Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,074 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,655 μηνύματα σε 74,624 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Το δικό σου ταλέντο είναι...

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Alireza
H Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 974 μηνύματα.

H Alireza έγραψε στις 09:38, 26-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από meetmeinmontauk
χαχαχα εγω το εχω ξεπερασει αυτο το σταδιο!! το εξελιξα για να ειμαι ακριβης
Μην τα λέτε αυτά και έβαλα πρόγραμμα να χάσω (επιτέλους) τα κιλά των πανελληνίων

Με γεμάτο το ψυγείο παγωτά.

Και σοκολάτες.

Και αναψυκτικά.

Και........

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

lefteris14

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη lefteris14
H lefteris14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H lefteris14 έγραψε στις 18:09, 29-07-14:

εχω ταλεντο στο διαβασμα (αν και πλεον εχω αρκετη διασπαση προσοχης)
επισης στη ζαχαροπλαστικη (στη μαγειρικη ειμαι παντελως αχαιρευτη)
εχω ταλεντο να επικοινωνω (και με διποδα και με τετραποδα)
εχω πολυ καλη μνημη και παρατηρητικοτητα αλλα ειναι και οι δυο πολυ επιλεκτικες ικανοτητες δε δουλευουν σε ολα!!!

αυτα τα ολιγα...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alma Libre
H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,214 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 18:13, 29-07-14:

Το να μιλάω για ώρες σχετικά με σειρές/ταινίες/βιβλία.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Blue Rose

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Blue Rose
H Blue Rose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 26 μηνύματα.

H Blue Rose έγραψε στις 15:24, 26-08-14:

..να σπάω τα νεύρα των φίλων μου.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

life12

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη life12
H life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.

H life12 έγραψε στις 15:31, 26-08-14:

...να τρωω σουβλακια

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dannaros (daniel)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη dannaros
Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 943 μηνύματα.

O dannaros ύστερα από άλλα δύο γ@μήσια κάθησε και έγραψε στις 15:47, 26-08-14:

Παίζω καλά ράιζ, και τζάνγκλερ γι, διαβάζω βαθιά φιλοσοφικά εξωσχολικά βιβλία, είμαι σούπερ κάφρος και ακούω πολύ μουσική.

Παράθεση

ultraviolence (Odi)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ultraviolence
Ο Odi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,106 μηνύματα.

O ultraviolence έγραψε στις 15:54, 26-08-14:

Η μνημη μου, θυμαμαι πραγματα απο τοτε που ημουν και 5 χρονων!

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πληροφορικάριος

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Πληροφορικάριος
Ο Πληροφορικάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 531 μηνύματα.

O Πληροφορικάριος έγραψε στις 22:57, 28-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από Dora_B
εγω εχω στον προγραμματισμο
Υπάρχει τέτοιο ταλέντο??

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

iwalkinamaze

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη iwalkinamaze
H iwalkinamaze αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 125 μηνύματα.

H iwalkinamaze έγραψε στις 00:00, 29-08-14:

κανω ισιους κυκλους συνηθως

Παράθεση

Sins

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Sins
H Sins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 205 μηνύματα.

H Sins έγραψε στις 11:20, 29-08-14:

να τραγουδάω

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mάιρα
H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε στις 13:14, 29-08-14:

..κ γω το ίδιο, αλλά συνήθως στο μπάνιο που δεν έχει και πολλά τζάμια.

Παράθεση

Μύριαμ4 (Μύριαμ)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Μύριαμ4
H Μύριαμ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 58 μηνύματα.

H Μύριαμ4 ♥Neverland♥ έγραψε στις 13:18, 29-08-14:

Έχω ταλέντο στην εκμάθηση ξένων γλωσσών.
Μαθαίνω γρήγορα τις ξένες γλώσσες.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Sins

Δραστήριο Μέλος

H Sins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 205 μηνύματα.

H Sins έγραψε στις 19:08, 31-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από ch0c0lαtε.co0kiε
..κ γω το ίδιο, αλλά συνήθως στο μπάνιο που δεν έχει και πολλά τζάμια.
ναι αλλά στο μπάνιο εμένα θα με ακούν οι γείτονες. οπότε καλύτερα στο δωμάτιό μου με κλειστές τις πόρτες

Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mάιρα
H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε στις 22:55, 31-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από -Sins-
ναι αλλά στο μπάνιο εμένα θα με ακούν οι γείτονες. οπότε καλύτερα στο δωμάτιό μου με κλειστές τις πόρτες
Όταν όλοι λείπουν, ή σε κάποιο καραόκε πάρτυ, ειδικά εκεί για να περασείς καλά πας σιγά μην σκεφτείς αν τραγουδάς καλά ή όχι.

Παράθεση

Sins

Δραστήριο Μέλος

H Sins έγραψε στις 23:16, 31-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από ch0c0lαtε.co0kiε
Όταν όλοι λείπουν, ή σε κάποιο καραόκε πάρτυ, ειδικά εκεί για να περασείς καλά πας σιγά μην σκεφτείς αν τραγουδάς καλά ή όχι.
καλά εγώ για να τραγουδήσω καλά πρέπει αν είμαι σε περιβάλλον που νιώθω άνετα. αλλιώς αγχώνομαι

Παράθεση

Darkness

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Darkness
H Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.

H Darkness Για έγραψε στις 03:29, 01-09-14:

Τα χουμε ξανα πει, να καταλαβαινω μερος της προσωπικότητας του άλλου μόνο με το να τον κοιτώ.
Να ξεπερνώ εύκολα πράγματα και να πηγαίνω μπροστά.
Να σκέφτομαι ψέμματα.
Αλλά το πιο χρήσιμο ταλέντο για απόψε είναι να μην ξεγράφω κανέναν άνθρωπο από τη ζωή μου και να θεωρώ τον οποιοδήποτε σημαντικό για αυτό που είναι

Παράθεση

vassilis498

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη vassilis498
Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 5,782 μηνύματα.

O vassilis498 έγραψε στις 04:41, 01-09-14:

κανένα. είμαι ένα βάρος στη κοινωνία

edit: α όχι το παίρνω πίσω!
παίζω καλή irelia

Παράθεση

Mariaal

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Mariaal
H Mariaal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 136 μηνύματα.

H Mariaal έγραψε στις 19:04, 01-09-14:

να κοιμάμαι και να τρώω

Παράθεση

billie perrakis

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη billie perrakis
Ο billie perrakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 71 μηνύματα.

O billie perrakis έγραψε στις 18:57, 28-01-15:

ζωγραφιζω πολύ καλα και κανω πολύ καλα γραμματα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,363 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 19:36, 28-01-15:

Να διαβάζω "Στοιχειώδη Σωμάτια" και συγχρόνως να γράφω στο e-steki.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 18:17, 29-01-15:

Αρχική Δημοσίευση από Darkness
Τα χουμε ξανα πει, να καταλαβαινω μερος της προσωπικότητας του άλλου μόνο με το να τον κοιτώ.
Να ξεπερνώ εύκολα πράγματα και να πηγαίνω μπροστά.
Να σκέφτομαι ψέμματα.
Αλλά το πιο χρήσιμο ταλέντο για απόψε είναι να μην ξεγράφω κανέναν άνθρωπο από τη ζωή μου και να θεωρώ τον οποιοδήποτε σημαντικό για αυτό που είναι
Τι εννοεις να σκεφτεσαι.. ψεμματα; :?

Παράθεση

MariaLoveItaly (Μαρία)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη MariaLoveItaly
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 330 μηνύματα.

H MariaLoveItaly έγραψε στις 22:45, 03-12-15:

Ως τωρα το ''ταλεντο'', που λενε οτι εχω (κυριως οι γυρο μου), ειναι η υποκριτικη! Μπορω πολυ ευκολα τον οποιοδηποτε ρολο μου αναθεσουν να τον παιξω πολυ καλα, βασικα νιωθω, λες και ειμαι αλλος ανθρωπος, προσπαθω να μπω στο χαρακτηρα και να γινω εκεινος, ειναι πραγματικα υπεροχο ολο αυτο! Επισης, ειναι και αυτο το υπεροχο συναισθημα, που νιωθω οταν βλεπω, συμμαθητες, καθηγητες, φιλους, οικογενεια, κ.α να γελανε ή να στεναχωριουνται με τον χαρακτηρα τον οποιο παιζω, ο τροπος που τους επιρεαζει, ειναι απο τα πιο φανταστικα κατορθωματα κατα τη μικρη διαρκεια της ζωης μου ως τωρα. Ειναι, απλα ΜΑΓΙΚΟ!

Παράθεση

Έρι

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Έρι
H Έρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.

H Έρι Διάβασμα :( έγραψε στις 22:46, 26-12-15:

γενικά ασχολούμαι πολύ με το σχέδιο και οι περισσότεροι γνωστοί μου λένε ότι έχω ταλέντο σ αυτό
Παράθεση

Nelliel

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nelliel
H Nelliel αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 712 μηνύματα.

H Nelliel έγραψε στις 03:04, 27-12-15:

Το τελευταιο μου ταλεντο ειναι οτι πιανω να γινεται καρβουνο
Κατα τα αλλα εχω ενα ταλεντο στην φωτογραφια και το σχεδιο...
Παράθεση

CaneSenpai

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη CaneSenpai
Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 624 μηνύματα.

O CaneSenpai έγραψε στις 19:32, 27-12-15:

Μπορω να πω οτι ειμαι αρκετα καλος σε οτι παιχνιδι και να μου αρεσει-παιξω στον υπολογιστη κυριως. Επισης δεν ξερω αν ειναι ταλεντο η αρρωστια(πλακα κανω) αλλα δεν κουραζομαι με τιποτα οσο και να κατσω στον υπολογιστη που λενε αλλοι τυπου"ρε δεν μπορω να κατσω πανω απο 2 ωρες". Θυμαμαι πριν 2-3 χρονια που επαιζα παρα πολυ γτ τωρα ενταξει το εκοψα πηγαινα στην θεια μου που ηταν και ο ξαδερφος μου και λεγαμε δεν παμε στο νετ με κατι φιλους να γελασουμε. Το λεμε στην θεια μου λοιπον οτι θα παμε για 5 ωρες και τρελενεται. Αρχιζει να λεει τοσες ωρες τι θα κανετε,τα ματια σας,ειστε εθισμενοι στο κωλοπραγμα το ενα το ενα αλλο. Εγω να κοντεω να πεθανω απο το γελιο και να θελω πραγματικα να της πω ρε θεια εγω θελω 5 ωρες μονο για να συνηθίσω το ποντικι , που καθομαι 12+ στο σπιτι στο πολυ χαλαρο μου.
-4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,363 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 20:39, 27-12-15:

Αρχική Δημοσίευση από CaneSenpai
Μπορω να πω οτι ειμαι αρκετα καλος σε οτι παιχνιδι και να μου αρεσει-παιξω στον υπολογιστη κυριως. Επισης δεν ξερω αν ειναι ταλεντο η αρρωστια(πλακα κανω) αλλα δεν κουραζομαι με τιποτα οσο και να κατσω στον υπολογιστη που λενε αλλοι τυπου"ρε δεν μπορω να κατσω πανω απο 2 ωρες". Θυμαμαι πριν 2-3 χρονια που επαιζα παρα πολυ γτ τωρα ενταξει το εκοψα πηγαινα στην θεια μου που ηταν και ο ξαδερφος μου και λεγαμε δεν παμε στο νετ με κατι φιλους να γελασουμε. Το λεμε στην θεια μου λοιπον οτι θα παμε για 5 ωρες και τρελενεται. Αρχιζει να λεει τοσες ωρες τι θα κανετε,τα ματια σας,ειστε εθισμενοι στο κωλοπραγμα το ενα το ενα αλλο. Εγω να κοντεω να πεθανω απο το γελιο και να θελω πραγματικα να της πω ρε θεια εγω θελω 5 ωρες μονο για να συνηθίσω το ποντικι , που καθομαι 12+ στο σπιτι στο πολυ χαλαρο μου.
Ίσως δεν το φαντάζεσαι, αλλά υπάρχει ζωή και έξω από τον υπολογιστή.

Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Deutsch... Lover
H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,281 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 21:09, 27-12-15:

Με την όραση πως τα πας;
Με τα κιλά σου;
Με τους φίλους σου; ( δεν εννοώ εκείνους που έχεις στο facebook ούτε εκείνους με τους οποίους παίζεις τα παιχνίδια)
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,371 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 21:09, 27-12-15:

Δεν έχω κανένα ταλέντο μακάρι να είχα
Παράθεση

CaneSenpai

Διάσημο Μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 624 μηνύματα.

O CaneSenpai έγραψε στις 21:31, 27-12-15:

Παιδια ολα αυτα στο γυμνασιο το ξαναλεω τωρα εχουμε γινει ανθρωποι. Αν θυμασαι Dια τα ποστ μου για τις κοπελες και τα περι αυτοπεποιθεσης θα καταλαβεις Aντε πεσατε να με φατε κατεθειαν

Αυτο για τα κιλα δεν ισχυει γτ ειναι ετσι το σκαρι μου οτι και να φαω δεν παιρνω κιλα.(1.73 55 κιλα)
Δεν φοραει κανεις στην οικογενοια μου γυαλιά οποτε ειναι σχετικα δυσκολο να αποκτησω εγω προβλημα.
Εχω πολλους φιλους μην ανησυχεις δεν εχω κανενα απολυτως θεμα αυτην την στιγμη στην ζωη μου.

Απλα πιστευω πως ολοι μας σαν παιδια καναμε καποια λαθη στην ζωη μας. ΤΟ ΤΟΝΙΖΩ δεν παιζω πια με τις ωρες διοτι κουραστηκα αυτη την ζωη του pc.
Παράθεση

Nelliel

Διάσημο Μέλος

H Nelliel αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 712 μηνύματα.

H Nelliel έγραψε στις 23:19, 27-12-15:

Θλιβερο να ακους απο νεα ατομα να καυχιουνται για τις ωρες που περνουν σε μια οθονη.
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,371 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 23:35, 27-12-15:

Αρχική Δημοσίευση από Deutsch... Lover
Με την όραση πως τα πας;
Με τα κιλά σου;
Με τους φίλους σου; ( δεν εννοώ εκείνους που έχεις στο facebook ούτε εκείνους με τους οποίους παίζεις τα παιχνίδια)
Αρχική Δημοσίευση από Dias
Ίσως δεν το φαντάζεσαι, αλλά υπάρχει ζωή και έξω από τον υπολογιστή.

Αρχική Δημοσίευση από Nelliel
Θλιβερο να ακους απο νεα ατομα να καυχιουνται για τις ωρες που περνουν σε μια οθονη.

Σε αυτό δε φταίνε τα παιδιά αλλα η κοινωνία. Πράγματα που μπορούσαμε να κάνουμε εμείς ως παιδιά (μια βόλτα με το ποδήλατο, skate board, ταξίδια, παρτυ φίλων ) πλέον τα παιδιά δε μπορούνε λόγω φοβων γονεών αλλά και κρίσης (και οι δύο γονείς δουλεύουν και δε μπορούν να διαθέσουν χρονο στα παιδιά για εξωσχολικές δουλειες).

Το gaming κάνει καλό στα παιδιά όπως και το διαδίκτυο το θέμα είναι να έχουν δυνατότητες τα παιδιά να κάνουν και αλλα πράγματα. Όλα τα παιδιά θα προτιμούσν να παιξουν kart αντί για need for speed, ή paintball αντί για halo, ή ορειβασία αντί για minecraft η κοινωνία δε τα αφήνει. Μην κατηγορείται τα παδιιά 1000 φορές καλύτερο να παιζόυν παιχνιδια παρά να ασχολουνται ολη την ώρα με τα διαβάσματα του σχολείου.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fockos : 27-12-15 στις 23:39.
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

CaneSenpai

Διάσημο Μέλος

O CaneSenpai έγραψε στις 02:04, 28-12-15:

Σε αρκετες χωρες το league of legends εχει αναγνωριστει σαν sport(αθλημα) δηλαδη e-sport. Πολλοι ανθρωποι εχουν την ψευδαίσθηση οτι ειναι απλως χασιμο χρονου νομίζοντας πως ειναι για χαζους... Πιο πολυ μυαλο πιστευω θες για να παιξεις ενα παινχιδι στρατηγικής παρα ποδοσφαιρο για παραδειγμα. Αλλα μερικοι ειναι τοσο πισω ...
Παράθεση

gaspar

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη gaspar
Ο gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 2,288 μηνύματα.

O gaspar ΕΠΙΚΡΑΤΕΕΙΝ Η ΑΠΟΛΛΥΣΘΑΙ έγραψε στις 02:25, 28-12-15:

Αυτο για τα κιλα δεν ισχυει γτ ειναι ετσι το σκαρι μου οτι και να φαω δεν παιρνω κιλα.(1.73 55 κιλα)
Δεν φοραει κανεις στην οικογενοια μου γυαλιά οποτε ειναι σχετικα δυσκολο να αποκτησω εγω προβλημα.
Εχω πολλους φιλους μην ανησυχεις δεν εχω κανενα απολυτως θεμα αυτην την στιγμη στην ζωη μου.
να τους ακούς τους στεκίτες, θέλουν το καλό σου!

μια μίξη κλισέ ειρωνικών σχολίων, με διάθεση λύπησης προς τον αξιολύπητο αζωο εαυτό σου, εκφωνημένα απο την υπεροπτική θέση της συμβατής ζωής τους.

ρε γράψτους και παίξε όσο θέλεις
εννοείτε οτι το να είσαι πολύ καλός στο lol είναι μια μορφή ταλέντου
ποια η διαφορά απο το να είναι κάποιος πολύ καλός στο σκάκι πχ..
-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

CaneSenpai

Διάσημο Μέλος

O CaneSenpai έγραψε στις 02:32, 28-12-15:

Αρχική Δημοσίευση από gaspar

μια μίξη κλισέ ειρωνικών σχολίων, με διάθεση λύπησης προς τον αξιολύπητο αζωο εαυτό σου, εκφωνημένα απο την υπεροπτική θέση της συμβατής ζωής τους.

ρε γράψτους και παίξε όσο θέλεις
εννοείτε οτι το να είσαι πολύ καλός στο lol είναι μια μορφή ταλέντου
ποια η διαφορά απο το να είναι κάποιος πολύ καλός στο σκάκι πχ..
Haters gonna hate.. Ο καθενας κανει τις επιλογες του. Να δω τα παιδια τους τι θα κανουν σε λιγα χρονακια
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

libre

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη libre
Ο libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 665 μηνύματα.

O libre έγραψε στις 04:01, 28-12-15:

Αρχική Δημοσίευση από gaspar

Haters gonna hate.. Ο καθενας κανει τις επιλογες του. Να δω τα παιδια τους τι θα κανουν σε λιγα χρονακια
Ρε δε μας παρατατε, υποκριτες και οι δυο:
http://www.e-steki.gr/showpost.php?p...7&postcount=21
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη libre : 28-12-15 στις 04:12.
Παράθεση

Nelliel

Διάσημο Μέλος

H Nelliel έγραψε στις 08:26, 28-12-15:

Οτι να 'ναι. Αλλο το να παιζεις περιστασιακα video games, και αλλο να αποβλακωνεσαι με τις ωρες. Μετα απορρειτε που δεν τα πατε καλα με τις γυναικες. Πως να τα πατε αφου εχετε χασει καθε ιχνος επαφης με τον εξω κοσμο και δεν γνωριζετε πως να κοινωνικοποιηθειτε; Οταν δεν μπορειτε μεσα απο τις εκφρασεις του σωματος και του προσωπου να καταλαβετε τι σας λεει ο ανθρωπος που εχετε απεναντι σας, αφου εχετε μαθει στα LOL και στα emojis.
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 12,202 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 10:17, 28-12-15:

Αφορμώμενη από το παραπάνω ποστ στης Nelliel, να πω ότι και εγώ γενικά την βλέπω πάρα πολύ αυτή την αποβλάκωση, και σε ηλικίες 15-25 στα αγόρια είναι ακόμα πιο έντονη. Με καμία διάθεση γενίκευσης, απλά από παρατηρήσεις που έχω κάνει προσωπικά.Η άλλη δίπλα σας μπορεί να σας τα ρίχνει από διακριτικά μέχρι τέρμα ξεδιάντροπα και εσείς το χαβά σας, αλλά αν ξεφύγουμε από το real life και οι ίδιες συζητήσεις επαναληφθούν στο viber ή στο messenger, ή αν σας στείλει εικόνες στο snapchat, ξαφνικά παίρνουν μπρος όλοι!
Ξεκινήσαμε να χρησιμοποιούμε την τεχνολογία (και) για να διευκολυνθούμε περισσότερο στο κομμάτι άλλο φύλο (και δέχομαι ότι βοηθάει, και εγώ μαζεμένος άνθρωπος είμαι, καμιά φορά ευκολότερα ξεκινάω συζήτηση στο τσατ σε σχέση με από κοντά), αλλά τελικά κατέληξε η τεχνολογία να υποκαταστήσει τον έξω κόσμο!

Ξυπνάτε ωρέ, ανθρώπινη επαφή είναι να έρχονται κοντά 2 άνθρωποι, όχι 2 οθόνες...
Παράθεση

vassilis498

Επιφανές Μέλος

O vassilis498 έγραψε στις 10:46, 28-12-15:

Πλέον ακόμη και οι "έξω καρδιά" λιώνουν στο fb οπότε δε βλέπω προς τι η έκπληξη.
Ό,τι και να λέμε ο τρόπος ζωής των μεν έχει έρθει πιο κοντά στους δε κι όχι το αντίστροφο άρα γίνεται λίγο ειρωνικό..
Παράθεση

libre

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη libre
Ο libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 665 μηνύματα.

O libre έγραψε στις 11:41, 28-12-15:

Αρχική Δημοσίευση από vassilis498
Πλέον ακόμη και οι "έξω καρδιά" λιώνουν στο fb οπότε δε βλέπω προς τι η έκπληξη.
Ό,τι και να λέμε ο τρόπος ζωής των μεν έχει έρθει πιο κοντά στους δε κι όχι το αντίστροφο άρα γίνεται λίγο ειρωνικό..
Δεν ειναι ειρωνικο, φιλε, ειναι τραγικο. Ο καθενας μπορει να κανει οτι θελει βεβαια, δημοκρατια εχουμε. Και πραγματι το e-σπορ υπαρχει και σε καποια κρατη πχ Νοτια Κορεα εχει λαβει εθνικες διαστασεις, αλλά εκει εχει παικτες που εν γνωσει τους πανε για πρωταθλητισμο, που θα τον εξαργυρωσουν σε δοξα, χρημα, ανετη ζωη (ειτε μας αρεσει ειτε οχι σαν στοχος).

Το να το παιζει e-αθλητης απο επιλογη αυτος που μας ελεγε οτι ειναι μεγας τεμπελης, με θαυμαστη αυτον που του τα ειχε χωσει αγρια για αυτον τον λογο και να μας λεει ο πρωτος haters κι ο δευτερος υπεροπτες με συμβατη ζωη, ε ειναι αστειο.

Κι ερχεσαι κι εσυ και μας λες «οκ, νορμαλ, το λιωσιμο φερνει τους ανθρωπους κοντα». Ποιο το φβ οπου ολα ειναι επιπλαστα;

Οχι ρε φιλε, δεν ειμαστε ουτε haters ουτε κονφορμιστες. Τι να ζηλεψουμε απο αυτην την καταντια; Οσοι ειπαμε αντιθετη γνωμη ή βαθμολογησαμε αρνητικά, απλα δεν δεχομαστε τη νωθροτητα σαν νορμα, γιατι θα εχει αντικτυπο και σε μας, αλλα κυριως σε οσους μεγαλωνουν παιδια.

@Fockos Μην τα ριχνεις ολα στην κοινωνια. Πολλα απο τα «αθωα παιδια» θα πανε ζαλισμενα σαν κοτοπουλα απο το game για να ριξουν ψηφο στην καλπη, και να ρυθμισουν και το μελλον σου.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη libre : 28-12-15 στις 11:58.
Παράθεση

vassilis498

Επιφανές Μέλος

O vassilis498 έγραψε στις 11:52, 28-12-15:

Δεν είπα πως το fb φέρνει τους ανθρώπους κοντά. Απλά αυτή είναι η νέα πραγματικότητα. Δεν είναι πλέον στον άνθρωπο τι να κανουμε.

Το e-sports δεν είναι μόνο ο πρωταθλητισμός είναι η όλη κουλτούρα. Στη Ν.Κορέα που λες δεν παίζουν σοβαρά μόνο οι pro, σου προσδίδουν κοινωνικό status κάτι τέτοιο. Ή κάτι που έχω ακούσει: "Apparently being challenger in Korea is a pick up line."

Η κατάθλιψη ( γιατί για σημάδια κατάθλιψης μιλούσαμε σε εκείνο το θέμα δε ξέρω γιατί δε βγήκε να το πει κανείς ) δεν συνδέεται άμεσσ με το πολύ pc. Είναι οι λίγοι φίλοι, η ρουτίνα, το να μην τα πας καλά με τον εαυτό σου διάφορα.
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε στις 12:12, 28-12-15:

Όταν καποιος κάνει πρωταθλητισμό στο σκάκι τον λένε παιδί φαινόμενο
όταν κάνει σε παιχνίδια του υπολογιστή (αυτό το λ&λ δε θυμαμαι πως λεγεται ακριβώς) τον λένε προβληματικό.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fockos : 28-12-15 στις 12:46.
Παράθεση

kostanti

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη kostanti
Ο kostanti αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 47 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O kostanti έγραψε στις 12:46, 28-12-15:

Πολύ δύσκολα κάτι θα μου χαλάσει τη διάθεση, όσο και αν το θέλει κάποιος. Αν αυτό είναι ταλέντο, το 'χω!
Παράθεση

gaspar

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη gaspar
Ο gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 2,288 μηνύματα.

O gaspar ΕΠΙΚΡΑΤΕΕΙΝ Η ΑΠΟΛΛΥΣΘΑΙ έγραψε στις 13:03, 28-12-15:

υπάρχουν πολλές μορφές νωθρότητας
πχ νωθρότητα μπορεί να είναι να έιναι όταν κάποιος είναι όλη μέρα στο esteki ή να βλέπει tv.. ή να τσεκάρει κάθε 5 λεπτα το fb

δεν καταλαβαίνω γιατι η συγκεκριμένη κατάσταση του να παίζει κάποιος ένα παιχνίδι με τους φίλους του είναι αποβλάκωση και νωθρό, ενω το να κάνει άλλες ''συμβατες'' ασχολίες είναι φυσιολογικό.
Παράθεση

CaneSenpai

Διάσημο Μέλος

O CaneSenpai έγραψε στις 13:35, 28-12-15:

Ακριβως αυτο μου βγαλανε το σκακι αθλημα που στην ουσια δεν εχει καμια απολυτως σχεση με αθλητισμο και σωματικη αθληση αλλα μονο μυαλο. Αλλα οχι τα παιχνιδια ειναι αποβλάκωση και σπαταλη πολυτιμου χρονου αλλα γινομαστε και μη-κοινωνικοι κιολας. Αμα δεις τι μισθους παιρνουν αυτοι που παιζουν επαγγελματικα lol θα σου φυγει το σκ... Δικαιωμα μου ειναι κιολας την μια μερα να ειμαι ολη μερα εξω και την αλλη ολη μερα να παιζω minecraft.

Γιατι ειμαστε υποκριτές? Δεν γινεται να διαφωνουμε δηλαδη και να συμφωνούμε σε καποια πραγματα?

Και το pc ειναι μια εναλλακτική ετσι? Ειναι πολυ λιγοι αυτοι που θα βαλουν το pc πανω απο την γκομενα.. Τωρα θα μου πεις αν εισαι ολη μερα στο pc πως θα βρεις γκομενα? Μμμμ ισως το μονο που συμφωνώ γιατι ισχυει οτι αν δεν αλλαξεις καποια πραγματα κοπελα ισως δεν βρεις και ποτε.
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

O Dias έγραψε στις 13:38, 28-12-15:

Αρχική Δημοσίευση από fockos
Μην κατηγορείται τα παδιιά 1000 φορές καλύτερο να παιζόυν παιχνιδια παρά να ασχολουνται ολη την ώρα με τα διαβάσματα του σχολείου.
Χμ.... Τα παιδιά που λιώνουν με τις ώρες στα παιχνίδια στον υπολογιστή, συνήθως ασχολούνται ελάχιστα με τα διαβάσματα του σχολείου.
Αρχική Δημοσίευση από fockos
Όταν καποιος κάνει πρωταθλητισμό στο σκάκι τον λένε παιδί φαινόμενο όταν κάνει σε παιχνίδια του υπολογιστή τον λένε προβληματικό.
Και με το σκάκι όταν ένα παιδί ασχολείται υπερβολικά, προβληματικό θα πρέπει να το θεωρούνε. Έπαιζα σκάκι από πολύ μικρός μέχρι τη Β γυμνασίου, είχα διακριθεί σε παιδικά πρωταθλήματα και όλοι μου έλεγαν ότι έχω μέλλον. Τώρα (ας με συγχωρήσουν όσοι έχουν αντίθετη γνώμη), βλέπω το σκάκι σαν ένα παιχνίδι βαρετό και (προπάντων) αντικοινωνικό. Πώς το σταμάτησα; Στη μέση μιας παρτίδας πρωταθλήματος, άκουσα απέξω τις φωνές παιδιών που έπαιζαν μπάλα, σηκώθηκα, είπα παραιτούμαι (ενώ ήμουν σε πλεονεκτική θέση), βγήκα έξω και από τότε δεν έπαιξα σκάκι ξανά. Προτίμησα το ποδόσφαιρο, γιατί είναι κοινωνικό και ομαδικό, γιατί είναι συγχρόνως παιχνίδι, κίνηση, παρέα, φωνές, βρισιές. Με τα παιχνίδια στον υπολογιστή, ποτέ δεν ήμουν φανατικός. Μικρός όταν έπαιζα, μετά από 1 -2 ώρες το πολύ, βαριόμουνα. Πάντα προτιμούσα τα παιχνίδια της παρέας. Ίσως είμαι υπερβολικός και φτάνω στην άλλη άκρη, το ξέρω. Το πιο σωστό είναι η χρυσή τομή για όλα.

Παράθεση

vassilis498

Επιφανές Μέλος

O vassilis498 έγραψε στις 17:14, 28-12-15:

και τα mmo έχουν τα παρέα-φωνές-βρισιές μην ανησυxείς
Παράθεση

PeterTheGreat (Staphylococcus aureus)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη PeterTheGreat
Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.

O PeterTheGreat έγραψε στις 17:45, 28-12-15:

Αρχική Δημοσίευση από Dias
Χμ.... Τα παιδιά που λιώνουν με τις ώρες στα παιχνίδια στον υπολογιστή, συνήθως ασχολούνται ελάχιστα με τα διαβάσματα του σχολείου.

Πολύ γενικεύεις βρε Δία μου. Εγώ από πολύ μικρή ηλικία κυριολεκτικά έλιωνα στον υπολογιστή, αλλά και άριστος ήμουν στο σχολείο, και στην ιατρική πέρασα, και τα μαθήματα του πρώτου έτους περασμένα τα έχω με πολύ καλούς βαθμούς. Το πως επιλέγει να περάσει κάποιος τον ελεύθερο χρόνο του δεν αντικατοπτρίζει την επίδοσή του στις σπουδές/δουλειά του. Τα παιδιά που παραμελούν τα διαβάσματα τους για τα παιχνίδια θα έβρισκαν κάτι άλλο για να γεμίσουν την ώρα τους, σε διαβεβαιώ.
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

O Dias έγραψε στις 18:34, 28-12-15:

Αρχική Δημοσίευση από PeterTheGreat
Πολύ γενικεύεις βρε Δία μου.
Για να μην πει κανένας ότι γενικεύω (καθώς πάντα υπάρχουν εξαιρέσεις), έγραψα τη λέξη συνήθως.
Αρχική Δημοσίευση από vassilis498
και τα mmo έχουν τα παρέα-φωνές-βρισιές μην ανησυxείς
Αααα!!! Δεν είναι το ίδιο! Δεν συγκρίνεται ένας e-τσακωμός με έναν ζωντανό καυγά που μπορεί να καταλήξει σε ξύλο. (Και μετά φιλαράκια ξανά).

Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε στις 18:56, 28-12-15:

εγώ δεν εχω τσαχωθεί ποτέ στη πραγματικότητα μόνο στο ischool τσκανώνομαι
Παράθεση

nicoc89

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη nicoc89
Ο nicoc89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O nicoc89 έγραψε στις 20:16, 29-12-15:

είμαι βαρβάτος
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους