Τα πάντα περι πεθερικών και πεθερόπληκτων!

Ποιά πρέπει να κυριαρχεί στην καρδιά ενός άντρα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 54)
  • Ειμαι γυναίκα και λέω νύφη

    Ψήφοι: 23 42.6%
  • Ειμαι άνδρας και λέω νύφη

    Ψήφοι: 12 22.2%
  • Ειμαι γυναίκα και λέω μάνα

    Ψήφοι: 4 7.4%
  • Ειμαι άντρας και λέω μάνα

    Ψήφοι: 2 3.7%
  • Ποιος μπορεί να τα βάλει με αυτά τα δύο θηρία;

    Ψήφοι: 13 24.1%

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Arty2:
Κάτι πολύ ωραίο που έμαθα απο τους δικούς μου γονείς:
"Τα παιδιά σου δεν είναι παιδιά σου"
Με ποιά ένοια; Τα παιδιά σου τα φέρνεις στη ζωή και τους δίνεις τα απαραίτητα εφόδια ώστε να ζήσουν σε αυτό το κόσμο, απο εκει και πέρα κάθε επιλογή τους είναι πραγματικά δική τους και ακόμα και αν δεν συμφωνείς απόλυτα με αυτή, η ζωή τους είναι δική τους, όχι δική σου.
ΠΕΣΤΑ!!!!!!!!
Εχω συζήσει για 2 ολόκληρα χρόνια με κοπέλα,επέτρεψε μου να σου πω ότι δεν είναι και πολύ λιγότερα...Και επίσης θα πω και κάτι άλλο σκληρό μεν αλλά απόλυτα ρεαλιστικό...Οι γονείς του Πάνου θα είναι πάντα δίπλα του,εσύ...ποτέ δεν ξέρεις πως τα φέρνει.Φυσικά εύχομαι ακόμα και να παντρευτείτε αλλά η αλήθεια είναι ότι ειδικά ο Πάνος είναι πολύ μικρός στα 16 του για να κόψει γέφυρες και να ανοίξει πόλεμο με την οικογένεια του στηριζόμενος σε ένα πολύ αβέβαιο μέλλον...Προσπαθήστε να το καταλάβετε αυτό,νομίζω όλοι το λέμε με τις φιλικότερες των προθέσεων.
Μα εγώ είμαι έτοιμος να θέσω ξανά τις γέφυρες σε λειτουργεία εαν δεχτούν ότι την ζωή μου θα την ζήσω όπως εγώ θέλω και θα σέβονται τις επιλογές μου .-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ]ifrit[:
Exposed_Bone προσπαθώ να σου πω ότι δεν γίνεσαι ανεξάρτητος όταν γίνεις 18.. θα αργήσει αρκετά αυτό.
Αν δουλέψεις γίνεσαι. Απλά οι περισσότεροι δεν έχουν τα κότσια, την ενέργεια και το χρόνο να το κάνουν. Μην ξεχνάτε οτι στο εξωτερικό οι γονείς κόβουν τις παροχές αρκετές φορές απο τα 18. Τι κάνουν τα παιδιά? Πεθαίνουν στην πείνα? Είπαμε να είμαστε ρεαλιστές αλλά εσείς έχετε πάει στον πεσιμισμό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Arty2:
Κάτι πολύ ωραίο που έμαθα απο τους δικούς μου γονείς:
"Τα παιδιά σου δεν είναι παιδιά σου"
Με ποιά ένοια; Τα παιδιά σου τα φέρνεις στη ζωή και τους δίνεις τα απαραίτητα εφόδια ώστε να ζήσουν σε αυτό το κόσμο, απο εκει και πέρα κάθε επιλογή τους είναι πραγματικά δική τους και ακόμα και αν δεν συμφωνείς απόλυτα με αυτή, η ζωή τους είναι δική τους, όχι δική σου.
Συμφώνω, ΠΕΣΤΑ!!!
Κάτι πολύ ωραίο που έμαθα απο τους δικούς μου γονείς:
"Τα παιδιά σου δεν είναι παιδιά σου"
Με ποιά ένοια; Τα παιδιά σου τα φέρνεις στη ζωή και τους δίνεις τα απαραίτητα εφόδια ώστε να ζήσουν σε αυτό το κόσμο, απο εκει και πέρα κάθε επιλογή τους είναι πραγματικά δική τους και ακόμα και αν δεν συμφωνείς απόλυτα με αυτή, η ζωή τους είναι δική τους, όχι δική σου.
Μα εγώ είμαι έτοιμος να ξανα ανοιξώ τις γέφυρες όταν δεχτούν τις επιλογές μου .- :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ]ifrit[:
Exposed_Bone προσπαθώ να σου πω ότι δεν γίνεσαι ανεξάρτητος όταν γίνεις 18.. θα αργήσει αρκετά αυτό.
Νομικά γίνομαι άμεσως , αν δούλεψω γίνομαι και ηθικά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Αν δουλέψεις γίνεσαι. Απλά οι περισσότεροι δεν έχουν τα κότσια, την ενέργεια και το χρόνο να το κάνουν. Μην ξεχνάτε οτι στο εξωτερικό οι γονείς κόβουν τις παροχές αρκετές φορές απο τα 18. Τι κάνουν τα παιδιά? Πεθαίνουν στην πείνα? Είπαμε να είμαστε ρεαλιστές αλλά εσείς έχετε πάει στον πεσιμισμό...

Επέτρεψε μου μία τοοοοοση δα μικρή παρατήρηση.....Στο εξωτερικό η ανεργία δεν έχει τα τραγικά επίπεδα που έχει εδώ,ούτε φυσικά οι μισθοί είναι οι ίδιοι.Επίσης συνήθως το κράτος εκεί βοηθάει τους νέους που θέλουν να πατη΄σουν μόνοι τους στα πόδια τους με διάφορους τρόπους.Εν ολίγεις....δεν ζούμε στο εξωτερικό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Το ξέρω πόσο δύσκολο είναι, ας το σκεφτούν και αυτό οι γονείς και να κάνουν και αυτοί λίγο πίσω για να κάνω και λίγο πίσω... :)

Αυτό είναι ο,τι πιο εγωιστικό έχω ακούσει! Τους τιμωρείς με το να τους αρνηθείς γιατί για τον χ,ψ λόγο ανησυχούν;

Κατ'άλλα με έχει καλύψει όπως πάντα ο Άλεξ 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ALEX_:
Επέτρεψε μου μία τοοοοοση δα μικρή παρατήρηση.....Στο εξωτερικό η ανεργία δεν έχει τα τραγικά επίπεδα που έχει εδώ,ούτε φυσικά οι μισθοί είναι οι ίδιοι.Επίσης συνήθως το κράτος εκεί βοηθάει τους νέους που θέλουν να πατη΄σουν μόνοι τους στα πόδια τους με διάφορους τρόπους.Εν ολίγεις....δεν ζούμε στο εξωτερικό!
Anyway δεν είναι ακριβώς αυτό το θέμα μας, ο πολέμος αυτη την στιγμή δεν είναι τόσο μακροπρόθεσμος ώστε να κοιτάμε τέτοιες περιπτώσεις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Vkey:
Αυτό είναι ο,τι πιο εγωιστικό έχω ακούσει! Τους τιμωρείς με το να τους αρνηθείς γιατί για τον χ,ψ λόγο ανησυχούν;

Κατ'άλλα με έχει καλύψει όπως πάντα ο Άλεξ 8)
Μα δεν είπα κάτι τέτοιο να μην ανησυχούν, αλλά είπα ότι δεν μπορούν να με αναγκάσουν να αλλάξω επιλόγες , βεβαία μπορούν να πουν την γνώμη τους αλλά μεχρι εκεί.
Και πιο πάνω υπόθηκε ότι ζω στο σπίτι τους , οκ σωστό αλλά αν θέλουν μπορούν να με πάνε σε ιδρύμα κτλ κτλ υπάρχουν λύσεις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Άλεξ εγώ το είπα αυτό επειδή το παρουσιάζετε λες και είναι το ύψιστο κατόρθωμα να βρει κάποιος μια δουλίτσα να μπορει να τα βγάζει πέρα!
Σε τελευταία ανάλυση μια ημιαπασχόληση συνήθως δίνει 300-400 ευρώ. Άρα με ένα 8ωρο τη μέρα (2 δουλειές ημιαπασχόληση) βγάζεις 600-800 άρα αρκετά για να συντηρηθείς. Ξέρεις πόσοι φοιτητές δουλεύουν ημιαπασχόληση??? Δεν λέμε να γίνει πρόεδρος στη microsoft, μια δουλίτσα για να συντηρείται λέει να βρει κι εσείς το κάνετε να φαίνεται εξίσου δύσκολο με το να ανέβει στο έβερεστ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Ρε παιδιά ακούτε τι λέτε;
Για συνέλθετε λιγάκι!
Μιλάτε έχοντας δεδομένο το ότι ο Πάνος θα τσακωθεί ανεπανόρθωτα με τους δικούς του!
Μιλάτε για το τι μπορεί να γίνει μετά από δυο χρόνια!

Δεν νομίζετε ότι θα έπρεπε να σας απασχολεί να λύσετε το πρόβλημα στο σήμερα;;
Και αν είναι δυνατό (που είναι, αν επικρατήσει η ψυχραιμία) χωρίς να χάσει κανείς!

Πολλοί από μας έχουν περάσει παρόμοιες καταστάσεις και απ' ότι βλέπω έχουμε επιβιώσει!!
Καλύτερα πηγαίντε για ύπνο και άυριο με πιο καθαρό μυαλλό συνεχίζουμε την κουβέντα μέχρι να βρεθεί η καλύτερη λύση!
Τώρα είστε και οι δύο νευριασμένοι και δεν σκέφτεστε καθόλου καθαρα!

Πάντα φιλικά και με διάθεση να βοηθήσω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Arty2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Arty2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Επέτρεψε μου μία τοοοοοση δα μικρή παρατήρηση.....Στο εξωτερικό η ανεργία δεν έχει τα τραγικά επίπεδα που έχει εδώ,ούτε φυσικά οι μισθοί είναι οι ίδιοι.
Έλα τωρα... πόσοι είναι οι άνεργοι στην Ελλάδα που δεν έχουν να φάνε και να μείνουνε; Το μεγαλύτερο ποσοστό των ανέργων τρέφεται απο τα λεφτά των γονιών του γιατί θέλει και καλά να βρεί δουλειά που το βολέυει (και καλά γραφείου συνήθως...)
Όσοι έχουν πραγματικά ανάγκη κάνουν ότι δουλειά τους προσφέρεται αλλα πλέον είμαστε σε τόσο εξελιγμένη εποχή που θεωρούμε την επιλεκτική ανεργία, σύνδρομο και μέγιστο κοινωνικό πρόβλημα. Να σου πω κάτι σκληρό; Όλοι οι "άνεργοι" πεινάνε και ντρέπονται να πάνε να δουλέψουνε στα χωράφια που δεν έχουν εργατικά χέρια οι αγρότες πια ή ντρέπονται να καθαρίζουν σκάλες; Άρα ίσως να μην πεινάνε τόσο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Καλα Arty εσύ το πας λίγο μακριά! Που να βρεθούν τα χωράφια στη Θεσσαλονίκη και πως να μάθει το καημένο να καθαρίζει σκάλες? Μια δουλειά πχ γραμματέως δεν έχει πολλες απαιτήσεις και προσφέρει τουλάχιστον το βασικό μισθό. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
νταξ, άμα είναι να πας να δουλέψεις στα 18 σου ως αγρότης ή στην οικοδομή ξέρω γω, παίζει και να πάρεις πτυχίο στα πρώτα -άντα σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Μα δεν είπα κάτι τέτοιο να μην ανησυχούν, αλλά είπα ότι δεν μπορούν να με αναγκάσουν να αλλάξω επιλόγες , βεβαία μπορούν να πουν την γνώμη τους αλλά μεχρι εκεί.
Και πιο πάνω υπόθηκε ότι ζω στο σπίτι τους , οκ σωστό αλλά αν θέλουν μπορούν να με πάνε σε ιδρύμα κτλ κτλ υπάρχουν λύσεις :)

Πάνο δεν νομίζω ότι δεν καταλαβαίνεις τι λέω...Μάλλον κάνεις ότι ΔΕΝ καταλαβαίνεις 8)

@Υπόλοιπους...Ο βασικός μισθός είναι γύρω στα 600..Οπουδήποτε...Αν εσείς μπορείτε να τα βγάλετε πέρα έτσι όπως είναι η οικονομία τότε σόρρυ αλλά ζείτε σε ένα ονειρεμένο κόσμο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Άλεξ εγώ το είπα αυτό επειδή το παρουσιάζετε λες και είναι το ύψιστο κατόρθωμα να βρει κάποιος μια δουλίτσα να μπορει να τα βγάζει πέρα!
Σε τελευταία ανάλυση μια ημιαπασχόληση συνήθως δίνει 300-400 ευρώ. Άρα με ένα 8ωρο τη μέρα (2 δουλειές ημιαπασχόληση) βγάζεις 600-800 άρα αρκετά για να συντηρηθείς. Ξέρεις πόσοι φοιτητές δουλεύουν ημιαπασχόληση??? Δεν λέμε να γίνει πρόεδρος στη microsoft, μια δουλίτσα για να συντηρείται λέει να βρει κι εσείς το κάνετε να φαίνεται εξίσου δύσκολο με το να ανέβει στο έβερεστ!!

Βρε Michelle συγνώμη αλλά το θεωρώ αστείο ακόμα και να το συζητάμε!Πλάκα μας κάνετε?Ποια 8ωρα και 4ωρα???Ακόμα πάει σχολείο το παιδί for God's sake!!!Και στο φινάλε φινάλε με 600-800 νομίζεις ότι ζεις άνετα?Ξέρεις πόσο είναι τα νοίκια μόνο???Το κόστος ζωής??Και πάντα υποθέτοντας φυσικά ότι το να κάνει φροντιστήρια ο Πάνος ανήκει στην σφαίρα του φανταστικού!Συνέλθετε!Ωραίο το παραμύθι αλλά δυστυχώς έχει και κακό λύκο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Βρε Άλεξ δεν λέμε για τώρα!! Λέμε για όταν πάει φοιτητής!! Στο κάτω κάτω εγώ με 800 και κάτι ζω και ζω μια χαρούλα! Φαντάσου να συζούμε κιόλας τότε που μειώνονται και τα έξοδα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από giostau:
Ρε παιδιά ακούτε τι λέτε;
Για συνέλθετε λιγάκι!
Μιλάτε έχοντας δεδομένο το ότι ο Πάνος θα τσακωθεί ανεπανόρθωτα με τους δικούς του!
Μιλάτε για το τι μπορεί να γίνει μετά από δυο χρόνια!

Δεν νομίζετε ότι θα έπρεπε να σας απασχολεί να λύσετε το πρόβλημα στο σήμερα;;
Και αν είναι δυνατό (που είναι, αν επικρατήσει η ψυχραιμία) χωρίς να χάσει κανείς!

Πολλοί από μας έχουν περάσει παρόμοιες καταστάσεις και απ' ότι βλέπω έχουμε επιβιώσει!!
Καλύτερα πηγαίντε για ύπνο και άυριο με πιο καθαρό μυαλλό συνεχίζουμε την κουβέντα μέχρι να βρεθεί η καλύτερη λύση!
Τώρα είστε και οι δύο νευριασμένοι και δεν σκέφτεστε καθόλου καθαρα!

Πάντα φιλικά και με διάθεση να βοηθήσω!
Εγώ προσωπικά δεν είμαι κάθολου νευριασμένος , γιατι το περίμενα αυτό απο την μάνα μου η michelle δεν το πήρε καλά επειδή δεν με πιστεύε ότι έτσι θα είναι η μάνα μου.
Πάντως η σύγκρουση με κάλο χειρισμό δεν θα είναι τόσο ανεπανόρθωτη όσο ακούγεται. Εγώ το μόνο που θέλω να τους δίξω είναι ότι η ζωή είναι δικία μου και όχι δικία τους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ALEX_:
Βρε Michelle συγνώμη αλλά το θεωρώ αστείο ακόμα και να το συζητάμε!Πλάκα μας κάνετε?Ποια 8ωρα και 4ωρα???Ακόμα πάει σχολείο το παιδί for God's sake!!!Και στο φινάλε φινάλε με 600-800 νομίζεις ότι ζεις άνετα?Ξέρεις πόσο είναι τα νοίκια μόνο???Το κόστος ζωής??Και πάντα υποθέτοντας φυσικά ότι το να κάνει φροντιστήρια ο Πάνος ανήκει στην σφαίρα του φανταστικού!Συνέλθετε!Ωραίο το παραμύθι αλλά δυστυχώς έχει και κακό λύκο!
Βρε παιδία γιατί ξαθνίκα το πήγατε στην δούλεια το θέμα ; Και στην χειρότερη δεν θα ζω πάντα με τον βασικό μισθό, έχω πολλούς στόχους στην ζωή μου ... Ελεος.
Επίσης κανείς δεν μίλησε ότι θα πάω να δουλέψω από τώρα ... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Εγώ προσωπικά δεν είμαι κάθολου νευριασμένος , γιατι το περίμενα αυτό απο την μάνα μου η michelle δεν το πήρε καλά επειδή δεν με πιστεύε ότι έτσι θα είναι η μάνα μου.
Πάντως η σύγκρουση με κάλο χειρισμό δεν θα είναι τόσο ανεπανόρθωτη όσο ακούγεται. Εγώ το μόνο που θέλω να τους δίξω είναι ότι η ζωή είναι δικία μου και όχι δικία τους

Αυτό μπορείς πολύ εύκολα να το πετύχεις με μια ήρεμη και πολιτισμένη κουβέντα!

Το θέμα δεν είναι το κατά πόσο ανεπανότρωτη ή όχι είναι η ζημιά! Το θέμα είναι να μην γίνει ζημιά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ALEX_:
Βρε Michelle συγνώμη αλλά το θεωρώ αστείο ακόμα και να το συζητάμε!Πλάκα μας κάνετε?Ποια 8ωρα και 4ωρα???Ακόμα πάει σχολείο το παιδί for God's sake!!!Και στο φινάλε φινάλε με 600-800 νομίζεις ότι ζεις άνετα?Ξέρεις πόσο είναι τα νοίκια μόνο???Το κόστος ζωής??Και πάντα υποθέτοντας φυσικά ότι το να κάνει φροντιστήρια ο Πάνος ανήκει στην σφαίρα του φανταστικού!Συνέλθετε!Ωραίο το παραμύθι αλλά δυστυχώς έχει και κακό λύκο!
Βρε ποίος μίλησε για δουλεία, δεν πρόκειτε να δούλεψω από τώρα. Και επίσης δεν έχω σαν όνειρο ζωής να παίρνω τον βασικό μισθό, έχω κάποιους στόχους... Αλλά ξεφεύγουμε, το θέμα αυτό έχει να κάνει με τις πεθερές :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top