.
Η ζωή θέλει κέφι!!

Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,611 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 05:00, 17-06-13:

Γιατί μερικοί ταυτίζετε το χιούμορ με το κέφι?

Το black humor απαγορεύεται??

Παράθεση

LiViNGtheLiFE

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη LiViNGtheLiFE
H LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Barista . Έχει γράψει 1,896 μηνύματα.

H LiViNGtheLiFE έγραψε στις 06:58, 17-06-13:

εμένα πάντως δεν με απασχολεί και ιδιαίτερα...

Παράθεση

leouv

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη leouv
H leouv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 268 μηνύματα.

H leouv Όσα έχουμε είναι τα πιο όμορφα όνειρα. έγραψε στις 21:13, 25-05-14:

Το να αντιμετωπίζω κάποιες καταστάσεις με χιούμορ με έχει βοηθήσει πολύ εν γένει. Ακόμα κι αν κάποιος προσπαθεί να με προσβάλει ή να με μειώσει, απαντώντας του με χιούμορ και επιχειρήματα τον κερδίζω. Λατρεύω τους ανθρώπους με χιούμορ, θέλω γύρω μου να έχω άτομα που με κάνουν να γελάω. Ένας άνθρωπος μπορεί να μην διαθέτει χιούμορ, αλλά είναι σημαντικός παράγοντας για μένα να έχει τουλάχιστον την αίσθησή του, να το δέχεται.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Devian

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Devian
Ο Devian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 189 μηνύματα.

O Devian How deep is your love? έγραψε στις 23:09, 25-05-14:

Πέρα από αναγκαίο για κάθε άνθρωπο, το θεωρώ πολύ ελκυστικό προσόν για μια γυναίκα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

intrig(hue)ing

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη intrig(hue)ing
H intrig(hue)ing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άεργος/η . Έχει γράψει 46 μηνύματα.

H intrig(hue)ing έγραψε στις 09:46, 26-05-14:

~
“The human race has only one really effective weapon and that is laughter.”
― Mark Twain
~
“Laughter is poison to fear.”
― George R.R. Martin, Game of Thrones
~
“Always laugh when you can, it is cheap medicine.”
― George Gordon Byron

Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,116 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 10:40, 26-05-14:

Θεωρώ ότι άνθρωπος και πόσο μάλλον μια κοπέλα που δεν έχει ή δεν αντιλαμβάνεται το (έξυπνο) χιούμορ, έχει ψυχικά συμπλέγματα.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nPb : 26-05-14 στις 11:07.
Παράθεση

athinouli

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη athinouli
H athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 259 μηνύματα.

H athinouli :) έγραψε στις 10:44, 26-05-14:

σημαντικοτατο συστατικο σε καθε τομεα της ζωης του ανθρωπου..
στη δουλεια στην οικογενεια στον ερωτα.. παντου..
μπορεις να αντιμετωπιζεις τα παντα με χαμογελο χιουμορ και αισιοδοξια;;
εχεις κερδισει το παιχνιδι της ζωης κατ εμε!!
ασε που κανει κοιλιακους και ειναι βασικο κομματι της μακροζωιας!

Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,737 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 21:28, 17-06-14:

Χιούμορ ανασα ζωής.... μας έχουν που μας εχουν κανει μουρτζούφληδες....
αλλά λιγο χιουμορ την ημερα το γιατρό τον κάνει πέρα!

Παράθεση

fashionista

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη fashionista
H fashionista αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 58 μηνύματα.

H fashionista έγραψε στις 03:00, 18-02-15:

Το καλυτερο "προσον" ενος ανδρα ειναι το χιουμορ,να σε κανει να γελας,Χιλιες φορες καλυτερο απο το να ειναι ωραιος η πλουσιος.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους