Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,107 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,308 μηνύματα σε 74,663 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Το δικό σου ταλέντο είναι...

άντζυ

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη άντζυ
H άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 475 μηνύματα.

H άντζυ εσύ, εσύ ότι μισώ, εσύ ότι γυρεύω.! ! ! έγραψε στις 15:15, 12-09-12:

Λένε πως όλοι μα όλοι οι άνθρωποι έχουν και από ένα ταλέντο..Πως όλοι μπορούν να κάνουν κάτι τόσο καλά ώστε να μπορούν να ξεχωρίσουν σε αυτόν τον τομέα...
Εσείς τι πιστεύετε.? Έχετε κάποιο ταλέντο.? Κάτι στο οποίο να ξεχωρίζετε.? (δεν είναι ανάγκη να το αναγνωρίζουν όλοι σαν ταλέντο..) Και πως το ανακαλύψατε.?
Μπορεί να είναι οτιδήποτε..Από τέχνες όπως μουσική,χορός,ζωγραφική,μαγειρική, ή κάποιο άθλημα, είτε συνηθισμένο είτε extreme sports, μπορεί να είναι και επιστήμη όπως υπολογιστές ή φυσική, ή ακόμα και κάτι άσχετο,π.χ. να κάνετε τέλειους κύκλους χωρίς διαβήτη..!! Ότι μπορεί να φανταστεί κανείς..!!(Συγγνώμη που έχω παραλείψει πολλά,πολλά,πολλά άλλα)Πάρτε και μία γεύση

Περιμένω απόψεις..!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 15:18, 12-09-12:

Κάτι που το θεωρώ "ταλέντο" σε μένα είναι ότι μπορώ μέσω σειράς συνειρμών να συνδέσω κάτι με οτιδήποτε άλλο. Αυτό βέβαια σημαίνει ότι έχω το ελάττωμα να μην μπορώ να συγκεντρωθώ σε ένα πράγμα για πολλή ώρα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 15:32, 12-09-12:

Πιστεύω πως έχω ταλέντο στη μαγειρική, και στην εκμάθηση ξένων γλωσσών.
Μπορώ να μάθω μια ξένη γλώσσα πολύ γρήγορα, με ελάχιστα μαθήματα.

Από την άλλη δεν έχω καθόλου προσανατολισμό.
Δεν ξέρω πως να πάω από το ένα μέρος στο άλλο χωρίς να χαθώ..

(Οπότε αν τα συνδυάσω όλα αυτά βγαίνει αυτό.. Προχωράω πηγαίνοντας κάπου, φυσικά χάνομαι, όμως εκεί που ψάχνω, συναντάω έναν Πακιστανό, ο οποίος μου μαθαίνει τη γλώσσα, κι εγώ με τη σειρά μου για να τον ευχαριστήσω του φτιάχνω ένα παστίτσιο!)

13 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

αορ (the less you know,the better it is....)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη αορ
Ο the less you know,the better it is.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 109 μηνύματα.

O αορ Καλως Ορισατε έγραψε στις 15:44, 12-09-12:

Θεωρώ οτι εχω ταλεντο στον αθλητισμό γενικά!επίσης νομίζω οτι μπορώ να μεταφέρω ευκολα τα αισθήματα μου σε καποιον μεσα απο τα κείμενα π γραφω.Βέβαια και στις 2 περιπτώσεις ειμαι καλύτερος απο τα υπόλοιπα π μπορώ να κάνω,οχι τπτ το ιδιαίτερο γενικά.

Δεν ημουν ποτε καλός στη ζωγραφική,τυρρανία μιας ζωης στ χημεία και δυσκολα μπορώ ΠΛΕΟΝ να εμπιστεύμαι

υ.γ πφφφφ

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 15:56, 12-09-12:

Το ταλέντο μου είναι ότι δεν έχω ταλέντο.

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

hack3r

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη hack3r
Ο hack3r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,551 μηνύματα.

O hack3r έγραψε στις 16:18, 12-09-12:

Μπορώ να μιμηθώ αγριεμένη γάτα (γαμάει το βράδυ σε ελεύθερο camping)

Περνάω το πόδι μου πάνω απ'το κεφάλι

Αντέχω σε μεγάλες θερμοκρασίες 45+

Μπορώ να πιω ένα μεγάλο μπουκάλι νερό με τη μία

Γυρνάω τα βλέφαρα ανάποδα

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 12,202 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 16:26, 12-09-12:

Μπορώ να τραβήξω 2 τελείως παράλληλες ευθείες χωρίς χάρακα και να κάνω σχεδόν τέλειο κύκλο χωρίς διαβήτη.
Βέβαια λένε ότι όποιος τα κάνει αυτά έχει τάσεις ψυχοπαθούς, ας ελπίσουμε ότι σε μένα θα παραμείνουν σε λανθάνουσα κατάσταση αν ισχύει.

12 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Drama Prinzessin

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Drama Prinzessin
H Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,309 μηνύματα.

H Drama Prinzessin έγραψε στις 17:03, 12-09-12:

Μπορώ να μπω πολύύύ εύκολα, χωρίς μεγάλη προσπάθεια, στην θέση (όποια κι αν είναι αυτή) του άλλου και να καταλάβω πως νιώθει.
Γι' αυτό εξάλλου όλες οι φίλες μου έρχονται και ζητάνε από 'μένα συμβουλές.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Polymnia

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Polymnia
H Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 766 μηνύματα.

H Polymnia έγραψε στις 17:56, 12-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Ξεχασμένος
Αντέχω σε μεγάλες θερμοκρασίες 45+
θερμόφιλος οργανισμός

Γυρνάω τα βλέφαρα ανάποδα
Ο Χριστός και Παναγία !

υγ. Ταλέντο;; δε ξέρω,ίσως οτι ζωγραφίζω και οτι έχω μεταδοτική ικανότητα πχ όταν εξηγώ κάποιο μάθημα σε οποιονδήποτε(αδέλφια,συμμαθητές)

τώρα θυμήθηκα το τραγούδι της Κοκκίνου ..το ''έχεις μεγάλο ταλέντο στα χείλη ''

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 18:32, 12-09-12:

Πιστευω πως οντως καθε ανθρωπος εχει ταλεντο σε κατι, το δυσκολο ομως ειναι να ανακαληψει το τι!
Και δεν αναφερομαι σε μικροπραγματα οπως πχ το να γυρνας τα βλεφαρα αναποδα που ανεφερε ο Ξεχασμενος, ειναι και αυτο ταλεντο βεβαια, αλλα εγω αναφερομαι περισσοτερο στις δεξιοτιτες που εχουν καποιον σημαντικο αντικτυπο στην ζωη μας, τα βλεφαρα δεν νομιζω πως μπορουν να προσφερουν και πολλα, αν και ειναι κατι ενδιαφερων.
Μικροταλεντα ολοι εχουμε, εχουμε ομως και ταλεντα με μεγαλητερη βαρυτιτα, τα οποια αλλοι τα ανακαλυπτουν απο νωρις και τα εκμεταλευονται, αλλοι αν και τα εχουν εντοπισει δεν τους δινουν την απαρετιτη προσοχη ενω αλλοι δεν προλαβενουν να τα βρουν κατα την διαρκεια της ζωης τους!

Παράθεση

Ρόζα Νέρα Flamingo

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ρόζα Νέρα Flamingo
H Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 709 μηνύματα.

H Ρόζα Νέρα Flamingo Κάθε σταυροδρόμι κρύβει μια ιντιφάντα έγραψε στις 19:17, 12-09-12:

Ισχυει ολοι εχουν καποιο ταλεντο , πολλοι ομως δεν το ανακαλυπτουν ποτε .
@γκιλντα
γαμησετα αυτο με τον προσανατολισμο το χω και εγω
χανομαι πανευκολα
και παντα παω απο τις πιο μεγαλες διαδρομες αντι απο τις πιο συντομες...τραγικο.

Παράθεση

Γιώργος Mt (Heihachi Mishima)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος Mt
Ο Heihachi Mishima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 165 μηνύματα.

O Γιώργος Mt MI6 έγραψε στις 19:26, 12-09-12:

-Μπορώ να θυμάμαι πολλά πρόσωπα,ονόματα και αριθμούς (τηλέφωνα,ποσότητες κλπ) για πολύ καιρό.

-Μπορώ να διαβάζω ένα κείμενο ανάποδα,αντίστροφα,αντιθετοαντίστροφα,με καθρεπτισμό και ό,τι άλλο μπορεί κανείς να φανταστεί.

-Γράφω και με τα δυο χέρια. (Εξηγώ σ'άλλο thread πως προέκυψε αυτό . )

-Μπορώ να ψυχολογήσω τους άλλους με μια ματιά.

Παράθεση

hack3r

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη hack3r
Ο hack3r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,551 μηνύματα.

O hack3r έγραψε στις 19:45, 12-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
τα βλεφαρα δεν νομιζω πως μπορουν να προσφερουν και πολλα,
τι λες αν θα έχω πάντα ένα πιατο φαί τόσα freak shows υπάρχουν

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

άντζυ

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη άντζυ
H άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 475 μηνύματα.

H άντζυ εσύ, εσύ ότι μισώ, εσύ ότι γυρεύω.! ! ! έγραψε στις 20:44, 12-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από _Evangeline_
Μπορώ να τραβήξω 2 τελείως παράλληλες ευθείες χωρίς χάρακα και να κάνω σχεδόν τέλειο κύκλο χωρίς διαβήτη.
Αυτό το έβαλα στο αρχικό post γιατί το ένανε ο καθηγητής μου της φυσικής στο φροντιστήριο, και μάλιστα κοίταζε εμάς και όχι τον πίνακα όταν το έκανε..!! Θεός.!
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Πιστευω πως οντως καθε ανθρωπος εχει ταλεντο σε κατι, το δυσκολο ομως ειναι να ανακαληψει το τι!
Αχ φίλε μου αυτό είναι το κυριότερο..! Και θέλω να μου λέτε όταν αναφέρεστε σε δεξιότητες πως τις ανακαλύψατε..!!
Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος Mt
-Γράφω και με τα δυο χέρια
Χρήσιμο!!(αν χτυπήσεις το ένα έχεις καβάτζα το άλλο..!!)

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

@nn@

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη @nn@
H @nn@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 58 μηνύματα.

H @nn@ έγραψε στις 21:46, 12-09-12:

-Μπορώ να θυμάμαι πολλά πρόσωπα,ονόματα και αριθμούς (τηλέφωνα,ποσότητες κλπ) για πολύ καιρό.

-Μπορώ να διαβάζω ένα κείμενο ανάποδα,αντίστροφα,αντιθετοαντίστροφα,με καθρεπτισμό και ό,τι άλλο μπορεί κανείς να φανταστεί.

Πολύ θα ήθελα να έχω αυτές τις ικανότητες!!!!!!!!!!!

Παράθεση

Δραστήριο Μέλος

Ο Heihachi Mishima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 165 μηνύματα.

O Γιώργος Mt MI6 έγραψε στις 21:48, 12-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από @nn@
Πολύ θα ήθελα να έχω αυτές τις ικανότητες!!!!!!!!!!!
H πρώτη δε βγαίνει πάντα σε καλό να ξέρεις.
Όπως και να'χει,μπορώ να πω πως είναι χρήσιμα ταλέντα.

Παράθεση

MissKit (Bastet 1/3 ΜΕΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη MissKit
H Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,160 μηνύματα.

H MissKit έγραψε στις 21:51, 12-09-12:

Ξέχασες ένα ακόμη ταλέντο συναφές με το παραπάνω. Βρίσκεις εύκολα ποιος κρύβεται πίσω από το nickname.

Παράθεση

Δραστήριο Μέλος

O Γιώργος Mt MI6 έγραψε στις 21:52, 12-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από MissKit
Ξέχασες ένα ακόμη ταλέντο συναφές με το παραπάνω. Βρίσκεις εύκολα ποιος κρύβεται πίσω από το nickname.
Xμ,πότε έγινε κάτι τέτοιο;

Παράθεση

MissKit (Bastet 1/3 ΜΕΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη MissKit
H Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,160 μηνύματα.

H MissKit έγραψε στις 21:54, 12-09-12:

Xμ,πότε έγινε κάτι τέτοιο;
*τσεκάρει αν όντως απευθύνεται στο σωστό άτομο*
. . .
Ναι, εσύ το είχες πει πως είναι όλοι όπως τους φαντάζεσαι.

Παράθεση

Δραστήριο Μέλος

O Γιώργος Mt MI6 έγραψε στις 21:56, 12-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από MissKit
*τσεκάρει αν όντως απευθύνεται στο σωστό άτομο*
. . .
Ναι, εσύ το είχες πει πως είναι όλοι όπως τους φαντάζεσαι.
Ααα,επειδή πίστεψα πως μιλούσες για συγκεκριμένο παράδειγμα.
Ναι,δίκιο έχεις. Μπορώ να πέσω με μεγάλη ακρίβεια μέσα στην εμφάνιση του ατόμου που μιλάω. Εντάξει,αυτό θα το έλεγα διαίσθηση.

Παράθεση

φρι

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη φρι
H φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 1,297 μηνύματα.

H φρι σκέφτομαι άρα πεινάω. έγραψε στις 21:58, 12-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από άντζυ

Χρήσιμο!!(αν χτυπήσεις το ένα έχεις καβάτζα το άλλο..!!)
ατυχια ειναι αυτο! οχι χρησιμο

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 22:32, 12-09-12:

μιας και τα συζητάμε

- Δεν μπορώ να θυμάμαι πρόσωπα. Ούτε ονόματα.
Με χαιρετα ενας τις προαλλες και με ρωτάει πότε θα περάσω απο τη δουλειά του.
Ε του λεω, θα περασω, εκει δουλευει ο φιλος μου ο γιωργος. Και τι μου λεει;
"εγώ ειμαι ο γιωργος!!!"
....

Ειδικά αριθμούς. Δεν μπορώ καν να θυμάμαι σε ποιο νουμερο οδού μένω. Αφου για να βρω το σπίτι μου,
κάνω βόλτα τρεις παράλληλες οδούς.

....

- Δεν μπορω να κατσω να διαβάσω κείμενο με πάνω απο τρείς λέξεις, άντε πέντε.
Και το πως διαβαζω ειναι καπως παραξενο. Τα βλεφαρα μου βαραίνουν στο πρώτο γράμμα και είμαι σχεδόν κοιμισμένος στα μισά της λέξης.

....

- Εχω πρόβλημα να γράψω. Λες και το χερι μου και το μολύβι είναι ορκισμένοι εχθροί.
Μεχρι και στο προπατζίδικο λέω στους αλλους τι να μου γράψουν.

....

- Δεν μπορώ να ψυχολογήσω τους άλλους ούτε με σφαίρες.
Μια φορά ρώτησα έναν που είναι ο οδός Γερανίου, πριν καταλάβω
ότι ήταν ξαπλα στο δρόμο,
τέζα από τη πρέζα. :ρ

19 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

φρι

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη φρι
H φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 1,297 μηνύματα.

H φρι σκέφτομαι άρα πεινάω. έγραψε στις 22:36, 12-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes

Δεν μπορώ καν να θυμάμαι σε ποιο νουμερο οδού μένω.
.λολ

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη φρι : 12-09-12 στις 22:47.
Παράθεση

Δραστήριο Μέλος

O Γιώργος Mt MI6 έγραψε στις 22:38, 12-09-12:

μιας και τα συζητάμε

"εγώ ειμαι ο γιωργος!!!"
....

Ειδικά αριθμούς. Δεν μπορώ καν να θυμάμαι σε ποιο νουμερο οδού μένω.
Σου'χω λύση στο πρόβλημα μνήμης σου. http://farm4.static.flickr.com/3479/...bf3c6e7487.jpg

Παράθεση

shark.0wNz (Jimakos R)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη shark.0wNz
Ο Jimakos R αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 173 μηνύματα.

O shark.0wNz mechanic έγραψε στις 22:42, 12-09-12:

ταλέντο..χμμ τι δύσκολη λέξη..ναι δύσκολη να την κατανοήσει κάποιος..έχουμε οδηγηθεί στο να πιστεύουμε ότι γεννιέσαι με χαρίσματα..αν είναι δυνατόν! να σας πω την ιστορία μου; όχι δεν θα σας τι πω δεν σας ενδιαφέρει..αλλά ρε παιδιά αυτό που πιστεύω εγώ και νομίζω ότι όλοι το καταλαβαίνουν αργά ή γρήγορα είναι ότι "είσαι,ότι δουλεύεις".και ο καθένας το παίρνει όπως θέλει.δεν έχει να κάνει με το χρόνο που επενδύεις σε ένα αντικείμενο έχει να κάνει με τον τρόπο που δουλεύεις..όλοι,έλληνες ,αλβανοί,πακιστανοί,άγγλοι,γάλλοι,πορτογάλοι, η ίδια κοψιά είμαστε..από εκεί και πέρα είναι όλα επιλογές..βοηθάς την κοινωνία να λειτουργήσει και αυτή σε βοηθάει πίσω..το μόνο πράγμα που είμαστε υποχρεωμένοι να κάναμε είναι να αναπνέουμε..όλα τα άλλα είναι επιλογές..επιλογές..

Παράθεση

antwwwnis (Αντωωωνης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη antwwwnis
Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,154 μηνύματα.

O antwwwnis ,αφού έκανε διατάσεις στα δάχτυλα του, έγραψε στις 22:44, 12-09-12:

Θα πω τα σωματικά μου ταλέντα (όχι όλα) :
Κουνάω τα αυτιά μου, πάνω κάτω.
Κουνάω τη μύτη μου, προς τα δεξιά.
Κάνω κύμα με την κοιλιά μου.
Επίσης έχω επιδέξια δάχτυλα.

Παράθεση

φρι

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη φρι

H φρι σκέφτομαι άρα πεινάω. έγραψε στις 22:46, 12-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από antwwwnis
.
?

belly dancing?

Παράθεση

antwwwnis (Αντωωωνης)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,154 μηνύματα.

O antwwwnis ,αφού έκανε διατάσεις στα δάχτυλα του, έγραψε στις 22:49, 12-09-12:

Ενώ είμαι ακίνητος, μπορώ να διεγείρω τους κοιλιακούς μου μύες με τη σειρά, ωστε να δημιουργείται κύμα κοιλιάς

Παράθεση

Polymnia

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Polymnia
H Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 766 μηνύματα.

H Polymnia έγραψε στις 22:51, 12-09-12:

μπέλι ντάνσινγκ γιούχουυυυυυυυυυυυυ

Παράθεση

antwwwnis (Αντωωωνης)

Διακεκριμένο μέλος

O antwwwnis ,αφού έκανε διατάσεις στα δάχτυλα του, έγραψε στις 22:51, 12-09-12:

Όλοι έχουμε κοιλιακούς μύες, απλά σε κάποιους όπως εμένα είναι ντροπαλοί και δε φαίνονται.

Παράθεση

φρι

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη φρι

H φρι σκέφτομαι άρα πεινάω. έγραψε στις 22:51, 12-09-12:

Όλοι έχουμε κοιλιακούς μύες, απλά σε κάποιους όπως εμένα είναι ντροπαλοί και δε φαίνονται.
εμενα δε φαινονται επειδη ειναι ντροπαλοι
αλλα επειδη.....
.........αγαπανε το φαγητο

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη φρι : 12-09-12 στις 23:02.
Παράθεση

antwwwnis (Αντωωωνης)

Διακεκριμένο μέλος

O antwwwnis ,αφού έκανε διατάσεις στα δάχτυλα του, έγραψε στις 22:54, 12-09-12:

Να, βρήκα ομοιοπαθείς!

Παράθεση

DrHouse (intelligentsia)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrHouse
Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Λέκτορας . Έχει γράψει 3,370 μηνύματα.

O DrHouse Ψάξε με,θα με βρείς στους εφτιάλτες σου. έγραψε στις 23:08, 12-09-12:

Μπορω να ψυχολογησω το εσωρουχο καθε γυναικας.

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 09:20, 13-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Ρόζα Νέρα Flamingo
Ισχυει ολοι εχουν καποιο ταλεντο , πολλοι ομως δεν το ανακαλυπτουν ποτε .
@γκιλντα
γαμησετα αυτο με τον προσανατολισμο το χω και εγω
χανομαι πανευκολα
και παντα παω απο τις πιο μεγαλες διαδρομες αντι απο τις πιο συντομες...τραγικο.
Βρήκα τη λύση στο πρόβλημά μας. Ένα GPS.
Σοβαρά τώρα, έχω πρόβλημα. Είμαι σε ταβέρνα, πάω στην τουαλέτα, και μετά ψάχνω σε όλο το μαγαζί να βρω το τραπέζι μας.

Χρήσιμα ακούγονται τα πρώτα. Το ότι μπορείς να ψυχολογήσεις τους άλλους με μια ματιά, μου ακούγεται κάπως.. Δεν μπορείς να το επιβεβαιώσεις ότι τους ψυχολογείς σωστά. Ακόμα κι αν τους γνωρίσεις και γίνετε φίλοι, ποτέ δεν ξέρεις τι συμβαίνει στο ασυνείδητο του άλλου.

Αρχική Δημοσίευση από άντζυ
Αυτό το έβαλα στο αρχικό post γιατί το ένανε ο καθηγητής μου της φυσικής στο φροντιστήριο, και μάλιστα κοίταζε εμάς και όχι τον πίνακα όταν το έκανε..!! Θεός.!

Αχ φίλε μου αυτό είναι το κυριότερο..! Και θέλω να μου λέτε όταν αναφέρεστε σε δεξιότητες πως τις ανακαλύψατε..!!
Εγώ αυτό με τις ξένες γλώσσες το ανακάλυψα ως εξής. Έβλεπα μία Ιταλική ταινία, έβλεπα και μια δεύτερη, και στο τέλος μπορούσα να κάνω βασικές συνεννοήσεις στα Ιταλικά. Το ίδιο και σε άλλες γλώσσες. Αυτό από μικρό παιδάκι. Μετά στο φροντιστήριο των Αγγλικών φώναξαν και τη μαμά μου και της είπαν οτι έχω μια κλίση.
Το ότι χάνομαι εύκολα το ανακάλυψα πανεύκολα. Ποτέ δεν βρήκα το δρόμο...!!!!

μιας και τα συζητάμε

"εγώ ειμαι ο γιωργος!!!"
....

Ειδικά αριθμούς. Δεν μπορώ καν να θυμάμαι σε ποιο νουμερο οδού μένω. Αφου για να βρω το σπίτι μου,
κάνω βόλτα τρεις παράλληλες οδούς.

....

- Δεν μπορω να κατσω να διαβάσω κείμενο με πάνω απο τρείς λέξεις, άντε πέντε.
Και το πως διαβαζω ειναι καπως παραξενο. Τα βλεφαρα μου βαραίνουν στο πρώτο γράμμα και είμαι σχεδόν κοιμισμένος στα μισά της λέξης.

....

- Εχω πρόβλημα να γράψω. Λες και το χερι μου και το μολύβι είναι ορκισμένοι εχθροί.
Μεχρι και στο προπατζίδικο λέω στους αλλους τι να μου γράψουν.

....

- Δεν μπορώ να ψυχολογήσω τους άλλους ούτε με σφαίρες.
Μια φορά ρώτησα έναν που είναι ο οδός Γερανίου, πριν καταλάβω
ότι ήταν ξαπλα στο δρόμο,
τέζα από τη πρέζα. :ρ
Αχ βρε Ρεμπεσκέ, ειδικά στο σημείο με το φίλο σου το Γιώργο, πολύ γέλασα

Αρχική Δημοσίευση από DrHouse
Μπορω να ψυχολογησω το εσωρουχο καθε γυναικας.
Ότι να ναι..

Παράθεση

McConkey

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη McConkey
Ο McConkey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 180 μηνύματα.

O McConkey έγραψε στις 09:44, 13-09-12:

Πιστεύω ότι το ταλέντρο παίζει μικρό ρόλο τ περισσότερο παίζει η εξάσκηση και η προσπάθεια. Αν βάλεις έναν ατάλαντο από τα 5 του σε ωδείο ίσως εξελιχθεί σε καλό επαγγελματία, αν βαλεις ομως έναν με ταλέντο σε ένα χωριό της Αφρικής πιθανότατα δε θα κάνει τίποτα στο ταλέντο του (αν π.χ. το ταλέντρο είναι η μουσική)

Παράθεση

Δραστήριο Μέλος

O Γιώργος Mt MI6 έγραψε στις 10:21, 13-09-12:

Gilda,εννοούσα πως με μια ματιά μπορώ να καταλάβω τι αισθάνεται κάποιος,αν κρύβει κάτι κλπ.Όχι ότι καταλαβαίνω αμέσως την προσωπικότητα του,σαν να τον ήξερα χρόνια.

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 10:37, 13-09-12:

Και πάλι βρε Γιώργο. Δεν μπορείς να το επιβεβαιώσεις. Νομίζω οι περισσότεροι το χουμε αυτό, μια διαίσθηση, αυτό που λέμε "αυτός δεν μου έκατσε καλά, κάτι δεν μου αρέσει". Όμως και πάλι, είναι θεωρίες. Μπορεί ακόμα και ο ίδιος ο άνθρωπος που ψυχολογείς να παραδέχεται ότι ισχύει αυτό που "ψυχολόγησες", μόνο και μόνο επειδή θέλει να σε αποφύγει.

Παράδειγμα.
Χθες ένας άνθρωπος που ψιλοβαριέμαι να μιλάω, με είδε στο γραφείο και μου είπε "Μελαγχολική σήμερα?". Η αλήθεια είναι ότι χθες εγώ πέταγα απ τη χαρά μου, αλλά προσπαθούσα να είμαι κάπως συγκρατημένη στη δουλειά. Ε για να μην μου μιλάει κι άλλο, του είπα "Ναι, κάτι δικό μου". Ε και έφυγε, αυτό που ήθελα να επιτύχω.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gilda : 13-09-12 στις 10:58.
Παράθεση

Δραστήριο Μέλος

O Γιώργος Mt MI6 έγραψε στις 10:43, 13-09-12:

Καλά υπάρχουν και εξαιρέσεις,αυτές που αναφέρεις.Εγώ μιλάω γενικά.Και προφανώς δεν αναφέρω παραπάνω ότι σε όλα πέφτω μέσα.Απλά το έβαλα σαν ταλέντο γιατί μου το λένε οι περισσότεροι όταν αναλύουμε καταστάσεις και προβλήματα.Είμαι για πολλούς ο προσωπικός ψυχολόγος. Αδικούμαι στο Πολυτεχνείο.

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 10:57, 13-09-12:

Καλά υπάρχουν και εξαιρέσεις,αυτές που αναφέρεις.Εγώ μιλάω γενικά.Και προφανώς δεν αναφέρω παραπάνω ότι σε όλα πέφτω μέσα.Απλά το έβαλα σαν ταλέντο γιατί μου το λένε οι περισσότεροι όταν αναλύουμε καταστάσεις και προβλήματα.Είμαι για πολλούς ο προσωπικός ψυχολόγος. Αδικούμαι στο Πολυτεχνείο.
Ίσως μια μετεγγραφή στην Πάντειο, στο τμήμα ψυχολογίας?

Παράθεση

Δραστήριο Μέλος

O Γιώργος Mt MI6 έγραψε στις 10:59, 13-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Gilda
Ίσως μια μετεγγραφή στην Πάντειο, στο τμήμα ψυχολογίας?
Τώρα που συνήθισα ; Με τίποτα. (btw,έχεις πολύ ωραίο avatar. )

Παράθεση

dimitris001 (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη dimitris001
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,167 μηνύματα.

O dimitris001 έγραψε στις 11:37, 13-09-12:

Ταλέντα....???
Να θυμηθώ......
.............ααααααααα.....ναι οριστε μερικα...
  1. Έχω ταλέντο στη ζωγραφικη
  2. Προσανατολίζομαι παρα πολυ γρηγορα και ευκολα...δν εχει τυχει να χαθω ακομα και σε αγνωστη πολη.....(βέβαια αυτο εχει και το αρνητικο του...γιατι οταν παω σε καποιο δωματιο πχ στην αποθηκη ενος διαμερισματος που δν εχει παραθυρο....και δυσκολευομαι να προσανατολιστω δν μπορω να ησυχασω/ηρεμησω)
  3. έχω μια ταση(όχι τα volt) στα μαθηματικα και κυριως στους γρυφους και την γεωμετρια.....ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ για γεωμετρια
  4. Θυμαμαι Ο,ΤΙ εχει σχεση με ονοματα, καταστασεις, πρόσωπα, αριθμους τηλεφωνων, διευθυνσεις, ΑΦΜ, πινακιδες αυτοκινητων και ημερομηνιες γεγονοτων/γεννησεων.....παρα ταυτα η ιστορια ηταν το χειροτερο μου μαθημα
  5. εχω ταλεντο στην μαγειρικη και ζαχαροπλαστικη......μου αρεζε απο μικρος να ασχολουμαι και εχω μαθει πλεον να φτιαχνω και δικες μου συνταγες και να αλλαζω πολλες φορες τις δοσολογιες στις συνταγες των άλλων οπου εχω αντιρρηση
Νομιζω αυτα...αν θυμηθω κατι αλλο θα συμπληρωσω.....

Παράθεση

φρι

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη φρι

H φρι σκέφτομαι άρα πεινάω. έγραψε στις 11:54, 13-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από dimitris001
εχω ταλεντο στην μαγειρικη και ζαχαροπλαστικη.....
παίρνα και απο 'δω.

Παράθεση

~Melania~ (Insomnia ♥)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ~Melania~
H Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,784 μηνύματα.

H ~Melania~ ஜீBelieve me when I say...I loυe yoυ... έγραψε στις 12:09, 13-09-12:

Ταλέντοοο...?? Χμμμ

-Έχω ταλέντο στη ζωγραφική και στη μουσική.
-Μπορώ να ψυχολογήσω υπερβολικά εύκολα ένα άτομο και να προβλέψω τις αντιδράσεις του. Επίσης -κυρίως στα κοντινά μου άτομα και γενικά σε όσους γνωρίζω- καταλαβαίνω πάντα τι σκέφτονται. Κι αυτό είναι το μεγαλύτερο ταλέντο μου
-Μπορώ να κρατώ πολύ ώρα την αναπνοή μου
-Διαβάζω πολύ γρήγορα!

Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Θάλεια
H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε στις 12:29, 13-09-12:

a. Ψυχολογώ τους ανθρώπους από την αρχή.
b. Δεν ξεχνάω ονόματα και φάτσες.

Κανένα άλλο άξιο ταλέντο δεν έχω.

Παράθεση

Tina Winchester

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Tina Winchester
H Tina Winchester αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 23 μηνύματα.

H Tina Winchester έγραψε στις 14:26, 13-09-12:

Κοπελιά εκτός από κοινό όνομα έχουμε και κοινό ''τα΄λέντο''.Τ πάντα για μένα είναι ένας ΤΕΡΆΣΤΙΟ καρτούν.Είμαι στην τάξη και σκέφτομαι τους καθηγητές μου με τεράστια κεφάλια και μικρά σώματα.Όταν είμαι με φίλους σκέφτομαι πράγματα που ειπώθηκαν ή έγιναν προ χριστού,με μιά λέξη έχουν έρθει στο μυαλό μου άπειρα άσχετα πράγματα.Ώρες-'ωρες θα ήθελα να μην σκεφτόμουν τίποτα!

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 14:29, 13-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Tina Winchester
Κοπελιά εκτός από κοινό όνομα έχουμε και κοινό ''τα΄λέντο''.Τ πάντα για μένα είναι ένας ΤΕΡΆΣΤΙΟ καρτούν.Είμαι στην τάξη και σκέφτομαι τους καθηγητές μου με τεράστια κεφάλια και μικρά σώματα.Όταν είμαι με φίλους σκέφτομαι πράγματα που ειπώθηκαν ή έγιναν προ χριστού,με μιά λέξη έχουν έρθει στο μυαλό μου άπειρα άσχετα πράγματα.Ώρες-'ωρες θα ήθελα να μην σκεφτόμουν τίποτα!
Σε ποια απευθύνεσαι???

Παράθεση

Tina Winchester

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Tina Winchester
H Tina Winchester αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 23 μηνύματα.

H Tina Winchester έγραψε στις 21:37, 13-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Gilda
Σε ποια απευθύνεσαι???
Ναι δίκιο έχεις νίμιζα ότι το είχα κάνει!Στην
christinelle!

Παράθεση

Δραστήριο Μέλος

O Γιώργος Mt MI6 έγραψε στις 10:30, 14-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Θάλεια
a. Ψυχολογώ τους ανθρώπους από την αρχή.
b. Δεν ξεχνάω ονόματα και φάτσες.

Κανένα άλλο άξιο ταλέντο δεν έχω.
Και 2ος Sheldon στην παρέα!

Μια χαρά ταλέντα είναι.

Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Θάλεια
H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε στις 10:40, 14-09-12:

Και 2ος Sheldon στην παρέα!

Μια χαρά ταλέντα είναι.
Aχ το μωρούλι. Το ξέρω ότι ταιριάζουμε!

Παράθεση

Joaquín (Йоаким)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Joaquín
Ο Йоаким αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Joaquín ---------------------------------------- έγραψε στις 11:10, 14-09-12:

Ένα από τα ταλέντα μου είναι να ρίχνω τις γυναίκες με την πρώτη ματιά.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    natasa123

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους