Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 77,664 εγγεγραμμένα μέλη και 3,027,923 μηνύματα σε 91,591 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 870 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Συγγενείς: εσείς τι σχέσεις έχετε;

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,390 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 20:35, 28-02-08:

Πονεμένη ιστορία για μερικούς, για άλλους γεμάτη αναμνήσεις, εσείς τι συγγενείς έχετε; ή όλο το σόι σε τι κατάσταση είναι; Πώς έρχεστε πιό κοντά; και πώς τους ξεφορτώνεστε;

Πότε ζητάνε δανεικά, πότε σας μπλέκουν σε ιστορείες και λόγια, πότε σας συμπαραστεκονται, πότε δεν ξέρετεπώς να τους πείτε αυτό που θέλετε...

Πειτε μας για το δικό σας σόι ιστορίες, με χαρές και λύπες μα πάνω απο όλα τι αισθάνεστε για αυτούς. Α!!!! και κάνα μιστικό να τους απομακρύνουμε

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

viki_thess (ΒΑΣΩ)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη viki_thess
H ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 864 μηνύματα.

H viki_thess έγραψε στις 20:42, 28-02-08:

κοιτα μανιαρι σε καθε σοι εχει και καλους συγγενεις και κακους.
εγω προσπαθω να κραταω επαφες μονο με αυτους που τιμανε τη συγγενεια με τους αλλους βρισκομαστε τυπικα σε γαμους κλπ δεν επιδιωκω παραπανω επαφες δλδ αν κι αυτοι δεν ειναι σωστοι σε κπ πραγματα.
για να τους κρατησεις μακρια απλα να τους κοβεις τον αερα κανει θαυματα αυτος ο τροπος
μακρια και αγαπημενα δεν λενε;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη fielda
H fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 479 μηνύματα.

H fielda έγραψε στις 21:48, 28-02-08:

Με τους συγγενείς από τη μεριά της μαμάς μου είμαστε πολύ αγαπημένοι, σχεδόν με όλους (και έχουμε και μεγάλο σόι). Από τη μεριά του μπαμπά μου πάλι δεν είμαστε τόσο, αν και ειδικά με μερικές ξαδέρφες είμαι πολύ δεμένη. Τους συγγενείς δεν τους διαλέγεις αλλά σου επιβάλλονται. Γι' αυτό καλό είναι από την αρχή να βάζεις κάποια όρια για το τι ανέχεσαι και τι όχι για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις στη συνέχεια. Ίσως ουτοπικό αυτό που λέω αλλά αν λειτουργούσαμε έτσι όλοι θα είχαν αποφευχθεί πολλοί τσακωμοί και πολλές παρεξηγήσεις.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,390 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 13:00, 29-02-08:

Η δική μου οικογένεια και ισικά απο του πατέρα μου το σόι είναι χάλια, φωνάζουν, βρήζονται ζηλέυουν παρεξηγούνται, δεν υπάρχει καιρός χωρίς καβγάς και ιστορία

Προσωπικά δεν έχω σχέσεις με κανέναν τους, η μάνα μου προσπαθεί να τους αποφύγει, σε κάποια φάση είπα και γώ να δεχτώ έναν και μοναδικό ξάδερφο και αφού ήρθε στο σπίτι για επίσκεψη την επόμενη μου ήρθε του γιου βαλεντίνου μεσημέρι που ξεκουράζομαι για να πείει καφε να του λέω ότι θα μου χαλάσει την έκπληξη εκείνος τίποτα, λές και το έκανε επίτιδες, το Σαββάτο φήγαμε σ/κ σε χωριό και με πήρε τηλέφωνο για δανεικά, όταν του είπα ότι είμαι στο χωριό μου είπε να γυρίσω πίσω επειδή δεν έχει βενζίνη να έρθει εκείνος

Ηθελε με το ζόρυ να γυρίσω ενώ πήγα να ξεκουραστώ, έκλεισα και εγώ κινητά και εξαφανήστικε, απο τότε μου χτυπάει κουδούνια στο σπίτι, πρωί μεσημερι βράδυ, στίνει καρτέρια και χτυπάει συνεχόμενα την πόρτα

Αυτος είναι σοι μου, πώς λοιπόν ένα τέτοιο χάλι να το δεχτείς; απλά κρύβεσε για να μην έχεις λόγια και μουρμούρα με ένα σόι που χερετάς άν τους δείς στον δρόμο

Της μάνας μου είναι στην¨Λέρο και είναι άλλη φάση, εκείνοι έχουν το μυαλό τους στον κόσμο, ακόμα χειρότερο, με πρήζουν όλοι μαζί για παιδί και άν με δούν με φούστα με κυνηγάνε,(μόνο εμένα, είμαι το μάυρο πρόβατο της οικογενείας)

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,924 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 13:16, 29-02-08:

Χμμ...κατσε να σκεφτω....
Οσους εχω κοντα μου τους αγαπω πολυ και με αγαπουν το ιδιο...
Με τους υπολοιπους απο μακρια και αγαπημενοι, τυπικες σχεσεις ...
Οποτε δεν μπαινω καν στη διαδικασια να θελω να ξεφορτωθω καποιον, να πρεπει να χαμογελασω ενω δε θελω κ.ο.κ..
Και για την υπολοιπη οικογενεια μου βεβαια τα ιδια ισχυουν, οποτε..ολα καλα..!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

esperanza

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη esperanza
H esperanza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά . Έχει γράψει 18 μηνύματα.

H esperanza έγραψε στις 11:22, 02-03-08:

Τους φίλους έχουμε τη δυνατότητα να τους διαλέγουμε, τους συγγενείς όμως όχι. Με τους πολύ κοντινούς μου ανθρώπους ,γονείς και αδέρφια τα πάμε πάρα πολύ καλά και είμαστε πολύ δεμένοι. Με τους υπόλοιπους ούτε κρύο ούτε ζέστη. Επιθυμώ για όλους το καλύτερο, αλλά δεν θέλω και να μπερδεύοντε μέσα στα πόδια μου, γιατί σε μερικούς ταιριάζει απόλυτα η παροιμία ΄΄ δώσε θάρρος στο χωριάτη να σ΄ανέβει στο κρεβάτι΄΄ , οπότε τους κράτώ σε μια απόσταση.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,245 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 19:28, 06-11-10:

Με τους περισσότερους τυπικές σχέσεις.
Σπάζομαι όταν τηλεφωνούν σε γεννέθλια και γιορτές, αποφάσισε ρε φίλε. -.-

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

rascal_gd (Call me Joe!!)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη rascal_gd
Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.

O rascal_gd is Full of Shit!!! έγραψε στις 21:12, 06-11-10:

αα εγω απ'το σοϊ της μανας μου που ειναι 6,7 αδερφες και ειμαστε αρκετα ξαδερφακια(ημασταν δλδ) και εχουμε πολυ καλες σχεσεις. Πολυ πιο δεμενοι απ'τον μεσο ορο που οι σχεση των περισσοτερων με τους συγγενεις τους ειναι παγωμενες ή απλα μενουν στα τυπικα. Κατι που μας ξαφνιαζε οταν μεγαλωναμε σιγα-σιγα και ακουγαμε αναλογες καταστασεις που ηταν αγνωστες για εμας. Ακομη και σημερα λειτουργουμε σαν παρεα. Πως θα εξελιχθουν οι σχεσεις μας με τον καιρο δεν το γνωριζω, αυτο που ξερω εγω ειναι οτι σαν παιδακια φαγαμε το ενα το αλλο μες στη μαπα για πολλα καλοκαιρια.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DriveIn

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη DriveIn
Ο DriveIn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 105 μηνύματα.

O DriveIn έγραψε στις 09:43, 24-02-11:

Αγαπημένο ελληνικό θέμα ο συγγενής!!! Πέρα από 1-2 αγαπημένα πρόσωπα, δεν έχω και ούτε θέλω επαφές με άλλους συγγενείς. Παλιότερα ήθελα, αλλά κάηκε και εμένα η γούνα μου και ξέκοψα. Απλά φροντίζεις να ξεκόβεις, ειδικά αν οι συγγενείς είναι επαρχία μια χαρά τούς ξεφορτώνεσαι!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,322 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 13:58, 01-03-11:

Πολύ καλές με κάποιους (και από της μαμάς μου και από του μπαμπά μου) και καθόλου με άλλους. Είναι πάρα πολύ ωραίο να επιλέγεις τους ανθρώπους που θέλεις να έχεις στη ζωή σου χωρίς να στο επιβάλλουν επείδή είναι "οικογένειά" σου. Για μένα "οικογένεια" είναι οι άνθρωποι που αγαπάω και με αγαπάνε, χωρίς να έχει σχέση αν έχουμε "το ίδιο αίμα" μη χ...σω!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

kaleidoscope

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kaleidoscope
H kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,891 μηνύματα.

H kaleidoscope Your attitude determines your altitude έγραψε στις 14:04, 01-03-11:

Ούτε καν τυπικές

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Bl@ck sw@n (Χρύσα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bl@ck sw@n
H Χρύσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 160 μηνύματα.

H Bl@ck sw@n ~You will shine.~ έγραψε στις 15:32, 01-03-11:

Με τους κοντινούς συγγενείς πολύ καλές ειδικά με όσους ζω στην ίδια πόλη....Θείοι,θείες,ξαδέρφια,ανίψια..... Όλοι μια ευτυχισμένη οικογένεια τις περισσότερες φορές τουλάχιστον... Εντάξει με τους μακρινούς το πάμε μακριά πολλοί ούτε καν με ξέρουν.......

Παράθεση

Pure_Seduction

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Pure_Seduction
H Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται 3D designer . Έχει γράψει 2,035 μηνύματα.

H Pure_Seduction ΠΑΝΤΟΥ ΜΑΖΙ! έγραψε στις 17:13, 07-04-11:

Τυπικες,τυπικοτατες.
Ειδικα με αυτους που τους βλεπω καθε Πασχα και Χριστουγεννα(πως το απεχθανομαι ολο αυτο;-.-).Ημερες αγαπης σου λεει μετα...
Και γιατι να τις περναω με αυτους που αγαπω; και ας μην ειναι συγγενεις μου!

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Sweet_Butterfly

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Sweet_Butterfly
H Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α . Έχει γράψει 339 μηνύματα.

H Sweet_Butterfly Etsi ksafnika se eida apenanti mou...<3 έγραψε στις 23:39, 08-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από Pure_Seduction
Τυπικες,τυπικοτατες.
Ειδικα με αυτους που τους βλεπω καθε Πασχα και Χριστουγεννα(πως το απεχθανομαι ολο αυτο;-.-).Ημερες αγαπης σου λεει μετα...
Και γιατι να τις περναω με αυτους που αγαπω; και ας μην ειναι συγγενεις μου!
μια απ' τα ιδια δυστυχως....

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 5,104 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 13:04, 09-04-11:

για μενα οικογενεια μου εκτος απο τους γονεις μου ειναι ο ξαδερφος του πατερα μου που μενουμε διπλα και μια φιλη της μαμας μου, γειτονισα, που εχω μεγαλωσει μαζι τους και τους αγαπαω πολυ! δυστυχως αν και δε μου εχουν κανει τιποτα, τα αδερφια της μαμας μου δεν μπορω να τα νιωσω πολυ κοντα μου, καλα τον αδερφο του πατερα μου δε το συζηταω καν, χαμενο κορμι. -.-'

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 5,622 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 21:40, 09-04-11:

Η ξαδέρφη μου είναι από τις κολλητές μου. Ξέρει και της λέω τα πάντα για μένα, το ίδιο και αυτή.
Με μερικούς άλλους μιλάμε συχνά, αλλά δεν είμαστε τόσο δεμένοι.
Με άλλους δεν έχω καν επαφή και απλά λέμε κανένα γεια όταν συνανιόμαστε (σπάνια).
Άλλους πάλι έχει τύχει να μην τους ξέρω καν, και να μου λένε "είμαστε συγγενείς ρε, ίδια η μάνα σου είσαι".
Αλλά γενικά δε μπορώ να τους έχω στα πόδια μου. Ντάξει έρχεσαι για επίσκεψη, μην κάθεσαι 8 ώρες, σήκω και φύγε στις 2.
Υπάρχουν και πολλοί που μου σπάνε τα νεύρα και που αν δεν ήταν συγγενείς μου θα είχαν φάει κράξιμο, αλλά γουατέβερ.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Roben twn Xazwn

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Roben twn Xazwn
Ο Roben twn Xazwn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 146 μηνύματα.

O Roben twn Xazwn έγραψε στις 23:35, 09-04-11:

Η γυναίκα μου είναι από τις κολλητές μου. Ξέρει και της λέω τα πάντα για μένα, το ίδιο και αυτή για τον εραστή της .
Με μερικούς άλλους μιλάμε συχνά, αλλά είμαστε τόσο δεμένοι λόγω της διαθήκης της θείας χαρίκλειας (μεζονέτα εξ αδιαιρέτου).
Με άλλους δεν έχω καν επαφή και απλά λέμε κανένα γεια όταν τσακωνόμαστε (συχνά).
Άλλους πάλι έχει τύχει να μην τους ξέρω καν, και να μου λένε "είμαστε συγγενείς ρε, δώσμου δανεικά".
Αλλά γενικά δε μπορώ να τους έχω στα πόδια μου. Ντάξει έρχεσαι για επίσκεψη, μην κάθεσαι 2 ώρες, σήκω και φύγε στις 8 , μόνος στο σπίτι φοβάμαι
Υπάρχουν και πολλοί που μου σπάνε τα νεύρα και που αν δεν ήταν θεούσοι θα τους διαολόστελνα, αλλά γουατέβερ
αντι-καταπληκτικά

11 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

cacofonix

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη cacofonix
Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια . Έχει γράψει 635 μηνύματα.

O cacofonix έγραψε στις 02:53, 25-04-11:

Ο λόγος που απεχθάνομαι τις γιορτές ειναι αυτός, ότι πρέπει να είσαι με τους συγγενείς.

Παράθεση

Juliette!

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Juliette!
H Juliette! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 128 μηνύματα.

H Juliette! έγραψε στις 23:44, 25-05-11:

δε μ'ενδιαφερει αν τους συγγενεις τους επιλεγεις η' σου επιβαλλονται...

με τις τυπικες σχεσεις δεν εχω καλη σχεση... τον ανθρωπο κοιταζω.. αν δε με συνδεει κανενα ουσιαστικο συναισθημα με καποιον συγγενη, δηλαδη τι να γινει? επειδη ειναι συγγενης γινεται αυτοματα ουσιαστικη η σχεση?
Μου συμβαινει με πρωτα ξαδερφια να μην εχω καμια επαφη και με εναν 3ο ξαδερφο μου να ειμαστε πραγματικα πολυ κοντα και να τον νιωθω σαν αδερφο μου

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prwteas

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη prwteas
Ο prwteas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 191 μηνύματα.

O prwteas έγραψε στις 09:39, 19-10-11:

Όσον αφορά τους συγγενείς μου πρώτου βαθμού, είναι να αναθεματίζεις και να καταριέσαι την τύχη σου που δεν μπορούμε να τους επιλέξουμε. Για τους υπόλοιπους και πιο μακρινούς είναι απλά σαν να μην υπάρχουμε. Ποιος ξέρει, ίσως και η μητέρα μου να μην κράτησε καλές σχέσεις και επαφές.

Παράθεση

Sofaki Loony

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Sofaki Loony
H Sofaki Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 118 μηνύματα.

H Sofaki Loony έγραψε στις 18:23, 11-11-11:

ντριιιιιν
-παρακαλω;
-σοφια;;; τι κανεις γιαβρι μου; η θεια κουλα ειμαι απο το χωριο!!!
-καλα θεια εσυ;
-καλα κοριτσι μου... ξερεις πως ειμαστε οι γεροι... εσενα ποτε θα σε παντρεψουμε;
-να σου δωσω την μαμα θεια;
μερικοι συγγενεις πραγματικα ειναι ΟΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

renia_1995 (Uranya)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη renia_1995
H Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 724 μηνύματα.

H renia_1995 Booorn booorn boorn boorn to be alive έγραψε στις 18:26, 11-11-11:

Εγώ γενικώς καλά. Είμαστε μεγάλο σόι και περνάμε καλά όταν είμαστε όλοι μαζί. Είναι όλοι πολύ ευχάριστοι και έχουν πλάκα, είμαστε το σόι καρτούν,πραγματικά. Τώρα υπάρχουν κάτι θειάδες που θα σχολιάσουν λίγο παραπάνω,αλλά γενικώς είμαστε πολύ καλά! Αχχ... μου έλειψαν άντε να ανέβω στο χωριό..

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη D_G
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,759 μηνύματα.

O D_G έγραψε στις 18:36, 11-11-11:

Τους φίλους τους διαλέγεις, τους συγγενείς όχι.
Προσωπικά η σχέση μου μαζί τους δεν είναι ούτε καλή, ούτε κακή, απλώς τυπική !

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη D_G : 11-11-11 στις 18:56. Αιτία: ορθ. λάθος
Παράθεση

IreneGr (Ειρήνη)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη IreneGr
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 547 μηνύματα.

H IreneGr έγραψε στις 18:52, 11-11-11:

Μακρυά και "αγαπημένοι" . Oύτε καν τα τυπικά δεν θέλω να έχω μαζί τους. Μπορεί να μην τους διάλεξα αλλά ακόμη και έτσι δεν τους θέλω στην ζωή μου και κανείς δεν μπορεί να το αλλάξει. Μόνο από την μεριά της μαμάς μου έχουμε πολύ καλές σχέσεις.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Effy18

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Effy18
H Effy18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 37 μηνύματα.

H Effy18 :) έγραψε στις 21:45, 23-11-11:

Τυχαίνει να είναι όλοι οι συγγενείς μου (μα όλοι όμως) από το ίδιο χωριό πράγμα πολύ κακό κατα τη γνώμη μου. Έχει μείνει το στοιχείο του κουτσομπολιού, αυτές οι μικροαστικές διχόνοιες μεταξύ τους. Δυστυχώς δεν μπορώ και να τους αποφύγω γιατί μένουμε στην ίδια γειτονιά... Και με τα ξαδέρφια μου (της νεας γενιάς) τις ίδιες σχέσεις έχουμε. Ο ένας επιβουλεύεται τον άλλο.

Παράθεση

Dogie (Ειρήνη)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Dogie
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,049 μηνύματα.

H Dogie έγραψε στις 22:13, 23-11-11:

Με κάποιους έχω καλές σχέσεις αλλά αυτοί είναι ελάχιστοι.

Οι περισσότεροι είναι «ότι να 'ναι»...

Μόνο τους φίλους μπορούμε να διαλέξουμε δυστυχώς...

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Καναδάς (Αμερική). Έχει γράψει 18,557 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 22:35, 23-11-11:

εγω με τους συγγενεις μου εχω πολυ καλες σχεσεις και χαιρομαι για αυτο

Παράθεση

Muxu Su

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Muxu Su
H Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,240 μηνύματα.

H Muxu Su έγραψε στις 22:49, 23-11-11:

εγω με τους δικους μου ολους εχω πολυ καλη σχεση!! και αυτο??? γιατι με λατρευουν!!!

Παράθεση

futurama

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη futurama
H futurama αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.

H futurama έγραψε στις 18:02, 25-11-11:

Έχω πολλούς συγγενείς Αθήνα και Σύδνει όποτε λόγω απόστασης έχουμε τις καλύτερες σχέσεις!! Αν βέβαια τους είχα κοντινότερα δεν ξέρω πως θα ήταν!

Παράθεση

Ξανθη Κυπραιου

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ξανθη Κυπραιου
H Ξανθη Κυπραιου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 96 μηνύματα.

H Ξανθη Κυπραιου έγραψε στις 08:29, 05-04-12:

Η συγγενείς είναι σημαντικό κομμάτι της ζωής μας. Αρκεί να συνειδητοποιούμε όταν κάνουμε δική μας οικογένεια ότι σε ένα γάμο αποφασίζουμε δύο και όχι πέντε-έξι.........
Είναι τραγικό όταν επεμβαίνουν στη ζωή σου (κουνιάδες, πεθερές...) γιατί...... λένε απλώς τη γνώμη τους!!!!!!! Δεν έχουν δικαίωμα?????????????????

Τότε μια συζυγική σχέση δηλητηριάζεται από την ........αγάπη(!!!) των συγγενών. Αδελφός είναι αυτός που δεν θα ζηλέψει τη χαρά σου και δεν θα σε "συμβουλεύσει" με στόχο τη δική του εξυπηρέτηση....... Με το πρόσχημα της "δεμένης οικογένειας" χρόνια μετά το γάμο υποβάλουν τις επιθυμίες τους στο σύζυγό μου και αυτός τις παρουσιάζει ως δικές του ιδέες...... Αποτέλεσμα να μην ξέρω τι από όλα όσα συζητάω μαζί του είναι δικιά του ιδέα ή επιθυμία. Πάντα καραδοκούν τα φαντάσματα των συγγενών.

Η ηρεμία της ζωής μας εξαρτάται από το πόσο ικανοποιημένες είναι οι δράκαινες της οικογένειας..... Με κρίνει μέσα από τα δικά τους μάτια και παράλληλα προσπαθεί να παρουσιάσει τα αρρωστημένα βιώματα του ως φυσιολογικά........

Αυτό είναι ένα χαρακτηριστικό παράδειγμα "αγαπημένων" συγγενών.......

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,635 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 12:24, 05-04-12:

Συγγενείς: εσείς τι σχέσεις έχετε;
ε νταξ, είχαμε τα πάνω και τα κάτω μας,
μα από τότε που δηλητηρίασα το απογευματινό τσάι, όλα ΟΚ.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,377 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 20:55, 05-04-12:

Ελάχιστες ως μηδαμινές, μόλις με 3-4 συγγενής έχω επικοινωνία και αυτό επειδή τους βλέπω από την οπτική της φιλίας-παρέας. Από νεαρή ηλικία ξέκοψα από οικογένεια τραπέζια και άλλες μαζώξεις. Τότε με ενοχλούσε η αναγκαιότητα για επίδειξη βαθμών, τώρα για το πότε θα τους εμφανίσω την ... μέλλουσα νύφη . Όπως και να έχει, μια ομοιότητα στο αίμα δεν το θεωρώ ικανό λόγο για τόση αδιακρισία.

11 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Anhur

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Anhur
Ο Anhur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Άνεργος/η . Έχει γράψει 52 μηνύματα.

O Anhur Ξέρεις τι είναι να είσαι καψούρης; έγραψε στις 11:36, 06-04-12:

Καμία απολύτως σχέση, να έχω το κεφάλι μου ήσυχο!

Παράθεση

steve391242 (Στέφανος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη steve391242
Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 125 μηνύματα.

O steve391242 Dare to walk the alleys of her mind? έγραψε στις 13:23, 06-04-12:

Και εγω ελαχιστες σχεσεις,λιγο μονο με τα ξαδερφια που τα βρισκουμε καπως καλυτερα αλλα και παλι σπανια...αν και η αληθεια ειναι θα ηθελα να ειχαμε καλες σχεσεις...Βεβαια με πατερα στρατιωτικο και τις μεταθεσεις του,οταν τους βλεπεις 2 βδομαδες το καλοκαιρι μονο δεν προλαβαινεις και να αναπτυξεις σχεση περα απο τις διαφορες που μπορει να εχετε.

Παράθεση

Panos__ (Πάνος)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Panos__
Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,774 μηνύματα.

O Panos__ is an avid observer of the human psyche έγραψε στις 23:25, 06-04-12:

Με εξαίρεση τα αδέρφια και τη σούπερ μαμ μου καθώς και 2 ξαδέρφια και μια θεία όλοι άλλοι δεν είμαι σίγουρος ότι ξέρουν καν σε ποιά πόλη της Βρετανίας ζώ.Βασικά δε ξέρω καν αν ξέρουν ότι είμαι εκτός Ελλάδας.Είχα δει στο άκυρο στο δρόμο στο κέντρο Αθήνα φέτος την πρώτη ξαδέρφη μου (είχα καμιά 12 χρόνια να την πετύχω,εκείνη με αναγνώρισε εντωμεταξύ ) και ο διάλογος πήγε κάπως έτσι.

Ξαδέρφη:Zώ εδώ και 6 χρόνια στη Θεσνίκη
Εγώ: Ναι ε ; Eγώ Λονδίνο πάνω απο δεκαετία
Ξαδέρφη : Aλήθεια,έλα ρε ; o θείος τι κάνει ;
Eγώ: Βλέπει τα ραδίκια ανάποδα εδώ και 2 χρονάκια

Παράθεση

Nattii

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nattii
H Nattii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 329 μηνύματα.

H Nattii Για ένα γενναίο πνεύμα δεν μπορεί ποτέ ν έγραψε στις 01:15, 18-04-12:

Όπως λέει και ο Σοπενχάουερ :Ευτυχισμένος είναι ο άνθρωπος που μπορεί μια για πάντα να αποφεύγει να έχει παρτίδες με μεγάλο αριθμό συγγενικών του όντων.

Παράθεση

Ρόζα Νέρα Flamingo

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ρόζα Νέρα Flamingo
H Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 709 μηνύματα.

H Ρόζα Νέρα Flamingo Κάθε σταυροδρόμι κρύβει μια ιντιφάντα έγραψε στις 01:43, 18-04-12:

με καποιους κραταω επαφη , με καποιους καθολου . και ειναι λογω αδιαφοριας και απο τις 2 πλευρες .

Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη g1wrg0s
Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 9,594 μηνύματα.

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε στις 08:10, 18-04-12:

αυτοι δεν εχουν καμια σχεση μαζι μου. Εγω προσπαθω να εχω καποια επαφη. Δεν μιλουσα με κανεναν κι αυτο διοτι οι γωνεις μου τα ειχαν κανει σκατα και ισως γι αυτο το λογο με εχει πιάσει ενα πεισμα να παω και να φτιαξω τις σχεσεις μου με το σόι.

Αν πραττω σωστα ή οχι θα το δουμε :~)

Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,948 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 12:52, 05-05-12:

Πονεμένη ιστορία και για μένα, αλλά από άλλη άποψη. Τα καλύτερα ξαδέρφια μου μετακόμισαν εδώ και καιρό σε νησί, οπότε οι κοντινότεροι συγγενείς μου φύγανε (δεν συμπεριλαμβάνω γονείς-αδέρφια-γιαγιά...εννοείται πως είμαστε καλά μαζί). Από την άλλη έχω τα άπειρα ξαδέρφια μακρυά πάλι και πολύ μεγαλύτερα από μένα (40+) οπότε εξ αρχής είναι δύσκολη η επικοινωνία μας.

Πάντως, γενικά δεν πιστεύω στις "υποχρεώσεις" προς συγγενείς. Επειδή έχουμε το "ίδιο" αίμα αυτό δεν σημαίνει πως θα κάνουμε και παρέα.

Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ψαραδέλλη
H Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,755 μηνύματα.

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 20:37, 09-07-12:

Μια σκηνη που μου φανηκε πολυ γελοια ηταν η εξης:

Εχω μια θεια η οποια γεννησε 3 παιδια.
Ενα κοριτσι, που τωρα ειναι 23 ετων.
Ενα αγορι, που τωρα ειναι 20 ετων.
Κι αλλο ενα αγορι που τωρα ειναι 14 ετων.

Ουτε καν ηξερα την υπαρξη τους.
Κατα καιρους ακουγα καποια νεα τους αλλα δεν εδινα σημασια.

Τωρα τελευταια τους επισκεφθηκαμε.
Φροντισα απο πριν να ενημερωθω ποιοι θα ειναι εκει που θα παμε.
Μου εξηγουν ποιοι θα ειναι και τι σχεση εχω εγω μαζι τους.
Οκ! Ευκαιρια να τους γνωρισω.

Φτανουμε, λοιπον, στο κτημα το οποιο ειχε παρα πολυ κοσμο.
Παππουδες, γιαγιαδες, θειοι, θειες, μωρα, γατια, σκυλια, ξαδερφια κτλ.

Ολους, φυσικα, τους ηξερα. Εκτος απο τα τρια αυτα παιδια.
Για την ακριβεια τα δυο αγορια μονο ηταν εκει. Το κοριτσι ελειπε.

Με τοσο κοσμο απο δω και απο κει δεν ετυχε κανεις να μας συστησει.
Προφανως θεωρουσαν δεδομενο οτι τους ηξερα.

Και αυτα απο την πλευρα τους ειμαι σιγουρη οτι θα σκεφτονταν τα ιδια.
Who the hell am I;

Περνουσε η ωρα και κανεις δεν εκανε τον κοπο να μας συστησει.
Ε ντροπη.
Θα παω να συστηθω μονη μου ως μεγαλυτερη κιολας.
Τι βλακειες ειναι αυτες.

Πιανω τον μικροτερο,ο οποιος εκεινη την ωρα επαιζε με το σκυλο του, του λεω ποια ειμαι και ποιανου ειμαι .
Ουτε ξερω αν καταλαβε τι του ειπα ή αν τον ενδιεφερε κιολας.
Τον ρωτησα τι ταξη παει, σχολιασα πως ειχε μαυρισει ετσι και τελικα καταληξαμε να μιλαμε για το σκυλο που ειχαμε μπροστα μας για καμποση ωρα.
Ενταξει, αγαπαει τα σκυλια. Σοι μου ειναι. Τσεκ.

Παω στον αλλον.
Αυτος καθοταν στο μπαλκονι και επινε φραπε μαζι με τους θειους μου καπνιζοντας ενα στριφτο τσιγαρο.

Μαζευω οσο κουραγιο ειχα για να σπασω την αμηχανια της στιγμης...και του λεω προτεινοντας παραλληλα το χερι μου για χειραψια.

-Γεια σου. Ειμαστε ξαδερφια.

Εκεινη την ωρα αισθανθηκα οτι ελεγε απο μεσα του "χεστηκα" αλλα εγω συνεχισα. Δεν πτοηθηκα.

-Δεν ετυχε να γνωριστουμε ποτε μιας και μενουμε μακρια.

-Ναι, ναι εκανε με ενα ξερο γελιο.

Πρεπει να ενθουσιαστηκε πολυ που με γνωρισε.

Αυτα ειπαμε μονο.

Μετα η κουβεντα γυρισε στους θειους μου, αφου αυτος ηταν τοσο λιγομιλητος ή ντροπαλος. Δεν ξερω τι απο τα δυο.

Γενικα το διημερο που βρεθηκα εκει δεν προλαβαμε να γνωριστουμε καλυτερα. Ειχε και πολυ κοσμο και χανομασταν στο πληθος.

Ευτυχως που ηταν και ο σκυλος και ειχαμε ενα κοινο σημειο αναφορας να ανταλλαζουμε και καμια κουβεντα.

Καναμε μια καλη αρχη, ομως!

Παράθεση

Ξανθη Κυπραιου

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Ξανθη Κυπραιου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 96 μηνύματα.

H Ξανθη Κυπραιου έγραψε στις 12:04, 18-07-12:

Τους συγγενείς τους φορτωνόμαστε από τη γέννηση ή τους παντρευόμαστε (προσφορά μαζί με το γαμπρό και όλο του το σόι....)

Τους πρώτους τους ανεχόμαστε μέχρι να μεγαλώσουμε και μετά πέφτει ξεκαθάρισμα..... π.χ. έναν ξάδερφο που μου έκανε τη ζωή δύσκολη στην παιδική ηλικία, τώρα έχω 10 χρόνια να τον δω και δεν μου λείπει καθόλου.......

Τους δεύτερους ........ τους παίρνεις πακέτο για το σπίτι...... ειδικά όταν παριστάνουν τη .....δεμένη οικογένεια και θέλουν να εμπλέκονται σε κάθε στιγμή της ζωής σου.....

Θέλεις να μετακομίσεις στην Αυστραλία και να ησυχάσεις, αλλά αναγκάζεσαι για μια ακόμη φορά να βρεθείς στο λάκκο με τα φίδια......

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 12:59, 18-07-12:

Εξαρτάται τον συγγενή ουσιαστικά. Με το σόι του πατέρα μου δεν έχω σχεδόν καμία σχέση (χωρισμένοι γονείς), με το σόι της μητέρας μαυ αγαπιόμαστε.
Όπως όπως μας φορτώνονται οι συγγενείς και μας επιβάλλονται, το ίδιο κάνουμε κι εμείς σ αυτούς. Κι εκείνοι το ίδιο μπορεί να νιώθουν για εμάς, το χει σκεφτεί αυτό ποτέ κανείς?

Μια συμβουλή μόνο θα δώσω, σε όλους, επειδή εγώ την έχω πατήσει.
Ποτέ μα ποτέ να μην δουλεύετε με συγγενείς.
Γιατί όταν θα θέλουν κάτι, θα σας λένε "Μα εγώ στο ζητάω, επειδή είσαι ξαδέλφη μου και πονάς για την επιχείρηση".
Αν πάλι νιώσετε εσείς κάπου αδικημένοι θα σας πουν "Μην μπλέκουμε τα οικογενειακά με τα επαγγελματικά. Εδω σε θέλω επαγγελματία!".

Επίσης αν τσαντιστείς με τους συγγενείς συναδέλφους, δεν μπορείς να τους βρίσεις, γιατί θα χαλάσουν οι σχέσεις...

Παράθεση

Νάγια Τ.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Νάγια Τ.
H Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,210 μηνύματα.

H Νάγια Τ. Κατά τον δαίμονα εαυτού ☤ έγραψε στις 13:05, 18-07-12:

Τα γνωστα,οταν κατεβαινεις στο χωριο μπροστα σου νταβαντουρι κ χαρα κ απο πισω σε θαβουν....
Νομιζω οτι ειναι συνηθες φαινομενο..
Βεβαια,τους συγγενεις α βαθμου τους αγαπω πολυ κ τους θελω κοντα μου,σε καθε σημαντικη στιγμη!!!

Παράθεση

Ξανθη Κυπραιου

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Ξανθη Κυπραιου έγραψε στις 13:16, 18-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Νάγια Τ.
Τα γνωστα,οταν κατεβαινεις στο χωριο μπροστα σου νταβαντουρι κ χαρα κ απο πισω σε θαβουν....
Νομιζω οτι ειναι συνηθες φαινομενο..
Πολύ σύνηθες!!!! Το χειρότερο είναι να το κάνουν και οι συγγενείς πρώτου βαθμού............ Και το πιο ψυχοφθόρο που υπάρχει, να αναγκάζεσαι να τους έχεις κοντά σου σε σημαντικές στιγμές και να παριστάνουν τους καλούς......

Παράθεση

Rainbow Blues

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Rainbow Blues
H Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Έμπορος . Έχει γράψει 233 μηνύματα.

H Rainbow Blues ... έγραψε στις 13:35, 18-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Ξανθη Κυπραιου
Πολύ σύνηθες!!!! Το χειρότερο είναι να το κάνουν και οι συγγενείς πρώτου βαθμού............ Και το πιο ψυχοφθόρο που υπάρχει, να αναγκάζεσαι να τους έχεις κοντά σου σε σημαντικές στιγμές και να παριστάνουν τους καλούς......
Ξέρω άκριβώς για τί πράγμα μιλάς... Το προηγούμενο καλοκαίρι στην βάφτιση του ανεψιού μου έβλεπα κάτι φάτσες κρεμασμένες στην εκκλησία (γιατί από την ζήλια τους ούτε να χαμογελάσουν δε μπορούν) και μόλις καταλάβαιναν οτι τους κοιτούσα πετούσαν ένα ψευτικο χαμόγελο.... αχ τί ωραία οικογενειακή στιγμή...

Ευτυχώς δε είναι όλοι οι συγγενείς μου έτσι...... Υπάρχουν και ισοροπημένοι άνθρωποι σ' αυτή την οικογένεια....

Παράθεση

Ξανθη Κυπραιου

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Ξανθη Κυπραιου έγραψε στις 15:50, 18-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Rainbow Blues
έβλεπα κάτι φάτσες κρεμασμένες στην εκκλησία (γιατί από την ζήλια τους ούτε να χαμογελάσουν δε μπορούν) και μόλις καταλάβαιναν οτι τους κοιτούσα πετούσαν ένα ψευτικο χαμόγελο.... αχ τί ωραία οικογενειακή στιγμή...

Ευτυχώς δε είναι όλοι οι συγγενείς μου έτσι...... Υπάρχουν και ισοροπημένοι άνθρωποι σ' αυτή την οικογένεια....

Για τέτοιες φάτσες το καλύτερο είναι να τριγυρνάς με μια φωτογραφική μηχανή, να κάνεις "κλικ" ......τη στιγμή που η ξυνίλα βρίσκεται στο μεγαλείο της και όταν ξαναβρεθείτε: -Να καλέ, έχω να σας δώσω κάτι φωτογραφίες

Το άδικο σ΄αυτές τις συγγενικές μαζώξεις είναι ότι δεν μπορούμε να απολαύσουμε την παρέα των καλών και ισοροπημένων..... Συνήθως λέμε: άσε εδώ δεν μπορούμε να μιλήσουμε . Θα τα πούμε στο τηλέφωνο!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ξανθη Κυπραιου : 18-07-12 στις 16:28.
Παράθεση

just smile!

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη just smile!
H just smile! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 235 μηνύματα.

H just smile! full of tears έγραψε στις 10:41, 10-08-12:

Οι συγγενεις ειναι μεγαλο φορτιο.Δενν ξερεις τι ειναι να εχεις κανονισει και δυο ωρες πριν βγεις να σου λενε οτι ερχεται ο θειος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1Λιγοι ειναι οι συγγενεις που δεν θα σου κανουν αδιακριτες ερωτησεις, που δεν θα εχουν μια ξυνιλα.Και το χειροτερο ειναι πως οταν πας να φυγεις παει το δακρυ κορομηλο.

Παράθεση

Darkness

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Darkness
H Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 1,367 μηνύματα.

H Darkness Για έγραψε στις 02:07, 17-08-12:

Για να λέμε και την αλήθεια τα πράγματα είναι ουδέτερα με όσους συγγενείς έρχομαι πιο συχνά σε επαφή. Όταν πάει κάποιος να εμπλακεί στη ζωή μου για να μάθει πράγματα και να επηρεάσει όσο μπορεί τον ξαποστέλνω αμέσως, πολύ εύκολα και χωρίς να το καταλάβει.

Παράθεση

chara9999

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη chara9999
H chara9999 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 67 μηνύματα.

H chara9999 έγραψε στις 17:31, 18-08-12:

Με τους συγγενεις δεν τα παω καθολου καλα!!! Τους βλέπω πολυ σπανια και οταν παω πηγαινω σηκωτή, γιατι δεν μπορω καθολου που καθονται και σχολιάζουν τα πάντα και εσυ πρεπει να συζητάς μαζί τους..!!! Καθε φορα που τους βλέπω περιμένω την ωρα για να φυγω... ανετα νιώθω μονο με τις φίλες μου!!!

Παράθεση

Βλα (Βλαδίμηρος)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Βλα
Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 831 μηνύματα.

O Βλα Η κόλαση, λοιπόν, είναι η πατρίδα μας. έγραψε στις 18:52, 18-08-12:

Τους περισσότερους τους συμπαθώ, αλλά είναι κάποιοι που θα ήθελα να τους φτύνω στη μούρη!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    MariaRocketQuee

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους