Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,074 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,655 μηνύματα σε 74,624 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Οι οδηγικές μας γκάφες!

Bill

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Bill
Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,195 μηνύματα.

O Bill έγραψε στις 12:49, 04-03-08:

Ο τίτλος τα λέει όλα.Μοιραστείτε μαζί μας τις γκάφες που έχετε κάνει ως οδηγοί!
Ξεκινάω με αυτό.
Εγω στα φορτε μου στην αρχη είχα χτυπησει μηχανακι που ηταν δεμενο με αλυσιδα πανω σε σιδερενια πορτα.Εκανα οπισθεν να παρκαρω σε ραμπα και δεν το ειχα δει απο την αρχη και πηγαινα,πηγαινα μεχρι που ακουσα το ντουπ.Ευτυχως δεν εσπασε τιποτα.Ειχαν βγει ολοι εξω και με κοιτουσαν καλα,καλα.
Στον πρώτο μήνα είχα ενα πρόβλημα με την όπισθεν.

*Δεν βρήκα κάτι αντίστοιχο,αλλά αν υπάρχει παρόμοιο θέμα,και δεν το πήρα χαμπάρι, ξέρετε.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 12:59, 04-03-08:

΄Μηχανικές γκάφες πιάνουν;

Το πρώτο μηχανάκι που οδήγησα ήταν μία 200αρα βέσπα του πατέρα μου, εκεί έμαθα να οδηγώ σαν καλό παιδί λοιπόν που είμουν νόμιζα ότι όλα τα μηχανάκια είναι σαν αυτό

Πάει λοιπόν ο αδερφός μου να΄παραδόσει μία πάπια που είχε ήδη πουλήσει, τον ρωτάω αν μπορώ να δοκιμάσω και γώ πρίν την δώσει, να κάνω μία τελευταία βόλτα, ο αδερφούλης καθώς βόδι και μη καταλαβαινοντας τι έκανε, δεν ήρθε μαζί μου αλλα με άφησε μόνη μου, μου εξηγεί τις διαφορές με την΄βέσπα και ξεκινάω, πατάω πρώτη και πάω ανεβαινω κανονικά ταχύτητες αλλα δεν μου είπε ότι στην τετάρτη πατάω το πίσω για να πάει απευθείας πρώτη και όχι νεκρά, πατάω λοιπόν το μπροστινό πάσω και το αποτέλεσμα ήταν το εξείς:

Σπινάρει το μηχανάκι, εγώ πάτησα γκάζι χαζέυοντας τις ταχύτητες και τα στουκάρω πάνω στο βουνό, με το χτύπημα έκανε ελαφρά κατολησθηση το βουνό και πέσαν τα χώματα πάνω σε εμενα και το μηχανάκι, περιτό να πώ ότι στράβωσα τον προφυλακτήρα και την ρόδα, έσπασε μία ακτίνα της μπροστηνής ρόδας και κάτι έπαθε αυτό που αλλάζουν ταχύτητες

Πούλησε το μηχανάκι τότε 150.000δρχ και οι ζημιές ήταν 70.000 ο τύπος ήθελε το μηχανάκι του και ο αδερφός μου τον παρακαλούσε να του δώσει τα χρήματα πίσω και αυτός δεν ήθελε, έτσι βγήκε ζημιωμένος ο αδερφός μου και απο τότε έχω να πιάσω πάπακι στην ζωή μου

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Bill

Διακεκριμένο μέλος

O Bill έγραψε στις 13:03, 04-03-08:

Και για μηχανάκια πιάνουν!

Εμ σε αφησε κι αυτός μονη σου με τη πάπια;
Παπάκια ουτε εγώ πιάνω.Πριν ποσο καιρο εγινε αυτό;

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

duffy

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη duffy
H duffy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H duffy έγραψε στις 13:14, 04-03-08:

Προσωπικα δεν θυμαμαι να εχω κανει κατι(που δεν παιζει κατι τετοιο)αλλα ειχε γινει κατι με το δικο μου αμαξι.
Οτι εχω παρει το αμαξι,2 εβδομαδες,ολοκαινουριο κ εχουμε παει μ'ενα παιδι για κατι δουλειες.Ως νεα οδηγος τοτε κ καινουριο το αμαξι,αποφασισαμε να οδηγησει το παιδι.
Κ ενω ολα ωραια ολα καλα,του ηρθε η τελεια ιδεα να παρκαρει σε κατηφορα.Απο οτι καταλαβαινεται εκανε μεγια κ στο δικο μου κ στου χριστιανου μπροστα μας που ηταν παρκαρισμενος.Αφησε το χειροφρενο χωρις να παταει γκαζι καθολου!Αν ειναι δυνατον!
Οποτε νεοι οδηγοι,παρτε το τιμονι στα χερια σας κ μην φοβαστε τιποτα.Κ οι παλαιοι κανουν λαθη κ ως εμπειροι.

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 13:16, 04-03-08:

λολ

εγώ στην 2η απόπειρα να οδηγήσω κατέστρεψα το αριστερό φτερό του αυτοκινήτου του μπαμπά μου και μέρος του μπροστά προφυλακτήρα

Είχα πάρει δίπλωμα (ετών 19) είχα οδηγήσει και 1 φορά με τους γονείς μέσα (και τα πήγα περίφημα ) και στη 2η απόπειρα [4-5 μήνες μετά] είπαμε με το μπαμπά μου να πάμε μια βόλτα.
-"Κατέβα να βάλεις μπρος", μου λέει, "και έρχομαι"
η... οδηγάρα όμως (εγώ είμαι αυτή ντε ) είπε να... εκπλήξει τα πλήθη και να ξεκινήσει να πηγαίνει κιόλας... Από την αλάνα που είναι μπροστά στο σπίτι μας για να βγεις πρέπει να κάνεις λίγο όπισθεν και μετά δεξιά και ευθεία ανάμεσα σε 2 τοιχάκια...
Ξεκινάει λοιπόν η οδηγάρα μόνη της και καταφέρνει την όπισθεν [τρελή χαρά εκεί δεν το συζητώ!] και ξεκινάει να κάνει τη μανουβρα να περάσει τα τοιχάκια... Ε το αριστερό τοιχάκι εγώ σε άλλη θέση το είχα υπολογίσει τώρα γιατί αυτό κινήθηκε και ήρθε και χτύπησε τον προφυλακτήρα στην άκρη και το φτερό ειλικρινά ακόμα και τώρα που έχουν περάσει 7 χρόνια δεν μπορώ να καταλάβω!!!

Το αποτέλεσμα ήταν 550? ζημιά [λίγο λιγότερο βασικά αλλά με την ευκαιρία φτιάξαμε και κάτι άλλα μερεμέτια στο αμάξι], 5 μέρες η οικογένεια χωρίς αμάξι και εγώ 3 χρόνια με ... περιοριστικά μέτρα να μείνω μακρυά από το οικογενειακό αυτοκίνητο

Κατά τα άλλα δεν μπορώ να πω, δεν έχω κάνει τπτ άλλο κουλό. τρία τρακαρισματάκια στο δικό μου αμάξι με το καλημέρα σας (στους πρώτους 3 μήνες που το πήρα μαζεμένα ) και έκτοτε [ σχεδόν 4 χρόνια μετά] ευτυχώς τπτ άλλο.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη cibyllian
H Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 1,123 μηνύματα.

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε στις 13:17, 04-03-08:

έχω καβαλήσει κράσπεδο την ώρα που έστριβα, έχω ξεκινήσει με την πίσω πόρτα ανοιχτή και τον επιβάτη να κρατιέται από το χερούλί της πόρτας (εεε αργούσε πολύ κι αυτός...) ...και το κορυφαίο..... Οδηγώ χωρίς φώτα μέσα στην πόλη και βρίζω έναν άλλο που δεν έχει φώτα

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

duffy

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη duffy
H duffy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H duffy έγραψε στις 13:19, 04-03-08:

Α!!!!Αυτο με τα φωτα εχει τυχει κ σε μενα.
Ευτυχως που δεν ειμαι η μονη

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 13:23, 04-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από Bill
Και για μηχανάκια πιάνουν!

Εμ σε αφησε κι αυτός μονη σου με τη πάπια;
Παπάκια ουτε εγώ πιάνω.Πριν ποσο καιρο εγινε αυτό;
θα είμουν καμιά 13αριά; αλλα οδηγούσα 1 χρόνο βέσπα ασε ήταν πύρ και μανία μαζί μου, φωνές κακό, άστα

Παράθεση

Bill

Διακεκριμένο μέλος

O Bill έγραψε στις 13:25, 04-03-08:

Και γω την εχω κανει την πατατα με τα φωτα.Και ειχα νευριασει γιατι ο απο πισω προσπαθουσε να με προσπεράσει και κολλουσε απο πισω μου.
(Μανια αυτό το ειχα παει στην Ιαλυσο σε κατι στενακια)
Και επειδή ειμαστε οδηγάρες εχω ξεχάσει και τους προβολείς ανοιχτούς μεσα στην πόλη!
Επισης εχω καβαλήσει πεζοδρομιο το οποίο στην άκρη είχε κατι υπεριψωμένες τσιμεντένιες μπάλες επειδη είχε μπαρα για παρκινγκ,ήταν νυχτα και δεν το ειδα.Ξαφνικά ακουω εναν ωραίο θορυβο και το αμαξι δεν κουνιοταν. Το εβγαλα με την οπισθεν ,αλλα ευτυχως δεν ειχε γινει ζημια.
(Μανια αυτό το ειχα παει στην Ανάλυψη)

Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fandago
Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,620 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε στις 14:17, 04-03-08:

Βράδυ σε μονόδρομο ο μπροστινός του μπροστινού μου θέλει να παρκάρει, οπότε ο μπροστινός μου ξεκινάει να κάνει όπισθεν για να του αφήσει χώρο. Λέω και εγώ να κάνω όπισθεν για να αφήσω χώρο στον μπροστινό μου να αφήσει χώρο στον μπροστινό του (), κοιτάζω τον μεσαίο καθρέφτη με κλεφτή ματιά δεν βλέπω τίποτα και ξεκινάω. Δεν προλαβαίνω να κάνω 20 εκατοστά και ακούω το ντουκ

Ο τυπάς από πίσω μου, είχε κολλήσει τόσο πολύ στο αμάξι μου που δεν φαινόντουσαν τα φώτα του στους καθρέφτες

Το αποτέλεσμα ήταν να μην πάθει τίποτα το αμάξι μου, μιας και κοκάλωσα κατευθείαν αλλά όπως φαίνεται του από πίσω μου σηκώθηκε ελάχιστα το καπό. Αν και θεωρούσα ότι ότι είχε πάθει το έπαθε από άλλη φορά που χτύπησε, ήρθε η τροχαία και το θέμα το αναλάβανε οι ασφαλιστικές.

Αυξήθηκε η ασφάλιση του αυτοκινήτου μας και εγώ έμαθα ότι ποτέ δεν κάνουμε όπισθεν μόνο και μόνο γιατί κάποιος έρχεται κατά πάνω μας. Καλύτερα να μας χτυπήσει αυτός και να πληρώσει παρά να χτυπήσουμε εμείς κάποιον άλλο και να πληρώνουμε εμείς.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

H Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 1,123 μηνύματα.

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε στις 13:22, 05-03-08:

Έχω ξεκινήσει και διανύσει 50 μέτρα με χειρόφρενο!!!

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 13:51, 05-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από cibyllian
αυτο κατι μου θυμιζει....

Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε στις 13:53, 05-03-08:

Ωωωωρε!! Για να οδηγήσουμε νατλίκα είμαστε εμείς!!!!

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 14:06, 05-03-08:

Κατι που θυμηθηκα(τις πρωτες μερες που ειχα παρει το διπλωμα)...
Παιρνω το τζιπακι του μπαμπα για πρωτη φορα με την αδερφη μου μεσα να παμε για ποτακι και θα περνουσαμε να μαζεψουμε και μια αλλη φιλη...
οκ..στην αρχη αυτη η αισθηση της θεσης οτι οδηγω καπως απο πιο ψηλα, μου ηταν καπως, το ξεπερασα ομως....ενγουει..φτανω κατω απο το σπιτι της φιλης, και λεω να παρκαρω γιατι θα αργουσε λιγο και απο πισω ερχοταν αυτοκινητο...προσπαθω η γυναικα να βαλω οπισθεν και αυτη να μη μπαινει...δοκιμαζω δυο τρεις φορες...τιποτα...νευριαζω (οπως παντα) και βαζω πρωτη και κανω το γυρο του τετραγωνου..
το ζωο η αδερφη μου να λεει οτι ειμαι αχρηστη και τετοια...τελος παντων κανω το γυρο του τετραγωνου και ξαναπροσπαθω να κανω οπισθεν για να παρκαρω η δικια σου...αλλα ελα που δεν εμπαινε....απο πισω παλι αυτοκινητο....τα παιρνω ανοιγω την πορτα και αφηνω το τζιπακι στη μεση να το αναλαβει η αδερφη μου...
το παρκαρει..βγαινει εξω και μου λεει το εξης κουφο..."ξεχασα να σου πω, οτι η οπισθεν στου μπαμπα το τουτου ειναι πατητη και πισω"
Ε..οκ...εφαγε μια μουντζα και ηταν ολη δικη της!!!!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

FaniFox

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη FaniFox
H FaniFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 235 μηνύματα.

H FaniFox έγραψε στις 14:10, 05-03-08:

Δίνω εξετάσεις οδήγησης (πριν πολλά-πολλά χρόνια). Εξετάστριά μου η διευθύντρια του ΚΤΕΟ. Τρέμει το πόδι μου από το άγχος. Τελειώνω σχεδόν όλες τις εξετάσεις με επιτυχία και μένει μόνο ένα τελευταίο παρκάρισμα. Εκεί λοιπόν που κατεβαίνουμε μια κατηφόρα, μου λέει "να, εδώ πίσω αριστερά να παρκάρεις". Πίσω; Αριστερά; Κάνω να βάλω όπισθεν, σβήνει ο κινητήρας. Ξανά. Τα ίδια. Τρίτη φορά. Ξανασβήνει ο κινητήρας. Τέταρτη. Πέμπτη. Εκεί είναι που ανοίγω την πόρτα, χαιρετάω ευγενικά και τους λέω "θα τα πούμε στις επόμενες εξετάσεις". Με το άγχος που είχα και το πόδι μου να ανεβοκατεβαίνει από την τρομάρα, δεν υπήρχε περίπτωση να πάρει μπρος το αυτοκίνητο! Το άφησα εκεί, στη μέση του δρόμου και έφυγα!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 20:00, 15-03-08:

Εγώ έχω κάνει το θεϊκό: κάνοντας όπισθεν να βγω από το πάρκινγκ της προηγούμενης μου δουλειάς, δεν ξέρω πως τα καταφέρνω και στριμώχνω τ' αμάξι δίπλα στον τοίχο του κτιρίου γδέρνοντάς το. Λίγο πριν να πάρω σβάρνα τον καθρέφτη μου (δεν είμαι τόσο ξανθιά), συνειδητοποιώ πως έχω μπροστά μου άλλο παρκαρισμένο κι έτσι όπως έχω φέρει το αμάξι δεν μπορώ να πάω ούτε μπροστά, αν δεν φύγει αυτό. Πήρα τηλέφωνο την κυρία που το είχε, η οποία για δεκαπέντε ημέρες όποτε με έβλεπε μπροστά της, γέλαγε. Πολύ απλά δεν γινόταν αυτό που έκανα!

Επίσης έχω οδηγήσει χωρίς φώτα (μια φορά μόνο) ή με τα μικρά μόνο (καλά αυτό είναι μικρό κακό) και με ανεβασμένο χειρόφρενο και προσπαθούσα να καταλάβω γιατί όταν έβαλα δευτέρα φρέναρε τόσο πολύ στην αλλαγή!

Τι άλλο; Α, ναι. Δεν υπολόγισα καλά ένα σταματημένο λεωφορείο και προσπαθώντας να σταματήσω μπροστά του περνώντας δίπλα του από αριστερά, έκανα κάτι ωραιότατες ..μπλε γρατζουνιές στο δικό μου αμάξι.

Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kalypso
H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε στις 19:28, 18-06-08:

Εχμ... Έχω κάνει διάφορα κι εγώ σαν παιζί

Κάθε φορά που παίρνω τα αυτοκίνητο βράδυ, βγαίνει η μαμά στο μπαλκόνι και φωνάζει "Τα φώταααα"
Ε, τη μία και μοναδική φορά που το θυμήθηκα, έβαλα κατα λάθος προβολείς για να πάω από το σπίτι μέχρι το Φάρο Ψυχικού... Το κατάλαβα όταν ρώτησα τη μαμά τι ήταν εκείνο το μπλε φωτάκι που δεν είχα ξαναδει να ανάβει στο ταμπλώ

Επίσης, μία άλλη φορά, πήγαινα καμαρωτή καμαρωτή και ήταν λίγο ανηφορικός ο δρόμος. Σε κάποιο σημείο, έπρεπε να στρίψω αριστερά και για να το κάνω αυτό έπρεπε να πάω στον άξονα του δρόμου και να περιμένω να με αφήσουν από το αντίθετο ρεύμα. Ε και εκεί μου σβήνει! Ευτυχώς που είχα τη μαμά δίπλα γιατί το διπλό εγκεφαλικό δεν το γλίτωνα

Τρίτο και καλύτερο! Αποφασίζω μία μέρα να γυρίσω το αγόρι μου σπίτι του. Έπρεπε να βγω Γαλατσίου κλπ κλπ.
Προσπερνώ το γεγονός ότι μου βγήκε ένα μηχανάκι που ήθελε να προσπεράσει τον αριστερό μου από τα δεξιά
Μετά όμως δεν ήξερα πώς να φύγω και φοβόμουν να ξαναπάω από τον ίδιο δρόμο, οπότε μου εξηγεί πώς θα βγω Αλεξάνδρας που το έβρισκα πιο εύκολο. Μου λέει "θα στρίψεις στα τελευταία φανάρια που βλέπεις, αριστερά και θα βγεις". Ε, εγώ συνειδητοποίησα ότι βρισκόμουν στα τελευταία φανάρια ενώ βρισκόμουν παρα πολύ κοντά, οπότε από τελείως δεξιά, όχι απλά πήγα τελείως αριστερά, αλλά έστριψα κιόλας! Πώς δεν αναποδογύρισε, ακόμα το αναρωτιέμαι...
Είμαι οδηγάρα όμως...

Παράθεση

Δανάη

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Δανάη
H Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 333 μηνύματα.

H Δανάη έγραψε στις 20:01, 18-06-08:

ε αυτό που θυμάμαι είναι μετά το πρώτο μάθημα με τον δάσκαλο που αποφάσισα να οδηγήσω με τον μπαμπά σπίτι...ε στη πρώτη διασταυρωση παραλίγο να φάω τη μάντρα του γείτονα... δε φταίω όμως εγώ....η μάντρα φταίει...ποιος της είπε να είναι εκεί...

@ Καλυψώ καλά που μου το πες... δε πρόκειται να μπω σε αμάξι που οδηγείς να το ξέρεις...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Δανάη : 18-06-08 στις 20:12.
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kalypso
H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε στις 20:06, 18-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από Δανάη
@ Καλυψώ καλά που μου το πες... δε πρόκειται να μπω σε αμάξι που οδηγείς να το ξέρεις...
Ενώ εγώ σε δικό σου θα μπω νομίζεις!

Παράθεση

Δανάη

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Δανάη
H Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 333 μηνύματα.

H Δανάη έγραψε στις 20:17, 18-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από kalypso
Ενώ εγώ σε δικό σου θα μπω νομίζεις!
Μα γιατί αμφιβάλλεις για τις οδηγικές μου ικανότητες?? Είμαι φοβερή οδηγός...απο αυτές που κολλάνε τη μούρη τους στο τζάμι και κρατάνε σφιχτά το τιμόνι μη τυχόν κ τους φυγει...αμέεε τι νόμιζες...??

μη σε επηρεάζουν αυτά που λέει ο Αποστόλης...συκοφαντίες είναι όλα!!
Ενδόμυχα με ζηλεύει γιατί ξέρει ότι ποτέ δε θα φτάσει το επίπεδό μου...

Παράθεση

cookie

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη cookie
H cookie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 24 μηνύματα.

H cookie έγραψε στις 20:18, 18-06-08:

χαχαχαχαχαχαχαχαχ

εγω ακομη δεν ξερω να οδηγω...μια φορα για δοκιμη με αφησε ο μπαμπας μου για λιγα μετρα και δεν ηξερα πως το γκαζι το πατας λιγο.......................και το πατησα μεχρι εκει που εφτανε το ποδι μουυυ ..ευτυχως κατι ηξερε και ειχε βαλει το χειροφρενο και απλα αρχισε να τρεμει το αυτοκινητο εεε...χμμμ...αυτο...

Παράθεση

invalid (δεν είναι συνδεδεμένη)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη invalid
H δεν είναι συνδεδεμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 247 μηνύματα.

H invalid αντ έγραψε στις 21:27, 18-06-08:

Πάσχα στην πλατεία των Τρικάλων. Περνάνε από δίπλα μας κάτι μεθυσμένα πιτσιρίκια, χαιρετάνε, βγάζω το κεφάλι έξω απ' το παράθυρο και φωνάζω:"Σκοτώνουμεεε!!!" Δεν προσέχω και φρενάρω ακουμπώντας ξυστά στο μπροστινό αμάξι. Βγάζω το κεφάλι έξω απ'το παράθυρο και λέω: "ΣΚΟΤΩΝΟΜΑΣΤΕΕΕΕ"!!!!

16 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 22:25, 18-06-08:

ααααααααχαχαχαχαχαχα!!!!
Κορυφαιο invalid μου!!!!!
Εγραψες!!!!

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 13:02, 19-06-08:

Mόλις είχα αρχίσει τα μαθήματα και αισθανόμουν ήδη ικανή να οδηγήσω (εδώ εννοείται ότι γελάμε οικτρά )... Έχουμε βγει για ποτό με τον τότε φίλο μου και στο γυρισμό του παίρνω με το έτσι θέλω τα κλειδιά... Μπαίνω στο αυτοκίνητο...φτιάχνω την θέση...αμέεεε...αμέεεεεε.... τις γόβες δεν τις βγάζω γιατί εννοείται ότι ξέρω να οδηγώ μια χαράαααααααααα .... Βάζω μπρός...τα φώτα εννοείται τα ξεχνάω...είπαμε 3 μαθήματα είχα κάνει κι αυτά όχι βράδυ έχω στρίψει το τιμόνι να βγούμε κι από μέσα μου να λέω...βάζω πρώτη και κάνω σωστά την σύνδεση...

Το αυτοκίνητο τσινάει...γουργουρίζει...μουγκρίζει κι όλα τα συναφή Αφού τα έχω κάνει όλα σωστά μα γιατί δεν προχωράει... Τα ξανά αναλύω όλα από μέσα μου... αλλά να...είχα ξεχάσει το χειρόφρενο (το οποίο στην εσωτερική μου ανάλυση πάλι δεν το εντόπισα...έπρεπε ο άλλος να με σκουντίσει και να μου το δείξει )

Αποτέλεσμα... να μην οδηγήσω το τουτού... να γελάω μία ώρα με την γκάφα και το ύφος μου...ή μάλλον την εναλλαγή του στυλ είμαι οδηγάρα εγώωωωωωωω και πως το ξέχασα εγώ αυτό;

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 23:44, 19-06-08:

Α, καλά εγώ έχω διανύσει και μισό στενό με ανεβασμένο χειρόφρενο, μη το κάνεις θέμα..

Παράθεση

Tetragrammaton (Site Bot)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Tetragrammaton
Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 505 μηνύματα.

O Tetragrammaton δεν έγραψε στις 08:49, 20-06-08:

Εγώ όταν πήγα πρώτη φορά να δώσω ήταν μισοανεβασμένο το χειρόφρενο αλλά το αμάξι ξεκινούσε... Εγώ μέσα στον άγχος μου δεν καταλάβαινα τι γινόταν, ε, και μετά από 10 μέτρα απόσταση με έκοψαν...

Παράθεση

Affliction (Midna)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Affliction
Ο Midna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 137 μηνύματα.

O Affliction έγραψε στις 22:13, 04-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από cibyllian
Μόνο? Καλή είσαι εσύ! Εμένα πριν μια-δυο βδομάδες εκεί που πάω να βγω από το πάρκινγκ μας και ενώ ήδη έχω κοιτάξει καθρέφτες κι έχω δει ότι δεν έρχεται άλλο αμάξι, βγάζω το μισό έξω και εκεί που ξεκινάω οπισθογωνία να το φέρω στα ίσα βλέπω από τη μία πίσω μου τον έναν να ξερπαρκάρει και να αρχίζει τις κόρνες (λες και δε μπορούσε να περιμένει 10 ολόκληρα δευτερόλεπτα) κι από μπροστά τον λεωφοριατζή πού ούτε κι αυτός μπορούσε να περιμένει. Δώστου κόρνες κι οι δύο και πάνω στη φούρια μου να το ισιώσω να φύγω γιατί μου 'σπασαν τα νεύρα ξεχναω το χειρόφρενο. Περιττό να πω ότι το κατάλαβα όταν βγήκα πλέον Εθνική και το αμάξι δεν πήγαινε πάνω από 80...

Α και μια γλαστρούλα που 'φαγα στο πάρκινγκ της σχολής (μα ποιός διάολος την έβαλε σε θέση παρκαρίσματος?).

Παράθεση

katerina_s

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη katerina_s
H katerina_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 73 μηνύματα.

H katerina_s έγραψε στις 00:40, 05-07-08:

το θεϊκο που εκανα τη 2η εβδομαδα μου ως οδηγος ηταν να προσπαθησω να ανεβω την πλατεια της Πετρουπολης με τριτη! Οπως καταλαβαινετε δεν εφτασα στα μισα! Αρχισε το τουτου να μουγκριζει, να κανει βατραχακια και ξαφνικα εσβησε!!!
Μετα απο 4 χρονια που ειμαι οδηγος ομως δεν μασαω τιποτα τωρα!Εχω γινει οδηγαρα και αρκετα καλη στο παρκαρισμα...αν και αυτο εξαρταται και απο την ψυχολογια μου!!

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 16:34, 05-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από katerina_s
το θεϊκο που εκανα τη 2η εβδομαδα μου ως οδηγος ηταν να προσπαθησω να ανεβω την πλατεια της Πετρουπολης με τριτη! Οπως καταλαβαινετε δεν εφτασα στα μισα! Αρχισε το τουτου να μουγκριζει, να κανει βατραχακια και ξαφνικα εσβησε!!!
looooooool αυτό απλώς... ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ!!!

Παράθεση

katerina_s

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη katerina_s
H katerina_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 73 μηνύματα.

H katerina_s έγραψε στις 16:52, 08-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από Resident Evil
looooooool αυτό απλώς... ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ!!!
ειλικρινα το διαπιστωσα!!!!

Παράθεση

RunawayDreamer (Βίκυ)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη RunawayDreamer
H Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 404 μηνύματα.

H RunawayDreamer ήταν η ζωή τους, λένε, τραγωδία... έγραψε στις 01:16, 15-08-11:

Με το μπαμπά μου πηγαίνουμε συχνά για μάθημα οδήγησης με το αυτοκίνητο.
Πέρυσι λοιπόν, σε ένα από αυτά τα μαθήματα, έτυχε να πρέπει να περάσουμε πάνω από ράγες. Εγώ με το άγχος μου, πήγαινα πάρα πολύ σιγά με αποτέλεσμα να μου έχει σβήσει το αυτοκίνητο. Πήρα μια τρομάρα, πραγματικά είχα πελαγώσει στο τιμόνι και το μόνο που σκεφτόμουν ήταν κάτι σκηνές από ταινίες με τρένα να παρασέρνουν αυτοκίνητα...
Απαπαπαπα...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη enrose
H enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 589 μηνύματα.

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 11:27, 22-11-11:

Κλασική ξανθιά γκάφα...
Έξι το πρωί μια ξανθιά μες το γκαράζ να την διακατέχει μία απίστευτη νύστα, προσπαθεί να βγάλει το αμάξι που έχει μόλις 5 μήνες. Σημειωτέον το γκαράζ 5 επί 5 μιά σταλιά που χωράει μόλις 4 αυτοκίνητα. Μπροστά απο τον τοίχο λοιπόν, με απόσταση απο αυτό μόλις 15cm, είναι ώρα για όπισθεν, γυρνάει ανέμελα το κεφάλι να κοιτάξει πίσω, τινάζει τα μαλλιά, πατάει γκάζι και....... ΜΠΑΜ!!!!
Έσκασε μπροστά στον τοίχο γιατι πολύ απλά ξέχασε να βάλει όπισθεν...
Ευτυχώς δεν έκανε καμία ζημιά
Αφου συνειδητοποιεί πως όλα είναι οκ και δεν έχει πάθει τίποτα το πολυπόθητο αμαξάκι της, κάθεται μόνη της και σκάει στα γέλια για αρκετή ώρα.
Δίδαγμα: Ποτέ μην οδηγείτε νυσταγμένη - δείτε τη θετική πλευρά των πραγμάτων - η ζωή είναι ωραία

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,737 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 12:34, 22-11-11:

Μου την έχει πει την ιστορία ταξιτζής για την αδερφή του, καθώς είχαμε πιάσει συζήτηση για νέους οδηγούς...τότε
Νέα οδηγός τότε κι εγώ συζητούσαμε πως αντιδρούν οι νέοι οδηγοί αν είναι διστακτικοί ή δυναμικοί, επιπόλαιοι ή υπερβολική αυτοπεποίθηση...
Ναι λέει ο ταξιτζής και η αδερφή μου φοβόταν να πάρει το αυτοκίνητο να πάει στη δουλειά της.... πάντα πήγαινε με κάποιο συνοδηγό σε κοντινές αποστάσεις..... Όταν πλέον το αποφάσισε βγήκε στη κεντρική Λεωφόρο διένυσε 15 χιλιόμετρα να φτάσει στη δουλειά...πήρε τον αδερφό της ενθουσιασμένη.....Όλα καλά ρώτησε ο ταξιτζής αδερφός της... Όλα μια χαρά αλλά το απόγευμα που θα γυρίσω δες λίγο το καντράν του αυτοκινήτου γιατί ανάβει ένα κόκκινο λαμπάκι....
Είχε διανύσει όλη τη διαδρομή με το χειρόφρενο σηκωμένο...πολύ παλιό αυτοκίνητο δεν έπιανε και πολύ γερά το χειρόφρενο....
Εγώ τον κοιτούσα απορημένη... κι αναρωτιόμουν πόσες γκάφες θα μπορούσα να κάνω κι εγώ...

Παράθεση

Jason93 (Ιάσων)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Jason93
Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 203 μηνύματα.

O Jason93 έγραψε στις 12:57, 22-11-11:

Απ ότι βλέπω οι περισσότερες γκάφες είναι από γυναίκες. Δεν έχω πάρει δίπλωμα ακόμα σε 2 βδομάδες θα αρχίσω μαθήματα

Παράθεση

emily00

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη emily00
H emily00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 126 μηνύματα.

H emily00 έγραψε στις 14:33, 22-11-11:

Η δικιά μου η γκάφα δεν είναι πολύ μεγάλη,και έγινε την ώρα που έδινα εξετάσεις με τους εξεταστές πίσω..! Μπαίνω μέσα, μου λένε 'όταν είσαι έτοιμη ξεκινάμε' ..Ε καλά λέω, βάζω μπροστά μια χαρά, μόνο που ξέχασα να κατεβάσω το χειρόφρενο..!!! Βέβαια κατά έναν περίεργο τρόπο δεν μου έσβησε, και ξεκίνησε κανονικά (δεν ήταν τελείως ανεβασμένο μάλλον) και μετά από λίγο ακούω τον εξεταστή να λέει 'κοπελιά κατεβάζουμε και κανένα χειρόφρενο,ε!' ..Τελικά τέλος καλό όλα καλά,πέρασα! Μετά το άχγος που πήρα και λέω πάει, θα με κόψουν τώρα, τελικά όλα καλά! Ο φόβος ακόμα μου έμεινε όμως και δεν το ξανακάνω αυτό το λάθος!

Παράθεση

Liakouras

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Liakouras
Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 382 μηνύματα.

O Liakouras έγραψε στις 15:09, 22-11-11:

Πριν ένα χρόνο... μολίς το είχα πρωτοπάρει ήμουν με φίλους κι πηγαίναμε έξω. Μια κοπελιά απο το δίπλα αμάξι μας κάνει νοήματα κι αρχίζουμε να την "κράζουμε"... μετά απο 5 δευτερόλεπτα καταφέρνουμε να αποκωδικοποίησουμε το σήμα. Τα φώτα! Είχα κλειστά τα φώτα.

Παράθεση

Alejandro Papas (Alive in Illusion)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alejandro Papas
Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ηθοποιός . Έχει γράψει 2,642 μηνύματα.

O Alejandro Papas Roses in a glass dead and wilted... έγραψε στις 20:09, 22-11-11:

δεν αχω κανει καμια χοντρη γκαφα (ακομα)

μια φορα μονο μπηκα σε μια στροφη πολυ γρηγορα και μου φυγε λιγο το πισω μερος αλλα το σιαξα

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 20:53, 22-11-11:

Το πιο χοντρο που εχω κανει ειναι να μπω με το αμαξι αναποδα σε μονοδρομο, ξεροντας μεν οτι ειναι μονοδρομος αλλα χωρς να το συνηδιτοποιησω εκεινη την στιγμη. Και οχι τιποτα, ειναι πολυ στενος αυτος ο δρομος, ειναι πολυ μεγαλο το αμαξι, ητανε και παντου παρκαρισμενα αμαξια και δεν χωρουσα να κανω οπισθεν για να στριψω σε αλλον δρομο, οποτε τον πειρα ολο (γυρο στα 100 μετρα) ελπιζωντας να μην ερθει αλλο αμαξι. Ως προς αυτο ειμουν τυχερος, δεν ερχοτανε κανενα αμαξι, αλλα οταν εφτασα στο τελος του για να στριψω κοκαλωσανε και τα δυο ρευματα βλεπωντας ενα αμαξι να βγαινει αντι να μπαινει απο τον δρομο. (Με βολεψε βεβαια γιατι γλιτωσα διαδρομη...)
Και με το μηχανακι το πιο uber που εχω κανει ειναι να κανω μικρες σουζες, κολιες και αλλα τετια για να τρομαξω την κοπελα μου (δεν καθοτανε στο μηχανακι φυσικα, απλα με εβλεπε και μου φωναζε ) και εκει που ολο μαγκια παω να κανω μια γερη σουζα να φυγω, μου φευγει λιγο παραπανω ο συμπλεκτης, αρκετα παραπανω το γκαζι, οποτε εφυγε κανα δυο μετρα και το μηχανακι...
Α, εχω και το αλλο... Με το αλλο μηχανακι, να ειμαι με παρεα εξω ενω φευγουμε απο μαγαζι και ενω συζιταμε γενικοτερα να ειχα βαρεθει. Οποτε αυτοματο αυτο, ειπα να δω ποσο περιπου γκαζι θελει για να σηκωθει λιγο η μουρι. Δεν ξερω καν πως εγινε, αλλα μου ηρθε καπακι το μηχανακι, αλλα το "Ωραιο" τις υποθεσεις ειναι οτι οπως επευτε στο πλαΐ πλακωσε το ποδι μου, και δεν επαθαν ουτε γρατζουνια τα πλαστικα..!

Παράθεση

Sofaki Loony

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Sofaki Loony
H Sofaki Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 113 μηνύματα.

H Sofaki Loony έγραψε στις 21:05, 22-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από enrose
Κλασική ξανθιά γκάφα...
Έξι το πρωί μια ξανθιά μες το γκαράζ να την διακατέχει μία απίστευτη νύστα, προσπαθεί να βγάλει το αμάξι που έχει μόλις 5 μήνες. Σημειωτέον το γκαράζ 5 επί 5 μιά σταλιά που χωράει μόλις 4 αυτοκίνητα. Μπροστά απο τον τοίχο λοιπόν, με απόσταση απο αυτό μόλις 15cm, είναι ώρα για όπισθεν, γυρνάει ανέμελα το κεφάλι να κοιτάξει πίσω, τινάζει τα μαλλιά, πατάει γκάζι και....... ΜΠΑΜ!!!!
Έσκασε μπροστά στον τοίχο γιατι πολύ απλά ξέχασε να βάλει όπισθεν...
Ευτυχώς δεν έκανε καμία ζημιά
Αφου συνειδητοποιεί πως όλα είναι οκ και δεν έχει πάθει τίποτα το πολυπόθητο αμαξάκι της, κάθεται μόνη της και σκάει στα γέλια για αρκετή ώρα.
Δίδαγμα: Ποτέ μην οδηγείτε νυσταγμένη - δείτε τη θετική πλευρά των πραγμάτων - η ζωή είναι ωραία
πρωτη αντιδραση:
δευτερη αντιδραση:XAXAXAXAXAXAXAXAXAXXXAXAXAX

Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ψαραδέλλη
H Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 22:45, 28-04-12:

Δεν μπορω τωρα να θυμηθω συγκεκριμενες γκαφες. Παντως αφου τις κανω μου λενε συνεχεια το εξης:

"Ρε ειχε καμερα εκει"

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 23:11, 28-04-12:

Εννοείται ότι έχω κι από αυτά! Ηταν ανάσταση και ήμασταν στη Χίο με την οικογένεια. Εγώ μόλις είχα πάρει το δίπλωμα και ήθελα να κάνω επίδειξη των καταπληκτικών ικανοτήτων που διαθέτω. Ολα καλά στην αρχή...αλλά μετά η μαμά ήθελε μαγειρίτσα που πουλάγαν μόνο στην παραλία, η οποία είχε μια λωρίδα ανα κατέυθυνση και απίστευτο μποτιλιάρισμα λόγω ανάστασης. Οπότε αφήνω την οικογένεια στο μαγειρείο και είπα ότι θα κάνω κάπου αναστροφή και μέχρι να ξαναφτάσω στο σημείο να τους πάρω θα έχουν σίγουρα ψωνίσει και θα με περιμένουν κιόλας.
Ομως ήθελα να το παίξω έξυπνη και να κόψω δρόμο, οπότε μπήκα κατά λάθος σε ένα κάστρο που έχουν εκεί πέρα (πρέπει να έχετε πάει Χιο και να το ξέρετε για να καταλάβετε), το οποίο έχει πολλά αδιέξοδα και στενάκια που σιγά σιγά γίνονται τόσο στενά που κάνουν μόνο για πεζούς. Δεν είχε φώτα ούτε κόσμο εκεί μέσα, αλλά σε μικρή απόσταση έκανε πολύ θόρυβο από τα μπαμ μπουμ. Ε, φτάνω κι εγώ σε ένα στενάκι-αδιέξοδο που είχε ένα συρματόπλεγμα στη μία μεριά και τοίχο στην άλλη. Μες τα νεύρα που είχα σίγουρα αργήσει, πάω να κάνω όπισθεν να βγω από το παλιοκάστρο. Αλλά το αυτοκίνητο δεν πήγαινε! Ρε να πατάω γκάζι, ρε να μην πηγαίνει. Με τα πολλά. πάτησα πολύ δυνατά και ακούω ένα ΚΡΑΤΣΣ! Είχε πιαστεί ο προφυλακτήρας στο κοτετσόσυρμα και είχε φύγει ο μισός κάτω.
Βγαίνω εγώ έξω με το δεκάποντο και την τουαλέτα (ήθελα να το παίξω ντίβα στο νησί) και παλεύω να τον κουμπώσω στη θέση του. Δεν είχα και κάρτα να πάρω κανέναν, αλλά και να είχα δεν ήξερα καν που είμαι. Κλειδώνω το αυτοκίνητο και βγαίνω στον κεντρικό ντυμένη μαντάμ, αναμαλλιασμένη και με μαυρίλες στα χέρια και φωνάζω κάτι τυχαίους περαστικούς οι οποίοι μου έβγαλαν έξω το αμάξι και μου έδεσαν τον προφυλακτήρα με συρματάκι. Τελικά, αφού τους έστησα καμιά ώρα, πήρα την οικογένεια και τους πήγα στο δωμάτιο.
Την επόμενη μέρα, ο καλός μπαμπάκας μου με πίεζε να οδηγήσω. Αλλά εγώ φοβόμουν τόσο που δεν το ξαναπήρα για κανένα μήνα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Πατρεύς (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Πατρεύς
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,714 μηνύματα.

O Πατρεύς με φόβο και πάθος έγραψε στις 11:30, 20-09-12:

Ἐχθὲς ἀναγκάστηκα νὰ κάνω ἐπιπλέον 45 χιλιόμετρα λόγῳ λάθους στὴν ἐπιλογὴ ἐξόδου

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 11:57, 20-09-12:

που εκανες λαθος?

Παράθεση

Πατρεύς (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Πατρεύς
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,714 μηνύματα.

O Πατρεύς με φόβο και πάθος έγραψε στις 12:02, 20-09-12:

Ἤμουν στὸ Ῥίο στὴν παραλία καὶ ἀνέβηκα ἀπὸ τὴ γέφυρα γιὰ νὰ ἐπιστρέψω στὴν Πάτρα. Ἀντὶ νὰ κάνω δεξιὰ καὶ νὰ μπῶ στὴν Πάτρα, μπερδεύθηκα καὶ μὲ τὰ ἔργα ποὺ κάνουν στὸ δρόμο καὶ πῆγα εὐθεῖα μὲ ἀποτέλεσμα νὰ βγῶ στὰ διόδια τοῦ Ῥίου. Ἀναγκαστικὰ πλήρωσα τὰ διόδια καὶ ἡ ἑπόμενη ἔξοδος γιὰ νὰ κάνω δεξιὰ ἦταν στὸν ...Λόγγο. Ἀναγκαστικὰ πῆγα μέχρι ἐκεῖ καὶ ξαναγύρισα Ἡ ἀλήθεια εἶναι ὅτι ὁ δρόμος σὲ κάποιες μεριὲς ἦταν τελείως ἄδειος καὶ μπῆκα στὸν πειρασμὸ νὰ κάνω ἐπὶ τόπου ἀναστροφὴ στὴν ἐθνική, ἀλλὰ τελικὰ δὲν ἐνέδωσα στὸν πειρασμὸ καὶ ἔκανα ὅλην τὴ διαδρομή...

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 13:16, 20-09-12:

Εγώ πήρα το δίπλωμα όταν ήμουν 19. Δεν οδήγησα όμως ποτέ.
Πριν τρία χρόνια ξαναέκανα μαθήματα.
Ο καλός μου για να δει πως τα πάω, με πήγε να οδηγήσω το αμάξι της μαμάς του.
Ε σε κάποια διασταύρωση, φοβήθηκε ότι δεν είχα ελέγξει σωστά (η αλήθεια είναι ότι είχα ελέγξει), και τραβώντας απότομα το χειρόφρενο, μου χε πει "Ελέγχουμε στις διασταυρώσεις"!.
Ε τί ήταν να μου το κανει αυτό? Εγώ πανικοβλήθηκα. Έβαλα πρώτη, ξεκίνησα, αλλά δεν ήξερα μετά τί έκανα, και πήγα και έπεσα πάνω σε ένα παρκαρισμένο μηχανάκι, και έσπασα τον προφυλακτήρα του αυτοκινήτου.

Μετά έπρεπε να ζήσω το σκηνικό, να γυρίσουμε σπίτι και να πούμε στη μαμά του ότι της χάλασα το αυτοκίνητο!
Γιατί όταν ειναι δικό σου, ε εντάξει.
Όταν όμως είναι της μαμάς του καλού σου, ε αυτό πονάει περισσότερο.
Η ντροπή δεν περιγράφεται..

Ευτυχώς η μαμά του (και τωρινή πεθερά μου) ήταν πάρα πολύ καλή και δεν μου πε τίποτα. Ίσα ίσα όλο αστειευόταν!

Τώρα που άρχισα να οδηγώ επίσημα δεν έχω κάνει κάτι κακό. Ακόμα δηλαδή...

Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ψαραδέλλη
H Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 21:43, 25-05-13:

Βρισκόμουν σε ένα σταυροδρόμι.Σταματάω, όπως είναι φυσικό, να ελέγξω την κατάσταση. Υπήρχε κι ένας καθρέφτης από αυτούς τους στρογγυλούς που βάζουν σε σημεία που δεν έχεις καλή ορατότητα. Είδα να καθρεφτίζεται ένα αμάξι. Περίμενα να περάσει.
Το θέμα είναι ότι το αμάξι που καθρεφτιζόταν ήταν το δικό μου και περίμενα να περάσω.

Κατά τ'αλλα ο δρόμος ήταν μες στην ερημιά.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Elef8eria_Ad

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Elef8eria_Ad
H Elef8eria_Ad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 30 μηνύματα.

H Elef8eria_Ad All that glitters is not gold. έγραψε στις 22:53, 03-12-14:

Κάπου στα μισά των μαθημάτων κι έχοντας πλέον πάρει τον αέρα (τρομάρα μου) μπαίνω στο αμάξι, φτιάχνω κάθισμα, ζώνες, καθρέφτες κτλ και βάζω μπρος σαν κυρία να ξεκινήσω. Ανάβω λοιπόν το φλασάκι μου πατάω γκάζι κι αφήνω συμπλέκτη.. Να μαρσάρει το εργαλείο αλλα ουδεμία κίνηση. Ο δασκαλός μου μούγκα μέχρι που σε κάποια φάση γυρίζει με ένα απλανές βλέμμα και μου λέει "Δεν πρόκειται να ξεκινήσεις." Τσεκάρω χειρόφρενο. Κατεβασμένο. Γυρίζω με απορία και του λέω "Γιατί;" και μου απαντάει (με το ίδιο απλανές βλέμμα) " Έχεις κενή."

Το πόσο άχρηστη ένιωσα δεν λέγεται!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους