Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,093 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,064 μηνύματα σε 74,651 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Προβληματικές παρτίδες Amita Motion

andre

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη andre
Ο andre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 9 μηνύματα.

O andre έγραψε στις 14:26, 08-09-12:

Επειδή έχω ακούσει διάφορα και έχω διαβάσει πολλά είπα να σας το πω κι εδώ να χετε το νου σας. Αν πίνετε amita motion όπως εγώ και καταλάβετε κάτι περίεργο στη γεύση, ΜΗΝ το πιείτε. Ο ΕΦΕΤ έβγαλε ανακοίνωση για κάτι παρτίδες της motion που http://www.scribd.com/doc/105221736/%CE%A0%CF%81%CE%BF%CF%8A%CF%8C%CE%BD%CF%84%CE%B1-Amita-Motion-%CE%BC%CE%B5-%CE%B4%CF%85%CF%83%CE%AC%CF%81%CE%B5%CF%83%CF%84%CE%B7-%CE%B3%CE%B5%CF%8D%CF%83%CE%B7τις παρτίδες.

Έβγαλε και η κοκα κόλα ανακοίνωση που λέει και καλά ότι δε τρέχει τίποτα, αλλά όποιος θέλει μπορεί να πάει το μπουκάλι εκεί που το πήρε και να του το αλλάξουν.

Περιμένω να δω τι θα δείξει ο έλεγχος στο εργοστάσιο αλλά μεχρι να γίνει εγώ δεν ακουμπάω αμίτα ούτε για πλάκα. Καλύτερα να το στίβω μόνος το πορτοκαλάκι παρά να περνάω απογεύματα στο μπάνιο!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

vassilis498

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη vassilis498
Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 5,782 μηνύματα.

O vassilis498 έγραψε στις 14:40, 08-09-12:

πλάκα κάνεις

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Zed

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Zed
Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.

O Zed Lie to me... έγραψε στις 14:49, 08-09-12:

Δυστυχώς δεν κάνει καθόλου πλάκα. Για μένα είναι ήδη αργά καθώς κατανάλωνα μεγάλες ποσότητες παλιότερα, αν και το καλοκαίρι την έκοψα λίγο.
Τώρα, η νεκροψία θα δείξει.

Παράθεση

EnnisDelMar!

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη EnnisDelMar!
H EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής . Έχει γράψει 602 μηνύματα.

H EnnisDelMar! fresh έγραψε στις 14:49, 08-09-12:

Εντάξει, ποτέ οι συσκευασμένοι χυμοί δεν είναι και οι καλύτεροι, αλλά καλά κανεις και το γράφεις γιατί σήμερα το σκεφτόμουν να αγοράσω αμίτα αλλά τελικά πηρα έναν Life απ'τους καινούριους

Παράθεση

morphine

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη morphine
H morphine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 265 μηνύματα.

H morphine έγραψε στις 14:53, 08-09-12:

Πρεπει να ηπια πριν 1-2 εβδομαδες Παρατηρησα οτι ειχε πολυ ξινη γευση ο χυμος, ηπια λιγο και μετα το αφησα.. Δεν επαθα κατι παντως και τωρα που το εψαξα λεει πως ο οργανισμος αυτος δεν ειναι παθογονος. Τωρα αν καποιος ξερει καλυτερα ας μας ενημερωσει...

Παράθεση

Backdrop

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Backdrop
H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 477 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε στις 16:47, 08-09-12:

ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Θα ψοφήσουμε και θα αναρωτιόμαστε το γιατί!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Παράθεση

Γάτα Κασσάνδρα

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Γάτα Κασσάνδρα
H Γάτα Κασσάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 13 μηνύματα.

H Γάτα Κασσάνδρα έγραψε στις 16:50, 08-09-12:

Εγω παντα επινα - με μετρο φυσικα - και τωρα πινω αμιτες αλλα και αλλους χυμους και δεν αισθανθηκα καμια δυσαρεστη γευση ή ξινιλα,τιποτα.

Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη D_G
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

O D_G έγραψε στις 17:27, 08-09-12:

Πρέπει να ήπια την περασμένη Κυριακή.
Αν βγάλουμε καμιά ουρά, ή τίποτε μεταλλαγμένο, θα φανεί σε μερικές βδομάδες.... για την ώρα καλά αισθάνομαι πάντως....

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 17:28, 08-09-12:

Fun fact: αν αφήσετε amita motion στον ήλιο μετά μυρίζει κάτουρο. Το είχα ανακαλύψει στην κατασκήνωση που μου χύθηκε στο sleeping bag και το έβαλα στον ήλιο να στεγνώσει. Μετα όλοι νόμιζαν ότι είχα κατουρηθεί πάνω μου.
Κάποιος μου είχε πει ότι όλους αυτούς τους χυμούς τους φέρνουν σε "παγοκολώνες" από λατινική Αμερική και μετά τους λιώνουν και τους συσκευάζουν, δεν ξέρω αν ισχύει βέβαια γιατί μου ακούγεται λίγο τραβηγμένο. Πάντως μου φαίνεται ότι η γεύση τους είναι απαίσια.
Εκτός από το Ribena. Αυτό δεν με νοιάζει τι έχει γιατί είναι μιαμ.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη D_G
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

O D_G έγραψε στις 17:32, 08-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από christinelle
Κάποιος μου είχε πει ότι όλους αυτούς τους χυμούς τους φέρνουν σε "παγοκολώνες" από λατινική Αμερική και μετά τους λιώνουν και τους συσκευάζουν, δεν ξέρω αν ισχύει βέβαια γιατί μου ακούγεται λίγο τραβηγμένο. Πάντως μου φαίνεται ότι η γεύση τους είναι απαίσια.
Το έχω ακούσει κι εγώ.

Παράθεση

Monte Cristo (Mad Max)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Monte Cristo
Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 486 μηνύματα.

O Monte Cristo είδε φως, μπήκε, και έγραψε στις 17:36, 08-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από D_G
Το έχω ακούσει κι εγώ.

Ισχύει, το ίδιο γίνεται και με το (φθηνό συνήθως) κρασί. Αυτό συνήθως έρχεται σε νταμιτζάνες ή χάρτινα κιβώτια με κάνουλα, δεν ξέρω πως λέγονται αυτές οι συσκευασίες ακριβώς

Εντωμεταξύ, παίζει στην TV διαφήμιση θετικής ενέργειας με τον γνωστό παρουσιαστή που προμοτάρει συναυλία AMITA MOTION

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 17:36, 08-09-12:

Δεν ξερω για τις παγωκολονες οπως ακριβος το εχεις ακουσει, αλλα σιγουρα δεν στιβονται πορτοκαλια και λοιποα φρουτα μεσα στο εργοστασιο και μπαινουν σε συσκευασιες!
Ξερω εκ πειρας οτι πληθος φυσικων ελαιων και αλλων υλικων μεταφερονται με πλοια σε διαφορων ειδων εργοστασια, ωστε στην πορεια να δωσουν τροφιμα, υποθετω πως και οι χυμοι ανοικουν στην ιδια μοιρα!

Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Θάλεια
H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε στις 18:04, 08-09-12:

Eίχα 10 μικρούς και ήπια τους 7 μέσα σε 5 μέρες. Έτρεξα πανικόβλητη να δω την ημερομηνία λήξης και ευτυχώς λέει 23/11/12. Πέρασε ολόκληρη η ζωή μου μπροστά από τα μάτια μου.

Παράθεση

souzana

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη souzana
H souzana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 415 μηνύματα.

H souzana έγραψε στις 18:14, 08-09-12:

Εγω πινω πολλούς χυμούς motion , προχθές είχε μια ξινιλα απερίγραπτη και το πεταξα μάλλον θα είχε χαλάσει ξέρω γω
Αλλα ειναι τέλειος

Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη wolfe4ever
H wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

H wolfe4ever έγραψε στις 20:22, 08-09-12:

Και εγώ ήπια μόσιον πρόσφατα... Πάντως αυτό με τη μυρωδιά κάτουρου ισχύει.

Παράθεση

gregory, nub

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη gregory, nub
Ο gregory, nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Εργάτης/τρια . Έχει γράψει 2,424 μηνύματα.

O gregory, nub έγραψε στις 20:39, 08-09-12:

Γι αυτό παιδάκια μόνο νερό και γαλατάκι!(αν και το δεύτερο έχει αποκτήσει κακή φήμη τελευταία, πως δίνουν στις αγελάδες διάφορες ορμόνες και πάνε στο γάλα μας, όμως εγώ συνεχίζω να πίνω. )

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Loony

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Loony
H Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 611 μηνύματα.

H Loony έγραψε στις 20:41, 08-09-12:

Χμ.. Ούτως ή άλλως πάντα απαίσια μου φαινόταν η γεύση αυτού του χυμού.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

αορ (the less you know,the better it is....)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη αορ
Ο the less you know,the better it is.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 109 μηνύματα.

O αορ Καλως Ορισατε έγραψε στις 20:56, 08-09-12:

Fun fact: αν αφήσετε amita motion στον ήλιο μετά μυρίζει κάτουρο. Το είχα ανακαλύψει στην κατασκήνωση που μου χύθηκε στο sleeping bag και το έβαλα στον ήλιο να στεγνώσει. Μετα όλοι νόμιζαν ότι είχα κατουρηθεί πάνω μου.
Εκτός από το Ribena. Αυτό δεν με νοιάζει τι έχει γιατί είναι μιαμ.
Χμμ food scientists ειμαστε ας πουμε και μεις την αποψη μας Το οτι μύριζε έτσι οπως λες αρχικα ειναι απολυτα φυσιολογικό διότι η επαφη με τις ακτίνες του ήλιου επιδρά εξαιρετικά αρνητικά στα τρόφιμα προκαλώντας χημικές αντιδράσεις με προιόντα που δεν ξερεις τι μπορει να προκύψει λόγω των συνθηκών.Ουσιαστικά το τρόφιμο ειναι αλλοιωμένο σε εκεινη την περιπτωση και σαφως ακατάλληλο.
Ως προς το δευτερο που εθιξες για τις παγοκολώνες.Δεν ειναι μυστικό πλεον.Υπάρχουν 2 τρόποι ΠΑΜΦΘΗΝΗΣ μεταφορας.Τι γίνεται? "καθαρίζεται" ο χυμος,δηλαδή αφαιρούνται αρωματικές ουσίες,βιταμίνες κτλ κτλ και αφήνεται αποκλειστικά το νερό με τη ζάχαρη.μεταφέρεται στον τόπο συσκευασίας και εκεί γίνεται η προσθήκη αυτων που αφαιρέθηκα συν έξτρα βιταμίνες.ο λόγος ειναι εξαιρετικα απλος.αν το μεταφέραμε ατόφιο θα έχανε ήδη απο γεύση και αρωμα,όπως επίσης ποτε δεν ξέρεις που θα σου κρυφτεί μια αλλοίωση.Επίσης ο άλλος τρόπος μεταφοράς και πιο διαδεδομένος τώρα είναι μεταφορά με δεξαμενές τάνκερ.Οχι απο Αμερική,αλλα απο Βραζιλία συνήθως τεραστιες ποσότητες χυμών τοποθετούνται σε υγρή μορφή σε ειδικα πατενταρεσμένες δεξαμενες ελεγχόμενης ατμόσφαιρας και θερμοκρασίας και μεταφέρονται στους προορισμούς. Τίποτα δεν ειναι όπως φαίνεται.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 21:10, 08-09-12:

H Βραζιλία είναι "λατινική Αμερική" όπως είπα. Επίσης έχω δοκιμάσει να αφήσω διάφορα πράγματα στον ήλιο και κανένα δεν μύρισε κάτουρο.

Παράθεση

αορ (the less you know,the better it is....)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη αορ
Ο the less you know,the better it is.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 109 μηνύματα.

O αορ Καλως Ορισατε έγραψε στις 21:14, 08-09-12:

H Βραζιλία είναι "λατινική Αμερική" όπως είπα. Επίσης έχω δοκιμάσει να αφήσω διάφορα πράγματα στον ήλιο και κανένα δεν μύρισε κάτουρο.

ΑΑΑ σοζ,δεν παρατήρησα το "λατινικη¨ Και οσο για το αλλο που λες νταξει μπορει να εχει παραγωγο τετοιου είδους!Δεν σημαινει οτι εμπεριέχει κιολας! Γενικα? Στίφτε το χυμο σας.ααααν θελετε να πιειτε κατι σωστο

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

vassilis498

Επιφανές Μέλος

O vassilis498 έγραψε στις 23:08, 08-09-12:

δεν ξέρω τι λέτε εγώ πάντως τώρα διαβάζω το θέμα αδειάζοντας την τελευταία motion ( ναι κοιταξα τις ημερομηνίες και είναι οκ )

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 23:12, 08-09-12:

και η αμιτα και η life που εχω πιει ειναι νερωμενες και χειροτερες εκδοσεις αλλα ακριβοτερες απο τους χυμους ιδιωτικης ετικετας καρφουρ πχ

ειδικα οι ασπροι χυμοι καρφουρ με ολα τα φρουτα χωρις ζαχαρη ειναι εξαιρετικοι

απορω πιο πληρωνει φιρμα γιανα αγοραζει καθαρα νερωμενους χυμους..

Παράθεση

vassilis498

Επιφανές Μέλος

O vassilis498 έγραψε στις 23:18, 08-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
και η αμιτα και η life που εχω πιει ειναι νερωμενες και χειροτερες εκδοσεις αλλα ακριβοτερες απο τους χυμους ιδιωτικης ετικετας καρφουρ πχ

ειδικα οι ασπροι χυμοι καρφουρ με ολα τα φρουτα χωρις ζαχαρη ειναι εξαιρετικοι

απορω πιο πληρωνει φιρμα γιανα αγοραζει καθαρα νερωμενους χυμους..
σοβαρά μιλάς τώρα; ειδικά αυτός ο ανάμεικτος του carefour είναι αηδία δεν πίνεται. γενικά προσωπικά το αντίθετο θα λεγα το 90% των ιδιωτικής ετικέτας είναι γτπ. πιο υγιεινοί ίσως δεν ξέρω, αλλά δεν πίνονται.

Παράθεση

DrHouse (intelligentsia)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrHouse
Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Λέκτορας . Έχει γράψει 3,370 μηνύματα.

O DrHouse Ψάξε με,θα με βρείς στους εφτιάλτες σου. έγραψε στις 23:20, 08-09-12:

Καλα ρε παιδια,ο Alicyclobacillus spp ειναι μη παθογονος για τον ανθρωπο,οπως επιβεβαιωνει και η δηλωση του ΕΦΕΤ.

Κλαιν.

Παράθεση

Iratus

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Iratus
Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Άεργος/η . Έχει γράψει 398 μηνύματα.

O Iratus έγραψε στις 00:04, 09-09-12:

Δε με νοιάζει πίνω μόνο Life

Παράθεση

φρι

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη φρι
H φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 1,297 μηνύματα.

H φρι σκέφτομαι άρα πεινάω. έγραψε στις 00:17, 09-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Iratus
Δε με νοιάζει πίνω μόνο Life
Εγω πινω την life στο ποτηρι.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 05:12, 09-09-12:

ειδικά αυτός ο ανάμεικτος του carefour είναι αηδία δεν πίνεται. γενικά προσωπικά το αντίθετο θα λεγα το 90% των ιδιωτικής ετικέτας είναι γτπ.
μπορει να μην σου αρεσει αναμεικτος γενικα..
αλλα ηπια τον life ιδιο,,βασικα -ειναι πιο βαρυς στη γευση-
και ηταν χειροτερος και νερωμενος
και σου λεω για τον discount ασπρο χυμο
δεν ειναι ολοι οι ιδιωτικης ετικετας καλοι,, φυσικα
τους εχω τσεκαρει ολους

πχ τον χυμο ροδακινο,,ολοι απο παγωκολωνες τον φτιαχνουν,,αλλα ο αμιτα ειναι νερωμενος κιολας,,για να βγαζουν κερδη
ενω το ροδακινο βγαινει πηχτο απο τη φυση του

ενω τουλαχιστον οι ιδιωτικης ετικετας τα αφηνουν πηχτα..

ο μονος καλυτερος που ηπια αναμικτος ηταν της ηβη..

πχ το νεκταρ πορτοκαλι καρφουρ -50 % ζαχαρη- ειναι εξαιρετικος,,γιατι δεν εχει την πικραδα του σκετου..

ειναι κακια νοοτροπια να πληρωνουμε μαρκες μονο επειδη ειναι μαρκες και να σνομπαρουμε τα ιδιωτικης ετικετας

αλλα τετοιοι ειμαστε,,

οι μονοι καλυτεροι χυμοι αν θελουμε και ελληνικοι ειναι ντοπιων παραγωγων,,

αλλα οταν η αμιτα ριχνει τοσα λεφτα με το γεωργαντα και τη διαφημιση στην tv που να βαλει καλο προιον,,το νερωνει,,και ειναι και πιο δροσιστικο,,και μας κλεβει..

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 05:32, 09-09-12:

Δεν έχω δοκιμάσει τους χυμούς που λες, αλλά μια φορά έκανα το λάθος και πήρα γάλα και τυρί Καρφουρ τα οποία και πέταξα γιατί ήταν απαίσια. Δεν θα ξαναψώνιζα από εκεί με τίποτα.
Και η γνώμη μου είναι πως όλοι οι χυμοί τα ίδια σκατά είναι, αλλά αμα μας αρέσει το πίνουμε και προσπαθούμε να πείσουμε τον εαυτό μας ότι δεν είναι και τόσο κακό.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 07:05, 09-09-12:

γάλα και τυρί Καρφουρ τα οποία και πέταξα γιατί ήταν απαίσια. Δεν θα ξαναψώνιζα από εκεί με τίποτα.
τι γαλα και τι τυρι..
εχει τα παντα..
πρεπει να ψαχνεις..
εχει τα παντα,,κακα καλα..

απο κει ψωνιζω διαρκως και το λιντλ.
διαφορα τιμης τεραστια στα περισσοτερα ειδη..
σε σχεση με τα υπολοιπα συνοικιακα σουπερ μαρκετ..
αλλα πρεπει να ξαερεις τι εχει καλο το καθε μαγαζι..

πχ το καλυτερο και φτηνοτερο γαλα που εχω δει το εχει το λιντλ και βασικα ειναι το αγνό..

πραγματικα απορω καποιες ποιοι παιρνουν δελτα γαλατα κλπ μαρκες,,που και χειροτερο γαλα εχουν,,ή ιδιο,,και πανακριβη τιμη λογω διαφημισης..

για παραδειγμα..
πηρα προχθες ενα λευκο-αγελαδινο τυρι- κολιος,,και ηταν σκετη σκονη γαλα και ξυνισμενο,,δεν το εφαγα τι στιγμη που το λιντλ πχ εχει εξαιρετικης ποιοτητας μακεδονικα γαλακτοκομικα σταθερης ποιοτητας..

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 07:59, 09-09-12:

Προτείνω να γίνει το θέμα "Προιόντα φίρμας Vs Ιδιωτική ετικέτα" από εδώ και πέρα γιατί εκεί το πήγαμε.
Πάντως τις ελάχιστες φορές που έχω ψωνίσει από Καρφουρ, Λιντλ και τα λοιπά τσιφουτο-σουπερμαρκετ δεν έμεινα ικανοποιημένη. Είτε τα προιόντα ήταν απαίσια οπότε πεταμένα λεφτά ή αν ήταν καλά είχαν την ίδια τιμή με άλλα σουπερμάρκετ. Ας πούμε αυτά του ΑΒ είναι σχετικά φτηνά και μου αρέσουν. 'Η μια καινούρια μικρή εταιρεία που βρήκα με γαλακτοκομικά (Γκλίτσα λέγεται) έχει σχεδόν μισή τιμή σε σύγκριση με τις μεγάλες φίρμες και μου άρεσαν πολύ αυτά που βγάζει.
Εκτός αυτού, τα Λιντλ και τα Καρφουρ μου βγάζουν μια μιζέρια, σε όσα έχει τύχει να πάω ήταν ανοργάνωτα, με ελάχιστο προσωπικό και μηδαμινή εξυπηρέτηση, πολύ κόσμο, χαμός γενικά και άσχημη εμπειρεία. Ούτε το τελείως συνοικιακό μου αρέσει, εκεί τα περισσότερα είναι κοντά στην ημερομηνία λήξης και δεν υπάρχει ποικιλία.

Παράθεση

Iratus

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Iratus
Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Άεργος/η . Έχει γράψει 398 μηνύματα.

O Iratus έγραψε στις 12:01, 09-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από φρι
Εγω πινω την life στο ποτηρι.
Ακούγεται ενδιαφέρον.

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 12:12, 09-09-12:

Παρτε Fix και τελιωσε το προβλημα!

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 12:29, 09-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Παρτε Fix και τελιωσε το προβλημα!

μην παιρνετε φιξ. μην εγκληματείτε απέναντι στην ανθρωπότητα

υγ. Χορηγός Θετικής Ενέργειας

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

shark.0wNz (Jimakos R)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη shark.0wNz
Ο Jimakos R αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 173 μηνύματα.

O shark.0wNz mechanic έγραψε στις 15:12, 09-09-12:

εμένα προσωπικά το red bull με χορηγεί με θετική ενέργεια συχνά :Ρ

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 15:24, 09-09-12:

με θετική ενέργεια
καφεινη λεγεται...

Παράθεση

φρι

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη φρι
H φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 1,297 μηνύματα.

H φρι σκέφτομαι άρα πεινάω. έγραψε στις 16:28, 09-09-12:

ταυρινη λεγεται(=σπερμα ταυρου)

Παράθεση

Cassiopeia

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Cassiopeia
H Cassiopeia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 45 μηνύματα.

H Cassiopeia έγραψε στις 16:48, 09-09-12:

Κι εγώ τις προάλλες πήρα μια Amita Motion και είχε μια περίεργη γεύση σαν κάπνα και νόμιζα ότι έφταιγε το σούπερ μάρκετ...πάλι καλά ήπια μια γουλιά...

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 16:49, 09-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από φρι
ταυρινη λεγεται(=σπερμα ταυρου)
Ανυποστατοι μυθοι! Καμια σχεση με σπερμα δεν εχει η ταυρινη!

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 19:17, 09-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Ανυποστατοι μυθοι! Καμια σχεση με σπερμα δεν εχει η ταυρινη!

ναι ρε μαν, οκ,
αλλα μολις σκοτωσες τα λολζ

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 20:01, 09-09-12:

Χαχα, απορώ τι νομίζουν όσοι τα πιστεύουν αυτά...ότι το εργοστάσιο βάζει τους εργάτες να "παίζουν" με τους ταύρους όλη μέρα για να γίνει παραγωγή?

Παράθεση

Darkness

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Darkness
H Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.

H Darkness Για έγραψε στις 22:22, 09-09-12:

Εντάξει. Εδώ πίνω κάτι κατάξινους χυμούς του ΑΒ με την επωνυμία maya (νομίζω), εδώ θα κολώσω.
Ναι μου χει τύχει να ναι χάλια η αμίτα μου μα την πίνω. Κι αν πεθάνω, πέθανα.
Βέβαια τον χειμώνα προτιμώ τα φυσικά.
Αλλά άντε να ξυπνήσεις το πρωί και να ξεκινήσεις το στύψιμο.

Παράθεση

core01

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη core01
Ο core01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O core01 έγραψε στις 12:36, 10-09-12:

Εντάξει. Εδώ πίνω κάτι κατάξινους χυμούς του ΑΒ με την επωνυμία maya (νομίζω), εδώ θα κολώσω.
χαχα.
πέρα από τη πλάκα, θα ξυπνήσουμε ένα πρωι και θα έχουμε βγάλει πόδια βατράχου με τις βλακείες της amita και κάθε amita.

Παράθεση

element skate (Βρασιδας)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη element skate
Ο Βρασιδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 243 μηνύματα.

O element skate Game is over έγραψε στις 16:26, 10-09-12:

και μετα μου λενε οτι η τεκιλα βλαπτει

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

souzana

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη souzana
H souzana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 415 μηνύματα.

H souzana έγραψε στις 17:11, 10-09-12:

η coca cola δεν σας πείραξε

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 17:18, 10-09-12:

Ψιλο-ασχετο αλλα ετσι ειχε γινει με μια καταπληκτικη αντιηλιακη κρεμα που τη θεωρω -ουσα μακραν την καλυτερη- δηλ. μια παρτιδα βγηκε οφ και δημιουργησε προβληματα σε πολλα γυναικεια προσωπα- κι ετσι πλεον δεν υπαρχει στο εμποριο η συγκεκριμενη, την κατηργησαν εντελως για να μη χαλασει η φημη της εταιρειας. Στενοχωρηθηκα η αληθεια ειναι γιατι καλυτερη οπως ξαναειπα δεν ειχα βαλει. Αλλα απο την αλλη, επραξαν ορθως.

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 17:25, 10-09-12:

Εδώ σταμάτησαν το VICKS σε στικ γιατί λέει σε κάποιους ξέραινε τη μύτη και παραπονέθηκαν. Ας μην το αγόραζαν αυτοί οι κάποιοι, εμείς οι υπόλοιποι τι φταίμε?

Παράθεση

andre

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη andre
Ο andre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 9 μηνύματα.

O andre έγραψε στις 18:15, 10-09-12:

Εγώ περιμένω να δω τι ημερομηνία θα έχουν οι χυμοί που θα μοιράσουν στη "μέρα θετικής ενέργειας". τους βλέπω όλους εκεί πέρα να φεύγουν με κόψιμο από την Amita motion με 9 βιταμίνες και κωλοβακτηρίδια!

Παράθεση

core01

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη core01
Ο core01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O core01 έγραψε στις 10:11, 11-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από andre
Εγώ περιμένω να δω τι ημερομηνία θα έχουν οι χυμοί που θα μοιράσουν στη "μέρα θετικής ενέργειας". τους βλέπω όλους εκεί πέρα να φεύγουν με κόψιμο από την Amita motion με 9 βιταμίνες και κωλοβακτηρίδια!
χαχα!
αυτό θα σημαίνει το τέλος της amita αν και για εμένα τέτοιες εταιρίες έχουν μόνο μία ευκαιρία

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 10:33, 11-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από souzana
η coca cola δεν σας πείραξε
Κι όμως! Η Coca Cola Zero μου τινάζει το έντερο στον αέρα. Η κανονική και η light όχι. Άμα μου βρεις γιατί το παθαίνω, δώρο μια Amita Motion χαλασμένη και διπλοπροβληματική. (πριτς! χιχι! )

Πιείτε πορτοκαλάκια φυσικά ρε σείς, ενισχύετε τη ντόπια παραγωγή και την υγεία σας. Ειδικά αν πίνετε την πορτοκαλάδα χωρίς να τη στραγγίζετε πρώτα, είναι ότι πρέπει για το πεπτικό σύστημα με τις φλουδίτσες!

Τέτοια προβλήματα με Αμιτοειδή τα χω ξανακούσει, μπορεί και σε αυτό το φόρουμ μάλιστα. Να μην επιστρέψετε τίποτα. Κατευθείαν καταγγελία σε ΙΝΚΑ και δεν ξέρω γω που αλλού, να στρώσουν!

Παράθεση

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Pequeño
H Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,761 μηνύματα.

H Pequeño έγραψε στις 11:17, 11-09-12:

Πιο μικρή, κατά γυμνάσιο εποχή, έπινα amita μανιωδώς.
Κάθε μέρα στο σχολείο μαζί με το σαντουιτσάκι, κάθε μεσημέρι με το μεσημεριανό και σίγουρα το απογευματάκι μετά το φροντ.
Είχα ψύχωση μιλάμε!
Μέχρι που μια μέρα πήρε ο παππούς μου ολόκληρη παρτίδα amita (ξέρετε αυτούς που είναι μέσα στη κούτα) γιατί είχαμε μαζευτεί όλα τα ξαδέρφια για αρκετές μέρες στο εξοχικό. Έλα όμως που εμένα με έπιασε η λαιμαργία και κατέβαζα τον έναν χυμό πίσω από τον άλλον;
Η έξυπνη τα πετούσα τα κουτάκια στο δίπλα χωράφι και καλά πως δε θα τα δουν οι δικοί μου.
Αυτό ήταν, πέρασα το πιο απαίσιο απόγευμα της ζωής μου στη τουαλέτα που δεν ήταν καν τελειωμένη ακόμη
Από τότε όπου δω amita τρέχω, ούτε για πλάκα δε πίνω, μου έχει μείνει ψυχολογικό!!!!
Αλλά δεν μου λείπει κιόλας να πω την αλήθεια μου, από τη μέρα που ανακάλυψα τι νόστιμα που είναι τα φρούτα και τα λαχανικά (έχει 1-1,5 χρόνο που έγινε αυτό, ναι ναι ναι το ξέρω είμαι έλεος ) , ούτε να τα σκεφτώ να αγοράσω τέτοια σκευάσματα από δαύτα
Στύβω τα πορτοκαλάκια μου, πειραματίζομαι και με τίποτα άλλα φρούτα στο μούλτι και την περνάω ζάχαρη...
Βέβαια τώρα το καλοκαιράκι δεν είναι η εποχή τους τα πορτοκάλια και πειραματιζόμουν με άλλα, έφτιαχνα πηχτές γρανίτες με καρπούζι, φράουλες κλπ

Όσο για το τι έχει η amita δεν σοκάρομαι καθόλου!
Η αδερφή μου είναι τεχνολόγων τροφίμων και έχω ακούσει πολύ-πολύ χειρότερα για άλλες μεγαλύτερες εταιρίες, με προϊόντα που ούτε σου περνάνε από το μυαλό και όταν το ακούς απορείς "μα τι στο καλό μπορεί να έχει αυτό;"

Όσο για την κόκα κόλα, εγώ προσωπικά δεν αντέχω το ανθρακικό, όταν πίνουν οι άλλοι και ζηλεύω, ()
βάζω κόκα κόλα σε ένα ποτήρι και ρίχνω λίγο νερό ή αλάτι για να ξεθυμάνει το ανθρακικό

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους