Κακό sex... τι κάνεις τελικά;

Κακό sex ... τι κάνεις;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 200)
  • Χωρίζω και του λέω την αλήθεια

  • Χωρίζω και του λέω ψέματα

  • Περιμένω, μήπως και αλλάξει κάτι

  • Δεν χωρίζω αν υπάρχουν σοβαρά και έντονα συναισθήματα

  • Δεν χωρίζω γιατί το sex δεν παίζει ρόλο

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
και υποθέτουμε ότι είστε σε μια σχέση καθ όλα ιδανική!
εκτός από το σημείο του σεξ!!!
δεν σας ικανοποιεί... του/της το λέτε, το κουβεντιάζεται αλλά... καμία βελτίωση!
α) τι κάνετε τελικά?
β) χωρίζετε?
γ) αν ναι, του/της λέτε για ποιό λόγο χωρίζετε?
δ) εσάς θα θέλατε να σας πουν ότι σας χωρίζουν για αυτό τον λόγο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Με τίποτα δεν θα χώριζα για κάτι τέτοιο. Θα προσπαθούσα να το βελτιώσω, ε και αν δεν γινόταν με τίποτα δεν θα χαλούσα μια τόσο "ιδανική" σχέση για κάτι το οποίο, τουλάχιστον εγώ το θεωρώ μικρής σημασίας.
Το σεξ το βάζω αρκετά χαμηλά στη "λιστα" όσων με κάνούν να κρίνω αν θέλω να είμαι μαζί ή όχι με κάποιον.
Βέβαια το αν ο άλλος μου έδειχνε οτι δεν ενδιαφέρεται να το κάνει καλύτερο και γενικά οτι δεν τον ενδιαφέρει αν το απολαμβάνω τότε πάμε σε άλλο πρόβλημα πέραν του κακού σεξ. Και τότε ναι θα με πείραζε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
εμένα πάλι το θέμα σεξ είναι στο TOP 3 της λίστας μου :P και αν παρόλες τις προσπάθειες μου δεν άλλαζε η κατάσταση θα ήταν για μένα και πολύ σοβαρός λόγος χωρισμού....
όμως ειλικρινά με προβληματίζει το αν μπορώ ή αν πρέπει να του πω του άλλου ότι τον χωρίζω για αυτό τον λόγο...
δεν ξέρω αν θα κάνω περισσότερο καλό η κακό σε αυτό το άτομο λέγοντας του κάτι τέτοιο...
όσο για το αν θα με πείραζε να μου έλεγαν κάτι τέτοιο... μάλλον ναι αλλά θα το προτιμούσα να μου το πουν ώστε να το σκεφτώ καλύτερα μόνη μου και να δω και γω μέσα μου τι κάνω ή τι δεν κάνω ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rattlehead

Δραστήριο μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Εφόσον προσπαθούσε αλλά απλά δεν τα κατάφερνε, όχι δε θα χώριζα. Αφού μιλάμε για ιδανική σχέση, σίγουρα το σεξ δεν είναι αυτό που ουσιαστικά μας ενώνει. Αν μου έλεγαν να χωρίσουμε για αυτό το λόγο δε θα με ενοχλούσε (γιατί προφανώς βάζουμε διαφορετικές προτεραιότητες σε σημαντικά θέματα και δεν ταιριάζουμε) αλλά θα συγχιζόμουν. :) (εκτός αν πρόκειται για "ελεύθερη σχέση")
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Σίγουρα δεν θα την είχα προχωρήσει την σχέση αν το σεξ δεν έλεγε. Ειναι πολύ βασικό σε μια σχέση για εμένα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis:
Σίγουρα δεν θα την είχα προχωρήσει την σχέση αν το σεξ δεν έλεγε. Ειναι πολύ βασικό σε μια σχέση για εμένα!

Όπως τα λες φίλε Γιάννη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rattlehead

Δραστήριο μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Εντάξει, πόσο χάλια μπορεί να είναι ρε παιδιά.. Και ο τελείως άσχετος πια σήμερα ξέρει να το κάνει μια χαρά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nv

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 904 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Rattlehead:
Εντάξει, πόσο χάλια μπορεί να είναι ρε παιδιά.. Και ο τελείως άσχετος πια σήμερα ξέρει να το κάνει μια χαρά!

Άσε... Πολύ χάλια...:worry:

Νομίζω ότι με ικανή δόση φαντασίας και προτοβουλιών όλα διορθώνονται εκτός και αν είναι οργανικό το πρόβλημα. Αν δεν διορθωνεται με τίποτα, μάλλον ή δεν ενδιαφέρεται ο άλλος ή έχει τόσα κόμπλεξ που δεν αξίζει ούτε να ασχοληθείς! Αν έβλεπα ότι συμβαίνει κάτι τέτοιο, θα έφευγα.... Γιατί όντως το σεξ είναι πολύ σημαντικό για μια σχέση.

Δεν νομίζω να έλεγα τον πραγματικό λόγο, εκτός αν με είχε φέρει στο αμην! και πάλι θα προσπαθούσα να το φέρω διακριτικά!

Αν με χώριζαν για αυτό το λόγο (ελπίζω να μην συμβει κατι τετοιο!!!!) θα προτιμούσα να μου το έλεγαν διακριτικά πάντα. Αν και αν μου το είχε συζητησει νωρίτερα θα είχα...δραστηριοποιηθεί και προσπαθήσει να το διορθώσω αν γινόταν (εκτός και αν μιλάμε να είχε κάποιο Βιτσιο που δεν θα ήθελα ουτε καν να ξέρω!:'( )


Και φυσικά για όλα τα παραπάνω να ενδιαφέρομαι αρκετά για τον άλλο, να μην είναι κατι που απλά έτυχε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nessa NetMonster

Δραστήριο μέλος

Η Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
ΤΙ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΔΕ ΜΕ ΙΚΑΝΟΠΟΙΕΙ;

Τον αρπάζω, τόνε βάζω κάτω και αναλαμβάνω εγώ! Να δεις μετά πώς βελτιώνεται :thumbsup:

Θεωρώ απίθανο να μη μπορεί να τη βρει ένα ζευγάρι όταν υπάρχει πάθος. Στην τελική τον "παίρνεις από το χεράκι" και τον "καθοδηγείς" εσύ ;)

Κάνουμε και μια επισκεψούλα σε κανά sex shop! Μπορεί να προκύψει και κανά βίτσιο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Εγώ θα το προσπαθούσα μέχρι τελικής πτώσεως....Μην ξεχνάμε οτι ο επιμένων νικά ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drunk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γκίκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 318 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Nessa NetMonster:
Θεωρώ απίθανο να μη μπορεί να τη βρει ένα ζευγάρι όταν υπάρχει πάθος. Στην τελική τον "παίρνεις από το χεράκι" και τον "καθοδηγείς" εσύ ;)

:thumbup:

Το πρόβλημα ξεκινάει όταν αρχίζει να καταλαγιάζει το πάθος ,ε εκεί είναι πλέον που αρχίζουν οι συσκέψεις περί αναζωπύρωσης :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris

Νεοφερμένος

Η Chris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Καλώς ή κακώς, το σεξ για μένα είναι πολύ βασικό στοιχείο...
Πιστεύω πως θα έκανα υπομονή και θα το προσπαθούσα, αλλά αν δεν έβλεπα φως... θα την έκανα!! Χωρίς φυσικά να πω τον πραγματικό λόγο γιατί θα ήταν τρομερό πλήγμα για ένα άντρα...
Το οτι δεν ικανοποιεί εμένα δεν σημαίνει οτι δεν μπορεί να ικανοποιήσει καμία γυναίκα.. Καθείς με τα γούστα του.. Γιατί λοιπόν να τον ισοπεδώσω..?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Το σεξ, καλώς ή κακώς, για εμένα παίζει σημαντικό ρόλο...Είναι στο ίδιο επίπεδο με τα κριτηριά μου για να κάνω σχέση...Αν η σχέση ήταν τέλεια και εκεί υπήρχε πρόβλημα θα προσπαθούσα με τον σύντροφο μου να το λύσουμε μαζί....Αν δεν λύνονταν, λογικά θα χώριζα στο τέλος....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
και υποθέτουμε ότι είστε σε μια σχέση καθ όλα ιδανική!
εκτός από το σημείο του σεξ!!!
δεν σας ικανοποιεί... του/της το λέτε, το κουβεντιάζεται αλλά... καμία βελτίωση!
α) τι κάνετε τελικά?
β) χωρίζετε?
γ) αν ναι, του/της λέτε για ποιό λόγο χωρίζετε?
δ) εσάς θα θέλατε να σας πουν ότι σας χωρίζουν για αυτό τον λόγο?

θα το συζητούσα μαζί του δεν θα άλλαζε??
θα τον χώριζα και θα του το έλεγα,
απο το να τα έχω μαζί του και αν τον απατήσω γιατί δεν με γεμίζει σε αυτό τον τομέα καλύτερα να χώριζα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psixotis

Νεοφερμένος

Ο Psixotis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
στο σεξ αυτό που μετράει είναι να αφήνεις το ένστικτο να κάνει τη δουλειά του. Το σεξ είναι βιολογική ανάγκη και πρέπει να γίνεται αβίαστα, όπως πχ όταν πάμε τουαλέττα. Αυτό που μετράει είναι να τα έχεις καλά με τον εαυτό σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tserno

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 803 μηνύματα.
Καποτε διαβασα ενα αρθρο νομίζω?! το οποιο κατεληγε ως εξής : "οσο περισσοτερο μιλάμε για το σεξ (σαν κοινωνια) τόσο λιγοτερο σεξ κανουμε"
Μέτα λοιπον τις τελευταίες συζητησεις με φίλους και φίλες μου και απο καποια προσωπική εμπειρία τείνω να συμφωνήσω.:redface:..

Όταν είχα σχέση με μια κοπελία οταν καταλάγιασε τό πάθος(μαλλον το δικό μου) εκείνη δεν έδειχνε την διαθεση(???) να δωσει μια ώθηση στο θέμα....Αρχικα την ρώτησα τι γινεται και ακουγα διαφορα του στυλ...."με προλαβαίνεις","δεν ειμαι εγω τετοιος ανθρωπος ωστε να ξεκινήσω πρωτη","με κομπλαρεις","δεν ξέρω αν θες" κ.α. Αφησα το ζήτημα οταν μετα από ενα τσακωμό παρατήρησα καποιες αλλαγές ομως όταν επανηλθαν τα σημάδια 'εκανα μαλλον το λάθος να το συζητησω μαζί της......Αποτελεσμα νευριαζε αμυνόταν κτλ......Ισως ειχα κανει και γώ λαθη...δεν ξερω.

Το σεξ ειναι εικόνα μιας σχέσης οσο και αν φαίνεται παραξενο....ειναι σημαντικό οσο και ασημαντο αν το θεωρούμε....γιατι εκει φαίνεται ποσο σε θέλει ο αλλος....ποσο σε νοιαζεται...πόση ικανοποίηση θέλει να σου προσφερει εκτός απο τα αστεια και τις ρομαντικές στιγμες.......

Καταλήγωντας σε αυτο που είπα στην αρχή.....ναι μεν συζητώ το προβλημα μου με φίλους αλλα διακριτικά ςστε να πάρω συμβουλές για καποιο μου προβλημα....αλλα μάλλον μερικές φορές το παρακανουμε...(δεν βγαζω τον εαυτο μου απεξω) και στην σχέση μας μαλλον μονο μερικές αναφορες για να διορθθει καποιο προβλημα...αν ομως δεν διορθωθεί φευγεις ........και απλά λες πως δεν σε αισθανομαι κοντά μου...(αστον να κανει την αυτοκριτική του).......

Ελπιζω να μην εγραψα ασυναρτησίες...ειμαι και κοιμησμενος:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
ωραία τα έγραψες αν και δεν θα συμφωνήσω οτι όσο πιο πολύ μιλάμε για σεξ τόσο λίγότερο κάνουμε
σε εμένα τουλάχιστον δεν ισχύει:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Eδω εχουν μαθει πολλες γατες να χρησιμοποιουν την τουαλετα για τις "αναγκες" τους, δεν θα μπορουσαμε να "ξυπνησουμε" λιγο το αλλο μας μισο σε αυτον τον τομεα;:P
Περα απο την πλακα,δεν ξερω...κυριολεκτικα εαν η κοπελα ηταν τελειως μα τελειως μα καρατελειως ανεπιδεκτη μαθησεως και το σεξ ηταν μια μονοτονια διχως φαντασια,παθος κτλ κτλ, προσωπικα πιθανοτατα να χωριζα...
Οσο ακαρδο-σκληρο και αν φενεται ή ακουγεται η ερωτικη πραξη για εμενα δεν ειναι απλως μπες-βγες-ντυσου-φυγε...
Ειναι και κανω τα παντα για να ειναι σαν "περιπετεια"!(Οχι οτι την τραβαω στα βουνα και το κανουμε στυλ τζι αϊ τζο!)
Σιγουρα ομως θα ειχαν προηγηθει συζητησεις (με εμμεσο ή αμεσο τροπο) και μετα πραττουμε καταλληλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Τό αν θα την χωρίσω εξαρτάται από τον τρόπο που συμπεριφερεται στο κρεβάτι.Αν απέφευγε το σεξ γενικως θα της το συζητουσα το θέμα αλλά αν δεν υπήρχε βελτιωση θα της το έλεγα οσο ακλυτερα γινεται να χωρισουμε.Το θεωρώ βασικό σε μια σχέση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Nessa NetMonster

Δραστήριο μέλος

Η Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Αν θα απέφευγε το σεξ γενικώς, αυτό θα σήμαινε ότι... άλλος δεν είναι αρκετά καλός! :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top