Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,088 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,944 μηνύματα σε 74,641 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ποια είναι η άποψή σας για την ζωή;

Διαλέξτε ποιο από αυτά νοιώθετε

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 37)
Life sucks
7
18,92%
Life is good
18
48,65%
Πιο πολύ sucks
4
10,81%
Πιο πολύ good
8
21,62%

arm_power

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη arm_power
Ο arm_power αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 44 μηνύματα.

O arm_power έγραψε στις 02:19, 01-09-05:

Life sucks? Η μήπως η ζωή είναι ωραία? Ποιό σας συμβαίνει περισσότερο? Τι πιστεύετε? Εγώ πιστεύω και στα δύο αναλόγως.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ALEX_

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη ALEX_
Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 626 μηνύματα.

O ALEX_ έγραψε στις 02:30, 01-09-05:

Είμαι από τους αισιόδοξους...Life is gooooooood baby!!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 02:31, 01-09-05:

Χμμμ δύσκολη ερώτηση σε κάποιους τομής είμαι ευχαριστημένος σε άλλους όχι αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι ότι θέλω να τα παρατήσω , μου αρέσει δλδ η ζώη μου άσχετα που έχω αν έχω προβλήματα όπως είπα

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 02:34, 01-09-05:

Η ζωή δεν είναι αντικειμενικά ωραία ούτε αντικειμενικά χάλια -- και αυτό επειδή δε μας κάνει καν το κόπο να ασχοληθεί μαζί μας, είτε υποβοηθώντας, είτε καταστρέφοντας.

Σε καμμία περίπτωση πάντως, δε θα έλεγα πως η ζωή αξίζει να την υπομένεις.

Παράθεση

ALEX_

Διάσημο Μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 626 μηνύματα.

O ALEX_ έγραψε στις 02:37, 01-09-05:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes

Σε καμμία περίπτωση πάντως, δε θα έλεγα πως η ζωή αξίζει να την υπομένεις.
Aναρωτιέμαι...της ζωής της αξίζει να υπομένει εμάς?

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 03:22, 01-09-05:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
Η ζωή δεν είναι αντικειμενικά ωραία ούτε αντικειμενικά χάλια -- και αυτό επειδή δε μας κάνει καν το κόπο να ασχοληθεί μαζί μας, είτε υποβοηθώντας, είτε καταστρέφοντας.
Χμμ τότε δεν θα είμασταν ελεύθερη, επίσης η ζωή είναι μια κατάσταση που από όσο ξέρω η καταστάσεις δεν ενεργούν

Παράθεση

emufear

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη emufear
Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,209 μηνύματα.

O emufear έγραψε στις 05:10, 01-09-05:

Πιο πολυ sucks ουτως ωστε τις ελαχιστες φορες που ειναι good να το νιωθουμε περα για περα μεσα μας...

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 05:17, 01-09-05:

Η ζωη ειναι ωραια αρκει να την χειριστεις σωστα

Παράθεση

billthevampire

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη billthevampire
Ο billthevampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 210 μηνύματα.

O billthevampire έγραψε στις 08:55, 01-09-05:

Μια χαρά είναι η ζωή αλλά δεν έχει η ψηφοφορία επιλογή Life sucks good

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 09:02, 01-09-05:

Αρχική Δημοσίευση από billthevampire
Μια χαρά είναι η ζωή αλλά δεν έχει η ψηφοφορία επιλογή Life sucks good
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

όποιος δεν γουστάρει τη Ζωή να πάει να βρει την Ελπίδα

Η ζωή είναι ωραία βρε!!!! με όλες τις δυσκολίες και αναποδιές!!!!

Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Founes
Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε στις 10:08, 01-09-05:

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ
...και με τις χαρές και τα καλά της θα ήθελα να προσθέσω!

Παράθεση

billthevampire

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη billthevampire
Ο billthevampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 210 μηνύματα.

O billthevampire έγραψε στις 10:11, 01-09-05:

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

όποιος δεν γουστάρει τη Ζωή να πάει να βρει την Ελπίδα

Αυτό λέω και εγώ μια χαρά είναι η ζωή, αν δεν υπήρχαν αναποδιές, δυσκολίες και τέτοια τότε θα ήταν βαρετή και δεν θα είχε καθόλου ενδιαφέρον.

Παράθεση

nikita13

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη nikita13
H nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 524 μηνύματα.

H nikita13 έγραψε στις 10:15, 01-09-05:

Η ζωή είναι ωραία και με τα στραβά και με τα καλά της!Εξάλλου τι νόημα θα είχε αν όλα ήταν πάντα ρόδινα δεν θα είχαμε γνωρίσει την στενοχώρια και την δυστυχία για να εκτιμήσουμε πραγματικά την χαρά και την ευτυχία!

Παράθεση

ALEX_

Διάσημο Μέλος

O ALEX_ έγραψε στις 10:28, 01-09-05:

Η Ζωή είναι ωραία λέμε....αλλά τα έχει με άλλον!

Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kleftra
H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 10:28, 01-09-05:

Ωραίο θεματάκι!!!

Αυτό που έχω καταλάβει είναι πως η ζωή είναι η μεγαλύτερη πουτ.... .στήνει τα πιο απίστευτα παιχνίδια και τις πιο απρόβλεπτες καταστάσεις.Όταν κάτι σου πάει στραβά τότε συμβαίνουν χιλιάδες ακόμη που μπορεί να σε ρίξουν και να σε απελπίσουν και ξαφνικά απο το τίποτα γίνεται κάτι και σου αναπτερώνει τις ελπίδες.Παράδειγμα:Οι τλτ μήνες(για να μην πω χρόνια) ήταν απο τους πιο δύσκολους που έχω περάσει οικονομικά και συναισθηματικά(μιλάμε για πραγματικές δυσκολίες όμως στο σημείο να μένω με 20 ευρώ στην τσέπη για να περάσω ένα μήνα μέχρι να ξαναπληρωθώ) κι όλα στραβά κλοπές,χωρισμοί κ.α.Φεύγω για διακοπές να ηρεμήσω (Κρήτη) που μου άρεσε πολύ και γυρνώντας σήμερα στο γραφείο μου προτείνουν μετάθεση στην Κρήτη (!!!!!!) με αύξηση(!!!!!!!!!).Ακριβώς η αλλαγή που χρειαζόμουν για να μην τρελαθώ!!!Δεν βρίσκω πως άλλιως να περιγράψω τι πιστεύω για τη ζωή εκτός απο αυτούς τους στίχους:
Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις
κι αρχίζουνε τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις.

Παράθεση

Nessa NetMonster

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nessa NetMonster
H Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 361 μηνύματα.

H Nessa NetMonster έγραψε στις 13:46, 01-09-05:

Η ζωή είναι απαίσια.

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 13:53, 01-09-05:

Αρχική Δημοσίευση από ALEX_
Η Ζωή είναι ωραία λέμε....αλλά τα έχει με άλλον!
Αλλά εγώ είμαι γυναίκα και δεν με ενδιαφέρει με ποιόν είναι

Στο θέμα μας....Life is life...οπώς λέει ένα τραγούδι....είναι καλή, είναι κακιά, είναι υπέροχη, είναι εφιαλτική, είναι εύκολη, είναι δύσκολη...Όλες οι αντιθέσεις μαζί....Ένα υπέροχο μείγμα....με εναλλαγές....Γι'αυτό life is funnyyyyyyyy my dear

Παράθεση

Arty2

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Arty2
Ο Arty2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 108 μηνύματα.

O Arty2 έγραψε στις 13:55, 01-09-05:

Όσο έχεις κάτι να ασχολείσαι η ζωή είναι ωραία...

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 14:04, 01-09-05:

Αρχική Δημοσίευση από kleftra
......και γυρνώντας σήμερα στο γραφείο μου προτείνουν μετάθεση στην Κρήτη (!!!!!!) με αύξηση(!!!!!!!!!)......

θέλω και γω

Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη weak and powerless
Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε στις 14:05, 01-09-05:

Αρχική Δημοσίευση από Arty2
Όσο έχεις κάτι να ασχολείσαι
... όντως

Παράθεση

arm_power

Νεοφερμένος

O arm_power έγραψε στις 00:30, 02-09-05:

Ωραίο θεματάκι!!!
Σε ευχαρηστώ
Αυτό που έχω καταλάβει είναι πως η ζωή είναι η μεγαλύτερη πουτ.... .στήνει τα πιο απίστευτα παιχνίδια και τις πιο απρόβλεπτες καταστάσεις.Όταν κάτι σου πάει στραβά τότε συμβαίνουν χιλιάδες ακόμη που μπορεί να σε ρίξουν και να σε απελπίσουν και ξαφνικά απο το τίποτα γίνεται κάτι και σου αναπτερώνει τις ελπίδες.Παράδειγμα:Οι τλτ μήνες(για να μην πω χρόνια) ήταν απο τους πιο δύσκολους που έχω περάσει οικονομικά και συναισθηματικά(μιλάμε για πραγματικές δυσκολίες όμως στο σημείο να μένω με 20 ευρώ στην τσέπη για να περάσω ένα μήνα μέχρι να ξαναπληρωθώ) κι όλα στραβά κλοπές,χωρισμοί κ.α.Φεύγω για διακοπές να ηρεμήσω (Κρήτη) που μου άρεσε πολύ και γυρνώντας σήμερα στο γραφείο μου προτείνουν μετάθεση στην Κρήτη (!!!!!!) με αύξηση(!!!!!!!!!).Ακριβώς η αλλαγή που χρειαζόμουν για να μην τρελαθώ!!!Δεν βρίσκω πως άλλιως να περιγράψω τι πιστεύω για τη ζωή εκτός απο αυτούς τους στίχους:
Πργματικά η ιστορία σου μοιάζει με σενάριο μεξικάνικης σειράς.
Έχει όμως κάτι αναποδιές η ζωή...
Τις περισσότερες φορές Life sucks και έτσι απολαμβάνουμε τις λίγες, ξεχωριστές ευχάριστες στιγμές.
Λαέ του e-steki συνέχιζε να ψηφίζεις, να δούμε τελικά που θα καταλήξει η πλοιοψηφία.

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 00:35, 02-09-05:

Αρχική Δημοσίευση από arm_power
Λαέ του e-steki συνέχιζε να ψηφίζεις, να δούμε τελικά που θα καταλήξει η πλοιοψηφία.
Δεν έχει την δικιά μου ατάκα να ψηφίσω (πλάκα κάνω )

Παράθεση

arm_power

Νεοφερμένος

O arm_power έγραψε στις 01:01, 03-09-05:

Γιατί δεν σου άρεσε η ατάκα μου?

Παράθεση

Kaimaktsalan

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kaimaktsalan
Ο Kaimaktsalan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 96 μηνύματα.

O Kaimaktsalan έγραψε στις 10:37, 04-09-05:

η ζωη ειναι ωραια .

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 10:47, 04-09-05:

Η ζωή είναι υπέροχη!!! Ό,τι και να μου σύμβει δεν αλλάζω γνώμη επ'αυτού!

Παράθεση

e-stekoumenos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη e-stekoumenos
Ο e-stekoumenos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 92 μηνύματα.

O e-stekoumenos έγραψε στις 11:35, 04-09-05:

Νομίζω οτι για να δίναμε μια πιο αντικειμενική απάντηση θα έπρεπε να έχουμε γνώση ή συνείδηση του τι υπάρχει πέρα ή εκτός απ τη ζωή και τότε να κάναμε μια σύγκριση.Συγκρίνοντας (εκ των πραγμάτων) τη ζωή με τον εαυτό της θα έλεγα το τετρημένο τι έχει και καλές και κακές στιγμές κι όταν βρισκόμαστε στις πρώτες πιστεύουμε οτι η ζωή είναι υπέροχη ενώ αυτό μας το πιστεύω ταράζεται οταν είμαστε στα κάτω μας.Όταν εκτιμούμε τη ζωή σαν γενική συνισταμένη τότε πάλι τη συγκρίνουμε με κάτι άγνωστο (το πέρα απ τη ζωή) σε εμάς ή μη συνειδητό....και όπως ξέρουμε το άγνωστο συνοδεύεται απο έντονο φόβο έτσι λοιπόν έχοντας σαν δεδομένο τη γνώση της ζωής προφανώς νιώθουμε πιο ασφαλείς μαζί της απ ότι απο κάτι άγνωστο.Εξαίρεση σε αυτό αποτελούν άτομα που είτε για λόγους αυτοθυσίας είτε για λόγους κατάθλιψης μεταβάλλουν αυτήν την εκτίμηση.

Προσωπικά αγαπάω τη ζωή αλλά δεν μπορώ να την θεοποιήσω έχοντας συνείδηση μόνο της ζωής.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 11:39, 04-09-05:

Παντώς εγώ, περ'οτι τις τελευταίες μέρες μου έχει έρθει απίστευτη γκαντεμια, εξακολουθώ να πιστευω οτι η ζωή ειναι ωραία!!

Παράθεση

e-stekoumenos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O e-stekoumenos έγραψε στις 11:51, 04-09-05:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Παντώς εγώ, περ'οτι τις τελευταίες μέρες μου έχει έρθει απίστευτη γκαντεμια, εξακολουθώ να πιστευω οτι η ζωή ειναι ωραία!!
Και πολύ καλά κάνεις MICHELLE και στην τελική θα έχεις καταλάβει οτι ακόμα και αυτή η γκαντεμιά μπορεί να αξιοποιηθεί σαν εκγύμναση του εαυτού σου στο να προλαμβάνει καταστάσεις και να δημιουργεί ακόμα πιο όμορφες μέρες.Είναι σαν να πηγαίνεις γυμναστήριο και να βλέπεις τα βάρη που σηκώνεις (και σου φέρνουν πρόσκαιρη κόπωση ή πόνο) σαν γκαντεμιά...άσχετα αν τελικά σου αξιοποιούν το μυικό σου σύστημα και σου προσφέρουν περισσότερη αντοχή και δύναμη.Ωστόσο...άν ήξερες (ή είχες στη συνείδηση σου) οτι υπάρχει και κάτι άλλο πέρα απ τη ζωή πολύ πιο όμορφο....θα εξακολουθούσες να έχεις την ίδια άποψη?Επιτρεψε μου να σου απαντήσω πως όχι (αν και δε σε ξέρω) επειδή η φύση μας είναι τέτοια που κινητοποιείται προς περιοχές μεγαλύτερης ηδονής.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 11:55, 04-09-05:

Συμφωνώ απόλυτα αλλά ως αθρώπινο ον, απαντώ σύμφωνα με τα δικά μου βιώματα και γνώσεις. Απλά με το παραπάνω ήθελα να δείξω οτι δεν σημαίνει οτι πρέπει να έχει κάποιος τέλεια ζωή για να πιστεύει οτι η ζωή είναι υπέροχη. Απλά δεν ξέρω...ακόμη και τις άσχημες στιγμες συνήθως τις διακωμωδώ μέσα μου οπότε εξακολουθεί να μου φαίνεται υπέροχη η ζωή! Είναι σαν αυτό που κάνουν μερικοί με τα θρίλερ: Διακωμωδούν τις τρομακτικές σκηνές ώστε να "διώξουν" τον φόβο!

Βέβαια πάντα υπάρχουν στιγμές που δεν μπορώ να το κάνω αυτό, αλλά τότε εξακολουθώ να πιστευω οτι η ζωή είναι υπέροχη σαν έννοια κι οτι απλά η δική μου, τμηματική άποψη αυτής είναι που έχει πρόβλημα!

Παράθεση

e-stekoumenos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O e-stekoumenos έγραψε στις 12:07, 04-09-05:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Βέβαια πάντα υπάρχουν στιγμές που δεν μπορώ να το κάνω αυτό, αλλά τότε εξακολουθώ να πιστευω οτι η ζωή είναι υπέροχη σαν έννοια κι οτι απλά η δική μου, τμηματική άποψη αυτής είναι που έχει πρόβλημα!
Σίγουρα και πάντα μπορείς να εφαρμόζεις ένα δεδομένο με το οποίο η ίδια σου η εμπειρία σε έχει τροφοδοτήσει.Ότι και σου συμβεί,όσο σοβαρό και να φαίνεται μετά απο ένα χρονικό διάστημα δεν θα έχει την ίδια σημασία για σένα όπως μπορεί να νιώθεις τώρα για κάποια πράγματα που όταν τα πρωτοπερνούσες τα έβλεπες σαν ανίκητες φορτούνες.

Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη crazyhelen
H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,257 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 09:23, 05-09-05:

Αν δεν υπήρχαν και τα ανάποδα στη ζωή, δεν θα μπορούσαμε να εκτιμήσουμε τα ωραία που μας συμβαίνουν. Life is good (most of the time)

Ωραίο θεματάκι!!!

Το πρώτο καλό νέο της ημέρας! Χαίρομαι παρα παρα πολύ για σένα!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 09-04-07 στις 18:01. Αιτία: Merge
Παράθεση

arm_power

Νεοφερμένος

O arm_power έγραψε στις 00:35, 06-09-05:

Παιδιά αφήστε το, η ζωή είναι χάλια τις περισσότερες φορές! Δεν ξέρει απο που να ξεκινήσει κανείς και απο που να τελειώσει.

Για να πούμε την αλήθεια έχει κάτι ωράιες στιγμές η ζωή που λες οτι πραγματικά αξίζει. Νοιώθεις υπέροχα..

Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη weak and powerless
Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε στις 00:46, 06-09-05:

η ζωή είναι σας τους ανθρώπους, sucks κοινώς...

Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη crazyhelen
H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,257 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 11:29, 06-09-05:

Η ζωή είναι ένας τροχός της τύχης! Άλλοτε σου φέρνει "ΛΥΠΑΜΑΙ ΤΑ ΧΑΣΑΤΕ ΟΛΑ" και άλλοτε "ΚΕΡΔΙΣΑΤΕ". Το μυστικό είναι να μπορούμε να εκτιμάμε όλες τις καταστάσεις, να μαθαίνουμε από τα λάθη μας και να γινόμαστε πιο δυνατοί!

Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη bunny217
H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 16:13, 06-09-05:

Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen
Αν δεν υπήρχαν και τα ανάποδα στη ζωή, δεν θα μπορούσαμε να εκτιμήσουμε τα ωραία που μας συμβαίνουν. Life is good (most of the time)
κι εγώ μαζί σου.
Για εμένα η ζωή είναι ωραία και ας έχω περασει κάποιες σληρές καταστασεις

Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bill_1992
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 21:13, 17-01-06:

Πιο πολύ good...

Παράθεση

burbuja

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη burbuja
H burbuja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 463 μηνύματα.

H burbuja έγραψε στις 17:53, 11-03-06:

Η ζωή είναι υπέροχη!Είναι το μεγαλύτερο δώρο που μπορεί να δωθεί στον άνθρωπο..!Σίγουρα ο καθένας από εμάς,κατά καιρούς βιώνει και κάποιες άσχημες ή ακόμα και τραγικές στιγμές..όλοι μας όμως,βιώνουμε και πολύ όμορφες στιγμές κατά τη διάρκεια της ζωής μας!απλά είναι λογικό να θυμόμαστε πιο έντονα τις άσχημες και να νομίζουμε ότι η ζωή μας είναι γεμάτη από τέτοιες,γιατί μας έχουν απασχολήσει-βασανίσει πολύ περισσότερο από τις καλές...προσωπικά θεωρώ ότι η ζωή είναι υπέροχη,ακόμα και με τις άσχημες στιγμές της,γιατί τελικά,αυτές είναι που μας κάνουν πολύ πιο δυνατούς και ικανούς να σταθούμε στα πόδια μας και μας βοηθούν να εκτιμήσουμε όλα τα καλά που έχει να μας προσφέρει..!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Dare-Devil (Πάνος)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Dare-Devil
Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 561 μηνύματα.

O Dare-Devil έγραψε στις 18:08, 11-03-06:

Η ζωη εχει τα καλα της αλλα και τα κακα της.Ειναι σαν μια ροδα η οποια περιστρεφεται.Επειδη εχει σκαμπανεβασματα λεω πως η ζωη ειναι καλη και οχι παρα πολυ καλη.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη alis
H alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

H alis έγραψε στις 17:30, 13-10-09:

Βασικά εξαρτάται από την αναλόγη περίπτωση. Δεν θα υποκριθώ ότι δεν έχω πει ποτέ ή ουρλιάξει ότι ''η ζωή είναι ωραία/φοβερή κλπ.'' αλλά επίσης πολλές φορές λέω ότι η ζωή είναι χάλια, δύσκολη, άδικη κλπ. κλπ.....

Τώρα όταν το σκέφτομαι λογικά, σε μια ουδέτερη κατάσταση καταλαβαίνω ότι η ζωή έχει διακυμάνσεις. Υπάρχουν και καλές και κακές στιγμές... Για μένα, ευτυχώς, οι καλές είναι περισσότερες προς το παρόν.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Marios9848

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Marios9848
Ο Marios9848 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 54 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O Marios9848 me vasanizun krisis panikou έγραψε στις 17:30, 13-10-09:

μοναξιά και ελπίδα για κάτι καλύτερο

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη WhiteDrum : 13-10-09 στις 17:34. Αιτία: greeklish
Παράθεση

Παπαδόπουλος10077

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Παπαδόπουλος10077
Ο Παπαδόπουλος10077 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O Παπαδόπουλος10077 έγραψε στις 18:01, 13-10-09:

Η ζωη ειναι γενους θηλυκου... θελει σωστη προσεγγιση..

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη moonlight : 13-10-09 στις 23:13. Αιτία: κεφαλαια
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 18:09, 13-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από Παπαδόπουλος
Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΓΕΝΟΥΣ ΘΗΛΗΚΟΥ... ΘΕΛΕΙ ΣΩΣΤΗ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΗ...
Η ζωή είναι γυναίκα. Από τη γυναίκα και για τη γυναίκα.

Παράθεση

Speedy

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Speedy
Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλο/νία). Έχει γράψει 656 μηνύματα.

O Speedy έγραψε στις 20:44, 13-10-09:

Ότι οι στιγμές δυστιχία είναι άπειρα φορές περισσότερες απο τις αντίστοιχες της ευτυχίας... και όσο και αν μερικοί λένε ότι γιαυτό αξίζουν πραγματικά οι ωραίες στιγμές και αλλιώς δεν θα είχαν αξία, εγώ ένα έχω να πω.. αν ήταν το 90% της ζωής μας να νιώθουμε δυστηχεις για ποιο λόγο γεννηθήκαμε εν τέλη?

Παράθεση

Burp

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Burp
H Burp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 175 μηνύματα.

H Burp έγραψε στις 21:46, 13-10-09:

αν ήταν το 90% της ζωής μας να νιώθουμε δυστηχεις για ποιο λόγο γεννηθήκαμε εν τέλη?
δν γεννηθήκαμε για να είμαστε δυστυχισμένοι, δν υπάρχει δυστυχία απλά έτσι έχουμε μάθει όταν κάτι δν πάει έτσι όπως το θέλαμε, να βαφτιζόμαστε δυστυχισμένοι, όλα στο μυαλό μας είναι

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 22:52, 13-10-09:

Τιμη μας που ηρθαμε στον κοσμο. Ηρθαμε να δημιουργησουμε και να δημιουργηθουμε.
Να φτιαξουμε ενα βιβλιο με κανονες, πρεπει και δεν πρεπει, θελω και δε θελω.
Να μαθουμε να αντεχουμε.
Αυτη η ζωη ειναι μια δοκιμασια, δεν ξερουμε αυριο που θα βρεθουμε κι αν θα βρεθουμε.

Τους κανονες ο ανθρωπος τους φτιαχνει μονος, ακολουθωντας τα δικα του μονοπατια, εκει που θελει εκει και παει.
Μονο με τη γκρινια παει πισω ο ανθρωπος και δεν εξελισσεται.
Δε μαρεσει η γκρινια, η κακια και η μιζερια.
Μου αρεσουν τα πλατια πνευματα, οσοι εχουν διευρυμενους οριζοντες, βαθια σκεψη, εντονα βαθια αντιληψη των πραγματων, ενστικτο κι αισιοδοξια, αγαπη για το σημερα.
Ετσι ειμαι εγω κι ετσι ευελπιστω να ναι οσοι με συντροφευουν φιλοι και μη.

Καπως ετσι βρισκει κανεις το νοημα της ζωης, καπως ετσι ρουφα οσα του δινονται.
Σημασια εχει η παιδεια, η γνωση κι οχι απαραιτητα στα θρανια(εκει απλως ειναι η εισαγωγη, μια μικρη παροτρυνση)

Και φευγεις ευτυχης οταν πλεον εχεις περασει ολατα δυσκολα σταδια με κοπο οχι εξαναγκασμο, περηφανια κι οχι μιζερια, ελπιδα, θαρρος κι οχι θρασος και πανω απολα εχοντας δωσει και παρει πολλη πολλη αγαπη!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Hipsters: Ποια η άποψή σας; - Από PieMaker
      Το θέμα έχει λάβει 30 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νεανικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 31-08-12 στις 22:55.
    • Ποια η αποψη σας για τα blog - Από delirium
      Το θέμα έχει λάβει 6 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νεανικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 13-12-09 στις 17:38.
    • Ποια είναι η γνώμη σας για τα ΕΠΑ.Λ; - Από foxterakoc
      Το θέμα έχει λάβει 54 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία ΕΠΑ.Λ..
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 25-06-09 στις 10:51.
    • Φυσική Ποιά είναι η άποψή σας; - Από |MF|
      Το θέμα έχει λάβει 28 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γ' Γυμνασίου.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 20-03-09 στις 17:28.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους